Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) Viktoár


Viktoár
addikt

Megcsináltam a Win7 32/64 bit és xp-s külső hdd-s telepítőt de nem lett az igazi.Az xp az sikerült viszont a win7 nél mikor bejön ez az ablak akkor nincsenek feliratok,vagyis nem látom hogy éppen melyik verziót választom.Valamint csak két választási lehetőségem van mert a kijelölő sáv csak 1-et ugrik le illetve fel.

Valakinek ötlete hogy mit rontottam el?

Holnap megpróbálom az MSDN féle win7 ultimate-tel.

Üdv:Viktor

(#13602) canniball válasza canniball (#13523) üzenetére


canniball
nagyúr

Valaki?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13603) OddMan


OddMan
őstag

A Win7 képes router-ként működni? :U A gépben 2db hálókártya van.
Eddig annyit csináltam, hogy a registry-be átállítottam az "IPEnableRouter" opciót 0-ról 1-re.
Az ipconfig /all parancs ezek után azt írja, hogy "IP Routing Enabled" Yes.
A szolgáltatásoknál a "Routing and Remote Access" service-t el kell indítani? :U

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#13604) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Lehet, hogy hülye kérdés, de a felhasználói fiók beállítása mennyire fontos? Én kikapcsoltam, mert alapértelmezetten folyton jön fel a kis ablak, hogy engedélyezem-e, stb. és nagyon zavaró. Biztonság szempontjából (főleg az internet miatt) érdemes bekapcsolni?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#13605) Kvazár válasza Kvazár (#13599) üzenetére


Kvazár
őstag

Tudja valaki, hogyan lehet olyan w7-es telepítő lemezt létrehozni, ami minden frissítést tartalmaz?

(előzmény)

Eladó cuccaim: -

(#13606) Nobuo válasza Kvazár (#13605) üzenetére


Nobuo
tag

(#13607) TRob1


TRob1
veterán

Volt már vkinek olyan hogy a Monitor nem megy készenlétbe? Vagyis nem kapcsol ki ha "lejár az ideje" :D (Nem beszélve arról, hogy vmiért most az alvó állapot sem müxik: nyomok egy alvó állapotot, csak elsötétül 1 pillanatra a monitor és megy minden tovább - A gépből semmi nem is kapcsol ki) Gondolom vhogy összefügg ez a 2 dolog. Nincs semmi buhera a Winben (win7prof, 64bit)

Eddig nem voltak ilyen gondjaim... Csak az a baj hogy nemtom mióta van így, mert csak tegnap vettem először észre hogy megy a monitor mikor már aludnia kellene (Alaplap s3-ra van állítva ahogy volt is.)

Mi a fene okozhatja ezt? Nvidia driver? (csak nem, nem olvastam még hasonlót) Vagy vmi alkalmazás? Vagy máshol van a bibi? Ötlet?

¤ R'n'R ¤

(#13608) Sub-ZeRo válasza TRob1 (#13607) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egy program nem engedi alvó módba. Milyen programok vannak felrakva?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13609) TRob1 válasza Sub-ZeRo (#13608) üzenetére


TRob1
veterán

Van egy pár :D Majd megpróbálom kilövögetni az összeset, hátha okosabb leszek... Mondjuk az "óra melletti" azonnal indulókat kilőttem már az MSE kivételével, de ua. volt a helyzet... Na de majd a feladatkezelőből. :K

(#13610) xcds:
Mondjuk előfordulhat... a legújabb beta van fenn (ha az appok kilővése nem jön be, felteszem az ezelőtti drivert, hátha megjavul)

Köszi a tippeket skacok. :R

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#13610) xcds válasza TRob1 (#13609) üzenetére


xcds
őstag

Én úgy vettem észre, hogy a vga driver szokta megbolondítani a készenléti módot.

(#13611) jayjay


jayjay
tag

Sziasztok!
Előjött nálam is a windows Installer hiba a Lenovo s2o5-ös netbookomon (windows 7 64bit Home Premium). Több programot sem tudok rendesen installálni, ami idegesítő.
Leírná valaki, hogy ilyenkor pontosan mi a teendő?

Másik problémám
Frissen telepített gépem lefagyott és azóta nem indul újra ill. nem tudom telepíteni a windowst . Videókátyát, vinyót, dvd írót és windows lemezt többet is próbáltam. Memóriát kivettem, visszaraktam ill csak az egyiket raktam vissza. Induláskor eljut a starting windows feliratig utána feketeség. Újratelepítésnél windows loading files felirat és utána feketeség(nem tölt be).
Mindent lehúztam a gépről.
Mi lehet a hiba oka?

