Hirdetés

2019. október 21., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-08-01 15:54:41

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

(#28151) wrox válasza pendre54 (#28149) üzenetére

wrox
(senior tag)

Érdemes tanulmányozni.
A lényeg, ha ott van, akkor ne töröld, hanem a lemezkarbantartóval távolítsd el. Office telepítésnél kellett volna kipipálnod a végén, hogy telepítési fájlok törlése.

[ Szerkesztve ]

(#28152) DS39 válasza pendre54 (#28149) üzenetére

DS39
(veterán)

az MSOCache mappa az Office telepítéskor keletkezik és pakolja oda a cuccokat, ha sikeresen befejeződött a telepítés az a mappa nyugodtan törölhető.
ha windows update-en keresztül frissül az Office vagy valamely összetevője újra létrehozza magának ezt a mappát (néha), ebben az esetben is amint meggyőződsz róla hogy a telepítés sikeresen, ezekre a fájlokra már nincs szükség.

egyébként ez minden ilyen Cache mappával így van, ide rendszerfájlok, alkalmazás futtatáshoz szükséges dolgok nem kerülnek. $PatchCache$ is ugyanígy törölhető a Windows/Installer mappából, kell a hely, mert az is megszokott nőni szépen. illetve a C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download mappa tartalma is üríthető ha épp nem fut Windows Update telepítés.

wrox: én simán shift delete-t nyomok rá, még sosem volt gondom, vele, de valóban lehet hogy a lemezkarbantartóval "biztonságosabb" a törlése. bár szerintem csak annyival több hogy a hozzá kapcsolódó registry bejegyzéséket is törli, amit a CCleaner is megold, ha egy reg bejegyzéshez már nem kapcsolódik tényleges fájl vagy mappa.

[ Szerkesztve ]

(#28153) Impressa

Impressa
(őstag)

Sziasztok!

Erre esetleg van valakinek ötlete, vagy megoldása?

Köszönöm!

(#28154) DS39 válasza Impressa (#28153) üzenetére

DS39
(veterán)

Lenovo szoftverében nem tudod kikapcsolni? (Samu-nak is van ilyen, de az ő szoftverükben könnyen kikapcsolható)

vagy services.msc/msconfig-ban letiltani?

(#28155) Impressa válasza DS39 (#28154) üzenetére

Impressa
(őstag)

Szia!
Ez egy szolgáltatás, ami nekem feleslegesen fut? Őszinte leszek, nem tudom milyen Lenovo szoftvernek kellene lennie. :U Még az elején volt fent egy Lenovo Rapid Boot nevezetű program, de száműztem, mivel folyamatosan újra és újra indult a gép, emiatt nem tudtam bejelentkezni a win-be. Mindig meg kellett szakítanom a folyamatot, hogy be tudjak lépni.

A szolgáltatásoknál még nem próbálkoztam, de most megnézem mit tudok vele kezdeni, utána írok.

Köszi :R

Szerk.: Windows service néven nem találom, esetleg Windows hibajelentési szolgáltatás lenne? mert az kézire van állítva.

[ Szerkesztve ]

(#28156) DS39 válasza Impressa (#28155) üzenetére

DS39
(veterán)

ne a Win hibajelentést keresd, meg azt ne is tiltsd le, hanem azt a NSDSvc-t vagy Lenovo Rapid/Fast Boot-ot keresd, és tiltsd le ezen helyeken:

msconfig vagy Szolgáltatások (services.msc) vagy Feladatok ütemezése.

ha nem megy, pakold vissza az a Lenovo RapidBoot progit (mert ez annak a szolgáltatása), és abban kapcsold ki.

