Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12651) Воланд válasza Sub-ZeRo (#12646) üzenetére


Воланд
titán

azert az jo nagy ongol a lapozofajlt atteni ramdrive-ra. legalabbis szerintem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12652) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Vki?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#12653) TigerCat válasza h1ght3chzor (#12601) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Online hallgatás közben, vagy a gépen található zenék hallgatásakor?
Ha az utóbbi, akkor talán köze lehet az energiabeállításokhoz is. Lemez kikapcsolása x idő múlva. (csak tipp) Milyen szoftver? Mindennel csinálja, vagy csak egy programmal? Nem fut valami a háttérben, ami megakaszthatja a teljesítményt?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12654) h1ght3chzor válasza TigerCat (#12653) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Msn után tutira kiakad egy játék program pl. De ha simán csinálok vmit a gépen, sztem független akármitől, is volt már rá példa, hogy kimerevedett a képernyő, és reset gomb segített csak... Gépről hallgattam a zenét.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#12655) TigerCat válasza h1ght3chzor (#12654) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Anno volt egy gépem, ami driver problémák miatt produkálta ezeket a hibákat. Random fagyások, bizonyos alkalmazások csillagjegy szerű összeállása is a rendszer megakasztását idézte elő. Esetleg érdemes lenne megnézni, miből van újabb, azokat is megpróbálni, hátha segítenek. Mielőtt nekifogsz, ezt szedd le, írd ki a recovery CD-t és boot-olj be arról. Egyértelmű lesz minden. Mentsd le a rendszer partíciódat és utána állj neki a teszteknek. Ha nem segít semmi, ezzel könnyen visszaállíthatod és legalább rosszabb nem lesz. Ha meg jobbat sikerül készítened, akkor szintén érdemes lementeni, hogy legyen egy pont, ami biztos hibátlan. Ha érdekel a téma, privátban segítek. Nekem 2,5 éve így van kezelve a rendszerem és a cég összes gépét így csinálom.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12656) spiritex válasza TigerCat (#12655) üzenetére


spiritex
veterán

De akkor ez a 100 megás partíciót is lementi, majd szépen visszaállítja?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#12657) peto.istvan válasza spiritex (#12656) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Sziasztok!

Kb 1 éve lett telepítve a windows 7 64bites rendszer. A boot idő igencsak megnőtt. Maga a rendszer nem lassú ha már betölt az op.rendszer. Mivel lehetne gyorsítani illetve vissza állítani a régi állpotot?

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#12658) Laccoss válasza spiritex (#12656) üzenetére


Laccoss
addikt

Azt is lementheted, de mivel rendszerint azon nem történik módosítás, tehát telepítéskor felrakja, és azon nem történik változás, ezért ha próbálkozol egy adott partíció lementésével, majd későbbiekben a visszaállítással az nem fog változni. Akkor van értelme, ha másik vinyóra akarod átvinni a rendszert, akkor viszont már a 100MBos partíciót is mozgatnod kell.

[ Szerkesztve ]

(#12659) TigerCat válasza spiritex (#12656) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Lacoss megválaszolta, igen, ha akarod azt is lementheted vele. Én mindent le szoktam menteni, de csak a C-t állítom vissza ha szükséges.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12660) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Adott egy 17colos notebook,Win 7-tel, hogyan lehet beállítani hogy a tartalom mindig teljes képernyő méretben jelenjen meg? CTRL+-al kinagyítom,de ha lapozok mindig vissza ugrik a kis méretre. :W

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#12661) Laccoss válasza Sanyabá (#12660) üzenetére


Laccoss
addikt

Böngészőben kérded, vagy általános windows ablakokban?

(#12662) DS39 válasza Sanyabá (#12660) üzenetére


DS39
nagyúr

milyen böngészőt használsz? csak mert a Firefox ezt megjegyzi egy adott domainre, és az aloldalakra is alkalmazva lesz.

