Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) Hunork válasza ErosenZold (#4350) üzenetére


Hunork
veterán

szerintem csak a szakdolgozatát ossza meg, vagy különféle természeti filmeket... :D :DD mint oly sokan... :) :)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#4352) sfdrakex válasza ErosenZold (#4350) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Linuxokat töltögetek le, meg más ingyenes szoftvereket, saját fényképeket videókat osztok így meg barátokkal . . . :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4353) ErosenZold válasza sfdrakex (#4352) üzenetére


ErosenZold
senior tag

De ajánlom hogy nehogy valami vindóz legyen a dologban vagy valami mert egyből megkapod itt, hogy szarrágányolt backdoorokkal telepakolt agyon haxolt rendszered van és azért van kérdésed / gondod vele! ;]

UI: Milyen jó kis büntit fogok én ezért a szarkazmusért kapni :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#4354) Воланд válasza ErosenZold (#4353) üzenetére


Воланд
titán

Ajánlom figyelmedbe az első hsz-t, meg ezt. ;)

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4355) Hoqspok válasza TheProb (#1830) üzenetére


Hoqspok
tag

Szia !
Hasonló problémám van nekem is Win7 64 bit NOD32 virus írtó, és gyerek felelőtlen kattintgatása miatt virusos lett a gép QCZ trójai de én csak Facebook vírusnak hívom. itt olvasható bővebben
Amit az oldal javasol egy sem használt. Hála NOD32 csapatának táv segítséggel azért sikerült újra telepíteni és működésre bírni de ők is rendbe találták a gépet. Több vírus és trójai Scan lefutott McAfee stinger Kaspersky, de nyoma sincs semminek elvileg vírus mentes a gép. A csavar most jön egyetlen böngészővel sem tudom megnyitni a Facebook oldalt, az összes többi program és oldal jól működik ! Én is ott tartok ahol Te hogy újra húzom a gépet mert már órákat töltöttem Vírusirtó Tűzfal,ellenőrzés letiltásokkal de semmi eredmény Hálózati kapcsolat szülői felügyelet, beállítások ellenőrzése Már kínomba c:/windows/system32/drivers/etc/hosts fájl bejegyzésbe is benéztem de sehol nincs letiltva a Facebook ennek ellenére bármely böngészőbe akarom elindítani olyan mintha nem lenne Internet, az összes többi oldal működik minden gond nélkül. Szóval várom az ötleteket Segítségeteket előre is köszönöm !

[ Szerkesztve ]

(#4356) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Mostanában nem megy el aludni a gépem. Pedig nem telepítettem rá új sw-t és hw-t sem kapott. Tapasztalt valaki ilyet? Mi lehet a gond?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#4357) Hunork válasza Speeedfire (#4356) üzenetére


Hunork
veterán

Mondtál neki esti mesét? Ha nem, lehet, hogy besértődött... :D
Komolyra fordítva: az energiagazdálkodási beállításokat megnézted? Nem lehet, hogy valami ott átállítódott? Vagy a hibernálás nem lett kikapcsolva véglegesen? Ha Win7, akkor parancssorba írd be: powercfg -h on.
Hátha segít...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#4358) amargo válasza Воланд (#4315) üzenetére


amargo
addikt

Nem jön elő semmi.. a displayswitch.exe-re sem történik semmi.
Eddig az vált be egyedül, ha maximalizálom az alkalmazás ablak méretét.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4359) zetecR válasza Hunork (#4357) üzenetére


zetecR
addikt

A hibernálás nálam is ki van kapcsolva, de attól még szépen alszik.

(#4360) Speeedfire válasza Hunork (#4357) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

A hibernálás ki lett, mert előtte amiatt nem ment aludni. Így most külön van hibernálás és alvás. Egyszerre nem ment. :(((

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#4361) Dragon27


Dragon27
senior tag

windows 7 ultimate 64 bit hun használok + SSD és 1 HDD amin a filmek , zenék ..... vannak

Hogy lehetne megoldani azt windows 7 bekapcsolt állapotban ne lehessen jelszó nélkül adatot másolni (kimenteni).
Pl. videót meglehetne nézni jelszó nélkül de kimenteni vagy másoláshoz már jelszót kellene megadni ...
A windows 7 képes rá vagy program ?

[ Szerkesztve ]

(#4362) Hunork válasza Speeedfire (#4360) üzenetére


Hunork
veterán

Hmmm. :F És akkor az Alvó állapot kezdeményezése meg be van állítva, és mégsem...
Windows Search, automatikus Defrag ki van kapcsolva?
Nézd meg a Speciális energiaellátási beállítások módosítását.
Más nem jut eszembe... :(

(bocs a késésért, közben melózok... :) )

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#4363) sfdrakex válasza Dragon27 (#4361) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem nem fog menni, a lejátszás és a másolás is, a gépnek ugyan olyan olvasásnak számít, azt nem látja, hogy azért olvas mert lejátszik vagy azért mert másol. Mit védesz ennyire?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4364) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Tudtok olyan, friss AMD AHCI drivert adni, amit elfogad a win telepítő telepítés közben?

