Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13851) bpx válasza hispan (#13850) üzenetére


bpx
őstag

Van ugye az a mondás, hogy csak a nem használt memória az elpazarolt memória.

A Windows is cache-eli a fájlrendszer műveleteket például, ez a memóriában egy olyan rész, ami nem szabad, de bármikor bárkinek szüksége van memóriára, azonnal felszabadít belőle.

"Ettől a gép iszonyatosan belassul, mert elvileg nincs szabad memóriája..."

Szabad valóban nincs, de a kép szerint 2092 MB van, ami bármikor felszabadítható, ha szükséges.
Tehát mi az ami lassú, és ez miben nyilvánul meg?

(#13852) hispan válasza bpx (#13851) üzenetére


hispan
csendes tag

Lassú = minden program keservesen lassan indul... példa: egy Photoshop elindult korábban 5-6 mp alatt, mos 30-40 másodpercet várok, de ez nagyjából minden programra igaz.

Egyébként is, korábban a 4 giga memóriámból 1-2 rendszeresen szabad volt (nem készenléti). Olvastam itt a fórumon, ([link]), hogy ez másnál is volt, és akár 16 gigát is megevett a Windows... nálam is ez van: nem számít, mennyi van a gépben, előbb-utóbb készenlétivé válik, és az egész gép félelmetesen lelassul...

* Ez négy hercegséget, hat grófságot, két őrgrófságot és öt seigneurie-t (elvben közvetlenül a birodalomtól függő uradalmat) jelentett. ** Huizinga, holland történész.

(#13853) bpx válasza hispan (#13852) üzenetére


bpx
őstag

hát jó
megjegyzem ez teljesen normális működés, amit látsz a memóriakezelésben, az viszont, hogy ez gondot okoz, már nem, de úgy tűnik egyeseknél mégis baj van vele

próbaképpen, az eszközkezelőben keresd meg a winchestered (/SSD-d ha az van), és kapcsold ki a write cache-t (pipát vedd ki)

ha több winchester/SSD/(pendrive) van, akkor mindre
reboot, és így nézd meg a memóriát, hogy mennyi a "gyorsítótárazott" (cached) és a szabad, illetve hogy így is lassú-e, panaszkodik-e a kevés memóriára valami

[ Szerkesztve ]

(#13854) hispan válasza bpx (#13853) üzenetére


hispan
csendes tag

Köszi a tippet. Négy meghajtóból kettőn eleve ki volt kapcsolva, a másik kettő nem engedi kikapcsolni (azt írja, hogy a gyártó nem teszi lehetővé a beállítás módosítását). Vagyis ezt nem tudom megváltoztatni, de nem is emlékszem, hogy valaha hozzányúltam volna, így szerintem a hibát sem okozhatja ez.

* Ez négy hercegséget, hat grófságot, két őrgrófságot és öt seigneurie-t (elvben közvetlenül a birodalomtól függő uradalmat) jelentett. ** Huizinga, holland történész.

(#13855) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Külső program nélkül lehet valahogy időzített kikapcsolást csinálni?

Véleményem szubjektív...

(#13856) hackeeeee válasza hackeeeee (#13855) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vagy milyen tippetek van erre? Működő gadget, vagy ilyesmi?

Esetleg ezt próbálta valaki?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#13857) bpx válasza hackeeeee (#13855) üzenetére


bpx
őstag

shutdown -s -t 3600
(másodperc)

(#13858) hackeeeee válasza bpx (#13857) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:R

Véleményem szubjektív...

(#13859) Fire/SOUL/CD válasza hackeeeee (#13855) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, a feladatütemezővel. Ja, hogy pl nem minden nap ugyanabban az időben...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13860) hispan


hispan
csendes tag

Utánaolvastam közben a dolognak, máshol is írták, hogy a standby memory nem feltétlen rossz, de ha mégis, a RAMMap nevű alkalmazással tisztítható... Érdekes: ez az alkalmazás tényleg lepucolja a készenléti memóriát, majd a windows (vagy valami) azzal a lendülettel pár másodperc alatt újra meg is tölti "valamivel", és a gép visszalassul... és ezt akárhányszor eljátszhatom vele...

* Ez négy hercegséget, hat grófságot, két őrgrófságot és öt seigneurie-t (elvben közvetlenül a birodalomtól függő uradalmat) jelentett. ** Huizinga, holland történész.