(#12663) Laccoss válasza peto.istvan (#12657) üzenetére


Laccoss
addikt

Tartsd karban a regisztrációs adatbázist, valamint az automatikusan induló programok között is gyomlálgass, miket nem használsz, ill. mik azok amiket csak ritkán használsz, és azok ne induljanak el automatikusan. Ezeket az futtatás - msconfig indítva automatikus indítás fül alatt találhatod. Ami elől kiveszed a pipát, és leOKézod, azok nem fognak a következő indításnál indulni.

(#12664) peto.istvan válasza Laccoss (#12663) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Köszönöm tanácsod. Ezt már megtettem. A temp mappát ürítettem. Csináltam egy lemezkarbantartást is és a Localsetting IE5 mappát is kipucoltam. A futó szolgáktatások küzül is kikapcsoltam jópárat. Most csinálok egy boot idejű virusírtást aztán meglátjuk! :R

(#12665) Sanyabá válasza Laccoss (#12661) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Firefox-ot használok, amblock szeretném.

DS39: Nekem nem jegyzi meg.

[ Szerkesztve ]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#12666) spiritex válasza peto.istvan (#12657) üzenetére


spiritex
veterán

Én annak idején a (microsoft) Bootvis-t használtam erre a célra XP alatt, és nagyon szépen működött, látványosan felgyorsította az XP felállását az egyes összetevők betöltődéseinek optimalizálásával. Nem tudom létezik-e valami hasonló win7 alá..

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#12667) Laccoss válasza Sanyabá (#12665) üzenetére


Laccoss
addikt

Default Full Zoom Level kiegészítőt használom, ott beállítható az oldalakra a megfelelő méret és el is menti magának.

(#12668) Sanyabá válasza Laccoss (#12667) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Letöltöttem,a Mozilla betűit kinagyítja,de a weboldalakét nem. Milyen beállítást eszközöljek?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#12669) Laccoss válasza Sanyabá (#12668) üzenetére


Laccoss
addikt

Eszközök - kiegészítők és ott keresd meg Beállítás - és szerintem neked az van beállítva hogy a betűket nagyítsa. Nekem így néz ki 22"os monitorra állítva.

Tehát ha full képernyőre akarod, akkor Fit To Windownál az auto-t vagy a Force Fit-et kellene megpróbálnod.

[ Szerkesztve ]

(#12670) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Lehet kicsit rossze helyen jarok, de inkabb kerdezek mintsem, h megegyszer beszivjam :(((

Adott egy bontatlan (Samsung) laptop. Mit kell tennem, ha szeretnek egy mentest meg igy a kezdetekrol?
Nemreg a tesom Acer laptopja bemondta az unalmast es nem volt mentes holott en szenttul hidtem, h elso bekapcsnal keszul v.mi mentesfele

Szoval mit es hogyan? Rendszer kep vagy rendszer visszallito lemez kell nekem? (Mi a kulonbseg ha szabad kerdeznem... :U :B )

Elore is koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#12671) Sanyabá válasza Laccoss (#12669) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Köszönöm, sikerült! :R

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#12672) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Intel Atom + ION-os rendszeren van W7 Home premium 64bit, a rendszerinformációknál ezt látom: "Telepített memória (RAM): 8GB (3GB használható) :Y

Esetleg létezik olyan ramdrive már ami az oprendszer által nem lekezelt memóriát használja?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12674) Воланд válasza Mercutio_ (#12672) üzenetére


Воланд
titán

szerintem igy mar mas program sem tud vele mit kezdeni.

msconfig --> boot --> advanced options alatt a memory ful nincs piszkalva?

resource monitor --> memory --> hardware reserved reszen mennyit ir?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12675) TigerCat válasza No.01 (#12670) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Miután elindítottad, lesz lehetőséged lementeni, vagy kiírni a rendszert a beépített segédprogrammal. De legegyszerűbb, ha elolvasod a felhasználói kézikönyvet.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12676) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok,

Van egy visszatérő problémám:
Napi rendszerességgel ilyen hibaüzenetet kapok:
"Az ablakkezelő hibát észlelt és leállt"
és onnantól kezdbe vagy a reset segít.
A gépem: Lenovo 3000 N200 + Win 7 enterprise 64 bit.
Mi lehet a gond?

