Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12051) Sub-ZeRo válasza kavics325i (#12050) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Havernak van egy usb3-as gépe, nekem meg egy ugyan ilyen pendrive-om. És nem kellett neki driver. Persze az elején felismeri, mint a többit, de neki külön kell felrakni az usb3-as vezérlőhöz a drivert. A win nem ismeri fel neki ezért kell beadni neki telepítőről a drivert.
Az hogy kell egy driver egy usb3-as eszközhöz, egyéni spec a cégtől, de sosem a pendrive-hoz adnak drivert (az esetek 99%-ban) hanem a vezérlő chiphez, ami a gépben van.
Én még olyat nem láttam, hogy egy usb3-as vezérlő felismeri a 2-es pent, de a 3-ast nem. Ha nem ismeri a gép, akkor a 2-est sem hajtaná meg. Ha meg nem kell neki driver, amit rádugsz 3-as eszközt mennie kellene. Szóval amit írsz több mint valószínű, hogy egyéni eset.
Az usb3-porthoz csak usb3-as eszközt illetően kell driver. USB2-es eszközhöz szerintem nem. Szerintem itt a lényeg, hogy nem igazán tudod hogy mi merre.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12052) TBMC


TBMC
addikt

kep

sziasztok! a fentebb linkelt kepen torteno hibajelenseget illusztraltam. tudnasok segiteni, hogy ez mitol lehet? Egyszer csak egyet gondol s a jobb also sarokbol a kepernyo kozepere pozicionalja a hangeroszabalyzot, s ily esetekben nem mindig hajlando mukodni az asztal megjelenitese gombocska. illetolegesen egeszen zavaro, hogy minden ablak kozepere ugrik fel.

remelem tudtok valami megoldast.

:R

markbellus.hu 

(#12053) kavics325i válasza Sub-ZeRo (#12051) üzenetére


kavics325i
őstag

A vezérlőhöz gondoltam én is. Mert az hajtja meg a portot. A 2 - est meg hajtja anélkül is.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#12054) dh66e válasza pinnacle (#12045) üzenetére


dh66e
veterán

köszi!megnézem ha hazaértem.

(#12055) degec


degec
senior tag

Nagy tiszteltem !

LAMA kérdés elnézést de nem jövök rá, hogy és hol tudom beállítani win7 64bit-en hogy hdmi-n menjen a hang a "monitoromba", olyan monitorom van ami tartalmaz beépitett hangszórót. most külön kábelell van összekötve zöld végű izé jack ?!, de másik tökéletesen ugyanilyen gépen meg bedugtam hdmi-t és rögtön szólt :) ...és nemjövök rá miért hogyan..
(gép: realtek hangcsipp, giga p45 ud3lr lap, c2d) hdmi1.4a kábel.. Köszönöm Szépen ! :R

(#12056) Steelmanus válasza degec (#12055) üzenetére


Steelmanus
addikt

Fel van telepitve a HDMI driver? Van kulon a Realtek chiphez is es van kulon az ATI kartyahoz is, ha esetleg az lenne a gepben.

(#12057) degec válasza Steelmanus (#12056) üzenetére


degec
senior tag

hmmm megnézem köszi..

(#12058) danih


danih
addikt

Gyorskérdés: kurrens laptopra, mely 4 gb ram-mal rendelkezik (nem lesz bővítve) 32 vagy 64 bites win7-et érdemes vásárolni?

(#12059) degec válasza Steelmanus (#12056) üzenetére


degec
senior tag

felraktam de semmi kihúztam zöldet.. kattingatok a hangszoró ikonon, winampot is átállítom hdmi-re de semmi sem... 5let?

(#12060) odrif válasza danih (#12058) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

64 bites.

