Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13351) Sub-ZeRo válasza Kuruc2 (#13347) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor az opera + flash kombóban keresd a hibát.
Nekem mondjuk nem volt ilyen problémám operával. Próbáld meg újra telepíteni.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13352) vmaxter


vmaxter
tag

Üdv!

A .NET keretrendszer 4-es verziójához tartozó két frissítés (KB2600217 és KB2656351) 04.20. óta minden nap többször sikeresen frissül. Ha jól számoltam nyolcszor. Azóta is minden leállítás alkalmával ott látom a kis pajzsot a leállító gomb mellett. Szerintem ennyi már elég lesz :)

Tud valaki erről valamit?

Köszi

(#13353) piqla


piqla
őstag

Sziasztok!

Gyari Win7, Thinkpad Edge laptop, legujabb szoftverek, blabla.

Ket-harom hettel ezelott volt egy nagy win7 frissites, leszedtem vagy 800 meganyi updatet, es azota a gep egy SZAR.

Az Opera eddig sem volt a stabilitas csucsa, de most gyakorlatilag 10 flasvideobol hatnal lefagy a gep; mas nem segit, csak hosszan nyomvatartani a bekapcs gombot, esetleg kihuzni kettohuszbol.
Ha itthonhagynam a gepet, hogy torrentezzen, mindig arra jovok vissza (hogy tiz percrol, esetleg 8 orarol beszelunk, mindegy), hogy a gep lefagyott, bekapcsgomb ujra.
Mi lehet a problema?

Nezelodtem power managementnel, hogy kikapcsoljam, hogy par perc utan a merevlemez menjen-e, de az sem segitett.
Egyeb otlet?

Gondolkodom, hogy bongeszos youtube-nal csak az Opera szart-e be, de maximum egyetlen alkalmat tudnek mondani, amikor a Chrome is osszeomlott.
Altalaban 10-15 ablak van nyitva Operaban, szoval gondoltam, talan ez lesz a megoldas, de egyetlen egynel is ugyanugy meghalt, szoval ezt is kipipalhatjuk.

Otletek? Koszi!

Szereted az állatokat?

(#13354) icy68 válasza icy68 (#13307) üzenetére


icy68
csendes tag

Erre valaki?
(#13307) icy68[link]

Kösz!

(#13355) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!

A Taskbar-on, Win Logo mellet lévő ikonok közötti távolságot lehet-e változtatni Win7-ben?
Hogyan?

köszi

(#13357) zka67 válasza #46372352 (#13356) üzenetére


zka67
őstag

Ilyen esetekben első körben a tápegységet szoktam megnézni. Az esetek nagy részében az a ludas.

(#13359) DS39 válasza #46372352 (#13358) üzenetére


DS39
nagyúr

kölcsön táp.

a házat megtarthatod de a tápot cseréld ki, pár ezer forint. új gép összeállításánál ne ezen spórolj, mert hiába a csúcs proci és a videókari ha az áramellátással gond van.

[ Szerkesztve ]

(#13361) DS39 válasza #46372352 (#13360) üzenetére


DS39
nagyúr

az oké, de ha elromlott vagy lejárt az ideje (értsd túl sokat ment 3-4-5 év) akkor nincs mit tenni. de előtte kérj kölcsön egy másik tápot, hogy azzal is jelentkeznek-e a gondok.

videokártya hiba is lehetne, de akkor kék halál is lenne szerintem amikor a grafikusabb dolgokat nem tudja megjeleníteni.

(#13363) DS39 válasza #46372352 (#13362) üzenetére


DS39
nagyúr

hát amennyiben ezeket (a hiba nélkül) amúgy is cserélni akartad akkor persze.

(#13364) vlevi válasza zka67 (#13357) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Ilyen esetekben első körben a tápegységet szoktam megnézni. Az esetek nagy részében az a ludas."
Előfordulhat, de nem valószínű.
ATI kátyával is volt egy időszak, amikor állandóan ilyeneket dobált. Pl. a Visual Studio 2010 elindítása üzembiztosan ezt okozta. Egészen addíg, amíg ki nem kapcsoltam a HW Accel-t a Visual Studioban. Aztán lett frissebb ati driver, akkor már a catalystba belépve is.... Visszaraktam vagy 3-al korábbi drivert, érdekes módon azzal egyszer sem történt meg.
Ehhez hozzátartozik még, hogy játékok közben egyszer sem fordult elő, csak ilyen desktopos limlomoknál.

