Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) Sub-ZeRo válasza sz.j (#12699) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Könnyű, gyors ingyenes, jól használható nagyon. Én is használom és megvagyok vele elégedve. 3 fiókot kezel egyszerre nálam.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12702) canniball válasza TRob1 (#12700) üzenetére


canniball
nagyúr

"...hacsak nem vmi 40es vagy esetleg 80as hdd-je van vkinek..."
Vagy 40-es vagy 60-as SSD-je.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12703) TRob1 válasza canniball (#12702) üzenetére


TRob1
veterán

Az mellett meg valszeg megintcsak van vmi hdd, és arra át kell helyezni (többek között nálam is így van 8 gigánál)
Ha teszem azt egy olyan laposról beszélünk amiben van 8giga ram meg van egy 40es vagy 60as ssd és más semmi (asszem ez azért elég ritka lehet :DDD), akkor oké, érdemes kikapcsolni addig míg semmi alkalmazás nem keresi... :))

(#12704) canniball :
Mondom 8gigánál, és nem 2nél. :P

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#12704) canniball válasza TRob1 (#12703) üzenetére


canniball
nagyúr

"Az mellett meg valszeg megintcsak van vmi hdd..."
Nálam pl. nincs.

"...addig míg semmi alkalmazás nem keresi..."
Pont ezt írtam én is. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12705) vlevi válasza Gausz (#12697) üzenetére


vlevi
nagyúr

"vajon a pendrivera való áthelyezése biztonságos-e, illetve mennyit segít."
Az biztos, hogy csak rontana. Egy átlagos pendrive jó, ha 4-5 MB/sec-el írható, és az is csak folyamatos írásnál, átlagosan még ennél is lassabb.

Windows Live Mail? Hát, a fene tudja. Én használom. Mert a Thunderbird nekem sem jött be. Előnyös tulajdonsága a WLM-nek, hogy minden egyes emailt külön file-ban tárol. Így nincsenek több gigásra hízó mbox állományok, amiknek sérülése esetén levelek tízezrei tűnnek el. Viszont a gmail imap-al nem tökéletes az összhang. Ahány címke van a gmailben a levélel, a WLM annyi külön üzenetnek látja. A gyakorlatban ez azt jelent, ha kapsz egy levelet magadnak, akkor akár 3-4 olvastalan leveled is lehet ugyanabból. Egy az inboxban, az olvasatlanok között, aztán a fontos levelek, végül az összes levél nevű gmail "mappában". Mert a gmail nem csinál valódi mappákat, csak címkézget.

(#12706) TigerCat válasza vlevi (#12692) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen. Azt tettem fel.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12707) piqla válasza TigerCat (#12691) üzenetére


piqla
őstag

Oh, de... Es asszony is ezekrol a hibakrol szamol be, bar mar regebb ota panaszkodik.
Ez lehet a szar? Mit javasolsz?

Szereted az állatokat?

(#12708) sz.j válasza TRob1 (#12700) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ez melyik, a M.O. Outlook2003? Mert az meg van nekem is, vajon ez is menne a win7-el?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#12709) TRob1 válasza sz.j (#12708) üzenetére


TRob1
veterán

Én a 2010-est használom. Sztem inkább a Live Mail-t tedd fel (habár úgy rémlik a 2003 se volt rossz, de már nem nagyon emlékszem. A 2007 az jó...

¤ R'n'R ¤

(#12710) TigerCat válasza piqla (#12707) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nos, ha komolyan érdekel, privátban elmesélem részletesen. Most hibamentesen megy minden...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12711) Gausz válasza canniball (#12698) üzenetére


Gausz
aktív tag

Csak hogy védjem magam, pl:
(#1130) Petya597

(#12712) Gausz válasza vlevi (#12705) üzenetére


Gausz
aktív tag

A sorrend: HDD, USB2, majd egy neten talált usb3as teszt.
Ezek szerint jobban kellene szerepelnie. Vagy te hogy látod?

