Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) TigerCat válasza kozicsd (#12849) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ami a géped alján levő matricán szerepel, olyan verziót. A kóddal pedig tudod aktiválni, így legális marad. De kérhetsz is kölcsön ennek megfelelő telepítőt, mivel a gyárinál nem nagyon van jobb...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12852) Nobuo válasza kozicsd (#12849) üzenetére


Nobuo
tag

Ha valaki operációs rendszerrel vesz egy laptopot, akkor azt még külön lementik neki egy mappába a merevlemezen, hogy, ha újra kéne telepíteni tudja, nem? Én így tudom.

(#12853) kozicsd válasza TigerCat (#12851) üzenetére


kozicsd
tag

Mint írtam, a boltban FreeDos-sal árulják, nincs az alján matrica.
Windows javításnál kér kódot?

#Nobuo:
Nekem nincsen lementve semmi, ja és nem szeretném újratelepíteni, csak simán javítani.

(#12854) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Hogy lehet megoldani, hogy egy régebbi játék a kiterjesztett monitorra menjen?
Akármit csinálok csak az elsődleges monitoron akar fullscreen-be váltani. Még akkor sem, ha áthúzom a másikra és ott teszem teljes képernyőre.
A jelenség független attól, hogy a monitorok a VGA kártya melyik kimenetén vannak.
A játékon belül nincs lehetőség váltásra.
Mit lehet tenni ilyenkor?

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12855) vlevi válasza pzstm (#12834) üzenetére


vlevi
nagyúr

vmware player az utóbbi időben több érdekes dolgot is produkált, teljesen pozitív értelemben. Azóta le is szedtem a virtualboxot, csak a vmware maradt.
Egyik, hogy win7 virtual gép alatt mindenféle variálás nélkül megy az aero felület, ebből arra tippelek, jobban emulálja a videókártyát, mint a virtualbox.
A másik, hogy 32 bites gépre fel tudtam rakni 64 bites virtuál gépet.
Szóval most nálam a vmware áll nyerésre abban a kérdésben, hogy melyik a jobb.

(#12856) vlevi válasza kozicsd (#12849) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Milyen Win 7-et szedjek le?"
Olyat, amilyen most a gépeden van, és amihez a sorozatszám tartozik.
Abban viszont van döntési lehetőséged, hogy milyen nyelvűt telepítesz, angol,német,magyar, tökmindegy, a sorozatszám jó lesz hozzá.
És akkor sincs gond, ha váltanál 32-64 bit között, mert ott is ugyanaz a sorozatszám.

(#12857) kozicsd válasza vlevi (#12856) üzenetére


kozicsd
tag

Oké, és honnan tudom meg a sorozatszámot? :))

(#12858) qqcqqc válasza kozicsd (#12857) üzenetére


qqcqqc
őstag

ha legális win van a laposon, az alján van a serial.

(#12859) qqcqqc válasza kozicsd (#12857) üzenetére


qqcqqc
őstag

véletlenül dupla lett

[ Szerkesztve ]

(#12860) kozicsd válasza qqcqqc (#12858) üzenetére


kozicsd
tag

ááááá de miért nem lehet elolvasni a hsz-emet? :O

Leírom harmadjára is:
A boltban alapból ezt a laptopot FreeDos-sal adják, tehát az alján nincs se matrica, se kód, se semmi.
Itt vettem a laptopot a HardverApró-n, és már eredeti Windows 7-el.

(#12861) polonic válasza kozicsd (#12860) üzenetére


polonic
félisten

Ha eredeti windows van a gépen, akkor kapnod kellett volna matricát hozzá, ami a kódot tartalmazza, plusz számlát és telepítőmédiát is.

Ha ez nincs, akkor gyanús, hogy átvertek.

Egyébként aida64-gyel meg lehet nézni a sorozatszámot.

