Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28901) DeSanto válasza Csontikka (#28899) üzenetére


DeSanto
őstag

Köszönöm szépen.
Ezen lehet módosítani vagy fix?

(#28903) Csontikka válasza DeSanto (#28901) üzenetére


Csontikka
aktív tag

én úgy tudom ezt nem lehet módosítani.

(#28905) atti1848 válasza intelMMX (#28892) üzenetére


atti1848
senior tag

A telepítés megvan és a billentyűzet is. Köszönöm a segítséget. :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#28906) sziku69 válasza Kcsabi (#28726) üzenetére


sziku69
senior tag

Nem szenvedtem vele tovább. Elvittem szervízbe. Később rájuk csörögtem, hogy mi a helyzet. Egyenlőre ők is a fejüket vakargatják.Állítják, hogy a gép hibátlan a tesztek után. A windows mégsem megy fel rá normálisan. Egyébként én is a tápra gyanakszom, de a szervízben állítják, hogy az is hibátlan.

Valami rossz szellem költözhetett a gépbe :W

(#28908) DeSanto válasza Csontikka (#28903) üzenetére


DeSanto
őstag

Win8 alól nekem 20-at ír.
Holnap meglesem Win7 alól.
Remélem az is ennyit legalább engedélyez.

Köszi az infót! :R

(#28909) Csontikka válasza DeSanto (#28908) üzenetére


Csontikka
aktív tag

szívesen :) , szerintem ott is ennyit fogsz látni

(#28910) Kcsabi válasza sziku69 (#28906) üzenetére


Kcsabi
tag

Adjatok kicsivel több kakaót a memóriának, ez a típus(OCZ) ami neked van 1.7 Volton mükszik gyárilag és lehet nem kapja meg.

(#28911) intelMMX válasza jozsi252 (#28900) üzenetére


intelMMX
senior tag

Kell lennie valahol a vezérlőpulton bellül indítás és helyreállítás nevű gombnak.
(Szerintem ha beírod a start keresőjébe akkor előhozza)
Ott a rendszerek listájának megjelenítése elöl elveszed a pipát.

(#28912) sziku69 válasza Kcsabi (#28910) üzenetére


sziku69
senior tag

Ok. Majd holnap rácsörgök a szervízre. Azért mertük megvenni a gépet, mert egész jó cuccokból rakták össze. Már eleve húzva volt minden biosból, és minden stabilan ment. "eddig"
Lehetséges akkor, hogy defaultra állításkor átállítódott a memória feszültsége is.

Köszi az infót.

(#28913) t.imi válasza sziku69 (#28912) üzenetére


t.imi
addikt

Annyit megpóbálhatnának, hogy belövik manuálisan a ramok időzitését,feszt, ha a tápod tuti 100-as.
Nekem kingmax 1600-os ramok vannak és eddig két lap lőtte be rosszul az értékeket.
Nem csak a 9-9-9-27, hanem az összes többi érték is jóval alatta volt a gyáriaknak.
Hogy a telepitésnél v. üzem közben jött a bibi, arra már nem emlékszem :B

(#28914) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Tanácsot szeretnék kérni azoktól, akik jártasabbak ebben a témában. Nézegettem, hogy a feltelepített programok között ebből a Microsoft Visuál C++ Redistributable progiból összesen 7 db van a gépen, az alábbi megosztásban:
egy darab 2005-ös változat
kettő darab 2008-as x64 9.0 30729-es változat
egy darab 2008-as x86 9.0 21022-es változat
kettő darab 2008-as x86 9.0 3072-es változat
egy darab 2010-es x64 10.0.30319-es változat
egy darab 2010-es x86 10.0.40219-es változat.
A kérdésem a következő, a 2005-ös és a 2008-as változatok bátran törölhetők-e, magyarán a két 2010-es verzió(x64 és x86) az előzőekre épül-e, tartalmazza-e mindazt, amit az előző verziók is, vagyis nem okoz-e gubancot a törlésük?
Lényegében azért kérdezem, mert szeretnék egy kis helyet felszabadítani a C meghajtón.
Előre is köszönöm a segítséget.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#28915) DS39 válasza pendre54 (#28914) üzenetére


DS39
nagyúr

nem tudom törölhetők-e, de sokat nem nyersz velük, a programok eltávolításánál a 2005 + 2008-asok összesen 2 MB-ot foglalnak :)
(a 2010-esek sem foglalnak többet 60 MB-nál)