20 éve a Prohardveren

(#12061) hajraolaj1 válasza dvd_R+ (#12046) üzenetére


hajraolaj1
tag

Esetleg itt nézz utána egy frissebb vistalizatornak vagy egy másik nyelvcsomagnak

(#12062) Steelmanus válasza degec (#12059) üzenetére


Steelmanus
addikt

Milyen video kartyad van? Ha ATI akkor annak a HDMI driveret kell feltenni, + a kartya drivereben engedelyezni kell a HDMI driver telepiteset.

(#12063) kavics325i válasza degec (#12059) üzenetére


kavics325i
őstag

Hdminél asszem az 1.3 tudja a hangot is. Ami a videó kártyánál is ezt a kimenetet követeli

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#12064) degec válasza Steelmanus (#12062) üzenetére


degec
senior tag

ati gigabyte 4550 irodai gép ez :) másik ugyanilyenen kapásból jóvolt :) , driverek legfrisebb és minden fennt van, ati vga, realtek 2.67 hdmi+2.67 sima...ahogy a képen van... :R köszönöm választ nyomok egy 12.2 es drivert..

(#12065) degec válasza kavics325i (#12063) üzenetére


degec
senior tag

hmmm lehet az a gond hogy a másik gép 5 méteres olcsó hdmivel van összekötve tuti nem 1.4a -s ez meg csodacsicsa aranyozott 2 méteres hdmi 1.4a val ? lefele komp nem? tehát 1.4a ugyanúgy egyenértékü amire én használom mint 1.3 nem ? :R :R

(#12066) vlevi válasza kavics325i (#12050) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Ha be bootol akkor eleve működnie kell....."
az, hogy elkezd bootolni, csak annyit jelent, hogy a BIOS felismeri, támogatja az innen való bootolást. Betölti onnan az első néhány bájtot (vagy kicsit többet :) ), és futtatja. De ettől még az operációs rendszer nem képes olvasni azt az eszközt.
Ugyanez a helyzet, ha az IDE módban feltelepített windows 7 alatt átállítod a wincherster AHCI módba. Megjelenik a kéksárgaződpiros, aztán vagy restart, vagy kékhalál, de arról a vinyóról a windows nem fog elindulni, ha nincs telepítve a driver hozzá.

De ha már AHCI-nál tartunk. Én is úgy telepítettem 1-2 éve a Win7-et, hogy IDE módban volt a vinyó (XP volt előtte a gépen, amiatt maradhatott úgy). Próbáltam átállítani, a neten olvastam, hogy mely registry bejegyzést kell módosítani, hogy a win7 feltelepítse az AHCI-hez szükséges drivert, ami meg is történt.
Csak van egy kis probléma, ami miatt visszaálltam IDE módra.
Időnként 1-2 percre megáll az élet a vinyó körül. Ég a piros LED, de semmi nem történik. Aztán, mintha semmi gond nem lett volna, folytatódik tovább az élet. Event logban nyoma sincs a történetnek.
Ha számít valamit, ASUS P5QL-PRO alaplap, és Samsung HD160HJ winchester.

(#12067) dh66e válasza pinnacle (#12045) üzenetére


dh66e
veterán

Köszi mégegyszer a segítséget megtaláltam az "ütemezés kikapcsolása" opciót. :R

(#12068) kavics325i válasza degec (#12065) üzenetére


kavics325i
őstag

Próbálok segíteni.Ez engem is szpatott

hangerőn jobb klikk majd lejátszó eszközök utána ahogy a képen így kell lennie.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#12069) degec válasza kavics325i (#12068) üzenetére


degec
senior tag

nekem csak REALTEK HDMI output ikon van és realtek digital output.. alatta semmi más első alapértelmezett zőld pipa..
felraktam az ati drivert eggyel újjabbbbbbbatttt azzal sem történt változás. mos tmár semminek nincs hangja.. :) se yutub se winamp akarhogy állítgatom se 2.01 vlc se foobar.. feladtam.. win reinstall ? :R :R

[ Szerkesztve ]

(#12070) Steelmanus válasza degec (#12069) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azert kerdeztem hogy milyen kartyad van mert nem a Realtek HDMI drivert kell leszedni a Realtek oldalarol hanem a ATI HDMI Audio Device R2.67 2011/12/16 -ot.
Mivel a kartya kuldi ki a hangot es nem a hangkari azert a kell ez. Nem veletlenul van az a Realtek oldalan.