[ Szerkesztve ]

(#28157) Impressa válasza DS39 (#28156) üzenetére

Impressa
(őstag)

Rájöttem, hogy hülyeséget írtam. :U
Megtaláltam

Az lesz, amit írtál megpróbálom feltenni a progit, mert ha az indítás típusát át szeretném állítani, nem engedi.
Plusz van még egy ilyenem is:

ehhez, ezt találtam
Ez nekem már kínai. Az is érdekes, hogy még a Lenovo Support sem tudta megmondani mi a funkciója. Ezt csak azért említettem meg neked, hogy lehet-e a kettőnek köze egymáshoz vagy sem.

"ha nem megy, pakold vissza az a Lenovo RapidBoot progit (mert ez annak a szolgáltatása), és abban kapcsold ki." lehet hülyeség, amit kérdezek, de mint rendszergazda, miért nem tudom ezt a szolgáltatást törölni, vagy tiltani a program telepítése nélkül, akár cmd-ből is?

Köszönöm, hogy segítesz nekem. :R

[ Szerkesztve ]

(#28158) DS39 válasza Impressa (#28157) üzenetére

DS39
(veterán)

ha uninstallálod azt az NSD-t lehet le is szedi a szolgáltatást.

amúgy biztos rendszergazda vagy?
mert akkor ezeket tudnád állítani.
(próbálj ki más service-t állítani ha arra is ezt írja akkor nem vagy)

(#28159) LaciMc82

LaciMc82
(tag)

Sziasztok.
A következő problémám lenne.
Van néhány mp3 fájlom amit a winamp és más lejátszó progik sem játszanak le és ha pl konvertálni akarom akkor jön a következő hibaüzenet:

Ilyenkor mi a teendő ha szeretném rábírni hogy lejátszható legyen ismét ?

Tiszta hülye aki nem normális

(#28160) ludla

ludla
(őstag)

Sziasztok!
Kérnék megint tanácsokat, mi lehet a gond a ha a rendszerbetöltés üdvözöljük megkezdődik de csak a kék háttérig jut és innen nem tud tovább menni?
bootsect/nt60 all és sys javítva nem segített.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#28161) PumpkinSeed válasza LaciMc82 (#28159) üzenetére

PumpkinSeed
(addikt)

[link]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28162) PumpkinSeed válasza ludla (#28160) üzenetére

PumpkinSeed
(addikt)

Memtest86 futott már?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28163) Impressa válasza DS39 (#28158) üzenetére

Impressa
(őstag)

Más service-t tudok állítani, gondolom, akkor az vagyok.
Viszont, amit nem említettem, mert lehet zavaró lett volna. Nekem volt egy HDD-cserém még gariban. Csere előtt is jelen voltak ezek a problémák, és akkor az Nsd-t is, és a fast boot-ot is töröltem, de az NSDSvc hiba továbbra is fennmaradt. Most letöröltem az Nsd-t, de semmi változás sajnos. A hozzáférésem sem változott.

(#28164) ludla válasza PumpkinSeed (#28162) üzenetére

ludla
(őstag)

Igen és nincs hiba, annyit tudok az előéletéből hogy talán vírusos lett és megpróbálták törölni, most jelenleg kaspersky rescue disk et futtatom hátha talál valamit.
Esetleg még más ötlet? :R

(#28165) DS39 válasza Impressa (#28163) üzenetére

DS39
(veterán)

az hogy milyen hdd-n, ssd-n van a rendszer nem játszhat közre egy szolgáltatás jogainál.

viszont jelenleg nincs több ötletem.

(#28166) Impressa válasza DS39 (#28165) üzenetére

Impressa
(őstag)

Azért köszönöm, így is sokat segítettél. :R Eszembe sem jutott volna a szolgáltatásoknál keresgélni. :U

(#28167) PumpkinSeed válasza ludla (#28164) üzenetére

PumpkinSeed
(addikt)

Mbam, ha az nem talál akkor nincs vírus vagy intelligensebb mindennél. :) Google-be írd be hogy mbam és az első találat

(#28168) Core2duo6600

Core2duo6600
(veterán)

Hello

Hogy a bánatban kell a buetooth t használni a win 7 ben
Össze van párosítva a teloval..
Azt mondta, hogy sierült.

