Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) Dunbar válasza Sátán44 (#11750) üzenetére


Dunbar
senior tag

Kiterjesztés nem működött, a TV nem kap jelet. Más lehetőség nincs? (Duplicate működik, de a csak projektor sem.)

(#11752) Sátán44 válasza Dunbar (#11751) üzenetére


Sátán44
addikt

A Hz-en állítottál?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#11753) Dunbar válasza Sátán44 (#11752) üzenetére


Dunbar
senior tag

Nem hiszem, hol lehet?

Vaio control centerben is lehet valamit HDMI-ről állítani

[ Szerkesztve ]

(#11754) ElEvEn11 válasza Dunbar (#11753) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Display - Screen Resolution - Advanced setting-nél érdemes keresgélned szerintem.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#11755) Dunbar


Dunbar
senior tag

Köszönöm, sikerült, 60Hz-re állítottam és a TV-t is 1600x900 felbontásra. 1440x900-on nem talált jelet.

(#11756) varmi2


varmi2
nagyúr

Sziasztok!

Lenne egy problémám. A rendszer meghajtó elég kicsi (19GB) és ugyan azon vinyó másik partíciójából akarok adni neki vagy 7GB-ot. El is jutottam addig, hogy a kötetet zsugorítottam, és most van közzel 7GB nem lefoglalt terület. A rendszer partición nem aktív a kötet kiterjesztése. Mit rontok el? csak a kötet zsugorítása aktív. Hogy tudom hozzá adni ezt a nem lefoglalt részt? Lehet nem is jó topikba írok? (win7 32bit)

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#11757) h1ght3chzor válasza varmi2 (#11756) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Huhhh, hát ha nagyon kevés a hely egyik, vagy másik partición, legyen szó os számára fenntartottról, vagy akárminek, az már rossz, egyébként windows sima particiókezelővel sehogy sem fogod tudni ezt megvalósítani, easeus particion vmi a neve azt hiszem, azzal tudsz levágni a másik particióból, és hozzátenni amihez gondoltad, feltéve ha jól van az egész, egymás után foglal-e helyet, ilyenek.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#11758) vlevi válasza varmi2 (#11756) üzenetére


vlevi
nagyúr

Gondolom az a 7G üres a vinyód végére került. Ezt már nem lehet a Win7 saját lemezkezelőjével tovább csűrni-csavarni, mert az kellene, hogy a felszabadult hely és az összefűzendő terület folytonos legyen.
Viszont nincs gond, az Easus partition manager -al szabadon át tudod méretezni, mozgatni, satöbbi a partíciókat. Elég belőle az ingyenes változat is.
De azért előtte mentésed legyen...

(#11759) varmi2


varmi2
nagyúr

Köszönöm a válaszokat.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#11760) schulc99


schulc99
tag

Sziasztok.
Segítség kéne visszamaradt ikonok eltüntetésében.
Kipróbáltam a Perfectdisk-et majd letöröltem. Az Értesítési terület ikonjai között azonban továbbra is megmaradt az ikon.

Van még pár ilyen ikonom aminek a programját töröltem, de az ikon megmaradt az értesítési területen. Máshonnan eltűntek az ikonok csak innen nem. Van valami módszer amivel el lehet tüntetni a visszamaradt ikonokat az értesítési területről vagy csak az újratelepítéssel tüntethetőek el.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#11761) Cholard


Cholard
tag

Üdv mindenkinek!
Szeretnék megosztani lokális hálón belül egy médialejátszóval fájlokat. Erre a célra a Műsortárat használnám, csak amit a video könyvtárba csatolok fel, azt úgy tudom kitallózni, hogy a videón belül a mappákba belépve. Nem lehet külön "főmappát" létrehozni, pl a video helyett? Abba belépve egyből a filmeket lássam, nem pedig a sorozat/lejátszási listák stb csoportosítást.
Előre is köszönöm a válaszokat!

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#11762) Sub-ZeRo válasza schulc99 (#11760) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11763) ntomtb


ntomtb
tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni abban, hogy amikor megnyitnám a feladatkezelőt és rákattintanék "Az összes felhasználó folyamatainak megjelenítésére" gombra miért nem jön elő ténylegesen minden folyamat, csak a sajátomat mutatja?

(#11764) h1ght3chzor válasza ntomtb (#11763) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Adminisztrátor vagy?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#11765) schulc99 válasza Sub-ZeRo (#11762) üzenetére


schulc99
tag

Köszi a segítséget.

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#11766) szente


szente
addikt

Hali!

Egyszer létrehoztam egy teljes backupot, de már el felejtettem, hogy hogyan lehetne vissza állítani. A fájlok vhd kiterjesztésüek...
Felhomályosítana valaki?

(#11767) Sickboy25


Sickboy25
addikt

sziasztok

hiberfil.sys fájl törlése mit okoz? Valami hibernálási beállítások? több, mint 2 giga és vészesen fogy a hely a C:\-ről, törölném...

jah és a pagefile.sys is hasonló...

