Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13201) Sub-ZeRo válasza Steelmanus (#13200) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát HP-t nem is tudsz magyar nyelvre állítani, csak ha beleintegrálod a telepítőbe, vagy már alapból olyan. De magyar meg angol HP liszensz között nincs különbség. A nyelvtől független, csak a kulcs legyen jó HP-hez.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13202) oz82


oz82
senior tag

Sziasztok!

szerintetek mennyit ír(hat) ssd-re a win7 egy nap alatt.

-Lapozófájl kikapcsolva.
-Sdd-n csak vvin7 illetve a klónozás előtti programok, és a user adatok vannak.
-hibernálás, defrag, stb kikapcsolva
-temp mappák (amit tudtam) és firefox cache átirányítva HDD re.

Átlagos nap ami jópár óra net, és word excel, game alatt nálam 2-3Gb ot tesz ki, kb 8 óra üzemidő alatt

Ez sok kevés, vagy átlagos? SSD miatt kérdem

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#13203) TigerCat válasza oz82 (#13202) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem tök lényegtelen, csak használd. Nem kell félteni. Az előző SSD-met kíváncsiságból 100x leformáztam (nem vicc) és egy napig teleírtam, töröltem mindent folyamatosan. Semmit nem változott a teljesítménye. Egy másikon keresőrobot írta napi 24 órában az adatokat kb. 2 évvel ezelőtt, durván két hónapig. Azóta is megy hiba nélkül adminisztrátori gépben XP-vel.
Amúgy a lapozófájlt ne kapcsold ki, inkább állítsd kisebbre, fix méretűre és ne pakolj át mindent egy lassabb vinyóra. Mit nyersz vele?!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13204) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Az utóbbi pár napban hiába kattintok jobb alul az órára, nem hozza be a dátum/idő beállításokat, illetve ha az óra fölé viszem a kurzort, nem mutatja a dátumot. Van valami ötletetek, hogy miért lehet ez?

(#13205) fabal_


fabal_
csendes tag

Üdv
Valaki otthon van a sysprep témában?
A gépem főelemeit (alaplap,proc,ram, vinyo) a héten fogom cserélni. A rendszert nem naon akarom ujrarakni. Szal a tapasztaltabbaktól. Kb 1 egy éves win7 rendszert lazán sysprep-elhetek audit modban generalize nélkül gondoltam. Ezután újra kell aktiválni a win7-et?

uff a hegyeken túl s innen ahol nap szeli át a zöldet csendben s szépen.

(#13206) fabal_ válasza DeFranco (#13156) üzenetére


fabal_
csendes tag

Nem hinném h annyira izgatná. Lenovo thinkpad-ben nem gondolkodtál? Az kimondott üzleti feeling s vannak belőlük átlagár körüliek, de jól össze van pakolva. Ha egy emberkének kell a kft-ből nem érdemes enterprise-t felhányni rá de home-ot sem. Egy professional-t dobnék rá. Vagyis én oylanokkal telepítettem egy vállalkozásnál igaz ott is csak átlag ill. irodai munkára használták no policy vagy dns.

uff a hegyeken túl s innen ahol nap szeli át a zöldet csendben s szépen.

(#13207) Mustármag válasza TigerCat (#13188) üzenetére


Mustármag
őstag

Nincs sajnos vistához is ugyan azt a telepítőt adja be és az 32-bites.
Valami más ötlet?

(#13209) closedown


closedown
csendes tag

Telepítés után némi frissítési folyamat közben véletlenül áramtalanítottam a gépet. Úgy tűnik van egy frissítés, ami emiatt azóta is sikertelenül próbál a gépemre települni, folyamatosan ott jelez, és próbálja is mindig feltenni, de nem sikerül neki. Van erre valamiféle megoldás? Újra letölteni, esetleg valami regisztrációt módosítani, amivel kényszeríthetem, hogy újra automatikusan letöltse és frissítsen?? Ez egyébként valami ActiveX KillBits, gondolom fontos lenne. Köszönöm előre is.

