Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28401) PumpkinSeed válasza erahurka (#28400) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Esetlegesen Vezérlőpult\Hálózat és internet\Hálózati kapcsolatok - nál nézd meg, hogy nincs-e letiltva. Ha nincs akkor tedd újra a driverét.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28402) Bandi821 válasza NEMO1968 (#28377) üzenetére


Bandi821
tag

Koszonom a valaszt. Az meg nem zavar, hogy a teljesitmeny nem ugrott meg, de a net miert lett lassabb, vagy inkabb mondhatnam instabilnak?

(#28403) erahurka válasza PumpkinSeed (#28401) üzenetére


erahurka
félisten

Megpróbáltam, semmi. Telepítésnél a repair-t választottam, most előbb letöröltetem vele, újraindítom és aztán rakom fel. Remélem most már jó lesz.
Egyszer már jártam így, csak nem emlékszem már hogy mi lett akkor a megoldás :(

(#28404) erahurka válasza erahurka (#28403) üzenetére


erahurka
félisten

Indítás után beugrik egy pillanatra az értesítési sávban az áthúzott vezetékes hálózat ikon, aztán wifis van helyette. Hálózati kapcsolatoknál azt írja, nincs hálózati kábel bedugva. De ilyenkor is ott szokott lenni az áthúzott ikon az értesítési sávon, úgyhogy nem értem :F
Wifin keresztül próbáltam belépni a routerembe de nem tölti be. Van a földszinten egy wifi router, és onnan jön fel kábelen a net, és a szobámban meg van egy sima kábeles router. Utóbbit nem éri el wifin, előbbit igen. Ha bedugom a kábelt a gépbe, ami a földszinti routerből jön, akkor is szar.
:O :O :O :O

(#28405) spiritex válasza erahurka (#28404) üzenetére


spiritex
veterán

Miért nem tiltod le a wifi-t a laposon?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28406) erahurka válasza spiritex (#28405) üzenetére


erahurka
félisten

Ha letiltom a wifit nem tudok megoldást keresgélni. Azt már próbáltam, hogy megszakítottam a wifi kapcsolatot de semmi.

És egyszer csak visszajött. Beszarok, komolyan.
Igaz, közben volt egy kikapcs, mert szétszedtem a gépet de nem jutottam sokra mert mindent lefedtek a fedlap alatt +1 réteg műanyaggal. :(((

(#28407) Zedz


Zedz
addikt

A "D" partíciónál az "Elsődleges partíció" mit jelent? Nem merem e miatt törölni. :B

Kép

(#28408) chungee válasza spiritex (#28393) üzenetére


chungee
addikt

Úgy néz ki beadta magát a hálókarim :( wifit használok és már jön is a következő próbléma [link] :W

(#28409) spiritex válasza chungee (#28408) üzenetére


spiritex
veterán

Na én már jártam úgy, hogy órákig szenvedtem ugyanilyen problémával és tudod mi volt a gond? A szomszéd wifi-jét is DLink-nek hívták!!! Mire rájöttem, hogy nem a saját wifi-mre akarok rálépni, hanem az övére... Tehát amint raktam egy 2-est a DLink mögé, azonnal csatlakozott a DLink2 hálóhoz!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28410) chungee válasza spiritex (#28409) üzenetére


chungee
addikt

Nem, tutkó nem. Ez az enyém :( Mert másik gépen XP fut, ott vígan fut jelszóval.

(#28411) spiritex válasza chungee (#28410) üzenetére


spiritex
veterán

(#28393)-ban írtakat ellenőrizted? De most már természetesen a wifi hálózati kapcsolatra értelmezve.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28412) chungee válasza spiritex (#28411) üzenetére


chungee
addikt

Megvoltak. Semmi változás :(

(#28413) NEMO1968 válasza Bandi821 (#28402) üzenetére


NEMO1968
őstag

Megpròbàlhatsz feltenni mègiscsak egy LAN kàrtya drivert.
Ha nagyon nem akar menni,akkor az OP rendszer cserèvel (32/64 bit )is èrdemes lehet pròbàlkozni.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#28414) erahurka válasza chungee (#28412) üzenetére


erahurka
félisten

Wifi routered nem szűr MAC IP szerint?

