Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12251) agressiv válasza Tamás88 (#12244) üzenetére


agressiv
addikt

Az UAC a világ legnagyobb baromsága nem kikapcsolni nem javasolt.

Hát még a borz.....

(#12252) Lenry válasza coco2 (#12243) üzenetére


Lenry
félisten

mi a fenét csinálsz, hogy folyamatosan rendszergazdai jogra van szükséged?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12253) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Win7 64 bites rendszer, 8giga memória. Látja mind a 8 gigát, de zárójelben azt írja hogy csak 4 giga használható.
Mit lehet tenni?

(#12254) TigerCat válasza agressiv (#12251) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Engem speciel nem zavar. Néha szól, de összesen talán 30 naponta 3-4 alkalommal. Persze az első telepítéskor bejövöget, de az nem kritikus. Talán nem véletlenül építették be...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12255) Fire/SOUL/CD válasza csongi (#12253) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Pontosan milyen alaplapról van szó? (Adatlapodon több is van, de egyikhez sincs 8G RAM feltüntetve)
Amikor ilyen kerek szám van (hogy 4G nem használható, még véletlenül sem pl 3,75G), akkor az BIOS beállítás vagy RAM "hiba" szokott lenni, nem meghibásodott RAM-ra gondolj, lehet csak annyit kell tenni, hogy megcserélni a modulokat vagy más slot-ba áttenni. (Nem tudom, hogy esetedben a 8G ram, az hány modulból áll)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12256) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Bootolásnál BOOTMGR hibát ir......
Másik particióra tettem egy xp-t és azóta ez van....
Hogy lehetne ezt megmldani ? lécci segitsetek !

(#12257) TigerCat válasza maxika2004 (#12256) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az XP elrendezte a sorsát... Fordítva kellett volna telepítened. Először XP, majd Win7.
Windows 7 telepítő be, javítás, stb. Mennie kell.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12258) Laccoss válasza maxika2004 (#12256) üzenetére


Laccoss
addikt

1. Rakjuk be a meghajtóba a Windows 7 telepítőlemezét, vagy csatolják be a virtuális meghajtóba a képfájlját.
2. Indítsunk a régebbi operációs rendszeren alatt egy parancsssort: Winjel + R majd cmd szó beütése után OK gomb
3. Írjuk be a parancssorba az alábbi szöveget:

X:\boot\ bootsect.exe /nt60 all

ahol X a Windows 7 telepítő lemezét tartalmazó meghajtó betűjele

4. Miután újraindítottad a gépet, látnod kell a Windows 7 boot menüjét. Hogy visszaállítsd a boot menübe a régebbi operációs rendszer indítási opcióját, nyiss meg egy rendszergazdai szintű parancssori ablakot, és írd be az alábbi szöveget:

bcdedit /create {ntldr} –d “Menü elnevezése jön ide pl. Windows XP Professional”

A fenti leírás elvégzése után már mindegyik rendszer választható lesz a boot során.

(#12259) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!
Win7-nél hogy lehet fájlokat és mappákat másolni, illetve áthelyezni (hasonlóan mint az XP-nél) mert nem találok ilyen lehetőséget ....
Másolásnál maximum az sikerült elérnem, hogy kijelölés után jobb klikk, majd Másolás (vagy Ctrl+C), és ott ahová szeretném rakni ott Ctrl+V-el beillesztem....... De így nem tudok csoportosan kijelölt fájlokat másolni, az áthelyezni meg egyáltalán nem tudok. :B

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#12260) csongi válasza Fire/SOUL/CD (#12255) üzenetére


csongi
veterán

Igen nem tüntettem fel. Mert éppen váltás volt. egyébként 870 extrem 3 asrock. 2*4Giga Adata 1600Ramok. A slotokat már váltottam. Biosban mind két memóriát látja és felismeri. Meg próbálom hogy megcserélni a memóriákat.Van egy régebbi win7em telepítve megnézem azzal mit ír ki.

