Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) pzstm válasza #41133696 (#11793) üzenetére


pzstm
titán

szintén ez van nekem is. pedig volt restart is. Azt hittem nálam a hiba de megnyugtattatok :D

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#11802) Zollkid100


Zollkid100
tag

Urak!
Nem igazán találtam megfelelő témát a problémámnak,így ide írom.
Frissen telepítettem a 64bites HomePremiumot.
Ezután az alaplapi chipset drivert felpakolva(ami az ASUS HIVATALOS support oldaláról származik!!)
Egy nyavaja fogad minden indításnál. A probléma nem most fordul először elő,az előző telepítésnél is ugyan ez fogadott,akkor újrahúztam az egész rendszert,mert nem volt kedvem szórakozni vele.
Először is kérdem én,hogy az ASUS hogyan lehet ennyire balf*sz,hogy egy ilyen drivert mer publikálni?!
Második körben kíváncsi lennék a lehetséges megoldásokra,mert nagyon nincs kedvem 2 napon belül 2-szer újrahúzni a rendszert...
Harmadik körben itt lenne a konfig:
ASUS M4A78 PRO lap
AMD Athlon II x2 245
2*2gb Kingmax DDR2 800 ram
Sapphire HD6850
Bár kétlem,hogy ezen alkatrészeknek köze lenne a galibához(nyilván a lapot kivéve).

És Íme a "nyavaja"

Előre köszönöm a segítségeteket!
Zoli :)

[ Szerkesztve ]

(#11803) #41133696 válasza Воланд (#11800) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ha elrejtetném vele akkor könnyen elő lehet szedni... de bízom benne, hogy pár napon belül lesz használható megoldás.

Az egy dolog lenne, hogy az én éppen féléves rendszerem lenne valami bekrepálva, de sokunknak előfordul. A Microsoft Fix-it -es megoldás nem jött be, pedig kipróbáltam :D

Van a másik módszer - Valamennyi Net Framework, legyalulása, majd installálása (http://blogs.msdn.com/cfs-file.ashx/__key/CommunityServer-Components-PostAttachments/00-08-90-44-93/dotnetfx_5F00_cleanup_5F00_tool.zip ), arra emlékszem még 2008-ból, Vistán szívtam vele, de megcsináltam :D Ezen most nem akarom :)

Igazából csak azt nem értem teljesen, hogy ez nem egy hotfix keretében jött hanem a szabályos havi periódus második keddjén, és lehet már hetek óta "készen" van. Nem tesztelik, vagy mi ?:)

Főleg, úgy hogy sokak emlékezetében benne van - az enyémben is -, hogy ezzel a gfwl-es cuccal mindig gond szokott lenni, komolyan olyan mint az XP-n a netframework nyelvi frissítése volt, de ez nem csak magyaroknál jön elő ahogy olvasgatom, a külföldi fórumokat :D

Szerk: Az még szerencse, hogy nem kritikus frissítés, csak ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#11804) leroyclub


leroyclub
senior tag

2 napja azt vettem észre hogy elszált 2 usb csatlakozom. Azt irja mindenre hogy nem lehet felismerni. MIt lehetne kezdeni vele?

(#11805) #41133696 válasza #41133696 (#11803) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát ilyen nincs... :)

Az egyik helyen azt írták, hogy uninstalláljuk a Windows Live Essentials 2011-et, majd újraindítás után, Windows Update...A képen látható is, hogy sikerült. Ezután visszatettem a Windows Live Essentials 2011-et és a Windows update megint megtalálta... Elmennek ezek...a.... :D

(#11806) Воланд válasza #41133696 (#11805) üzenetére


Воланд
titán

en megvarom amig megoldjak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11807) #41133696 válasza Воланд (#11806) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az is egy megoldás :) A magam részéről, szépen az egész Live Essentials csomagot lepucoltam a gépről. Így most nincs Messengerem sem meg Live Mesh-em sem, viszont nem rinyál meg nem kell elrejtenem, és még jelentősen is gyorsult a Windows betöltődése. Persze takarítottam is a sok keletkező szemét után.

[ Szerkesztve ]

(#11808) strebacom


strebacom
senior tag

Segitsetek már légyszi, rendszer ghost után a magyar rendszerválasztó/csökkentetmód menü:Erre gondoltam!
Angol nyelvű lett....hogyan tudom visszaállítani magyarra??

Meg a win7 animált boot képe helyett ez fogad:KÉP

Hogyan tudom vissza állítani az eredetit, ez hogy kerülhet ide egy rendszer restore után...nem értem!
:F :R

(#11809) petyus_ válasza Воланд (#11798) üzenetére


petyus_
senior tag

Nem engedi törölni, azt írja, hozzáférés letiltva. Lehet, hogy még sincs kikapcsolva? Energiagazdálkodási lehetőségeknél be van állítva, hogy "alvó módba kapcsolás: soha".

