Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13701) Lenry válasza LYRI (#13695) üzenetére


Lenry
félisten

igen, tuning. nálam ugyanez a hibakód volt, amikor már nem bírta a tuningot (azután, hogy évekig gond nélkül vitte)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13702) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Ahoj!:)

Win7 Home Prof 64bit-ben be lehet-e és ha igen hol állítani olyat, hogy videónál a HDMI kimenetre küldje a hangot, zenei file-ok (mp3, flac, audióCD, stb.) esetén pedig az optikai digi kimenetre?

Másik rendszerrel kapcsolatos kérdés: Adott egy Win7 Ultimate 64bites rendszer, aminek be volt állítva feladatütemezőben, hogy induláskor futtassa a K10STAT programot, ami így alulfeszeli a procit. A gond, hogy proci downgrade volt és valószínűleg emiatt induláskor kifagy a rendszer :O Csökkentett módban indítva a feladatütemezőt azt írja ki, hogy "A feladatütemező nem képes futni csökkentett módban" és nem is látom a beállított profilt/feladatot. Egyetlen dolog ami lényeges lehet, hogy a File/Beállításokat kiválasztva az alábbi kép fogad. Lehet, hogy a "fájlok törlése" a megoldás?
Hogy tudom az adott feladatot eltávolítani?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13703) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Eddig volt jelszó a gépemen, de most kivettem. Továbbra is ha hálózaton akarom elérni egy másik gépről jelszót és felhasználót kér, semmit nem fogad el. Mi lehet a probléma?

(#13704) Borgi válasza vilmaboy (#13651) üzenetére


Borgi
aktív tag

Hi,

próbáltam újabb sinaptics drivert de azzal is csinálja, és igazából megtaláltam a hiba okát:

ha a lefelé scroll gombnak letiltom a funkcióját akkor nem csinálja, tehát:

a bal gomb megnyomására a lefelé scroll gomb is aktiválódik...

ami pedig vagy szalagkábel vagy gomb hiba bár inkább a szalagkábel, ilyenról már olvastam.

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#13705) coco2


coco2
őstag

Létezik valami olyan globális log win7 alatt (win7 ulti sp1 x64), ahol össze van írva minden alkalmazás neve, ami valaha telepítve lett a gépre? Úgy értem, időközben uninstallálva is lett a program, de utólag akkor is tudni akarok róla. Bármi ömlesztett lista megteszi.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#13706) szabonagyur válasza HollyBoni (#13703) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Kikapcsoltad a hálózati beállításoknál, hogy ne kelljen jelszót is megadni kapcsolódáskor?:)

Nem elég csak a jelszót levenni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#13707) HollyBoni válasza szabonagyur (#13706) üzenetére


HollyBoni
veterán

Köszi, kikapcsoltam. Újabb hiba, nem enged hozzáférni egyik meghajtóhoz sem. :(

(#13708) Steelmanus válasza Mercutio_ (#13702) üzenetére


Steelmanus
addikt

A feladatot ugy tavolithatod el hogy eloszor megnyitod a Futtatas - service.msc szerizszolgaltatast, letiltod a K10STAT szervizt, restart, majd Feladatutemezo-ben megkeresed K10STAT mappat, torlod belole a bejegyzeseket hogy ures legyen a mappa,
es utanna mar a mappat is torolheted.
Gondolom a K10STAT-ot mar leinstallaltad, akkor lehet hogy szervizken mar nem is fut.

(#13709) NEMO1968 válasza Jamby18 (#13676) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Nekem ugyanez volt.
Próbálj meg több helyről Messenger-t letölteni,telepíteni.
Valami olyan frissítés ez,ami nem mindegyikben van benne.
Ha találsz olyat,ami elindul és nem nyavajog,nyert ügyed van(1 darabig).
Nekem egy ideig megoldotta,de fene tudja mennyi idő után újrakezdte a hisztit.
Meguntam és kidobtam.(mindenféle jókat kívánva a Gatesnek.)
Most SKYP-ot használok több mint egy éve gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#13710) Sub-ZeRo válasza NEMO1968 (#13709) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Pedig nem a Gates a hibás azért mert nektek nem indul el. Akkor a többi X millió felhasználónak is lenne valami hibája. Nálatok van/volt a gond.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13711) NEMO1968 válasza Sub-ZeRo (#13710) üzenetére


