Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28801) sziku69 válasza Arlekim (#28799) üzenetére


sziku69
senior tag

Akkor még naphosszat volt időm ott ülni, foglalkozni vele, utánaolvasni dolgoknak. Most csak a 25. órában van időm ilyenekkel foglalkozni sajnos. Ezért most nekem ez egy kicsit nehézkesebb. De nem akarom ennek kitárgyalásával off-olni a topikot.
A lényeg még mindíg az, hogy képtelen vagyok működő rendszert felvarázsolni.

(#28802) oregnigger


oregnigger
csendes tag

Sziasztok.

Tudnátok ajánlani egy ingyenes használható Trójai keresőt, mert amit találtam Trojan Hunter vagy Remover, az egyiket nem tudom elindítani,a másik talál 5 férget és kéri,hogy vegyem meg a peogramot. Köszönöm.

Üdv zsolt

(#28803) intelMMX válasza oregnigger (#28802) üzenetére


intelMMX
senior tag

Van a Microsoftnak a secuity essential nevű vírusírtója. Egy próbát megér és ingyenes.

(#28804) Arlekim válasza oregnigger (#28802) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Ez annyira tipikus.
Van pár telepítő, ami ha kicsit is nem figyelsz oda a pipákra, vagy nem választasz időben advanced/expert módot, akkor a toolbarokon kívül még egy csomó sz*rt is pakol a gépre.
Elindul, lefut, és közli hogy 562316312 problem found. Szerintem a legnagyobb problémák pont ezek az alkalmazások.
Amúgy én ezt a víruskereső dolgot alternatív módon oldottam meg, neked is ezt javaslom :)

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#28805) jel1 válasza PumpkinSeed (#28783) üzenetére


jel1
aktív tag

igen

(#28806) Borgi válasza oregnigger (#28802) üzenetére


Borgi
aktív tag

HI,

ÉN AVG free-t használok lassan 10 éve és tökéletesnek bizonyult minden helyzetben. 1 próbát megér, persze ahogy elöttem említették telepítésnél csak a kellő dolgokat pipázd, és ott is a trial-ra próbál rávenni. de a free is tökéletes.

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#28807) intelMMX


intelMMX
senior tag

Húgom gépe mindig belassul egy idő után. Azt nem tudom miért. Mikor még nálam volt az a gép sosem lassult be. Franc se tudja mit csinál vele. Mondjuk eddig XP-t használt, én azon a gépen 7et. Most felraktam neki, aztán kiderül mennyi idő alatt darálja le. A legfrissebb Mozillát tettük fel most. Nem szereti a Chrome-ot.

Vírusírtót amúgy nem igen használok. Nem nézek olyan oldalakat és hát 3 év alatt még vírust nem szedtem fel.
Gép terén a legnagyobb gond én magam vagyok...

(#28808) kispx válasza intelMMX (#28807) üzenetére


kispx
addikt

Egy process explorer-rel nézz meg, hogy melyik folyamat terheli a gépet.
Azért egy kaspersky rescure diskkel érdemes megnézni, hogy tényleg tiszta a gép.

(#28809) intelMMX válasza kispx (#28808) üzenetére


intelMMX
senior tag

Majd kiderül. Most normálisan megy mert ugyebár Win7el újraraktam.
Majd persze megnézem amint be fog lassulni. Csak hát azt nem értem mitől. Pedig én aztán terhelem a gépeimet mégsem lassul be egy sem. Persze valahogy mindig rak fel pár toolbart.
Sims 3 meg azért nem lassítaná be szerintem.

(#28810) kispx válasza intelMMX (#28809) üzenetére


kispx
addikt

Ha ennyire szeret telepítgetni, akkor a rendszergazdai fióktól el kell tiltani.