(#11810) #41133696 válasza petyus_ (#11809) üzenetére


#41133696
törölt tag

CMD és "powercfg -h off"

(#11811) TigerCat válasza strebacom (#11808) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem lehet, hogy az indítófájlok az eredeti helyett másikkal lettek helyettesítve? Amit a program generált automatikusan. Nálam is volt ilyen, amikor a partíciókkal szórakoztam visszaállításkor.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11812) #41133696 válasza strebacom (#11808) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ultimate verziód van?

(#11813) #41133696 válasza #41133696 (#11807) üzenetére


#41133696
törölt tag

Na és kb eddig bírtam nélküle :DDD Rájöttem, hogy nekem kell a Windows Live Essentials csomag, mert az a megszokott számomra, szóval én is kivárom, ameddig a WLE-hez érkezik a HotFix :) Rejtettbe vágtam addig a frissítést. Szerencsére a gépen lévő Live Profilt az AVG TuneUP utilities nem vágta alapba :)

(#11814) #68216320


#68216320
törölt tag

Hölgyek és Urak! Az alábbi problémára keresnék megoldást.

Adva van egy notebook (i7, 8GB RAM, SSD, HDD, HD3000 és GT540 VGA) és azon Windows 7 Ultimate x64. A rendszer természetesen az SSD-n van, adatok a HDD-n. Többek közt filmek is. A probléma az, hogy filmlejátszás közben akadozik időnként a kép kb. 1-1 másodpercre. Próbáltam lejátszókat, próbáltam HD3000 és GT540 VGA váltást, de nem változott. Aztán egy gondolattól vezérelve lejátszottam SSD-ről, ott semmi hiba nem volt. Tehát a HDD a ludas. Na most egy elég gyors HDD-ről beszélünk. Az a tippem, hogy notebook HDD lévén egy pár másodperc beolvasás után parkolópályára áll a fej benne a védelem miatt és újabb olvasás esetén onnét kell előszedni és olvasni. Az volna a kérdésem, hogy mit lehet tenni a folyamatos hdd-ről történő lejátszás ügyében?

(#11815) Sub-ZeRo válasza #68216320 (#11814) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vezérlőpult, energia gazd., séma, hdd 0 perc.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11816) #68216320 válasza Sub-ZeRo (#11815) üzenetére


#68216320
törölt tag

Sajnos az nem segít, mert nem leállítja (pörög tovább), hanem parkolja szerintem a fejet. Ha közben másolok fájlokat, akkor simán jól működik.

(#11817) Sub-ZeRo válasza #68216320 (#11816) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem nem. Azért kell 0-ra állítani, mert akkor folyamatosan pörög, ergó nem áll parkolásba a fej. Eddig akinek ilyen hibája volt mindenkinek ment rendesen. Ha neked nem, akkor ott a vinyó a hunyó.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11818) #68216320 válasza Sub-ZeRo (#11817) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ez nekem nem oldja meg, viszont találtam egy programot, ami fizetős ugyan, de megoldja.
Ez az a program. Ha kiveszem, hogy automatikusan standby módba kapcsoljon, akkor folyamatos a lejátszás.

(#11819) Sub-ZeRo válasza #68216320 (#11818) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor meg bios szinten van problémád az energia gazdálkodással. Mert a windows ezeket jól kezeli. Egy bios update-t nézned kellene, van e újabb biosod.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11820) #68216320 válasza Sub-ZeRo (#11819) üzenetére


#68216320
törölt tag

Sajnos nincsen. Kipróbáltam, hogy a linux-ot indítottam el a gépemen (dualboot) és ott sem volt semmi gond. Egyszerűen csak ez a program oldja meg. Használom ezzel egy darabi, amig engedi, aztán megveszem. Azért köszönöm a segítséget.

(#11821) Motaba78 válasza Zollkid100 (#11802) üzenetére


Motaba78
őstag

szia

ürítsd ki a megadott útvonalon a temp könyvtáradat és restart.

(#11822) papajoe007


papajoe007
tag

Üdv mindenkinek!Lenne egy kérdésem!Win7 32bit-et telepitettem a gépemre,a rendszer angol,és egyszerüen nem találok magyar nyelvet!Kerestem Windows Update alatt,de nem talál hungarian nyelvi csomagot...33 találat van,de nincs köztük magyar :( Valakinek 5let?Elöre is köszönöm:R

PlayStation3 Slim 320Gb

(#11823) vendettta


vendettta
tag

sziasztok, egy ideje az van (win 7 ultimate, magyar x64), hogy a C-n létre jött egy "kötet" nevű mappa ami tükörmásolata a D-nek...ha ebből a mappából törlök, akkor törlődik az eredeti helyről is...hogy kapcsolhatom ki?! köszi.

