Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Sziasztok!

Tegnap óta azt csinálja a windows (win7 home prem 64bit) hogy körülbelül minden 2.-3. leállítás vagy újraindításkor a sidebar.exe nem áll le, csak kényszerített bezárással tudom kilőni. Mi okozza ezt?

(#13402) csevede


csevede
tag

Sziasztok!

Megköszönném, ha tudnátok segíteni a következő problémában:

Gép bekapcsolása után win 7 professionalba csak a háttérkép jelenik meg, a tálca és a kurzor.

Ctrl+alt+del-re csak egy hibaüzenet, hogy nem tudja megnyitni ezt a bill. kombinációt.

Ha a nyilat ráviszem a start menüre, rá sem kell kattintani, azonnal lefagy, tehát onnantól kezdve az sem mozog.

Akárhova kattintok jobb gombbal, szintén fagyás.

600 reset után még mindig ugyanez.

Vírusírtó+defraggler+ccleaner múlt héten futott le rajta, ha esetleg ez számít.

Újratelepítésen kívül, esetleg van valami más megoldás?

Köszönök előre is bármilyen építő jellegű hozzászólást! :R

csevede felhasználónak 19 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#13403) looser


looser
addikt

Sziasztok! Egy tartományban lévő számítógépen (W7 enterprise) szeretnék egy hálózatos nyomtatót parancssorból elérni (dosos pénzügyes szoftver), pontosabban lpt1-re nyomtatni. Sima user ugye nem tudja a net use lpt1 \\szerver\printermegosztás parancsot kiadni, mivel az lpt1-hez nincs joga eszközt rendelni. Ehhez létezik a devcon nevű program, amely leválasztja az lpt1-et a rendszerről, ezt szépen leírja a MS tudásbázisa.
Namármost odáig eljutottam, hogy feltelepítettem lokálisan a hálózati nyomtatót (sajnos a nyomtatószerverre telepített nyomtatót nem sikerült feltenni a fenti parancssoros megoldással), de gondoltam hogy lokálisan megosztva igen. Nos, az alábbi hibaüzenetet kapom:

Rákerestem erre a hibaüzenetre, de a tűzfal le van tiltva (amit több helyen javasolnak), aktív víruskeresőt is kilőttem erre az időre, más védelem nincs. Van ötletetek?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13404) Sub-ZeRo válasza csevede (#13402) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ezt próbáld ki.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13405) vilmaboy válasza csevede (#13402) üzenetére


vilmaboy
őstag

Vagy ha nem működik fent írt, akkor telepítőlemez, telepítés futtatása és rendszerjavítás, nem telepítés. Hátha...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#13406) vilmaboy válasza Sz.Miki (#13401) üzenetére


vilmaboy
őstag

történt valami változás a rendszeren előtte? Mittom én pl... win frissítés, új szoftver, új kodek, vagy akármi ami belenyúlhatott a rendszerbe?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#13407) vilmaboy válasza ruskop (#13400) üzenetére


vilmaboy
őstag

ezért kérdeztem a drivert. Volt olyan kártya nem 1, amihez leszedtünk drivert és nem volt hajlandó rendesen működni. Ugyanígy volt nem 1 chipset is ami bebutult a gyári driverrel.. Okot ne kérdezz. szerintem driver csere-bere, kísérletezés és meggyógyul a tünet. :P

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#13408) Blaze13 válasza TigerCat (#13384) üzenetére


Blaze13
tag

Telepítésnél az adott program megkérdezi (legtöbb esetben) hogy csak magadnak, vagy minden felhasználónak szeretnéd telepíteni. Értelem szerűen kell eljárni...
A dokumentumokat, képeket, stb. amit a másik felhasználó számára is elérhetővé akarsz tenni, tedd másik partícióra, ne a rendszerre, így egyszerű a megosztások kezelése. Csinálsz egy könyvtárat, tulajdonságainál meghatározod, hogy ki-mit ügykezelhet benne és kész. Ha nincs más, akkor a megosztott mappákba is menthetsz. Ez a C-n lesz, a Felhasználók könyvtárban. Viszont mindenki látja majd, a helyi hálózaton is (ha van több gép).