[ Szerkesztve ]

(#28811) intelMMX válasza kispx (#28810) üzenetére


intelMMX
senior tag

Ááá olyat nem szabad...>Hisztiroham...aztán bunkózás roham

(#28812) PumpkinSeed válasza jel1 (#28805) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

És mi lenne a probléma?? Mert hát nem vagyok még teljében a gondolatolvasó készségemmel. :(

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28813) Arlekim válasza intelMMX (#28811) üzenetére


Arlekim
aktív tag

>konzolos oprendszer. Dos, vagy linux :D

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#28814) Traxx válasza sziku69 (#28797) üzenetére


Traxx
őstag

Nem igazán (pontosabban nem csak) arról van szó, hogy tutibiztosra megyek-e, hanem voltak vélemények és ellenvélemények a topicban. Volt, aki szerint mindenképpen kell számla, másképpen a hajamra kenhetem a magánszemélytől vett windows-t, mások (pl. te) azt mondták, hogy elég az adásvételi is. A Microsoft válaszával pedig szerettem volna egyértelműen tisztába tenni a dolgot, na meg hátha hasznos lesz az infó másoknak is a későbbiekben :)

intelMMX #28807: Vírusírtót amúgy nem igen használok. Nem nézek olyan oldalakat és hát 3 év alatt még vírust nem szedtem fel.
Még a betárcsázós netes korszakomban (olyan 7 éve...igen, akkor még csak a nyílt netre futotta, ADSL-re nem :) ) a Nemzeti sport honlapjáról kaptam be egy "félretárcsázó" kémprogit. Ha nincs fent a gépemen egy program, ami csak a helyi hívást, és a betárcsázós nethez használatos (emlékeim szerint 51-es előhívóval ellátott) számokat engedi tárcsázni, akkor ungabungafalvi netem lett volna 1000 ft/percért - úgy, hogy észre sem veszem :( :W Van free vírusölő is, ami jóféle, bár nekem AVG internet security van, és mivel promóció keretében sikerült rá lecsapnom, ingyen :D

oregnigger #28802: egy ingyenes verziós Malwarebyte's Anti-malware progit is ráeresztenék a gépre, volt, amikor nálam más nem segített, csak ez. Nem vírusölő, hanem kémprogikat gyilkol, de azt jó hatásfokkal teszi :K

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#28815) intelMMX válasza Traxx (#28814) üzenetére


intelMMX
senior tag

Hát azért azt is vedd figyelembe hogy az akkor volt. Most már azért a normális oldalakon csak úgy nem lehet vírust elhinteni. Persze megeshet, de már nagyon kicsi arra az esély. Ilyen betárcsázós nekünk nem volt szerencsére. Olyan 4 éve azért volt egy trója vírusunk. Nem volt hajlandó normál módban menni a gép.
(Na meg akkor hülye is voltam hozzá mint állat)
Nem azt mondom hogy ne használjon senki vírusírtót. Jó dolog ha van egy jó kis program.
Annyi hogy én nem használok. Ha meg bekapok egyet akkor ráfogom arra hogy hülye voltam. Jöhet a lassú formázás és kész.

Arlekim : Alternatívának jó is lehet...csak ugyebár Sims3 Dosra még szerintem nem íródott.

(#28816) PumpkinSeed válasza intelMMX (#28815) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Tegnap telepítettem haverom gépét az igényei: Azért tegyél fel egy vírusírtót is.
Kérdem milyet.

"Mindegy, csak legyen, ha valaki megnézi a gépem ne nézzen hülyének, hogy nincs." :DDD

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28817) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni : Windows 7 x64 sp1 oprendszeren hogyan / hol kell beállítanom,ha az adott DVI kábellel összekötött 23"-os IPS LED monitorom mellé, még 1.4-es ethernetes HDMI-vel szeretnék rákötni egy 40"-os 3D-s LED TV-t is...? Nem szeretném "klónozni" a 2 képet,azt szeretném (ha lehet ilyet) hogy a monitor legyen az elsődleges képmegjelenítő, a TV-re pedig "csak" akkor tegyen ki képet, ha egy (vagy akár több) bizonyos médialejátszón mondjuk full HD .m2ts-t , .mp4-et, vagy .mkv-t elindítok... lehet-e, és ha igen,hogyan kell (nVidia XFX GT240-es videokari van a gépben-vagyis nVidia ControlPanel) , alkalmazásvezérlés függvényévé tenni,hogy mikor jelenítse meg a másodlagos kijelzőn (TV) a full HD filmeket...? Pl. megadni neki WMP Classic.exe-t vagy/és SplashProEx.exe-t....mert,miközben valaki pl. nézné a gépemen lévő HD filmet,kitéve a TV-re, pl. én dolgozni szeretnék párhuzamosan a gépen....vagy csak böngészni a neten , stb......
Kérdésemre előre is köszönöm a választ,szép napot Mindenkinek!