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#11824) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

Sziasztok!

Próbálom rövidre venni a kérdést, de természetesen már jártam néhány kört a megoldáshoz. Szóval. Adott két Windows 7 (Win7 Ultimate és Win7 Home Prem.), amit domain/munkacsoport szinten a routeren keresztül egymással összekötöttem. Látják egymás megosztásait, de sajnos nem tudok írást engedélyezni. Ha írásműveletre kerülne a sor bármelyik gépről a másikra, akkor közli velem, hogy azt csak a helyi adminisztrátorommal lehet, jelszó/adminisztrátor párost nem ad fel beírásra. Próbáltam más usereket és user groupot is hozzáadni a permission-ben, de csak full control, change, read a maximum.
Hogyan engedélyezhetném a munkacsoporton belüli távoli írást is??? :F

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#11825) #68216320 válasza papajoe007 (#11822) üzenetére


#68216320
törölt tag

Milyen verziót tettél fel? Ezen táblázat szerint csak az Ultimate és Enterprise tud nyelvi csomagot update-ről telepíteni.

ElEvEn11: A user könyvtárba akarsz írni, vagy csináltál a gépen egy újat és abba? User-en belül nekem sem engedte, nem molyoltam vele, hogy miért, inkább csináltam egyet és azt osztottam meg "mindenki" számára r/w joggal.

[ Szerkesztve ]

(#11826) Oracle


Oracle
senior tag

Hello

Már számtalanszor telepítettem win7-et de most valamiért kifog rajtam. Minimál gép kis gigabyte alaplap, i3-as proci, 8gb ram ,fsp táp Windows feltelepül eljut a befejezésig majd az ezt követő újraindulás után folyamatosan újraindul :F nem értem mi lehet a baj. Járt már így valaki?

(#11827) papajoe007 válasza #68216320 (#11825) üzenetére


papajoe007
tag

Windows 7 Ultimate 32bit......

PlayStation3 Slim 320Gb

(#11828) ElEvEn11 válasza #68216320 (#11825) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Épp ez a fura! Nem a User mappát használom, hanem más könyvtárakat. Mégsem tudok hozzárendelni írási jogosultsággal senkit sem. Az Advanced Sharing fülön megadtam a megosztási nevet és hozzárendeltem már mindenféle felhasználót, de sajna csak a fentebbi három jogosultságot adja hozzájuk. :F Valahogy így néz ki: User Permissions

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#11829) #41133696


#41133696
törölt tag

(#11830) ElEvEn11 válasza #41133696 (#11829) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Nyilván nem megoldás a problémára, de most örülök, hogy nem használom a Live-ot.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#11831) Воланд válasza #41133696 (#11829) üzenetére


Воланд
titán

ketlem, hogy olyan sulyos problema lenne, amit linkeltel msanswers forumokat azok 2010-esek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11832) #68216320 válasza ElEvEn11 (#11828) üzenetére


#68216320
törölt tag

Azt próbáltad már, hogy emellett külön beállítod még a fenti megosztás gombon a mindenki felhasználót irási/olvasási jogra?

[ Szerkesztve ]

(#11833) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

2 problémám is lenne, ami nagyon régóta idegesít.

Egyik. Van a C meghajtómon egy letöltések mappa, ami mindenkinek van, oda tölt le nekem a Chrome. Viszont ha ezt a mappát meg akarom nyitni akkor rengeteg ideig tölt a Windows. Szóval megnyitja a mappát, de egy ideig nem jelenik meg semmi se, amíg a zöld csak felül nem ér végig. Valami indexelési probléma lehet vagy nem tudom.

A másik az lenne, hogy azt hogyan lehetne elérni hogy a Windows intéző megjegyezze, hogy adott mappákban mekkora oszlopszélessége van némelyik oszlopnak pl.: Név. Mert az a baj, hogy a Név oszlop mindig fix és rengeteg fáj/mappa neve nem fér ki így.

(#11834) PH 5.5 válasza Zollkid100 (#11802) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Keress a registry-ben egy ilyesmit:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Schedule\TaskCache\Tree\ASUS\...

Ennek a törlése megoldja a problémát.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#11835) 12-es csaj


12-es csaj
senior tag

Nagy baj van, és kezdhetem az adatmentést?

