Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28451) DS39 válasza pendre54 (#28449) üzenetére


DS39
nagyúr

kövesd a képeket, az pont ugyanúgy néz ki a magyar windowson is.
kapcsolat típusát kiválasztod, tulajdonságok, ipv4 kijelöl tulajdonságok, és utána így nézzen ki az ablak.

(#28452) Impressa válasza tomp (#28436) üzenetére


Impressa
őstag

Az Nvidia vezérlőpultban az asztal fülre kattintva pipáld ki a legalsó sort. Így látszódni fog melyik VGA van használatban. ( GPU tevékenység ikonjának megjelenítése az értesítési területen ) Vagy az Nvida drivere okozza( már van újabb verzió is 320.14), vagy HD 3000-é. Össze szoktak veszi időnkét. Mikor pörög az egyik magod 100%-on milyen folyamat használja?

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#28453) pendre54 válasza DS39 (#28451) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Szóval megcsináltam ezt a beállítást, ééééééssssssss:

Némileg lenyugodva kérdezném, hogy ezt a beállítást használjam most már állandóan, a korábbi helyett, illetve biztos, hogy nincs mégis valami titkos-mocskos vírus a háttérben?
Nagyon köszönöm a segítséged, meg Kcsabinak is, meg mindenkinek aki próbált megoldást találni.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#28454) DS39 válasza pendre54 (#28453) üzenetére


DS39
nagyúr

Nincs mit. :) Ez az alapbeállítás, szóval nyugodtan használhatod ezt.

az hogy mi állította át, jó kérdés, a leírás szerint egy DNS Changer Malware okozza, de az Avira szerint nincs ilyen a gépeden (amiről előzőleg betetted a képet).

illetve írtad az elején hogy miket futtattál el ellenőrzésnek, ha azokat csak ezért tetted fel akkor oké, de állandóan szerintem ennyi vírus és egy írtó ne legyen a gépen egyszerre. pl egy Avast untig elég mindenre, Defender sem kell hogy fusson mellette. (bár ha az MSE fent van akkor az már úgy is ki van kapcsolva)

[ Szerkesztve ]

(#28455) Kcsabi válasza pendre54 (#28453) üzenetére


Kcsabi
tag

Örülök, hogy sikerült, ez a normál beállítás , azt tényleg vírus okozhatta, hogy elállítódott, valószínű, nem kifejezetten jó a vírusvédelmed.
Ezt a vírusvédelmet megnézetném egy hozzáértővel.
És még azért kipróbálnám egy penről azt az eltávolítót.

(#28456) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Nekem ugyan ez van mint pendre54-nek de nálam az általatok írt beállítás nem megy!! Kaspersky Internet S van a gépemen vírusírtóként.
Az összes itthoni pc ezt a hibát dobja.

Mit lehet vele kezdeni?

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#28457) Kcsabi válasza Predator2 (#28456) üzenetére


Kcsabi
tag

Először futtasd az Avira eltávolítót.
Meg beállítás után újraindítás.
Én Nod32-t használok, egyéni beállításokkal, nincs is ilyen gondom.

[ Szerkesztve ]

(#28458) Predator2 válasza Kcsabi (#28457) üzenetére


Predator2
addikt

:W

nem tudom mi lehet ez
Tp-Link 941nd routerem van.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#28459) Kcsabi válasza Predator2 (#28458) üzenetére


Kcsabi
tag

El tudod érni a routert?
Van- mentet beállításod benne?
Annyira nem emlékszem már a router dolgokra, egyszer megcsináltam, elmentettem a beállításokat, így megy pár éve.
Néha újra kell indítani azt is. Először azt próbáld ki.
Ha semmi nem sikerül, nyomj egy defaultot neki és újra állíts be.

(#28460) Predator2 válasza Kcsabi (#28459) üzenetére


Predator2
addikt

közben jelentkezett még1 ember akinél ugyan ez a hiba

megnézem

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#28461) Predator2 válasza Kcsabi (#28459) üzenetére


Predator2
addikt

semmi változás nálam

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#28462) tomp válasza sfdrakex (#28443) üzenetére


tomp
félisten

Be van kapcsolva de nem az okozza, mivel a merevlemez aktivitás majdnem 0. Nem a vírusírtó.
A legkönnyebben úgy tudom előidézni a 100%-os használatot, hogy elindítok egy 720p vagy 1080p videót a Media Player Classicon majd a háttérbe rakom és elkezdek netezni. Pár perc és megindul a Rendszermegszakítások által keltett terhelés. Ilyenkor csak egy újraindítás segít. De amikor újraindul a laptop és behozom a BIOS-t akkor pár percig a legmagasabb fordulaton üvölt a hűtés majd szép lassan leáll.
1éves a laptop. Most a szobában igen meleg van de nem megy a hűtés. Elég neki a hűtőborda jelenleg. Media Player C-nál viszont felbőg.
Most volt újratelepítve az egész rendszer. Előtte is csinálta.

