Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) Fire/SOUL/CD válasza SzalaiG (#12200) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Erről a Lenovo-s topikban (vagy valamelyik laptop/notebook topikban) érdeklődj, nem W7 gond. A élményindex bekapcsolta volna és konfigolta volna az Aero beállításokat is. Ha az sem tud elindulni, annak mindig a laptop gyártók bisz-basz alkalmazásai felelnek.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12202) aakosch


aakosch
tag

Ha nem Aero témát használsz, akkor csak listázza. A kis képekhez kell az Aero.

(#12203) coco2


coco2
őstag

Windows 7 alatt hogyan kell mappát megosztani? Már végig olvastam az összes cikket, meg kísérletezgettem is jogokkal / felhasználókkal, és juszt se akarja. A hálózaton megjelenik a gép, a megosztás, klikkenteni tudok rá, de akkor megjelenik, hogy az eléréshez kérjek engedélyt a rendszergazdától. Természetesen az összes létező engedélyt végig pipálgattam, de hatása semmi. Mit rontok el?

(XP alatt ez a funkció pontosan 2 másodperc volt..)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#12204) Fire/SOUL/CD válasza coco2 (#12203) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link] - Ha így sem járnál sikerrel, akkor más "problémák" állnak a háttérben, amik tipikusan hálózati eszközök (pl router) és azok konfigurációs beállításai avagy tűzfallal felvértezett védelmi alkalmazások és azok beállításai szoktak lenni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12205) Sub-ZeRo válasza PH 5.5 (#12166) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem írta hogy lanoön keresztül akart bootolni. Csak azt hogy bekapcsolás után nem ment a boot.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12206) coco2 válasza Fire/SOUL/CD (#12204) üzenetére


coco2
őstag

Thx. A lenyílóból a mindenki kiválasztását felejtettem el.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#12207) PH 5.5 válasza Sub-ZeRo (#12205) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Ezt írta:

"Realtek PCIe FE Family Controller Series v1.24 ( 10/07/10 )
PXE-E61: Media test failure, check cable

PXE-MOF: Exiting PXE ROM"

Tehát a noti sikertelenül próbált hálózatról bootolni.
Ez általában akkor történik, amikor nem látja a hdd-t, vagy sérült a boot sector.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#12208) agressiv válasza Bici (#12165) üzenetére


agressiv
addikt

A két képet egy képként meg megszerkeszteni úgy, hogy passzoljon a monitorokhoz, majd mozaikként kell beállítani.

Hát még a borz.....

(#12209) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. A problémám az, hogy laptopra most telepítettem fel a 64 bites
ultimate-t, és valamiért a tálca ikonokra (alkalmazásokra) állva egérrel nem jelenik meg az előnézeti kép. Ilyen problémám még nem volt máshol. Mi lehet a probléma?

(#12210) pzstm válasza Gabesz87 (#12209) üzenetére


pzstm
titán

AERO van?
Registry "optimalizáló" alkalmazást nem futtattál? WEI-t futtattál?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#12211) odrif válasza Gabesz87 (#12209) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Kb 12 hozzászólással feljebb írták:[link]

20 éve a Prohardveren

(#12212) Gabesz87 válasza odrif (#12211) üzenetére


Gabesz87
addikt

:R És tényleg. Köszönöm!

(#12213) pzstm válasza odrif (#12211) üzenetére


pzstm
titán

meg én is valami hasonlót mondtam :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#12214) odrif válasza Gabesz87 (#12212) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nm. ;)

20 éve a Prohardveren

(#12215) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Ez a win7starter vagy mi a rosseb a neve... ha jól tudom ezeket direkt netbookokhoz fejlesztették ki és kicsi a gépigényük. fel lehet tenni ezeket asztali pc-re is?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#12216) Visormail válasza vilmaboy (#12215) üzenetére


Visormail
addikt

persze

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#12217) odrif válasza vilmaboy (#12215) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

A Starter csak 2 gigabájt (GB) RAM memóriát támogat, valamint a Windows 7 Starter rendszert használó számítógépeken nem módosítható a háttérkép (tapéta) és a téma.