Sikerült. Köszönöm! :)

(#13409) ruskop válasza vilmaboy (#13407) üzenetére


ruskop
senior tag

Inkább vettem egy 2ezer forintos lan bővítő kártyát és láss csodát meggyógyult. Szerintem inkább mintha az alaplapi Lan csatim nem akart volna a win 7-el kommunikálni.

(#13410) Sz.Miki válasza vilmaboy (#13406) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Frissítettem az All CPU metert. 3.7-ről 3.9-re. de vissza csere nem segített.
Eltávolítottam az IE9-et újratelepítettem a gadgeteket azóta úgy tűnik megszűnt a probléma.
Sok helyen olvastam, hogy az IE9 bezavar.

(#13411) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Mindent visszaszívok, most indítottam volna újra a rendszert, most nem a CPU meter, hanem a naptár időjárás és névnap gadgetek nem álltak le. Csak kényszerítve.
Passzolok.. :F

(#13412) fasirTTT


fasirTTT
őstag

sziasztok
van a billemen médiás gomb. rányomok és megnyitja a wmp-t
hol kell átállítani, hogy az alapértelmezett lejátszó a winamp legyen ?

(#13413) Sub-ZeRo válasza fasirTTT (#13412) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A szoftverében kellene megnézned.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13414) fasirTTT válasza Sub-ZeRo (#13413) üzenetére


fasirTTT
őstag

Genius i220
Nincs semmi szoftvere. Vagy te mire gondolsz ?

(#13415) Sub-ZeRo válasza fasirTTT (#13414) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát elméletben szoktak adni hozzá drivert. De ha nincs próbáld ki, hogy a winampot rakod alapértelmezett lejátszónak.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13416) fasirTTT válasza Sub-ZeRo (#13415) üzenetére


fasirTTT
őstag

na igen, ezt akarom, de ezt hogy kell ? :D
és hol ?

(#13417) Sub-ZeRo válasza fasirTTT (#13416) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vezérlőpultban megtalálod és ott majd a winampot megadod alapértelmezett programnak.
Nem tudom hogy van magyarul, mert angolul default programs néven fut.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13418) Воланд


Воланд
titán

Letölthető a „SkyDrive for Windows”

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13419) fasirTTT válasza Sub-ZeRo (#13417) üzenetére


fasirTTT
őstag

köszi. valami lett belőle :)

(#13420) Sub-ZeRo válasza Воланд (#13418) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ez nem ugyan az ami a live-ban van benne?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13421) Воланд válasza Sub-ZeRo (#13420) üzenetére


Воланд
titán

nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13422) Sub-ZeRo válasza Воланд (#13421) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen, láttam, kipróbáltam, töröltem is.

Mert nem tetszik. Az hogy a képeket letölti nem jön be. A live félében meg az a jó, hogy az adott mappát küldi fel és az nekem jobban tetszik, mint hogy ugyan azok a dolgok legyenek meg kétszer a gépen. Amúgy meg nem töltök fel skydrive-ra képeket, amik meg fentvannak pont elég. Tudom, nem csak azt lehet feltölteni, de amit leírtam az miatt nem jó. Szerintem. Akkor inkább a live féle verzió. Az nekem szimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13423) Воланд válasza Sub-ZeRo (#13422) üzenetére


Воланд
titán

mert?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13424) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdvözlet!

Windows7-el kapcsolatban lenne egy problémám. Mostanában ha ki-be kapcsolom a laptopot, akkor az ikonok mindig más pozícióba kerülnek, sőt az asztali minialkalmazások is jobb oldalról bal felülre pozícionálódnak! Mi miatt van ez? Eddig nem volt vele gond, régen is volt ilyen, akkor egy újratelepítőst követően szűnt meg az esemény... Mitől van ez?

Üdv: Csabee.

