Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) HarryPotter válasza HarryPotter (#12386) üzenetére


HarryPotter
őstag

rocketdock-os kérdés megoldva, tárgytalan (sz*rt ér az egész rocketdock, objectdock és társai, vissza a default view-ra)

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#12402) Turbolada II


Turbolada II
őstag

Az XP és a W7 együttes jelenléte megoldható úgy, hogy a W7 ne zavarjon be a többi partíciónak? 2 winchesterem van 3-3 partícióval, ezek közül egyet szánnék a 64 bites W7-nek. Ez nem lesz kihatással az XP alatt csinált partíciókra?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#12403) bb.bocs


bb.bocs
őstag

még 1 kérdés, másik:D én rendszert akarok telepiteni megint a gépemre, ééés az a baj hogy felteszem és felrakás után, a drivereket nem tudja feltenni, hibát jelez stb stb... mindigis ezt a win7et használtam, de a rendzseren belül kb semmi sem megy fel ( win7 és xp párositás...) az xpn sem jók a dolgok.
3 partició van 1 xp 1 win7 1 tároló. mi lehet a baj?

(#12404) MR!!


MR!!
aktív tag

Vendég fiókban TC-ben összesen 24 G
1.ik fiókban TC-ben összesen: 27 G
2.ik fiókban TC-ben összesen: 27 G

Összesen 78 G adat
ürese hely 65 G van

78+65 kb 144 G

akkor tehát ahány felhasználó annyiszor WINDOWS 7 meg Program Files meg adatok :F

miszter

(#12405) spiritex


spiritex
veterán

Létezik olyan shortcut, vagyis parancssor, amivel könnyedén le tudom tiltani (ill. ismét engedélyezni) az Aero témát? Mert ugye ilyet beépítettek a media player classic - home cinema-ba Disable Desktop Composition (Aero) néven, és jó lenne ha ezt kézzel is meg tudnám tenni gyorsan, nyilván ezt lehet úgy is, hogy bemászok a Személyre szabásba, és ott témát váltok, de az sok kattintás és lassú is.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#12406) bb.bocs válasza Воланд (#12398) üzenetére


bb.bocs
őstag

erröl van szó :)
Lassú a gép,rendeszkedik magától, valamikor ilyen mozaik képet csinál.. valamikor az internetnek a képe nem tűnik el hanem ott magar fehéren a gépre oda fagy...

(#12407) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

XWindows Dock-on kívül van még valami, aminek a segítségével az ikonokat el lehet helyezni ilyen "bar"-okra?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#12408) DS39 válasza haromegesz14 (#12407) üzenetére


DS39
nagyúr

Rocket Dock

(#12409) haromegesz14 válasza DS39 (#12408) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Köszi! :R

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#12410) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Van egy Logitech MK520 bill+egerem, ami Unifying vevővel csatlakozik a géphez. Amíg le nem tiltottam az eszközkezelőbe, hogy felébresztheti a gépet, addig a legkisebb egérmozdulásra is bekapcsolt a gép készenléti üzemmódból. Viszont ha le akarom tiltani az egérrel való bekapcsolást, akkor a billentyűzettel való bekapcsolást is le kell tiltanom. (hiába lehet külön-külön letiltani, csak akkor működik ha mind a két helyen tiltom) Én azonban azt szeretném, hogy a billentyűzettel továbbra is be tudjam a gépet kapcsolni, csak az egérrel ne. Megoldható ez valahogy?

(#12411) erdoke válasza MR!! (#12400) üzenetére


erdoke
titán

Total Commandert rendszergazdaként futtasd, és tedd láthatóvá a rejtett fájlokat és könyvtárakat!