(#13365) vakondka


vakondka
őstag

Sziasztok,

Laptopomon Windows 7 ultimate van, én vagyok az egyedüli felhasználó.
kb 2 nappal ezelőtt úgy döntött, hogy a felhasználói fiókomat átváltoztatja vendég fiókká és most nem tudok telepíteni programokat :(

És bármit módosítanék kiírja, hogy: adjak meg rendszergazda jelszót a folytatáshoz.
Nincs hová írni a rendszergazda jelszót és ki van szürkítve az Igen gomb, csak a Mégse aktív
:O

A fiókomnak nem volt jelszava, ha ez számít... :F

[ Szerkesztve ]

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#13366) Sub-ZeRo válasza vakondka (#13365) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Rendszer visszaállítás és próba, hogy működik.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13367) stefyY válasza vakondka (#13365) üzenetére


stefyY
őstag

Az egyetlen rendszergazda mindig maga a rendszer. :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#13368) vakondka válasza Sub-ZeRo (#13366) üzenetére


vakondka
őstag

De azt se engedi, mert ahoz is rendszergazdai jelszót kér beviteli ablak nélkül :(

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#13369) zka67 válasza vlevi (#13364) üzenetére


zka67
őstag

nVidia kártyáknál ilyen nem szokott előfordulni.

néha 10 percig működik bekapcsolás után néha egy óráig is

Ez szerintem kifejezetten tápegységre utaló hiba.

(#13370) Laccoss válasza vakondka (#13368) üzenetére


Laccoss
addikt

Windows logó előtt F8 - számítógép javítás - rendszervisszaállítás?

(#13371) Fire/SOUL/CD válasza vakondka (#13368) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ugyebár nem eredeti az OS vagy okosított? Mert ezeknél van az, hogy Józsi néni vagy Mari bácsi a rendszergazda már a telepítést követően azonnal, vagy az okosító hoz létre admint.

Eredeti/érintetlen OS-nél nincs ilyen jelenség, egyetlen kivétellel, ha esetleg valami kártevőt sikerült bekapni, ami kiszavazott a villából. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13372) Laccoss válasza Fire/SOUL/CD (#13371) üzenetére


Laccoss
addikt

Tehát azt mondod ha dobozos win7et rak fel valaki, akkor a rendszergazda maga a user nem lehet?:D

(#13373) Fire/SOUL/CD válasza Laccoss (#13372) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

De lehet, ha Ő maga(aki telepíti) adja meg a Józsi néni-t felhasználónévnek... :DDD
tudom, hogy tudod, de azért leírom, hátha más nem, szóval én azokra a warez edition-ökre gondolok, amelyekben nem is lehet felhasználónevet megadni, miután feltelepítette a user, valami "érdekes" nevű admin az admin, aki telepytette, az meg azt hiszi, hogy Ő az admin, de ez az "Álmodj királylány, tá tá táááá" kategória. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13374) Sub-ZeRo válasza Laccoss (#13372) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Már vistánál sem voltál rendszergazda. Az UAC miatt. Kikapcsolhatod, mert akkor nem szól. Persze mindeni saját felelőségére kapcsolja ki, mert nem ajánlott, bár én is kikapcsolom. Vagy nem így van?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13375) vakondka válasza Laccoss (#13370) üzenetére


vakondka
őstag

Az bejött, csak nincs hová visszaállítson. :(

Őszintén szólva az előtte lévő napokban állítgattam a felhasználók menüpontban hogy ne kelljen már bejelentkezésnél mindig rákattintani a gombra,főleg mivel lényegében soha nem kapcsolom ki mindig csak hibernálom...szóval lehet(biztos) hogy én rontottam el, csak most lövésem nincs mit tegyek...

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#13377) xcds


xcds
őstag

Meg akartam nézni, milyen ram van a gépben(T500), de sem a CPU-Z, sem az AIDA64 nem ír ki semmit az SPD menüpontban. Ez miárt lehet? Más is járt így?

[ Szerkesztve ]

(#13378) DS39 válasza #46372352 (#13376) üzenetére


DS39
nagyúr

hát akkor a legegyszerűbb, ha azzal kezded a gépfejlesztést, hogy veszel egy új videokarit, azt meglátod változik-e, aztán jöhet a táp és a többi egyéb. (persze a legjobb az lenne, ha lenne egy-egy kölcsön videokari, ill táp, hogy megbizonyosodhass, melyik a ludas)

(#13379) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Szeretnék takarítóprogramot a Win7-emre!:) A CCleaner-t próbálom...de mellette még fenn van a Wise Registry Cleaner és Wise Disk Cleaner...természetesen semmilyen beállítást nem babráltam, mindent a gyárin hagytam, így talán nem töröl olyat amivel kárt okozhatnék a gépben...mit gondoltok a progikról?

