Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) OddMan


OddMan
őstag

A registry-ben hol lehet azt beállítani, hogy amikor megváltoztatom a képernyőm felbontását, akkor ne 15másodpercig várjon amíg visszaáll az előző állapotba a felbontás, hanem mondjuk 30 másodpercig? :U
Köszi!

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#12502) ra^ven


ra^ven
senior tag

Sziasztok!

Nem tudjátok van lehetőség a C:\Users\xy mappa áthelyezésére más partícióra? Xpnél egyszerűen lehetett átirányítani, de itt nem találtam meg a módját.

Köszi.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#12503) bpx válasza ra^ven (#12502) üzenetére


bpx
őstag

mklink-kel oda irányítod ahova akarod :)

(#12504) tbalint3


tbalint3
tag

Hello,
Windows 7 SP2-ről van már valami információ?

(#12505) Воланд válasza tbalint3 (#12504) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12506) gyulank válasza katt777 (#12460) üzenetére


gyulank
addikt

Én már nem tudom. Csak rákeresek, hogy win7 dark black theme.
Szeretnék sötét témát, de sötét háttéren fekete szöveg nem jó.
Még én sem találtam meg a számomra tökéletest, ami sötét, és olvasható marad a szöveg mindenhol. Van sok olyan téma, ami sötétnek tűnik képről, de amúgy átlátszó, ablakok vannak benne, ami szerintem egyenlő az olvashatatlansággal. Összemosódik, homályosodik.
De ha meg tudnám oldani ezt a D meghajtó gyökérkönyvtárban lévő nevek fekete betűszínének a problémáját, akkor lehet, hogy könnyebben találnék megfelelőt. Bár lehet, hogy vannak olyan programok, amikben mindig fekete marad a betűszín. De az Intéző csak nem ilyen tán.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#12507) Lacces


Lacces
őstag

Sziasztok!

A gyári beépített töredezettségmentésítésnél ez micsoda:
1. menet: 4% összevonva...

Ez valami eszméletlen lassú. Minek ez az összevonás?

(#12508) dosailord


dosailord
tag

Sziasztok!

Ma telepítettem 64 bites Windows 7-et (Professional). Az a probléma, hogy nem tudom a kijelző fényerejét állítani. Sem az energiagazdálkodásnál, sem a Mobility Centerben nincs ilyen opció.
HP 6730s notebookom van, intel x4500mhd-vel. A HP oldaláról az újabb, Turboboostos drivert raktam fel, de telepítéskor láttam az első ablakban, hogy elvileg támogatott az enyém is. Utána ezt leszedtem, és az intel oldaláról felraktam a legújabbat. Nincs változás.
Már telepítéskor feltettem minden rendszerszintű drivert (beleértve az "alapértelmezett beállítások windows 7-hez" programokat is). BIOS-ban pedig nincs semmi ami fényerővel kapcsolatos :(
Mi okozhatja a hibát?

(#12509) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!
Érdemes a Windows7-ben lévő biztonsági mentést/visszaállítást használni vagy inkább maradjak az eddig jól bevált Paragon Backup & Recovery Free 2012 mellett?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#12510) Gangu


Gangu
csendes tag

Helo,

Egy elég érdekes probléma ütötte fel a fejét:

Egyszerűen nem tudom mitől, de mindegy milyen böngészőről beszélünk, ha valahol a bejelentkezésnél nem tudom beállítani, hogy belépve maradjon az oldal bejelentkezés után.
Ha bepipálom a "Maradjon bejelentkezve" gombot akkor egyszerűen be se lép.
Gmail esetében egy 310-es hibát generál.

Mikor meguntam, hogy .... a rendszer újratelepítettem és a legelső dolgom az volt, hogy letesztelem erre a hibára, és lám még mindig fennáll a probléma.