A legjobb aláírás a héten

(#12412) Turbolada II


Turbolada II
őstag

Valaki tudna nekem segíteni? A kérdés a következő: van két winchesterem XP operációs rendszerrel, a Battlefield3 miatt szeretném párhuzamosan használni az XP-t a W7-tel. Mindkét winchesteren 3-3 partíció van. Az egyikre menne az XP a másikra a 64 bites W7. 64 bites Windows7 alatt az XP-s partíciók működnének? Egyáltalán van-e értelme a 64 bitnek?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#12413) TigerCat válasza Turbolada II (#12412) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Van értelme, ha 4GB+ ramod van. Alatta nem lesz változás.
Mindkét rendszer esetén először az XP-t tedd fel, utána a W7-et. Utóbbi gondoskodik a rendszerindítás választásáról is. Ha fordítva csinálod, akkor trükközni kell, így érdemes betartani a sorrendet. Látja majd a fájlokat, de a doksikat olyan partícióra tenném, ami nem része egyik rendszernek sem, csak tároló. Így nem lesz gond.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12414) Turbolada II válasza TigerCat (#12413) üzenetére


Turbolada II
őstag

Az XP már fel van telepítve az egyik winchesterre. A másikra menne a W7, 80 gigás partíciót csináltam neki. 4GB Ram van a gépemben, szóval nincs sok értelme a 64 bitnek? Az XP csak 3,5 gigát lát. Köszi amúgy a gyors választ.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#12415) pzstm válasza Turbolada II (#12414) üzenetére


pzstm
titán

a 32 bit összesen 4gb ramot lát (minden hardvered beleértve) Szóval ha van egy fél gigás videókártyád máris csak 3,5-et használ. 2GB RAM-nál is simán x64-et javasolok már. AMúgy a kérdés számomra inkább az, hogy miért ragaszkodsz az XP-hez ennyire?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#12416) TigerCat válasza pzstm (#12415) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, így már érdemes feltenni. Főleg, hogy fejlettebb rendszer, a modern hardvereket is jobban kihasználja, stb. Ráadásul a ramok sem csak pihegnek majd a gépedben...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12417) Turbolada II válasza pzstm (#12415) üzenetére


Turbolada II
őstag

Rühellem a DX11-et. Csak a Battlefield3-nál látom értelmét. De akkor nem lesz gond,hogy a másik 5 partíció 32 bites lesz? Ezeket is kezeli a 64 bites W7?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#12418) vlevi válasza Turbolada II (#12417) üzenetére


vlevi
nagyúr

Partíció között nincs különbség, hogy 32, vagy 64 bit. Egyforma NTFS mindkettő.

(#12419) Turbolada II válasza vlevi (#12418) üzenetére


Turbolada II
őstag

Király. Akkor 10 év után váltok a 64 bites Win7-re.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#12420) Tamás88 válasza pzstm (#12415) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Igen, ez így van. Pl. van 4 GB memóriád, és van 4 GB videókártyád, és erre 32 bites rendszert akarsz feltenni, akkor nem fog menni. :))

[ Szerkesztve ]

(#12421) MR!! válasza erdoke (#12411) üzenetére


MR!!
aktív tag

A fiók amivel beléptem mind a kettő rendszergazda jogosultságú volt és minden látható volt (rejtett is). De már nincs nálam a gép. Azért érdekes volt...

miszter

(#12422) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Az mitől van, hogy az egyik alkalmazásom ablakát vékony piros kerettel ellátva futtatja? Alkalmazáson belül egér működni se akar, de semmi üzenetet, hibát nem dob ki.

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#12423) Gibo válasza Tamás88 (#12365) üzenetére


Gibo
senior tag

Csökkentett módban sikerült lefuttatani, egy-két hibát talált, kijavította, de semmi változás :( Viszont rájöttem arra, hogy szülői korlátozás került a gépre, de hogy hogyan azt nem tudom :S Csak én ismerem a rendszergazdai jelszót, és én biztos nem állítottam be. Ha belépek a rendszergazdához, nem tudom megnyitni a szülői felügyeletet. Csökkentett módban létrehoztam egy másik rendszergazdai profilt, de oda csak csökkentett módban enged be, egyébként azt írja ki, hogy a felhasználói profilt nem sikerült létrehozni....Vmi ötlet? :O