A telóról képet akarok a gépre küldeni.

Bluetooth 3.0 USB Adapter em van.
A lehfrisebb driver hibátanul felment.
2 telom van, egy Nokia 6300 Classic, és egy C5-03 egyikkel sem megy.

Asus Z97 Deluxe , Core i7 4790, Asus ATI Radeon 5870, 32 GB Kingstone DDR3 1600, Samsung SSD, Dell Latitude 6430

(#28169) PumpkinSeed válasza Core2duo6600 (#28168) üzenetére

PumpkinSeed
(addikt)

Ha itt nem találod meg amit akarsz, akkor gyere vissza és írj több információt. :)

(#28170) ludla válasza PumpkinSeed (#28167) üzenetére

ludla
(őstag)

Kaspersky nem talált vírust, viszont se hogy nem áll fel a rendszer még csökkentett módban sem, és sajnos a win logó után csak a kék hátérig jut ahol alul írja hogy windows 7 enterprise itt csak próbál tovább lépni de nem tud. Malwarebytes sajnos így ki se tudom próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#28171) t.imi

t.imi
(őstag)

Sziasztok.

Köv lenne a problémám. Lapot, cpu-t cseréltem, ez már uefi biosos és azóta képtelen vagyok az xp sp3 32 bit / win7 64-t dual bootba összehozni.
Xp-vel 3 felé osztom a hdd-t, fel is települ, de a win 7 már "nem telepithetö a 0 merevlemez 1,2 particiójára" üzenet fogad. Win8 dual simán összejön...
Ahci a sata beállitás a biosban. Mi kellene máshogy csinálnom?

(#28172) PumpkinSeed válasza ludla (#28170) üzenetére

PumpkinSeed
(addikt)

Csökentet módban sem indul el?

(#28173) PumpkinSeed válasza t.imi (#28171) üzenetére

PumpkinSeed
(addikt)

Azt próbáltad, már hogy az 7-est teszed fel elsőnek?

(#28174) wrox válasza PumpkinSeed (#28173) üzenetére

wrox
(senior tag)

Mindig a "butább" oprendszert kell először feltenni, különben ugrik a történet. :)

[ Szerkesztve ]

(#28175) paradox123

paradox123
(csendes tag)

Valaki tudja, hogy mi ez?

push1:4004

(#28176) ludla válasza PumpkinSeed (#28172) üzenetére

ludla
(őstag)

Nem indul ugyan az a helyzet :(

(#28177) t.imi válasza PumpkinSeed (#28173) üzenetére

t.imi
(őstag)

Őszintén, meg sem fordult a fejemben.
Próbáljam meg w7,xp,easybcd? Vagy 0 ra gyakni a hdd-t, pl 10gb particio az xpnek, maradékot meg w7 alól particionálni telepitéskor?

(#28178) spiritex válasza ludla (#28176) üzenetére

spiritex
(veterán)

Telepítő lemez és windows javítása?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28179) ludla válasza spiritex (#28178) üzenetére

ludla
(őstag)

Meg volt sajnos nem segített, csináltam volna egy rendszer frissítést is de azt meg nem engedi lemezről :((
Ezért nem használok Windowst mert teljesen ki ideggel a javítás hiányosságaival is :W

(#28180) brd válasza paradox123 (#28175) üzenetére

brd
(nagyúr)

Egy élő TCP kapcsolat a 192.168.0.101-es gép (az a sajátod), 52727-es portjáról indítva, a másik vége a push1 nevű gép, 4004-es TCP portja (ez valószínűleg egy, a helyi hálón lévő gép). Ha a netstat -o paraméterrel indítod, akkor kiírja a folyamatazonosítót, ezt pl. a feladatkezelőben, a PID bekapcsolásával tudod megnézni, hogy milyen programhoz tartozik. Bár ha már parancssorban vagy úgyis, akkor a tasklist /fi "pid eq 9684" kiírja a task nevét (a 9684 helyére a netstatból kinézett, PID oszlopban lévő számot írd).