(#28463) tomp válasza sfdrakex (#28443) üzenetére


tomp
félisten

Most kipróbáltam azt, hogy az Nvidia vezérlőpultban a Media Player Classic-ot Nvidia-ról átváltottam integrált Intel DXVA módra. Hűtés azonnal leállt és hiába rakom a háttérbe a videót sehogy sem tudom előidézni a 100%-os processzor használatot. Szóval az Intel-Nvidia kezeléssel lehet probléma. Szerintem nem a por okozza, mivel akkor egy cpu feldolgozásnál ami folyamatos 30%-os 1. mag használattal jár is zúgna a hűtés. De nem. Tegnap kényelmesen néztem meg 4sorozatot is VLC-vel ami processzorral vitte és leálltak a hűtők.

(#28464) spiritex válasza tomp (#28463) üzenetére


spiritex
veterán

Próbáld ki esetleg a PotPlayer-t, nekem tökéletesen működik, a dxva-t is szépen használja.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28465) tomp válasza spiritex (#28464) üzenetére


tomp
félisten

Nem a lejátszással van a probléma, hanem az Nvidia megbolondult hűtésvezérlésével. Kipróbáltam a PotPlayer-t. Integrált gpu-val csendben van. Átváltok Nvidia-ra és felbőg a hűtés és oldalt hideg max langyos levegőt fúj ki.
Nvidia módban, Intel módban. Csak a videó fut és a Firefox a megnyitott fórummal.
A PCH igen meleg, de nem tudom ez okozza e. Ha igen, akkor az integráltnál miért nem hűt? :) Vagy ahhoz, hogy a kiegészítő gpu-n menjen a kép, a PCH-nak is dolgoznia kell? :F

(#28466) spiritex válasza tomp (#28465) üzenetére


spiritex
veterán

Arra gondolok, hogy az NVidia nem működik együtt a dxva-val, és így a cpu-ra hárul a dekódolás teljes egészében, ami miatt természetes, hogy jobban melegszik a proci és a hűtő is gyorsabban forog. Az integrált gpu meg együttműködik a dxva lánccal és dekódol, ezáltal leveszi a terhet a cpu-ról. Nekem pl. a Killa Sample 5-6%-os cpu terheléssel fut le, mert az egészet megoldja a vga!
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28467) zserbox


zserbox
őstag

Sziasztok!
egy olyan problémám lenne, hogy adott egy notebook melyen 2 felhasználó fiók volt. Az egyik a rendszergazda melyen beállítottam, hogy a vendég felhasználó a D meghajtót ne tudja megnyitni.
A probléma az hogy újraraktam a windows-t és nem érem el a D-t, mert hogy nincs engedélyem(pedig rendszergazda vagyok, maga a windows a C-n volt és oda is lett újra rakva)
ilyenkor mi a tehendő? :F

(#28468) spiritex válasza zserbox (#28467) üzenetére


spiritex
veterán

Total Commander-rel próbálod?
Próbáld My Computer-rel, add meg a jogosultságot, utána elvileg jó lesz Total-ban is.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28469) tomp válasza spiritex (#28466) üzenetére


tomp
félisten

Eredetileg először az Intel nem támogatta a dxva-t. A legutóbbi frissítésem óta megy csak. Nvidia a kezdetek óta kezeli, mindig azzal néztem filmeket. FullHD közben a proci 2-3%-on jár.
A letöltött 4K-s azaz az új nevén UHD demókat is viszi az Nvidia. UHD alatt is 2-3%-os a proci használat. Csak eddig nem mindig üvöltött a hűtés. Most meg igen. :W

(#28470) zserbox válasza spiritex (#28468) üzenetére


zserbox
őstag

total commanderbe jó de sajátgépben nem :(

(#28471) spiritex válasza tomp (#28469) üzenetére


spiritex
veterán

Akkor lehet, hogy egy régebbi NVidia driver megoldaná a dolgot.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28472) Impressa válasza tomp (#28469) üzenetére


Impressa
őstag

Az iGPU drivert frissítened kellene.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#28473) zserbox válasza zserbox (#28470) üzenetére


zserbox
őstag

vezérlő pultban vagy hol kéne szerezni engedélyt?

