Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) ra^ven válasza vlevi (#12540) üzenetére


ra^ven
senior tag

Én tegnap vettem észre, hogy van egy 200GB -s partícióm, általam foglalt 50GB, felhasználható 2.5GB, a kérdés mi van a további közel 150GB hellyel? :(((
A win7 kijelöl magától egy meghajtót és oda pakolja a dolgait?
Szerintem köze lehet a biztonsági másolatokhoz. :F

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#12552) Воланд válasza Brianiac (#12549) üzenetére


Воланд
titán

Control Panel\All Control Panel Items\System

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12553) canniball válasza canniball (#12526) üzenetére


canniball
nagyúr

Erre valaki? Vagy sikerült volna egy eddig ismeretlen jelenséget produkálnom?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12554) sz.j válasza canniball (#12553) üzenetére


sz.j
nagyúr

Hogy nálad mi okozza a hibát azt nem tudom (sőt azt sem, hogy nálam mi okozta), de nálam a tálcán lévő egyik ikon tűnt el és csak az előzőekben lementett C-partíció visszaállításával tudtam megszüntetni a hibát.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#12555) Воланд válasza canniball (#12553) üzenetére


Воланд
titán

hatha

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12556) Brianiac válasza Воланд (#12552) üzenetére


Brianiac
aktív tag

Köszi! :R

Lumia 520

(#12557) Attix82


Attix82
őstag

Kérdés:

Win7be be lehet e állítani, hogy van egy 120 Gbos SSD és , hogy mindig megmaradjon 20% hely beállítani, hogy csak 100 Gbot használjon fel max az SSDről?

(#12558) Fire/SOUL/CD válasza Attix82 (#12557) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Over Provisioning-nek nevezik, ami gyakorlatban annyit tesz, hogy az OS lemezkezelőjével zsugorítod a kötetet, amennyire gondolod. (Sandforce vezérlős SSD-knél nincs szükség rá)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12559) Attix82 válasza Fire/SOUL/CD (#12558) üzenetére


Attix82
őstag

120GB kihasználható a Sandforce vezérlőknél?

(#12560) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Pár napja észrevettem,hogy a jól megszokott portable programjaim,nem indulnak. Az egyik ilyen program ha jól emlékszem lefagyott,és utána 1-2 nap múlva indítottam el legközelebb portable programot,akkor már egyik sem indult el. A következő hibaüzenettel.PhotoshopCS5Portable működése leállt.
Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: APPCRASH
Alkalmazásnév: PhotoshopCS5Portable.exe
Alkalmazásverzió: 0.0.0.0
Alkalmazás időbélyegzője: 4b1ae3c6
Hiba – modul neve: StackHash_0a9e
Hiba – modul verziója: 0.0.0.0
Hiba – modul időbélyegzője: 00000000
Kivételkód: c0000005
Kivétel – eltolás: 00000000
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038
További információk 1: 0a9e
További információk 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
További információk 3: 0a9e
További információk 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Tehát jelenleg egyik portable programom sem tudom használni. MItől lehet ez?

Köszi.

Minden szinten,szinte minden.

(#12561) Fire/SOUL/CD válasza Attix82 (#12559) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, ki, de sajnos ez is bekerül(t) a képbe: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12562) canniball válasza sz.j (#12554) üzenetére


canniball
nagyúr

Mint írtam a frissítés tett keresztbe, aztán hogy azon belül mi azt nem tudom.

woland_y2k!
Ez a parancsfájl úgy tűnik megoldotta, köszönöm! :R

Más.
Most volt lehetőségem először kipróbálni az AHCI által lehetővé tett merevlemez-leválasztást. A HDD-t kivette a rendszerből és kiírta hogy leválasztható, de nem állította le; ez normális így? Nem lehet beállítani hogy miután kiiktatta kapcsolja is le?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12563) canniball válasza canniball (#12562) üzenetére


canniball
nagyúr

No úgy tűnik mégsem jó, az első leállítás-bekapcsolás után mindjárt visszatért a probléma. Marad a visszaállítás.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12564) atila4


atila4
senior tag

Sziasztok! Feltelepítettem egy programot és azóta ha húzom az ablakot akkor így húzza. Hogy tudom visszaállítani normál állapotba?

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#12565) Sub-ZeRo válasza atila4 (#12564) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Startmenű, majd elkezded begépleni, hogy megjelenítés, performance. És így kezdődik: Adjust the..

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12566) atila4 válasza Sub-ZeRo (#12565) üzenetére


atila4
senior tag

Köszi!