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#28818) PumpkinSeed válasza R3nts (#28817) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A letöltött nvidia control panelen keres olyat, hogy kiterjesztett asztal. Így nem osztja meg a képernyőt, hanem ha a TV-t átkapcsolod a HDMI-re akkor áttudod húzni bele a lejátszót. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28819) intelMMX válasza PumpkinSeed (#28816) üzenetére


intelMMX
senior tag

Ja hát ha másért nem is arra jó :DD Igazságszerint én azért sem használtam vírusírtót mert eddig nem voltak valami acélos gépeim. (PL Celeron D345 nem valami erős cucc, és eddig a legacélosabb volt a P4 630)
Most ilyen gond nincs nekem, mivel gépem sincs :(

R3nts: Azt hiszem Win+P vel lehet váltogatni a módok közt

(#28820) Arlekim válasza PumpkinSeed (#28816) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Chuck Norris pl nem is használ vírusirtót. Inkább Internet Explorerrel netezik :)

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#28821) intelMMX válasza Arlekim (#28820) üzenetére


intelMMX
senior tag

Most amúgy nem értem sok embernek mi baja az explolerrel?
A 6os már 12 éves. Ezt tudomásul kell venni. Az újak meg szerintem nem is rosszak.
Szerintem Chuck Norris a 4es számúval netezik mellesleg :D

(#28822) jel1 válasza PumpkinSeed (#28812) üzenetére


jel1
aktív tag

Már kétszer írtam ide, de úgysem tudja itt senki... :/

"Azt mi okozhatja, hogy egy ideje recsek-ropog kicsit a hang? Játék közben, youtube videók, filmek alatt is előjön :/
Mi lehet a hiba? A hangszóró biztos jó :) valami szoftveres lehet, nem?
Az alaplapom Asrock b75m-gl r2.0"

Már frissítettem mindent asszem...
és furcsa, mert elindul a gép, és az elején még nem jelentkezik a hiba, aztán szép lassan egyre jobban, de csak akkor, amikor szólnia kell.

(#28823) PumpkinSeed válasza jel1 (#28822) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Az alaplap lehet, kérj kölcsön valakitől egy hangkártyát és próbáld meg hogy annál csinálja-e. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28824) PumpkinSeed válasza intelMMX (#28821) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nekem az ie-re való optimalizálással van csak bajom..... :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28825) intelMMX válasza PumpkinSeed (#28824) üzenetére


intelMMX
senior tag

Suliba azt hiszem 8as vagy 9es IE van és teljesen meg vagyok vele elégedve.
Ha lenne rá AdBlock akkor használnám. Ha lenne gépem....majd csak lesz

(#28826) jel1 válasza PumpkinSeed (#28823) üzenetére


jel1
aktív tag

nincs kitől... akkor menjek el valami boltba? biztos az alaplap?

(#28827) PumpkinSeed válasza jel1 (#28826) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem biztos, azért mondtam, hogy teszteld le. De ha nincs kitől akkor próbáld meg azt, (ha van) hogy bedugod a gépház elejébe. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28828) intelMMX válasza PumpkinSeed (#28827) üzenetére


intelMMX
senior tag

Az USB-s hangkártyára gondolsz?