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#12424) TigerCat válasza haromegesz14 (#12422) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Milyen alkalmazás?
Nem víruskergető SandBox funkció?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12425) haromegesz14 válasza TigerCat (#12424) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Egy Free2Play online játék (League of Legends). A poén az, hogy miután automatikusan elindul a játék, az továbbra is piros keretbe van, majd miután kilépek belőle, egyszerűen nem marad semmi a játékból, törlődik. Fogtam, újra letöltöttem, már maga a mappa sem látszik, amibe letölti a telepítéshez szükséges fájlokat, de a telepítés elindul. Folyamatosan rákerestem a fájlokra TC-vel, de nem talált semmit. Egér ismét nem reagál a kattokra, kilépés után a játék által elvett tárhely hirtelen visszakapom, már ennyi nyoma se marad, hogy a helyet foglalja:D Összeszedtem valami kártevőt? Avast nem jelzett semmit, vizsgálatot lefuttattam a gépen, eredménytelenül.

Mindjárt beírom a játék PH-s topikjába, hátha tudnak segíteni:D

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#12426) Fire/SOUL/CD válasza haromegesz14 (#12425) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az Avast-ban van Sandbox (a Free-ben Automatikus Sandbox van) és az futtatja a homokozóban, azért a keret, meg hogy "eltűnik". Menj be az Avast beállításaiba, keresd meg az SB-t és szedd onnan ki ezt a fájlt/mappát...
(Egész biztos, hogy feldobott egy ablakot, hogy SB-ban futtatja bizonyos okok miatt, csak gondolom gyorsan, elolvasás nélkül ki is lőtted a kérdést egy igennel) ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12427) haromegesz14 válasza Fire/SOUL/CD (#12426) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Hálám örökké üldözzön!
Downloadernél valóban feldobta az ablakot, és Én mint jó felhasználó, elolvasás nélkül kattoltam. Tanultam saját hibámból, most már jobban fogok figyelni!

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#12428) Gibo válasza Gibo (#12423) üzenetére


Gibo
senior tag

probléma megoldódott annyiban, hogy már tudom miért csinálja...sikerült összeszedni egy trójait :(

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#12429) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Pár napja nagyon lassan áll le a win7. A vezérlőpultban ezt találtam:

De ha bekapcsolás után el sem indítom a megjelölt programokat, sőt semmit sem indítok el, hanem leállítom, akkor is ugyanannyi idő, nagyjából másfél perc mire leáll.

Kipróbáltam már ezt , de semmit sem használt.
Év elején közvetlenül friss oprendszer telepítés után, amikor már a programok és minden létező update fent volt, akkor is csinálta ezt, de fogalmam sincs hogy akkor végülis hogyan sikerült megoldanom. Újratelepíteni nagyon nem szeretnék :(

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#12430) Murder3


Murder3
addikt

a temp mappának a tartalmát itt is törölhetem mint xp-n?

(#12431) TigerCat válasza Murder3 (#12430) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Persze, de jobb ha először futtatod a lemezkarbantartót, azon belül rendszerfájlok törlése (pipa minden elé, amit szeretnél), illetve a visszaállítási pontokat is törölheted. Az utolsót nem törli. Ezek után törölheted ezek tartalmát is:
C:\Users\%username%\AppData\Local\Temp\
C:\Windows\Temp\
C:\Windows\SoftwareDistribution\Download\

Én mindig így csinálom és nincs baj belőle...

Szerk:
Öregszem, Senior lettem...
:DD

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12432) Turbolada II


Turbolada II
őstag

Most próbáltam ki a Win7-et, azonban az Audigy2-esem nem igazán akar 5.1-ben szólni rendesen.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#12433) total90


total90
veterán

Win7 Ultimate 64 bit... 2 TB-os hard és próbálnám partícionálni. Ez a kép fogad:

Beírom a kívánt értéket, majd a Next gomb nem elérhető míg a Disk 2 vagy 3 egyike nincs a Selected mezőbe rakva. Ez mi akar lenni? :U

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#12434) Laccoss válasza total90 (#12433) üzenetére


Laccoss
addikt

És ha rákattintasz a Disk 2 vagy Disk3-ra, majd Add gomb, és utána állítod az értéket?

