Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28201) föccer válasza Mirman (#28197) üzenetére


föccer
nagyúr

Milyen noti? miért rossz a partíció, és egyáltalán milyen rendszer van rajta, milyen windowst akarsz rá telepíteni és egyáltalán miért akarsz rá windowst telepíteni, ha van hozzá egy gyárilag telepített?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#28202) n.gab válasza n.gab (#28193) üzenetére


n.gab
aktív tag

Már megoldódott!

(#28203) Sub-ZeRo válasza Mirman (#28197) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Milyen típusú laptop? Lehet hogy oem partíció volt és a recovery-t törölted le hozzá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28204) dragon1993


dragon1993
őstag

Az erőforrás-figyelőnél a CPU használat mellett a kék jellel ellátott maximális gyakoriság mit takar?

Mert a CPU 26% az viszont 102% és laggol a minecraft szerver.

666000 TNT egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#28205) t.imi válasza PumpkinSeed (#28192) üzenetére


t.imi
addikt

Legyen igazad. :)
Nem formatáltam, töröltem minden particiót, utána kezdtem újra méretezni.
Asszony gépét megszállom hamar..... :DDD
Azt néztem, hogy akinek kalóz példánya van, annak is bekavar az uefi rendesen "aktiválásnál"

(#28206) PumpkinSeed válasza t.imi (#28205) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

De amúgy ne méretezd újra. :) Az a lényeg, hogy az MBR se legyen fent, majd ha csak végeztél a wipe-al. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28207) brd válasza PumpkinSeed (#28189) üzenetére


brd
nagyúr

Lehet, hogy volt dolgod ilyennel, csak ez most hogy jön ide? Rengeteg kártékony kód létezik. A link pedig miért? Bizonyíték, hogy létezik ilyen UDP és TCP port is? Igen, tényleg létezik (65534 társával együtt), és? :)

The only real valuable thing is intuition.

(#28208) t.imi válasza PumpkinSeed (#28206) üzenetére


t.imi
addikt

Köszi. Legyakom 0-ra, mint egy új hdd-t és ráeresztem a cleanert:)

(#28209) PumpkinSeed válasza brd (#28207) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Gondoltam a push1 egy kapcsolat a netstat táblában aminek köszönhetően vagy botnet a gép, vagy információkat küld. Én erre gondoltam, nem értem mire fel a kötekedés. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28210) brd válasza dragon1993 (#28204) üzenetére


brd
nagyúr

A kék vonal az órajel, 100%, a max., 0% a min. (azaz 0). A 26% az magszám-függően jelent valamit. Ha pl. 4 magos (szálas) a CPU, akkor 1 mag teljesen, meg egy másik nagyon picit van terhelve, ha pl.8 szálas, akkor 2 teljesen, meg még egy 3. pcit van teljesen kihasználva. 102% úgy lehet, hogy pl. turbo órajelre ugrik fel. A MC-ból gyanítom, hogy utóbbi áll közelebb a valósághoz.

PumpkinSeed: Kötekedésnek tűnik? Csak nem értem, hogy jön ide, abban a táblázatban push1 gépnév, a TCP port száma pedig önmagában csak egy adat, bármit jelenthet. Ameddig nem tudni, milyen taskhoz tartozik, kár bármit is találgatni. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#28211) alvinka123


alvinka123
csendes tag

Sziasztok,

egy kis segítségre lenne szükségem-
win7-et szeretnék telepíteni egy újonnan vásárolt packard bell te11hc notebookra.
a telepítéssel addig eljutok, hogy a telepítés befejeződik, majd az első indítást követően egyből kilép a win és ezt követően már csak a pb logo jelenik meg bootolás előtt.
a gyanúm az hogy van rajta egy linux amellyel összeakad és ezért nem indul el a frissen telepített windows.
már végig túrtam a topicocat de nem találtam használható megoldást.
Tudnátok javasolni megoldást a problémára?
elég amatőr vagyok a témához ezért az infók részletesen kellenének :)
előre is kösz

(#28214) PumpkinSeed válasza brd (#28210) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Akkor megvárjuk a taskot. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28215) mutyi


mutyi
őstag

Egy hálózatos problémában kérném a segítséget.
Adott egy debian linux szerver, melyen fut egy samba kiszolgáló.
Két hálózati meghajtót kellene látnia minden Windows 7-es usernek, de az egyik hálózati mappa simán jelszó nélkül kapcsolódna a sambahoz, míg a másik jelszóval lenne ellátva.
Na itt jön a probléma, ugyanis ahhoz hogy a samban belül egyik meghajtóhoz jelszó nélkül másikhoz jelszóval lehessen csatlakozni, két felhasználóra van szükség.
A gond viszont az, hogy a Windows nem engedi meg, hogy két különböző felhasználó legyen felcsatlakozva a hálózati meghajtóra egy időben.