(#28829) PumpkinSeed válasza intelMMX (#28828) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Igen, mert lehet, hogy csak az alaplapi jack csatlakozó a rossz.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28830) intelMMX válasza PumpkinSeed (#28829) üzenetére


intelMMX
senior tag

Sőt olyan is van, hogy csak a jumperek lettek kiszedve amik az előlapi helyét zárják ha nincs rákötve.
Nekem a Foxconn lap ezt csinálta, hogy driver meg minden ment, csak nem volt hang

(#28831) PumpkinSeed válasza intelMMX (#28830) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Úgy megvan ez bonyolítva, hogy nehogy egyszerű legyen az életünk. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28832) intelMMX válasza PumpkinSeed (#28831) üzenetére


intelMMX
senior tag

Végül is nem annyira bonyolult. Tudod a 90es években az SCSI meghajtók meg az ilyenek.
Még a procit is nekünk kellett bejumperelni. Füzet nélkül szerintem azt meg se lehetett csinálni. Szerencsére én csak a Pentium 2-től foglalkozok igazán számítógépekkel. Ott meg már ritka az ilyen.
Bár most is akadnak megmagyarázhatatlan dolgok.

(#28833) Arlekim válasza intelMMX (#28821) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Anno használtam a legelsőt is :D Akkor még nem is volt más böngésző :)
Nekem az a meglátásom hogy lassú, döglődik a sok ablaktól.
Hiányolom a felhő szolgáltatásokat, az adblockot, a multi felhasználót, stb...

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#28834) intelMMX válasza Arlekim (#28833) üzenetére


intelMMX
senior tag

Ja hát akinek nagyon sok beállítása és "mentése vagy hogyan fogalmazzak"-ja van, annak jól jön a felhő.
AdBlock szerintem Isten ajándéka

(#28835) PumpkinSeed válasza intelMMX (#28832) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem az akkori problémákat lehetett igazán problémáknak nevezni. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28836) intelMMX válasza PumpkinSeed (#28835) üzenetére


intelMMX
senior tag

Az biztos! :DD Úgy tudom még le is kellett a utolsó meghajtót az SCSI-n zárni. Szerencsére nem volt olyanom.

(#28837) t.imi


t.imi
addikt

Urak. Nem tudom ide tartozik-e, de megkérdezem.
Win7 64bit, FX6300, 2x4 gb ram dolgozik a gépben, ami zavar, hogy pl. telepitéskor, nagyobb fileval történő munkánál nagyon belassul a gép.

Most pl a sacred 2 1Gb-os patchon dolgozik,de nagyon meg meg torpan. 3 mag megy 3-7%-on, ram ~4Gb használatban, de egy ablak mozgatása több másodperc, mire meg tudom mozditani.
Van valami okosság erre v. ez nem w7 hiba?

(#28838) Csontikka válasza t.imi (#28837) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Csak a mozgatás lassú, vagy a futó programok is?

Videókártya drivert próbáltad frissíteni, vagy úgy van ahogy a Win7 felismerte?

Chipset driver és társai fel vannak téve?

Hány vinyó van a gépbe és ilyenkor melyikre dolgozol?

(#28839) intelMMX válasza Csontikka (#28838) üzenetére


intelMMX
senior tag

Esetleg annyira teleszemetelte magát a rendszer ha már pár éve fent van.
Bár Win7et teleszemetelni nem egyszerű dolog.
A húgom tudta az XP-t annyira teleszemetelni hogy egy mappát 20mp alatt lehetett csak megnyitni.

(#28840) Csontikka válasza intelMMX (#28839) üzenetére


Csontikka
aktív tag

vagy rendszerpartíció nincs nagyon tele és nagyon széttöredezve?

(#28841) intelMMX válasza Csontikka (#28840) üzenetére


intelMMX
senior tag

Hát nem tudom mi volt vele, felraktam rá W7et és le van tudva.

(#28842) olivera88


olivera88
veterán

Lehetséges hogy valami beállítás miatt nem hajlandó működni a mikrofon ha elől van bedugva? Ha hátra dugom akkor jó, de ha elől van nem. :( Nem olyan rég még ha elől volt bedugva akkor működött, most meg nem.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#28843) intelMMX válasza olivera88 (#28842) üzenetére


intelMMX
senior tag

Esetleg nincs kihúzódva a kábel az alaplapból?