[ Szerkesztve ]

(#12862) Воланд válasza qqcqqc (#12859) üzenetére


Воланд
titán

akkor kerd el az eladotol a win7 szamlajat es matricajat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12863) Воланд válasza polonic (#12861) üzenetére


Воланд
titán

telepitomediat nem adnak mindig. sot, az a gyakoribb, hogy nem adnak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12864) polonic válasza Воланд (#12863) üzenetére


polonic
félisten

De mint láthatod, hogy nem a gép mellé van a windows, így kéne.

Mivel az eladó csak dobozost vagy oemet tudott így rátelepíteni. És mindkét esetben van telepítőmédia is.

(#12865) Воланд válasza polonic (#12864) üzenetére


Воланд
titán

ennyiek alapjan gondolom hasznaltan vette, "eredeti" rendszerrel.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12866) Mercutio_ válasza kozicsd (#12860) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az nem eredeti, hanem feltört, amit eredetinek ismer fel a Microsoft azonosító rendszere.

Ha még megy a gép, akkor a Start/Vezérlőpult/Rendszer és biztonság/Rendszer ablakban alul látod a "Termék azonosítója:" kezdetű sort, onnan ki tudod írni, báááár lehet, hogy nem fogja újratelepítésnél elfogadni :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12867) vlevi válasza Mercutio_ (#12866) üzenetére


vlevi
nagyúr

Termék azonosító az biztos nem jó, mert az nem ugyanaz, mint a termékkulcs.
Már a formája is más. Az enyém pl. 00359-OEM-... A telepítő lemezen viszont xxxxx-xxxxx-... a termékkulcs.

(#12868) Mercutio_ válasza vlevi (#12867) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor ezt bukta, bár a mai világban.... :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12869) DS39 válasza Mercutio_ (#12868) üzenetére


DS39
nagyúr

miért bukta volna? egy Everest (vagy most már Aida64) simán kiírja a telepítéskor beírt kódot, kérdés hogy az valóban eredeti-e. (vannak kétségeim az elmondottak alapján)

szerk.:
most néztem meg a Speccy nevű ingyenes hasonló jellegű progival, az is kiírja.

[ Szerkesztve ]

(#12870) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

sziasztok

windows media centerben hol lehet kikapcsolni a műsor felvételt/rögzítést...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#12872) Sub-ZeRo válasza desirehd (#12871) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ez felesleges, mert ha indítasz egy böngészőt akkor simán lelövi 30%-nál.
Mondjuk egy mbam-ot futtass le, hátha valami eszi a géped. A win eredeti?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12873) spiritex válasza - = Zk = - (#12870) üzenetére


spiritex
veterán

Sajnos nincs rá lehetőség... Annyit lehet csak tenni, hogy lecsökkentesz mindent, hogy keveset vegyen fel, keveset tároljon, rossz minőségben, stb. + át lehet helyezni D-re, E-re. Én se bánnám, ha le lehetne lőni, de avval érveltek a Media Center saját fórumján, hogy a mai világban ennek örülni kéne, mert helyettesíti a "Megállítható" adást, ha nem olyan csomagja van az embernek..

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#12875) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Tudjátok, hogy van-e véletlen vmi windows beállítás, bill-re, vagy akármilyen program, amivel azt megtudnám csinálni laptopomon, hogy mondjuk fn+f8-ra a beépített touch pad kikapcsoljon, mert most jelenleg ezt csak programmal tudom megcsinálni, és ez legalább 4 kattintás. Sony-VAIO VPCEB2Z1E típusról lenne szó.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#12876) Sub-ZeRo válasza desirehd (#12874) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

És mi lenne az az exe ami megeszi a géped?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12878) - = Zk = - válasza spiritex (#12873) üzenetére


- = Zk = -
félisten

óó, hogy rohadjanak meg -.-

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#12879) Sub-ZeRo válasza desirehd (#12877) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor a taskhost-ra jobb gomb és folyamatok mutatás vagy ilyesmi is lesz és nézzd meg melyik program eszi meg a géped.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12880) polonic válasza desirehd (#12877) üzenetére


polonic
félisten

A taskhost rendszerfolyamat.
Semmiképp sem normális a nagy cpu használata.
Én is fertőzésre gyanakodnék. Egyféle keresővel nézted át a gépet? Ha igen, az nem elég.

