Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Sziasztok
lenne egy olyan kérdésem
venni szeretnék windows 7-et de nem értem most kristály tisztán az OEM és a Box változatot
az Oemnél azt olvastam ha egy alaplaphoz hozzá teleppítem akkor pl csere utána nem tudom használni (nem tudom ez igaz e )
de én 2 gépen szeretném használni
a Boxról pedig hogy ott pl alaplap váltásnál nincs gond de egyszerre nem tudom használni 2 gépen akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata vagy tudja légyzsves írja le
vagy akkor ha két különbözé gépen szeretném futtatni vegyek 2 opredszert ?
Előre is Köszönöm

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#4852) Воланд válasza csucsu21 (#4851) üzenetére


Воланд
titán

egy oprendszer = egy licenc = egy gep (es nem ugy, hogy egyszer az egyik, masszor a masik van elinditva. nem.)

oem-et otszor lehet aktivalni neten keresztul, aztan telefonalni kell, alaplapcserenel szinten telefonalni kell, az a biztos (hibas alaplapra kell hivatkozni).

box-nal nincs ilyen korlat, de ott is egy licenc = egy gep.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4853) Fire/SOUL/CD válasza csucsu21 (#4851) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"vagy akkor ha két különbözé gépen szeretném futtatni vegyek 2 opredszert ?"
Igen, ez a helyzet. Kicsit bővebben - 1. bekezdés

@matthew@
Nem volt esetleg áramkimaradás? (Ezért újraindult.)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4854) @matthew@ válasza Fire/SOUL/CD (#4853) üzenetére


@matthew@
őstag

Szerintem nem mert a gép szünet mentes-be van bedugva amivel még 30 percet bírna és a szünet mentes sípol mint állat ha áramkimaradás vagy áram szünet van. Meg ha alvónál pl leáramtalanítom vagy régebben áramszünet volt akkor csak win normál módú indítása képernyőnél megállt. Úgyhogy az semmiképpen :N

Matthew 24:42

(#4855) Fire/SOUL/CD válasza @matthew@ (#4854) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor szerelj fel a kamerát, aztán vedd fel, hogy miket művelsz alvajárva... :DDD
Esetleg valami házikedvenc, ami végigsétálhatott a billentyűn? :DDD
Ha eddig ez nem fordult elő, egyedi eset, akkor az végül is kizárható, hogy valamilyen folyamat/hardware ébreszti fel a gépet...

@matthew@ #4856
Akkor szerintem ezzel fény is derült a rejtélyre... :C

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4856) @matthew@ válasza Fire/SOUL/CD (#4855) üzenetére


@matthew@
őstag

Az sincs itthon úgyhogy sztem én lehettem, volt már olyan h fogtam és kivittem a takarót a fürdőbe és arra keltem fel h takaró nélkül fekszem és fázom :DD

Matthew 24:42

(#4857) Fire/SOUL/CD válasza Szirtimorc (#4849) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A c gyökerében ott van a hiberfil.sys fájl?
Pontosan, hogy engedélyezted?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4858) Laccoss válasza bivalyolo (#4846) üzenetére


Laccoss
addikt

Nah, lekéstem:)

[ Szerkesztve ]

(#4859) Szirtimorc válasza Fire/SOUL/CD (#4857) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Ott van, igen. Az adminként futtatott CMD + powercfg /hibernate off - on módszerrel.

M

(#4860) Fire/SOUL/CD válasza Szirtimorc (#4859) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Oké, akkor ha start menüből rákattintasz a hibernálásra, akkor oda nem megy le? Mi történik?
Írtad továbbá, hogy hibernálás helyett alvásba megy le, ezt miből gondolod/tudod?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4861) Szirtimorc válasza Fire/SOUL/CD (#4860) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Sehonnan nem megy le (se gomb, se menü). Hát onnan, hogy a powerled továbbra is világít, a ventilátor is megy, illetve a mentés folyamata "csík" sem megy végig a képernyőn, és amint hozzáérek a bill/egér valamelyikéhez, máris ott a felhasználó ikonja, amint a monitor visszakapcsolt.

(#4862) Fire/SOUL/CD válasza Szirtimorc (#4861) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor adminként indítod ismét a parancssort és add ki az alábbi parancsot
powercfg -availablesleepstates

Mit ad vissza? (egy képet is berakhatsz)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4863) hackeeeee válasza Fire/SOUL/CD (#4862) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálam a nyilacskás menüben nincs hibernálás..Viszont a powergombhoz be tudom állítani h megnyomására hibernáljon.. Nameg van hyberfil.sys-em is.

Bár Nálam sztem a szünetmentes kavarhat be.

Véleményem szubjektív...