Csakmert a 11.10-es driverből hiába tallózom be az inf-et, hibával kidob, és nem fogadja el a telepítő.

Giga oldalán pedig csak 2009-es illesztőprogram van.

Véleményem szubjektív...

(#4365) hackeeeee válasza hackeeeee (#4364) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet rájöttem miért nem ment. Nemsoká kiderül.

Véleményem szubjektív...

(#4366) zetecR válasza hackeeeee (#4364) üzenetére


zetecR
addikt

Akár maradhatna az MS féle AHCI driver is.

(#4367) Fire/SOUL/CD válasza hackeeeee (#4364) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

AMD AHCI for Windows 7
Méretes a telepítő, de benne van a megfelelő AHCI driver is, x86 és x64 egyaránt. Indítsd el a telepítőt és miután megkérdezte, hogy hova tömörítse ki magát, azt követően lépj ki a telepítőből. A kitömörítési mappában megtalálod majd az AHCI drivert.
(SB7xx-hez (is) jó, és az adatlapodon szereplő deszka, az az)

Viszont nem tudom, mi az oka, hogy ez kell, nem jó a W7 AHCI drivere?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4368) hackeeeee válasza Fire/SOUL/CD (#4367) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Megvan, sikerült, a 64bitest betallóztam neki.

Az volt a gond, hogy HDD-ről akartam betallózni, azért nem ment.

Bár érdekes volt, mert betallóztam, utána közölte a telepítő, hogy lényegében egyik HDD-re sem hajlandó telepíteni. Visszaléptem, újrakezdtem, utána már ment.

Mi az oka? Spontán annyi, hogy gyorsabb a HDD, Notinál ugyan ezt tapasztaltam, hogy feltettem a noti saját ahci driverét, és sokkal gyorsabb, mintha a gyári van.. :U Gyárival lényegében állt a egy ideig, közben csak darált a vinyó, gyártó driverével ez megszűnt.

Jó lett az avatarod. ;]

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4369) Fire/SOUL/CD válasza hackeeeee (#4368) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Samu a HDD? Azok szoktak életre kelni, főleg az írási sebességük...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4370) hackeeeee válasza Fire/SOUL/CD (#4369) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A notiban Samu van, igen. :K Előtte WD volt, annak sem ártott, de a Samu megtáltosodott szó szerint.

Asztaliban a rendszer WD Green-ről megy, annak is elég sokat ér.

Véleményem szubjektív...

(#4371) Speeedfire válasza Hunork (#4362) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ezek mind jól vannak beállítva. Csak arra tudok gondolni, hogy valami ébren tartja folyamatosan. Csak azt nem tudom, hogy mi az. :O

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#4372) #16741888


#16741888
törölt tag

Sziasztok,
óriási problémám van, mindent kipróbáltam, de nem működik semmi...

Van egy eredeti Win7em Home premium felszereltség.

Új gépemre telepítettem, i3 Asus P8P67 LE lap, Sapphire 6750 videókártya és 2 1333 járó ddr3 Kingmax memória, Kingston 64giga SSD + Samsung 1000Gb vinyó

A gép tökéletesen működött tegnapig amikoris, gondolván 6k ért 4 giga memória megéri beletoltam még 4gigát. Természetesen 64bites windows van telepítve. A memóriák ugyanazok a Kingmaxok, tökéletesen ugyanolyan mind a 4.

Itt kezdődtek a problémák, megmagyarázhatatlan fagyások, (Richard Burns Rally), fagyások után nehézkes helyreállás. Mivel voltak telepítendő frissítések azt hittem az kavar be neki hogy egy ideje nem tudta feltenni mer csak 1 giga szabad helyem volt pár napig, és az SP1 meg 900 megát is kérhet a windows szerint. Leszedtem pár dolgot, felrakttam vele a frissítéseket. Pechemre, ezzel eljutottunk oda hogy már egyáltalán nem akar elindulni, csak a windows automatikus hibakereső menüje indul.

SSD Life program 99% osra írta az SSD állapotát, trim aktiválva, így kizárnám hogy ezzel lenne a probléma, lefuttattam 8gigával egy bootos memetestet ez is hibátlanul lefutott.

Elindult a bootoláskori windows diagnosztika, már csak ez indul el automatikusan, a rendszert visszaállítani nem lehet mert hibára fut, javítani nem lehet, a problémát a microsoftnak elküldeni nem tudja :), korábbi képet nem tudok használni mert nincs, a memóriatesztet lefuttatom akkor itt is hibátlanul végigfut. :)

Próbáltam win7 dvdvel bootolni és az ott felajánlott javítást használni, amire azt az error messaget kaptam hogy nem egyezik a verziószám, wtf????