A Wise Registry Cleaner-ben van olyan opció, hogy "Rendszerhangolás" elvileg gyorsítja, optimalizálja a rendszert...érdemes lehet kipróbálnom?:)

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#13380) Blaze13


Blaze13
tag

Sziasztok!
Ma újratelepítettem a gépet, és létrehoztam külön rendszergazdát és általános jogú felhasználót. Kérdésem az lenne, hogy hogy kell telepíteni/letölteni úgy a gépre, hogy az általános jogú felhasználó is láthassa és használhassa is azokat?
Válaszokat előre is köszönöm! :)

(#13381) canniball


canniball
nagyúr

64biten létrehoztam egy 500MB-os ramdisket, ebből a lemezkezelő 499MB-ot lát, és formázni csak 497MB-ot enged, 2MB-ot formázatlanul hagy; mi ennek az oka/rá lehet-e bírni hogy az egészet formázza? 32biten nem volt ilyen problémám...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13382) Vardar


Vardar
tag

Üdv!
A Win7-em érthetetlen okból, egy ideje elsötétíti a képernyőt, de nem tudom hogy miért. Nem teljesen lesz sötét, hanem mintha fekete színt akarna vetíteni, nem maga a képernyő kapcsol ki, hanem csak fekete színt mutat. 1 perc tétlenség után csinálja ezt, ha billentyűt nyomok, vagy egeret mozgatom visszaáll. Kikapcsoltam az aktuális energiasémánál a fényerőcsökkentést, a képernyőkikapcsolást, de még az alvó üzemmódot is. Mi más okozhatja a képernyő elsötétedését?

(#13383) Laccoss válasza Vardar (#13382) üzenetére


Laccoss
addikt

Képernyőkímélőt is kapcsold ki.. hátha..

(#13384) TigerCat válasza Blaze13 (#13380) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Telepítésnél az adott program megkérdezi (legtöbb esetben) hogy csak magadnak, vagy minden felhasználónak szeretnéd telepíteni. Értelem szerűen kell eljárni...
A dokumentumokat, képeket, stb. amit a másik felhasználó számára is elérhetővé akarsz tenni, tedd másik partícióra, ne a rendszerre, így egyszerű a megosztások kezelése. Csinálsz egy könyvtárat, tulajdonságainál meghatározod, hogy ki-mit ügykezelhet benne és kész. Ha nincs más, akkor a megosztott mappákba is menthetsz. Ez a C-n lesz, a Felhasználók könyvtárban. Viszont mindenki látja majd, a helyi hálózaton is (ha van több gép).

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13385) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Egy program telepítése során a következő hibaüzit kapom...

MS Visual Studio 10.0\VC\includer\xstarting Line 840

Na ez mia qtya fülye? és mit lehet tenni, hogy ne legyen?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#13386) M107


M107
addikt

:P

A Windows 7 Home Premium Dobozos változatot ha cserélek dolgokat a gépemben akkor is jó lesz a license (serial number) vagy vennem kell egy új dobozos változatot.

Vagy ez a korlátozás csak az oem W7 re van érvényben s akkor a dobozos W7-emet telepíthetem akkor is ha új proci -videocard-alaplapon felül mondjuk ram is cserélődik mert ez már több mint 3 fő elem amit a Microsoft engedélyez Oem esetén.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13387) Ablakos


Ablakos
őstag

A távoli asztal kapcsolat -ot rögzítettem a start menüben. Ha sikeresen kapcsolódok távoli géphez, akkor szépen almenük formájában megjegyzi ezeket a kapcsolatokat. Egy másik gépen viszont nem müködik ez a lehetőség. Merre lehet beállítani ezt?

(#13388) Воланд válasza M107 (#13386) üzenetére


Воланд
titán

jo lesz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13389) vilmaboy válasza Ablakos (#13387) üzenetére


vilmaboy
őstag

és a másik gépen is sikeresek voltak a kapcsolódások és utána nem mentette el a kapcsolatokat? Az is ugyanígy win7?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#13390) Ablakos válasza vilmaboy (#13389) üzenetére


Ablakos
őstag

Igen, ugyanolyan windows 7 ultimó a laptopon is a windows, mint az asztalin. Asztalin elmenti, a hordozhatón nem. Természetesen mindegyiken sikeresek voltak többször is a kapcsolatok távoli gépekre.

