Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Az lenne a problémám, hogy néha zene közben, de máshol is, megáll a gép egy kis pillanatra (~1sec), de ekkora megakad... tovább megy, de idegesítő. Sztetek mivel lehet megoldani, vagy csak win uninstall a legjobb megoldás?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#12602) Fire/SOUL/CD válasza canniball (#12600) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, mint a nyeletlen bicskának penge nélkül... :DDD

A korábbi problémádra meg nincs ötletem, de ha már valaki telepített chipset driver-t, avval nem is szoktam foglalkozni tovább, reinstall... ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12603) prebuds


prebuds
aktív tag

Sziasztok! Van egy hp6730b-s laptopom, buhera nélküli w7-el. Most azt tapasztalom, hogy ha berakok egy cédét, kijön a cd-olvasó és beveszi a cd-t, de nem tudja olvasni. Három cd-t is kipróbáltam, egyiket sem olvassa ki, azt írja, hogy nincs semmi a meghajtóban... Pedig másik gépen megnézve mindhárom dvd tökéletesen megy, és korábban nálam is jól mentek ezek. Van, amelyik bolti dvd-s film, mégsem játssza most le, meg sem tudja nyitni a tartalmát total commanderben.
Mi lehet a baj a gépemmel, mit javasoltok?
eszközkezelőben az optiarc dvd meghajtónál próbáltam frissíteni az illesztőprogramot, azt írta ki, hogy naprakész. Az általánosban pedig azt írja, hogy az illesztőprogram megfelelően működik.

(#12604) Sub-ZeRo válasza canniball (#12600) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Gyorsabb lesz egy kicsit az, amit ráraksz. Lásd lapozófájl vinyó vs. lapozófájl ram.

(#12603) prebuds: Pusztul a dvd író.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12605) prebuds válasza prebuds (#12603) üzenetére


prebuds
aktív tag

Próbálkoztam a meghajtó eltávolításával eszközkezelőben és újra hozzáadtam, de nem történt változás, ugyanúgy nem ismeri fel a cd-t, hiába rakok be bármit.

(#12606) h1ght3chzor válasza h1ght3chzor (#12601) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Most már a gép is teljesen megáll néha, és csak azt látom, hogy megáll a képernyő, nem tudok semmit csinálni, restart gomb a házon csak a megoldás. :(

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#12607) Core2duo6600 válasza Brianiac (#12549) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Jobb klik a My Computer-en (Sajátgép)
Majd a gép neve melett a change (Módosít) re mész, és beírod a tartomány nevét, nem a szerver nevét !
Majd bekéri a Domain admin nak a nevét/jelszavát, és egy reboot kell utána !

(#12582) BDave
Ugyanaz a chip kezeli a lan karit és a hangkarit is, ez leginkább régebben amikor megjelentek az első integrált "hangkártyát" tartalmazó alaplapok.
Lehet, hogy közös megszakításon vannak, amit tudsz csinálni, felraksz tesztelés miatt, egy vistat, hogy azzal mit csinál
Vagy megpróbálod a lan kari-t és a Hang-ot külön irg ra tenni, de hogy a Win 7 ben ezt lehete- e egyaltalán azt nem tudom, vagy esetleg külön hangkarit teszel be !

Ill. még az utorrent lemezkezelésénél érdemes körülnézni, hogy használja-e a cache -t esetleg a ram puffer-t megnövelni.

(#12599) desirehd

4 et függetlenül a tartalomtól !

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#12608) spiritex válasza Core2duo6600 (#12607) üzenetére


spiritex
veterán

Win7 alól van lehetőség alaplapi chipset driverek letelepítésére?
Le kéne szednem az ilyen alaplapom intel-es IDE driverét, mert SSD-re kerül átklónozásra a rendszer és a TRIM parancsot csak a win7 saját IDE drivere képes működtetni. Az alaplap sajnos nem támogatja az ahci-t, ezért kell IDE módban mennie az SSD-nek.. Hogy tudnám visszakapni a win7 saját driverét?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#12609) akoska23


akoska23
aktív tag

Lenne egy buta kérdésem. Van egy használaton kívüli Scandisk Cruiser pendrivém (4GB) gondoltam mivel mindig felajánlja a rendszer hogy felgyorsíthatom vele teszek egy próbát. Pontosan hogyan működik ez a gyorsítás? Érezhető? Konfigom az adatlapomon.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#12610) Sub-ZeRo válasza akoska23 (#12609) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Beállítod, hogy dedikált legyen és használod. Pl. programok indulásánál fogod érezni. [link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12611) akoska23 válasza Sub-ZeRo (#12610) üzenetére


akoska23
aktív tag

Na most rápróbálok mert igazán kevés a win7 prof nak 1GB DDR400 :B

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#12612) Sub-ZeRo válasza akoska23 (#12611) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Annyit nem dob rajta. 7-nek minimum 2 giga ram kell.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12613) akoska23 válasza Sub-ZeRo (#12612) üzenetére


akoska23
aktív tag

Hát igen tapasztalatból is mondhatom. Mondjuk észrevehető egy kicsit a gyorsulás nem kerreg annyit a HDD. De sajnos meg kell elégednie az 1 GB rammal mert xp-t nem akarok Vistám meg nincs. ;] Mondjuk mióta kikapcsoltam a felhasználói folyamatok ellenőrzését jobb lett elfutkos 1 GB al is. De igaz hogy a win8 nak kisebb lesz a rendszerigénye?