(#13210) oz82 válasza TigerCat (#13203) üzenetére


oz82
senior tag

Csak kíváncsi voltam, szerintem (is) túl van picit lihegve ez az élettartamosdi.
no mind1, padd pörögjön, vagy inkább ne :)

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#13211) vilmaboy válasza closedown (#13209) üzenetére


vilmaboy
őstag

ha jól emléxem, akkor telepített alkalmazásoknál ki lehet választani, h lásd a frissítéseket is a listában... ott távolitsd el az adott számú frissítést és próbáld ismét updatelnia win-t. Ha nem megy, akkor próba meg letölteni a win support oldaláról a száma alapján és manuálisan feltenni. ha ez sem akkor ugyanezeket csökkentett módban... ha ez sem, akkor passzolom :) talán telepítő cd és rendszerjavítás...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#13212) vilmaboy válasza #46372352 (#13208) üzenetére


vilmaboy
őstag

azért van mert így írták meg... nekem is így indul... ne foglalkozz vele. az abev-et futtasd. ő futtatja magát java környezetben. más program is futtat parancssorokat, csak nem látod... és az nem dos-os ablak, csak úgy néz ki. sima parancssor futtató... de ettől még nem dos-os...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#13213) vilmaboy válasza petyus_ (#13204) üzenetére


vilmaboy
őstag

nekem is csinált ilyet egy időben. valami frissítésnél volt gond. asztán megjavult. jobb klikkre sem csinál semmit? máshonnét sem éred el a dátumbeállításokat? startmenü?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#13214) closedown válasza vilmaboy (#13211) üzenetére


closedown
csendes tag

Köszi, így ebben a sorrendben próbálkozom.

(#13216) vilmaboy válasza #46372352 (#13215) üzenetére


vilmaboy
őstag

tegyél ki parancsikont az asztalra... asztalon jobb klikk, új - parancsikon... kitallózod a parancsikon helyét és futtasd abból. Vagy nyiss sima intézőt. abban is futni fog. legfeljebb az ikonra majd jobb klikk - tulajdonságok és ott keresd meg a futtatás rendszergazdaként pontot és X-eld be... de nem fog kelleni. nekem alapból is kitette az ikont... megmondanám az ikon hivatkozását, de nem vagyok odahaza. Azt tedd ki amivel indul. ne foglalkozz vele, h parancssort futttat. utána elindul... :))

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#13217) Endless


Endless
aktív tag

Sziasztok!Nem tudom, hova irjam a problémámat de remlélem tudtok segíteni.Windows7 Ultimate 64-em van és ha elmegy készenlétbe a gép nem kapcsol be csak a CPU ventillátor kezd el max fordulaton pörögni de képet nem ad.Mi lehet a gond?

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#13219) qqcqqc válasza #46372352 (#13218) üzenetére


qqcqqc
őstag

nekem is volt vele szopásom.
64 bites rendszer, 32 bites böngészők miatt 32 bites java.
ugyan az volt fekete ablak felvillan és kész.
én feltelepítettem 64 bites win-hez való javat és azóta nincs ilyen szopás.
igaz, így va egy 32 bites javám a böngészőkhöz, és egy 64 bites a NAV-nak :W

(#13221) vilmaboy válasza #46372352 (#13218) üzenetére


vilmaboy
őstag

hmmm... küldj nekem egy privit (hogy el ne feledjem) és megnézem este az otthoni glépemen, hogy mi indítja az ikont. nem tudom sajna fejből... Holnap szabin vagyok és otthon. akkor vaszeg felnézek és elküldöm neked, hogy mizu...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#13222) vilmaboy válasza #46372352 (#13220) üzenetére


vilmaboy
őstag

szedd le alternativ opldalról. mittomén szoftverbazis. chip stb...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#13223) TigerCat válasza Mustármag (#13207) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Milyen típus pontosan?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13224) Visormail válasza closedown (#13209) üzenetére


Visormail
addikt

Töröld a C:\Windows\SoftwareDistribution\Download\ mappa tartalmát.

(#13217) Endless bios frissítés ha van újabb, a biosban legyen az energiagazdálkodásnál minden a legfejlettebbre állítva pl ha S1-en van S3-ra, ha van külön ACPI 2.0 akkor engedélyezd. Kezd el frissíteni a drivereket a hardver gondon túl azok szokták okozni a sikertelen készenlétibe lépést/feléledést.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#13225) fabal_ válasza fabal_ (#13205) üzenetére


fabal_
csendes tag

Valaki a fent említettekben tudna segíteni. Egy furik itt ülöka gépe lőtt s egy koffernyi programot telepítek éppen időt spórolna meg nékem.

uff a hegyeken túl s innen ahol nap szeli át a zöldet csendben s szépen.

