Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13651) vilmaboy válasza Borgi (#13642) üzenetére


vilmaboy
őstag

próbáltál másik drivert hozzá? Lehet hogy csak a driver nem tetszik a winnek. Bár ha xpvel is csinálja, akkor az necces, hogy hardver hiba?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#13652) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Üdv, az Intel Core I3 jó párosítás ATI 1gb-s videókártyával?

Iphone 7

(#13653) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Olyan programra lenne szükségem, ami mutatja az aktuális le és feltöltési sebességet a tálca ikonoknál, esetleg egy cfos speed szerű widgetet kirak fölé! Vagy a sidebarhoz valami minimalista cucc, más nem érdekel.

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#13654) TRob1 válasza mobal (#13653) üzenetére


TRob1
veterán

NetSpeedMonitor

¤ R'n'R ¤

(#13655) RockHaRD


RockHaRD
addikt

van egy mappám az egyik winyómon (nem a rendszer winyón), nem használja semmi program, és egyszerüen nem engedi letörölni... se Total commanderből, se sima intézőből... UAC ki van kapcsolva, egyetlen egy felhasználó van a gépen, az az enyém, rendszergazda jogosultságokkal of korz, és mégsem engedi... próbáltam Unlockerrel is ,de úgy sem... mi a teendő ilyenkor? Sima backup mappa volt egy másik winyónak, de mindent átraktam belőle a másik winyóba, mégse engedi kitörölni :W

(#13656) chungee


chungee
addikt

Hellósztok!

Hogyan tudom elmenteni a jelenlegi kinézetemet:F Hogy win re-installkor csak be kelljen tölteni pár klikkból. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#13657) Laccoss válasza Szabolcs78 (#13644) üzenetére


Laccoss
addikt

Igaz, ip-hez köti. Bocs itt link ahonnan töltheted: [link]

chungee: Jobb egérgomb a desktopon - személyreszabás - legelső ikonon jobb egérgomb - téma mentése. Ezzel csak a windows témát mented el (de ha külsős témát használsz, ugyanúgy fel kell másolni a téma helyére). Ha dockod vagy más van, azt meg a saját progijában kell, de renszerint megőrzi a beállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#13658) KoRner™


KoRner™
tag

Sziasztok!

Problémám akadt a rendszeremmel, remélem jó helyre írok.
A tegnapi napon takarítás címszóval lefuttattam egy jv16 PowerTools nevű programot, amivel a következőket csináltam:
Registry takarítása
Temp file-ok törlése
Töröltem alkalmazásokat és régiek megmaradt bejegyzéseit
Ezek után töredezettségmentesítés

Gondolom jó lesz majd minden, ha ezeket megcsinálom, azonban a következő történt.
Egy játék telepítőjét (2,6GB) próbáltam elindítani, de amikor rákattintottam az ikonra, kb 1 percre lefagyott a Windows intéző, majd csak ez után rajzolta ki egyáltalán az ikonját a telepítőnek. Ezt azóta is minden alkalommal megcsinálja.
Kb. 10 perce elindítottam a törlését egy 390 megás telepítőfile-nak, ami azóta sem fejeződött be, ugyanis az "elemek felfedezése" résznél megáll, és nem halad tovább a törlésig. Többször próbáltam, és egyszer sem sikerült. Most éppen rányomtam arra, hogy mégse, és 2 perce a törlés visszavonásával van elfoglalva a rendszer, és nem is jut tovább.

Mit kontárkodhattam el, ami ilyen hibát okoz?

Szerk.: Total commanderrel is megpróbáltam törölni, de az sem jut tovább az ablak felugrásánál.

[ Szerkesztve ]

(#13659) Speeedfire válasza mobal (#13653) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Hallod t*kfej. :D
Ezt lesd meg, szerintem korrekt.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#13660) Steelmanus válasza Speeedfire (#13659) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Megneztem a linket es ket verzio van fent, melyiket erdemes letolteni? 7.0.4 es a 8.1-es verzio gondolom nem veletlenul tettek ki a regebbit is.
Mas:
Nemreg egy idegen gepere telepitettem W7 HP-ot de nem akticaltam be, most pedig kerdi hogy meddig varjon a rearm-al, mert azt mondtam Neki hogy hasznalhato nagyjabol 90 napig probalgatasra. Arra kivancsi hogy eleg ha az probaido utolso elotti napjan adja ki a slmgr -rearm parancsot, vagy az mar keso, es inkabb vagy egy hettel elotte.

