Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28301) Kezdő Balázs válasza üszök (#28300) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Szia! Ezt sikerült megoldani,köszönöm a segítséged.

Üdv:Balázs

(#28302) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Sziasztok!
Segítséget kérnék, új rendszer telepítése után, ha rákattintok a "vezérlőpultra" az alábbi hibákat dobja be:

KÉP1
KÉP2

Legális Win7 HomePremium x64-ről van szó,kezd bosszantani a dolog,kérlek segítsetek!
Köszönöm!
:R

(#28303) NEMO1968 válasza hegegabi80 (#28291) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
MSCONFIG-rendszerindítás-speciális beállítások-memória maximális mérete.
Ott nincs esetleg egy pipa?
Vedd ki ha van.
Előfordul hogy a telepítő bejelöli magának.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#28304) üszök válasza Kezdő Balázs (#28301) üzenetére


üszök
őstag

Nincs mit.
Most néztem milyen szép helyesen írtam. :C

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#28305) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Hogyan tudom kinyerni a wifi driverem Windowsból? Tehát fel kéne tenni egy másik Windowsra pontosan ugyanazt a drivert, ezért szeretném kiszedni a régiből.

(#28306) Sub-ZeRo válasza Vasinger! (#28305) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Eszközkezelö, ott a wifire rámész, majd job gomb tulajdonságok, driver résznél a driver részletek, és ott megnézed hol melyik fájlokat hsználja és megkeresed. De nem hiszem hogy 100%-ban működni fog.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28307) Vasinger! válasza Sub-ZeRo (#28306) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, ezeket ismertem, de most nem tudok mit kezdeni velük. Betallózni csak .inf filet lehet ha manuálisan akarnám frissíteni. Vagy egyszerűen felül kéne írnom az új rendszeren az régi fájlaival? :F

(#28308) spiritex válasza Vasinger! (#28305) üzenetére


spiritex
veterán

A MYDrivers Pro-val bármilyen driver-t ki lehet nyerni windows alól.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28309) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Erre senki?
:O

(#28310) DS39 válasza ScomComputer (#28309) üzenetére


DS39
nagyúr

sp1 + utáni frissítések felrakása megvolt? lehet megjavulna.

(#28311) NEMO1968 válasza Ájvi (#28288) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Próbáld meg ugyan úgy egy másik gépen aktív partíciónak átállítani.
Csak aktív partíciót ismer fel bootolhatónak a bios.
Lásd telepítés pendrive-ről.
Ott is aktívnak kell a pendrive-t megjelölni.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#28312) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Az normális, hogy egy SP1-es szűz W7 teljes frissítése akár több órát is igénybe vegyen? Itt nem a letöltés a sok idő, hanem a telepítés. SSD alatt van a rendszer, ezért se értem.

(#28313) vlevi válasza Vasinger! (#28312) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem nem. Én most pont SSD után HDD-re telepítettem egy Win7x64 SP1-et, felment gyorsan. És utána a 118 frissítés letöltése és telepítése sem tűnt kivárhatatlanul sok időnek.

(#28314) daruu


daruu
tag

Sziasztok!

Tegnap előtt kezdődött el valami win frissítés után. A gépem egyszer csak elhalkul, leveszi a hangot 0-ra. Nem tudom miért csinálja ezt, már kb mindennel próbálkoztam, (driver frissítés, kábelek átnézése nem e ragadt be egy gomb) de semmi, vagy a gravítáció ilyen jól működik azon a rohadt csúszkán??
Segítsetek, mert nagyon idegesít...
64bites Win 7 van fenn
A mai nap kétségbeesésemben újra raktam az egész win7-et de kb nekifutásból rúgtam magam tökön mert ugyan ezt csinálja, és már ötletem sincs miért. Pls help!! :R :R

ui: gondoltam ide is írok lehet előbb kapok választ

"Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja?"

(#28315) ScomComputer válasza DS39 (#28310) üzenetére


ScomComputer
veterán

Megvolt az is!
:K

(#28316) King Unique


King Unique
titán

Azt tudja vki, h mért van, v tapasztalt hasonlót, h usb 2,5" külső hdd biztonságos leválasztása után notin (lenovo G580) egyik usb3 porton normálisan full leáll motor is, másikon pörög tovább, pedig a
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\usbhub regisztis trükköt [link] megjátszva elvileg leválasztáskor el kéne venni összes usb portról az áramot, ami frankón másik kettőn működik is :F Pendrive-nál mind2 usb3-ason-n ok, kialszik a led, külső hdd-n nálam ezen a notin csak egyik porton müxik win7/8 alatt is próbálva, h lehetne "rábírni" erre másik usb3 portot is (registry, parancssor, v hol kéne beállítani, v noti, alaplap bugja) ?