NEMO1968
őstag

Jó,de akkor mi a gond?
Főleg így,hogy nem indul-letölt telepít-nem jó.Nem telepít-még úgy sem jó.
Esetleg még azzal is cifrázza,hogy a telepítés nem sikerült,de arról már nem ugat,hogy miért nem.
Végtelen körbe kergeti a messengert.
Ráadásul ha egy másik oldalról szedem le a Messengert,az meg gond nélkül megy.
A Gates meg minek javítja azt,ami nem romlott el.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#13712) Sub-ZeRo válasza NEMO1968 (#13711) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát a srácnak a C++ -al van gondja. Ott kell keresgélni. Vagy legyalulni mondjuk egy revo uninstallal az egészet, újraindítani majd megpróbálni egy web telepítőt elindítani. Nekem nem volt ilyen gondom sem 32, sem 64 biten. A kérdés az még, hogy milyen a rendszer, eredeti, vagy kókányolt széthekkelt valami mert attól is lehet gond.
Bill már rég nincs az MS-nél.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13713) adise


adise
őstag

hello!
az alábbi hibát kapom amikor scannelni szeretnék.. [link]

egy mezei hp deskjet 1050 eszközröl lenne szó. Egyik naprol a masikra tortént a dolog, de nemtudok rájönni mi csinálhatta ezt. Minden segitséget szivesen fogadok
koszi

(#13714) NEMO1968 válasza Sub-ZeRo (#13712) üzenetére


NEMO1968
őstag

Nekem legelőször még akkor volt ilyen,mikor XP-t használtam,ami eredeti volt.
Ennek 2 éve kb.
Amiket javasoltál,mindent megpróbáltam,mert nem nyugodtam bele olyan könnyen.
Azóta meg sem próbáltam,már teljesen átálltam a SKYP-ra,azzal nincs ilyen gond.(majd most lesz,hogy megvette a Microsoft)
Mellesleg külömböző fórumokban több 100-an panaszkodnak hasonló problémákra.
Kétlem,hogy mindenki olyan balfácán,mint én :) .

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#13715) HollyBoni válasza NEMO1968 (#13714) üzenetére


HollyBoni
veterán

A SKYP skype akar lenni? :B

(#13716) NEMO1968 válasza HollyBoni (#13715) üzenetére


NEMO1968
őstag

Igen,bocs ha elírtam :D !!

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#13717) Sub-ZeRo válasza NEMO1968 (#13714) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem tudom, ez olyan program amit leszedsz, felraksz és működik. Az hogy nálatok miért nem megy, passz. Talán az MS-nek kellene elküldeni a hibát, hátha tudnak valamit kezdeni vele.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13718) Jamby18 válasza NEMO1968 (#13709) üzenetére


Jamby18
senior tag

Na végül sikerült megoldanom ahogy Sub-ZeRo írta leszedtem a revo uninstall programot, uninstall live, és hogy 100% legyen inkább a Plust is töröltem. Újraindítottam és a Microsoft oldaláról leszedtem a Live Essentialt, feltelepült, bejelentkeztem és bár nagyon furcsa ez az ablakos kinézet, de legalább működik. ;) :)

(#13719) Sub-ZeRo válasza Jamby18 (#13718) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Na. A pluszt meg felejtsd is el nem kell az újhoz. Tökéletesen lehet használni anélkül is a rendszert.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13720) Jamby18 válasza Sub-ZeRo (#13719) üzenetére


Jamby18
senior tag

Így van! :) És köszi az ötleteket!

(#13721) Sub-ZeRo válasza Jamby18 (#13720) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nm.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13722) xcds


xcds
őstag

Erre vki?

(#13723) Sub-ZeRo válasza xcds (#13699) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha rádugtad a fényképezőt a gépre, menj az sezközkezelőbe és töröld a driverét neki, majd indítsd újra a gépet ús újra dugd rá. Hátha menni feg.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13724) xcds válasza Sub-ZeRo (#13723) üzenetére


xcds
őstag

Nem működik sajnos. Esetleg más ötlet? Rágugliztam, másoknak is jött ilyen hibaüzenet kártyaolvasóval, külső hdd-vel kapcsolatban, de egyértelmű megoldást nem találtam. Írták, hogy az illesztőprogram a hibás, de a win maga telepíti. Xp-vel működik az a furcsa.

(#13725) LYRI válasza Lenry (#13701) üzenetére


LYRI
tag

És akkor több feszültséget adjak neki, vagy felejtsem el?

(#13726) Sub-ZeRo válasza xcds (#13724) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A fényképezőgép honlapján nincs fent hozzá driver?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13727) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Srácok!
miért lesznek ilyenek az ikonok Windows7 alatt?

