Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28951) Kcsabi válasza honfoglalo (#28949) üzenetére


Kcsabi
tag

Utána, biztonság/szerkesztés be van pipálva a kis kockába a teljes hozzáférés?

[ Szerkesztve ]

(#28952) honfoglalo válasza Kcsabi (#28951) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Igen és tulajdonossá is tettem magam, mégsem működik.
Nincs valami linuxos varázslat, ami letöröl minden jogosultságot?

(#28953) qqcqqc válasza honfoglalo (#28950) üzenetére


qqcqqc
őstag

próbáld birtokba venni a mappát, akkor megkapsz minden filére jogosultságot.

(#28954) Kcsabi válasza honfoglalo (#28952) üzenetére


Kcsabi
tag

Az első lépésnél, mikor magadat tulajdonosnak tetted a szerkesztés gomb alatt van egy olyan, hogy a tulajdonos cseréje az altárolókon is, azt pipáld be.

(#28955) honfoglalo válasza Kcsabi (#28954) üzenetére


honfoglalo
senior tag

azt is bepipáltam, de nem működik.
#qqcqqc: Már megcsináltam, nemcsak a mappákra, az egész meghajtóra is, de nem működik, ugyanúgy azt írja, hogy nincs jogosultságom..

(#28956) Kcsabi válasza honfoglalo (#28955) üzenetére


Kcsabi
tag

Ubuntu live cd, az látja szerintem és csinálj egy másolatot, ha másképpen nem megy.
T.commanderal sem tudsz belépni?
Mikor tulajdonos lettél, ugye a tulajdonos/tulajdonost jelölted be nem a tulajdonos/rendszergazdát?

[ Szerkesztve ]

(#28957) honfoglalo válasza Kcsabi (#28956) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Tcommanderrel: acces denied. Amikor tulajjá tettem magam, akkor nem az adminstratorra állítottam, hanem egy mezei felhasználóra, amit alapból használok.

Ubuntuval pontosan mit kéne?

(#28958) Kcsabi válasza honfoglalo (#28957) üzenetére


Kcsabi
tag

Valamikor régebben használtam egy ismerősöm bedőlt rendszerénél mentéseket csináltam a fájlokról, van benne egy intéző, gondolom az nem nézi az ilyen tulajdon dolgokat és simán ki lehet vele másolni a fájlokat.
De előtte olvasd el ezt. [link]

(#28959) honfoglalo válasza Kcsabi (#28958) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Hát kimásolni itt is ki lehet, csak utána majd megnyitni nem. Ha linuxról másolom, akkor eltűnnének a jogosultságok? Nem teljesen értem. A fájlok megvannak, csak dolgozni nem lehet velük.

(#28960) jbarnus


jbarnus
csendes tag

Sziasztok!
Teljesen feltöltöttem az Asus a53u laptopomat, de a töltöttségi szint már 2 órája 100%-on áll, pedig csak akksiról megy.
Win7, 2 éves
Üdv.:barnus

(#28961) snowdog válasza jbarnus (#28960) üzenetére


snowdog
veterán

Jó akkud van, de mi a kérdés? :)

Hagyd bekapcsolva, nézd meg meddig bírja. Ha hirtelen kikapcsol mert lemerült az akku, de előtte is 100%-ot mutatott, na akkor lehet aggódni.

[ Szerkesztve ]

(#28962) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!Win 7-ben, két megjelenítőnél, hogyan kell külön-külön háttérképet beállítanom mindkettőhöz?? És ha külön külön akarok betenni wallpaper-t a kiterjesztett asztal helyett, más opciót kell választanom,ugye?Köszönöm a segítséget!

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#28963) jbarnus válasza snowdog (#28961) üzenetére


jbarnus
csendes tag

A kérdésem az, hogy miért nem változik az ikon töltöttségi szintje, miért mutat már 2 órája 100%-ot?
nem csökken, előtte ilyenkor már 70-80%-nál járt, nem mutatja a változást

[ Szerkesztve ]

(#28964) DS39 válasza jbarnus (#28960) üzenetére


DS39
nagyúr

újraindítás után is? (ha utána reálisat mutat, akkor csak szoftveres bug)

(#28965) wrox válasza jbarnus (#28963) üzenetére


wrox
senior tag

Na most hogy áll? :)
Mert egy órája is azt írtad, hogy 2 órája megy. :F
Egyébként milyen akku az, ami 2 óra után is csak 80 %-ra merül le?
Közben használod is, vagy csak ketyeg az oprendszer?

[ Szerkesztve ]

(#28966) Cors


Cors
tag

Sziasztok!