[ Szerkesztve ]

(#28317) martin66 válasza PumpkinSeed (#28290) üzenetére


martin66
senior tag

Szia

nem írok át semmilyen karakter kódolást. Épp az a baj, hogy valami (nem tudom mi) írja át és k*rja telibe mindig a munkámat.

Egyszerűen az a baj, hogy (elég sokszor) a html és php fájljaimat (win7 vagy más program vagy nem tudom mi, erre akarok rájönni) önhatalmúlag felülírja a (php és html) fájljaim karakterkódolását és krikszkrakszok jelennek meg az ékezetes betűk helyén. És egyszerűen nem tudom mi miatt romlik el a karakter kódolás.

Valaki?

(#28318) Sub-ZeRo válasza Vasinger! (#28307) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kimásolod őket, majd az ssd-n betallózod. És less köztük .inf fájl is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28319) Ájvi válasza NEMO1968 (#28311) üzenetére


Ájvi
csendes tag

Köszönöm reakciód Nemo!
Nem tudtam, h. az elsődlegesnek (primay) állítottság nem elég neki! (De buta h. nem látja mit kell bootolni...)
Persze el tudom képzelni h. igazad van...
Nade a lemezkezelőben kell aktívvá állítani v. az Easusban is lehet v. biosban? Milyen művelet ez?
Ue. ez már csak 1 clikk?
Hogy lehet ezt ellenőrizni melyik parti aktív?

Köpi!
Hűs napot!

(#28320) hegegabi80 válasza NEMO1968 (#28303) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igen ott volt pipa, de nem változtatott semmit. De állítgattam biost, meg wint, és egyszer csak jó lett. :) MOst már mind a 4Gb használható és a memókra is 7.7-et adott a win.

(#28321) NEMO1968 válasza hegegabi80 (#28320) üzenetére


NEMO1968
őstag

Àltalàban kell neki egy restart,azèrt javult meg miutàn a BIOS-ban is kotoràsztàl.

Àjvi!
Lemezkezelő azt is ìrja,melyik partició milyen.
Igen,azt is meg tudod csinàlni a lemezkezelőben.
Nem biztos hogy 1 click lesz.
Kijelölöd a particiót,ès (ha igaz)jobb gomra hozza fel a menüt.
Ott vàlasztod a "partició megjelölése aktívként",ès kèsz is.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#28322) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Na most ugyebár van egy feltelepített, beállított win7 a gépen.
Be akarom állítani majd a biztonsági mentést, hogy ha netán történne valami, akkor egy korábbi biztonsági pontból vissza tudjam állítani. Viszont csak konkrét meghatót tudok neki megadni. Külön könyvtárba esetleg nem tudom menteni?
A másik kérdés, hogy erről a beállított rendszerről tudok csinálni olyat, hogy pl 1 év múlva, ha újra akarnám rakni a wint, akkor ne kelljen mindent újra pakolni beállítani, hanem ezt a mostani rendszert fel tudjam rakni?

(#28323) vlevi válasza hegegabi80 (#28322) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mindenképpen egy másik meghajtó kell neki. Külső vinyó, vagy akár DVD is jó neki (bár ez utóbbi macerás a lemezcserélgetések miatt).
A rendszermentésre pedig a lemezkép létrehozása. Ez is külső vinyóra mehet. Ha úrjra kell majd rakni a rendszert, akkor a windows telepítésekor a helyreállítást kell majd választani, és ott "megmutatni" a telepítőnek a lemezképet. Már többször próbáltam mindkettőt, tökéletesen működik.

(#28324) hegegabi80 válasza vlevi (#28323) üzenetére


hegegabi80
addikt

Akkor akár tehetem egy pendrive-ra is? Lemezképet hogy tudok csinálni a rendszerről?

(#28325) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Használ valaki 'Gizmo toolbart'?

Egyszerűen nem találom, hogyan lehetne valamit beletenni a group-okba.

Előre is köszi! :R

(#28326) jety91


jety91
őstag

Üdv!

Valaki találkozott már ilyennel? Van erre valami megoldás?