(#13391) M107 válasza Воланд (#13388) üzenetére


M107
addikt

Köszönöm szépen a segítséged.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13392) ruskop


ruskop
senior tag

Sziasztok!
Ezt a problémát sok helyen láttam már de senki nem igazán írta meg az esetleges hiba elhárítását.
Feltelepített a Win7-et. Viszont minden bekapcsolásnál az internet kapcsolatom nem csatlakozik automatikusan. A Vistán és Xp-n simán csatlakozott itt nem. Egy sárga felkiáltó jel van a jobb alsó sarokban és a hálózati központban meg két hálózat ami ismeretlen számára. Hiába várok nem módosul az állapot. Ilyenkor az adapter beállításóknál le kell tiltanom majd újra engedélyeznem kell a kapcsolatot és akkor meg van.
A netem úgy van, hogy a net egy wifi routerba megy és onnan van két gépre kábellel leosztva.
Mi a gond vele? :F

(#13393) stefyY válasza ruskop (#13392) üzenetére


stefyY
őstag

Az előző op.rendszereidnél is csak egy idő után, nem? Majd itt is...gondolom T-online. :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#13394) ruskop válasza stefyY (#13393) üzenetére


ruskop
senior tag

Nem. Ott ahogy bejött a Windows már használhattam is. Itt semmi. Bejön a windows és csak a sárga felkiáltójel van. Már kipróbáltam ,hogy nem tűnik-e el egy idő után de amikor fél nap várakozás után sem akkor már gáz van valamivel. A drivereket frissítettem, a megosztásokat kikapcsoltam és semmi. De amint olvastam elég sok mindenkinél előfordul ez a hiba. A net az digi. It a router "tárcsázik". A másik gépen vista van ott simán van net szóval itt a win7-el van valami gond.

(#13395) Laccoss válasza ruskop (#13394) üzenetére


Laccoss
addikt

Az eszközkezelőben az hálókártya energiagazdálkodásánál kapcsold ki hogy "A számítógép kikapcsolhatja ezt az eszközt, hogy energiát takarítson meg".

(#13396) ruskop válasza Laccoss (#13395) üzenetére


ruskop
senior tag

Már az is megtörtént. De semmi. Az előbb a Biost néztem át de ott csak letiltani tudom.
Valahol azt olvastam ,hogy állítólag az is közre játszhat, hogy mivel kétféle hálózatot észlel (internet illetve a két gép közöttit) így nem tudja eldönteni, hogy mihez csatlakozzon. Még azt kipróbálom, hogy a másik gépet kiiktatom a rendszerből aztán akkor mit lép.

(#13397) vilmaboy válasza ruskop (#13396) üzenetére


vilmaboy
őstag

oksa, hogy drivert frissítettél, de tutira jó az a driver? Hivatalos support oldalról való? Milyen neted is van pontosan? széles, mobil, milyen?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#13398) ruskop válasza vilmaboy (#13397) üzenetére


ruskop
senior tag

A driver tuti jó. Vista meg Xp alatt működött. A netem meg digi 20/10Mb-es és Vista meg Xp alatt tökéletesen megy.
Amúgy most próbáltam ki azt, hogy kiiktattam a wifi routert és közvetlen bedugtam a gépbe a kábelt majd létrehoztam egy szélessávú kapcsolatot. Úgy is ismeretlen számára. A diagnosztikánál azt írta ki hibaként, hogy van internet de az eszköz vagy DNS valami nem válaszol. Lehet veszek valami gagyi háló karit aztán azzal is kipróbálom.

(#13399) Laccoss válasza vilmaboy (#13397) üzenetére


Laccoss
addikt

Ilyenkor a netszolgáltatás fajtája lényegtelen, mivel a router tárcsáz, és azon mindig kell lennie internethozzáférésnek.

ruskop: Nem mindig a legújabb driver a legjobb. Próbáld régebbivel, vagy olyannal amit a windows update felajánl.

(#13400) ruskop válasza Laccoss (#13399) üzenetére


ruskop
senior tag

Amikor feltettem nyersen a Windows 7-et akkor kapásból talált internetet és működött is. Aztán amikor lekezdtem progikkal telipakolni akkor kezdett döglődni.
Viszont most alkottam egy olyat, hogy egy USB TP-Link Wifi modemetcsatlakoztattam és azzal tökéletesen bejön a net. Semmi gáz. Ezek szerint a hálókari az ami lehet, hogy nem Win7 kompatibilis. Most Wifivel simán csatlakozott és van net.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.