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#13612) vilmaboy válasza brugo (#13579) üzenetére


vilmaboy
őstag

Én 30-40et szoktam hagyni win-nek, officenak stb... Nyugodtam használt a telepítő particionálóját...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#13613) vilmaboy válasza jayjay (#13611) üzenetére


vilmaboy
őstag

Próbálj bootoláskor F8-at és menj be hibakereső vagy csökkentett módba... Vagy használd a telepítő lemezt és próbáld meg javítani a rendszert. Hátha... Ha más nem, akkor marad a reinstall (szerintem)...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#13614) Viktoár válasza Viktoár (#13601) üzenetére


Viktoár
addikt

Nos megcsináltam a w7 x86/x64 telepítőt Win xp sp3-al kombinálva.Tökéletesen működik minden ahogy kell.Ha esetleg más is ilyesmire adná a fejét akkor az MSDN féle kiadásokkal tegye. :K

Köszönöm a segítséget mindenkinek. :R

Talán majd "továbbfejlesztem" a telepíthető rendszereket de egyelőre nekem ez most több mint elég.

Üdv:Viktor

(#13615) jayjay válasza vilmaboy (#13613) üzenetére


jayjay
tag

Ezeket természetesen már mind próbáltam. Elindítom a repair...és ugyanúgy feketeség (bios bejön elindul az alkalmazás és semmi). Mivel nem tudom újratelepíteni sem ( említett probléma) , ezért vagyok tanácstalan.

[ Szerkesztve ]

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#13616) jayjay válasza vilmaboy (#13613) üzenetére


jayjay
tag

Ezeket természetesen már mind próbáltam. Elindítom a repair...és ugyanúgy feketeség. Mivel nem tudom újratelepíteni sem ( említett probléma) , ezért vagyok tanácstalan.

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#13617) Laccoss válasza jayjay (#13616) üzenetére


Laccoss
addikt

Gondolom van monitorkimenet a laptopon, dugj rá egy monitort/tv-t hátha arra dobja át a képet.

(#13618) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Hálózati mappát bele lehet foglalni egy másik local mappába?

pl

Ezt: \\192.168.1.1\media
Ide: D:\media

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#13619) taxy88


taxy88
aktív tag

Sziasztok!

Bemásolom ide a vista topic-ból a problémámat:
Ami következő lenne: USB gond, kicsit bővebben az ,hogy a rendszer nem ismeri fel az eszközöket(okosteló, usb hdd). Bluetooth egeret, pendrive-ot gond nélkül felismeri.
Addig eljutottam, hogy az energiagazdálkodási lehetőségeknél, a speciális résznél az usb szelektív felfüggesztést letiltom.Akkor néha jó.De a következő restartnál megint nem ismer fel semmit.
Windows XP-vel semmi ilyen gondom nem volt, tehát nem hardveres gond van szerintem.
Win7-el ugyanez a helyzet
infók: Asus x51l(laptop) - Vista SP2 32bit

Köszönöm előre is!

(#13620) Sub-ZeRo válasza taxy88 (#13619) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Saját drivert kellene nézni hozzá, lehet hogy van. A gyári honlapon keresgélj.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13621) taxy88 válasza Sub-ZeRo (#13620) üzenetére


taxy88
aktív tag

Az asus chipset driver-e fent van, amit az update frissített is

(#13622) Sub-ZeRo válasza taxy88 (#13621) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor törlöd le és nézzd meg úgy mit csinál.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13623) taxy88 válasza Sub-ZeRo (#13622) üzenetére


taxy88
aktív tag

Azt már próbáltam sajnos nem volt jó.Most a vista topicban segítettek ,hogy az update-ben ne csak a win rendszerhez legyen keresés, hanem máshoz is.

(#13624) brugo


brugo
aktív tag

Köszönöm a jó tanácsokat !

(#13625) FET-MEN


FET-MEN
veterán

hi all. van egy kis gondom vagy kérdésem. van itt nálam egy acer aspire gép windows 7 64 bit telepítése van folyamatban, de kb 1,5 órája halad a dolog, és ott tart hogy windows fájlok másolása 34%.
ilyenkor mit lehet tenni, vagy csak várjak?

megjelent egy hibaüzenet hogy nem tudta rámásolni. de a gép müködik az a lényeg. kezdem elölről. :R

[ Szerkesztve ]

Iphone 7

(#13626) TFSi


TFSi
őstag

Sziasztok!

Érdekes hibát produkál nekem a WU, ugyanazt a biztonsági frissítést teszi fel újra és újra, valamint újból és újból felajánlja telepítésre az IE9 x64, pedig már a gépen van... Nem is sikerül neki feltenni.