(#4864) Szirtimorc válasza Fire/SOUL/CD (#4862) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Íme:

(#4865) Szirtimorc válasza hackeeeee (#4863) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Én is be tudom állítani, csak nem csinálja...

(#4866) hackeeeee válasza Szirtimorc (#4864) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem az energiabeállítás így van:

Viszont ugye a hibernálásnál csak időt lehet beállítani, tehát azért van sohára állítva.

Véleményem szubjektív...

(#4867) Sub-ZeRo válasza Szirtimorc (#4864) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Bisoban be van lőve az alvó mód? S3 kellene, nem S1.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4868) Szirtimorc válasza Sub-ZeRo (#4867) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

A BIOS-ban S3 van

(#4869) Sub-ZeRo válasza Szirtimorc (#4868) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor passz. Alaplapi drivert raktál fel?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4870) Szirtimorc válasza Sub-ZeRo (#4869) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Igen. Rendesen működött, csak rákerültek a gyári MS frissítések, és az Acronis. Akkor vettem észre, hogy nem megy a hibernálás.

(#4871) Szirtimorc válasza hackeeeee (#4866) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Nekem is ilyesmi, sok variációval próbálkoztam

(#4872) hackeeeee válasza Szirtimorc (#4871) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én nem is variálom.. Mint mondottam, szerintem Nálam a szünetmentes kavar...

Egy dolgot próbálj ki..

Állítsd be, hogy powergomb megnyomására hibernáljon.. Akkor is készenlétbe teszi-e, vagy hibernálja-e.

Véleményem szubjektív...

(#4873) Szirtimorc válasza hackeeeee (#4872) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Pont ez a problémám, hogy nem hibernál semmire

Látsd #4849

[ Szerkesztve ]

(#4874) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

A gépemet szeretném lecsatlakoztatni egy homegroup-ról de a win nem engedi... :F
Mi lehet a baja és hogyan lehetne megoldani?
Ezt írja ki:
Either the Peer Name Resolution Protocol service (PNRPsvc) or the Peer Networking Identity Manager service (p2pimsvc) is not running Not fixed

The Peer Networking Grouping service (p2psvc) depends on both these services in order to function properly

köszi

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4875) pete_21 válasza Szirtimorc (#4873) üzenetére


pete_21
addikt

És ha a hibrid alvást kikapcsolod, akkor sem jó?

(#4876) Szirtimorc válasza pete_21 (#4875) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Akkor sem :(

(#4877) Sub-ZeRo válasza Szirtimorc (#4876) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor az alaplapi drivereket letörlöd meg a frissítéseket átnyálazod.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4878) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ha a IE9-et bezárom, s rögtön leállítom a gépet, akkor néha előfordul a kékhalál.Csakis kikapcsoláskor, s ilyen esetben fordul elő.Mi lehet az oka?A KIS2012-őt használom egyébként.Esetleg ez okozhatja?

(#4879) Воланд válasza GEPESZ66 (#4878) üzenetére


Воланд
titán

elso hsz, kekhalalra vonatkozo resz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4880) Szirtimorc válasza Sub-ZeRo (#4877) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Az alaplapi drivereken túl vagyok, a frissítéseket ...na azt a 70-80-at azt nem :O
Lehet, hogy az SP1-t újra fölrakom, azt még nem próbáltam

[ Szerkesztve ]

(#4881) Sub-ZeRo válasza Szirtimorc (#4880) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

És ha az sp1 tesz be neki?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4882) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Arghhh ez az otthoni hálózat - fájlmegosztás win7x64 és xpx86 között nagyon fájdalmas!
Az első nekifutásra semmi se akart működni, aztán csináltam egy jelszavas felhasználót a win7 gépen, nos utána a 3 megosztott mappából kettőt el tudtam érni... miért csak kettőt, gőzöm sincs, mind a hármat ugyanúgy osztottam meg.
Pár perce felraktam az utorrentet a win7 gépre, az xp-ről webui -val érem el. Működik kifogástalanul. Ellenben azóta egyik megosztott könyvtárat se érem el ismét!!!

Egy valamire gyanakszom... de ha az a hiba, akkor az teljesen nonszensz: a win7 felhasználónév és az utorrent webui felhasználónév megegyeznek...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#4883) Repsol600


Repsol600
addikt

Helló!
Olyan kérdésem lenne hogy Win 7 Ultimate 64 bit-en hogy tudom kicserélni az " ntoskrnl.exe" file-ot mert leállításnál kék halált kap és nem tudom normálisan leállítani. Progival néztem meg hogy ez a hibás.
:R

(#4884) Thulcandra válasza Thulcandra (#4882) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Érdekes, most megy minden újra normálisan... azt az egy mappát ami nem működött megoldottam úgy, hogy átraktam a tartalmát másik mappába, azt megosztva megy.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#4885) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Felraktam a gépre egy új Win7-et és az nem talál drivert az intergrált LAN kártyához. :F Régi Win7-el nem volt gond.