20 éve a Prohardveren

(#12218) olivera88 válasza olivera88 (#12188) üzenetére


olivera88
veterán

Valaki erre (#12188) ?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#12219) odrif válasza olivera88 (#12218) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Rendszer visszaállítása egy korábbi időpontra?

20 éve a Prohardveren

(#12220) Lenry válasza olivera88 (#12218) üzenetére


Lenry
félisten

és miért raktál föl keyloggert? (ami gondolom valami férges/vírusos szar volt)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12221) Fire/SOUL/CD válasza vilmaboy (#12215) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Technikai akadálya nincs, de nem lesz legális, mert a Starter csak és kizárólag előtelepített formában az. (a gyártó által előtelepített formában)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12222) olivera88 válasza odrif (#12219) üzenetére


olivera88
veterán

Még nem próbáltam
Lenry: Csak kiakartam probálni. A Refog keyloggert raktam fel. Jelzett is rá a defense + és Malwarebytes az összes fájljára jelzett. Akkor leszedem ha már ez miatt lehet.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#12223) Lenry válasza olivera88 (#12222) üzenetére


Lenry
félisten

"Jelzett is rá a defense + és Malwarebytes az összes fájljára jelzett"

és ez nem volt gyanús?

Akkor leszedem ha már ez miatt lehet.
valószínűleg ennyivel nem úszod meg

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12224) olivera88 válasza Lenry (#12223) üzenetére


olivera88
veterán

Hát gondoltam h fals riasztás. Aztán mikor már MBAM is jelzett rá akkor már kissé gyanús volt.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#12225) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Srácok, egy kis segítség kellene.
Azt honnan lehet azt tudni, hogy a win7 dobozában oem vagy dobozos win7 van?
Mert az egyik áruházláncnál a win7 Prof-ot most nyolcvan valamennyi helyett 41k-ért adják, de a dobozán csak a 32bit + 64bit van feltüntetve, semmi más (még csak az sem, hogy HU).
Bár rossz minőségűek a telóval készült képek, de hátha nektek "mond" valamit:
[link]
[link]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#12226) Fire/SOUL/CD válasza sz.j (#12225) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"de a dobozán csak a 32bit + 64bit van feltüntetve..."
OEM-hez nem jár 2 telepítőmédia (x86 és x64) csak a fulloshoz. Ha a doboz belsejében valóban ott a 2 eredeti/nyomott telepítőlemez, és tényleg 41K-ért adják, akkor az jó vétel. (kép alapján nem OEM, nem csak a "megjelenése" alapján, hanem azért sem, mert az OEM-ekre rá van ragasztva a csomagolás hátoldalára a COA Matrica is, amire a csomagolás elején is figyelmeztetnek)

Mivel magyar nyelvűek a csomagoláson szereplő információk is, ezért nagy eséllyel magyar változat, de azért kérdezz rá erősen, mert az ilyen üzletláncoknál bármi megtörténhet. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12227) Nobuo válasza sz.j (#12225) üzenetére


Nobuo
tag

A legnagyobb baj az, hogy az eladóra nem lehet támaszkodni.

(#12228) hunmyke


hunmyke
aktív tag

Hali!

Épp ma szereztem be egy 96GB-os Kingston SSD-t, és a jelenlegi Acer 7750G laptopomon van Windows 7 Home Premium előtelepítve (OEM), én ezt szeretném áthelyezni az SSD-re.

Ezt milyen programmal lehetne megoldani a legegyszerűbben?
Válaszokat előre is köszönöm!

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#12229) sz.j válasza Fire/SOUL/CD (#12226) üzenetére


sz.j
nagyúr

Sajna így becsomagolva nem tudni, hogy hány "telepítőmédia" (DVD) van a dobozban.