Nem nagyon találtam ehhez kapcsolódóan semmit az eseménynaplóban :(

[ Szerkesztve ]

(#28327) vlevi válasza hegegabi80 (#28324) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, elvileg mehet pendrive-ra is. Már, ha ráfér, mert szerintem pendrive-ra nem támogatja a többlemezes módszert. Lemezképet pedig ugyanott, a biztonsági másolat készítésénél, baloldalt van a lemezkép létrehozása.
Nagyjából annyi hely kell neki, mint amennyi helyet a partíció foglal. Nem a teljes mérete (pl. 100G, hanem, csak amennyi tele van belőle).

(#28328) King Unique


King Unique
titán

#28316-ra vki :F

(#28329) daruu


daruu
tag

#28314 re valaki?

"Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja?"

(#28330) hegegabi80 válasza daruu (#28329) üzenetére


hegegabi80
addikt

Hát nem tudom segít-e, de én anno xp-vel voltam hasonló cipőbe. Hiába telepítettem újra az xp-t egy idő után kikapcsolt az integrált hangkártya. Próbálkoztam minden féle driverrel, semmi javulás. Tettem bele egy hangkártyát, ugyan azt csinálta. Hát mondom ez nem létezik. A legvégén kiderült, hogy valami vírus volt magában a telepítőben, és az csinálta. :)

(#28331) daruu válasza hegegabi80 (#28330) üzenetére


daruu
tag

Igaz most újratelepítés után is csinálja, de az egész 3 napja kezdődött szal azelőtt meg soha nem volt ilyen gondom és elég régóta használtam azt az Op-t.
De amúgy kezdek a Roccat Kave fülesemre gondolni hogy az mondta be az unalmast, ha hangosítani akarok vele lehalkít szal pont elenkezöleg működik mint kéne vagyis hangosítani nem is lehet vele( vagy ez vírús) :F

[ Szerkesztve ]

"Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja?"

(#28332) edward2 válasza edward2 (#28286) üzenetére


edward2
addikt

[link]

Valaki? Force shutdown megoldás kellene, hogy automatikusan bezárja progikat.

(#28333) vlevi válasza edward2 (#28332) üzenetére


vlevi
nagyúr

Csinálj egy parancsikont a shutdown /s /f parancsra.
Ez is leállítja a rendszert rendesen, de a bennlévő programokat kicsit erőszakosan állítja le.
De vigyázni kell vele, mert ha pl. van mentetlen doksid nyitva, akkor azt is kivágja a ...-ba 1-2 másodperc múlva, és nem lesz időd lementeni...

(#28334) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Megtudja nekem valaki magyarázni, hogy 64 bites Win7-en a microsoft update-n keresztül leszedet internet explorer, alá feltelepített 64 bites java 7.21v miért nem akar működni???

mert nekem ötletem nincsen, egy van de ekkora dilettáns a microsoft nem lehet(32 bites az internet explorer)!

Válaszokat előre is köszönöm!

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#28335) DS39 válasza Adler (#28334) üzenetére


DS39
nagyúr

a 64 bites W7-en két IE található, a 32 és 64 bites is. (kivéve ha már IE 10-re frissítettél, mert akkor hibrid verziód van, mely kezeli a 32 és 64 bites plugineket egyaránt)

szóval bizonyosodj meg arról hogy a 64 bites IE-t indítod-e el.

ill. a Java biztonsági beállításait is csekkold le, itt lehet kapcsolgatni hogy mibe épüljön be, illetve hogy kattintásra fusson stb.

[ Szerkesztve ]

(#28336) Adler válasza DS39 (#28335) üzenetére


Adler
aktív tag

jaj, igen azt elfelejtettem írni, hogy internet explorer 10 van fenn a gépen.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#28337) DS39


DS39
nagyúr

erre gondolok, az előbbi hsz utolsó mondatával:

(ill. az Advanced fül alatti beállításokat is érdemes ellenőrizni)

[ Szerkesztve ]

(#28338) Adler válasza DS39 (#28337) üzenetére


Adler
aktív tag

a kép megegyezik azzal ami nálam van. Advanced fülön lévő beállítások meg azok amiket a program alapból beállított. nem nyúltam semmihez!