(#13661) Speeedfire válasza Steelmanus (#13660) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én a 8.1-est használom, de meg nem tudom neked mondani, hogy mi az újítás. Elég régóta használom ezt, sok dolgot ment, nem volt még vele gond.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#13663) Laccoss válasza #44677120 (#13662) üzenetére


Laccoss
addikt

Directx frissítés? [link]

(#13664) RockHaRD válasza Laccoss (#13663) üzenetére


RockHaRD
addikt

pont ezt akartam én is írni, hogy valszeg egy webupdate-es directx kell oda, és akkor nem lesz gond :))

(#13665) Szabolcs78 válasza vilmaboy (#13651) üzenetére


Szabolcs78
csendes tag

Tudtommal csak ez az egy driver létezik hozzá ...

(#13666) Sub-ZeRo válasza RockHaRD (#13655) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Formázd le akkor eltűnik a mappa.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13667) Laccoss válasza RockHaRD (#13655) üzenetére


Laccoss
addikt

Múltkor jártam így, mikor kibontottam egy win7 64bites iso-t, egy könyvtárba. Úgy oldottam meg, hogy gép újraindít - f8 - számítógép javítás - parancssor - és [link]

(#13668) RockHaRD válasza Sub-ZeRo (#13666) üzenetére


RockHaRD
addikt

1 terás winyót, amin 900 giga adat van nem szivesen formáz az ember, nyilván nem kérdeztem volna rá, hogyha ilyen egyszerű lenne

amúgy megoldódott, csökkentett módban ki tudtam törölni

(#13669) Jamby18


Jamby18
senior tag

Hali!
Napok óta nincs msn-em, és ezt a hibaüzenetet kapom.

Próbáltam rákeresni google-ba a c++ Visual messenger-re és vezérlőpultba a Microsoft Live-on egy javítást, ki is írta, hogy a messengert kijavította, de újraindítás után ugyanúgy feljött a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#13670) Lenry válasza Jamby18 (#13669) üzenetére


Lenry
félisten

amit megpróbálnék:
1. Windows Update
2. MSN reinstall
3. MSN uninstall és alternatív kliens install - én a Trilliant ajánlom

kicsit OFF, és remélem nem haragszol meg érte, de egy IT szakfórumon nem tudok napirendre térni fölötte: tudod, ugye, hogy mire jó a PrintScreen (PrtScr) billentyű a billentyűzeten? :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13671) polonic válasza Lenry (#13670) üzenetére


polonic
félisten

Vagy a snipping tool a windows 7-ben.
Magyarul képmetsző.

(#13672) Jamby18 válasza Lenry (#13670) üzenetére


Jamby18
senior tag

1. Windows Update: Lefutott, nincs kijelölve semmi, zöld.
2. MSN reinstall, én is gondoltam erre, de a program eltávolítása vagy módosítása menüben nem találtam MSN kiválasztót, vagy a Live Essentialt töröljem? (itt csináltam amúgy a javítást is).
Tudom, de nem használom, nincs telepítve képlopó program se. Valahogy így szoktam meg, hogy lefényképezem a dolgokat, nem akarok méretezésekkel bajlódni. :B

[ Szerkesztve ]

(#13673) Lenry válasza Jamby18 (#13672) üzenetére


Lenry
félisten

igen a Live Essentialt töröld.

nem kell semmit méretezni: Alt-PrintScreen csak aktív ablakot fogja shotolni, aztán Ctrl-V mondjuk a Paintbe, mentés és már töltheted is ide.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13674) RockHaRD válasza Jamby18 (#13672) üzenetére


RockHaRD
addikt

nem kell képlopó program :) a hibaüzenetre alt gr-print screen, aztán paintbe ctrl-v, és kész a képed :)

sztem egyszerűbb mint telefont-fényképezőt gépre dugni, másolgatni a képet, etc

(#13673) Lenry bameg most fölöslegesen gépeltem egy csomót :(((

;]

[ Szerkesztve ]

(#13675) Steelmanus válasza Speeedfire (#13661) üzenetére


Steelmanus
addikt

OK. Akkor en is azt probalom ki, koszi'

(#13676) Jamby18 válasza Lenry (#13673) üzenetére


Jamby18
senior tag

Letöröltem, újraindítottam, elindítottam egy live telepítőt, felrakott egy régi msn-t (de ez legalább elindult) be akaram jelentkezni, de nem engedett tovább, merthogy van újabb és töltsem le azt, ha "nem"-re nyomtam visszalökött ugyanúgy a bejelentkezésre. Nyomtam egy igent, elkezdte telepteni az Essential 2011-et, végigment, kért egy újraindítást, bejött a desktop, nem indult el semmi.
Start menüben már ottvolt a Live Messenger, rányomok, és feldobja az első képen lévő hibaüzenetet, OK-ra nyomva eltűnik, és nem is hozza be a "működése leállt" ablakot. :F

[ Szerkesztve ]

(#13677) kacsaesokos


kacsaesokos
tag

Sziasztok!

