Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) blint63


blint63
tag

Sziasztok, a következő a problémám: Van egy céges laptop, rajta win7 home premium OEM. A sok szar feltelepített program miatt iszonyatosan be van lassulva ezért azt tervezem, hogy szépen újrarakom box-os home premiummal (eredetivel!, mind2 magyar). A kérdésem az (mivel előbb-utóbb vissza kell adnom a lapost), hogy a dobozos verziót regisztrálhatom az OEM seriallal (a hardver alatta nem változott... )?

[ Szerkesztve ]

(#4552) sfdrakex válasza blint63 (#4551) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Használhatod szerintem, de az első hszben vannak linkek ahonnan tudsz letölteni eredeti W7 isokat, ha letöltöd az OEM verziójának megfelelőt, akkor az OEM kulcsával fogod tudni aktiválni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4553) Laccoss válasza zotja22 (#4550) üzenetére


Laccoss
addikt

Kapcsold ki az energiagazdálkodásnál a vinyó kikapcsolását.

(#4554) zotja22 válasza Laccoss (#4553) üzenetére


zotja22
csendes tag

már kivan kapcsolva.

(#4555) Vityapapa


Vityapapa
tag

Üdv!
Tud nekem valaki segíteni abban, hogy a fontos frissítések között állandóan megjelenik a gfwl 3.5 frissítés, pedig már többször is telepítette.
Mit csináljak?

Steam: vitya_84

(#4556) Mans20 válasza Vityapapa (#4555) üzenetére


Mans20
addikt

Én rányomtam az egérrel(jobb egérgomb) a frissítésre és ott a frissítés elrejtése,és akkor beszürkül a kis kocka amit be kell pipálni.

[ Szerkesztve ]

(#4557) jozsi252


jozsi252
veterán

Az normális hogy 64 bites win alapból 1700-1800mb ramot eszik úgy hogy felvan telepítve minden progi?

iPhone 13 Pro Max

(#4558) hackeeeee válasza sfdrakex (#4549) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Gondolj csak bele, milyen lehet, ha lefagy. :DDD

(#4557) jozsi252: Gondolom nem 2GB memóriából... Tehát igen.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4559) jozsi252 válasza hackeeeee (#4558) üzenetére


jozsi252
veterán

8Gb-ból csakmert 32 bites kb 1200-1300 környékén evett, aztán azért furcsállottam.

iPhone 13 Pro Max

(#4560) hackeeeee válasza jozsi252 (#4559) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Eleve 8GB memóriával 32bites rendszert használni hülyeség..

Amúgymeg nyilvánvaló, hogy ott kevesebb volt, mivel <=3,5GB-t használt max a 32bites rendszered, most pedig használja mind a 8-at.

Teljesen normális...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4561) jozsi252 válasza hackeeeee (#4560) üzenetére


jozsi252
veterán

Ma került bele a 8gb ram eddig 4gb-al ment és 32 bites os-el most hogy 8 lett beletolva felraktam a 64 bitest és azért furcsállottam hogy 500 al kb többet eszik

iPhone 13 Pro Max

(#4562) hackeeeee válasza jozsi252 (#4561) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

4GB-nél is már 64bites rendszer használata ajánlott.

Lényegében mivel 3,5GB-t használt eddig, ahhoz igazította a memóriahasználatot, most meg a 8-hoz teszi ugyanezt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4563) pete_21 válasza hackeeeee (#4562) üzenetére


pete_21
addikt

Igen, és ha jól tudom, a 64 bites rendszer amúgy is kicsit többet foglal a memóriában. :)
De szerintem 4 Gb-nál sem érzékelhető hátrány az a plusz párszáz Mb...

(#4564) blint63 válasza sfdrakex (#4552) üzenetére


blint63
tag

Köszi a gyors választ!

(#4565) Vityapapa válasza Mans20 (#4556) üzenetére


Vityapapa
tag

Köszönöm

Steam: vitya_84

(#4566) hackeeeee válasza pete_21 (#4563) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem is a hiány miatt, csak akkor minek venni 4GB-t, ha nem használod ki. :)

Véleményem szubjektív...

(#4567) lalakov


lalakov
senior tag

A beépített Media Playeren nem lehet valahogy előcsalogatni a feliratokat? A Dalszövegek és feliratok elem be van már kapcsolva. :W

(#4568) zack


zack
nagyúr

Srácok.
NOD32 talált egy kártevőt a műveleti memóriában:

Műveleti memória - módosult Win32/Ainslot.AA féreg - a megtisztítás nem lehetséges

Találkozott már valaki hasonlóval? Van működőképes megoldás a kiírtására?

Próbáltam csökkentett módban ,de nem jártam sikerrel.