Elvileg találtam egy olyan ötletet, hogy a hosts file-ban a szerver ip-nek adni kell 1-1 alias nevet és az alias-sal felcsatlakoztatni az egyes hálózati meghajtókat. Sajnos ez sem vált be,ugyanúgy azt a hibát írja ki,mint előtte, hogy a Windows két különböző felhasználót nem képes felengedni.
Tudtok-e segíteni a megoldásban?

(#28217) PumpkinSeed válasza mutyi (#28215) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Mi lenne a végcél, mert ez egy kicsit zavaros így? Lehet van egyszerűbb megoldás. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28220) mutyi válasza PumpkinSeed (#28217) üzenetére


mutyi
őstag

Bocsi, ha kicsit zavaros,de egész este ezzel bíbelődtünk, kicsit belefáradtunk a sikertelenségbe.
Szóval van egy storage hálózati meghajtó a felhasználóknak és van egy backup meghajtó.
Eddig mindkét meghajtó jelszó nélkül elérhető volt, a backup alapvetően arra van,hogy a Cobian Backup automatice oda menti a gépekről a napi mentést.
Na kitalálták, hogy a backup meghajtó ne legyen látható egyik felhasználói gépről sem.
Ez az alapprobléma.
Erre kezdtünk bele a smb.conf módosításába, hogy a storage meghajtó marad jelszó nélküli, a backup meg majd kér jelszót. Mivel mindkettő nem lehet azonos felhasználói névvel, így az egyik más felhasználó nevet kapott és egy jelszót.
Ezután a Windowsban vagy egyiket vagy másikat csatoljuk fel, ugyanis egyszerre a Windows nem engedi a két felhasználót felcsatlakozni.
Ez is mutatja, hogy a samba beállítás jó lenne,mert mindkettő megy külön-külön.

A végső cél pedig az lett volna, hogy a backup jelszóval védett meghajtót a Cobian alatt manuálisan beállítom és a program az így el tudná érni,de a felhasználó meg nem.

(#28221) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Szeretném a Windows 7-et pendrive-ról feltepíteni, amennyiben erre van lehetőség, viszont ott kezdődik a baj, hogy a pendriveom-ról valamiért nem nagyon sikerült még eddig bebootolni semmit, se Linux live CD-t, se Hiren's boot CD-t. Ennek lehet valami oka, vagy valamit csak elbénázok? A pendrive egy 32 GB-os A-DATA USB3-as. Egy DELL E6430-as notiról szeretnék bebootolni róla.

(#28222) föccer válasza Vasinger! (#28221) üzenetére


föccer
nagyúr

[link] :P

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#28223) krealon válasza mutyi (#28220) üzenetére


krealon
veterán

Tipp: a
\\szerver\elsomegosztas
\\szerver.domain.hu\masodikmegosztas
\\szerver-ip-cime\harmadikmegosztas
mind-mind kulon kapcsolatkent kezeli, amikhez egyedi felhasznalonev / jelszo paros hasznalhato.

(#28221) Vasinger!

Ugye nem USB 3.0-s portban probaltal bootolni?
Probald USB 2.0-s portban.

[ Szerkesztve ]

(#28224) Vasinger! válasza krealon (#28223) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Próbáltam minden portot, amint bedugom a pendriveot megáll még a DELL logónál a cucc, amint kihúzom, megy tovább és írja, hogy nincs bootolható média. Visszadugom megint lefagy, nem reagál semmire, kihúzom újraéled és így tovább.

föccer:

Köszi, idáig magamtól is eljutottam így PH!nagyúr ranggal :D, csak ez a pendrive dolog hagy kérdést maga után. :F

(#28225) föccer válasza Vasinger! (#28224) üzenetére


föccer
nagyúr

Biosban külön engedélyezni kell az usb-ről történű bootolást, illetve boot priority-t is érdemes beállítani, hogy a penen keressen elsőnek OS-t.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#28226) mutyi válasza krealon (#28223) üzenetére


mutyi
őstag

Köszi az ötletet, ezt a végén már nem próbáltuk ki,mert a hosts-ban bár hozzáadtuk a szerver ip-hez aliasokat, viszont ebben a variációban nem lett lepróbálva, ahogy te írtad.
Ezek szerint a lényeg,hogy minden megosztást aminek más a felhasználói neve más címmel kell felcsatolni.
Ki fogom próbálni.