[ Szerkesztve ]

(#28916) pendre54 válasza DS39 (#28915) üzenetére


pendre54
addikt

Igazad van, valóban nem túl sok hely szabadulna fel, viszont valahogy úgy vagyok ezzel, hogy több progi, több hibalehetőség. Na mindegy, hátha tud valaki valami autentikus választ a kérdésre.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#28917) brd válasza pendre54 (#28916) üzenetére


brd
nagyúr

Elvileg törölhetőek, de én sajnos már találkoztam már olyan programmal, amely egy bizonyos verziót keresett. Ezt, ha külön nem írja a program, onnan fogod tudni, hogy lefagy, általában valamilyen C++ runtime error kíséretében.

The only real valuable thing is intuition.

(#28918) qqcqqc


qqcqqc
őstag

nekem is visual c problémám van. két frissítést nem tudok feltenni, a 2005 és a 2008-as verzióhoz
ott figyel az update listán, de nem tudom telepíteni.

(#28919) pendre54 válasza brd (#28917) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi! Akkor inkább nem piszkálom, végülis enni nem kérnek.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#28920) bacizone


bacizone
csendes tag

Üdv,

sosem gondoltam volna, hogy Win 7 témában kell segítséget kérnem de most mégis.

USB-s Microsoft-os wireless billentyű+egér kombóm van a Win 7 64-bit alatt. Ma délután óta bárhova klikkelek az egérrel, az ablak elveszti a fókuszt! Tehát ahelyett hogy kijelölődne, egyszerűen az ablak inaktívvá válik és ebből következően semmi nem lehet az ablakban csinálni! Alt+Tab-al kijelölhetem az progi ablakát és szerencsére tudok sok mindent billentyűről, de hát kéne használni az egeret is pár dologhoz.

Kb. az agybaj kerülget és dolgoznom kéne, de így használhatatlan a Win 7.

Ha átteszek egy Genius kábeles USB egér + bill. kombot, akkor megy az OS. De ha menet közben váltok Windowsról a Geniusra, az már a Geniuson sem segít.

Ráadásul, a Microsoft Wireless kombó hibátlanul működik viszont egy szintén Win 7-es laptopon.

AVG és Malwarebytes full scant lefuttattam, semmit nem talált.
Nem sok automatikusan induló alkalmazás van, de kb. a rendszer app-ok kivételével mindent letilottam.

Nincs változás.

Sőt néha olyanok vannak, hogy Alt+F4 megnyomására a Chrome-ban új tab-to nyit meg.... :W

Létező sajnos a jelenség és senki nem tudja az okát: http://superuser.com/questions/271164/applications-losing-focus-for-a-few-seconds-in-windows-7

Valakinek van tippje megoldásra.... nagyon szeretnék megúszni egy full reinstallt....

[ Szerkesztve ]

(#28921) sziku69 válasza Kcsabi (#28910) üzenetére


sziku69
senior tag

Szóltam nekik. Azt mondták, hogy ma pihentették a dolgot. Tegnap próbálkoztak egy másik (tiszta) winyóval, de a jelenség ugyan az. KIcsit szerintem a szervízben is elbizonytalanodtak :D

(#28922) viktorhmv


viktorhmv
senior tag

Sziasztok!

Valakinek van esetleg valami megoldása az alábbira?

Előre is köszönöm!
:R

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#28923) batai15


batai15
félisten

sziasztok!
Szóval nem is tudom hogy jó helyre írok e.
Win 7 van a gépen és azt szeretném valahogy automatikusan meg oldani, hogy van egy lcd tv-m meg egy minitor. a tvre hdm-in keresztül a képet, és megy ugye is a hang.
Ez nem is lenne gond mikor be van kapcsolva a tv, de mikor ki van kapcsolva akkor is oda menne.
SZóval a gond az hogy a hang vezérlést szeretném automatán meg oldani hogy kikapcsolt tvnél ne a tvre menjen a hang hanem a jack kimenetre mikor játszom. Ha viszont bekapcsolom akkor a tv-t kapcsolja át, vagy valami widget vagy progi amivel egy kattintással végbe tudom ezt vinni.
Köszi ha esetleg van ilyen megoldás, vagy minden érdekelne. :R :R

(#28924) Csontikka válasza viktorhmv (#28922) üzenetére


Csontikka
aktív tag

ha letörlöd az összes partíciót akkor sem megy?