(#12435) katt777


katt777
félisten

Hogyan tudok valamit unregelni az adatbázisból? Megint W7 alatt netezek, és a telenyomoros modemem megint minden csatlakozásra új hálózatot azonosít, így felgyűlnek a regisztrációs adatbázisban, amit roppant macerás folyton kézzel törölni, ezért kellene rá valami egyszerűbb.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12436) TigerCat válasza katt777 (#12435) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ismerős a történet. Vettem egy másikat, az megoldotta.
:DDD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12437) Fire/SOUL/CD válasza total90 (#12433) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Biztos, hofy Te ezt akarod csinálni? Új átnyúló kötetet szeretnél létrehozni? (Mert szerintem nem) ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12438) total90 válasza Laccoss (#12434) üzenetére


total90
veterán

Akkor elvileg létrehoz egy partíciót, de nem csináltam...

(#12437) Fire/SOUL/CD

Nem, nem azt szeretném... csak simán partícionálni. Emlékeim szerint ezt eddig is itt csináltam: Control Panel/Administrative Tools/Computer Managemant-Storage/Disk Managemant.
Vagy nem itt kellene?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#12439) PH 5.5 válasza Turbolada II (#12432) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Próbáld ki ezt, nekem 100%-osan bevált, amikor még AU2-m volt.
Nagyon fontos, hogy előtte teljes takarítást csinálj.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#12440) Fire/SOUL/CD válasza total90 (#12438) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A lemezkezelővel lehet particionálni, nem az a gond, csak nem a particionálatlan területen nyomtál jobb egeret és új egyszerű kötet, hanem az eszközön...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12441) bb.bocs


bb.bocs
őstag

ha csinálok 1 lemezképet, 20gb lett kb. akkor ha azt 1 tiszta rendszerre alkalmazom, akkor azok a dolgok, amiket a rendszerben turkáltam, azokat is beállítja? mert pont azokat nem szeretném

(#12442) vlevi


vlevi
nagyúr

Innen Melyik win7 home premium 64 biteset érdemes leszedni? Van 32 bites Win7 OEM-em, és szeretném kipróbálni, hogy 64 biten hogyan muzsikálna a gép.
Windows 7 Home Premium x64 SP1 U (media refresh)?
Windows 7 Home Premium x64 SP1 (old)?
Windows 7 Home Premium x64 RTM ?
Ha az SP1-eset leszedem, és megpróbálom valahogy magyarítani (erre is láttam valami írást), akkor az menni fog? Vagy a magyarítást az SP1 nélkülin érdemes elkezdeni, és majd, ha fennt lesz, akkor menjen rá az SP1?

(#12443) Воланд válasza vlevi (#12442) üzenetére


Воланд
titán

az elsot. magyar nyelvet pedig meg telepites elott kell integralni a telepitomediaba.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12444) vlevi válasza Воланд (#12443) üzenetére


vlevi
nagyúr

ok, akkor elkezdem tölteni.
De most már nem találom, hogyan kell belevarázsolni a magyar nyelvet. De még keresem...

(#12445) Воланд válasza vlevi (#12444) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12446) vlevi válasza Воланд (#12445) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez volt az, köszi!

(#12447) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

Az a gondom, hogy mostanában a mellékelten ábra szerint szétesnek a weboldalak. Kipróbáltam több böngészővel is, de nincs eredménye. Csináltam már teljes előzménytörlést, az automatikusan induló progikat is kilőttem próbaképpen a Win alól, de nincs változás. Akinek van tippje, hogy mi lehet a gond, azt szívesen veszem!

Screenshot

Mercury

(#12448) vlevi válasza Mr.Mercury (#12447) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nézz át a Firefox topicba, ott mintha olyat írt volna valaki, hogy adblock beállítási probléma lehet.

Bár, hogyha több böngészővel is próbáltad, akkor az furcsa...

[ Szerkesztve ]

(#12449) total90 válasza Fire/SOUL/CD (#12440) üzenetére


total90
veterán

Ó bazz, nem láttam a fától az erdőt :DDD Köszi :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#12450) Mr.Mercury válasza vlevi (#12448) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Köszi, megpróbálom, bár nem csak más böngészővel próbáltam, hanem FF-ban az összes plugin letiltásával sem javult meg a dolog.

Mercury

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.