(#28227) yodee_


yodee_
őstag

Üdv Mindenki!

Olyan problémám van, hogy a laptopomon be vannak állítva hálózati meghajtók, és bekapcsoláskor állandóan kiírja hogy nem lehet őket csatlakoztatni. Nem lehet valahogy késleltetni őket amíg feláll a wifi kapcsolat?

Köszi

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#28228) Core2duo6600 válasza PumpkinSeed (#28194) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Közben megoldódot, mint kiderült annyira szar a teloban.vagy a gépben a blutooth, hogy szinte össze kell érniük, hogy menjen.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#28229) Vasinger! válasza föccer (#28225) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Már ezeken is túlestem korábban, de ez se segített, most így néznek ki a BIOS beállításaim:
1 2 3

(#28230) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!

Ma dél után egy kicsivel magára hagytam a gépet, amíg kimentem ebédelni. Amikor visszaértem a gép újraindult magától, és beadott egy ablakot mely szerint kékhalált követően az oprendszer újra indult. A kapott fájlt megnéztem a megfelelő programmal de nekem így hirtelen nem mond semmit se. Ebben kérnék egy kis segítséget, hogy mi okozhatta a kékhalált. Annyi még, hogy a gépen éppen futott a NIS2013 keresés, és a steam kliens ment még rajta. A gépen nincs húzva semmi se alapon van minden. Köszönöm szépen a segítséget!
Íme a kép:

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#28231) üszök


üszök
őstag

Win7-ben van beépített képernyő fotó? Vagy kell valami program hozzá?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#28232) föccer válasza üszök (#28231) üzenetére


föccer
nagyúr

Meg kell nyomni a Print Screen gombot ;)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#28233) üszök válasza föccer (#28232) üzenetére


üszök
őstag

Hát azt hiába nyomom nem csinál semmit. :(
Mi hiányzik hozzá?

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#28234) PumpkinSeed válasza üszök (#28233) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Print Screen, megnyítod a paintet, Ctrl+V

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28235) Tosee válasza üszök (#28233) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv

1, megnyomod a Print Screen gombot
2, belépsz a paint-be, majd nyomd le egyszerre a ctrl+v billentyű kombinációt...
3, mentsd a képet!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#28236) #93794560 válasza üszök (#28233) üzenetére


#93794560
törölt tag

A Print Screen a vágólapra helyezi a képet. Egy rajzolóprogramban be kell illeszteni, Paste, vagy beillesztés. Aztán mented.

Jó kis kör volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#28237) DS39


DS39
nagyúr

üszök:
vagy ha csak a képernyő egy részletét szeretnéd lementeni, akkor ott a Képmetsző alkalmazás. (kijelölöd a területet és mented)

[ Szerkesztve ]

(#28238) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Erre valaki?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#28239) üszök válasza PumpkinSeed (#28234) üzenetére


üszök
őstag

Köszi.


Tosee
(PH! addikt)
Neked is.


gb4400
(senior tag)

Neked is.


DS39
(PH! addikt)

És neked is.
:R :R :R

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#28240) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok!

Új Win7-et raktam fel a gépre, és véletlenül elszúrtam a particionálást. Tudom, hogy már lehet a rendszerben ezt kezelni, csak amikor elveszem az egyiktől a kívánt méretet, nem tudom hozzá adni a másikhoz. Miért? :S :F

Szerk.: nem tudom EZ mennyire kell.

[ Szerkesztve ]

(#28241) spiritex válasza üszök (#28239) üzenetére


spiritex
veterán

Azért én még ajánlanék neked egy FastStone Capture nevű progit, ami indul a win-el, és a Printscreen megnyomásakor azonnal a saját editorába kerül a kép, vagy ha úgy akarod, akkor azonnal menti a megadott helyre, a megadott formátumban!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28242) üszök válasza spiritex (#28241) üzenetére


üszök
őstag

Köszi.kipróbálom majd.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#28243) PumpkinSeed válasza Zedz (#28240) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Próbálj több programot is. Kérdésed tedd fel a Milyen program ami .......? topikban.