(#13425) Воланд válasza Sub-ZeRo (#13422) üzenetére


Воланд
titán

jah, ertem.

igen, kozben rajottem. ez szerintem valtozni fog.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13426) Sub-ZeRo válasza Воланд (#13425) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem majd 3 megát szedett le. Meg ne ezzt nézzd, hanem amit a profilodba csinál. Mert ez csak a parancsikon mérete. Szerintem.
Akkor ezt túltárgyaltuk.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13427) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. lenne 1 kérdésem. elég meredek ötlet.
micro sdhc kártyára akarok windows 7 et telepiteni ( magát az operációs rendszert, nem a telepitőt ) ( vagy akár win7 és xp t :) de valahogy nem sikerül
usb pendrive ra, külsö usb s vinyóra már sikerült feltenni win7et, de mincro sd kártyára, sd átalakitóval, vagy usb átalakitóval még nem.
nézegettem oldalakat, elvileg lehetséges a dolog, gyakorlatilag én képtelen vagyok megcsináln. irja már le valaki hogy lehetetlen dologgal próbálkozom e :)
válaszokat elöre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#13428) ledger


ledger
tag

Sziasztok!

Win7 prof. laptopon.
Letöltöm a szoftverbázisból az Adobe Readert és miután feltelepítem az asztalon az összes ikon átváltozik piros ADOBE ikonná és bármelyikre klikkelek mind az A.Readert indítja el
az ikonok alatt a program név megmarad Pl. Mozilla vagy Nero csak maga az ikon változik meg és ha bármelyikre klikkelek mind az A.Radert indítja.
Ha viszont uninstalálom a programot utánna az összes ikon vissza áll az eredeti normál állapotba,és mind a sajátját indítja ami a megszokott.

Mi lehet a gikszer??
AVG free lefuttatva nem talált fenyegetést.

(#13429) Воланд válasza ledger (#13428) üzenetére


Воланд
titán

es ha a hivatalos oldarol toltod le?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13430) ledger


ledger
tag

Kipróbáltam a hivatalos oldalt is de ugyan az minden ikon piros és az összesre az AdobeR. indul.Persze itt is uninstallálás után minden helyre áll.

(#13431) sz.j válasza ledger (#13428) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ez furcsa, mert nálam az Adobe Reader semmi galibát nem okozott.
A gépen Win7 Pro van.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#13432) o zsolo o


o zsolo o
csendes tag

sziasztok

nemrég alkottam itthonra hálózatot a gépek közé, amolyan 'automata' módban. létre is jött, de sikerült addig kontárkodni, míg el nem tűnt minden az asztalomról, és mappákat is alig nyitott meg. ezt még aznap este sikerült visszaállítanom - úgy gondoltam helyre álltak a dolgok. talán saját jogaimat korlátoztam, sajnos sikeresen :)
két hete semmilyen frissítés nem települ, semmi nem törölhető ami program. azaz még mindig maradt vmi, ami a munka miatt egyre bosszantóbb, de megköti a kezem.
a gép újra rakásán kívül van vmi beállítás ami egyszerű, de törli a fent okozott hibám? visszaad minden jogosultságot? (win7 Ultimate)

a telepítés során amit pl az asztalra mentek, azoknál kiírja még a telepítés előtt, de a liszensz meg telepítés helye elfogadása után, h nem leli a fájlt.

köszi

[ Szerkesztve ]

(#13433) kispx válasza Воланд (#13418) üzenetére


kispx
addikt

Lehet tudni, hogy mennyi az a korlátozott idő?

(#13434) Воланд válasza kispx (#13433) üzenetére


Воланд
titán

nem, nem irjak, hogy mennyi ideig lehet igenyelni. de szvsz annyira nem fontos, akinek van es rendszeresen hasznalja, az szerintem egy - ket napon belul tulesik ezen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13435) ledger


ledger
tag

Eddig én sem láttam ilyet de tény Adobe reader telepítés után minden ikon ugyan olyan lesz mint az adobe reader -é és ráadásul az is indul el.
Temp könyvtárat ki ürítettem vírus irtó lefutott nem talált fenyegetést és mégis .
Uninstallálás után minden vissza áll az eredetibe.
Most jön az hogy akkor ne telepítsem de akkor nem tudom elolvasni a pdf leveleket úgy hogy kellene a progi.
Kellenének a tanácsok

[ Szerkesztve ]

(#13436) Laccoss válasza ledger (#13435) üzenetére


Laccoss
addikt

Véletlen nem csinálsz valami olyat hogy társítod az adobe readert minden fájltípushoz?