(#12261) maxika2004 válasza Laccoss (#12258) üzenetére


maxika2004
őstag

köszi !

és mindenki másnak is !

megoldottam közben 3 win telepitéssel ! :Y

(#12262) Sub-ZeRo válasza csongi (#12260) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Start menü, futtatás, msconfig, boot, advanced option. Ott nézzd meg a ramokat.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12263) DS39 válasza sz.j (#12259) üzenetére


DS39
nagyúr

ugyanúgy kell csinálni mint XP-nél :D
kijelölsz több elemet, ctrl+c és ctrl+v, ha áthelyezni akarod ctrl+x és ctrl+v.

(#12264) csongi


csongi
veterán

Meg oldódni látszik a problémám. Nem szeret az egyik 1600Mhz felett menni. 1600-on is 1,55V-al hajlamos működésbe lépni. Majd egy másik lapban kipróbálom, és kiderül a ram a kehes vagy egyszerűen nem barátkozik a lapommal.

(#12265) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Most nézegettem msconfig-nál a beállítási lehetőségeket és ezt találtam: [link] itt ha a processzorok számát bepipálom akkor tudom állítani és akkor 4 magot is be tudok álltani, ezt érdemes beállítani, ekkor gyorsabb lesz a bekapcsolás? Most ebből nekem az jön le h csak 1 magot használ, szóval érdemes átállítani? Illetve ugyan ott a RAM résznél is érdemes vmit átállítani?

Matthew 24:42

(#12266) Воланд válasza @matthew@ (#12265) üzenetére


Воланд
titán

nem kell ott allitani semmit. alapbol hasznalja mind a negy magot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12267) @matthew@ válasza Воланд (#12266) üzenetére


@matthew@
őstag

Biztos? Csak mert másnál ahol be van állítva és csak 2 magos gépe van az kicsivel gyorsabb mint az enyém, most SSD-vel én is olyan tempót értem el, de ha beállítom és megnézem, abból gond nem lehet, ugye?
Illetve RAM-nál sem kell állítani semmit sem?

Matthew 24:42

(#12268) Воланд válasza @matthew@ (#12267) üzenetére


Воланд
titán

biztos. gond nem lehet. nem, ram-nal sem kell allitani semmit.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12269) @matthew@ válasza Воланд (#12268) üzenetére


@matthew@
őstag

Értem, köszi a helpet, akkor megnézem lesz-e változás :F

Matthew 24:42

(#12270) @matthew@ válasza Воланд (#12268) üzenetére


@matthew@
őstag

Na megcsináltam, igazából annyi változás van h a Windows jel összeáll a 4 színből és utána az Üdvözöljük képernyő egyáltalán meg sem jelenik hanem az asztal jön be, úgyhogy sztem marad így mert így is gyorsabb lett kicsivel. Amúgy mivel lehet még gyorsítani a boot-ot? CPU húzás segít neki vagy vmi más? Mondjuk így sem olyan sok idő SSD-vel de nézelődöm h mivel lehetne még gyorsítani :DDD talán ki sem kapcsolom inkább :DDD

Matthew 24:42

(#12271) DS39 válasza @matthew@ (#12270) üzenetére


DS39
nagyúr

miért akarod ennyire felgyorsítani? :D

(#12272) sz.j válasza DS39 (#12263) üzenetére


sz.j
nagyúr

Mindenekelőtt köszi az infót (ezt az x-es megoldást nem ismertem), de azért nem egészen "ugyanúgy" kell/lehet csinálni mint az xp-nél, mivel ott az ablak baloldalán eleve volt
- fájl másolása valamint fájl áthelyezése, ill.
- mappa másolása valamint mappa áthelyezése lehetőség is.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#12273) DS39 válasza sz.j (#12272) üzenetére


DS39
nagyúr

ja, értem már, Te a baloldali menügombokat használtad XP-n. én azokat még életemben nem használtam, mindig billentyűkombinációt, vagy vmi normálisabb fájlkezelőt használok. (pl Total Commander)