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#12614) Sub-ZeRo válasza akoska23 (#12613) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem lesz kissebb, csak a memória kezeleése mégjobb lesz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12615) prebuds válasza prebuds (#12603) üzenetére


prebuds
aktív tag

Megoldva, jobban megnézve megtisztogattam, egy icipici pihe, szőrszál volt rajta, valami nagyon vékony, alig látszódó. most jó! :)

(#12616) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Win7 Ultimate 64bit alatt ha alaplapot cserélek érhet valami kellemetlen meglepetés?

(SSD-s rendszer, az új alaplap azonos az előzővel (Asrock A75M mATX), csak vagy egy másik példány (garis csere) vagy ha összejön, akkor ugyanazon lap mITX-es verziója (A75M-ITX)
:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12617) Sub-ZeRo válasza Mercutio_ (#12616) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Új alaplapnál a tiszta telepítés az ajánlott. Ha nem csinálod, lehet hogy túléli és vagy csinál hülyeséget, vagy nem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12618) Mercutio_ válasza Sub-ZeRo (#12617) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ugyanaz a csipszet, proci, stb. van mindegyiken, és nem is régi rendszer, nem szeretnék megint 2 napot eltölteni a rendszer és programok felrakásával :(

XP alatt 4 lapcsere és közben - mind AMD - újabb csipszetek váltották egymást gond nélkül, de W7-nél még nem volt alaplapcserém, azért kérdezem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12619) Воланд válasza Mercutio_ (#12616) üzenetére


Воланд
titán

nem kell semmit tenned, foleg jelen esetben.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12620) olivera88


olivera88
veterán

Létezik valami billentyűkombináció arra h az egyik ablakról másikra bírjak váltani?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#12621) Воланд válasza olivera88 (#12620) üzenetére


Воланд
titán

alt + tab vagy windows gomb + tab

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12622) olivera88 válasza Воланд (#12621) üzenetére


olivera88
veterán

Köszi.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#12623) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek ezen a konfigon hogy menne a W7?
-Intel Celeron 2,4 GHz
-Ata hdd
-1 gb ddr ram

Tudom hogy nem veri a SandyBridge-s gépemet valszeg, de a Celeron 420-as gépemen korábban (1gb dr2 ram) jobb volt W7-et használni mint XP-t.
Egy 30 naposat kíváncsiságból feltennék:)

(#12624) Sub-ZeRo válasza Vesztor87 (#12623) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát menni fog. Az aerot kinyomod akkor lehet picivel jobb lesz mint az xp.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12625) BDave


BDave
őstag

(#12626) TRob1 válasza BDave (#12625) üzenetére


TRob1
veterán

Én úgy láttam már válaszoltak neked. :U (segítségképp: #12607 "környékén" :DDD)

¤ R'n'R ¤

(#12627) BDave válasza TRob1 (#12626) üzenetére


BDave
őstag

Nem vettem észre. Mindenesetre nem olyan régi gépről van szó, ami az elsők között volt az integrált hangkártyásoknál, ráadásul LAN-kártyám sincs :) Marad a uTorrent beállítás vagy új HDD :O

(#12628) Catman


Catman
aktív tag

Sziasztok,

Van egy olyan problemam, hogy a Samsung notebookhoz kapott Easy Settings program, ami az FN gombok kezeleset vegzi, szornyen lassu. Meg lehet oldani valahogy win7-ben, hogy enelkul mukodjenek az FN gombok? Kepernyo fenyero, hangero, monitorok kozti valtas, stb... Esetleg ha win nem tud ilyet alapbol, akkor van erre valami 3rd party program?

(#12629) Воланд válasza Catman (#12628) üzenetére


Воланд
titán

tudtommal nem, a 3rd party program meg jelen esetben a samsung sajatja.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12630) Catman válasza Воланд (#12629) üzenetére


Catman
aktív tag

Termeszetesen ugy ertettem, hogy a samsung sajatjan kivul nincs-e valami... :)

(#12631) Воланд válasza Catman (#12630) üzenetére


Воланд
titán

szerintem nincs. ezeket a gyartok irjak meg a sajat eszkozukhoz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12632) Catman válasza Воланд (#12631) üzenetére


Catman
aktív tag

Kar... Koszi az infot.

(#12633) canniball válasza Fire/SOUL/CD (#12602) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, marad a reinstall...