(#13437) ledger


ledger
tag

Nem társítottam semmit annak ellenére hogy minden ikon adobés lett jobb klikkel megnézve a cél az az eredeti programokra mutat és mégis midre a adobe indul.
próbáltam pl letörölni az ikont és helyette újat csinálni hiába választom ki pl mozillát mikor befejezem az új ikon létrehozást piros adobés lesz a mozillábol.
Én ilyet még nem láttam.

itt találtam róla valamit de én a javító lemezt egyelőre kihagynám
http://pcforum.hu/tudastar/68762/Megvaltoztak+az+ikonok+Win+7-nel.html[link]

Annyi különbséggel hogyha uninsallálom a progit akkor minden vissza áll az eredeti kerékvágásba

[ Szerkesztve ]

(#13438) Mercutio_ válasza Воланд (#12619) üzenetére


Mercutio_
félisten

Megvolt az ITX-re váltás (+ CPU downgrade A6 3650-ről A4 3400-ra), normál módú indításba belefogy a kis rohadék :O csökkentett módban megy rendesen, de ott meg nem tudom unistallálni a Catalist/AMD Vision-t, hogy felrakjam az ITX-es lap all-in-one driverét.

Valami tipp? Nem szeretnék 2 napig megint win7-et telepíteni :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13439) Cxgrav válasza o zsolo o (#13432) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Rendszervisszaállítás megoldaná a problémádat egy korábbi időpontra.

Picture me Rollin' by 2pac

(#13440) Воланд válasza Mercutio_ (#13438) üzenetére


Воланд
titán

az egyik, hogy csokkentett modban megnezni az esemenynaplot a masik pedig win7 dvd be es nyomni neki egy javitast.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13441) Mercutio_ válasza Воланд (#13440) üzenetére


Mercutio_
félisten

"Eseménynapló szolgáltatás nem érhető el. Ellenőrizze, hogy fut-e a szolgáltatás" :D

A Win lemezt megpróbálom.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13442) o zsolo o válasza Cxgrav (#13439) üzenetére


o zsolo o
csendes tag

sajnos csak mai, és 21 óra utáni állapotokból választhatok.

(hibát ír ki ha törölnék programokat, error 2203. illetve a win/installer mappába mutat, hogy nincs *.ipi fájl. ~2147287035
rejtett mappák láthatósága esetén sem lelem az installer mappát, és a kereső sem)

[ Szerkesztve ]

(#13443) Воланд válasza Mercutio_ (#13441) üzenetére


Воланд
titán

"Eseménynapló szolgáltatás nem érhető el. Ellenőrizze, hogy fut-e a szolgáltatás"

eljen! :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13444) Mercutio_ válasza Воланд (#13443) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gondolom a csökkentett mód hozadéka :DDD
Win7 boot megvolt, javításra azt mondja, hogy "ez nem kompatibilis azzal a verzióval ami a gépen van" coki :Y

A legdurvább, hogy lehúzva az SSD-t és átállítva IDE módba a bios-t szépen bebootol a régi, 3 alaplap és 2VGA cserét megélt WinXP :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13445) Воланд válasza Mercutio_ (#13444) üzenetére


Воланд
titán

csokkentett modban is mennie kellene. :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13446) TigerCat válasza Blaze13 (#13408) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hurrá!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13447) Sub-ZeRo válasza Mercutio_ (#13438) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Meséld már el hogy kell 2 napig windowst telepíteni? Mert én max 2 óra alatt úgy összerakom a rendszert hogy atom biztos.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13448) Csabee. válasza Sub-ZeRo (#13447) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Én is megvagyok vele 1 óra alatt, az adat visszaállítás az már húzósabb szokott lenni :D

Üdv: Csabee.

(#13449) Sub-ZeRo válasza Csabee. (#13448) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Minek visszaállítani? Azért törlöd, hogy tiszta lappal indulj, nem?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13450) Csabee. válasza Sub-ZeRo (#13449) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Az adatokat vissza kell állítanom... Nem üres rendszert fogok használni ;]

Üdv: Csabee.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.