Ilyenkor mivan? Looser módon két munkámat is a desktopra mentettem mert naplószerűen minden nap írtam bele és ez volt a legkézenfekvőbb.

pakoljam át az ssdt a másik gépbe, szedjem le és mehet a format c?

Jó lenne ezt azért elkerülni. Van valakinek ötlete? :S

Sgeítségeteket előre is köszönöm.

(#4373) sfdrakex válasza #16741888 (#4372) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ahogy betetted az újabb 4 giga ramot kezdődött a fagyás? Vedd ki azt a 4 gigát, hagyd benne azt ami benne is volt. Az is lehet csak nem tetted egyik modult rendesen a helyére és az a baj.

Egyébként pedig ha az OS SSD-n van szerintem a játékokat érdemesebb másik meghajtóra telepíteni, hogy legyen mindig szabad hely a C-n, 1 giga nagyon kevés, és alapbeállításon a virtuális memória annyit foglal amennyi fizikai memória van a gépben, lehet ez okozza a gondot nincs elég hely hogy növelje a méretét, illetve ha belenyúltál a virtuális memória kezelésébe az is lehet gond.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4374) Sub-ZeRo válasza #16741888 (#4372) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4375) Fire/SOUL/CD válasza #16741888 (#4372) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha jól értem, akkor eddig volt 2 darab RAM-od, most ezzel az új szerzeményeddel együtt 3 darabra bővült? Ha igen, akkor a BIOS-ban néz körbe, mert ha eddig a 2 daram RAM dual-ban ment, akkor ez a 3. ram ezt már nem teszi lehetővé, át kell állítani dual channel módról.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4376) sfdrakex válasza Fire/SOUL/CD (#4375) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

"A memóriák ugyanazok a Kingmaxok, tökéletesen ugyanolyan mind a 4."

4 modul van neki.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4377) Dragon27 válasza sfdrakex (#4363) üzenetére


Dragon27
senior tag

nem védek annyira semmit csak nemszeretem ha adatot (lopnak) és nem tudom mi kerül ki .....
azért köszi

(#4378) Fire/SOUL/CD válasza sfdrakex (#4376) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja, tényleg. :B Akkor meg azért kell megnézni a BIOS-t, biztos ott van elállítva az üzemmód (pl Ganged/Unganged)... (Már ha a deszka hivatalosan is támogatja a ram-ot, mert 2 még elszokott "döcögni" nem támogatott ramokból is, viszont mind a 4 foglalatban van ram, ott lehet (és szokott is lenni) gebasz, ha a ram nem támogatott)
Mondjuk W7-hez ennek nem sok köze van, alaplapos topikban kellene folytatni...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4379) #16741888 válasza sfdrakex (#4373) üzenetére


#16741888
törölt tag

Fail, próbáltam szintén,kivettem az új két ramot, de a probléma ugyanaz sajnos.

Jogos igazad van, jövőben okosabb leszek...

2x2giga ramom volt,és emellé toltam be még 2x 2gigát.

(#4380) #16741888 válasza Sub-ZeRo (#4374) üzenetére


#16741888
törölt tag

köszönöm.

RTFM

jogos... hát igen, kicsit kiszakadtam a hardver világból pár éve, azóta csak felületes ismereteim vannak ami most szépen visszanyalt.

Értem, ezentúl figyelni fogok a helyre.

Viszont, ez most akkor azt is jelenti hogy valószínűleg az adataim is károsodtak?

(#4381) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Win7 ha a zoombrowser -en keresztűl akarok Canon g5-ös fényképezőről képeket letölteni, akkor nem látja.
Ha intézőből akkor igen.

Mit lehet állítani?

F.K.T.

(#4382) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

ReadyBoost pendrive-ból érdemes időnként újat csinálni? Vagy megcsináltam valamikor és az bármeddig használható

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#4383) mokus1


mokus1
addikt

Van egy külső dokkolóm eddig faszán műkődött csak nálam azt írja ki hogy
Initio default contoroller telepítve. De magát a vinyót nem látom :s Miért van ez? :F

(#4384) BMWFan


BMWFan
aktív tag

Üdv! Hogyan tudom megváltoztatni a nyelvet,ha alapból ott ahol meglehetne nem lehet? Csak a bill-t tudom ott megváltoztatni.

(#4385) Воланд válasza BMWFan (#4384) üzenetére


Воланд
titán

Milyen kiadás? Home premium, ultimate, stb..?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4386) hackeeeee válasza BMWFan (#4384) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha ulti, akkor win update-ről, ha prof, akkor pedig így. A többit Én nemtudom, de azokra is van megoldás, bettos.