(#13861) Tamás88 válasza hispan (#13860) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Akkor a szolgáltatások közül kapcsold ki az "előtöltés"-t. Hátha így gyorsabb lesz. De csinálhatnál egy lemez ellenőrzést, de persze nem Windows-ból a számítógépen belül, hanem a parancssort megnyitva a következővel (Adminisztrátori szinten)

CHKDSK c: /f /v /r

[ Szerkesztve ]

(#13862) Dot


Dot
őstag

Hali!

Most szereltem a szomszéd gépét és egy furcsa hibába ütköztem!
Méghozzá a következőbe: xp volt a gépen 1 winchester 2 partíció, 30 és 250GB a kicsin volt a windows, a nagyon az adatok. W7 telepítésnél a kicsi részét formáztam, majd telepítés után a nagyobb részt "nem látni".
Kezelő így mutatja:
[link]
Kellenének az adatok róla! Mindegy, ha újra kell telepítenem a rendszert, vagy másik gépbe kell tennem, de kellenek az adatok!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#13863) Laccoss válasza Dot (#13862) üzenetére


Laccoss
addikt

Adj neki betűjelet. Meghajtóbetűjel és elérési út módosítása..

[ Szerkesztve ]

(#13864) Dot válasza Laccoss (#13863) üzenetére


Dot
őstag

Arra az opcióra nem mentem, ez igaz. Ennyi lenne a baja, tapasztalat? Bocs, de féltem az adatokat! nem tudom, hogy ronthatná el, de jobb félni..

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#13865) Laccoss válasza Dot (#13864) üzenetére


Laccoss
addikt

Csináld nyugodtan. Meghajtóbetűjel és elérési út módosítása- hozzáadás- kiválasztasz egy betűjelet. Okézod.

[ Szerkesztve ]

(#13866) Fire/SOUL/CD válasza Dot (#13864) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

D betűjelet fog adni neki, nem lehet baja az adatoknak.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13867) zolee0307 válasza Dot (#13862) üzenetére


zolee0307
őstag

Tényleg csak meghajtó betűjelet kell cserélni. Nekem is mindíg így van mikor újratelepítem a windowst, a vinyón lévő második partició mindíg eltűnik. Eddig még adat nem veszett el nekem.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#13868) Dot válasza zolee0307 (#13867) üzenetére


Dot
őstag

Holnap reggel kiderül! :)
Köszönöm addig is!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#13869) Steelmanus válasza hispan (#13850) üzenetére


Steelmanus
addikt

Probakent torold a C:\Windows\Prefetch mappa tartalmat, itt tarolja az Elotolteshez a gyakran hasznalt fajlokhoz valo hozzaferest *.pf formatumban. 1-2 havonta erdemes kitakaritani mert ahogy nezem csak 2 Gb memoriad van. Ne felj, majd ujra feltoltodik.

(#13870) Laonyr válasza Sub-ZeRo (#13831) üzenetére


Laonyr
csendes tag

Szerintem te rossz hozzászólásra reagáltál, vagy valamit durván félreolvastál =D Én nem csigi vagyok :D

(#13871) Sub-ZeRo válasza Laonyr (#13870) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem meg te nézted el mert ha vissza mész akkor pont te írtál nekem az ilyen licence nem kell dologról.

(#13869) Steelmanus: Ne féljen, újra lassú lesz neki a gépe, ha előtölti. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13872) Laonyr válasza Sub-ZeRo (#13871) üzenetére


Laonyr
csendes tag

De te ezt linkelted nekem.

[link]

Itt pedig megoldásnak egy program van, amihez licensz kell.

[ Szerkesztve ]

(#13873) Sub-ZeRo válasza Laonyr (#13872) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát azt hittem hogy ha megmutatom mi a baj forrása (talán ez) akkor majd törlöd a drivert.
Mondjuk én még win7 64 bit alá nem tudtam telepíteni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13877) Laonyr válasza Sub-ZeRo (#13873) üzenetére


Laonyr
csendes tag

Igazából nem, nem tudom mi lenne a megoldás ezért kérdezem :D
Én se emlékszek róla hogy AMD proci drivert telepítettem volna mivel Intelem van szóval nem tudom. Eltávolításnál meg csak AMD Catalyst van, az pedig kell =/ Pedig win7 64 bitem van :S
Szóval most mit kéne törölni o.o?