A családba került egy új netbook windows 7 starter operációs rendszerrel, windows updattel frissítettük, majd egy újraindulás után közölte, hogy nem eredeti a windows és, hogy szerezzünk be egy eredeti példányt. A netbook alján ott a cd kulcs...
A kérdésem, hogy ilyenkor a mi a teendő?

(#13678) zka67 válasza kacsaesokos (#13677) üzenetére


zka67
őstag

Beírod neki mégegyszer a kulcsot, általában el szokta fogadni.
Ha pedig mégsem, akkor ezzel a kulccsal már aktivált valaki.
Akkor pedig felhívod a microsoftot. A telefonszámot megtalálod a telefonos aktiválást választva.

(#13679) kacsaesokos válasza zka67 (#13678) üzenetére


kacsaesokos
tag

Rendben, köszönöm.

(#13680) janos1988


janos1988
addikt

Hogy lehet a középső egér gombra beállítani az ablak minimalizálást?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#13681) Laccoss válasza janos1988 (#13680) üzenetére


Laccoss
addikt

Az egérhez kapott szoftvernél, vagy a beállításainál beállítod.

(#13682) Sub-ZeRo válasza Jamby18 (#13669) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Win update-nél felajánlja a C++-t nem? Szed le az offline telepítőt és azzal nézzd meg.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13683) janos1988 válasza Laccoss (#13681) üzenetére


janos1988
addikt

800 Ft-os tescos egér, de ettől függetlenül jó. Csomagolást is úgy kellett kunyizni hozzá, nem hogy az általad felsorolt extrákat :DDD

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#13684) Lenry válasza janos1988 (#13683) üzenetére


Lenry
félisten

Xmouse buttoncontrol

pl ezzel a programmal

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13685) janos1988 válasza Lenry (#13684) üzenetére


janos1988
addikt

Diyus pagapusonqacheh!

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#13686) h@jMi


h@jMi
csendes tag

Sziasztok!

Tegnapelőtt érdekes jelenséget tapasztaltam. Hazaérve, a gép bekapcsolása után észrevettem a hálózati kis ikon sárga háromszöges felkiáltójellel jelez, hogy valami nem stimmel. Azt írja ki, hogy "Nem azonosított hálózat". Win7 / 32 bit, és eddig soha ilyet nem láttam. Reggel nem volt semmi gond, mert volt "net". Router mögött van a gép, hát gondoltam talán ez döglött meg, úgyhogy a kábelmodemre közvetlenül rákötöttem a kábelt, persze újraindítva azt. Semmi változás. Jó, mondom akkor elő a laptopot, azt is rákötöm (külön közvetlenül), eleinte nehezen, de aztán neki sikerült a netet behoznia. Csak az asztali gépnél lehet valami... Router vissza, most már ismét 2 gépet rákötöm, asztali gép továbbra se megy, laptop igen. Ami érdekes, hogy a router az IP-t megadja, látok is mindent command promptban, de csakazért is "nem azonosított hálózat" marad. Jó akkor rohadj meg mondom, win7 újratelepít, de most 64 bitest, mert már 4gb a ram, akkor használja ki.
Win7 feltelepül, hálózat most SEM jó, ugyanaz a probléma. Reggel eszembe jutott, hogy esetleg egy linux livecd-vel is kipróbálhatnám. Bakker. És megy. Kollégától kaptam egy pci hálókártyát, hátha... win7 bebootol, és SEMMI. ugyanaz. :W
- Eddig ment win7-el kb 1 éve
- hirtelen előjön egy ilyen "nem azonosított hálózat" hiba
- win7 újratelepítés sem segít
- linux-al meg hasít mint az állat
- másik hálókátyával se megy a hálózat
- alaplapi háló vista driverét próbáltam, de azzal se.