The only real valuable thing is intuition.

(#28181) spiritex válasza ludla (#28179) üzenetére

spiritex
(veterán)

Gondolom nagyjából már elbúcsúztál a rendszeredtől, ezért még ki lehetne próbálni, hogy rátelepítesz egy friss win-t a régire formázás nélkül.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28182) ludla válasza spiritex (#28181) üzenetére

ludla
(őstag)

Nem az enyém csak javítani hozták, de mostanában nem foglalkozom a dolgokkal főleg nem Win -el.
Amúgy meg iskolai liszenszes majd meg oldják egy újra telepítéssel.
Köszöntem a segítségeket. :R

(#28183) PumpkinSeed válasza wrox (#28174) üzenetére

PumpkinSeed
(addikt)

Nem azt mondtam, hogy mindig úgy csinálja, csak hogy próbálja meg azt is ha emígy nem sikerült. :)

(#28184) PumpkinSeed válasza paradox123 (#28175) üzenetére

PumpkinSeed
(addikt)

A push1.exe elvben egy trójai, most nem tudom, hogy ennek van-e valami köze hozzá. Bár lehet, hogy a 4004-as portot használja a kifele menő kommunikációra, ami el is képzelhető, mivel az UDP port.

(#28185) brd válasza PumpkinSeed (#28184) üzenetére

brd
(nagyúr)

Az egy netstat táblázat egy sora, ott nincs exe név, ott max. gépnév lehet.

(#28186) PumpkinSeed válasza t.imi (#28177) üzenetére

PumpkinSeed
(addikt)

Ha már ott tartunk, hogy mindent ledúrsz róla akkor csináld like a boss. Ha van egy ismerősöd akinek van gépe (már pedig ilyet nem nehéz találni), tedd bele a gépébe. Induljon az ő rendszere, arra szedjetek le egy Ccleaner-t. Abba keresettek olyat, hogy Wipe/Wiper és azt 1x futassátok le a te vinyódra! DE VIGYÁZZ! A te vinyódra!! Mert az visszahozhatatlan töröli azt. Majd ezután hazamész és akkor felteszed az XP-t és Win7. Ezután a vinyó úgy fog kinézni, hogy teljesen üres lesz. Ja és előtte töröld a partíciókat róla, hogy az MBR is eltűnjön. Nekem ez a tanácsom. :)

(#28187) PumpkinSeed válasza brd (#28185) üzenetére

PumpkinSeed
(addikt)

Mondtam én, hogy az ott egy exe név? ;]

(#28188) brd válasza PumpkinSeed (#28187) üzenetére

brd
(nagyúr)

:U Hogy került szóba exe? Egyébként még csak nem is UDP, ott a linkelt sorban világosan, hogy TCP...

(#28189) PumpkinSeed válasza brd (#28188) üzenetére

PumpkinSeed
(addikt)

A push1 trójaival már volt dolgom arról jutott eszembe, és hogy akkor igazunk legyen. TCP/ UDP port.

(#28190) t.imi válasza PumpkinSeed (#28186) üzenetére

t.imi
(őstag)

Ha a particiok törlése elég, akkor ez meg volt.
500-s hdd,10-50-4xx lenne a méret, ezt már 3x eljátszottam. Köszönöm a tippet, megpróbálom amit leirtál. Van másik gép szerencsére.

(#28191) Core2duo6600 válasza PumpkinSeed (#28169) üzenetére

Core2duo6600
(veterán)

Ezen már túl vagyok.

A vicc az, hogy a laptop (vista) ott egyszerűen megy.
Még párosítás sem kell feltétlen.
Küldöm, feljön egy üzenet, hogy file érkezett .... ról, elfiogadom vagy elutasítom, ha elfogadom az adott file az adott mappába kerül.