Asszonyom dell laptopjára új rendszert szeretnék tenni(win7).
Elkezdtem a telepítést,de megszakadt valamiért :F

Próbáltam újra,de nem látja a winyót,mi lehet a hiba?
Orvosság rá?

Köszönöm.

http//:kenesevas.hu - kovácsoltvas bútorok megrendelhetők

(#28967) wrox válasza Cors (#28966) üzenetére


wrox
senior tag

A megszakadás abban nyilvánult meg, hogy nem látta a vinyót? Vagy előtte el is kezdte telepíteni és közben szakadt meg?

(#28968) VIPowER


VIPowER
senior tag

Sziasztok.
Van egy olyan gondom, hogy van egy gép amin Windows 7 volt, és XP-t akartam telepíteni helyette.
3 partíció van az XP szerint. C : valami 100 megás, D amire telepíteni akartam,és ezen volt a 7-es is, és E: amin adatok vannak és kellenek is.
Először leformáztam a D-t, aztán "feltelepítettem" az XP-t, persze nem akart indulni, bootnál azt írta hogy nem található lemez vagy ilyesmi. Ezután a javítókonzolt próbáltam a fixboot ,és a fixmbr paranccsal, sajna úgy sem lett jó.
Mit lehetne még tenni?

Aztán a 7-est próbáltam meg felrakni újból, de az meg ezt írja : [link]

[ Szerkesztve ]

(#28969) honfoglalo válasza honfoglalo (#28959) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Érzem, hogy el fog tűnni a süllyesztőben a kérdésem.. Valaki esetleg tudna segíteni, hogy a linux miben segítene?

köszi

(#28970) TigerCat válasza R3nts (#28962) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hát így:

Nekem jobb oldalon van az elsődleges megjelenítő, ami miatt trükközni kell kicsit.

Végeredmény:

Wallpack »»»

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#28971) jbarnus válasza wrox (#28965) üzenetére


jbarnus
csendes tag

Újraindítottam és most is ez a helyzet.
Legutóbbi hsz-om után ment a vírusírtó, rfactoroztam és neteztem is.

(nem raktam fel töltőre)

[ Szerkesztve ]

(#28972) wrox válasza jbarnus (#28971) üzenetére


wrox
senior tag

Nem akarod eladni? Megvenném :D:D

Egyébként ezelőtt mennyit bírt az akksi?

(#28973) Cors válasza wrox (#28967) üzenetére


Cors
tag

Elkezdte telepíteni,ki is tudtam választani a meghajtót.

http//:kenesevas.hu - kovácsoltvas bútorok megrendelhetők

(#28974) George85


George85
tag

Sziasztok,

A Win xp-s fórumon nem kaptam választ erre:

Az a problémám, hogy Start - Kikapcsolás után a Win XP leállítás szöveget írja ki, és nem kapcsol ki a gép.

Kérlek segítsetek.

Üdv. Gyuri.

Macska!

(#28975) Kcsabi válasza George85 (#28974) üzenetére


Kcsabi
tag

Nekem is volt ilyen még XP-s korszak, felraktam az SP3-at és megszűnt.

(#28976) qqcqqc válasza honfoglalo (#28969) üzenetére


qqcqqc
őstag

leszarja az NTFS jogokat, ha átmásolod a filéket, még törli is.
ha mégsem törli, adsz neki linuxos jogokat (mindenki hozzáférhet) és a win alatt megszűnik a problémád :C

(#28977) Kcsabi válasza VIPowER (#28968) üzenetére


Kcsabi
tag

Ha XP-t akarsz a C és D törlés, a helyére XP-vel egy új partició létrehoz és telepít.
Win 7-nél is törlés a 100megás, de ott létrehozza újból betűjel nélkül és a maradékon amit létrehozol, a C-n telepítesz.

(#28978) George85 válasza Kcsabi (#28977) üzenetére


George85
tag

Csak SP2 lehet a gépen, mert az alaplap nem bírja a SP3-at.

Macska!

(#28979) Kcsabi válasza George85 (#28978) üzenetére


Kcsabi
tag

Abit BD7II elbírta nekem 2,4-es pentiummal, a tied gyengébb?
Küldtem PÜ-t!

[ Szerkesztve ]

(#28980) VIPowER válasza Kcsabi (#28977) üzenetére


VIPowER
senior tag

Szia.
Köszönöm a segítséget, időközben már sikerült megoldanom. (de azért köszönöm hogy „Te” legalább „gondoltál” rám)

(#28981) qqcqqc válasza jbarnus (#28971) üzenetére


qqcqqc
őstag

azért az acer timeline laposom ilyen töltöttség mellett 6 órát ír :), de az merül, ez meg nem :C

(#28982) spiritex válasza Csontikka (#28925) üzenetére


spiritex
veterán

Nagyon jó, köszi! Meggyorsítja sokkal a váltást az alaplapira kötött füles és a dedikált hangkártyára kötött erősítő között! Cool! :R Ha már a Chrome-ban nem lehet állítani hangkártyát csak Mikrofont és Kamerát.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28983) krisztofer55


krisztofer55
tag

Sziasztok!