(#28474) spiritex válasza zserbox (#28473) üzenetére


spiritex
veterán

A jobb egér a D-re és Tulajdonságok / Biztonság alatt a nevednél minden Engedélyez helyen pipának kell lennie.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28475) zserbox válasza spiritex (#28474) üzenetére


zserbox
őstag

úgy van minden engedélyezve és mégse

[ Szerkesztve ]

(#28476) Lenry válasza zserbox (#28473) üzenetére


Lenry
félisten

Fejből írom, mert Androidról vagyok, úgyhogy lehet, hogy nem lesz pontos

Mappa beállítások - nézet - egyszerű megosztás elől kiveszed a pipát
Ezután adott mappára jobb klikk - tulajdonságok - biztonság - speciális
Tulajdonosként megadod magadat vagy a Rendszergazdákat, illetve ugyanezen ablak első fülén van két pipa valami örökölt engedélyekről, azokat is bepipálod. Mindent leokézol és elvileg ennyi.

Ha valahol elakadsz, mellékelj screenshotot, akkor tudok segíteni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28477) zserbox válasza Lenry (#28476) üzenetére


zserbox
őstag

na már haladok:
megvan a tulajdonos csere de azon a lapon nem volt pipálni való.
most így néz ki:
majd a specre kattintva:

(#28478) Lenry válasza zserbox (#28477) üzenetére


Lenry
félisten

Engedélyek fülön van a pipálnival

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28479) tomp válasza Impressa (#28472) üzenetére


tomp
félisten

Múlthónapban frissült így azt hittem nincs frissebb. Akkor a Windows Update szólt, hogy frissíteni KELL. Előtte az Asus oldaláról letöltött nvidia és intel driverrel ment a rendszer ami igen csak régi volt.(2011-es driverek) De ritkábban volt ilyen baja mint az új driverrel.
Most megnéztem az intel oldalát és talált az autocheck(java beépülő) frissebbet. Eddig 9.17.10.2xxx volt fent. Felraktam a 9.17.10.3062-t, beállítottam a dxva-t Nvidia-ra és LÁM NEM PÖRÖG fel a hűtés, csendben marad. :C :C
Remélem marad is így, nem csak ideiglenesen javult meg. Amennyit hűtött már feleslegesen lassan már jegelte magát...
De a kiegészítő GPU miért függ az iGPU-tól? Az integrált drivere végzi az Nvidia felé is a vezérlést, utasítást? :F

(#28480) zserbox válasza Lenry (#28478) üzenetére


zserbox
őstag

ezt kéne bepipálni?

(#28481) Lenry válasza zserbox (#28480) üzenetére


Lenry
félisten

Igen

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28482) zserbox válasza Lenry (#28481) üzenetére


zserbox
őstag

ezt írja:

majd rákantintva:

azaz nem változik semmi :(

(#28483) zserbox válasza zserbox (#28482) üzenetére


zserbox
őstag

végső megoldás:
total commanderrel kimásolom egy külső vinyóra...formatálom majd vissza, ez tuti megoldaná nem?
(bár ha lehet ezt inkább elkerülném)

(#28484) person


person
senior tag

Sziasztok,

Segítséget kérnék.

Alany ThinkPad E535, Win7-et feltettem driverekkel és szeretnék egy "szűz" lemezképet csinálni C-ről de nem engedi mert a LENOVO_DOS rejtett partíciót is hozzávágja alapból, de az FAT, ezért nem engedi a lemezkép létrehozást. Viszont a rejtett particiót nem lehet kizárni a mentésből. Mi a megoldás? :F

[ Szerkesztve ]

(#28485) spiritex válasza person (#28484) üzenetére


spiritex
veterán

Macrium Reflect Free használata.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28486) person válasza spiritex (#28485) üzenetére


person
senior tag

Köszönöm!

A beépített windows megoldásnál nincs lehetőség megoldani a mentést anélkül, hogy törölném a vagy átalakítanám a rejtett FAT32-es partíciót NTFS-re?