Sub-ZeRo!
De ha csak egyszerűen kikapcsolod a lapozófájlt ugyanott vagy mintha ramdrivera raknád, felesleges túlbonyolítani.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12634) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok!

egy gépre kéne win7, csak nem tudom, hogy professional vagy ultimate lenne a jobb megoldás, hogy fusson is rendesen
a keret 50k!

gondolom, hogy 32 bites verziót érdemes

net, filmnézés, irodai munkára kéne, semmi extra, játék sem lenne rajta

Intel® Core™2 Duo Processor E4400
2x1 gb ddr 800 dual ram
régi pci-e vga

szerintetek?

köszi

(#12635) spiritex válasza izomhod (#12634) üzenetére


spiritex
veterán

A 2 giga ram nagyon kevés a mai világban, win7 alá meg tényleg illik 4 gigát rakni minimum, ahhoz viszont 64 bites win7 dukál, prof. vagy ultimate.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#12636) izomhod válasza spiritex (#12635) üzenetére


izomhod
senior tag

akkor inkább hagyjam fenn az xp-t?
az sp3nak meddig van supportja?

tényleg nem vagy valamire lenne használva

[ Szerkesztve ]

(#12637) bpx válasza izomhod (#12634) üzenetére


bpx
őstag

erre még egy Home Premium is bőven elég
marad pénz + memóriára, és mehet 32 helyett a 64 bit is

(#12638) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Hali!

Az a gondom, hogy ha a hálózati profilban (ami amúgy nálam nyilvános) kikapcsolom a hálózatfelderítést és fáj/nyomtatómegosztást, akkor a következő Win induláskor, amikor betölti az asztalt meg a többi induló programot, fullra kifagy az egész rendszer, csak a reset segít és az, ha csökkentett módban csinálok egy rendszer-visszaállítást akkorra, amikor még nem volt a fenti két opció kikapcsolva. Miért csinálhatja ezt?

Mercury

(#12639) izomhod válasza bpx (#12637) üzenetére


izomhod
senior tag

anniyt csinálhatok még, hogy a 2x1gb 800 mhz mellé beteszek 2x512 667 mhz ramot

van annak értelme?

vagy adjak ki még 8 rongyot 2 giga ramra?

(#12640) Catman válasza izomhod (#12639) üzenetére


Catman
aktív tag

En ediig 2gigaval hasznaltam a win7-et, nem ereztem, hogy keves lenne...

(#12641) TRob1 válasza izomhod (#12639) üzenetére


TRob1
veterán

Jobban jársz ha egy 64bites Home Premiumot veszel plusz 2giga ramot, és így bele is férsz a keretbe (még marad is, az meg mehet akár vga-ra vagy cseréled a procid jobbra)
A ram mindig jól jön, a "nagyobb" wineket viszont nem használnád ki.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#12642) vlevi válasza izomhod (#12639) üzenetére


vlevi
nagyúr

"vagy adjak ki még 8 rongyot 2 giga ramra?"
Nálam is itt szokott befuccsolni a gépbővítés.
Kicsit összeszámolgatja az ember, és már majdnem veszel egy használt core2-es configot 1333-as DDRII memóriával (a bolti új ára 3000Ft...) , procival, alaplappal együtt. Nem 8 ezerért, de majdnem. Ezért nem érdemes szerintem apránként bővítgetni a gépet. Majd ha úgy alakul, hogy be tudsz ruházni egy új vasba, akkor arra lökheted rá a win7-et, de addíg, csak azért, hogy unalmadban installálgass, arra felesleges legyilkolni az XP-t.

(#12643) izomhod válasza vlevi (#12642) üzenetére


izomhod
senior tag

na úgy döntöttem, hogy erre a gépre nem költök többet, win xp 2014 áprilisig szupportált, úgyhogy marad az

köszi az infókat srácok

(#12644) Sub-ZeRo válasza canniball (#12633) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát vagy kikapcsolod, vagy átrakod máshova. Nem ugyan az a kettő.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12645) canniball válasza Sub-ZeRo (#12644) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha kikapcsolod akkor a memóriából gazdálkodik. Ha csinálsz a memóriából ramdriveot és oda teszed akkor szintén a memóriából gazdálkodik. Számomra a végeredmény egyformának tűnik.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12646) Sub-ZeRo válasza canniball (#12645) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ez így igaz, de ha kell valaminek lapozófájl, akkor a ramdrive-ból gyorsabban olvass, mint a vinyóról. Itt meg megbukik az, hogy a kikapcsolás meg a ramdrive-ba való rakás nem ugyan az.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12647) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok, az mitől van, hogy a Start menüben egy-két újabban telepített programnál a háttér sárga lett?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#12648) spiritex válasza sz.j (#12647) üzenetére


spiritex
veterán

Attól, hogy ez egy "feature", extra a win7-ben, amit én azonnal ki szoktam kapcsolni. Ha jól emlékszem tálcára jobb egér, majd Tulajdonságok, és ott lehet kikapcsolni.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#12649) canniball válasza Sub-ZeRo (#12646) üzenetére


canniball
nagyúr

"...ha kell valaminek lapozófájl..."
Akkor valóban igaz. De ha nem kell semminek akkor nem érdemes szórakozni vele.

"Itt meg megbukik az..."
Nem megbukik, hanem megáll vagy beigazolódik vagy ilyesmi. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12650) sz.j válasza spiritex (#12648) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót, ott volt ahol írtad, az "újonnan telepített programok kiemelése" jelölőnégyzetből ki kellett venni a pipát.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.