Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28551) Lenry válasza anonymus89 (#28545) üzenetére


Lenry
félisten

nem ott.
rákattintasz a hálózati és megosztási központra
baloldalt adapterbeállítások
hálókártyádra jobb klikk letiltás, majd jobb klikk engedélyezés.
ez 10-ből 9-szer megoldja ezt a két hálózatot látós bugot.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28552) zoli62


zoli62
addikt

Leállás helyett újraindulás m,ásodszor fordul elő négy hónap alatt. Brand Hp asztali gép. Milyen okai lehetnek?

(#28553) spiritex válasza snowdog (#28550) üzenetére


spiritex
veterán

Hátha ezt átnézve rájössz, mi lehet a hiba: [link]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28554) snowdog válasza spiritex (#28553) üzenetére


snowdog
veterán

Sajnos nem segített, látszólag minden pontosan úgy van beállítva, mindhárom felületen. Ennek ellenére a laptopon az egyiken működik, a másikon nem. Az is érdekes, hogy kétféle megosztás volt, egyrészt meg volt osztva egy teljes meghajtó, és azon belül egy mappa. A jól működő felületen mindkettőbe be tudtam lépni, a hibásan működőbe csak a mappába. Próba képen töröltem a mappa megosztást, és csak a meghajtó megosztást hagytam meg. A jól működő felületen ez továbbra is elérhető, de a másiknál továbbra sem.

(#28555) snowdog válasza spiritex (#28553) üzenetére


snowdog
veterán

Egy kis illusztráció. :)

Így néz ki a PC megosztott meghajtójának biztonsági füle a laptopon működő felületen:

És így néz ki azon, ahol meg nem működik:

Látszólag mindenhol minden ugyan úgy van beállítva. Azért írom hogy látszólag, mert nyilván valahol valami különbség mégis csak van, ha egyszer nem egyformán működnek.

(#28556) snowdog válasza spiritex (#28553) üzenetére


snowdog
veterán

Azért az egy kicsit megnyugtat, hogy a Microsoft sem sokkal okosabb nálam. Ők is csak addig jutottak, hogy valamilyen hiba van. :D

(#28557) Visormail válasza snowdog (#28555) üzenetére


Visormail
addikt

Te a hitelesített felhasználóknak adtál jogokat, az minősül annak aki mindkét gépen létezik mint fiók és van jelszava. Jelszó nélküli publikus megosztás akkor működik ha felveszed a mindenki csoportot a listába és adsz legalább olvasási/mappa listázási jogot.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28558) snowdog válasza Visormail (#28557) üzenetére


snowdog
veterán

Köszönöm, ez lehetett a hiba. Ugyanis mikor működött a hozzáférés akkor a PC-n és a laptopon is ugyan azzal a felhasználónévvel voltam bejelentkezve. A nem működő esetben a PC-n nincs olyan felhasználó(név), mint a laptopon.

Bár a rendszergazdák is szerepelnek a listában, és kapcsolódásnál meg is kérdezte, hogy rendszergazdaként akarok-e csatlakozni, de az igen válasz után nem történt semmi. Vagy nem jól csináltam valamit. :)

[ Szerkesztve ]

(#28559) anonymus89 válasza spiritex (#28546) üzenetére


anonymus89
addikt

Igen épp tegnapelőtt raktam fel gondolhattam volna, hogy ő lesz a ludas.....
Ccleaner nem szedi le egyből?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#28560) Rossi válasza V.Stryker (#28516) üzenetére


Rossi
addikt

Megvolt a parancssoros téma, most várok...

Ugyanúgy felajánlotta a repairt meg a start normally-t.

És ugyanúgy a start normally-ra is behozza a startup repairt.

Ötlet? :F

[ Szerkesztve ]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#28561) V.Stryker válasza Rossi (#28560) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

HÁt akkor itt nagyobb a gond... egyenlőre nekem nincs ötletem. Javaslom,hogy menj át a nem induló gépek topikjába, hátha okosabbat mondanak.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#28562) Sub-ZeRo válasza Rossi (#28560) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Parancssor: chkdsk /f parancs volt már?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28563) qqcqqc válasza snowdog (#28558) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nálam a megosztott mappáknál be van állítva a "Mindenki" felhasználó, neki van megosztási joga és ezek alapján érhető el a megosztott mappa. a megosztási központban a jelszó kérése nincs kipipálva.