Előre is köszi a választ.
lakisoft

(#12677) sz.j


sz.j
nagyúr

Nálam a Játékok mappában nincs semmi, azaz csak egy valami a Játék-tallózó mappa, ami üres.
Ez így természetes? A Win7-ben már nincsenek játékok?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#12678) Laccoss válasza sz.j (#12677) üzenetére


Laccoss
addikt

Vannak, de külön kell hozzáadni, mert nem minden verzióban van alapból telepítve. Vezérlőpult - programok és szolgáltatások - Windows-szolgáltatások be és kikapcsolása - Játékok

(#12679) Воланд válasza sz.j (#12677) üzenetére


Воланд
titán

prof verzioban alapbol nem telepulnek.

vezerlopult --> programok es szolgaltatasok --> win szolgaltatasok be es kikapcsolasa --> jatekok kipipal

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12680) akoska23 válasza Воланд (#12679) üzenetére


akoska23
aktív tag

Na ez nekem is segített én sem találtam a játékokat prof-on de most bekepcsolom néha jó elütni az időt. Köszi :C

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#12681) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok, köszi az infót! :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#12682) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok újra..
Hogy tudnám win7 alatt beállítani hogyha átrakom a tv-re a képet ne fekete fehérben jelenjen meg? A videókártya illesztőprogramban minden automatikusan van de csak a win logót rakja át a tv-re. Amivel össze van kötve: Videókártya S-video kimenetére van dugva egy S-video-RCA átalakító és a tv-be pedig értelemszerűen az RCA van bedugva.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#12683) spiritex válasza akoska23 (#12682) üzenetére


spiritex
veterán

Nincs valami normális bemenete a tv-nek? Az 1 db sárga rca az a lehető legrosszabb átvitelt biztosítja! Még a scart is jobb lenne nála! De inkább hdmi-vel, komponens-sel vagy dvi-jal, esetleg S-Video-S-Video-val kéne rákötni.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#12684) vlevi válasza akoska23 (#12682) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az S-Video miatt fekete fehér, nem a gép miatt.
Nekem a régi képcsöves tévémen két AV2 nevű bement volt, a második AV2-S néven.
Ugyanarról a scart csatlakozóról kapta ugyanazon a dróton ugyanazt az S-Video jelet, amit az ATI 4670 kártyám kiadott magából, de ha AV2-n néztem, akkor fekete fehér volt, és csak AV2-S-en keresztül volt színes.
Tehát csak akkor lesz színes a kép, ha találsz S-Video bemenetet a tévéden.

[ Szerkesztve ]

(#12685) lakisoft válasza lakisoft (#12676) üzenetére


lakisoft
veterán

Erre senki?

(#12687) piqla


piqla
őstag

Sziasztok!

Eredeti win7, elvileg legfrissebb driver mindenbol.

Par napja csinaltam egy nagy winfrissitest (vagy 900 megat szedett le), es nem tudom, hogy osszefuggesben van-e ezzel, de nagyjabol azota a wifis internetem egy fos.
Eddig sem voltam kulonosebben oda ezert a technologiaert, de sajnos a foberlo elcseszett megoldasa miatt nem tudom a zsinort hosszabbitani, igy muszaj vagyok zsinortalanodni.

Problemam egyszeru: idonkent nem kihagy a net. Pontositva: megnyitom a bongeszoket (Opera, Chrome), be kellene tolteniuk altalaban 10-25 ablakot, de manapsag annyira futja, hogy nincs internet, csekk konnekson, probaljam az oldalt ujratolteni.
Megteszem, es voila, mukodik.

De peldaul ha index.hu-ra megyek (es nem mindig be eloszor), akkor az otven kepbol mondjuk csak huszat tolt be.
Mi lehet a problema?

Valamint miert van az, hogy irom a szoveget, eltunik a kurzor, es ujra bele kell kattintanom az ablakba, hogy mukodjon? Eleg idegesito.

Elore is koszonom a valaszokat!

Szereted az állatokat?