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#12567) canniball válasza canniball (#12563) üzenetére


canniball
nagyúr

Ééés ez sem oldotta meg, kezdhetem elölről az egészet. :W

Az AHCI-s kérdésre valaki?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12568) Sub-ZeRo válasza canniball (#12567) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A win 7 nem állítja le úgy mint az xp. Ezzel nincs is baj, mert ha leválasztod és a rendszer meg is tette nyugodtan lehúzhatod. Nem lesz neki baja. Az ms-nél tudják mit csinálnak.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12569) geprombolo


geprombolo
senior tag

Srácok, tudja valaki, hogy a tegnap frissen telepített win7/64-em ma miért fogad tiszta fekete képernyővel? Érdekes módon, ha rádugom a tévét, akkor azon megjelenik a kép, csak a monitoron nem. tudomásom szerint semmi olyan beállítást nem csináltam, ami ezzel járna. Még azt is kipróbáltam, hogy a tévét tettem meg elsődlegesnek, kép így sem jelenik meg a moncsin. Pedig a win szerint kap jelet, a megfelelő 1600x1200-at, 60 hz-en. A boot közben minden rendben, csak amikor bejönne az üdvözlőképernyő, akkor sötétül el. Próbáltam a rendszervisszaállítást, semmi eredmény. :W
Gondolom semmi köze a dolognak ahhoz, hogy még nem regisztráltam, mert fontosabbnak tartottam a mindenféle beállítást. Lehet, hogy ez a bolond rendszer átugrotta a "türelmi" hónapot? De akkor miért megy a tévén? :F
Ja, és még nem telepítettem az ATI drivert.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#12570) geprombolo válasza geprombolo (#12569) üzenetére


geprombolo
senior tag

Még jó, hogy van a moncsimon d-sub bemenet is! Rádugtam, erre nem megjelenik minden? Most egy moncsin dolgozom két bemenettel... :DDD
De mi a görcs baja volt???? Van a dvi-nek valami olyan tüskéje a dugón, amin csak a magasabb felbontású kép megy? mert nem tudok másra gondolni, mint hogy azért megy most, mert megmozgattam a dugót. :W

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#12571) zuzu000


zuzu000
őstag

Sziasztok!

Kábé 2 óra szerencsétlenkedés után, segítséghez fordulok itt, a fórumon.
Adott egy Realtek RTL8188SU vezeték nélküli adapterem, ami eddig tökéletese működött. Ma bekapcsoltam a gépet, látom, hogy jobb alul nincs netkapcsolat, sárga felkiáltójel van csak. Driver leszedése, újratelepítés, semmi, ugyanaz. Eszközkezelőben: "Az eszköz nem működik megfelelően, mert a Windows nem tudja betölteni a szükséges illesztőprogramokat. (Kód: 31)"

Ha rákeresek az illesztőprogramra a gépen, akkor azt írja, hogy a legfrissebb van már fent. Mit tehetnék?

(#12572) Nobuo válasza Sub-ZeRo (#12550) üzenetére


Nobuo
tag

Köszönöm.

(#12573) zuzu000 válasza zuzu000 (#12571) üzenetére


zuzu000
őstag

Fejlemény: (amid szvsz még idegesítőbb)
Sikerült működésre bírnom, felismer néhány hálózatot a közelben, de a saját routert nem. Nem értem mi lehet a baj. A telefonommal kreáltam egyet, azt gond nélkül felismerte, csatlakozni is tudott. Természetesen routert már áramtalanítottam, semmi.

(#12574) kenyesan válasza zuzu000 (#12573) üzenetére


kenyesan
csendes tag

Szia,

Úgy látom, már valamennyire sikerült beizzítani, de hátha jól jöhet:[link]

A driver újratelepítést hogy csináltad? Az eszközt eltávolítottad az eszközkezelőből, hogy újra felismerhesse a Windows mondjuk egy restart után?

Rendszervisszaállítás egy működő időpontra?
A telefon látja a routered?