(#12713) Mercutio_ válasza Воланд (#12674) üzenetére


Mercutio_
félisten

msconfignál nincs piszkálás, a másik cuccnál ezt látom :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12714) canniball válasza Gausz (#12711) üzenetére


canniball
nagyúr

1. Védeni nem kell magad, senki sem akar bántani. :N
2. Ő sem azt írta hogy nem szabad.
3. Ezért is írtam hogy "hacsak valamelyik progi nem sír érte..." Kipróbálni nem kerül semmibe: kikapcsolod, aztán legfeljebb ha mégis szükség van rá visszakapcsolod. ;) Én évek óta jól elvagyok nélküle.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12715) Воланд válasza Mercutio_ (#12713) üzenetére


Воланд
titán

az ugy bizony nem jo.

bios-ban milyen, a memoriara vonatkozo beallitasok vannak?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12716) Mercutio_ válasza Воланд (#12715) üzenetére


Mercutio_
félisten

Holnap megnézem, annyi rémlik, hogy integrált VGA-nak vagy fix 512MB, vagy automatic van beállítva.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12717) TigerCat válasza canniball (#12714) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem nem érdemes kikapcsolni, inkább egy minimális méretre kell beállítani.
Pl. Skype képernyőmegosztás, vagy videohívás közben panaszkodott a rendszer, hogy nincs elegendő memória (8GB van a gépemben). Beállítottam 400 - 2.048 MB-ra és így oké minden.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12718) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Az utóbbi pár napban hiába kattintok jobb alul az órára, nem hozza be a dátum/idő beállításokat. Van valami ötletetek, hogy miért lehet ez?

(#12719) ubid


ubid
őstag

HellÓ!

A gép zárolására van valami gyorsbillentyű ?
vagy ha nincs akkor hogy tudom beállítani ? ? ?

köszi a segítséget !

-.-

(#12720) Laccoss válasza ubid (#12719) üzenetére


Laccoss
addikt

Windows gomb + L

(#12721) ubid válasza Laccoss (#12720) üzenetére


ubid
őstag

Köszönöm !

-.-

(#12722) sz.j


sz.j
nagyúr

Igaz, hogy egy másik topikban már feltettem a problémámmal kapcsolatos kérdést, de van egy olyan érzésem, hogy inkább itt kellet volna megkérdeznem.
Ha tévedek elnézést érte.

Leszedtem az eddig fennlévő Thunderbird levelezőt mert problémáim adódtak vele ....
Ebből adódóan lett egy olyan gondom, hogy az új levelező progival (Live Mail) nem tudom a neten lévő e-mail címeket megnyitni, azaz levelet írni.

Gondolom, hogy ez abból adódik, hogy míg a TB volt fent, a neten lévő e-mail címekre kattintás után felugrott egy ablak azzal a kérdéssel, hogy milyen levelező progit akarok használni a megnyitáshoz. Én a Mozilla Thurderbird-re klikkeltem (mert akkor még azt használtam) ezt követően már tudtam a neten lévő e-mail címre közvetlenül levelet írni.

Hol tudnám ezt a beállítást törölni, hogy a Live Mail-al tudjam az ilyen e-maileket megnyitni?

Előre is köszi a segítséget.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#12723) spiritex válasza sz.j (#12722) üzenetére


spiritex
veterán

A gondot az okozza, hogy jelen pillantban a rendszered nem ismerte fel a Live Mail levelezőprogramodat, mint Default levelező programot. Vagyis úgy érzékeli, mintha nem is lenne fenn levelező program. Ezért nem ugrik fel az a bizonyos ablak. Tehát ezt valahol az Internet Options-ban kell kiválasztani, hogy a levelek kezelésére most már a Live Mail-t akarod használni.
Szerk.: Tehát Internet Tulajdonságok / Programok / Programok beállítása / Alapértelmezett programok beállítása és itt alapértelmezetté teszed a Live Mail-t.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#12724) DS39 válasza sz.j (#12722) üzenetére


DS39
nagyúr

kiegészítve az előttem szólót, ezt még a böngészőben (pl Firefox) is tudod állítani, Beállítások, Alkalmazások, és listából megkeresed a "mailto"-t, és mellette kiválaszthatod a használni kívánt alkalmazást (hogy mit nyisson meg, email címre kattintás után).