Ha valaki tud valami megoldást kérem írjon, köszi

(#12511) Fire/SOUL/CD válasza dosailord (#12508) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Aksiról és hálózatról működtetve is ugyanaz a szitu? Az FN+F7/F8-ra mit reagál? A kijelzőhöz közel van egy kis gomb (ha van), ha megnyomod, mi történik?
Amúgy eddig ez más OS-nél nem fordult elő, csak W7 esetében?

sz.j - Ha bevált, akkor miért váltanál...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12512) TigerCat válasza sz.j (#12509) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem maradj annál. Egyszerű, könnyen kezelhető, biztonságos, stb. Már 2 éve használom én is és bevált.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12513) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

Mi a különbség a 2 "open" ablak közt ?
Hogyan lehet a többet tudót (alsó) előhozni ?

Megfigyeltem, hogy némely progi is az felsőt jeleníti meg
Mostanában valami történhetett a rendsueremmel, és jelenleg azokon a webhelyeken isa felső jön elő, ahol korábban az alsó volt.
Van egy másik gépem, ott az alsó jön be, konkrétan az imgur.com címen !

A win és a böngésző azonosak.

[]

[]

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#12514) ra^ven válasza bpx (#12503) üzenetére


ra^ven
senior tag

Köszi, de kicsit bővebben el tudnád mondani?
Tehát futtatásnál mlink parancs beír, de hogy legyen pontosan a sor, ha pl ez a helyzet:
C:\Users\zoli és a D-re szeretném rakni hasonló névvel.

Előre is nagyon köszi.
És ez teljesen működőképes lesz továbbra is, nem lesznek jogosultság problémák vagy hasonlók?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#12515) TigerCat válasza Core2duo6600 (#12513) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez teljesen normális, a programoktól függ, amiket használsz. Mentésnél jelenik meg az első, megnyitáskor a második. Így írták meg őket, vagy régebbiek. Ez van...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12516) dosailord válasza Fire/SOUL/CD (#12511) üzenetére


dosailord
tag

Aksiról és hálózatról működtetve is ugyanaz a szitu?
Igen, bár ha leveszem akksira, nagyon halvány eltérés látszik a fényerőben, ráadásul az kb. 1-2 mp alatt átmenettel áll be. Amíg magas fényerőn volt, addig icipicit lejjebb ment, most hogy beállt középtájra valamiért, picit feljebb (!).

Fn+F7,F8-ra a Quicklauch Buttons reagál, de nem jelzi ki a fényerő mértékét, csak üres kis sáv (fekete keret, benne lennének a csíkok hogy hol áll a fényerő, de az hiányzik). Kis gomb nincs sajnos.

Más rendszeren nem fordult elő, sőt, régebben Vista és Windows 7 Ultimate 32 bites is volt rajta, azokkal nem volt ilyen probléma, minden ment automatikusan. Mondjuk az 2-2,5 éve volt, utána XP-t használtam mostanáig, azzal sem volt semmi gond.
Sajnos Vista és Win7 esetében már nem tudom, pontosan milyen sorrendben milyen verziójú drivereket tettem fel, de akkor is felraktam szinte mindent amit csak lehet.

(#12517) dosailord válasza dosailord (#12516) üzenetére


dosailord
tag

Nah, frissítettem a BIOS-t F.06-ról F.20-as verzióra, újraindulás után már megy a fényerő állítás. Eddig nem mertem megpróbálni mert nem hittem hogy ez lehet itt is a gond, csak egy angol nyelvű fórumban találtam utalást hogy valakinek valamilyen teljesen más notebookkal megoldotta, hát itt is :-)

(#12518) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!
van egy win7pro a gépen egy 50Gigás particion.Mára teljesen megduzzadt a win mappa és 25gigát foglal.Programokat sose telepítettem ide kivéve az office-t.Ahogy néztem a winsxs mappa lett hatalmas.Gondolom ez nem törölhető, nyírbálható.Egy újra telepítés tudom hogy megoldani de például olyat tudok csinálni hogy a személyes beállításaim, mentéseim megmaradjanak csak ráfrissítsek?Szóval nem törlöm formázom meg a particiot hanem a windows lemezről takarítok.
Nem tudom érthetően írom-e. :B
Köszi

(#12519) Sub-ZeRo válasza mokus1 (#12518) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ccleaner vagy ezeket megnézed.:

\Windows\temp
\Windows\SoftwareDistribution\Downloads
\Users\<felhasználóneved>\AppData\Local\Temp\
\Users\felhasználónév\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Recent\AutomaticDestinations
\Users\felhasználónév\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files
\Windows\Panther

Virtuális memóriát megnézed mekkora helyet foglal, akkor hibernációs fájlod is ellenőrized.
Hiába frissítenéd, akkor is megmaradna minden. Amik fájlok hiányoznának csak azokat pótolná. Windows lemezről meg nem tudsz takarítani.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12520) mokus1 válasza Sub-ZeRo (#12519) üzenetére


mokus1
addikt

Köszi, akkor marad az újrahúzás. :( Így 80megám lett ami igazából nem valami jelentős sajnos.

Egyébként a rendszer visszállítás fájlokat lehet másik partícióra tenni?
A másik 6gigához túlzás egy kicsit a 10giga lapozófájl nem?

[ Szerkesztve ]

(#12521) TRob1 válasza mokus1 (#12520) üzenetére


TRob1
veterán

A lapozófájlnak sztem elég 4, max 6 giga, és át is helyezheted másik partícióra.

¤ R'n'R ¤

(#12522) vlevi


vlevi
nagyúr

Nemrég feltűnt, hogy az appdata könyvtáram tele van üres, clsid-nek kinéző nevű könyvtárakkal. Vajon mi lehet ez? Van belőle 150 darab, és még most is gyártja a rendszer, pl. március 30-án is lett egy új.

[ Szerkesztve ]

(#12523) Sub-ZeRo válasza vlevi (#12522) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem kell aggódni, nekem is van és szerintem az ie9 csinálja.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12524) vlevi válasza Sub-ZeRo (#12523) üzenetére


vlevi
nagyúr

Délelőtt jobban utánaolvastam más fórumokon, és a Windows Live dolgokra gyanakszanak egyesek. IE-t nem szoktam szinte soha elindítani, messengert sem, tehát marad a Windows Live Mail.
Délelőtt próbából kitöröltem a könyvtárakat, azóta nem képződött új.

(#12525) Sub-ZeRo válasza vlevi (#12524) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor lehet, mondjuk én ie9-re gyanakodtam. Lesz úgy is majd új.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12526) canniball


canniball
nagyúr

Újfent kérnék egy kis segítséget.

A hw: Asrock E350M1/USB+4GB RAM+64GB SSD, az OS: W7 Prof x64 (AHCI), a probléma: eltűnt az ikonjaim egy része. Bővebben: volt egy mentésem (gho) amiből visszapakoltam a rendszert, majd feltettem-beállítgattam a programjaimat. Így rendben is volt minden. Ez után felengedtem a frissítéseket és a reboot után nem voltak meg az ikonok; illetve ott vannak mert pl. kattintani/pakolgatni lehet őket csak épp a nevükön kívül semmi sem látszik belőlük.

Amiket eddig próbáltam:
- asztal frissítése
- ikoncsere
- új ikon létrehozása
- asztal hátterének változtatása
- felbontás változtatása
- asztal változtatása (klasszikus helyett W7)
- kártevőkeresés (nincs találat)
sajnos egyik sem segített.

Miután tegnap az egész délutánom ráment hogy belőjem nem szívesen kezdeném újra, a rendszer-visszaállításon kívül van valami ötletetek hogy miként tudnám kikalapálni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12527) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy melyik az a kiegészítő, amellyel az asztalon tudom csoportosítani az ikonokat?

(#12528) Sub-ZeRo válasza n0rbert0 (#12527) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12529) vlevi válasza n0rbert0 (#12527) üzenetére


vlevi
nagyúr

Új mappa :D

Én vagyok a szemét, de április elseje van, és amúgy is magas labda volt.
Végül pedig nem lenne szabad annyi ikonnak lenni a desktopon, hogy csoportosítani kellene őket.

(#12530) n0rbert0 válasza Sub-ZeRo (#12528) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Köszi!
Én olyanra gondoltam, amit az asztalon bárhol el tudsz helyezni, esetleg többet is.