Nem furcsa, hogy eredeti a wined.

(#12882) - = Zk = - válasza spiritex (#12873) üzenetére


- = Zk = -
félisten

azt tudjuk, hogy hova menti alapból?..
kezd uncsi lenni, hogy 15-20 percenként kilép ez a xar :W

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#12883) - = Zk = - válasza - = Zk = - (#12882) üzenetére


- = Zk = -
félisten

vagy pl azt nem lehet szabályozni, hoyg mennyi időt "rögzítsen"...?

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#12885) bpx válasza desirehd (#12884) üzenetére


bpx
őstag

beépített megoldás erre nincs, pláne nem grafikus

scriptből pár sorból megoldható (WMI), például:

@echo off
FOR /F "usebackq tokens=2 delims==" %%G IN (`wmic path win32_perfformatteddata_perfproc_process where "(IDProcess != 0 and Name='taskhost' and PercentProcessorTime > 30)" get IDProcess /format:list^| find /i "IDP"`) DO @echo %%G

ez megadja azokat a processz id-kat, amelyek a 30%-nál több cpu-t használó, taskhost nevű processzek, amit a DO részben pl. taskkill /PID-del ki is lehetne lőni, csak valami "szemét" is bekerül a G-be, és a taskkill már nem eszi meg, nekem meg nincs kedvem nyomozni

nyilván egy ilyen sciptet be lehet ütemezni és el is érted amit akartál, de ez már undorító gányolás :D nem ez lesz az igazi megoldás, hanem azt kell kideríteni, hogy mi fut a taskhost-ban ami ennyi cpu-t eszik

(#12886) Gery15


Gery15
addikt

Ez mit jelent? "COM Surrogate működése leállt" Képek nézegetése közben dobja be...

HyperX

(#12887) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok. A win7 hova menti az adást ha tv tuner kártyán keresztül nézem a win média centerben? Mert menteni biztos menti mivel vissza lehet tekerni és gondolom azt másképp nem lehet...

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#12888) sanzi89


sanzi89
addikt

Olyan gondom lenne, hogy egy teljesen friss telepítésnél nem érem el a régi D meghajtót. Telepítés közben létrehoztam egy rendszargazda jogosultságú felhasználót jelszóval védve, de nem érem el a régi meghajtót. Ilyet még sose csinált, mi lehet a gond?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#12889) bpx válasza sanzi89 (#12888) üzenetére


bpx
őstag

adni kellene jogosultságot is a felhasználónak

12886: [link]

[ Szerkesztve ]

(#12890) sanzi89 válasza bpx (#12889) üzenetére


sanzi89
addikt

És azt, hogyan? Rendszergazda vagyok, egyesével állítsak be elérési jogosultságokat? Azért vagyok rendszergazda, nem? Plusz elvileg minden szükséges engedély adott.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#12891) bpx válasza sanzi89 (#12890) üzenetére


bpx
őstag

speciálisban mi van? tulajdonosnál ki van? ha valami karaktersorozat (guid) akkor át kellene váltani egy jelenleg is létező felhasználóra

(#12892) sanzi89 válasza bpx (#12891) üzenetére


sanzi89
addikt

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#12893) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Segitsetek már légyszives, van egy olyan jelenség a sz.gépemnél, hogy mikor indul(nem állandó a dolog csak random előjön) a bootlogóig eljut utánna újraindul, majd feldobja,hogy a gép nem tudott elindulni javítsuk, vagy inditsuk!
Ha a javítása megyek,szöszmötöl egy kicsit utánna dobja hogy nem tudja javítani,elküldöm vagy nem....na én a nemre megyek akkor leáll, aztán megint indítom és jó.....többször is előjött már,de néha-néha csinálja ezt a dolgot!
Az os új win7 Home Premium x64 eredeti, kb 1 hónapos install akkor vettem egy új SSD-t, és azóta tapasztalom,bár az SSD kifogástalan a különféle(sentinel,stb) progik szerint....és természetesen az os jól be van optimalizálva az SSD-hez(ami szükséges!