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#11768) szente válasza Sickboy25 (#11767) üzenetére


szente
addikt

Ha nem akarod hibernálni a géped, akkor nyugodtan törölheted a hiberfile.sys-t. De előtte kapcsold ki a szolgáltatást--> Google

(#11769) TRob1 válasza Sickboy25 (#11767) üzenetére


TRob1
veterán

Egyiket se tudod csak simán törölni.
A hiberfil.sys a hibernáláshoz kell, amit kikapcsolhatsz a powercfg -h off parancs beírásával a rendszergazdaként futtatott parancssorba... (Start/Minden Program/Kellékek és ott a Parancssoron jobbklikk, majd Futtatás rendszergazdaként)

A pagefile.sys meg a lapozófájlod, azt jobb fix méretre állítani, és pl a d-re helyezni.... Start menü, keresőbe: Speciális Rendszerbeállítások (elkezded írni, kidobja), majd katt a Beállításokra és a Speciális fülre és ott a Módosításra

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#11770) Sickboy25 válasza TRob1 (#11769) üzenetére


Sickboy25
addikt

húú köszi... ezzel nagyon sokat segítettél :R

Még valami, mekkora legyen a lapozófájl fix mérete?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#11771) TRob1 válasza Sickboy25 (#11770) üzenetére


TRob1
veterán

Neked kb. 3072 Mega :DDD (De javasol is vmit ott alul) Én 4 gigára állítottam magamnak fixre, 8 giga ram mellett (elvileg nem kellene ennyi 8 giga mellé, de elfér)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#11772) Sickboy25 válasza TRob1 (#11771) üzenetére


Sickboy25
addikt

4548 megát javasol... És, hogy tudom áthelyezni a D:\-re? Valahogy nem jön össze a mutatvány...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#11773) TRob1 válasza Sickboy25 (#11772) üzenetére


TRob1
veterán

Nekem meg 12262-t javasol (kapja be :DDD)

C-re nyomsz egy olyat hogy Ne legyen lapozófájl, majd mellette a Beállít-ra
D-re állva meg azt hogy Egyéni méret, és a Kezdetihez meg a Maxhoz is beírod annyit amennyit szeretnél, majd Beállít
Utána Restart...

¤ R'n'R ¤

(#11774) Sickboy25 válasza TRob1 (#11773) üzenetére


Sickboy25
addikt

OK most kész... Beállítottam 3000-et, nem lesz sok szerinted?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#11775) Воланд válasza Sickboy25 (#11774) üzenetére


Воланд
titán

nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11776) TRob1 válasza Sickboy25 (#11774) üzenetére


TRob1
veterán

nem.

¤ R'n'R ¤

(#11777) xxman


xxman
senior tag

Üdv!
Szerintetek azt m,iért csinálja hogy minden kijelentkezés/bejelentkezés után átállítja magát ajánlott natív felbontásra? (a monitor szerint és a gép szerint is az viszont a kép felbontását a monitor nem bírja el és csúnya)

I just wanna have some fun.

(#11778) ntomtb válasza h1ght3chzor (#11764) üzenetére


ntomtb
tag

Igen.

(#11779) Sickboy25 válasza TRob1 (#11776) üzenetére


Sickboy25
addikt

Köszönöm uraim a segítséget :R

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#11780) eketomy válasza xxman (#11777) üzenetére


eketomy
senior tag

Milyen gép, milyen monitor, mi a monitor tényleges felbontása és milyen felbontásra akar át állni aza fránya win!?

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#11781) magedla válasza Core2duo6600 (#11745) üzenetére


magedla
tag

Köszönöm a válaszodat. Azt hiszem, ebben az esetben a külső HDD beszerzéséig dynamic módban maradnak akkor a HDD partíciók. Utánaolvasás alapján nagy galibát nem okoz és amúgy is csak adattárolásra használom.

Ami az SSD és a rendszer beüzemelésének bonyolultságát illeti, az a helyzet, hogy nem szívesen mondtam volna le a már jól belakott rendszer kényelméről, különösen akkor nem, ha fél óra alatt át tudom migrálni azt az SSD-re. Sajnos ez a döntésem magával hozta a régi rendszerpartíció felszámolását is és ezzel a galibát. Utólag azt mondom, hogy csak formatálnom kellett volna a régi C:-t.

True victory is victory over oneself

(#11782) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

Erre valakinek, ötlet? :F

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#11783) xxman válasza eketomy (#11780) üzenetére


xxman
senior tag

Philips 192E monitor
9500GT VGA
Win7 Prof. 32bit.

1280x1024en akarom használni.

és 1366x768-ra rakja vissza mindig (natív felbontás).
elvileg ez az aajánlott de torz a kép így.

ezt a jelenséget 2napja csinálja előtte semmi gond nem volt

I just wanna have some fun.

