Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28651) snowdog válasza raulicio (#28650) üzenetére


snowdog
veterán

Elsőnek én is a pendrive-os megoldással próbálkoztam, de valami szörnyszülött lett a végeredmény. Aztán vettem egy olcsó optikai drive-ot, és pikk-pakk települt az XP. :)

(#28652) KoVee84


KoVee84
senior tag

Sziasztok!

Kérdezni szeretnék, biztosan volt már hasonló kérdés nem volt erőm ennyi hozzászólást visszaolvasni.

Vettem egy új V300-as SSD-t, arra szeretnék majd Win 7 64bit-et felrakni pendriveról. Eddig tiszta sor, logouton utánaolvastam a menetének.
Jelenleg van a gépemben egy 750-es merevlemez, 2 partícióval, egyiken rendszer (Vista 32 bit) másikon adatok. (Ez megmaradna, az adat partícióhoz nem nyúlnék, a mostani rendszer partícióra kerülnének pedig a jövőben a játékok telepítése) És itt kezdődik a számomra sötét folt.

- Szóval mindenhol azt írják, hogy az SSD-t rendszertelepítés előtt ne formázzam meg! -> Rendben
- Pendriveról bootolok, SSD megformáz -> Rendben

* Le fogom tudni formázni a régi rendszer partíciómat vagy csak az egész merevlemezt (mert több helyen ilyet is olvastam)???
* Ha nem tudok, csak partíciót formázni, akkor nem fog bezavarni, hogy azon épp egy 32 bites Vista figyel
?

Köszi szépen előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#28653) sfdrakex válasza KoVee84 (#28652) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Fogsz tudni partíciót formázni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#28654) KoVee84 válasza sfdrakex (#28653) üzenetére


KoVee84
senior tag

Akkor megnyugodtam, thx!

(#28655) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Üdv!

Adódott egy problémám. Nem indul a Win, mert egy indítófájl hiányzik. Nos, berakom a lemezt, boot, dvd-ről való indítás, oké. Be is tölti a fájlokat, viszont ezután jön ugye a Starting Windows képernyő, továbbfut, majd ezután nem jön be a telepítő, hanem full fekete kép. A lemez pörög. Nem értem, volt, hogy áramtalanítva volt a gép majd egy napig, ezután bejött minden faszán, viszont a partíció választáskor formázni akartam és ott megakadt.
Korábban már volt ilyen problémám (akkor is az a bizonyos indítófájl hiányzott), akkor egy napig szenvedtem vele, de valahogy felment a Win, most viszont már 3 napja ezzel szarozok.
Nem hinném, hogy a lemezzel lenne a gond és a dvd is jó (de ezt kipróbálhatom egy másikkal). Szóval tanácstalan vagyok, ha tudtok kérlek segítsetek. :) :R

(#28656) Sub-ZeRo válasza Tomi0703 (#28655) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Indítás javítás opció a dvd boot után? Esetleg cmd majd chkdsk /f parancs?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28657) Tomi0703 válasza Sub-ZeRo (#28656) üzenetére


Tomi0703
őstag

dvd boot után semmit nem tudok nyomni mert betölti a fájlokat végigfut a csík és fekete képernyő. Vagy esetleg máshogyan?
A parancsokat milyen bill. kombinációval lehet beírni vagy mit kell nyomni?
Bocs, ha balf@szságokat kérdezek, nem vagyok akkora király ebben a témában, szóval mindent a számba kell "rágni". :DDD

(#28658) Sub-ZeRo válasza Tomi0703 (#28657) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Boot-olsz dvd-ről, majd a csí végig megy és kellene egy ablaknak majd bejönnie. Ott javítás talán. Az alsóra kell kattintani. Ott meg egy új ablakban a cmd-t tudod megnyitni és oda kellene beírni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28659) Tomi0703 válasza Sub-ZeRo (#28658) üzenetére


Tomi0703
őstag

Igen, jó lenne ha idáig jutnék el. De a csík után nekem fekete képernyő jön. Eddig egyszer tudtam eljutni az ablakig és, hogy telepítek, de a partíció választásnál kifagyott.

(#28660) Sub-ZeRo válasza Tomi0703 (#28659) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor reinstall-t neki. Eredeti rendszer?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28661) Dénes87 válasza Fire/SOUL/CD (#28648) üzenetére


Dénes87
csendes tag

Sikerült megcsinálni. A win 7-et úgy tűnik nem lehet usb-ről telepíteni, mert nyafog. Kölcsön DVD olvasóról elsőre ment. Úgyhogy vettem egy satás dvd írót. A vinyó probléma is megoldódott. Ami c meghajtó volt, az le lett gyalulva, mert XP alól lehetett látni és használni rendesen mindkét meghajtót, de win 7 alól nem, partition magic valamit nagyon szétb@szott. Miután a c formázva lett, helyreállt a rend és a d meghatjó működik rendesen. Köszönöm a segítséget!