Próbáltam már Fix It-tel, és WU reseter-rel (vmi *.*bat kiterjesztésű fájl volt), de semmi... Jelenleg mindkét frissítést elrejtettem... Idegállapotban vagyok, szívesen venném valakinek a segítségét. :D

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#13627) somasz


somasz
addikt

Üdv!
Van egy 160gb-os intel ssd, és 2db 500-as samsung vinyó tükrözve a gépben, az ssd-n van a rendszer. Most vettem észre, hogy a rendszer számára fenntartott 100mb-os rész a vinyókon van elhelyezve, nem az ssd-n. Ez jelenthet problémát nekem? :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#13628) bpx válasza somasz (#13627) üzenetére


bpx
őstag

ha kikerülnek a vinyók vagy valami baj lesz velük, a Windows nem fog tudni bootolni, de telepítő DVD-vel javítható

[ Szerkesztve ]

(#13629) somasz válasza bpx (#13628) üzenetére


somasz
addikt

fakk, legkönnyebben hogyan tehetem át?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#13630) Szabolcs78


Szabolcs78
csendes tag

Sziasztok

Nemrég vásárolt VQ2220 digitális kamerámhoz keresem a programokat, drivereket.

Kerestem a neten, de sajnos, csak "driverletöltő" programokat tudnék leszedni helyettük.

OKOSKODÁSRA NINCS SZÜKSÉGEM (Pl gugli a haverod, stb...), efféle választ nem kérek.

Aki a fent említett dolgokkal tud érdemben segíteni: írjon!

Köszönöm ! :R

(#13631) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok! Amilo Li 1718 notebook elbír a win7 32bit-tel? Gyárilag Vista volt rajta.
A linkelt specifikációtól annyiban tér el, hogy csak 1gb ram van benne...

(#13632) Csabee. válasza dodopek (#13631) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Simán elmegy vele igen! Vista- nál gyorsabb és jobb is lesz! Nyugodtan telepítsd.

Üdv: Csabee.

(#13633) dodopek válasza Csabee. (#13632) üzenetére


dodopek
addikt

Én is így gondoltam... :)

(#13634) Laccoss válasza Szabolcs78 (#13630) üzenetére


Laccoss
addikt

Mikor rádugtad a windows keresett drivert? Talált is valamilyet? Én samsung fényképezőnél jártam úgy, hogy a Start menü - eszközök és nyomtatók közé rakta be a fényképezőgép ikonját, és arra rákattintva hozta csak be intézőben a memóriakártyán lévő képeket. Onnan lehetett csak másolgatni, ill. importálni a vinyóra.

[ Szerkesztve ]

(#13635) Szabolcs78 válasza Laccoss (#13634) üzenetére


Szabolcs78
csendes tag

Szia!

Valami driver van hozzá, de ennyi ... szerencsére meghajtóként fölismeri az XP, Intézőtől Sajátgépig, Navigátorig másolhatok róla bármivel bármit.

Viszont szeretném megszerezni a ténylegesen hozzá tartozó "telefonkezelő" programot.

Az ugyanis kellene hozzá, hogy pl webkameraként is tudjam használni a fényképezőgépet.

Eredeti az XP-m, de nem bírja telepíteni a hiányzó "kezelő" programot, sajnos ...

(#13636) Laccoss válasza Szabolcs78 (#13635) üzenetére


Laccoss
addikt

És ha beállítod webcamerának a beállításaiban, és úgy dugod rá usb-re?

XP alá ezzel? [link]

[ Szerkesztve ]

(#13637) Szabolcs78 válasza Laccoss (#13636) üzenetére


Szabolcs78
csendes tag

Tyű, mik vannak ...

Most néztem az eszközkezelőben: Lemezmeghajtóként tartja számon! :C

(#13638) eszgé100


eszgé100
őstag

sziasztok!

anyám laptopján létezik egy olyan partíció, ahonnan helyre lehet állítani a win-t, ha valami történne vele, ezzel kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy ilyet asztali gépnél is lehet csinálni? az lenne a tervem, hogy újratelepíteném a gépemen, és miután felraknék minden szokásos programot, akkor csinálni egy mentést az egészről, és ha gáz van akkor visszaállítani ebből a mentésből, ez kivitelezhető? régen még volt türelmem szórakozni az ilyenekkel, de most már nagyon ellustultam, bár szerencsére a win7-et még csak most kell először újraraknom, de többször már nem is szeretnék ilyenekkel foglalkozni, inkább csak egyszer rászánom az időt, hogy normálisan beállítsam

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#13639) Dot


Dot
őstag

Hali!
Ismét csak segítséget kérek: [link]

Sub-ZeRo kolléga javaslatára cseréltem dirvert, a realtek oldaláról a legfrissebbet töltöttem! Ez azt eredményezte, hogy gyakrabban áll fent a probléma 2-3 óránként! Igaz kevesebb szolgáltatás száll el! A böngészés, torrent mindig! Msn, TS3, valamikor igen, valamikor nem!
Mivel a routerem menüjét sem érem el, csak telóról, így tuti itt lesz a hiba!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#13640) tomgabor


tomgabor
senior tag

Valamiért kaptam egy kék halált, valaki el tudná magyarázni miért?
[link]

Hiába Ctrl+Alt+Del meg reset nem látja az SSD-t amin a rendszer van. bootimgr vagy milye fájlt hiányol.