(#28415) Krystal_s válasza Krystal_s (#28385) üzenetére


Krystal_s
addikt

Gondoltam, hogy senki nem fog válaszolni. :))

(#28416) Krystal_s válasza chungee (#28408) üzenetére


Krystal_s
addikt

Próbálj ki egy Live Ubuntu rendszert (usb vagy cd-ről indítod, nem kell telepíteni) és ha azon van net, akkor Windows hiba, ha Linux alatt sem ok, akkor hálókari.

(#28417) chungee


chungee
addikt

A fasszomba a win7-be. Már elnézést, de nagyon fáj, hogy a szabis napom ebbe ölöm :( :# :W
Le kellett tölteni kottára ugyanazt a wireless utilytit. Ami persze, hogy nincs fenn az alaplap gyártó honlapon. Úgy kellett kibogóznom EVEREST-tel. Az utility-vel elsőre felcsatizik. :R :Y :C Elég szarul indul nálam a 7. Mert XP-n be lehett állítani, hogy a win kezeli vagy külső soft/driver segéddel. Itt meg találd ki magad, hogy mi a bajom :-@(!#&

(#28418) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Egyik ismerősömnél voltam, és panaszkodott hogy a gyereke elnyomott valamit a gépén. A következő lenne a jelenség, amivel spec még életemben nem találkoztam Win7 esetén. Az ikonok bal felső sarkát ki lehet külön jelölni egérrel. Szóval az adott ikon bal felső sarkába van egy kis kocka ahol kitudom jelölni az ikont különböző műveletek elvégzésére. Ezt mégis hol lehet visszaállítani?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#28419) spiritex válasza jozsi252 (#28418) üzenetére


spiritex
veterán

Próbáljátok ki a Ctrl + egér lefelé görgetést, hogy kisebbek legyenek az ikonok.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28420) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv

Ha elállítom a satás rendszervinyót IDE emulálásról, akkor ugye nem indul el, mert így volt telepítve. Kérdés az, hogy ha csinálok egy javítást, akkor megoldja az ezt a problémát, vagy mindenképp reinstall kell?

Köszi. :R

Switch Tax

(#28421) Sub-ZeRo válasza MasterMark (#28420) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

http://lacy.hu/windows_vista/ahci_mod_sata_lemezen

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28422) MasterMark válasza Sub-ZeRo (#28421) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi, kipróbáltam, de nem boot-ol.
Viszont nálam nem egészen AHCI-ről lenne szó, hanem RAID-ról.

Switch Tax

(#28423) jozsi252 válasza spiritex (#28419) üzenetére


jozsi252
veterán

Ez max böngészőnél működik, de ennek nincsen hozzá köze.

iPhone 13 Pro Max

(#28424) Sub-ZeRo válasza MasterMark (#28422) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor teljes install. Raid-ből nem fogod tudni megoldani, hogy 1 lemezrtől menjen, mert 2-őn vannak a fájlok.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28425) MasterMark válasza Sub-ZeRo (#28424) üzenetére


MasterMark
titán

Egy lemez van csak. :)

Régi Sata 1-es Intel ICH5R-ről van szó egyébként. Eddig IDE emuláción ment, de most kipróbáltam, hogy átállítom RAID-ra, és így is tudok Boot-olni, csak kékhalált kap rögtön a töltő kép után. Szerintem menne ez valahogy, ezért kérdeztem, hogy javítással ezt vajon meg lehet csinálni valahogy?

Ha jól tudom Sata 1-nél nincs is AHCI. A cél egyébként a Sata kihasználása lenne, és sebességnövelés. :K

Switch Tax

(#28426) spiritex válasza jozsi252 (#28423) üzenetére


spiritex
veterán

Bocsi, de ezt nem jól tudod. Csak rá kell kattintani a Desktop-ra előtte. Ez a művelet kicsinyíti és nagyítja az ikonokat az asztalon, és azért mondtam, mert ha túl nagyok akkor jelenik meg az a kis kocka a sarkukban.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28427) Sub-ZeRo válasza MasterMark (#28425) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Raid-hez 2 lemez kell és úgy kell telepíteni a windowst. Azért kapsz kékhalált, mert nem jól csinálod, azért mert raid módba indítod el nem fog működni. Ja és két egyforma vinyónak kell lennie , 80-80 giga, a típus mindegy, de ha van 2 teljesen egyforma az a legjobb.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28428) Kcsabi válasza hegegabi80 (#28355) üzenetére


Kcsabi
tag

Használj külső házat hozzá. [link]

Ezt el lehet távolítani, és ki lehet kapcsolni, nekem is ilyen van. Usb kábel csatlakozás van.

