Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) #93794560 válasza Gery15 (#12900) üzenetére


#93794560
törölt tag

A COM Surrogate a Windowsban lévő előnézeti funkció, ami a mappákban a képek és a videók bélyegképét mutatja. Ez a funkció telepítéskor a windowsban lévő alap kodekek segítségével mutatja meg pl. egy videó előnézeti képét, s ha egy olyan videóval találkozik, amelyiknek a kodekje nincs fönt, akkor nem mutat bélyegképet. Sajnos vannak olyan programok, amelyeknek a kodekjei nem teljesen kompatibilisek a Com Surrogate-tel. Nálam ez a jelenség akkor fordult elő, amikor egy régebbi Nero-t tettem föl Windows 7 alá. Ez ugyanis mindig fölteszi a saját kodekjét, akkor is, ha a csomagból csak a Nero Burning Rom-ot telepítjük.
Ez eddig nálam csak a videofájlokat tartalmazó mappáknál hozta elő ezt a hibaüzenetet, képeknél nem. De nálad is valami inkompatibilitási gond lehet.

(#12902) szörnyeteg77


szörnyeteg77
tag

szasztok! Mi a registry beállítás,hogy ne írja ki parancsikon? Nem találom. Google sem segített.

(#12903) bpx válasza szörnyeteg77 (#12902) üzenetére


bpx
őstag

ha google-lel nem találsz meg valamit maximum 5 perc alatt, akkor két lehetőség van:
- tényleg nem létezik
- rossz a kérdés

ez esetben az utóbbi áll fenn, mert még én sem értem mit akarsz, nemhogy egy keresőalgoritmus

"ne írja ki parancsikon"? nevezd át?

(#12904) szörnyeteg77 válasza bpx (#12903) üzenetére


szörnyeteg77
tag

xp alatt van olyan beállítás,hogy nem írja ki a parancsikont,mikor parancsikont készítünk. Nem kell átnevezni..

[ Szerkesztve ]

(#12905) bpx válasza szörnyeteg77 (#12904) üzenetére


bpx
őstag

mindjárt más, google rögtön kidobta :)

[link]

az ott szereplő értéket kell kell csupa 0-ra átírni registry-ben

(#12906) szörnyeteg77 válasza bpx (#12905) üzenetére


szörnyeteg77
tag

köszi szépen! Király vagy! :)

(#12907) _stick_


_stick_
őstag

Hali!
Tudtok mondani pár minialkalmazást, ami kijelzi a CPU, GPU, MB, RAM, HDD hőmérsékleteket és ventilátor fordulatszámokat?
köszönöm

(#12908) vlevi válasza _stick_ (#12907) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem annyira mini alkalmazás, de én néha a CPU-Z, GPU-Z progikkal szoktam megnézni. Nem megy állandóan, csak egyszerkétszer ránézek.

(#12909) Dr V


Dr V
őstag

Üdv!

Két kérdésem lenne: Újra telepíteném a rendszert, csináltam a wines partíciómról mentést. Ha ezt az új win alatt viszaállítom akkor megmarad minden, mint a mostani winem alatt? (pl beállítások, program adatok, játék mentések, stb). Ugyan azt a win7 ultimate x64et telepítem.
Másik kérdésem, h a win7 fél szoftveres raid vagy a hardveres a gyosabb? erről semmilyen egyértelmű tesztet nem találtam.

(#12910) @matthew@ válasza spiritex (#12898) üzenetére


@matthew@
őstag

Értem és ha csak elkérek egy DVD írót akkor csak bedugom a régi helyére és semmiféle drivert nem kell hozzá telepítenem, vagy igen?

Matthew 24:42

(#12911) sz.j válasza @matthew@ (#12910) üzenetére


sz.j
nagyúr

Általában felrak mindent saját maga a win7

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#12912) @matthew@ válasza sz.j (#12911) üzenetére


@matthew@
őstag

Ok, thx a helpet mindenkinek akkor megyek haverom gépét szérszedem :DD

Matthew 24:42

(#12913) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Erre senki?
Hát szomorú vagyok...
:O

(#12914) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Sziasztok!

Ennek a Win7-nek a megvásárlását tervezem MICROSOFT Windows 7 Home Premium Family Pack Magyar a kérdésem az lenne hogy ezt teljesen szüz gépre feltudom telepíteni?
Mert az egyik áruház oldalán [link]

ezt írják,vagy ebből is két különböző kiadás van?

Válaszotokat köszönöm.

(#12915) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Jó ideje használom a Driveinfo widgetet, kijelzi az összes meghajtó szabad helyét.
Pár napja megőrült, és 50%-ot eszik a 2 prociból, alig lehet valamit csinálni, ha fut.
Miért lehet ez?

(#12916) Gery15 válasza #93794560 (#12901) üzenetére


Gery15
addikt

Értem. És mivel lehetne korrigálni? Egyébként Nero Burning ROM 10-et telepítettem.