Igazából nem tudom, hogy jó helyre írok e, de azért megpróbálom, hátha tudtok segíteni, illetve írok egy kis tapasztalatot is.

Szóval adott egy új Dell Inspiron 3521-es gép, melyen Win7 64bit van. Friss driverek, frissítések, szinte semmi plusz program.

Az a gondom vele, hogy válogat router, illetve wifi kapcsolat terén. Eddig úgy gondoltam, hogy egyik TP-Link-el sem megy. Most sikerült kipróbálni 4 fajtával is (740,741,841,1043) ebből csak a 841-el van gond nálam (friss firmware, ugyanaz a beállítás), illetve az ügyfélnek egy 740-el.

"Nem azonosított hálózat" ezt írja ki. Csatlakozik a routerhez, de internet nincs rajta. Jobb alsó sarokban a wifi jelnél sárga felkiáltójel, és ennyi. Néha kap IP címet és átjárót, néha nem. Wifin nem tudom elérni a routert.

Más eszközzel működik minden router, illetve más márkájú routerrel működik a noti.

Beszéltem a Dell-el. "Hát mi még ezzel a problémával nem találkoztunk", de azért cseréltek wifi kártyát, persze ugyanazt a típust ( ((Atheros)) Dell Wireless 1703) tették bele...
TP-Link supportnál rendesek voltak, próbáltak segíteni, viszont ott sem jártam sikerrel.

Próbáltam teljesen "szűz" windows-on, illetve fullra frissítetten is.

Remélem tudtok segíteni! :R

[ Szerkesztve ]

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#28984) Impressa válasza krisztofer55 (#28983) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Eddig a laposod ezzel a routerrel működött?
A routered egy fix csatornára állítottad be, vagy auto-n hagytad? a gépeden milyen csatorna van beállítva?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#28985) krisztofer55 válasza Impressa (#28984) üzenetére


krisztofer55
tag

Első másodperctől kezdve nem ment ezzel a routerrel. Minden csatorna auto, de javasolták már az 1-es, 6-os csatornákat. Kipróbáltam, nem megy.

Másik topic-ban írták, hogy wifi kártya drivere nem működik megfelelően...

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#28986) honfoglalo válasza qqcqqc (#28976) üzenetére


honfoglalo
senior tag

köszi! Megpróbálom!

(#28987) sziku69 válasza Kcsabi (#28910) üzenetére


sziku69
senior tag

A szervízben azt mondják, hogy a telepítés után a frissítéseknél bukik ki a rendszer. Normál esetben akármilyen oprendszert rakok fel, nem szabad hogy előjöjjön ilyen hiba.

Ők az alaplapra gyanakszanak. Biost ma frissítettek (végre) másik videokártyával is próbálkoztak. A vinyót is cserélték. A tápot még nem cserélték ki, és a memóriákat sem. Én azt remélem, hogy a táp szórakozik, mert az legalább garanciális még. Remélem nem valami amatőrök kezébe adtam :W

(#28988) Zsohi


Zsohi
őstag

Sziasztok,

"A Windows sikeresen diagnosztizálta, hogy kevés a virtuális memória. A legtöbb virtuális memóriát felhasználó programok: JetAudio.exe (464) felhasznált 194 744 320 bájtot, CCC.exe (3676) felhasznált 111 407 104 bájtot, és Skype.exe (2192) felhasznált 104 071 168 bájtot."

A gépben található 16GB RAM, mellé 2GB virtuális memória. Már legalább egy éve megy a gép ezen beállítások mellett, de ehhez hasonló problémája még nem volt a mai napig, mikor is filmnézés közben nyögte be, hogy elfogyott a memóriája. Elsősorban én valamiféle vírusra gyanakszom, mert véleményem szerint teljesen abszurd a dolog..., hogy filmnézés közben elfogyjon ennyi memória, miközben az égadta világon semmi olyan nem futott ami okot adhatott volna a problémára. Valóban vírus lehet, vagy beállításbeli problémák?