(#28925) Csontikka válasza batai15 (#28923) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia,

az itt ajánlott progit javaslom neked is hogy próbáld ki.

(#28926) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Sziasztok, lenne ez a kérdés. Erre keresek valami megoldást :/

A linkelt videó nem jó, mivel, az ember ott lanon kapja a netet, és úgy használja hotspotként az usb wifi-t ,de nálam az a helyzet hogy nem lanon, hanem wlanon kapom az internetet (usb wifi adapterrel). És én ezt a wifin 'kapott' internetet szeretném hotspotolni.. remélem érthető . :DDD Router van, ha az számít ..

halahala

(#28927) Csontikka válasza xenom0rph (#28926) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Belépő szintű ötlet: :)

1. a wifis kapcsolatod beállításinál endegélyezd az internet megosztást
2. állítsd be a vezetékes hálózati kapcsolatodnak egy statikus IP címet (a router által is látott IP tartományból)
3. kapcsold össze a géped a routerrel (az "internet" (WAN) portján)
4. Internet szolgáltatónak a routeren állítsd be a saját géped fix IP-jét átjáró IP címnek, dns-nek pedig egyenlőre add meg a google dns szervereit.

Szerintem így mennie kell, sok sikert :)

(a 4-es pontot lehet hogy csak úgy fogod tudni elvégezni, hogy dinamikus-ra állítod az IP-det, kérsz egy IP címet DHCP-n a routertől és úgy konfigolod fel, tehát javaslom, hogy az 1-2 között állítsd be)

(ha így nem megy 2-iknak pedig úgy probálnám, hogy a normál LAN portok egyikébe dugnám a gépet, de a beállítások ugyanezek.)

[ Szerkesztve ]

(#28928) Core2duo6600 válasza xenom0rph (#28926) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Acces Point nem jöhet szóba ?

(#28922) viktorhmv
Hogy néz ki a biosod a hdd -kre vonatkoztatva ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#28929) xenom0rph válasza Core2duo6600 (#28928) üzenetére


xenom0rph
őstag

Azt is próbáltam már, de ott a telefonom (amivel csatlakozni szeretnék) hitelesítési hibát ír ki ...

VAGY: Van még egy szerintem egy oltári nagy baromság ötletem de azért hát ha ... :D Azt nem lehetne megcsinálni ,hogy az usb portot amiben van az usb wifi, a számító gép, a lan portnak lássa? egyszerűnek hangzik , de lehet ilyet? :F :R

[ Szerkesztve ]

halahala

(#28930) s3toraph válasza Tamás88 (#28890) üzenetére


s3toraph
senior tag

Lehet, bár kétlem. Kábelnet van (városi, ez csak nálunk van, nánáskábel a neve), az van megosztva routerrel, a laptop mindig is wi-fi-ről ment, ahogy most is. Nem történt semmi olyan ami indokolná a tiltást, szerintem. Ez a DNS ürítés nem hangzik rosszul, mivel gyakorlatilag visszaálltam a szeptemberi telepítéskori állapotra (paragon ugye egy alternatíva a ghost-ra, én jobban szeretem), és így lehet hogy elavult infókkal dolgozna a böngésző. Bár ha kigooglizom az adott oldalt és úgy nyomok rá, nem kéne befrissülnie? :F

Csontikka: :R Legközelebb arra járok (jövő hét) és még fennáll a hiba, megpróbálom ezt.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#28931) viktorhmv válasza Csontikka (#28924) üzenetére


viktorhmv
senior tag

Szia! Eleve egy teljesen lepucolt winyorol indultam amit en particionaltam meg. Tehat nem :S

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#28932) need


need
addikt

sziasztok...

kiszeretném emelni a nasból a vinyómat.. ha ezt így hirtelen teszem..akkor nem látja a win7 ezt a kivett vinyót..mivel linux rendszer formázta..!

szükségem volna a win7 alá olyan programra ami felismerné ezt a merevlemezt..! ;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#28933) Kcsabi válasza viktorhmv (#28931) üzenetére


Kcsabi
tag

Ezzel a telepítővel particionáltál, vagy valami más programmal?
Töröld le és telepítés előtt hozd létre újból.