HyperX

(#12917) qqcqqc válasza Nagymelák (#12914) üzenetére


qqcqqc
őstag

a linked alapján upgrade, vagyis kell hozzá legális vista vagy xp

(#12918) Fire/SOUL/CD válasza ScomComputer (#12913) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Alaplap nem szorul BIOS frissítésre? SSD nem szorul firmware frissítésre?
Amúgy mi a deszka és az SSD pontos típusa?
(Nem azt mondtam, hogy most ugorj neki rögtön frissíteni, csak tudni szeretném a kérdésemre a válaszokat, úgy könnyebb lesz (remélhetőleg) segíteni)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12919) Sub-ZeRo válasza Gery15 (#12916) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Jaj, nero 10. Szerintem inkább hanyagold. A 7 volt még a jó tőlük. Vagy valami ingyenes alternatíva és nem lesz ilyen problémád.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12920) vlevi válasza Dr V (#12909) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Ha ezt az új win alatt viszaállítom"
Ha a partíciót egy-az egyben visszaállítod, akkor az olyan, mintha nem is raktál volna fel új windowst. De, ha így van, akkor minek raknád újra?

(#12921) vlevi válasza Nagymelák (#12914) üzenetére


vlevi
nagyúr

"A csomagban található szoftver csak meglévő és legális Windows Vista, XP rendszerek frissítésére használható."
Tehát, csak akkor vedd meg, ha van otthon három géped, mindháromhoz van windows xp, vagy vista telepítve, és ezt szeretnéd cserélni win7-re. De ez szerintem felesleges. Egy működő rendszert csak azért lecserélni, hogy xp helyett 7 legyen rajta, nem érdemes. Hacsak valamilyen szoftver nem követeli meg.
Ha pedig nincs XP-d, Vistád annyi, ahány példányban használnád ezt a family pack 7-est, akkor használhatatlan.

(#12922) Nagymelák válasza qqcqqc (#12917) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Akkor ezek szerint ha felteszem a meglévő Xp-re és utánna a Win7 valami miatt letolja a gatyáját akkor megint telepíthetem újra először az Xp-t?Mert ha igen akkor nagyon "praktikus" megoldás ez így. :(

(#12923) Воланд válasza Nagymelák (#12922) üzenetére


Воланд
titán

nem, ilyen esetben nem kell ujratenni az xp-t, eleg a win7-et feltenni. a lenyeg, hogy az xp papirjai (szamla/matrica) meglegyenek.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12924) Nagymelák válasza Воланд (#12923) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Várj,próbálok nem érthetetlen lenni,tehát van egy gép amin van egy legális Xp erre formázás nélkül felteszem a Win7 family packot,de valami gond lesz a Win 7-el,le kell formáznom a vinyót akkor simán kezdhetem a Win7-el a telepítést?

Ha csak 2 gépre pakolom fel a Family packot akkor is tudom aktiválni?Ennek gondolom van saját licensz kulcsa.

(#12925) Fire/SOUL/CD válasza Nagymelák (#12924) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Magyarországon nincs forgalomba családi csomag...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12926) Воланд válasza Nagymelák (#12924) üzenetére


Воланд
titán

felteheted formazassal is, ez nem oszt, nem szoroz. a lenyeg, hogy legyen jogtiszta frissitesi alap. az mar mindegy, hogy 3 vagy kevesebb, vagy, hogy hogyan teszed fel arra a gepre/gepekre. a lenyeg, hogy ha tiszta telepitest csinalsz (formazol), akkor ne add meg neki a kulcsot, mert nem fogja elfogadni. viszont telepites utan siman lehet aktivalni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12927) Воланд válasza Fire/SOUL/CD (#12925) üzenetére


Воланд
titán

tudtommal mar sehol sincs, bar annyira nem figyeltem mostanaban.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12928) Nagymelák válasza Fire/SOUL/CD (#12925) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Azért csak forgalomban van ha megtudtam rendelni ráadásul Magyarul [link]

woland_y2k

akkor nyugodtan megvehetem,és felrámolhatom formázással,a lényeg csak az hogy telepítés után aktiváljam.

(#12929) Воланд válasza Nagymelák (#12928) üzenetére


Воланд
titán

yep, szerintem utolag senki nem fogja megmondani, hogy hogyan telepitetted, az aktivacios folyamatba egyebkent is csuszhat hiba, na meg ott van a jogtiszta xp-d, mint frissitesi alap.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12930) Gery15 válasza Sub-ZeRo (#12919) üzenetére


Gery15
addikt

10 van fent és elég régóta ezt használom már. :U Eddig semmi bajom nem volt vele.

HyperX

(#12931) Fire/SOUL/CD válasza Nagymelák (#12928) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Majd arra leszek kíváncsi, ha visszaigazolják a rendelésed, mármint hogy megerősítik, hogy szállítani is tudják. Ha így lenne, akkor írj, mert rákérdezek az MS Support-nál, hogy akkor mi is a helyzet.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12932) Sub-ZeRo válasza Gery15 (#12930) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát pedig a hulladék kategóriával veszekszik de kinek mi.
Nem raktál fel esetleg egy szép codec packot?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12933) vlevi válasza Nagymelák (#12924) üzenetére


vlevi
nagyúr

A Windows 7-et úgysem lehet frissítéssel telepíteni XP-re, csak vadonatúj telepítéssel. Szerintem (bár nem láttam) itt csak arról van szó, hogy kér egy XP, vagy Vista szériaszámot, és csak azután megy tovább a telepítés. Szerintem ennek lenne értelme.