Mi lehet?? OS, vagy hardver?

Köszönöm

:R

[ Szerkesztve ]

(#12894) Воланд válasza ScomComputer (#12893) üzenetére


Воланд
titán

az mit takar, hogy az os optimalizalva van?

esemenynaploban milyen hibabejegyzesek vannak?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12895) ScomComputer válasza Воланд (#12894) üzenetére


ScomComputer
veterán

Azt hogy amit be kell állítani az ssd-hez(system temp,cache áthelyezés,index letíltás,defrag letíltás,stb) az meg van!
:K

Az eseménynapló, hát igen ezt én is néztem ....semmi hiba....
:(

[ Szerkesztve ]

(#12896) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Olyan gondom lenne h van egy vmilyen típusú LG DVD íróm és eddig tökéletesen tudtam vele DVD-t írni, viszont most szeretnék vele kiírni egy nyamvadt lemezt és se a win lemezkezelőjével se külső programmal (Ashampoo Burning Studio 2012) nem sikerült az írás, hibát ír ki. Az az érdekessége még az egésznek h több lemezzel is megpróbáltam (TDK lemez, eddig is ilyeneket használtam 2 éven keresztül gond nélkül) és miután a hibát kiírja a lemezre h nem tud rá írni akkor utána ha beteszem a lemezt, és megnyitom a win7-nél a számtógépet akkor a DVD meghajtót nem tudom megnyitni és megnézni a lemez tartalmát mert lefagy és ha megnyomom a kiadás gombot is a meghajtó elején akkor gondolkozik elég sokáig, majd nagy nehezen kiadja, viszont olvasni jól olvas, mivel betettem egy játékot amihez kell CD és elindult, szerintetek mi lehet a gond win7-nél lehet a gond, vagy inkább az ODD-vel lehet vmi?

Matthew 24:42

(#12897) vlevi válasza sanzi89 (#12890) üzenetére


vlevi
nagyúr

Win7 alatt nem vagy rendszergazda. Csak egy erős user. Csak akkor vagy rendszergazda, ha valamit "futtatás adminisztrátorként" indítasz. Adj jogot az átlag felhasználóknak is.
Nézd meg, hogy milyen jogok vannak a C:\ meghajtón, és azt állítsd be a D:\ -re is.

(#12898) spiritex válasza @matthew@ (#12896) üzenetére


spiritex
veterán

Nekem egy időben rengeteg bosszúságot okozott egy "félig" elromlott optikai meghajtó. BSOD-okat okozott írásnál, de aztán már olvasásnál is, és rengeteg kínlódás után ki kellett derülnie, hogy egyszerűen csak vennem kellett egy másik meghajtót. Persze mielőtt rohannál a boltba, kérj kölcsön egy dvd-írót és próbálj meg avval megírni egy dvd-t.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#12899) Rántotta


Rántotta
csendes tag

Helló mindenki! Olyan problémám lenne, hogy a tempet szeretném törölni, de a gép nem enged hozzáférni mivel nem rendszergazda vagyok csak általános jogú felhasználó. se ccleaner se más nem tud hozzáférni. valami tipp hogy hogyan tudnám kitörölni, mert már nagyobb mint 15 giga és már nem marad hely a gépemen

(#12900) Gery15


Gery15
addikt

Ezt miért kapom képek nézegetése közben? "COM Surrogate működése leállt" Mi is ez valójában? Mi rá az orvosság? :U

HyperX

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.