(#13226) Kolondrum


Kolondrum
félisten

*** STOP: 0x000000ED (0x89D4FE30, 0xC0000006, 0x00000000, 0x00000000) UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME

üdv! A fenti kékhalál hiba mire utal? Nem az első a hölgy szerint. Kb 3hete volt ilyen és hdd-t cseréltek. A 89d4.... Mindig változik azt mondta. Merre keresse a hibát? Thx!

(#13227) Visormail válasza fabal_ (#13225) üzenetére


Visormail
addikt

Az nem jelent semmit hogy 1 éves a win attól még sikerülhet simán elsőre, viszont ha processzor csere is lesz akkor ha platformot is váltasz (intel/amd) nem fog menni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#13228) medek3


medek3
aktív tag

win7 64 nem jeleníti meg rendesen a tálcán és a a startmenüben jó néhány program saját ikonját.
Van valakinek hasonló tapasztalata?

(#13229) Воланд válasza medek3 (#13228) üzenetére


Воланд
titán

[link]?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13230) sz.j


sz.j
nagyúr

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Az miért van, hogy ha egy képet a Windows Fényképnézegetővel a helyes állába fordítom és ezt elakarom menteni, akkor mindig ez a hibaüzi ugrik fel.

(Ui. Viszont pl. az XnView képnézegetővel a forgatás után a kép elmenthető.)

Hogy tudnám ezt a hibát megszüntetni?

Kösz a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#13231) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Amúgy most mi a legolcsóbb, de legális (tehát nem az apróból 10k-ért vett vagy-letiltják-vagy-nem licensz) beszerzési forrás egy Win7 HP-ra? Milyen lehetőségek vannak? 25k-ért láttam OEM-et boltból. Van ennél olcsóbb megoldás?

(#13232) vilmaboy válasza sz.j (#13230) üzenetére


vilmaboy
őstag

mási kprogi sem menti le? pl paint...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#13233) fabal_ válasza Visormail (#13227) üzenetére


fabal_
csendes tag

AMD x2 64 4800+ ról váltok AMD x6 1045t re. Szal maradok hű amd-s.
Így működhet a dolog ?

uff a hegyeken túl s innen ahol nap szeli át a zöldet csendben s szépen.

(#13234) vilmaboy válasza fabal_ (#13225) üzenetére


vilmaboy
őstag

alaplap és proc csere után szerintem be fog állni a rendszered...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#13235) fabal_ válasza vilmaboy (#13234) üzenetére


fabal_
csendes tag

Ezt szeretném vhogy a sysprep /audit témával kikerülni. Hátha sikerül. Csupasz gépen is vagy 2x használtam nem hogy még így. Így nem tudom hogy fog rá reagálni.

uff a hegyeken túl s innen ahol nap szeli át a zöldet csendben s szépen.

(#13236) oz82 válasza fabal_ (#13233) üzenetére


oz82
senior tag

Szia!

Tavaji konfinom: Nfos 3 as chipsetes Asus lap X2 4200+, DDR1 memória
új:Asrock 880 GMH u3S3, Athlon II 630, DDR 3 memó

Csere után picit köhögve indult, pár drivert kellett leírtani, kb 1 hétig kaptam a kékhalálokat. De aztán beált működik faszán. Kb 2 hetente 1x megfagy inkább játékok alatt, passz lehet oc miatt. Nem kellett aktiválni a win-t

Most klónoztam mert kapott a win 7 ssd maga alá. nincs gond.

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#13237) Debilon válasza vilmaboy (#13234) üzenetére


Debilon
addikt

nem fog beállni, csak az előző alaplaphoz tartozó drivereket meg mindent le kell szedni (nagyjából hasonló váltást csináltam én is)

szóval működni fog rendesen

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#13238) fabal_ válasza oz82 (#13236) üzenetére


fabal_
csendes tag

THX srácok.
Így legalább fütyörészve fogok alkatrészeket hajigálni ki illetve be
:D

uff a hegyeken túl s innen ahol nap szeli át a zöldet csendben s szépen.

(#13239) sz.j válasza DeFranco (#13231) üzenetére


sz.j
nagyúr

Más is lementi a változtatást (pl. PhotoScape) egyedül a Windows Fényképnézegető-je nem, ami kellemetlen tud lenni amikor pl. kapok egy képet és rögtön megszeretném nézni majd az átforgatást követően rögtön elszeretném menteni.
Sőt volt már olyan is, hogy a Windows Fényképnézegető-vel egyes képeket át se lehetett forgatni, mással meg igen.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#13240) DeFranco válasza sz.j (#13239) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És miért nekem válaszolsz batman? :D

Amúgy ez egy érdekes popup ablak, nekem nem úgy tűnik, mintha "gyári" lenne. Ugye nem valami agyonmókolt pistike edition Windows?