(#12575) zuzu000 válasza kenyesan (#12574) üzenetére


zuzu000
őstag

Huszadik gép-router újraindítás után látta. Ne keressétek benne a logikát, nincs :D.
Azért köszi :R

(#12576) canniball válasza Sub-ZeRo (#12568) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor el voltam tévedve: azt hittem amikor leválasztom le is állítja, majd ha úgy hozza a szükség valamilyen módon egy klattyintásra újraindítható (fizikai ki-bekapcsolás nélkül). De ezek szerint ez még a jövő technológiája... :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12577) Sub-ZeRo válasza canniball (#12576) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem kell a jövőbe menni, elég a múltba mert az xp tudta ezt. De valamiért a 7-be már nem rakták bele. Biztos tudják miért. Vagy nem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12578) canniball válasza Sub-ZeRo (#12577) üzenetére


canniball
nagyúr

A visszakapcsolásra gondoltam hogy a jövő. :)
Btw régebben leírta itt valaki hogy mi az a trükk amivel a 7 is leállítja.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12579) m0rd0k válasza m0rd0k (#12560) üzenetére


m0rd0k
senior tag

valaki erre nem tud megoldást?

Minden szinten,szinte minden.

(#12580) Laccoss válasza m0rd0k (#12579) üzenetére


Laccoss
addikt

Futtatás rendszergazdaként?

(#12581) m0rd0k válasza Laccoss (#12580) üzenetére


m0rd0k
senior tag

úgysem működik. :(

Minden szinten,szinte minden.

(#12582) BDave


BDave
őstag

Sziasztok!

Elég érdekes problémába futottam: hogyha viszonylag nagy sebességgel töltök le (5MBit/s, uTorrent) vagy töltök fel (45kB/s), akkor akadozik a zenelejátszás (Windows Media Player és VLC-vel is). Természetesen ha bezárom a programot, akkor megszűnik a dolog és más alkalmazás nem csinálja ezt zenelejátszás közben.

A CPU 20-30% körül mozog, nincs túlpörgés, viszonylag frissek az alkatrészek (2 hónap, kivéve pont a merevlemezt, az 2-3 éves Seagate Barracuda 7200.11), a Windows 7 64bit Ultimate pedig kb 1 hónapja lehet fenn. Újra fel kellett tennem (mert kipróbáltam az Ubuntu-t, de nem jött be), előtte nem volt ilyen gondom, illetve ezzel a mostani újbóli feltett rendszerrel se volt eddig, múlt héten jött elő ez a probléma.

HDSentinel és HDTune nem talált semmi problémát, töredezettségmentesítve van a lemez az O&O Defraggal (már vagy 20szor végigfuttattam, de még mindig maradt kb. 3%-nyi töredezett rész).

Mi lehet a gond? :)

[ Szerkesztve ]

(#12583) bpx válasza BDave (#12582) üzenetére


bpx
őstag

de ugye nem netrádiót hallgatsz? :)

(#12584) BDave válasza bpx (#12583) üzenetére


BDave
őstag

:DD nem!

(#12585) Fire/SOUL/CD válasza canniball (#12578) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ööö, a HotSwap/HotPlug-ról lenne szó? Mert ha igen és valamilyen rack-et, dokkolót stb-t használsz, azoknál nem ritka ez a dolog, hogy nem lehet leválasztani, mert nem áll le. Ha meg ez a szitu, akkor szedd ki a rack-ből és direktbe kösd a deszkára és utána próbáld meg leválasztani.

m0rd0k - vírnyákkeresést futtattál már? Ha nem, akkor egy MBAM Free-vel nézesd át a rendszered, hátha.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12586) canniball válasza Fire/SOUL/CD (#12585) üzenetére


canniball
nagyúr

"Ööö, a HotSwap/HotPlug-ról lenne szó?"
Azt hiszem igen, bár biztos nem vagyok a dolgomban: arról lenne szó amikor a HDD-t ugyanúgy le lehet választani a sata-ról mint egy pendriveot az USB-ről.
Amúgy közvetlenül a lapra volt kötve a vinyó és a leválasztás sikeres volt, a kérdés arra irányult hogy miért nem állítja le a motort is, és erre meg is kaptam a választ: (szabadon idézve) mert a 7 már csak ilyen. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12587) Cicero


Cicero
őstag

sziasztok!
azt írja a windows, hogy "there is a problem with your battery, so windows might shut down suddenly", illetve "Consider replacing your battery". Több információt, hogy pontosan mi is a gond azonban nem árul el.

Valaki tud valami okosat mondani erről? Esetleg egy már jól bevált akksi tesztelő progit tudtok nekem mondani?

Előre köszi,

(#12588) TigerCat válasza Fire/SOUL/CD (#12585) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nálam is előfordul, hogy filmet nézek, közben bármit csinálok, szaggat a lejátszás. A rendszer külön SSD-n van. Akkor is csinálja, ha a film az SSD-n van és akkor is, ha a 7200-es Samsung vinyón. Program: VLC. Rendszer Windows 7 X64. Fájlok: AVI, MKV, Mp4, stb.