(#28662) NEMO1968 válasza Dénes87 (#28661) üzenetére


NEMO1968
őstag

De lehet,csak kicsit talán macerásabb[link]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#28663) üszök válasza NEMO1968 (#28662) üzenetére


üszök
őstag

Kellene gy kis segítség megint.Van egy régi Lexmark P3120-as nyomtatóm,és nem akar menni Win 7-el.Nem találtam 7-hez való drivert,az XP-s felmegy de mikor nyomtatni akarok azt írja,hogy nincs kommunikáció a nyomtatóval.Húzza ki nyomtatót,vagy az USB kábelt.Hiába húztam nem lett jó.Nem sokat nyomtatok,de jó lenne használni mert ebbe csak egy fecskendő tinta kell és megy.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#28664) Winnie The P válasza üszök (#28663) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia!

Ez esetleg?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#28665) üszök válasza Winnie The P (#28664) üzenetére


üszök
őstag

Hát lehet,hogy vak vagyok vagy csak fáradt,de én csak ezt látom: Download Lexmark P3120 (0KB)

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#28666) Rossi válasza spiritex (#28621) üzenetére


Rossi
addikt

Nem jött össze a dolog.

Mindhárom HDD-re megpróbáltam telepíteni a windowst (a 8-as egyébként), de egyikre sem tudtam.

Innentől szerintem egyértelmű, hogy nem HDD probléma, de akkor mi? :F

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#28667) spiritex válasza Rossi (#28666) üzenetére


spiritex
veterán

Nem lehet, hogy rossz a telepítőd? Másik gépen tuti működik? Mert éppen tönkre is mehetett állásában..

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28668) Rossi válasza spiritex (#28667) üzenetére


Rossi
addikt

Próbáltam win 7-el is, 8-al is. A 8-as lemez max egy éves. Utóbbinál egyébként végigment a telepítés, majd újraindult 2x, és utána semmi... Mind3 HDD-n... :F

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#28669) Visormail válasza Rossi (#28668) üzenetére


Visormail
addikt

Alaplap vagy memória szerintem, hacsak nem valami rossz sata kábelt használtál mindegyik vinyóhoz :D Vagy rossz dvd meghajtó? Próbáltad pendriveról is?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28670) Rossi válasza Visormail (#28669) üzenetére


Rossi
addikt

Alaplap gyanús nekem is, már 5 éves.

Memóriára nem gyanakszom, 1,5 éves Corsair Vengeance modulok...

DVD meghajtó szintén gyanús, bár eddig nem produkált hibát.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#28671) vlevi válasza Rossi (#28670) üzenetére


vlevi
nagyúr

DVD meghajtót ki tudod zárni, hogyha van egy ISO-d Pl. a Win8.1 preview ISO letölthető az MS honlapjáról, egy próbát megér. Az Universal USB Installer progival pedig ki tudod írni egy 4GB-os pendrive-ra, és akkor bootolhatsz pendriveról.
Mégdrasztikusabb megoldás, ha feltelepítesz egy Ubuntut. Ha az is újraindul, akkor biztos nem windows probléma.

(#28672) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!

Pár napja történt, hogy a gépem elment "alvóba". ?? Épp nem voltam ott amikor ez történt. Amikor visszajött a kép, éppen lemezellenőrzést végzett, de csak a feléig jutott el.
Gondoltam újratelepítem a win7-et. Sajnos a file-ok felmásolása, a partíció kiválasztása, stb után kidobja, hogy win.setup.exe (vagy valami hasonló) nem olvasható, vagy nem található. Pendrive-ról telepítek.

Próbáltam törölni a partíciót, majd újraformázni. A törlés még megvolt, de a formázásnál hibaüzenetet dobott ki.
Ezután kivettük a winyót, Külső usb-s házból sikerült újrapartícionálni.
Ezután visszakerült a gépbe, de a helyzet nem változott. ( mondjuk az usb-s partícionálás és formázás után itt a gépben nem lett újraformázva)
A sentinel szerint a winyó 100/100-as, max 44 fokos volt a hőmérséklete. A memória OCZ hűtőbordás memória. Sata kábelt kicseréltük, hátha kontakt hiba.

Ebben a gépben van.

Annyi a különbség, hogy a 160 GB-s vinyó nincs benne, csak az 500-as WD

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#28673) Winnie The P válasza üszök (#28665) üzenetére


Winnie The P
őstag

És ha XP kompatibilis módban indítod?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#28674) bobace


bobace
őstag

Sziasztok!