(#28934) sziku69 válasza viktorhmv (#28931) üzenetére


sziku69
senior tag

Szia. Nekem anno, volt egy asus lapom. Annál úgy oldottam meg, hogy biosban beállítottam a sata módot arra a sata csatolóra amelyikre a winyó volt kötve. Ezután tudtam állítani a boot sorrendet.
Ha van olyan beállítási mód a vinyónál, hogy "ide", akkor állítsd át AHCI-re.
Persze csak akkor ha satás vinyód van. Feltételezem, hogy az.

Egyébként én is a telepítéssel szívok. Illetve most épp a szervíz szív vele. Mert nekem ugyan felment a windows, de a feltelepítés után elszáll valamiért. Több fajta op rendszerrel is.

(#28935) sziku69 válasza Kcsabi (#28933) üzenetére


sziku69
senior tag

Igen, jogos.
A haladó beállításoknál ott alul. Ha azt megnyomod előjönnek a lehetőségek (ha jól rémlik) Ott van hogy formázás, törlés, stb. Csak a 100 Gb-s partíciót töröld. Majd utána formázd is meg. Ezután elvileg kell hogy csináljon egy 100 megás partíciót a rendszernek. Azzal nem kell semmit csinálnod. Telepítéshez azt a partíciót válaszd amelyiket törölted. Most 100 megával kevesebb. Így már kell hogy telepítse.

(#28936) viktorhmv válasza Kcsabi (#28933) üzenetére


viktorhmv
senior tag

A particionalast ezzel a telepitovel csinaltam.

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#28937) vlevi válasza need (#28932) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ubuntu Live CD.
Ez nem Windows, hanem egy olyan Linux, ami telepítés nélkül is fut, semmit nem módosít a már a gépre telepített dolgokon, CD-re, pendrivera felrakva erről bootolható a gép, és 1 perc múlva már használható.
Az látni fogja a vinyót, kivéve, ha a NAS használt valamilyen titkosítást a lemezen.

(#28938) need válasza vlevi (#28937) üzenetére


need
addikt

kiindulásnak nem rossz.. :R
csak 1 gond van vele..hogy még az életbe nem láttam linuxos felületet..így ez elég merész lenne...!

én olyan kis programra gondoltam amit felrakok win 7 alá és bele rakom a vinyót és látja azt..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#28939) whitezo88


whitezo88
nagyúr

örök problémával kérdeznék. Hiába a az IB processzor meg 8 gb ddr3, ha a lassú HDD miatt iszonyatos sok néha a swappelés. Ez ellen mit lehet tenni? nem játékban, programban hanem az alap w7-ben. például letöltök egy képet és mikor lejött, 5-10 mp swappelés, és aztán fejezi csak be. ugyanez van bekapcsolás után, percekig alig tudok valamit csinálni mert még dolgozik, betöltöget. böngésző pláne, indítás után fél percig si simán. persze pár hónapos win7-nél még nem volt, de még 1 éve se hogy feltettem egy legyalult partícióra. töredezettségmentesítés elvileg már automatikus, vagy miket lehet még alkalmazni? C-n bőven van hely, nincs tele minden szirszarral, nem is pakolgatok a rendszermeghajtóra semmit extrát. hülye voltam hogy 5400-est vettem anno...

sőt lehet majd SSD lesz a dologból egyszer, de rövid távú megoldásra gondoltam még.

[ Szerkesztve ]

(#28940) DeFranco válasza whitezo88 (#28939) üzenetére


DeFranco
nagyúr

víruskergető is foghatja

Amúgy tegyél bele egy SSD-t. Szíriusz. Nagyon meghálálja az árát, 120-asnál nem kell nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#28941) spiritex válasza whitezo88 (#28939) üzenetére


spiritex
veterán

Az SSD-vel szerintem nincs mit várni már. Sokkal nagyobb élmény lesz, mint 15x elmenni moziba az árán...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28942) KoVee84 válasza whitezo88 (#28939) üzenetére


KoVee84
senior tag

Én pont ugyanígy voltam, most jutottam el oda, hogy vettem egy 120-as SSD-t a rendszernek. Hát ég és föld :DDD
Semmit nem telepítettem/telepítek rá, csak magát a windowst és a programokat. A játékok is külön meghajtóra mennek.