Van valakinek valami ötlete mitől csinálta ezt?
Mi közben történt ez: KMPlayer zene lejátszás, uTorrent, Orbit, JDownloader, mIRC, Opera böngészés 4GB ram használattal. Lapozófájl az SSD-n van, böngésző cache HDD-n.
Ép mIRC-et letettem tálcára és netezni akartam, de befagyott a kép, zene ment tovább, semmire nem reagált a gép, zene szám végetért 30 mp-re rá kékhalál.

(#13641) Borgi


Borgi
aktív tag

Hi,

keresőben nem találtam közeli problémát, így írok én.

Adott egy Fujitsu Celsius H710-es noti, és a minap vettem észre, hogy mikor nincs bedugva egér és bal klikkelek (tapipad alatti és feletti bal gomb is ugyan azt csinálja) akkor normál klikk mellett görget egyet lefelé (elöbb gördül).
Ha lekaptam a drivert akkor müködik rendesen csak nincsenek a synaptic funkciói mint pl görgető gombok, görgető sáv, USB egér esetén tiltás... viszont nekem ezek kellenek (főleg az utolsó).

Amint felrakom synaptics driverét csinálja ujra.
USB Egér müködik ahogy neki kell.
ha átállítom a gombok müködését az nincs hatással a gördülésre: gördül és utána megteszi amire a gomb programozva van.

Vírusírtót végigfuttattam, és Spybot S&D-t is. Semmi említésre méltó. Bár előkerült egy progi ami nem tudom hogy került a gépre és a Facebook oldalamra tett ki reklámokat. Azt programok közül uninstallálni tudtam.

ötleteket válaszokat előre is köszönöm.
Borgi

Resistance is Futile!!

(#13642) Borgi válasza Borgi (#13641) üzenetére


Borgi
aktív tag

kiegészítés:

Windows 7 ultimate 64 -et használok, de most beraktam egy másik winyót rajta xp sp3 al és ugyan úgy csinálja

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#13643) S-IW válasza eszgé100 (#13638) üzenetére


S-IW
tag

link
link

[ Szerkesztve ]

(#13644) Szabolcs78 válasza Laccoss (#13636) üzenetére


Szabolcs78
csendes tag

A link valami miatt nem jó:

"Error
This link was generated for another IP (94.21.58.67) than your IP (87.97.11.225)
It could be if your ISP or sysadmin uses different IP for web surfing and downloading files"

(#13645) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

A felhasználói fiókok felügyeleténél nem lehet beállítani valahogy, hogy bizonyos programokra amikor futtatni akarom ne kérdezzen rá, nincs ilyen kivétel lista pl.? Vagy csak úgy lehet, ha kikapcsolom a fiók felügyeletet? A kikapcsolás mennyire csökkenti a biztonságot, mert a fórumot olvasva azt olvastam, hogy nem ajánlatos kikapcsolni. Egyébként elég az alapértelmezett szint, vagy a legmagasabbat érdemes használni (ekkor mindenre rákérdez, ez elég idegesítő)?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#13646) Sub-ZeRo válasza zolee0307 (#13645) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem lehet tanítani. Vagy kérdez, vagy lehúzod a csúszkát és akkor nem fog kérdezni.
Azt mondják nem ajánlatos, én nem használom. Hát ez van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13647) eszgé100 válasza S-IW (#13643) üzenetére


eszgé100
őstag

Köszönet :R

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#13648) vilmaboy válasza Sub-ZeRo (#13646) üzenetére


vilmaboy
őstag

Jól értem? Nem ajánlatos lehúzni teljesen a csúszkát? Miért nem? Én mióta van win7, azóta így használom... Mi az oka? :F

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#13649) zolee0307 válasza Sub-ZeRo (#13646) üzenetére


zolee0307
őstag

Még nem volt netem én se használtam, most hogy olvasgattam bekapcsoltam, mondjuk néha zavar, de úgylátom ez is olyan, hogy valaki használja, valaki meg nem. Mondjuk nekem csak egy felhasználói fiók van rendszergazdaként, így lehet, hogy nem rossz dolog, ha be van kapcsolva.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#13650) polonic válasza vilmaboy (#13648) üzenetére


polonic
félisten

Mert akkor teljesen ki van kapcsolva. És a registry virtualizáció, az ie védett módja is oda lesz.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.