[ Szerkesztve ]

(#12725) sz.j


sz.j
nagyúr

@ spiritex, DS39

Srácok, köszönöm a segítséget, így már tökéletesen működik

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#12726) coco2


coco2
őstag

Windows7 tud olyat, hogy egy adott konfigurációhoz szükséges drivereket belefésülni a telepítő set-be (mármint magába az install dvd-be)? Szívesen meggyorsítanám az utólagos driver telepítgetést.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#12727) Sub-ZeRo válasza coco2 (#12726) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ezt a telepítő médiába kell beleépíteni. Annó a nlite, vlite meg ehhez hasonlóak tudtak ilyet.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12728) coco2 válasza Sub-ZeRo (#12727) üzenetére


coco2
őstag

Vagyis ha jól sejtem, marad a régi módszer, hogy telepítő cd-re felfésülni saját mappákat, és abba belepakolni a dolgokat.

Anno volt valahol asszem szabilinux vagy hol egy leírás még XP-hez, hogyan lehet belefésülni telepítő állományba SP csomagokat, meg saját mappát cd-re felrakni, meg boot szektor ügyeskedések, hogy az új cd bootolható legyen.. azóta sajna sokat változott a windows telepítő dvd szerkezet, meg a dvd író programok, szóval akad valahol egy up to date-ebb tutoriál windows 7 telepítő cd ügyeskedésekről ?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#12729) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok. Létezik olyan program amivel hangosabb jelet tudok kiküldeni az alaplapi hangkártyáról? Egy studio fejhallgató van rádugva és elég halk a leghangosabb állásban is.Most AC 97 driverel van használva.

:R

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#12730) Catman válasza coco2 (#12728) üzenetére


Catman
aktív tag

(#12731) wanted5


wanted5
őstag

hali
arra lennék kiváncsi h hogyan tudom törölni az alapértelmezett társított programot
tehát pl van egy .vmi kiterjesztésű fájl és betársítom hozzá pl a paintot akkor hogy tudom megcsinálni h újra ismeretlen fájl legyen és ne a painttal akarja megnyitni?

(#12732) spiritex válasza wanted5 (#12731) üzenetére


spiritex
veterán

Fentebb írtam, csak annyi különbséggel, hogy a File típus társítására kattintasz.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#12733) wanted5 válasza spiritex (#12732) üzenetére


wanted5
őstag

igen az alapértelmezett programok megvan, de kitörölni nem engedi csak egy másikat választani hozzá, de nekem az kellene h semmi ne legyen alapértelmezett

(#12734) spiritex válasza wanted5 (#12733) üzenetére


spiritex
veterán

Akkor pedig Folder Options / File Types / Delete vagy Advanced és ott Edit vagy Remove.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#12735) Jarod1


Jarod1
addikt

Hali hol találom a Futtatás gombot?

(#12736) akoska23 válasza Jarod1 (#12735) üzenetére


akoska23
aktív tag

Beírod a keresőbe a start menüben és ki is teszi az ablakot.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#12737) h1ght3chzor válasza Jarod1 (#12735) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

run

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#12738) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Mivel a W7 is érintett, ezért bátorkodom ide is belinkelni a bejegyzésemet, adott esetben jól jöhet.

Windows 7 költöztetése HDD-ről SSD-re - Klónozó és Backup-Restore alkalmazások tesztje

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12739) spiritex válasza wanted5 (#12733) üzenetére


spiritex
veterán

Tévedtem, Vista óta kivették ezt az opciót.. XP-ből indultam ki.. Szóval direkt nem lehet, csak evvel, vagy másik hasonló utility-vel.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#12740) Sub-ZeRo válasza wanted5 (#12731) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12741) Nobuo


Nobuo
tag

Nem rég telepítettem fel újonnan a Windows 7 Home Premiumot és a feltelepítés után, mikor daemonnal akartam telepíteni kékhalál, nem láttam sokáig a képernyőt, valami pszichikai memóriát írt ki. Hozzá kell tennem, hogy a kék halálról már hallottam, de nálam még sosem jelentkezett, sem xp-n, sem vistán. Miután feltettem az alaplap, videokártya, hangkártya stb. drivereket, azóta ez nem jelentkezett.