Alaplapom AsRock Dual VSTA, kerestem honlapon dirvert, de nem akar települni.

Mit lehet ilyenkor tenni?? :F

All Black...

(#4886) Fire/SOUL/CD válasza Stalker-2572 (#4885) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Felraktam a gépre egy új Win7-et és az nem talál drivert az intergrált LAN kártyához. Régi Win7-el nem volt gond."
Remélem az új alatt, nem egy virágbolti változatot értesz... Ha az alábbi driver-t sem fogadja el, (eredeti/érintetlen W7-ről esetén), akkor nem eredeti a telepítőd...

VIA VT6103 RHINE PHY DRIVER 1.12A WHQL WINDOWS 7 X32 X64

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4887) Nova96


Nova96
őstag

Üdv win7 alatt hogyan lehetne a jelszót megszerezni elfelejtette testvérem. :U

(#4888) Sub-ZeRo válasza Nova96 (#4887) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Rakd újra a wint.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4889) Воланд válasza Nova96 (#4887) üzenetére


Воланд
titán

usd ki. azt tudom, hogy ez mukodik, hirens-el nekem nem ment. innen lehet valogatni egyeb megoldas utan.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4890) eketomy válasza Nova96 (#4887) üzenetére


eketomy
senior tag

Jelszót megszerezni nem lehet, viszont keríts elő egy hiren's boot cd-t (valami új verzát) na azzal ki lehet törölni a kódot és akkor nem fog kérni semmit, majd ha beléptél a winfosba akkor megadsz egy új kódot!

a hiren's boot-on belül asszem valami olyasmit kell keresni hogy password&registry, vagy valami ilyesmit, pontosan már nemtudom.

[ Szerkesztve ]

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#4891) Sub-ZeRo válasza Воланд (#4889) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azt hiszem erről nem hallottam. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4892) Воланд válasza eketomy (#4890) üzenetére


Воланд
titán

van benne egy-ket lehetoseg, de nalam annyit csinalt, hogy kiirta, hogy kesz van, aztan ugyan ugy nem lehetett belepni.

(#4891) Sub-ZeRo: sebaj, ezert vagyunk itt tobben. ;)

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4893) eketomy válasza Воланд (#4892) üzenetére


eketomy
senior tag

az új hiren's boot-okon van asszem valami live OS is, és ha azzal be bootolsz akkor a start menüben ott is van valami password reset. csináltam már 1x-2x de már nememlékszem pontosan milyen név alatt fut, látnom kellene most magam előtt a live os-t :)

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#4894) Воланд válasza eketomy (#4893) üzenetére


Воланд
titán

jah, en csak a parancssoros-linuxganyolos modszerrel probaltam, asszem a liveos nem volt hajlando normalisan elindulni. akkor probalja meg azzal, az legalabb ingyenes.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4895) eketomy válasza Воланд (#4894) üzenetére


eketomy
senior tag

jaja, egy próbát megér! :)

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#4896) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Hi.

Elég érdekes dolgot tapasztaltam ma...

Törölgettem pár dolgot a meghajtókról, és a kíváncsiság kedvéért megnéztem az állapotokat a lomtár ürítése előtt.

A lényeg az, hogy mielőtt kiürítettem a lomtárat, a C meghajtón 10,5GB szabad hely volt. A lomtár ürítése után ez az érték 6,95GB-ra módosult...

Kérdés? Hogy voltam képes letörölni 3GB-nyi üres területet a meghajtóról? :Y :F

Előre is köszönöm! :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4897) sfdrakex válasza TESCO-Zsömle (#4896) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lehet a törlések miatt készített pár visszaállítási pontot a windows, a régieket pedig még nem törölte.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4898) eketomy válasza TESCO-Zsömle (#4896) üzenetére


eketomy
senior tag

Csinálj ilyenkor egy reboot-ot, utánna helyre szokott állni az élet rendje!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#4899) TESCO-Zsömle válasza eketomy (#4898) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez tegnap történt.

Nem állt helyre.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4900) cavman


cavman
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék!
Most telepítettem fel a win 7 64 -et egy 30 Gb partícióra, és azt írja csak 2,58 gb szabad.
Nem lett semmi más feltelepítve, csak a VGA vezérlő progija. Kicsit soknak tartom.
Ha file kezelővel ránézek, akkor azt írja 16 Gb helyet foglal. :F Hova lehetett a megmaradt hely???

Köszi előre is!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.