Megnyitom a total commander, rámegyek az exe-re hoyg parancsikon létrehozása, azt kihúzom az asztalra/tálcára és már így néz ki :W

[ Szerkesztve ]

(#13728) Sub-ZeRo válasza bacsis (#13727) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13729) bacsis válasza Sub-ZeRo (#13728) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

következő tipp? :DDD
beírtam azt a 3 sort a cmd-be, restart, majd nem lett változás :( letöröltem a régi ikonokat, újra kipakoltam volna de ugyanúgy nyem jó :(

(#13730) pzstm válasza bacsis (#13729) üzenetére


pzstm
titán

ha kézzel megmutatod neki az ikont?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#13731) Sub-ZeRo válasza bacsis (#13729) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Benzin, gyufa, kert.

(#13732) bacsis: Szerintem nem. Nekem egyszer nem volt még ilyen problémám pedig nagyon réhen használom. Mind 32/64 bitest is.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13732) bacsis válasza pzstm (#13730) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ott "látja" hogy kéne kinéznie az ikonnak...
Sub-ZeRo
Csak szimplán az a baja hogy Windows 7 :DDD :U

[ Szerkesztve ]

(#13733) pzstm válasza bacsis (#13732) üzenetére


pzstm
titán

hülyén hangzik de mostmár úgymond mindegy Neked, szóval egy próbát megér.

törlöd az ikont és nem TC-ből hanem explorerből hozod létre. :U

Vagy asztalon jobb klikk és new>>shortcut...hátha úgy tetszik neki :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#13734) bpx válasza bacsis (#13729) üzenetére


bpx
őstag

és tényleg azt csináltad, ami le van írva, vagy csak beírtad a 3 sort és restart?
nem mindegy ám, mert az utóbbinak semmi hatása nem lesz

[ Szerkesztve ]

(#13735) bacsis válasza pzstm (#13733) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

-Zeratul-!
Jahhh :DDD azt a qrva explorer.exe-t nem lőttem be :B
most úgy csináltam, jó lett :DDD
Bocsi srácok a lámaságért :R
akkor most LEGALÁBB ez jó!
Na de várjatok, van még egy halom dolog, amiért gyűlölöm a Win7-et, most kicsit használom azt jön a kövi kérdés :D :R

[ Szerkesztve ]

(#13736) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Nahh jön az új kérdés!
Ebből a "katasztrófális" tálcából szeretnék olyant ami már a Win98 óta tökéletesen bevállt, és egészen a Vistáig nem szúrták el! hogy tudnám vissza állítani a "régi" tálcát?

[ Szerkesztve ]

(#13737) polonic válasza bacsis (#13736) üzenetére


polonic
félisten

Nem katasztrofális. Sokkal jobb! Szokd meg!

(#13738) bacsis válasza polonic (#13737) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

azérse :P
Nem tudom megszokni...
Mondom a legfőbb gondját!
ott van a gyorsindító ikon a tálcán, pl internet explorer, várj lefotózom.. mert print screenelni sem lehet, még véletlenül se mert ott már nem úgy néz ki, hihhetetlen :W

na szóval ott vannak a gyors indító ikonok, többek között pl az internet exploreré, szépen megnyitom, erre mi történik? megjelenik hogy fut az ablak, csak épp a gyors indító ikon eltűnik, az már csak hab a tortán, hogy a gyors indító ikon helyén nyílik meg :W
szóval így egyrészt nem tudok megnyitni még egy explorert mert az indító ikonja "eltűnik" ha pedig több ablak/alkalmazás fut, akkor azok a tálcán össze vissza vannak :U

[ Szerkesztve ]

(#13739) polonic válasza bacsis (#13738) üzenetére


polonic
félisten

Nem tűnik el a gyorsindító ikon. Az ugyanúgy a gyorsinditó ikon marad. A Shift gombot lenyomva kattintasz egy már megnyitott programra, akkor újra meg tudod nyitni.