Ettől függetlenül zavar. Van ilyenkor valami tennivaló? Bios frissítés vagy hasonló?

(#12742) Jarod1


Jarod1
addikt

Nem rég tettem fel a win 7 et és ha videót akarok lejátszani nincs hang, semmilyen lejátszón Hangbeállítások pulton maxin a csúszka, bejelentkezési hang viszont volt, ötlete valakinek?

(#12743) Mercutio_ válasza Jarod1 (#12742) üzenetére


Mercutio_
félisten

ac3 hang-codec telepítése? :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12744) canniball válasza TigerCat (#12717) üzenetére


canniball
nagyúr

Mint írtam én évek óta jól elvagyok nélküle; user függő a dolog. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12745) Jarod1 válasza Mercutio_ (#12743) üzenetére


Jarod1
addikt

ace codecpacket már feltettem

(#12746) Mercutio_ válasza Jarod1 (#12745) üzenetére


Mercutio_
félisten

Abban van AC3?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12747) pigsty


pigsty
aktív tag

Sziasztok!

Az miért van, hogy Winamp zenehallgatás közben időnként bele-beleszaggatt, olyan gyorsan, mintha leakarna fagyni, fél, tizedmásodpercekre, nagyon zavaró, mivel zenehallgatás központi téma nálam. Talán-talán, mintha valami aktivitáskor jönne elő, pl egérmozgatásnál, bár ez is teljesen rendszertelen)
Főleg, hogy ilyet nem csinált a régi konfigon, ami Epox ERDA+ körüli volt egy lanyha K7-es AMDvel (1 mag, 1,7 Ghz környékén), most meg 2012-ben ezt csinálja,ami ciki legalábbis.

Win7 64 bit van, SP1-el, ami driverből lehetséges volt, legújabb stabilt raktam fel, a programokkal is így tettem általában; Winamp 5.623 van, FLAC, MP3 alatt egyaránt előjön, alig megy párhuzamosan, háttérben bármi, most egy utorrent megy, de ha kilövőm, akkor is előjön, picit talán ritkábban, HDSentinel ketyeg még, és Firefox, kb 20-30 füllel, JAVA, Flash tiltva, kikapcsolva, a régebbi konfigon gyakran több process futott, mégsem laggolt a hang;
winampban pufferek alacsonyan vannak, kb 300ms, de majdnem maxra téve is ezt csinálta,
mindegy, hangkártya 16/24bitet használ, hardveres gyorsítás ki be is megvolt próbálva (ezek Winampon belül)

konfig: ASRock H61M/U3S3 alaplap, 4 GB RAM, nincs tuningolva, CPU hő 31-35°C, c'n'q mintha menne, de külön program nélkül, BIOS alól beállítva, a processzor 2 magos, Intel G530,
a zenét egy ATA merevlemezről hallgatom egy PCI bővítőkártyán, nem tudom, az-e a baj.

Alaplapi integrált hangkártyáról (Realtek "HD")megy a zenebona, analógban, 3.5 jacken ki.
Talán egy méregdrága - pont most vettem sokért az új konfigot, minden új - dedikált hangkártya kellene?

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#12748) pigsty válasza pigsty (#12747) üzenetére


pigsty
aktív tag

SATA merevlemezre másolva is előjön, emulációk, hangkeverős marhaságok kikapcsolva, semmi extra plugin, nem értem.ha firefoxból kilépek, akko' is előjön.
Ja, MPC-HC alatt is előjött ez a szaggatás, de csak hangban. DirectX is frissítve volt.

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#12749) spiritex válasza pigsty (#12748) üzenetére


spiritex
veterán

Megnézted a processzor használatot? Nekem ez a Firefox 20-30 füllel dolog nem tetszik! Különösen, hogy a firefox plugin container-e 1 füllel is tud 80-90%-os procihasználatot eredményezni..

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#12750) spiritex válasza spiritex (#12749) üzenetére


spiritex
veterán

Alaplapi hangkártya driverből én kipróbálnék egy régebbit, vagy azt, amit az alaplapi cd tartalmaz.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.