Itt az asztali gépen (win 7) csak a párosításig jutok, tovább nem.
Sem a telora sem arról nem tudtam file-t áttenni.

A bluetooth ikonon, nincs olyan lehetőség a jobb gomb utrán, hogy file fogadása a laptopon igen.
A bluetooth adapter rendben feltelpüét, hibát nem adott.

A párosítás után sikeresnek mondta a win, a történetet, de tovább nem jutottam.

Asus Z97 Deluxe , Core i7 4790, Asus ATI Radeon 5870, 32 GB Kingstone DDR3 1600, Samsung SSD, Dell Latitude 6430

(#28192) PumpkinSeed válasza t.imi (#28190) üzenetére

PumpkinSeed
(addikt)

A Ccleaner-es megoldás azért kell, hogy ne maradjon semmi vissza, mert attól hogy leformázod régi dolgok még fent maradhatnak, de ha le wiperezed a HDD-t akkor tuti semmi nem fog bekavarni, márpedig ott szerintem az MBRel lesz a baj. És ha semmi nincs fent akkor mindent előröl kezdve van esély arra, hogy jó lesz, mert semmi nem kavar be. :)

(#28193) n.gab

n.gab
(aktív tag)

Sziasztok!

Lenne egy problémám. Frissen felrakott Win7 Crosshair V Formula-Z lappal.
A hangnál azt írja, hogy Nincs csatlakoztatott hangszóró vagy fülhallgató.
Driver fent. Asus honlapról szedtem le a legfrissebbet. Jack bedugva. Nem tudom mi lehet a probléma.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#28194) PumpkinSeed válasza Core2duo6600 (#28191) üzenetére

PumpkinSeed
(addikt)

Nincs valami program ahhoz az adapterhez? Mert azon keresztül biztos menne, így látatlanban nem tudok többet segíteni. :(

(#28195) Core2duo6600 válasza PumpkinSeed (#28194) üzenetére

Core2duo6600
(veterán)

Semmi progi nincs hozzá.
1 etlen 120 megás exe-t lejhet a netről leszedni driver gyanánt.
Ez rendben feltelepült, kért egy rebootot, megkapta.
és tovább nem jutok vele.

[ Szerkesztve ]

(#28196) Core2duo6600 válasza PumpkinSeed (#28194) üzenetére

Core2duo6600
(veterán)

Sőt, előkerestem a cd jét is, azon is ugyenez a verzó van, byte egyezik a méret, mint amit le lehet szedni.
Sp1 elött biztosan ment, utána nem foglalkoztam vele.

(#28197) Mirman

Mirman
(őstag)

sziasztok, vettünk egy notebookot és most telepitem rá éppen a Windowst, van rajta gyárilag egy rendszer partíció de rossz a kiterjesztése. Ez esetben nyugodtan újra formazhatom semmi olyan adat nem lehet rajta ami később kellhet igaz(gondolom semmi mert zsír új az egész) ? Bocsánat a láma kérdésért.

(#28198) dantre

dantre
(addikt)

Sziasztok!

Hol tudom azt beállítani a Win 7 -ben, hogy ha egy megnyitott mappát és beállítom a nézetét akkor legközelebb is olyan nézetben jelenjen meg?

(#28199) DS39 válasza dantre (#28198) üzenetére

DS39
(veterán)

alapból megjegyzi, kivéve a Dokumentumokban lévő almappákban, mert ott olyan mint a Dokumentumokban használt. (valahogy az ott együtt mozog)
de máshol simán megjegyzi külön-külön is.

Mirman: gondolom a FreeDOS partíció lehet, ha nincs szükséged rá, gyalulható. (meg úgyis kellett kapjál hozzá lemezt, amin az rajta van)

[ Szerkesztve ]

(#28200) Mirman válasza Mirman (#28197) üzenetére

Mirman
(őstag)

Erre esetleg valaki, elég sürgős lenne. :/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.