(#12688) bpx válasza desirehd (#12686) üzenetére


bpx
őstag

parancssor admin módban, ez mit mond:

rd /S \\?\"C:\konyvtar"

szerk: ja azt elfelejtettem írni, ez törli mindenestül a könyvtárat, szóval csak akkor próbáld meg, ha tényleg nem kell már :)

[ Szerkesztve ]

(#12689) TigerCat válasza piqla (#12687) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Véletlenül nem Avast-ot használsz?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12690) lakisoft válasza TigerCat (#12689) üzenetére


lakisoft
veterán

Mi a gond az Avasttal?

(#12691) TigerCat válasza lakisoft (#12690) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nálam volt vele probléma a Windows frissítéseket követően. Leakadt a net, illetve sok esetben nem is csatlakozott. Avast le, másik fel és a hiba megszűnt. Nem értem, megmagyarázni sem tudom, de így volt.
Amúgy az Avast klassz program, évek óta használtam, sajnálom is, de ez van.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12692) vlevi válasza TigerCat (#12691) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Avast le, másik fel"
Mi az a másik? MSE?

(#12693) TRob1 válasza vlevi (#12692) üzenetére


TRob1
veterán

Az pl. teljesen megfelel. :K

¤ R'n'R ¤

(#12694) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!
Tudnátok ajánlani valami jó levelezőt a win7-hez? Mert már napok óta "szívok" a Mozilla Thurdenbirrd-el ...
Most a legújabb búgja(?), hogy egyetlenegy átlag méretű levélre azt írja, hogy a mappa megtelt és töröljem a régi leveleket ..... :W
[link]

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#12695) vlevi válasza sz.j (#12694) üzenetére


vlevi
nagyúr

Windows Live Mail miért nem jó?

(#12696) spiritex válasza vlevi (#12695) üzenetére


spiritex
veterán

Találkozott már valaki avval a jelenséggel, hogy Total Commanderben egy sok file-t tartalmazó mappában, ha tartom a lefelé nyilat, tehát gyorsan lépkedek a file-okon, akkor a bekeretező téglalap el-eltűnik, mintha 5-6 sort is átugrana, majd újra megjelenik, megint eltűnik.. és így megy végig a file-okon.. Korábban xp-n nem emlékszem ilyesmire.. Vagy túl gyors az ssd és a vga nem tudja megjeleníteni?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#12697) Gausz


Gausz
aktív tag

Szervusztok!

A kereséssel sajnos nem találtam választ a kérdésemre se itt, se googleban. A lapozófájlról kiolvastam az okosságot, hogy még 8giga RAM mellett sem szabad kikapcsolni.
Arról azonban nem szólt a fáma, hogy vajon a pendrivera való áthelyezése biztonságos-e, illetve mennyit segít. Futtattam Crystaldisk teszteket, csak nem tudom, hogy melyik teszt a releváns: Seq, 512k, 4k, 4k QD32

Köszi,
Péter

(#12698) canniball válasza Gausz (#12697) üzenetére


canniball
nagyúr

"A lapozófájlról kiolvastam az okosságot, hogy még 8giga RAM mellett sem szabad kikapcsolni."
LOL. Hacsak valamelyik progi nem sír érte nyugodtan kapcsold ki.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12699) sz.j válasza vlevi (#12695) üzenetére


sz.j
nagyúr

És a Live Mail milyen? Mert nem ismerem, ezért is kértem tőletek segítséget.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#12700) TRob1 válasza canniball (#12698) üzenetére


TRob1
veterán

Felesleges kikapcsolni, hacsak nem vmi 40es vagy esetleg 80as hdd-je van vkinek (ami már igencsak ritkaság számba megy, főleg egy win7es gépnél) Be kell állítani vmi fixet (2-4 giga), oszt csókolom... ha kell vminek akkor ott van, és nem ezen a pár gigán múlik az élete senkinek. :U

(#12699) sz.j :
Jó. Ha nem az office-ban lévő Outlook-ot használnám, akkor én is Live Mail használó lennék. :K

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.