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#28339) DS39 válasza Adler (#28338) üzenetére


DS39
nagyúr

Firefox miatt 32 bites használok Java-ból, azt szépen felismeri használja.

de kíváncsiságból kipróbáltam minek ismeri fel a java.com a hibrid IE10-et:
http://www.java.com/en/download/manual.jsp
We have detected you may be viewing this page in a 32-bit browser.

mondjuk a Flash 32 és 64 bitese is látszik a bővítmények között, az már érdekes kérdés, hogy melyiket használja egy YouTube videó elindításakor

[ Szerkesztve ]

(#28340) Kezdő Balázs válasza DS39 (#28339) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok!

Légyszíves vki segítsen & mondja már meg,hogy miért van az,hogy leiratkoztam a fórum e-mailekről & még mégis mindig ugyan úgy jönnek a levelek ,pl:ha vmelyik topicba új hozzászólás érkezik ,azt én rögtön megkapom,mit tehetnék ?
Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv:Balázs

(#28341) Adler válasza DS39 (#28339) üzenetére


Adler
aktív tag

Köszi a segítséget!

Hát kimondhatjuk, hogy nincs 64 bites explorer legalábbis a 10-es verzióban! A 32 bites tökéletesen működik! :R

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#28342) PumpkinSeed válasza Kezdő Balázs (#28340) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Beteszed spamek közé.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28343) PumpkinSeed válasza Adler (#28341) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A 10-esben mind a kettő egyszerre van. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28344) potyi23


potyi23
senior tag

Hi. Valaki kapott mar el Policias - rendorseginek alcazott virust ? Pocitac je zablokovany.Adja meg a kartya számát,es utaljon ! regebben a regeditbol toroltem,de ma nemsikerul.Hol tudom elreni ? Virusirtot nemtudok futtatni,csak csokkentett modban regedittel szorakozni.

(#28345) kispx válasza potyi23 (#28344) üzenetére


kispx
addikt

Kaspersky rescure diskkel próbálkozz

[ Szerkesztve ]

(#28346) Sub-ZeRo válasza potyi23 (#28344) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Rendszer visszaállítás ahol még nem volt virus, majd egy mbam-ot tegyél fel és nem less baj.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28347) Kezdő Balázs válasza PumpkinSeed (#28342) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Köszönöm válaszod,megpróbálom.

Üdv:Balázs

(#28348) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Egy eddig nem tapasztalt és elég idegesítő jelenséggel küszködöm és kíváncsi vagyok rá, hogy esetleg mások is tapasztaltak-e ilyesmit?

Röviden: a Windows megkergül (egy) bizonyos frissítés(ek) után.

Windows 7 Ultimate és Windows 7 Enterprise-al tapasztaltam ilyet. Frissítek és utána ilyen dolgok történnek:

- Skype jelzi, hogy nincs internetkapcsolat (pedig van)
- a KMPlayer le akar tölteni valamit, amikor elindítom
- különféle hibaüzenetek jelennek meg
- eltűnnek a minialkalmazások, nem is lehet őket visszahozni

Először azt hittem, hogy ez vírus - de több mint két hetes kínszenvedés, próbálkozások, számtalan telepítés után - meg vagyok győződve, hogy ez nem vírus.

Többször kipróbáltam mindig frissítés után kezdődtek a problémák. A legutóbb pl. feltelepítettem a Windowst, majd készítettem egy biztonsági mentést. Ment minden szépen, hibátlanul. Aztán elkezdtem frissíteni... körönként:

- 1. Windows frissítések, Windows biztonság frissítések
- 2. .NET 3.5.1. keretrendszer frissítései
- 3. .NET 4 keretrendszer frissítései

Mindezt úgy, hogy minden kör frissítés után újraindítottam. Amikor a .NET 4 keretrendszer frissítései felkerültek megkergült a rendszer. A következő újraindítás után közölte, hogy a Windows egy hamisított példány. Vicces, mert mikor visszaállítottam a frissítések előtti állapotra akkor még eredeti volt.

Szóval kérdés: volt már másnak is ilyen vagy ehhez hasonló problémája, tapasztalata? Nem azt mondom, hogy feltétlenül a .NET keretrendszer az, ami a gubancot okozza, de valamelyik frissítés...

A válaszokat előre is köszönöm!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#28349) Adler válasza PumpkinSeed (#28343) üzenetére


Adler
aktív tag

a java-ból ítélve gyakorlatban ez nem így van! mert a 64bites nem működött csak a 32bites!
Internet explorer 9 alatt ilyen gond nem volt!

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#28350) sfdrakex válasza BenJoe80 (#28348) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Kmplayer szerintem csak frissíteni akarja magát, az nem hiszem hogy gond. A Windowsod kókányolt verzió?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.