Korábban a TF2 kb 5 perc alatt töltött be, majd jött újabb 5 perc akadozás és utána lehetett vele normálisan játszani. Most 1 perc alatt betölt és azonnal játszható.

Egy perccet se várj az SSD beszerzésével.

(#28943) KoVee84


KoVee84
senior tag

Win7 - IRTrans beüzemeléssel és beállítással van valakinek bármiféle tapasztalata?

(#28944) honfoglalo


honfoglalo
senior tag

Üdv!

Következő a helyzet:
kaptam egy ismerősömtől egy külső merevlemezt, amire lementették neki egy üzletben a tönkrement laptopjainak adatait. A lényeg, hogy a hozzáférési jogosultságok miatt nem lehet megnyitni a mappákat fájlokat. A tulajdonságok/biztonság fülön átírtam a mappa tulajdonosát magamra (sok almappa van), de csak a mappákat lehet megnyitni a fájlokat nem. Ha a fájlokra külön változtatok jogosultságot akkor minden oké, de ez csak egyesével működik és több ezer file van és ráadásul, ha visszaadom neki a HDD-t ő ugyanúgy nem fogja tudni megnyitni őket. Nincs valami gyors megoldás? Valahogy nem törölhetők a jogosultságok az összesről?

[ Szerkesztve ]

(#28945) spiritex válasza honfoglalo (#28944) üzenetére


spiritex
veterán

"Ha a fájlokra külön változtatok jogosultságot..." ezt hogy csinálod? Mert My Computer-ben (Sajátgép) kéne a mappára és az megkérdezi, hogy minden benne lévő dologra is érvényesíteni akarod-e, és ha igen-t mondasz, akkor jónak kéne lennie.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28946) honfoglalo válasza spiritex (#28945) üzenetére


honfoglalo
senior tag

adott fájlnál:
tulajdonságok/biztonság/folytatás(biztosan folytatja csak akkor folytathatja ha Ön a Rendszergazda) / Hozzáadás...
A felugró ablaknál: írja be a kijelölendő objektumok nevét--> beírom a felhasználót-->ablak eltűnik csoport vagy felhasználó nevénél megjelenik az Administratorm mellet a felhasználó (amit az imént megadtam), amire kattintva pipálgathatóak lesznek az engedélyek. Ezután Alkalmaz és OK. ---> az adott fájl ezt követően megnyithatóvá válik.

Ha mappánál csinálom akkor ott be van pipálva már minden (ugyanezt végigjátszottam és azt írja az almappákra is vonatkozik ha speciális fülre kattintok) azonban ha belemegyek a mappába akkor a fájlokat nem tudom megnyitni, csak azokat amiket külön állítottam be a fenti módszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#28947) honfoglalo válasza honfoglalo (#28946) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Próbáltam most az egész meghajtóra alkalmazni, illetve más mappákra:
hibaüzenetek kaptam pl. az egész lemezre való alkalmazás esetén (több fájlra is):

"Hiba történt a következő biztonsági beállításainak érvényesítésekor:
drwtsn32.log
Érvénytelen a hozzáférés-szabályozási lista (ACL) szerkezete."

Lényeg a lényeg, hogy miután átállítja és megnyitok egy almappát, akkor azt írja, hogy nincs jogosultságom megnyitni, a fájlokra ugyanez. Mindent egyesével kell átállítani, ami semmiképp nem jó, mert több ezer fontos file-ról, dokumentumról van szó. :(

[ Szerkesztve ]

(#28948) Kcsabi válasza honfoglalo (#28944) üzenetére


Kcsabi
tag

Szerintem az egész meghajtót kellene tulajdonba venni és teljes hozzáférést adni magadnak.
Meghajtó/tulajdonságok/biztonság/speciális/szerkesztés stb.

[ Szerkesztve ]

(#28949) honfoglalo válasza Kcsabi (#28948) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Megtörtént ez is. Ezt követően rákattintok egy almappára:
"Jelenleg nem redelkezik a a mappa eléréséhez szükséges engedéllyel."
Azaz nem sikerült.

(#28950) honfoglalo válasza honfoglalo (#28949) üzenetére


honfoglalo
senior tag

A tulajdonosra pedig azt írja ha megnézem (egy almappánál, fájlnál): nem lehet megjeleníteni a jelenlegi tulajdonost (hiába tettem sajáttá (magamat tulajnak) az egész meghajtót) :(

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.