[ Szerkesztve ]

(#13878) Steelmanus válasza Sub-ZeRo (#13871) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen mert ahogy kivettem a hsz.bol, valamikor 4 Gb volt benne, most pedig 2 Gb, +Photoshop
Ez mindent megmagyaraz :)

(#13879) stefyY


stefyY
őstag

Életre leheltem x86 ultimate-n az NFS II-t! Micsoda csoda...muszáj nosztalgiáznom :DD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#13880) Dot válasza Laccoss (#13865) üzenetére


Dot
őstag

köszi, sikerült!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#13881) Findzs válasza Sub-ZeRo (#13833) üzenetére


Findzs
addikt

ok, megnézem köszi :R

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#13882) hispan válasza Steelmanus (#13869) üzenetére


hispan
csendes tag

Köszönöm, megnéztem, kitöröltem (összesen csak 12 mega volt). (4 giga van a gépben)

Amire rájöttem (megnéztem vagy 5 másik gépet, amiken ugyanez a windows van): egészséges esetben az elérhető memóriát a windows 50-50%-ban osztja készenlétire és szabadra, ez az "egészséges".

Most kikapcsoltam a szolgáltatások között az előtöltést, így a probléma megszűnt, mindig tart szabadon memóriát a gép (és láss csodát, visszagyorsult). Apró szépséghiba, hogy az előtöltés hiánya miatt például a WMP streamelt rádiólejátszása folyamatosan akadozik :/ De semmi sem tökéletes...

Köszi a válaszokat.

* Ez négy hercegséget, hat grófságot, két őrgrófságot és öt seigneurie-t (elvben közvetlenül a birodalomtól függő uradalmat) jelentett. ** Huizinga, holland történész.

(#13883) Peace


Peace
nagyúr

Hali!

Következő problémának az okát keresném. Win 7 telepítésnél 2 rendszergazda lett létrehozva, mert ismerősöm gépét csinálgatta, és karbantartotta egy srác, de ő abbahagyta ezen tevékenységét, és így eltávolította az ő felhasználói fiókját. Az ember maradt adminisztrátor státuszban, viszont a lementett e-mailjeit nem tudja törölni, és áthelyezni. Másolásuk és megnyitásuk működik. Ezt lehet valahogy orvosolni, vagy egyáltalán kapcsolatban lehet a probléma a felhasználói fiók eltávolításával? Egyebet nem tudok sajnos, ennyi információt osztott meg velem, és a gép is nagyon messze van tőlem.

(#13884) Visormail


Visormail
addikt

Enable or Disable UAC From the Windows 7 / Vista Command Line
Akár parancssorból akár bat fájlból indítom csak kiírja hogy hozzáférés megtagadva és nem adja be az uac ablakot ahogy a képen van. Nem lehetne előhozni automatán anélkül hogy jobb gomb rendszergazdaként indítanánk? A bat fájl tulajdonságaiban a kompatibilitás fülön szürke a pipa a futtatás rendszergazdaként opciónál, ha csinálok róla egy parancsikont annál is.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#13885) Visormail válasza Visormail (#13884) üzenetére


Visormail
addikt

Ok megvan, a parancsikon tulajdonságlapján a speciális gomb alatt kell.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#13886) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!

Az miért van, hogy ha pl. egy linkre (de másnál is) ráviszem az egérmutatót, akkor a kéz alatt egy üres kis négyzet jelenik meg?
Ha jól emlékszem, de ebben nem vagyok biztos, az xp-nél ilyenkor kiírt valamit ami linkre/szövegrészre jellemző....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#13887) Cranium


Cranium
tag

Hali, egy ismerőstől hallottam, hogy a Win7 jobb a gyengébb gépeken, mint az XP - természetesen letiltott aero-val, meg bizb*sszal.
A kérdésem az, hogy ez tényleg így van? Mi a tapasztalatok, milyen gyenge gépre húztátok fel, és hogy muzsikált rajta? A gépem a következő:

CPU: AMD Athlon 64, 2160 MHz
Videókari: NVIDIA GeForce 7800 GT (256 MB)
Ram: 2 GB
Vinyó: 80 GB
Tudom nem valami i7es konfig, de sajnos ez van.
Előre is köszi a választ! :R

(#13888) Laccoss válasza Cranium (#13887) üzenetére


Laccoss
addikt

Bekapcsolt aero-val meg még jobb... mivel ha van aero akkor bizonyos számítási műveleteket a videókártya végzi, így kevesebbet dolgozik a proci.