@vlevi: kb. 10-15 db ikon van kint az asztalon és jó lenne őket csoportosítani, anélkül, hogy bele kellene lépni egy mappába...

[ Szerkesztve ]

(#12531) n0rbert0 válasza n0rbert0 (#12530) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Most vettem észre,hogy ezt is el lehet helyezni bárhol...

(#12532) Visormail


Visormail
addikt

Azt valaki árulja már el hogy mi a rákért lett eltüntetve a win7-ből a tálcaikonok jobbgombos menüjéből az xp-ben meglévő menüpontok?

Ha valami ablak a tv-n nyílik meg ami nincs bekapcsolva, vagy be van de az eltérő felbontás miatt ott kilóg a képből az ablak teteje akkor alig tudom visszabűvészkedni a monitorra. A teljes méret/előző méret/áthelyezés menüpontok kinek voltak útban és miért? Mi van helyette ha van valami?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#12533) n0rbert0 válasza Visormail (#12532) üzenetére


n0rbert0
senior tag

winkey + nyilak

(#12534) TigerCat válasza Visormail (#12532) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem tűntek el, csak ne teljes képernyőre rakva kattints rá.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12535) vlevi válasza Visormail (#12532) üzenetére


vlevi
nagyúr

Alt+Space. Nem új, mindíg volt.
De a Win+balra-jobbra nyíllal könnyebben tudod a képernyők között mozgatni az ablakokat.

Nekem viszont más kérdésem lenne.
Hol van 145 giga?

Pontosabban sejtem, mert a mentéskor ide csinálom a system image backupot, de az elvileg csak 45 giga, de a windows backup azt állítja, hogy 175Giga.

[ Szerkesztve ]

(#12536) Visormail válasza n0rbert0 (#12533) üzenetére


Visormail
addikt

Az csak nálam nem működik?

TigerCat: hogyne tűntek volna el, nem teljes képernyőn sincsenek sehol.

vlevi: köszi! na ez jó

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#12537) Visormail válasza vlevi (#12535) üzenetére


Visormail
addikt

Mégse, az Alt+Space se ér semmit ha kilóg az ablak teteje a képből akkor az itt kiválasztott áthelyezéssel sem tudom mozgatni az ablakot hogy visszahozzam, ez xp-n még működött így pedig.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#12538) Visormail válasza Visormail (#12537) üzenetére


Visormail
addikt

Azt hiszem megvan a megoldás a Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Képernyő\Képernyőfelbontás részben lejjebb húztam a tv-t így az onnan áthúzott ablakok teteje nem lóg ki a képből, azt továbbra se értem hogy egy xp-ben jól működő funkciót miért kellett kikukázni/elrontani.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#12539) Laccoss válasza Visormail (#12538) üzenetére


Laccoss
addikt

Arra nem gondoltál, hogy magát a programot fix képméretre írták, és emiatt nem lehet állítani a méretét? Legalábbis ilyen problémával, csak az így megírt programoknál találkoztam.

(#12540) vlevi válasza vlevi (#12535) üzenetére


vlevi
nagyúr

Na, csak említeni kellett a dolgot. Valamit csinált ma a Win7, mert anélkül, hogy hozzányúltam volna, felszabadított kábé 120G helyet. De azért ez egy kicsit varázslatnak tűnik számomra, hogy ha egyszer nem találom a fileokat, akkor hogy szabadíthatja fel a helyét?

[ Szerkesztve ]

(#12541) Laccoss válasza vlevi (#12540) üzenetére


Laccoss
addikt

Lemezkép-et törölt, amit szerintem olyan könyvtárba helyez, aminek olvasásához nincs jogosultságod, tehát nem is láthatod hogy mekkora.

(#12542) vlevi válasza Laccoss (#12541) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azt sejtem, hogy nagyon el van dugva, de azért néha jó lenne látni, mert ha pl. gépet váltok, akkor már nem lesz szükségem erre a mentésre, és ha nem tudok megszabadulni a lefoglalt helytől, akkor az gond. Nem 1-2 megáról van szó, hanem 120Gigáról...