(#12274) @matthew@ válasza DS39 (#12271) üzenetére


@matthew@
őstag

Igazából nem tudom :DDD Bár nem tudom h mi számít bele a boot időbe? Amikor bekapcsolom a gépet és megjelenik a lapom képe, majd fekete képernyőn szövegek az nem számít bele vagy igen? Illetve van arra lehetőség h azt eltüntetni h ne írja ki, csak mert azzal megy el végül is a sok idő :K

Matthew 24:42

(#12275) DS39 válasza @matthew@ (#12274) üzenetére


DS39
nagyúr

amikor az elején a gép tulajdonságait írja ki, szerintem nem tartozik bele a windows boot idejébe. egyébként az nem baj hogy van, mert ha ott villámgyorsan átugrana, nehéz lenne belépni a bios-ba (gyorsan kellene nyomni a gombot). amúgy az alaplapi kép talán kikapcsolható a bios-ban.

(#12276) S-IW válasza sz.j (#12259) üzenetére


S-IW
tag

(#12277) Fire/SOUL/CD válasza @matthew@ (#12274) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Amit ezzel a progival mérsz az számít a boot időbe.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12278) jeni


jeni
félisten

Sziasztok

Erről tudtok valami? Mivel az ismereteim szerint ezek a Bluetooth verziók nem nagyon terjedtek el.Kérdés,hogy a adó-vevő része hibás-e?

[ Szerkesztve ]

(#12279) Fire/SOUL/CD válasza jeni (#12278) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Másik gépen is ki kellene próbálni illetve a bill. alján is szokás lenni kis mikrokapcsolónak(legalábbis nagyon gyakran), amit 1x mindenképpen meg kell nyomni legalább, hogy tudjon kommunikálni az egységgel. Esetleg itt is tedd fel a kérdést, nagyobb eséllyel kaphatsz választ: [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12280) @matthew@ válasza Fire/SOUL/CD (#12277) üzenetére


@matthew@
őstag

Értem, thx a helpet akkor marad így.

Matthew 24:42

(#12281) Sn00k


Sn00k
veterán

hi all.

1 kérdésem lenne, az egyik, hogy a start menüben:
"keresés programokban és fileok-ban" keresési funkció helyett van valami más a winbe, mert ez nekem valahogy nagyon suxxul működik...

Előre is THX!

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#12282) Sub-ZeRo válasza Sn00k (#12281) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Indexelés be van kapcsolva?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12283) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Hogyan lehet megoldani bármilyen fájl rögzítését a tálcán?
Legjobb lenne az intéző ikonon.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12284) odrif válasza Sn00k (#12281) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

"suxxul"? :C

20 éve a Prohardveren

(#12285) Sn00k válasza Sub-ZeRo (#12282) üzenetére


Sn00k
veterán

azt hol tudom megnézni ?:)

3njoy the Lif3

(#12286) Sn00k válasza odrif (#12284) üzenetére


Sn00k
veterán

azaz suxxxx:)

3njoy the Lif3

(#12287) Laccoss válasza TigerCat (#12283) üzenetére


Laccoss
addikt

Parancsikont tudsz csak rögzíteni. Az intézőnél pedig megkeresed start menüben és azt rögzíted. Vagy csinálsz egy mappát oda beledobod a fájlokat, majd eszköztárat hozol létre a tálcán, bár az nem igazi rögzítés.

[ Szerkesztve ]

(#12288) TigerCat válasza Laccoss (#12287) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, ez marad csak. Vagy valami felső dock, de azokat meg nem szeretem.
OSX-ben van ilyen és azt szerettem volna megvalósítani, mert nagyon praktikus.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12289) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék a külső merevlemezem egy 5Gb-os partíciójából bootolható Windows 7 telepítő partíciót csinálni.