[ Szerkesztve ]

(#28429) yuri90


yuri90
tag

A Home és a Professional között van vmi érdemi különbség,hogy melyiket érdemes feltenni?Köszönöm.

(#28430) DS39 válasza yuri90 (#28429) üzenetére


DS39
nagyúr

melyik Home? mert ha Home Basic, akkor elég sok különbség van.
egyébként ezt nézd át: [link]

(#28431) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Segítséget kérnék az alábbi probléma megoldásához.
Ma reggel az internet indítása után a következő kép fogadott:

Gyakorlatilag használhatalan a Google.hu, a keresőbe hiába írok be bármit, egyetlen honlapot se tudok elérni, mondig ez a kép fogad. Már lefuttattam a Malwarebytes-t, az MSE-t, a SuperAntispyware-t, a Spybot SD-t, de egyik se talált semmit.
Kérdésem, hogy mi a rákot lehetne csinálni, hogy tudjam használni? Amennyiben valakinek van ötlete, javaslata, kérném, hogy írja le, lehetőleg szájbarágósan, mivel én nem a számítástechnika világában nőttem fel, Bill Gates nálam fiatalabb. Ja, még annyit, hogy a Firefox alatt is hasonló a szitu.
Előre is köszönöm a segítséget.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#28432) spiritex válasza pendre54 (#28431) üzenetére


spiritex
veterán

Valószínűleg feltelepült a gépedre ez az OpenDNS nevű internet security-s valami, amit szerintem le kéne telepíteni a Vezérlőpultban, ha megtalálod. Mindenesetre a linkjeire ne nagyon nyomogass, amiket felajánl...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28433) pendre54 válasza spiritex (#28432) üzenetére


pendre54
addikt

A vezérlőpultban a frissítések telepítésénél semmi nincs, vagy esetleg hol másutt kellene keresnem. Megnéztem a Program eltávolítása és módosítását is, de ott se találtam a telepített programok között ilyen Open DNS-es szart.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#28434) yuri90 válasza pendre54 (#28433) üzenetére


yuri90
tag

Nézd meg a böngésző bővítményei között. Sztem ott lesz.

(#28435) pendre54 válasza yuri90 (#28434) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, de semmit nem találtam, próbáltam egy rendszervisszaállítást is, de ez se segített, ráadásul most már durvul a helyzett, mert a kedvencek menüből próbálok elérni egyes honlapokat, és a lapok megnyitásakor folyamatosan ilyen hibaüzenet jön:

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#28436) tomp


tomp
félisten

Sziasztok!
Lenne egy gondom! A laptopon olykor 100%-on elkezdi tekerni valami a processzor egyik magját. Az erőforrás-figyelő szerint a Rendszermegszakítások. Van amikor le van hajtva a laptop(nem megy készenlétbe, ugyan úgy megy) és pár óra elteltével amikor felnyitom már 100%-on jár az első mag és zúg a hűtés. A legtöbbször egy újraindítás megoldja, de ritkán még az után is pörög ugyan úgy. Most olyan jelenség van, hogy ha elindítom a Media Player Classic HC-t Nvidia DXVA módban(van még egy integrált intel) akkor a rendszer hűtése felpörög és zúg végig amíg be nem zárom a lejátszót. Mivel szinte semmi terhelést nem kap a gpu és megy rá a hűtés, így az elkezd lehűlni, viszont a PCH elkezd melegedni.
Az Nvidiához egy márciusi microsoft driver van felrakva ami a 311.44-es verzió.
Tudtok valami megoldást? Nagyon bosszantó ez a hiba. :O

(#28437) Kcsabi válasza pendre54 (#28435) üzenetére


Kcsabi
tag

Programok eltávolításában sincs benne?
Itt van egy angol nyelvű oldal, tanulmányozd![link]

[ Szerkesztve ]

(#28438) pendre54 válasza Kcsabi (#28437) üzenetére


pendre54
addikt

Sajnos nincs, de most már durvább a helyzet, mert ilyeneket is produkál.