Amúgy én is azért "ugrottam" a témára, mert a doboz hátulján fel volt tüntetve a 32bit + 64bit.
Ha nem sokkal is, de talán ezen a képen valamival több imfó olvasható.

Esetleg nincs valami jól megkülönböztethető kód, felírat (pl. box vagy oem) vagy bármi más ami alapján egyértelműen el lehetne dönteni, hogy melyik kiadásról van szó?
Jó lenne ha "box"-os lenne mert az a 41k-t nagyon megérné ...., persze akkor még marad a kérdés, hogy vajon HU verzió e.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#12230) Fire/SOUL/CD válasza hunmyke (#12228) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sajnos az előtelepített gépeken, a rendszerépítők "csodálatos" partíciószerkezeti lelhetőek fel, amelyeket ha megpiszkálsz, akkor máris nincs eredeti OS-ed avagy nem lehet újratelepíteni a beépített recovery stb funkciók segítségével.
Az egyetlen járható út az lenne, ha a teljes lemezt, sector by sector módban (nem csak a foglalt, de a szabad szektorokat is átmásolva) átklónoznád a teljes meghajtót. Azért írtam feltételes módban, mert ez esetedben nem járható út, mert a HDD-d mérete biztosan nagyobb, mint az SSD teljes kapacitása, ezért ez nem kivitelezhető nálad.
Első körben fel kellene térképezni, hogy mégis milyen "elcseszett" partíciószerkezet van jelenleg a laposon, pl ezzel a progival (lemezkezelő itt nem játszik) és utána lehet agyalni tovább.

UI: Azt elsőre feletsd el (ha megfordult a fejedben esetleg), hogy mindent partíciót letakarítasz és teszel fel egy OEM W7-et... :N

sz.j
Sajnos nem tudok többet mondani. Ha az van ráírva, hogy tartalmazza az x86 és x64 telepítőlemezt, akkor az Fullos-nak kell(ene) hogy legyen. Nem árultad el az üzletlánc nevét, de ha létezik ilyen akció, akkor talán a webes oldalukon is kitették, lehet, hogy ott több infó van leírva a dologról.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12231) Lenry válasza sz.j (#12229) üzenetére


Lenry
félisten

igen, nagyon valószínű, hogy magyar

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12232) olivera88


olivera88
veterán

Leszedtem a Keyloggert, MBAM nem talált semmit utána És a probléma is megoldódott. :K

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#12233) hunmyke válasza Fire/SOUL/CD (#12230) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Köszönöm a gyors válaszod, gyanítottam, hogy nem lesz egyszerű dolgom.:)
Küldök képet a partíciókról, nagyjából ez a felállás: [link]

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#12234) Fire/SOUL/CD válasza hunmyke (#12233) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezt már privbe beszéljük tovább...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12235) sz.j válasza Fire/SOUL/CD (#12230) üzenetére


sz.j
nagyúr

Hosszas telefonálgatás után egy egyik üzletnél olyan infót kaptam, hogy ha a dobozra FQC-00222 van írva, akkor az win7 Prof "Normál dobozos magyar verzió.

Ha esetleg ezt meg tudná erősíteni valaki, akkor azt megköszönném!

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#12236) Fire/SOUL/CD válasza sz.j (#12235) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A kód az 100%, hogy W7 Pro Full Magyar dobozosnak a kódja, nem OEM.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12237) Thunderzolee

Üdv!

Adott egy notebook, amiben a merevlemezen a D meghajtón van egy rendszer.
A C-t akartuk formázni, de nem engedte.
Bár nem azon van a rendszer, de jól gondolom, h van ilyen irányú védelem a Windowsban, h nem engedi leformázni a C meghajtót? :F

Külső partícionáló programmal menni fog remélem.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12238) Fire/SOUL/CD válasza Thunderzolee (#12237) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha a C az aktív partíció(alapesetben az szokott lenni), akkor ott vannak az indítófájlok, ezért nem engedi leformázni. Külső particionáló progival meg az egészet beboríthatod, hisz ha az aktív partíciót törlöd(az indítófájlokkal együtt), akkor az biztos, hogy D-ről sem fog indulni a rendszer és az sem garantált, hogy a Windows hibajavítás ezt tudja magától orvosolni.