Van egy Win7-es gépem, amit kiléptettem domainből, de előtte nem írtam át a rendszergazdai jelszót. Tudom, öreg hiba. Van megoldás arra, hogy visszaléptessem domainbe vagy bejussak a gépbe?
Köszi!

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#28675) PumpkinSeed válasza bobace (#28674) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Windows7 lemezt beteszed és ott számítógép javítása ott kiválasztod a command prompt-ot.

Következő parancsok:

net user - megmondja a felhasználókat

net user felhasználónév * - megadhatsz új jelszót.

Most úgy hogy a szóközök helyén _ van.

net_user_pelda_*

A szóközök fontosak. :)

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28676) bobace válasza PumpkinSeed (#28675) üzenetére


bobace
őstag

Ezer hála! Igyekszem mihamarabb kipróbálni.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#28677) sziku69 válasza sziku69 (#28672) üzenetére


sziku69
senior tag

(#28678) Visormail válasza sziku69 (#28677) üzenetére


Visormail
addikt

Kezdetnek ha van tuning akkor vissza kellene állítani alapra, az egyik memóriát kivenni, ha még mindig nem jó akkor csak a másikat beletenni egyedül, esetleg biost defaultra állítani próba erejéig (pl ram beállítások miatt).

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28679) sziku69 válasza Visormail (#28678) üzenetére


sziku69
senior tag

Sajnos csak este tudom kipróbálni. Bios default megvolt már. A memóriákat kivettem, visszaraktam. (ez volt tegnap)
Az AHCI-t még nem néztem meg. Ezt a ram "kivevős dolgot megpróbálom majd.

Nem tudom, hogy ez a dual bios dolog hogy működik, de gondolom, az ilyen beállításoknál nem tud bekavarni.

Olvastam még ezt a floppy letiltást is a bioson belül. Volt a gépben (tegnapig) de mivel úgy sem fogom használni, ezért kivettem azt is.

2 hete vettem a gépet és most ismerkedem vele. :W

(#28680) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok!
Bocs mindenkitől az offért,
Légyszíves vki segítsen,(értesültem jómagam is erről az újdonságról)jelenleg Win 7-t használok ,de ki szeretném próbálni a Win 8.1 -et & ha majd annyira megtetszik mint a jelenlegi OP rendszerem akkor majd megszeretném vásárolni ,de ha nem tetszik akkor majd megy vissza a jó öreg Win7-em a kérdésem az lenne,hogy a Win7-re letöltött & telepített frissítéseimet (Win up date) ami közel 200 db ,Van-e arra lehetőségem,hogy a jelenleg már letöltött& telepített frissítéseimet lementsem?(Nem szeretném újra letölteni ,mert több órát vesz igénybe)
előre is köszönöm a segítséget.
Üdvalázs

Üdv:Balázs

(#28681) PumpkinSeed válasza Kezdő Balázs (#28680) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

MR

Használat

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28682) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sikerült kitörölnöm a dokumentumokból a hivatkozásokat. Ez annyit tesz, hogy, ha rámegyek a start->dokumentumokra akkor nem a C:\Users\Felhnév\Documents mappa tartalma jön be, hanem semmi.

Hogy lehetne ezt visszavarázsolni?

(#28683) PumpkinSeed válasza Vasinger! (#28682) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Start -> Dokumentumok jobb klikk -> Tulajdonságok -> Alapértelmezett visszaállítása -> Ok -> Nem

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28684) Vasinger! válasza PumpkinSeed (#28683) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm! :R

(#28685) PumpkinSeed válasza Vasinger! (#28684) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Sikerült? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28686) Vasinger! válasza PumpkinSeed (#28685) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Persze :D Egyébként nem köszöntem volna meg.

Azért nem volt túl nagy mutatvány, csak nem találtam, hogy hol kell :)

(#28687) PumpkinSeed válasza Vasinger! (#28686) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

:DD

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28688) Kezdő Balázs válasza PumpkinSeed (#28681) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Feltelepítettem ,(kár,hogy nem tud Magyarul)még az Angolt tanulom,de majd ha használnom kell remélem elboldogulok vele,örülök neki,hogy ha majd vissza kell raknom a Win7-em akkor ,nem kellesz újra leszednem azt a rengeteg UP DATE-eket.köszönöm neked a segítséget :K :R
Ne értsetek félre ,már oly sokszor említettem & ez nem nyalizás,Őszintén így érzem/gondolom,hogy a
prohardver.hu/LOGOUT..hu a legjobb kis hazánkba Hálásan köszönöm nektek,hogy vagytok nekünk :R :R :C