Próbáltam rendszervisszaállítást is csinálni, de ez se vezetett eredményre. Azért is lenne sürgős, mert a pénzügyi dolgaimat is a neten intézem, de így semmit nem merek lépni.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#28439) sfdrakex válasza tomp (#28436) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha Nvidia DXVA üzemmódban indítod a lejátszót, akkor miből gondolod hogy a VGA nem kap terhelést? Ott ha jól tudom pont az a lényeg, hogy a GPU segít a film lejátszásában így nem csak a CPU dolgozik.

"Van amikor le van hajtva a laptop(nem megy készenlétbe, ugyan úgy megy) és pár óra elteltével amikor felnyitom már 100%-on jár az első mag és zúg a hűtés"

Lecsukott állapotban is zúg és 100%on megy a mag, vagy csak felnyitáskor zúg és van proci terhelés?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#28440) Kcsabi válasza pendre54 (#28438) üzenetére


Kcsabi
tag

Ezt próbáld meg, töltsd le. [link]

(#28441) StSanya válasza pendre54 (#28438) üzenetére


StSanya
őstag

Milyen neted van? Routered van?

Próbáld meg ezt letölteni, az asztalra mentsd és onnan futtasd: ComboFix

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#28442) tomp válasza sfdrakex (#28439) üzenetére


tomp
félisten

Kap terhelést de nem olyan nagyot, hogy indokolt lenne a hűtés felpörgetése. Van amikor tökéletesen megy és a hűtés sem pörög fel úgy. Épp csak van valami minimális hangja. De olykor (mostanában) felbőg mint az állat és szó szerint hajszárító hangerővel kezdi el hűteni magát ami révén oldalt már hideg levegő jön ki.
Lecsukva egyszer csak megbolondul és pörögni kezd az egyik mag 100%-on és beindul erősen a hűtés. Felnyitva látom, hogy az első mag 100% a második max 2%. Ilyenkor ha elindítok egy processzor igényes műveletet akkor szaggat a hang is.

(#28443) sfdrakex válasza tomp (#28442) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Indexelés be van kapcsolva? Nem lehet hogy víruskergető indul neki, mert nincs használva a gép? Koszosnak nem koszos nagyon belül és esetleg emiatt hűt erősebben?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#28444) #83381760


#83381760
törölt tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném a következő ügyben:

A napokban újrahúztam a gépemet, előtte Win XP volt most WIN 7 32bit home premium.
Na most sikerült mindent lementenem kivéve a Outlook Express levelezéseimet.
A kérdésem az lenne hogy visszahozható-e valahogyan?

Üdv és előre megköszönöm ha segítetek.

(#28445) DS39 válasza #83381760 (#28444) üzenetére


DS39
nagyúr

milyen email szolgáltató? ha ilyen gmail, outlook/hotmail, stb, akkor a levelezésedet a böngészőből is elérheted.
(feltéve hogy nem úgy volt beállítva a kliens hogy a levelek letöltése után törli a szerverről őket)

másik lehetőség ha formázás nélküli upgrade volt, akkor Windows.old mappában talán fellelhető.

[ Szerkesztve ]

(#28446) StSanya válasza DS39 (#28445) üzenetére


StSanya
őstag

Ha ugyanarra a HDD-re ment a Win7, mint az XP, akkor nehéz ügy... Előtte kellett volna lementeni a levelezést. Amúgy a C:\Documents and Settings\"User_név"\Local Settings\Application Data\Identities\"{Számsor}"\Microsoft\Outlook Express elérési úton...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#28447) pendre54 válasza Kcsabi (#28440) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, megnyitottam a linket, futtattam, ezt kaptam:

Most ez mit jelent, sajnos az angol kimaradt az életemből, mivel a hatvanas években még az orosz volt a kötelező.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#28448) Kcsabi válasza pendre54 (#28447) üzenetére


Kcsabi
tag

Azt jelenti, hogy nem vagy fertőzött.
Az, hogy le vagy tiltva nem tudom akkor mitől van.
Előzőleg kuldtem egy linket, amin magyaráznak valamit ennek a problémának a helyreállításáról.[link]

[ Szerkesztve ]

(#28449) pendre54 válasza Kcsabi (#28448) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, elolvasnám, ha érteném, de még a Google fordítót se tudom elérni, bár sok értelme nem lenne, mert a bonyolultabb szövegeket valami szörnyű idióta formában adja vissza.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#28450) Kcsabi válasza pendre54 (#28449) üzenetére


Kcsabi
tag

Képeket nézd!
Vezérlőpult\Hálózat és internet\Hálózati kapcsolatok-tulajdonságok

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.