Általad linkelt programmal lehet ugyanazon merevlemez másik partíciójára is menteni?
Ha igen hogy történik a visszaállítás?

Fontos lenne, hogy egyéb eszközök nélkül a rendszert bármikor vissza lehessen állítani.

[ Szerkesztve ]

(#28487) spiritex válasza person (#28486) üzenetére


spiritex
veterán

A beépített megoldásra nem tudom a választ, mert sosem használtam.
A Macriummal pedig természtesen lehet másik partícióra, a visszaállítás pedig egy Rescue Disk-ről megy, amivel boot-olod a gépet, majd megmutatod mit, honnan és hova szeretnél visszaállítani.
Ajánlom hozzá ennek a leírásnak a Mcrium logo alatti részét.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28488) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok!
Miért van ez?
Szeretnék az üres dvd lemezre fájlokat írni ,és sajnos már sokadik próbálkozásomra mindig ugyan ezt dobja ki :W ,miért nem tudok írni?mi okozhatja ezt a problémát? légyszíves vki segítsen.

Üdv:Balázs

(#28489) tomp


tomp
félisten

Eddig tartott. Tétlenség miatt 5perc elteltével kikapcsolt a kijelző. Majd miután visszakapcsolt, 100%-os processzor fogadott. Újraindítás óta megint pörög a hűtés mint a bolond. Elképesztő. :W :W

(#28490) spiritex válasza Kezdő Balázs (#28488) üzenetére


spiritex
veterán

De miért akarsz formázni egy DVD-t? Milyen programmal szeretnél írni rá? Miért nem használsz valami cd-író programot, pl. Nero-t?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28491) PumpkinSeed válasza tomp (#28489) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Vírus esetleg?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28492) Kezdő Balázs válasza spiritex (#28490) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Én Nem szeretném leformázni az üres dvd-t ,de mikor be teszem a meghajtómba rögtön ez az üzenet fogad,Nérót használok ,de nem enged tovább lépni és már kipróbáltam az összes üres lemezt ,de midig ugyan az :W

Üdv:Balázs

(#28493) spiritex válasza Kezdő Balázs (#28492) üzenetére


spiritex
veterán

Menj be a Vezérlőpultba és az Autoplay alatt állítsd az üres CD és üres DVD részt Nincs művelet (Take no Action)-re.
Illetve nézd meg ezt a videót, hogyan kell letiltani az win7 saját lemezíró szolgáltatását (hiszen Nero-val akarsz írni úgyis) : [link] A művelet után újra kell indítanod a gépedet.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28494) krealon válasza Kezdő Balázs (#28488) üzenetére


krealon
veterán

Mert nem a CD/DVD opciot valasztottad a kerdesnel.

(#28495) vlevi válasza Kezdő Balázs (#28492) üzenetére


vlevi
nagyúr

Próbáld ki az imgburn-t. Nekem is az segített.

A Windows DVD írót pedig ezzel a registry bejegyzéssel lehet kikapcsolni : [link]

[ Szerkesztve ]

(#28496) tomp válasza PumpkinSeed (#28491) üzenetére


tomp
félisten

Kizárva. Amikor újratelepítettem a rendszert még csak a driverek voltak felrakva és egyszer úgy is produkálta.

(#28497) Kezdő Balázs válasza vlevi (#28495) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok!
krealon és , vlevi ez segített Köszönöm nektek :R

Üdv:Balázs

(#28498) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Valamiért 2 hálózat szerepel a jelenlegi hálózatok között hogyan tudnám törölni az egyiket mert állandóan arra kapcsolódik indulásnál amelyiken nincs internetelérés?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#28499) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv!

Van egy itthoni közös gép, 3 felhasználói fiókkal. Abból az enyém a rendszergazda, többi nem.
2 vinyó van a gépen, egyik a rendszer és a programok, másikon meg az adatok. Azt szeretném megoldani, hogy csak az én felhasználói fiókommal tudjam az utóbbi winchester adatait írni, a másik két felhasználó csak olvasni tudja azokat. Ezt hogyan tudom megvalósítani ?

This is the way

(#28500) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

HOsszú ideje az órával küzdök...valamiért mindig elállítódik...biosban belőve, a netes szinkron kikapcsolva...mégis most este hét van szerinte...ha a netes szinkront bekapcsolom szintén szar az időzítése. MI lehet a gond? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.