(#12071) degec válasza Steelmanus (#12070) üzenetére


degec
senior tag

azt raktam fel.. ati 4550 es. fentebb irtam is..

(#12072) kavics325i válasza degec (#12071) üzenetére


kavics325i
őstag

És a videó kártya tudja az 1.3-at????? Ezt kérdeztem már először is. Mert nekem a 4650 nem tudta

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#12073) degec válasza kavics325i (#12072) üzenetére


degec
senior tag

hát másik ugyanijen gép tökéltesen ugyanez, tudja hdmin a hangot akkor ez miértnem ? :D az még szarabb kábel is megy úgymond.. reinstall lesz mert eltávolitottam mindent vga relatek mindent újra raktam a sorrendben de semmi.. kakukk ezisdejo minek a hdmi ha van dvi :D trolololoo kizárólag monitorra értem. képe ugyanilyen volt dvin is :D hude szétb az ideg.. kösz azért

[ Szerkesztve ]

(#12074) Remus389


Remus389
veterán

sziasztok van olyan program amivel fel lehet venni a desktopot

magyarul lefilmezni bármit is csinálok a desktopon és legjobb minőségben

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#12075) kavics325i válasza Remus389 (#12074) üzenetére


kavics325i
őstag

Ashampoo snap shot

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#12076) Remus389 válasza kavics325i (#12075) üzenetére


Remus389
veterán

köszi

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#12077) degec


degec
senior tag

Leírom újra a fejleményeket :D röhögök már a kínlodástól kajakra :)
szűz format ssdre win7 64 fel, intel inf, intel trim akarmi matrix driver, netframe4, 12.2 es ati driver nincs hang, fel 2.67 es reatlek alap driver, hang nincs, fel amit írt valaki ati hdmi 2.67 es akármi driver hang nincs :D bedugom jack dugót alaplapba monitorba hang egyből van !! fuuuuuuuuuuuuuuu,,, de persze ugye nem hdmi.n :D nem kinlódnék ennyit de pont azért van oylan monitorom amin a hangszoró benne van hogy hdmi-n atomul menjen a hang, kevesebb kábel legyen..na most akkor várom az újabb okosságokat. mit csesztem el nem jó a sorrend beállítás kábel.. mert én feladtam jelentem alássan ! :D :R :R köszönöm előrre is ! újra !

[ Szerkesztve ]

(#12078) pcguru1


pcguru1
őstag

sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni,hogy lehet a jelszót eltávolitani win telepités nélkül?

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#12079) odrif válasza pcguru1 (#12078) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Elvileg nem lehet, gyakorlatilag google :DDD

20 éve a Prohardveren

(#12080) degec válasza pcguru1 (#12078) üzenetére


degec
senior tag

Reset.Windows.Password.v1.90

(#12081) strebacom


strebacom
senior tag

Hali!
Segitseket, már kérlek nekem....a minap benéztem az eseménynaplóba, az alkalmazásokban, millió PERFNET 2004 hiba van ez mitől van???
No telepítettem egy új OS-t de hiba most is meg van,már baxa a csőröm mi okozza,meg WMI hiba ez mindig egymást követi!!

Köszi!!
:R

(#12082) Tosee válasza pcguru1 (#12078) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Melyik windows 7 verzióról van szó?
futtatásba: control userpasswords2
A számítógép használatához felhasználónevet és jelszót kell megadni elől pipa ki...

Vezérlőpult > felhasználói fiókok > kiválasztod a felhasználót, majd jelszó eltávolítása...