Üdv:Balázs

(#28689) vlevi válasza Kezdő Balázs (#28688) üzenetére


vlevi
nagyúr

Windows8 topicban érdeklődj utána, hogy a VHD boot-ot hogyan lehet megoldani. Ez pont arra adna lehetőséget, hogy a windows8-at egy külön partíción próbálgasd, anélkül, hogy beleturkálna egy bitet is a win7-be. De pontos tanácsot nem tudok rá adni, mert én sem próbáltam még.
Nekem erre a célre van egy 250Gigás vinyóm (kisebb is elég), párezer forintért a PH aprón hozzá lehet jutni ilyesmi méretű vinyókhoz, és a próbálgatásokhoz ez a legbiztosabb módszer. Ilyenkor minden más meghajtót kihúzok, és garantáltan nem tudom tönkretenni az élesben használt rendszeremet.

(#28690) PumpkinSeed válasza vlevi (#28689) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ezekre találták fel a virtuális számítógépeket. VMware vagy VirtualBox-al lehet létrehozni. Akár mit feltehetsz rá, és nem fogja elrontani a rendszered. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28691) maathe


maathe
senior tag

Olyan gondom lenne, hogy ha Start menüből indítok egy programot, akkor a kattintás után a start menü nem tűnik el és a program sem indul el, úgy kb. 5 másodpercig. Olyan mintha, a CPU használat 100%-on lenne, de mégsem. A rendszer teljesen friss (Ulitmate x64) ami egy új SSD-re lett húzva.

Mi lehet a probléma?

(#28692) Kezdő Balázs válasza vlevi (#28689) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Szia! Próbálkoztam Windows8 topicban ugyan ezzel az általam itt feltett kérdéssel ,de sajna nem kaptam választ senkitől sem,ne haragudj vlevi de amit említesz nem tudom mit jelent "VHD boot-ot hogyan lehet megoldani" én csak kiszeretném próbálni az újabb Windows rendszert,mert osztálytársaim is mondogatják,hogy ők már használják és nem rossz ,ezért a majd leszeretném tölteni a Win8.1-et ,de ha nem tetszik akkor vissza akarom rakni a Win 7-emet és ha ez utóbbi következne be,akkor nem szeretném újból újra letöltögetni a Win up date-et mert ,az nekem nagyon sok idő (pl: anno ha jól emlékszem 7-8 óráig kellett up datelgetnem és ezért szeretnék felkészülni az esetleges jó öreg Win7-em újra telepítésére,és nem oly rég felraktam ,az itt kapott (segítség)információ alapján a Reflect programot,amivel elméletileg letudom menteni külső vinyómra anno már letöltött és telepített update-et,de most ki próbálom ezt az új Win8.1-et és most neki álok és letöltöm.
még 1x bocs,hogy offoltam az-az itt hoztam fel a Win 8.1-et.
További szép napot mindenkinek.

Üdv:Balázs

(#28693) PumpkinSeed válasza Kezdő Balázs (#28692) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

asd

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28694) vlevi válasza PumpkinSeed (#28690) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, csak virtuális gépen sokkal lassabb, játékok nem mennek, satöbbi.
Nekem is fel volt rakva virtuálisan, de inkább elővettem a másik vinyómat.

(#28695) troll81


troll81
addikt

sziasztok lenne egy kérdésem fagyok kékhalállal a winre gyanakszom de alaplap miatt ugye nem lehet mert minden alkatrész müködött más konfigban. de kiirta h nem eredeti a win7 hmmm :W ilyenkor mit tegyek?

(#28696) Winnie The P válasza troll81 (#28695) üzenetére


Winnie The P
őstag

Warezba ne kérj segítséget! Meg kell venni!!!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#28697) troll81 válasza Winnie The P (#28696) üzenetére


troll81
addikt

szia nem kérem h tedd ujra vagy javitsd meg csak ezmiatt lehet kékhalál ?ennyi lenne a kérdésem :K

(#28698) premete válasza troll81 (#28697) üzenetére


premete
veterán

Ha BSOD a kérdésed, tedd be a képet, vagy a 3 értékelhető sort a hiba okáról.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#28699) troll81 válasza premete (#28698) üzenetére


troll81
addikt

szia köszönöm. gondolt egyet a win 7 és fagy de elötte kiirta h nem eredeti a vindows 7 most megint semmi gáz mert aktiváltnak irja és eredeti de a kékhalaálok a kiirás után jelentkeztek a stabiliti tesztek alatt nem döl ki a vas tehát win a hiba ezért nem tudom h ez e a baj a gépemmel köszönöm :R

(#28700) Kezdő Balázs válasza PumpkinSeed (#28693) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Köszönöm ezt kipróbálom :DD

Üdv:Balázs

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.