(#28844) olivera88 válasza intelMMX (#28843) üzenetére


olivera88
veterán

Nincs.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#28845) intelMMX válasza olivera88 (#28844) üzenetére


intelMMX
senior tag

Ugyanezzel a rendszerrel korábban még működött nem? Vagy az más rendszerrel volt?

(#28846) t.imi válasza Csontikka (#28838) üzenetére


t.imi
addikt

Igen, ezeket nem írtam le :B
Kb 2 hónapos rendszer, rendesen frissitve, 45Gb partició, ebből 8Gb szabad. 4% volt a töredezettség, de toltam rá egy mentesitést tegnap. Alaplapi, vga (nvidia) driver fent van. Egy SAMSUNG HD502IJ 16Mb van az op.
Gépben 3 vinyó van. 500mb-1tb 32mb -2tb 32mb A két nagyon csak töltögetés megy. Az 500-n van 2 op és egy játék partició.
Általában a 2 nagyon szokott lenni ki/be csomagolás, ilyenkor is tapasztalható lassulás, sajátgép megnyits, böngészö inditás, stb.
Most a C:-re töltöttem la a patchet, most is akadoztunk.
Lehet, hogy kevés a 16Mb chace? De akkor miért szenved, mikor teljesen más vinyó van használatban?

[ Szerkesztve ]

(#28847) jel1 válasza PumpkinSeed (#28827) üzenetére


jel1
aktív tag

Jajj, azt próbáltam, persze! A csatlakozó is jó! :)
Még akkor megnézem, hogy van-e visszaállítási pont, meg letörlöm az újonnan feltelepített programokat. Kb. 3-4 hete ilyen... nem tudom honnan jön ez a hiba! Remélem nem hardveres, rohadtul nincs kedvem kiszerelni az alaplapot meg... :)
Vagy ha hdmi-n lenne a kép+hang, akkor is az alaplap dolgozza fel a hangot? Vagy akkor a videokártya?

[ Szerkesztve ]

(#28848) intelMMX válasza jel1 (#28847) üzenetére


intelMMX
senior tag

Szedd le a drivert és rakd fel újra, ha még nem próbáltad.

(#28849) _Gudella


_Gudella
senior tag

Sok sok év nagyon testreszabott XP után, most ismerkedem a Windows 7-el...

A Windows Firewall-t érdemes benne hagyni, vagy jobb ha ki van szedve? XP alatt soha nem használtam a firewall-t.
Jó valamire? Nem zavar be dolgokba, pl hogy teljes sebességgel menjen a file átvitel Skype-on?

(#28850) Csontikka válasza t.imi (#28846) üzenetére


Csontikka
aktív tag

HD Sentinel mit mond a vinyók állapotára, megtennéd kérlek hogy megnézed?

Mindegyik vinyó AHCI módban van vagy valamelyik IDE módban, ha utóbbi nem lehet hogy valamelyik vissza váltott PIO módba?

A telepítés után rögtön tapasztaltad ezeket vagy szépen lassan jött a lassulás?

Eseménynaplódba nincsenek ismétlődő bejegyzések, amikor jönnek ezek a lassulások?

Szerintem a rendszerpartíció és a szabad hely amúgy kevés a hosszútávú optimális működéshez (bár ez csak magán vélemény én inkább min 60-80GB-ot adok a rendszernek), de csak ennek még nem szabadna ilyet okoznia.

A cache biztos hogy nem kevés nagy fájlok mozgatásánál nem sok semmit számít.

apropó milyen alaplap? (nekem volt egyszer egy alaplapom... :) amihez kiadtak egy bugos chipset drivert, ami a következőt okozta... intenzív HDD műveletek esetén a rendszer szaggatni kezdett (még az egér is belassult), visszatéve eggyel régebbit jó lett)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.