(#13740) bpx válasza bacsis (#13738) üzenetére


bpx
őstag

márpedig ez valami buherált tálca, mert ilyet nem csinál sem az új, sem a régi

mégse, találtam ilyet is (soha nem láttam még sehol):

Tálcagombok: Soha nincs összevonás
de ezt sem magától állította be

[ Szerkesztve ]

(#13741) bacsis válasza polonic (#13739) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

most nem mondod komolyan, hogy ilyen "xarokat" kell megtanulnom azért, hogy úgy használhassam a Win7-es gépemet, mint a korábbi gépeimet egészen 98-ig? :U
De oké, ám legyen.. mostmár 2 IE ablak fut... zsír... a gyor indító ikonjaim pedig lassan a tálca közepéről indulnak :U
Akkor legalább úgy lehessen, hogy pl a felső sorba vannak a gyors indítók, az alsó sorba pedig a futó ablakok.. ezt nem lehetne beállítani? :F
-Zeratul-! Nem buherált, lényegébe zsír új telepítésű Win7, csak a Win7 kinézete "le van butítva" mert lassú mint a fészkes fene :U

[ Szerkesztve ]

(#13742) vlevi válasza bacsis (#13738) üzenetére


vlevi
nagyúr

"hogy tudnám vissza állítani a "régi" tálcát?"
Tulajdonságok. Tálcagombok, összevonás, soha. Megspékelve egy lehelletnyi "kis ikonok használata"-val.
És természetesen, ami oda van rögzítve, arról feloldod a rögzítést.
Quick Launchot is vissza lehet varázsolni, jobbegér, új eszköztár, "C:\Users\VLevi\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch"

Mégegy explorert egyébként a középső egérgomb nyomásával tudsz indítani.

(#13743) DS39 válasza bacsis (#13738) üzenetére


DS39
nagyúr

ez ilyen, elsőre szokatlan, de mivel az IE8/9 is kezeli a tabokat egy ablakon belül, a win98-as meg nem, így totál felesleges új ablakokat nyitni. persze lehet, fájl -> új ablak és akkor összecsoportosítja a több ablakot ehhez az egy ie ikonhoz. (de még ez is állítható hogy ne csoportosítsa össze.)

[ Szerkesztve ]

(#13744) Sub-ZeRo válasza bacsis (#13741) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha ez a bajod, hogy nem tudod megszokni, akkor nyugodtan vissza mehetsz 98-ra, nem haragszunk meg. Sokkal jobb ez a tálca, mint az xp, vista, vagy bármelyik másik.

A buherálton meg azt értjük, hogy szétehkkel nvidia gémer változatot használsz, nem eredeti MS iso-t.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13745) polonic válasza bacsis (#13741) üzenetére


polonic
félisten

A középső gombot el is felejtettem. Köszi vlevi! Úgy egyszerűbb.

Tájékozódni kellett volna, mielőtt megveszed a win7-et.

Egyébként meg akkor minek win7, ha win98 kinézetet akarsz? Akkor tedd vissza a win98-at, ME-t vagy vistát. . .

(#13746) bacsis válasza vlevi (#13742) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

iggen így mostmár jobb :D :R
Sub-ZeRo! Nézd/nézzétek, a Windows(7)-ben/ban az a jó, hogy személyre szabható.. akkor had használjam a szolgáltatását/ait úgy, ahogy nekem kényelmes nem?
én úgy gondolom, a régi tálca sokkal "kellemesebb"...
Ez is megvan mostmár :D :R
polonic! Egyrészt úgy kaptam (nyertem) A Win7-et, másrészt a "fő" gépemen, egy 2,5 éves telepítésű Vista van, és eszem ágába nincs lecserélni :N nagyon jól bevállt, szeretem :B de mivel haladni kell(ene) a korral, úgy gondoltam, szépen leülök egy Win7es gépre és jobban meg ismerkedek vele.. használtam korábban is, nem egyszer és tudtam hogy vannak dolgok amik idegesítenek/nem tudom megcsinálni vele.. Tisztában vagyok azzal is hogy AZÉRT MERT NEM!!!! értek hozzá! így hát akkor kicsit tanulgatom :R

[ Szerkesztve ]

(#13747) Sub-ZeRo válasza bacsis (#13746) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link][link]
[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13748) bacsis válasza Sub-ZeRo (#13747) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

De rendes vagy, köszönöm szépen :R
A start menüvel viszont nincs gondom, a Vistánál már teljesen (hűha de ezért még fogok kapni, jól bemartok érzem) :DDD szóval megszoktam, igen, megszoktam a start menüt, az maradhat így :B
a tálca a régi, az ikonok ha elcsesződnek, vissza tudom állítani, szal alakul ez az oprendszer is :K

szerk: nekem a Win3.11 doboza tetszik a legjobban :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13749) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Adott egy laptop, amire felraktam egy 64bites trial win7-et. Hogyan tudnám teljesen törölni/legyalulni? Legegyszerűbb talán az lenne, ha kivenném, és egy rackbe rakva formáznám, de erre most nincs lehetőségem.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#13750) Laccoss válasza rizso (#13749) üzenetére


Laccoss
addikt

Telepítő alól formázod a vinyót.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.