A kérdésed: Milyen particionáló programokat tudtok nekem mondani?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28244) t.imi válasza PumpkinSeed (#28206) üzenetére


t.imi
addikt

Meg vagyok :)) Egy hét alatt...
A probléma megoldása: Ha az UEFI biosban az "ahci XX dvd-rom"-ról telepit az ember, akkor nem tud a meglévő XP mellé telepiteni.
Érdekes, win8 alatt nem volt ilyen gondom :F
Át kell húzni előre a "XX dvd-rom-ot, UEFi ne szerepeljen, utána a hdd és voálá. Itt figyel minden rendben, mint 7 nappal ezelött. Agyam eldobom.
A ccleaneres full törlés sem segített sajnos, ez volt a megoldás. Legalább 100%-ban tiszta lappal kezdek mindent. :R

Winnie The P Nem lehet, hogy alvóba akart lemenni a win és az aktív norton miatt kattant be? Ha eddig nem volt hasonló sem...
Tápod fesz értékei rendben vannak? Nem vagyok nagy win májer, cssak tippelek. :B

(#28245) McSzaby


McSzaby
őstag

Hájas-májas!

A következő lenn a problémám. Csinálni akarok egy DC-t Samba-val a Linuxos "szerveremmel" itthonra, de elég jól elakadtam, 3 napja toporgok egy helyben. Szóval a Samba elvileg jól van beállítva, mert a winxp-s gépem gond nélkül bedurran a tartományba és úgy működik, ahogy a nagy könyvben meg van írva. Egyedül a Win 7-el van a gond, illetve a win 8-al is. Berakom a tartományba, kiírja a gép, hogy "Üdvözöljük a tartományban" majd kidob egy hibaüzenetet.

Ő lenne a hibaüzenet. Majd természetesen újraindítás után megbízhatósági okokból nem tud kapcsolatot teremteni a gépem a kiszolgálóval. Legalábbis ezt írja...

Kérlek segítsetek! :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#28246) McSzaby válasza McSzaby (#28245) üzenetére


McSzaby
őstag

Bocs, lejárt a szerkesztési idő..

Szal, linux oldalról semmi hibát nem jelez a log. Win oldalról NETLOGON -3210-s hibát kapok. :) Samba-3.6.12-1

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#28247) drr


drr
őstag

Sziasztok!

Harmatfriss konfigurációm az adatlapomban olvasható. És ez a friss, alig egynapos konfig 64bites Home Premiummal egyszer csak kidobott egy ablakot, ami arról tájékoztatott, hogy a windows a számítógép gyenge teljesítménye miatt kikapcsolta az aerot, meg egy csomó lomot. Három lehetőség közül én azt választottam, hogy maradjon minden úgy, ahogy volt, de előtte már azt láttam, hogy az ablakokat ha át akarom helyezni, akkor csak a keretük megy, meg ilyesmi. Ezek után a Teljesítménybeállításoknál ráböktem a "Legjobb megjelenítés"-re, biztos ami biztos. Minden driver a helyén és friss. Mi a fene okozhat ilyesmit egy korszerű négymagos gépen? A régi, core2-es gépemen az életben nem láttam ilyesmit? :W
Akinek van tippje, szivesen várom az ötleteket :R

(#28248) qqcqqc válasza McSzaby (#28246) üzenetére


qqcqqc
őstag

nem lehetne munkacsoport alapú hálózatot kialakítani?
az biztos működik.
ja és a win7 és 8 hülye biztos otthoni csoportját kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#28249) McSzaby válasza qqcqqc (#28248) üzenetére


McSzaby
őstag

Szükségem lett volna rá, de nem tudom, elég volt a sok cécóból. Fos az egész...

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#28250) lck


lck
senior tag

Hali !
Amikor a w7 azt mondja indításkor hogy most kijavítja magát, de aztán nem sikerül és állandóan újrakezdi, továbbá már megvolt a fixboot, fixmbr, scandisk. Ráadásul a rendszervisszaállítás is sikertelen, akkor csak új wintelepítés az egyetlen megoldás ?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.