Super Antispyware Professional nem is látja, ahogy a Trojan Remover legfrissebb verziója se. Lényegében csak a NOD32 észleli, de nem tud vele semmit csinálni. :F

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#4569) pschio


pschio
őstag

xp-ben volt ilyen, hogy fájl és mappa műveletek (file and folder tasks)

windows 7-ben hol tudom beállítani, hogy megjelenjen? tudom, hogy van 1001 alternatív megoldás másolásra és áthelyezésre, sőt még gyorsbillentyűk is léteznek de nekem most ez kell. csak is kizárólag ennek a megoldása érdekel. köszönöm a segítséget. :R

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#4570) föccer válasza zack (#4568) üzenetére


föccer
nagyúr

Csökkentett módban teljes mélyvizsgálat? AdAware+ba ugyanígy? Jó sokig tart, de ez a legbiztosabb. Ha ez sem megy, akkor valami live cd-ről kell bootolni, és portable írtóval nekiugrani.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4571) hackeeeee válasza zack (#4568) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

MBAM-mal próbáld meg, hátha.

Véleményem szubjektív...

(#4572) Mans20 válasza zack (#4568) üzenetére


Mans20
addikt

A nod az ennyit ér kb,én inkább felraknám az avastot az tud keresni a gép bootolásakor is,lehet megtalálná,vagy próbáld meg megkeresni a vírus helyét és kézzel törölni.

(#4573) Hunork válasza zack (#4568) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!
Kétféleképpen szoktam csinálni.
Mindenféleképpen jegyezd fel a pontos helyét a kártevőnek!!
1. Töltsd le az Autoruns progit. Csökkentett módban indítsd a Win-t, és az Autoruns-al keresd meg, vedd ki előtte a pipát. Ha nincs ott, akkor a megadott helyről kézzel töröld ki. De mindenképp győződj meg róla, hogy nincs már ott, ahol a NOD jelezte.
2. Ha semmi nem megy, akkor csinálj egy rendszer visszaállítást, ez sokszor be szokott jönni.
Mindkét eset után zúdíts rá víruskeresést (Avast), egy Spybot ellenőrzést, egy IObit Malware takarítást, majd CCleaner, Wise Registry Cleaner. Mindegyik ingyenes, és nagyon jók! :K
Remélem, sikerülni fog! :K

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#4574) hackeeeee válasza Mans20 (#4572) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nod után avast? Egyre jobb.. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#4575) pschio válasza hackeeeee (#4574) üzenetére


pschio
őstag

Nálam ez volt a sorrend. Nem bántam meg :)

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#4576) g.gergo válasza zack (#4568) üzenetére


g.gergo
senior tag

Avira AntiVir Rescue System
Kaspersky Rescue Disk

Ezzel a kettővel biztos menni fog. Sok sikert!

(#4577) Laccoss válasza pschio (#4569) üzenetére


Laccoss
addikt

Pontosan mi is érdekel? Mert amit mutatsz képet, azt ugyan megtaláltam az oldalon, de ott egyszerűen csak a rejtett fájlokat, könyvtárakat jeleníti meg, és törli, ill. regisztryből töröl.

(#4578) pschio válasza Laccoss (#4577) üzenetére


pschio
őstag

a kép azt illusztrálja hogy az xpben a fileműveletekhez nem feltétlenül kell jobb klikkelni az adott file-ra vagy mappára, hanem van bal oldalt "fájl és mappaműveletek".

na. windows 7-ben nincs bekapcsolva ez alapból (vagy nincs is benne). itt kéne lennie a bal oldalon de nincs.

jobb klikkelnem kell, hogy másolni kivágni stb tudjak.

[ Szerkesztve ]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#4579) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok! Mi lehet az oka annak, hogy egy domain-ben levő gépeknél az egyik xp-s géppel szépen elérjük egy win 7-es gép megosztott könyvtárait, de csak addig a pillanatig, amíg egy másik win 7-es gép rá nem lép az első win 7-es gépre. Onnantól kezdve az xp-s gépről nem lehet rálépni az első win 7-es gépre, azzal az üzenettel, hogy "XXX is not accessible. You might not have permission to use this network resource. Contact the administrator..." Nincs limitálva a kívülről csatlakozó felhasználók száma..

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4580) zack


zack
nagyúr

Köszönöm a segítséget, és az ötleteket. :R
Leírom hogy sikerült, és hol kell keresni, hátha más is belefut. :R

A boot disk-ek közül a Kaspersky úgy látta, minden szép és jó úgy ahogy van. :U Viszont az Avira jelezte a két fertőzést, és módosította is őket, hogy törölhető legyen! :K

Users/felhasználónév/AppData/Local/Temp/tmpA1A2tmp.exe
Users/felhasználónév/AppData/Roaming/Local.exe

Nem tudom mi hozta be a gépemre, de elég veszélyesnek tünt a leírása alapján, és elég macerás volt leszedni. A NOD32 végülis jól vizsgázott, mert bár nem tudta leszedni, de legalább beriasztott. Még mindig jobb mintha nem is jelzi.
Lehet hogy több virusírtó is beengedi figyelmeztetés nélkül, nem árt erre odafigyelni. Célszerű lehet ellenőrizni a vírusok elérési útját, mert a AntiSpy, Worm és egyéb progik se találták... :F

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#4581) spiritex válasza spiritex (#4579) üzenetére


spiritex
veterán

Kiegészítés:
Ha ilyenkor mepróbáljuk xp alatt "map"-pelni az xp számára elérhetetlenné vált win 7-es gépet (mert a másik win 7-es gép továbbra is eléri), akkor viszon ezt írja ki: "The server XXX does not accept remote requests."