(#12543) Laccoss válasza vlevi (#12542) üzenetére


Laccoss
addikt

A biztonsági másolatokat a következő formátumban készíti el a rendszer: <biztonsági másolat helye>\<számítógépnév>\Backup Set <év-hónap-nap> <időpont>. Ha például a számítógép neve Számítógép, a biztonsági másolat helye az E meghajtó, és a biztonsági mentést 2006. április 2. 16:32:00-kor végezte, akkor a biztonsági másolat az E:\Számítógép\Backup Set 2006-02-04 163200 mappában lesz. A biztonsági másolat törléséhez kattintson a jobb gombbal a Backup Set 2006-02-04 163200 nevű mappára.

Ha adsz magadnak a mappára teljes hozzáférést akkor bele tudsz nézni. Legutóbb mikor ilyet csináltam, azt írta ki hogy nem engedélyezett, de utána mégis bele tudtam lépni.

(#12544) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne h néha előfordul olyan h kikapcsolnám a gépet és rányomok a leállításra, majd ki is kapcsol, de ekkor előjön egy kék képernyő vmi hülye visszaszámlálással majd újra bekapcsol a gép és kiírja h a win egy váratlan leállás után állt helyre, ez mitől lehet?
Ez azóta jelent meg h SSD-re váltottam (kb. 1-2 hónapja) és azóta olyan 3x fordult elő :F

Matthew 24:42

(#12545) vlevi válasza Laccoss (#12543) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tudom, de kétféle mentés van, és mindegyiket látom teljes egészében.
Az, amit te írtál, az a vlevi-pc könyvtárban van, 57giga. Mentés után bele szoktam nézegetni ezekbe a zip állományokba, hogy lássam, mit mentett, mert néha kiderül, hogy valami felesleges szemét van benne. pl. ezért pakoltam el a c-ről a temp-et, a temporary internet files-t, firefox cache-t, satöbbi.
A másik a Windows image backup, amiben én csak egy darab 45.3G méretű vhd állományt, és néhány kilobájtnyi log file-t látok. Innen hiányzott ma estig az a 120giga, amit a mostani backup valami rejtélyes módon felszabadított.

[ Szerkesztve ]

(#12546) Nobuo


Nobuo
tag

Találkozott már valaki rajtam kívül a következő problémával?:

A frissítést bekapcsolva szoktam hagyni, de az "én döntöm el mit tölt le és telepít" módban. Amikor pedig kiírja, hogy 10 fontos és 37 ajánlott frissítés van, bármelyik részre rányomok üresek. Nincs felsorolva egyik résznél sem, sem a sorok nincsenek ott, sem előttük a pipával jelölhető négyzetek.

(#12547) Nobuo válasza Nobuo (#12546) üzenetére


Nobuo
tag

Megoldódott egy újraindítás után, szóval szinte tárgytalan a helyzet. Azért csak szinte, mert így is kíváncsi vagyok miért volt ez...

Valakinek tipp, illetve konkrét alátámasztott indoklás?

(#12548) Core2duo6600 válasza vlevi (#12522) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Vagy van valami férged és emiatt
Mert ha nem telepítesu semmit sem, akkor elvileg ilyen nem igen keletkezhet

(#12544) @matthew@

Nálam is és szintén SSD vel, az okára nem jöttem rá, ma sleep be akartam tenni, majd néhány óra mulva visszanyomtam, és elölről bootolt

(#12515) TigerCat
Oké. hát akkor ez van !

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#12549) Brianiac


Brianiac
aktív tag

Hali!

Olyan kérdésem lenne hogy egy Windows7-es klienst hogyan tudok tartományba léptetni, tehát hová kell pontosan beírni a szervernek a domain nevét amire csatlakozni szeretnék? Biztosan láma kérdés, de még néhány óránál többet nem foglalkoztam ilyen témával. :U

Lumia 520

(#12550) Sub-ZeRo válasza Nobuo (#12547) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egyszerű bug sajnos.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.