A szoftveres részét már átrágtam (bootsect /nt60 F: , aktív a partíció, stb) és úgy gondolom partíciós problémába kerültem. [link képhez]

BIOS-ban a boot sorrendnél már első helyen van a külső merevlemez, és meg is kezdi a bootolást ám a Win7 telepítőig nem jut el, azt írja ki, hogy No operating system installed.

Szerintem ez azért van mert a telepítő-partíció nem első helyen található a merevlemezen.

Azt hogyan tudom megoldani, hogy "átvegye" az első helyet a WINDOWS 7 nevű partíció?

(#12290) Sub-ZeRo válasza Sn00k (#12285) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vezérlőpult.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12291) Laccoss válasza balpeter04 (#12289) üzenetére


Laccoss
addikt

Nincs egy 4GBos pendriveod? Egyszerűbben megoldható lenne.

(#12292) balpeter04 válasza Laccoss (#12291) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Van, de szeretném ha lenne mindig kéznél egy Win7 telepítő "lemez" és ne kelljen mindig pendrive-okra várni 10-15 perceket mire elkészülnek. Tudom, hogy egyszerűbb de a külső merevlemezes kényelmesebb megoldás. Számomra legalábbis. :)

(#12293) Sub-ZeRo válasza balpeter04 (#12292) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha usb-n megy akkor nem mindegy? Pendrive-ról meg tuti működik.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12294) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Sziasztok! Ma raktam újra a Win7 Ultimate x64 SP1-et. Az összes frissítés fent van.
Játék közben kaptam egy kék halált. Előtte ilyet nem csinált. A gépem az adatlapomon részletesen le van írva. Szerintetek hardveres gond lehet vagy szoftveres? :W :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#12295) zsori_peter


zsori_peter
csendes tag

Sziasztok!
Remélem valaki tudna nekem segíteni mert ha nem csak a szerviz maradt :(
Szóval a problémám,hogy a gépemen Windows 7 64 bit-es OP.rendszer van,újra szerettem vna telepíteni Windows XP-re de sajnos nem engedi.Mégpedig ha az OP.rendszerből próbálom nem engedi tovább valami olyasmivel,hogy a Windows XP régebbi verzió mint a 7.
Eddig okééé...akkor bootoljuk be...de nem bootol hanem ahogy kilépek a BIOS-ból ugyan úgy betölti a WIN 7-et..haverom is megnézte aki eléggé otthon van a témába...és neki is elfogyott a tudománya.Rákerestem neten a microsoft honlapján ,hogy ha belemegyek a számítógép-kezelésbe ás menjek bele a blablabla...tárolás ->lemezkezelésbe és formázzak...az okéé,de hiába akarnék rákattintani halványszürkével van ott,a formázás tehát ezt sem tudom.Valaki tudna nekem segíteni?vagy vegyek Új vinyót?vagy szervíz?
Ha valaki tudna valamit kérem írjon PÜ-ben...előre is köszönöm :)

(#12296) Sn00k válasza Sub-ZeRo (#12290) üzenetére


Sn00k
veterán

kicsit bővebben pls...

3njoy the Lif3

(#12297) Sn00k válasza zsori_peter (#12295) üzenetére


Sn00k
veterán

ha bootolsz , akkor XP cd-éről simán bekéne tudnod bootolni, csak a biosba állitsd be a first boot devicet CD-re...

3njoy the Lif3

(#12298) zsori_peter válasza Sn00k (#12297) üzenetére


zsori_peter
csendes tag

beállítottam azt is :(

(#12299) Laccoss válasza zsori_peter (#12298) üzenetére


Laccoss
addikt

Te írtad az XP telepítőt?

(#12300) alfa20


alfa20
senior tag

Sziasztok!

Ismerősöm vett külföldön egy HP notit amihez adtak német nyelvű Win7 Home Premium-ot, van rá mód a Windows magyarítására, hivatalosan nem találtam, de nem hivatalosan lehet nyelvet állítani/telepíteni?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.