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4582) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az alvó állapot kezdeményezését úgy hagytam, ahogy alapból be volt állítva-30 min.Viszont azt tapasztalom, ha otthagyom a gépet, akkor nem mindig alszik el 30 min eltelte után.Tapasztaltatok-e ilyet, mi lehet az oka?

(#4583) Sub-ZeRo válasza spiritex (#4581) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem a másik gép homegroup-on keresztül csatlakozik a másik win7-es géphez. Felhasználónév-jelszó kombóra kellene át állítani és úgy tenni egy próbát.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4584) Воланд válasza Sub-ZeRo (#4583) üzenetére


Воланд
titán

domain kornyezet + home group?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4585) spiritex válasza Воланд (#4584) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, nincs egyik gép sem home group-ban. Mindegyik ugyanannak a domain-nek a része.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4586) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!Egy borzasztóan amatőr kérdéssel fordulok hozzátok,szóval volt egy csökkentett módban történt indításom és azóta mikor az üdvözlő képernyő bejön rá kell kattintanom a fiókomra,ez engem nagyon zavar,de sehol sem találok beállítást erre,hogy kilőném.Előre is köszi és bocs ha nagy marhaságot kérdeztem! :)

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#4587) spiritex válasza Normi™ (#4586) üzenetére


spiritex
veterán

Windows gomb + R (Run) és oda beír:
control userpasswords vagy
control userpasswords2, most nem tudom melyik, és ott "Users must enter..." mellől pipa kivesz.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4588) Normi™ válasza spiritex (#4587) üzenetére


Normi™
őstag

Köszönöm szépen a második verzió a jó megoldás! :R

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#4589) pschio


pschio
őstag

valaki? :F

[link]
[link]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#4590) Laccoss válasza pschio (#4578) üzenetére


Laccoss
addikt

Billentyűkombinációk nem játszanak? Ha már a jobbklikket nem akarod.

Esetleg ez? Bár nem igazán szeretek ilyeneket ajánlani. [link]

[ Szerkesztve ]

(#4591) x_o_n


x_o_n
veterán

win7-64 bit-2 napos sp1-el
videokártya csere történt. ati-ati.
catalyst le,restart,catalyst fel.
élményindex-futtat és a windows media kódolás résznél kifagy..egyszer még kékhalált is sikerült okozni...

vga cserénél ujra kell rakni a win7?

(#4592) Sub-ZeRo válasza x_o_n (#4591) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem kell újra rakni. Amúgy így kell csinálni. Kártya csere előtt cata. nv driver töröl kikapcs. A másik be, cata, nv telepítés restart majd élményindex.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4593) x_o_n válasza Sub-ZeRo (#4592) üzenetére


x_o_n
veterán

akkor nem értem,kifagy mindig az élményindex végén media kodolásnál

(#4594) Воланд válasza x_o_n (#4593) üzenetére


Воланд
titán

Töröld az illesztőprogramot, indítsd újra a gépet és hagyd, hogy a win7 tegyen fel drivert. És így próbáld meg lefuttatni az élményindexelést.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4595) x_o_n válasza Воланд (#4594) üzenetére


x_o_n
veterán

sajna azon a gépen nincs net.
viszont felraktam a bluescreen view-t

és ezt irta ki bug check string: THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER

pedig 4870-512 ati-t cseréltem ki 4850-1gb atira és teljesen ugyanezt a drivert raktam fel.

(#4596) Воланд válasza x_o_n (#4595) üzenetére


Воланд
titán

[link]

Jó az a kártya?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4597) Jano156


Jano156
tag

Sziasztok!
egy olyan kérdésem lenne hogy a tálca jobb szélén található kis ikonok részben(ahol pl a hangerő is van) everest hőmérséklet értékeket szeretek kitenni. egy azért mert hasznos kettő mert tetszik. 4vga és 4cpu hőmérsékletem van viszont a winfos rendre szeret pár értéket eltüntetni (pl újra indításkor) amiket újra ki kell "huzzak" (pl cpu 1 mag hőmérséklete eltűnik) pedig világosan megvan neki mondva hogy jelenítse meg.
Valaki tudja esetleg miért okosít bele a beállításomba?
köszönöm szépen.

János

(#4598) Fire/SOUL/CD válasza Jano156 (#4597) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Valaki tudja esetleg miért okosít bele a beállításomba?"
Nem okosít, ez az alapbeállítás, hogy az értesítési területen lévő ikonokat elrejti. Ha ezt nem szeretnéd, akkor tálcán jobb egér/tulajdonságok/tálca fül/testreszabás gombon katt/mindig jelenjen meg az összes ikon és értesítés a tálcán elé tegyél pipát és OK.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4599) x_o_n válasza Воланд (#4596) üzenetére


x_o_n
veterán

ez idáig jó volt azt mondta akitől vettem,most lett kivéve a gépböl és át rakva az enyémbe

(#4600) Sub-ZeRo válasza x_o_n (#4599) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mondani sokmindent lehet.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.