(#11784) DS39 válasza xxman (#11783) üzenetére


DS39
nagyúr

miért akarsz egy 16:9-es monitort 5:4-ben használni? két oldalt a fekete semmi engem tuti zavarna. meg szerintem sokkal előnyösebb a 16:9, videók is zömmel már ilyenek, a böngészés közben is kellemesebb, ha meg játszol és az nem támogatja akkor úgy is átállítja a magának megfelelőre.

(#11785) xxman válasza DS39 (#11784) üzenetére


xxman
senior tag

nekem nincs ott két fekete csík , teljes kijelzős és e felett a felbontás felett valamiért csúnya a kép. te milyen felbontást javasolnál?

és nem játszottam pl. tegnap semmivel és ma is visszaállította :F

I just wanna have some fun.

(#11786) Sub-ZeRo válasza xxman (#11785) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Natív felbontás + clear type bekapcsolása. Ha meg nem jó a képe, akkor drivert szedj le a monitorhoz + vga driverben próbálld meg beállítani.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11787) xxman válasza Sub-ZeRo (#11786) üzenetére


xxman
senior tag

vga driverben próbáltam már :) most megkerestem és kibontottam a monitorhoz kapott cd-t hátha az segít.

I just wanna have some fun.

(#11788) xxman


xxman
senior tag

Megoldva egy monitor options resettel. Ezek szerint valami el volt tájolva. Bár soha nem piszkáltam :)

[ Szerkesztve ]

I just wanna have some fun.

(#11789) DS39 válasza xxman (#11785) üzenetére


DS39
nagyúr

ha megoldódott akkor jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#11790) xxman


xxman
senior tag

Ja és köszönöm a segítséget :R

I just wanna have some fun.

(#11791) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

Audigy 1 hangkártyám van, XP alatt lehetett állítani sok mindent, például élességet, de win 7 alatt sehol nem találom, hol találom?

(#11792) Sub-ZeRo válasza Abrion (#11791) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Win7 alatt sok dolgot nem tudsz állítani, mint xp alatt. Bele kell töröődni. Pl. nekem media source go vagy mim sincs au4 alatt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11793) #41133696


#41133696
törölt tag

Komolyan mondom ilyen nincs... és ezzel a vacakkal mindig ez van... de legalább a legfrisebb offline telepítő lenne fent ha már képesek egy normális update-et kiadni hozzá... egyébként semmi haszna Windows-on a cuccnak a szempontbopmból, mert még semmit nem vettem onnan - állítólag innen nem is lehet, nem tudom nem érdekel... egyetlen gond, hogy GTA, meg Bioshcok 2 meg még egy rakat játék megköveteli... Az acsiment rendszerünk Steamhez képest zérus... szóval legszívesebben uninstallálnám, de attól még, hogy semmi haszna megtűrném a gépemen, ha nem idegesítene rendszeresen ezzel amikor épp update-et méltoztatnak hozzá adni... csak tudnám minek updateléik, ha felfirssíthetetlen. Manuálisan letöröltem, felraktam megint és persze, hogy nem tud frissülni... Ameddig Secunia nem rinyál, hogy veszélyes, addig talán, maradhat, utána törlöm le a francba, és lesz még egy kritérium amit játék vásárlásnál figyelembe fogok venni, ne legyen games for windows live követelménye...

(#11794) #41133696 válasza #41133696 (#11793) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ha hazajövök, lehet ezt a harmadik módszert végigjátszom, bár értelmét nem nagyon látom :)

http://support.microsoft.com/kb/941208

Csak az a baj, hogy nekem nem ezt írja ki, egyszerűen nem megy fel az Update... :D

(#11795) Sub-ZeRo válasza #41133696 (#11793) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem sem rakja fel ezt a f*st. Megy hide-ba és kész.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11796) #41133696 válasza Sub-ZeRo (#11795) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, nálam is az lesz :) Már tisztára idegesített ezzel csesztem el vagy 20-30 percet hogy kerestem a neten de nem mondanám, hogy túl sok találatot kaptam rá, de legalább nem vagyok egyedül a fórumon vele :DDD ,így már kevésbé depresszál :D

(#11797) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy miért van egy 6GB-os hibernációs file a C-n, hogyha ki van kapcsolva a hibernáció a gépemen? 64GB-os SSD-t használok, szóval ha meg lehet oldani, akkor örülnék ha nem lenne ott az a file.

(#11798) Воланд válasza petyus_ (#11797) üzenetére


Воланд
titán

az nem eleg, hogy kikapcsolod, torolni kell magat a fajlt. rejtett fajlokat/mappakat lathatova teszed es a c gyokerben lesz olyan, hogy hiberfil.sys.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11800) Воланд válasza #41133696 (#11799) üzenetére


Воланд
titán

nekem sem ment fel.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.