2.8Ghz p4 prescott (1 magos 2 szálas) procin, HD2400pro AGP, 1GB DDR rammal használom, szinte semmit sem kapcsoltam ki a szolgáltatások közül.

[ Szerkesztve ]

(#13889) DS39 válasza Cranium (#13887) üzenetére


DS39
nagyúr

teljesen jó lesz erre egy Win7 32 bites :)

(#13890) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
1 hónapos win7 64 bit sima leállítás, majd bekapcsolás után javítással indult csak, meg rendszervisszaállítás, meg hasonlók.A végén azt írta, hogy sikerült a javítás, indul a gép. Hol találom meg, hogy hol volt a hiba? Valahol naplózza ezt?
Köszi!

(#13891) flash-


flash-
veterán

Sziasztok

én olyan alkalmazást keresek amivel a cpu hőmérsékletét ki lehet iratni pl játékok közbe valamelyik sarokba.

tudtok ilyet?
mi a neve?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13892) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok.
Nem tudom itt-e a helye a kérdésnek de hátha:
Se win7 se az xp nem akar bootolni a gépemen.(mindkettő eredeti.)
Úgy sikerült nemrég hogy az xp-t frissítettem/cseréltem win7 re az xp alól szóval nem hiszem hogy a meghajtó rossz. Azon természetesen túl vagyok hogy a Bios ban beállítom az elsődleges boot eszközt de egy pillanatra kiír valami hibát a végén amit el tudtam olvasni :code 5
Természetesen F11 boot menüt is próbáltam eredmény ugyanaz.
A telepítő lemezeket a windows olvassa setup indul.
Esetleg a Biosban nem állítottam valamit be jól?
Ha windows alól telepítem akkor sok minden szemét marad a gépen?
Lehet egyáltalán win7 Home Premiumot cserélni ultimate-re (kapok egy lemezt)
Még egy furcsaság: A windows oldaláról származó progival csináltam egy rendszer indító pendrivét de azzal sem akart bootolni.
Na mi lehet?? :F

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#13893) Laccoss válasza akoska23 (#13892) üzenetére


Laccoss
addikt

coda:5 tipikusan win7nél fordul elő, ha a BIOS nem ismeri a win7 továbbfejlesztett bootszektorát. Próbálj biost frissíteni, az legtöbb esetben megoldja. Vagy [link] leírás alapján.

(#13894) jss


jss
aktív tag

Sziasztok!

Nem volt még dolgom Win 7-el, szeretném kipróbálni, legálisan, természetesen.
ThinkPad T61 laptopom van, 64 bites magyar nyelvű változatot szeretnék feltenni, valami jól ellátott dolgot, nem valami Lite verziót.
-Tudnátok linkelni ilyet?
-Pár segítő mondat útmutatásként jó lenne... :U :U
-Akkor ez úgy működik, hogy aktiválás nélkül legálisan használhatom X napig?

[ Szerkesztve ]

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#13895) akoska23 válasza Laccoss (#13893) üzenetére


akoska23
aktív tag

Köszi. :R

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#13896) vlevi válasza jss (#13894) üzenetére


vlevi
nagyúr

Linket nem tudok de az msdn-rol leszedett telepito ugy mukodik hogy a serial number beirasa helyett lehet nyomni egy nextet. Ilyenkor 30 napig mukodik es csak ezutan kezd i keregetni a szeriaszamot.

(#13897) dodopek


dodopek
addikt

Srácok! Ez a capi2 hiba mifene?Rengeteg van belőle a naplóban. Összefügghet az unlock-kal?

(#13898) bpx válasza dodopek (#13897) üzenetére


bpx
őstag

Crypto API 2

http://support.microsoft.com/kb/2328240

[ Szerkesztve ]

(#13899) dodopek válasza bpx (#13898) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm a gyors választ. Futtattam a fix-et.Reméljük működni fog.

erre a javításos indításra esetleg valaki? Ilyet csinálhat hibás mag? Hol találom a hiba naplózását?

[ Szerkesztve ]

(#13900) Laccoss válasza dodopek (#13899) üzenetére


Laccoss
addikt

Eseménynaplóban megtalálhatod: [link]

Hibás ram vagy vinyó okozhatja inkább (esetleg tuning?).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.