Ha rákattintasz a miért linkre, mit mond?

[ Szerkesztve ]

(#13241) sz.j válasza DeFranco (#13240) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bocsi, bocsi, félrenyomtam ...... :B

"(Amúgy ez egy érdekes popup ablak, nekem nem úgy tűnik, mintha "gyári" lenne. Ugye nem valami agyonmókolt pistike edition Windows?)"
Nem, ez egy dobozos jogtiszta win7 pro(!), ami a "Személyre szabás"-on belül XP-s külsőre lett állítva.

"Ha rákattintasz a miért linkre, mit mond?"
A lényege az, hogy nem tud rá megoldást, forduljak a Microsoft-hoz ...... :(((

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#13242) DeFranco válasza sz.j (#13241) üzenetére


DeFranco
nagyúr

CCleanert megfuttatnám a helyedben, esetleg a víruskergetőt is. Mik a szokásaid, mennyit telepítesz különböző programokat? Ezt mióta csinálja? Rendszervisszaállítás esetleg?

(#13243) bpx válasza sz.j (#13230) üzenetére


bpx
őstag

milyen kép ez? nem minden formátumot tud ám

pl. ilyet is találtam:

"In addition, please understand that Nikon RAW images (and most Canon) do not support rotate functionality in Windows Photo Viewer, and thus rotate is disabled. To rotate those types of images, the user will need to use an image editing program that fully supports their RAW codec."

paintben rajzolsz valamit, azt tudja forgatni?

[ Szerkesztve ]

(#13244) Воланд válasza DeFranco (#13231) üzenetére


Воланд
titán

nincs.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13245) DeFranco válasza Воланд (#13244) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kár.

(De tényleg, nem szokott lenni valami akció, vagy promóció, vagy akármi?)

re:#13246: amúgy az apróban árult win licenszek és/vagy kulcsok honnan vannak?

[ Szerkesztve ]

(#13246) Воланд válasza DeFranco (#13245) üzenetére


Воланд
titán

csak megjeleneskor. kedvezmenyes upgrade, meg family pack.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13247) herhi


herhi
tag

Sziasztok!
Mivel gyorsan kell a válasz, jobbnak látom ide beírni a kérdésemet. :B Szóval, 64bites Win 7 USB telepítőt .iso fájlból csak 64bites windowst használó gépen lehet készíteni?? :(( Win7 USB Tool programmal próbálkozom pár perce.... (32 bites gépen :DD
köszönöm a segítséget! :R :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13248) Fire/SOUL/CD válasza herhi (#13247) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Szóval, 64bites Win 7 USB telepítőt .iso fájlból csak 64bites windowst használó gépen lehet készíteni??"
Nem, ha van kéznél x86-os W7 telepítőlemez/ISO is... (Mivel ISO-ból készítenéd, ezért azt fel kell mountolni, pl Daemon Tools Lite-al...)

UI: A bootsect parancs futtatásához egy 32 bites Vista telepítő is megfelel, ha nincs W7 32 bites telepítőd.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13249) herhi válasza Fire/SOUL/CD (#13248) üzenetére


herhi
tag

legyen úgy, köszi, bár nem tűnik egyszerűnek ;] elsőre... :DD

(#13250) sz.j válasza DeFranco (#13242) üzenetére


sz.j
nagyúr

A CCeanert, az AVG PC Tuneup-ot hetente használom.
Vírus? Nem hiszem, hogy lenne, legalábbis az AVG, az MBAM, az EmsiSoft és a Kaspersky Rescue Disk 10 semmit nem jelzett, ráadásul ezeket elég sűrűn futtatom, mivel félig-meddig céges gépről van szó, napi 30-100 email-el.
A jelenség az első perctől fennáll, tehát visszaállításnak sem látom értelmét.

@ -Zeratul-
Valószínű, hogy fényképezőgéppel készült bild.jpg képek, csak az a furcsa, hogy nem mindegyik képnél áll fent ez a jelenség ....
Az én Pana gépemmel készített képeknél, ill. a paint képeinél nincs gond.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.