Ötletek? (a maradjak linuxnált skippeljük pls... :P )
Előre is köszi! :Y

(#13687) Lenry válasza h@jMi (#13686) üzenetére


Lenry
félisten

ha kézzel adod meg a hálózati beállításokat (IP, átjáró, maszk, DNS), nem a router DHCP-jét használod, akkor is előjön ez a hiba?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13688) h@jMi válasza Lenry (#13687) üzenetére


h@jMi
csendes tag

Sajnos igen. :(

(#13689) Fire/SOUL/CD válasza h@jMi (#13686) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Semmi védelmi progi nincs? W7 tűzfalát használod? Window Update-re felmentél, miután újrahúztad a rendszert és esetleg a nem kötelező frissítéseket is felpakoltad?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13690) zka67 válasza h@jMi (#13686) üzenetére


zka67
őstag

Ilyet nekem is csinált egyszer, a hálózati hibaelhárítót lefuttattam és megoldotta a problémát.

(#13691) Jamby18 válasza Sub-ZeRo (#13682) üzenetére


Jamby18
senior tag

Update-nél nincs telepíthető elem.
És fel vannak rakva ezek a C++ dolgok, legalábbis a képen lévők.

Érdekes amúgy amikor kezdte a hülyéskedést az msn bezártam a folyamatot feladatkezelőben, és C:/Program Files/Windows Live/Messenger/msnmsgr indítással működésre bírtam a következő bekapcsolásig.

[ Szerkesztve ]

(#13692) Sub-ZeRo válasza Jamby18 (#13691) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr


Nekem Így néz ki most.

Update-nél beállítottad hogy így nézzen ki?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13693) Jamby18 válasza Sub-ZeRo (#13692) üzenetére


Jamby18
senior tag

Az első három volt bepipálva, most már a 4.-is be lett, frissítések keresése...

A videokártyánál nem szeretném, hogy a legújabbat feltegye, CoD MW2 nem fog elindulni, így egy régebbi 260-as van fent.

[ Szerkesztve ]

(#13694) h@jMi válasza Fire/SOUL/CD (#13689) üzenetére


h@jMi
csendes tag

Próbáltam úgy is, hogy kikapcsoltam a w7 tűzfalát, Update-re meg nem is tudtam menni, ha akarok se, mert eleve úgy loginol az asztalra, hogy a hálózatot nem ismeri fel.

Este felhúztam egy linuxot, most jelenleg a kölcsönkapott hálókártyával megy, de előtte ugye livecd-vel az alaplapi is működött. Tényleg nem tudom hova tenni a dolgot. Eddig műkött minden w7 alatt...

Jelenleg az alaplapra gyanakszom, asus p5kc, nem újonnan vettem, de már 1 éve megvan és olykor produkált érdekes dolgokat a gép. Csakhát ha egyszer linuxon minden megy (ahogy eddig w7-en is), akkor csak nem lehet hardverhiba (mondom én)...

(#13695) LYRI


LYRI
tag

Sziasztok!

Kétszer háromszor fordult elő ez a hiba eddig a gépemen:

[link]

Feltöltöttem a C:\Windows\Minidump könyvtárból a .dmp fájlt.

[link]

Valaki megtudná esetleg mondani, hogy mi lehet a probléma? Esetleg lehet köze a processzor és a videokártya meghúzásához? A gépem adatai és a tuningok a profilomon megtalálható! Köszi!

(#13696) Sub-ZeRo válasza LYRI (#13695) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Persze hogy lehet köze a tuninghoz. A 7 nem bírja úgy a tuningot mint az xp. Tedd gyári értékakre majd próbáld ki. Ha nem lesz hiba, hagyd úgy.
Ott a bluescreen view program, azzal megtudod nyitni.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13697) Dot


Dot
őstag

A második kérdésem tud valaki választ? [link]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#13698) Sub-ZeRo válasza Dot (#13697) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen. Tegyél el xp-t és arra lesz drivered.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13699) xcds


xcds
őstag

Olyan gondom van, hogy nem tudom átmásolni a fényképezőgépemről a képeket a laptopomra. amikor rádugom, felismeri, be is jön az automatikus lejátszás, rányomok, hogy mappa megnyitása. Látszik is a mappa, de amikor be akarok lépni, kiírja, hogy nem érhető el és még azt, hogy I/O eszközhiba miatt a kérést nem lehet végrehajtani. Másik gépen, amin xp fut megy gond nélkül. Mi lehet a gondja? Az usb port működik pendrive-al rendesen. Köszi, ha vki tud megoldást.

(#13700) Fire/SOUL/CD válasza Dot (#13697) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem tudom milyen deszka, de ha van AGP port rajta, akkor viszonylag kevés befektetéssel alkalmassá teheted a W7-hez, mert szerzel egy 8x AGP-s karit...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.