(#28564) spiritex válasza anonymus89 (#28559) üzenetére


spiritex
veterán

Nem, a CCleaner kevés ehhez.
Itt a leírás a Bonjour eltávolításához: [link]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28565) hattrickuser


hattrickuser
tag

A kérdésemet feltettem a Skype topicban, de nem biztos hogy Skype hiba. Ha valaki találkozott hasonlóval, vagy van valami ötlete, kérem jelezze.

(#28566) Rossi válasza V.Stryker (#28561) üzenetére


Rossi
addikt

Ok, megtörtént. Köszi a segítséget. :R

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#28567) snowdog válasza qqcqqc (#28563) üzenetére


snowdog
veterán

Köszönöm a segítséget!

(#28568) Trebron09


Trebron09
őstag

Sziasztok!

Erre a problémára mi lehet a megoldás?

Üdv. :R

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#28569) Cors


Cors
tag

Sziasztok!

Dell laptop indításnál,kék háttér,egy pillanatra,és folyamatos újra betöltés.
Van erre valami orvosság,rendszert még nem szeretnék tenni újat,van egy csomó minden a gépen.

Köszi.

http//:kenesevas.hu - kovácsoltvas bútorok megrendelhetők

(#28570) Sub-ZeRo válasza Trebron09 (#28568) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen, tiltsd le az integrált vga-t biosban és akkor nem fogja le memóriát. Ha meg nincs benne másik, akkor barátkozzz meg vele, hogy a ramból veszi el a ramot ami neki kell.

(#28569) Cors:Dvd telepítő be, majd javítás-ra rámész. Ha kijívítja akkor jól jártál, ha nem, akkor még egy rendszer visszaállítást próbálj ki. Ha az sem megy, akkor új windows.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28571) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Hogyan tudok *.msu frissítésfájlokat egy csomagba tenni? Az IE10-hez szükségeseket akarom csak, emiatt nincs kedvem komplett telepítő DVD-t módosítani.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#28572) anonymus89 válasza spiritex (#28564) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszönöm sikerült! :R

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#28573) spiritex válasza anonymus89 (#28572) üzenetére


spiritex
veterán

Örülök! Fránya egy dolog, az egyszer biztos.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28574) Trebron09 válasza Sub-ZeRo (#28570) üzenetére


Trebron09
őstag

integrált vga ebbe nincs, csak a 7870 van a gépben :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#28575) pilóta válasza spiritex (#28540) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ezt a "WIN-R sorba beírod" részt nem vágom. Hol írom be?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#28576) spiritex válasza pilóta (#28575) üzenetére


spiritex
veterán

A Win gomb + R gomb a Run (Futtatás) ablakot hozza fel, oda lehet beírni a parancsot.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28577) pilóta válasza spiritex (#28576) üzenetére


pilóta
nagyúr

Köszben rájöttem :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#28578) pilóta válasza spiritex (#28576) üzenetére


pilóta
nagyúr

Viszont így sem jó. Berakom hálózati meghajtónak az Xp-s gépen, és annyit ír, hogy hozzáférés megtagadva, rendszergazdaként meg felhasználónevet és jelszót kér. Felhasználónév nincs, jelszót beírtam, amit a Win7-es gépnek adtam, de nem fogadja el.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#28579) pilóta válasza spiritex (#28576) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ja, és kéri továbbra is a jelszót bejelentkezéskor...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#28580) spiritex válasza pilóta (#28578) üzenetére


spiritex
veterán

Felhasználónév az mindig van! Amikor az ember telepít egy windows-t akkor meg kell adni ki lesz a felhasználó. Egyébként pl. a Users mappán belül látható, hogy ki a felhasználó.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28581) Peace válasza Winnie The P (#28532) üzenetére


Peace
nagyúr

Nos feltettem végül ezt az okos SpeedyPC-t, amit mindenki dicsért. 1074 hibát talált, majd szerinte meg is oldotta őket, de nem oldotta meg a problémát, ugyanúgy behal a 39 frissítés végén, hogy sikertelen. Megpróbálkoztam ezzel a "tiszta indítással" is, amit lentebb linkeltetek, ez sem vezetett eredményre. Ötletem sincs mi lehet a gond, de valami nagy probléma van. Symantec Endpoint Protection van a gépen.