Annyira talán nem gagyi a rendszerem, hogy szaggasson egy film:
LAP: Asus P8P67 LE
CPU: Intel Core i5-2500K
COOLER: Cooler Master Hyper 212 Plus
RAM: KINGMAX 2x4GB DDR3 1333MHz
SSD: CRUCIAL m4 128GB
HDD: Samsung 1TB, 7200rpm
VGA: ASUS ENGTX460 V2 1GB
TÁP: CHIEFTEC CTG-500-80PB 500W
ODD: ASUS DRW-24B3ST
HÁZ: Cooler Master Elite 335 Black
DISPLAY: 2db HP 2310ei 23" 1920x1080
KEYBOARD: Fujitsu KB900
MOUSE: Logitech Anywhere MX Darkfield

Ötlete valakinek? Amúgy minden klappol...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12589) Fire/SOUL/CD válasza canniball (#12586) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, akkor a HotSwap/HotPlug-ról van szó és nem, a W7 nem ilyen, mert leállítja. Ha nem, azt elxart chipset driverek, nem megfelelő AHCI driver és ritkábban a BIOS-ban állítható energiavezérlések okozzák tipikusan. (Ha nem áll le a hdd, akkor nem kellene lehúzni) ;]

TigerCat - mivel vesztenivalód nincs, ezért pakold fel ezt a codec-et és próba (A MPCHC-t is telepíteni fogja, azzal (is) próbáld meg utána lejátszani a filmeket) K-Lite Codec Pack 8.6.0 FULL

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12590) TigerCat válasza Fire/SOUL/CD (#12589) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi! Kipróbáltam MP-el is, az is ezt csinálja. Szerintem más gond lesz, inkább a rendszerben valami.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12591) Fire/SOUL/CD válasza TigerCat (#12590) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

ment priv

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12592) canniball válasza Fire/SOUL/CD (#12589) üzenetére


canniball
nagyúr

A chipset és az AHCI drivert is a W7 rakta fel (sőt mindegyiket, csak az USB3-at nem), nem piszkáltam... A BIOS-ban pedig csak annyit turkáltam hogy átállítottam leválaszthatóra.
De korábban amikor "reklamáltam" itt hogy az USB-s rackemet leválasztva az XP leállítja a W7 nem akkor is azt a választ kaptam hogy ez ilyen.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12593) adamssss


adamssss
veterán

Milyen free registry cleaner-t ajánlotok?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#12594) C0d3r válasza adamssss (#12593) üzenetére


C0d3r
addikt

CCleaner-ben lévőt ajánlanám, nálam még nem okozott galibát.

(#12595) saintpeter


saintpeter
csendes tag

Hello Mindenki!

Most regisztráltam itt és egy olyan problémám lenne amivel remélem már valamelyikőtök találkozott itt és megoldotta. Na szóval úgy kezdődött, hogy vettem egy új videókártyát és a régi XP-t gondoltam lecserélem windows 7re mert az támogatja a fejlettebb directx-eket is.
Ez meg is történt, felraktam pöpecül működött is aztán elkezdett azzal rosszalkodni a windows, hogy a játékok telepítésénél különböző CAB fájlhibákra hivatkozva megszakítja a telepítést. Na már most eljutottam oda, hogy szinte minden telepítést így megállít. A gépben 3 Gb DDR2-es ram van, 3 különböző féle 3-4 éves ramok. Nézelődtem már fórumokon, hogy mi lehet a baj és legtöbb eset memória hibát ír. Nektek mi a véleményetek erről mit tudtok esetleg tanácsolni?

(#12596) vlevi válasza saintpeter (#12595) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ultimate boot cd-t tolts le es azzal futtass egy memoriatesztet. Masik proba az, ha egy idore csak 1-1 RAM-ot hagysz a gepben. Ha megszunik a hiba akkor a kivett memoria a hibas. Az is lehet hogy kulon mindegyik jo csak egymast nem birjak.

(#12597) Sub-ZeRo válasza saintpeter (#12595) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Memtest 86-ot kiírod pendrive-ra majd egyenként teszteled a ramokat.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12598) Cicero válasza Cicero (#12587) üzenetére


Cicero
őstag

valaki erre?

(#12600) canniball válasza desirehd (#12599) üzenetére


canniball
nagyúr

Van ennek így értelme?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.