Ja és akkor még kifelejtettem, hogy ha létezik a 100 megás rejtett partíció... :DDD

Legtisztább lenne újrahúzni és legyalulni az összes partíciót: [link] (a 100 megástól is megszabadulna legalább)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12239) Thunderzolee válasza Fire/SOUL/CD (#12238) üzenetére

Igen, én is így szoktam csinálni.

Az egyik notis topicban került ez szóba, ezért kérdeztem meg itt.
Eleve nem értem, miért kell a D-re felrakni a rendszert.
Én is mindig lementek róla amit kell, aztán ledarálom partícióstól, mindenestől az egészet telepítés elején.
Na mindegy, köszi a választ.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12240) GNorbi


GNorbi
tag

Sziasztok!

Talalkozott valaki Windows 7 telepitesnel olyan problemaval hogy bebootol a lemez elkezdi tolteni a Windows fajlokat es utana angolul kiir egy szoveget hogy nem sikerult kommunikalni az eszkozzel aztan ezt : Windows 7 (ems enabled)
Mi a megoldas?
Valaszt koszonom.

(#12241) sz.j válasza sz.j (#12235) üzenetére


sz.j
nagyúr

Megvettem!
Windows7 Professional FULL HU, dobozos (32bit + 64bit): bruttó 40.630Ft! ;)

Ha esetleg valakit érdekel a METRO-ban (M3) vettem és még maradt egy darab. Persze az is lehet, hogy a többi METRO-s üzletben is van.

Köszönöm mindenkinek a segítőkész infókat!

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#12242) hunmyke válasza sz.j (#12241) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Az valóban jó ár, iponon a duplája. :K

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#12243) coco2


coco2
őstag

Win 7-et csak nem rég óta használok, és éppen a fejem fájdul bele az állandó jogosultság bonyadalmakba.

Akad egy jól összeszedett leírás tipikusan a win 7 jogosultság anomáliáiról frissen érkezett XP felhasználóknak?

Esetleg van a win 7-nek olyan üzemmódja, amikor a rendszergazdát ténylegesen elfogadja rendszergazdának minden egyes interakcióban külön megerősítés nélkül is, és nem kell még neki is folyton jobb klikkelgetnie "futtatás rendszergazdaként" és ilyesmi menüpontokra?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#12244) Tamás88 válasza coco2 (#12243) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

UAC kikapcsolása, de nem javasolt. Szóval fogadd el. (bocs, ha trollkodásnak veszed, nem annak szánom).

(#12245) Воланд válasza coco2 (#12243) üzenetére


Воланд
titán

mit csinalsz a gepen, hogy folyton bejon az uac prompt?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12246) DS39 válasza coco2 (#12243) üzenetére


DS39
nagyúr

a felhasználói fiókok felügyeletét vedd alacsonyabbra vagy kapcsold ki.
persze a teljes kikapcsolása biztonsági kockázatot is jelent, de ha ezen annyira nem parázol, akkor tedd meg nyugodtan.
(XP-ről áttéréskor engem is nagyon zavart hogy minden szart külön megkérdezett, kikapcsoltam, megvagyok nélküle)

[ Szerkesztve ]

(#12247) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Mit kellene telepítenem a Win7 Ultihoz, hogy kezelje az orosz betűket?
Köszi!

(#12248) pzstm válasza dodopek (#12247) üzenetére


pzstm
titán

orosz nyelvet add hozzá mondjuk ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#12249) dodopek válasza pzstm (#12248) üzenetére


dodopek
addikt

Szeretném, de nem csináltam még ilyet.Honnan tusom leszedni?

(#12250) pzstm válasza dodopek (#12249) üzenetére


pzstm
titán

Mondjuk így ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.