(#28582) Sub-ZeRo válasza Trebron09 (#28574) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Memory remap be van kapcsolva a biosban?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28583) spiritex válasza pilóta (#28579) üzenetére


spiritex
veterán

Ezt nem értem. Kiveszed a pipát amellől, hogy a "Felhasználónak meg kell adnia az azonosítóját és jelszavát a számítógép használatához", és továbbra is kéri Restart után? Mert nagyon nem kéne neki..

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28584) pilóta válasza spiritex (#28580) üzenetére


pilóta
nagyúr

Továbbra is hozzáférés megtagadva.
Miért nem lehet ezt egyszerűen megoldani? Xp-n csak jobb gomb, megosztás, és kész is van.

Hogy kell egy nyomorult meghajtót megosztani ezzel a szerencsétlen Win7-el?
Elmagyarázná nekem valaki lépésről lépésre?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#28585) pilóta válasza spiritex (#28583) üzenetére


pilóta
nagyúr

És hol kell kivenni ezt a pipát?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#28586) Trebron09 válasza Sub-ZeRo (#28582) üzenetére


Trebron09
őstag

Nincs ilyen a biosomban :N , de ahogy olvasgattam ebbe már "automatikusan" be van kapcsolva, de tudtommal az csak 4Gb fölött tud segíteni.

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#28587) Visormail válasza Peace (#28581) üzenetére


Visormail
addikt

Ezeket próbáltad?

net stop wuauserv
net stop bits
rd /s /q %systemroot%\SoftwareDistribution\Download
net start wuauserv

Windows Update Fix it

spiritex és pilóta: nem tűnik fel hogy totálisan elbeszéltek egymás mellett? :D Azt magyarázod neki hogy a windows hogy ne kérjen jelszót indulásnál ha lejelszavazza a fiókját, ő meg továbbra is arról beszél hogy a megosztáshoz amikor hozzá akar férni másik gépről akkor jelszót kér.
Ez így van, most írtam le fentebb snowdog-nak hogy a másik gépen vagy megad egy nevet jelszót ami létezik a megosztó gépen (jelszó nélküli név nem jó), vagy felveszi az ntfs jogoknál a mindenkit és akkor abszolút publikus lesz.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28588) pilóta válasza spiritex (#28583) üzenetére


pilóta
nagyúr

Na most megtaláltam, ha a win+r-be beírom ezt a control userpassword2-t, akkor bejön egy ablak, hogy felhsználói fiókok. Ott kiveszem a pipát az "A számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni" elől. Ekkor bejön egy ablak, hogy "Automatikus bejelentkezés", és ott felhasználónévnek a HomeGproupUser$ van írva, meg alatta két üres mező a jelszónak. Oda beírom a jelszót, és ezek után újraindításkor azzal fogad, hogy " hibás felhasználónév vagy jelszó". Még szerencse, hogy felhasználóváltással be tudtam jelentkezni, mert az előbb megnéztem, hogy mi a felhasználónév a gépen...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#28589) pilóta válasza Visormail (#28587) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hogy kell az ntfs jogoknál felvenni mindenkit?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#28590) Visormail válasza pilóta (#28588) üzenetére


Visormail
addikt

Azért jól elvagy, szóval a HomeGproupUser$ felhasználóval próbáltál bejelentkezni egy jelszóval amihez semmi köze még szép hogy nem engedett be. A saját fiókodnak adsz jelszót a felhasználó fiókoknál, utána lehet beállítani automatikus bejelentkezésre, de akkor ne egy másik fiókhoz add meg annak a jelszavát.