(#12934) Gery15 válasza Sub-ZeRo (#12932) üzenetére


Gery15
addikt

Nem. :N

HyperX

(#12935) Nagymelák válasza Fire/SOUL/CD (#12931) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Nem akarlak elkeseríteni de ez ma jött:

Köszönjük a rendelését! A termékek a mai nap 14 órától átvehetőek a 1143 Budapest, Francia út 40/b. szám alatt lévő üzletünkben.

Az alábbi termékeket rendelte meg a(z) ....... rendelési számon:

1 db

MICROSOFT Windows 7 Home Premium Family Pack Magyar

42.827 Ft (33.722 Ft)

Összesen fizetendő: Nettó: 33.722 Ft Bruttó: 42.827 Ft

Átvétel helye: 1143 Budapest, Francia út 40/b.

vlevi:

Xp szériaszámot minek kérne?

[ Szerkesztve ]

(#12936) vlevi válasza Gery15 (#12916) üzenetére


vlevi
nagyúr

Akkor mégiscsak az lesz a gond. A Nero felrakott valamit, amitől a Windows úgy hiszi, hogy tud valamilyen file-hoz thumbnail előnézeti képet gyártani. De a Nero-ban lévő codek hülyesége miatt mégsem tud.
Nekem is volt hasonló, egyszer, valamelyik divx telepítése után fordult az elő, hogy némelyik videó könyvtárra rákattintva először felpörgött minden 100%-ra, aztán megdöglött a windows intéző. Sokáig kergettem, mi a baja, végül találtam valami registry buherát, ami kikapcsolta az avi állományoknál a thumbnail mutogatást.
Nero-ból mit használsz? Mert DVD írásra tényleg van már tucatszám ingyenes használható alkalmazás. Van, akinek a CDBurnerXP jön be, van, akinek más.

"Xp szériaszámot minek kérne?"
Nemtudom. De talán azért, mert az írás szerint csak meglévő XP, vagy Vista lecserélésére használható. Ha ilyened nincs, akkor nem telepítheted a family pakkot. Ebből gondolom, hogy valamilyen formában érdekelni fogja a win7 telepítőt, hogy van-e XP valahol.

[ Szerkesztve ]

(#12937) Gery15 válasza vlevi (#12936) üzenetére


Gery15
addikt

Rendben van letörlöm akkor és megnézem, hogy mi van.
De... :U kb 2-3 éve tuti, hogy ezt a kombót használom és eddig nem volt baj? Most meg miért? Nem telepítgetem semmiféle code-et vagy ilyesmi ezért nem is értem... :U

HyperX

(#12938) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok esetleg erre valami. Csak egy 80GB HDD-m van nem akarom hogy megteljen. :R

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#12939) - = Zk = - válasza akoska23 (#12938) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ugyan ez érdekelne engem is jelen esetben....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#12940) Воланд válasza akoska23 (#12938) üzenetére


Воланд
titán

C:\Users\Public\Recorded TV

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12941) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!

Olyan kérdésem lenne hogy a gépemen a HDD 2 felé van vágva.
Jelen pillanatban a C a rendszer
A D a DVD
Az F pedig a HDD másik fele adatokkal.

Szeretném hogy ez az adatokat tartalmazó partíció legyen a D, a DVD pedig az F.

Mi ennek az útja módja?

20 éve a Prohardveren

(#12942) #41133696


#41133696
törölt tag

E havi :C

(#12943) Воланд válasza odrif (#12941) üzenetére


Воланд
titán

futtatasba diskmgmt.msc bepotyog, enter, majd jobb klikk a valtoztatni kivant meghajtokon. figyel oda, hogy ket ugyan olyan betujelu meghajto nem lehet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12944) Воланд válasza ScomComputer (#12913) üzenetére


Воланд
titán

tegnap kerdeztem, valaszt nem kaptam. szoval esemenynaplot nezted?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12945) odrif válasza Воланд (#12943) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm, sikerült. :C :R

20 éve a Prohardveren

(#12946) akoska23 válasza Воланд (#12940) üzenetére


akoska23
aktív tag

Thank... :K

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#12947) pzstm válasza #41133696 (#12942) üzenetére


pzstm
titán

Így teljes a lista

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#12948) petymeg


petymeg
addikt

sziasztok!

a win biztonsági központja nem enged telepíteni egy programot, viszont mindenképp szükségemvan erre a programra egy telefon frissítéséhez.

ez a hibaüzenet:

hogy lehet megoldani a telepítését?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#12949) akoska23 válasza petymeg (#12948) üzenetére


akoska23
aktív tag

Hát ha biztos vagy a programban akkor a második lehetőség.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#12950) petymeg válasza akoska23 (#12949) üzenetére


petymeg
addikt

akkor sem engedi, épp ezért vagyok itt. :U

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.