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#12083) magaggiiiasd


magaggiiiasd
csendes tag

[link]
Valaki tud segíteni? :F A driver se segített

[ Szerkesztve ]

(#12084) pcguru1 válasza Tosee (#12082) üzenetére


pcguru1
őstag

Win7 home premium,egyébként a jelszó eltávolitást már probáltam de uj jelszót kér,addig nem lehet törölni a régit :W

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#12085) strebacom


strebacom
senior tag

Légyszi valaki!!
Köszönöm!!
:R

(#12086) t.imi válasza magaggiiiasd (#11932) üzenetére


t.imi
addikt

Hülye kérdés, PC-n rá van dugva a kábel? Ha előlapin vagy. Biosban nincs letiltva a kimenet?

(#12087) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok!

Valahogy az asztalra került a legutóbbi helyek mappa/parancsikon ami az intézőben a bal oldali sávban található meg.. hogy tudom az asztalról eltüteni, mivel jobb gomb törlésre nem reagál.

Köszi

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#12088) magaggiiiasd válasza t.imi (#12086) üzenetére


magaggiiiasd
csendes tag

Persze hogy bevan dugva :DD Nincsen letiltva a biosban és XP-n még jo volt...

(#12089) t.imi válasza magaggiiiasd (#12088) üzenetére


t.imi
addikt

Tudtam hogy bután írom. Az előlapi hangcsatira gondoltam :B
M3 lejátszón, decken, stb működik? Tényleg fucsa. Hacsak a hangbeállításoknál -vezérlőpult- hang valami nincs jól belőve.
Nekem van AMD HDMI output, hangszórók (ez van kipipálva), Realtek digital output, Realtek Digital output optical. Jobbgomb valamelyikre, látni fogod, hogy engedélyezve van-e v. le van tiltva ill. hogy alapértelmezett-e

[ Szerkesztve ]

(#12090) strebacom válasza strebacom (#12085) üzenetére


strebacom
senior tag

Megoldva!!

(#12091) Steelmanus válasza szabonagyur (#12087) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szia!

Egy ujrainditas utan magatol eltunik. Ez akkor szokott elofurdulni, ha elotte volt egy masik vincsi is a rendszerben, es ugye ha azon megnyitsz egy mappat az is eltarolodik a Legutobbi helyek-ben. Ha eltavolitod es ezutan torlod a Legutobbi helyek-bol az elozmenyeket, ideiglenesen megjelenik az Asztalon egy ikon, de mint irtam majd eltunik magatol.

(#12092) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#11851) üzenetére


ro_bert17
őstag

Erre nincs valakinek ötlete esetleg?

(#12093) olivera88


olivera88
veterán

A BIOS-t melyik gombal lehet megnyitni?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#12094) Debilon válasza olivera88 (#12093) üzenetére


Debilon
addikt

általában a DEL

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#12095) olivera88


olivera88
veterán

Inditás után rögtön?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#12096) pzstm válasza olivera88 (#12095) üzenetére


pzstm
titán

igen. illetve laptopoknál az F2 ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#12097) pcguru1


pcguru1
őstag

Még mindig nem tudtam megoldani :W

[link]

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#12098) Vartanus


Vartanus
őstag

Üdvözlet!
Mai nap egy aggasztó problémába ütköztem bele,amivel kapcsolatban segítségeteket kérném:
Tegnap felraktam az XP Mode-ot minden működött is,viszont ma mikor a frissítéseket néztem volna meg a Windows Update ezt a hibát adata:
"Hiba történt a számítógépen telepítendő új frissítések keresésekor.
Talált hibák: Kód:80070005 A Windows Update ismeretlen hibát észlelt."

Van-e valami ötlet mitől lehet illetve van-e rá megoldás vagy rakhatom újra :F :((

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#12099) olivera88 válasza Debilon (#12094) üzenetére


olivera88
veterán

Del el nem sikerül. Vagy csak későn nyomtam meg.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#12100) pzstm válasza olivera88 (#12099) üzenetére


pzstm
titán

nyomogasd sokszor amíg nem jön be (ha asztali géped van)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.