A mindenkit a mappára jobb gomb tulajdonságok biztonság speciális, engedélyek fülön hozzáadás részen tudod beállítani. Valamint a hálózati és megosztási központban, a speciális megosztási beállításokban jelszóval védett megosztás kikapcsolása. Ebben az esetben nem kell sehova semmilyen jelszó, szóval vagy az egyiket csinálod vagy a másikat, döntsd el egyszerre mindkettőt nem kell.
De ezt sima mappa megosztással kell csinálni, ha jól látom te már sikeresen belekeverted az otthoni csoportot amibe xp-t nem is lehet beléptetni. (Azt hiszem kapásból létrehozza az otthoni csoportot ha a hálózat típusának otthonit választasz, csak akkor nem ha munkahelyit kérsz amikor feldobja az ablakot, mondjuk ezt szintén át lehet állítani utólag is a hálózati és megosztási központban. A 7esben még, mert a 8asban már nem.)

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28591) anonymus89


anonymus89
addikt

Egy olyan kérdésem lenne sebességben számít, hogy 64 bites v. 32 bites a rendszer?
Egy acer laptopra tettem 64 bites rendszert viszont a tulaj azt mondja, hogy lassabb lett minden.
Pl.: böngészés közben bele-bele tekerget a youtube-os videóba és lassabban tölt mint előtte (az internet és a gép hardware-i nem változtak)
Ha office-ben dolgozik akkor sokat gondolkozik közben a gép, valamint pl. egy pdf nyomtatásánál is jóval hosszabb a munkamenet míg eljut a nyomtatásig.

A Microsoft saját vírusirtója van rajta egyéb nincs, driverek feltelepítve.
32bites verzióval volna sebességkülönbség?

Még nem volt 64bites telepített rendszerem.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#28592) pilóta válasza Visormail (#28590) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem tudom miért lett HomeGroup, egyszerqen csak követtem a lépéseket, amiket itt írtak, hogy mit kell beírni meg pipálni, és ezt adta be.

Sikerült eltüntetnem, megpróbálom ezt az ntfs jogosat...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#28593) pilóta válasza Visormail (#28590) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nos nem nyert. Meg van osztva, mindenkinek meg van adva minden engedély, de akkor sem tudom más gépről elérni.

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#28594) Sub-ZeRo válasza Trebron09 (#28586) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor startmenü, msconfig rendszerindítás és speciális beállítás. ott mi van beállítva?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28595) batai15


batai15
félisten

sziasztok!
megadott nevet :\....\ stb a rendszer nem ismeri fel, belső vagy külső parancsként ,futtatható programként vagy kötegfájl ként.
terminalba mindenre ezt írja.. előre is a köszi a válaszokat!

(#28596) Trebron09 válasza Sub-ZeRo (#28594) üzenetére


Trebron09
őstag

Ott ez van:

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#28597) Visormail válasza pilóta (#28593) üzenetére


Visormail
addikt

Mert nem jó helyen vagy, ez továbbra is a megosztási engedélyek oda is van írva, a megosztás fülön állítottad. Az ntfs jogok a biztonság fülön vannak ahogy már leírtam.

batai15: számítógépre jobb gomb, tulajdonságok, speciális beállítások, a speciális fülön környezeti változók részen alul a rendszerváltozóknál ott vannak a windows mappa meg ilyenek? Esetleg egy képet betehetnél a hibáról.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28598) pilóta válasza Visormail (#28597) üzenetére


pilóta
nagyúr

Erre gondolsz? Ott is mindenkinek minden joga megvan.

(nindenféle felhasználónak minden engedélyezve van)

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#28599) Sub-ZeRo válasza Trebron09 (#28596) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Erőforrás figyelőt tudnál linkelni?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28600) Visormail válasza pilóta (#28598) üzenetére


Visormail
addikt

Erre gondolok, de nem az egész meghajtón csak a megosztott mappán. Nem nincs mindenkinek joga, ha te bármelyik gépről simán jelszó nélkül akarod elérni, akkor ide fel kell venni pluszban a mindenki nevű csoportot is.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.