Véleményem szubjektív...

(#4387) BMWFan válasza Воланд (#4385) üzenetére


BMWFan
aktív tag

Professional

(#4388) hackeeeee válasza BMWFan (#4387) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ott az előző hsz-emben a megoldás.

Véleményem szubjektív...

(#4389) Воланд válasza BMWFan (#4387) üzenetére


Воланд
titán

Akkor úgy, ahogy fentebb linkelték.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4390) BMWFan válasza hackeeeee (#4388) üzenetére


BMWFan
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek. :)

(#4391) Sub-ZeRo válasza ErosenZold (#4382) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egyszer elég.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4392) Tamás88 válasza Hunork (#4357) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog (1)

No én ébresztőt akartam csinálni a laptopból, de olyant, hogy mikor bekapcsol, akkor a Media Player-ben teljes képernyős módban lejátszik egy videót. Éjszaka egyszer-kétszer magától felkelt (pedig mindent kilőttem), Mikor a videót kellett lejátszania, akkor meg csak a bejelentkező képernyőig jutott. Egyszer el szeretném érni, hogy videóra kelljek. :D Ja és a zenéket simán lejátssza, mikor felkel.

(#4393) Hunork válasza Tamás88 (#4392) üzenetére


Hunork
veterán

Hmmm, ilyet még sosem csináltam, mármint videós ébresztőt, ezért butaságot nem szeretnék mondani....de majd utána olvasok, hogy megint legyen mit tanulni!! :K :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#4394) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Aki tudna nekem segíteni Windows 7-be az írjon pm-et.Félig jogtiszta a rendszerem,eredeti DVD-t másoltam le...a többit pü-be mondanám.Megköszönném annak aki segítene egy kicsit. :)

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#4395) C0d3r válasza Potyka03 (#4394) üzenetére


C0d3r
addikt

Nem a DVD-nek, hanem a licensznek kell eredetinek lennie. Igaz, az se túl előnyös ha Vérpistike Edition-t rak fel az ember.
No Warez, kérdezni meg itt is lehet, hátha másoknak is jól jön...

[ Szerkesztve ]

(#4396) Potyka03 válasza C0d3r (#4395) üzenetére


Potyka03
senior tag

jó,igazából a problem az hogy lejárt,és egy aktivátor se jó a windowsomra....és nemtudom mi gátolja meg,no nem frissitéseket akarok letölteni,de nem lesz aktiválva a rendszer.Ha ez nem warez akkor mi? xD

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#4397) HZoli87 válasza Potyka03 (#4396) üzenetére


HZoli87
veterán

Ezt valóban jobb lett volna privátban. :DDD

Meg kell venni, és nincs vele gond. Egy Home Premium (OEM) már nem olyan "drága" és a legtöbb felhasználónak otthoni használatra tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#4398) C0d3r válasza Potyka03 (#4396) üzenetére


C0d3r
addikt

Javaslom elolvasásra a Prohardver! Alapelveit. Megkönnyítve a helyzetet:

"amit tiltunk fórumunkban:
[...]
minden olyan hozzászólást, amely kimeríti a "Wareztevékenység" fogalmát, vagyis a szerzői és szomszédos jogok (vagy általában a hatályos magyar jogszabályok) által védett bárminemű szoftver/adat/hanganyag/filmanyag/stb. jogosulatlan

használatát elősegíti (információ megadásával, linkelésével, bárhogyan);
használatára buzdít;
illetve segítséget kér ezek beszerzésében, használatában.
így különösen tiltott témák például: szoftver regisztrációjához, működ(tet)éséhez szükséges kód vagy azt kijátszó szoftver, egyéb eljárás; készülék (műholdvevő, telefon, stb.) szoftverének jog- vagy licencellenes megváltoztatása, kijátszása, ehhez szükséges eszközök adás-vétele, telefon vagy egyéb eszköz szoftverének megváltoztatása a szolgáltatótól való függetlenítéshez, fájlcserélő oldalak meghívóinak adás-vétele, bundle játék/szoftver értékesítése az azt tartalmazó újság nélkül;"

[ Szerkesztve ]

(#4399) Potyka03


Potyka03
senior tag

értem,én mondtam hogy jobb lenne privátba,de már sikerült visszaállítani újból 30 napos próba verzióra :)

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#4400) Tamás88 válasza HZoli87 (#4397) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog (1)

Ja, csak az OEM-et egy gépre rakhatod fel, utána meg búcsúzhatsz tőle, ha gépet cserélsz. Inkább a dobozos változatot javaslom, vagy az Upgrade-t veszed meg (pl. XP-ről való "frissítésnél").

Potyka03:

Ne kérem, ne folytasd, ennek nem lesz jó vége.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.