A két képen remélem látszódik minden lényeges információ.
Válaszaitokat előre is köszönöm.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#28989) spiritex válasza Zsohi (#28988) üzenetére


spiritex
veterán

Látom, hogy futott a háttérben az utorrent. Próbáld a kép alapján beállítani a Speciális / Disk Cache opciókat. Közismert tény, hogy ez a program el tud szaladni a memória használattal a csillagos egekbe. Mert itt nem a ténylegesen felhasznált fizikai memória a sok nálad, hanem az Előjegyzett, gyorsítótárazott. Ha nem segít, akkor még esetleg a legfelsőbe is tehetsz pipát, és rögzítheted 512-n vagy 1024-en pl.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28990) wrox válasza krisztofer55 (#28983) üzenetére


wrox
senior tag

Nem igazán látszik a kép, amit betettél, de ahogy látom, sok wifi hálózat van a közelben. Valószínű, hog a csatornákkal lesz a baj. Állítsd fixre a csatornát, próbáld olyanra, ami nincs használatban a környéken.

(#28991) wrox válasza Zsohi (#28988) üzenetére


wrox
senior tag

A virtuális memóriát a windows kezeli, vagy fixre van állítva? Mindenféleképpen hagyd, hogy a win kezelje. Ki tud borulni, ha nem fér annyihoz, amennyihez akar. :) Ettől függetlenül nem fogja használni, mivel a 16 Giga mindenre elég. :)

(#28992) wrox válasza Cors (#28973) üzenetére


wrox
senior tag

Most látható a BIOSban? Ha nem, akkor szedd szét, vedd ki, nézd meg másik gépben. Persze csak ha van rá lehetőséged.

(#28993) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. Most tettem újra egy laptopon a win7-et. Annyi lenne a kérdésem, hogy ha 1 profil van, és ahhoz sem tartozik jelszó, akkor azt hogy lehet beállítani, hogy induláskor ne keljen külön a profilra kattintani, hanem egyből belépjen?

:R

bónusz kérdés: Nem saját laptopról van szó, ezért nem tudom mi lehet a baja, de régi windows -zal is azt csinálta, hogy csak akkor indul el, hogyha hálozatra van kapcsolva, win-be pedig azt írja, hogy 73%on áll az akksi, "csatlakoztatva, de nem töltődik" :F az akksi kuka, vagy van valami megoldás szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#28994) spiritex válasza RockHaRD (#28993) üzenetére


spiritex
veterán

- Windows gomb, majd a keresősorba írd be, hogy: netplwiz [ENTER]
- A Felhasználók fülön vedd ki a pipát az elől, hogy a Felhasználónak meg kell adnia a Felhasználónevét és jelszavát... elől.
- Az ablak alján Alkalmaz
- Amikor az Automatikus bejelentkezés ablak megjelenik add meg annak a felhasználónak a nevét, akit automatikusan be szeretnél léptetni a win7-be. Utána add meg a jelszót a megfelelő 2 sorba. Ezt írd fel vagy jegyezd meg, mert még kellhet..
- OK,
- OK.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28995) RockHaRD válasza spiritex (#28994) üzenetére


RockHaRD
addikt

köszi :R akksis kérdést meg bedobom a notebook topikba is, mert szerintem ez nem windows-os probléma, mivel az előző winnel is csinálta :(

(#28996) jagdtigger


jagdtigger
tag

Üdv mindenkinek :) .

Egy Dell Inspiron 7720-assal akadt egy kis gondom. Adott egy USB3.0-ás Toshiba külső winyó ami 2.0-ás módban megy windows alatt de 3.0-ában már nem ilyen együttműködő. Ugyanis ilyenkor lemezkezelés nem elérhető, folyamatosan szürke hátteret mutat meg alul egy rövid szöveget, a feladatkezelő látja de amint a tulajdonságokra nyomok kifagy(az összes USB portnál ezt műveli). Ugyanakkor ugyanazon a gépen Kubuntu alatt, és az otthoni gépemre rádugva is gond nélkül működik. Van valakinek valami ötlete hogy mi lehet a gond?

Előre is köszönöm a segítséget :) .

[ Szerkesztve ]

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#28997) wrox válasza jagdtigger (#28996) üzenetére


wrox
senior tag

USB 3 driver rendben van? Esetleg másik driverrel próbáld meg.

(#28998) jagdtigger válasza wrox (#28997) üzenetére


jagdtigger
tag

Szerintem igen, van egy winyó házam ami úgyszintén 3.0-ás és az gond nélkül működik.

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#28999) jbarnus válasza wrox (#28972) üzenetére


jbarnus
csendes tag

Hát úgy tűnik, hogy egynapos hiba volt, már jó az akksi, rendesen írja, hogy mennyi üzemidő van hátra.
Még nem eladó, de szólok, majd, ha arra kerül sor :)

(#29000) Zsohi válasza spiritex (#28989) üzenetére


Zsohi
őstag

A probléma megoldódott, köszönöm.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.