Időnként valami elkezdi enni a memóriát, de teljesen. Process explorerben, feladatkezelőben se látszik. mi. Ugyanekkor valami pörgeti a HDD-t. Van, hogy magától elmúlik, van, hogy újraindítások kellenek.
Ez a jelenség leginkább médialejátszóKhoz köthető, tehát mikor egy filmet nézni kezdenék, megindul.

Az avast! 7 megjelenésekor történt először. Akkor a 6-ost csökkentett módban vettem le, és utána 7-es fel. Aznap jelentkezett először a hiba. Leszedtem az avastot (vissza a 6-ost), és azeste assanként eltűnt a gond.
Megint felraktam a 7-est, rátelepítéssel.
Pár napja jelentkezett újra....

Egyébként az avastnak azóta kiadták az újabb buildjét, melyben sok stabilitási hibát javítanak. Másrészt egyik nap a csigázás alatt kikapcsoltam az önvédelmi modulját, és kilőttem a feladatkezelőből az egész progit, de a gond folytatódott.

Tehát az avast-ot kizárnám.

MBAM nem talál semmit.

Olyan régebben is volt, hogy médialejátszózás közben lassult a gép, csak nem ennyire.

Lehet, hogy valami illesztőprogram haldoklik? Eléggé régi már az op.rendszer.

Mintha a régi gépemen, még vagy két éve lett volna olyan, hogy VLC működése közben minden folyamatnak lecsökkent a memóriahasználata, amiből arra következtettem, hogy a VLC-é megnőtt. Csak arra nem emlékszem, hogy a VLC-nek látszott-e a nagy memóriahasználata vagy nem, és csak következtettem.....
Bár most nemcsak a VLC mellett van a gond...

(#11836) #41133696 válasza 12-es csaj (#11835) üzenetére


#41133696
törölt tag

Eseménynapló, hibák? Ha driver gond, az az eseménynaplóban hagy nyomot.

[ Szerkesztve ]

(#11837) Steelmanus válasza 12-es csaj (#11835) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az Avast-et ezzel a segedprogival kell teljesen eltavolitani.
Uninstall Utility

(#11838) 12-es csaj válasza #41133696 (#11836) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Ha jót nézek, akkor:
eseményazonosító: 1001, forrás:Dhcp-client
eseményazonosító: 7000, forrás: Service Control Manager
eseményazonosító: 7009, forrás: Service Control Manager
eseményazonosító: 7026, forrás: Service Control Manager
eseményazonosító: 4, forrás: sptd
Azokat írtam ki, amelyeknél a 24-órásnál is volt szám (1-es). És ma egyszer volt a jelenség, 1-2 percig, de akkor az egér is fagyogatott.

#11837 Steelmanus: ezzel szedtem le, mikor leszedtem. És csökkentett módban.
Mellesleg nem távolítja el rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#11839) #41133696 válasza 12-es csaj (#11838) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen ha a Driver-re gyakaszol előbb érdemes megnézni a Windows Naplók Rendszer részt, ha egyéb program is képbe kerül Akkor alkalmazás, avast esetében security.

Igazából akkor érdemes megnézni
amikor a jelenséget tapasztalod. Azonnal amint használhatóvá válik a gép indítsd el az esemény naplót, és nézd át az összes bejegyzést ezekben a szekciókban, abban az időszakban ,amikor előfordult. Nekem ez így működni szokott, és általában egyből sikerül kisakkozni, hogy mi lehetett.

(#11840) 12-es csaj válasza #41133696 (#11839) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Na, megvan mit kell majd néznem, köszönöm.
Eléggé nehéz lesz a hiba beálltakor, de meg fogom próbálni.

(#11841) TBMC


TBMC
addikt

Sziasztok!

Mostanaban egyre tobbet elo jon ez a problema, hogy a hangeroszabalyzot jobb sarokbol a kepernyo kozepere teszi. aztan megint egyet gondol s visszahelyezi. ugye ezt manualisan semmikepp sem tudom vissza tenni. s ily esetekben mikor onhatalmulag kozepre pozicionalja magat, jobb sarokbol az asztal megjelenitese gomb sem funkcional.

van valamely otletetek? (nem reg huzam ujra a wint...)
(64bit)

:R

markbellus.hu 

(#11842) #41133696 válasza 12-es csaj (#11840) üzenetére


#41133696
törölt tag

:R

Ha megvan a hiba, esetleg majd írd meg nekünk ide a topicba, mi volt, vagy ha véletlen elakadsz akkor is, elég ha egy képet teszel be róla :R

[ Szerkesztve ]

(#11843) sEKTOr


sEKTOr
csendes tag

Sziasztok!

Pls. Help: Adott egy gép WIN 7-tel és egy server WIN 2008-al. A server úgy van belőve, hogy a tárolo winyók x idő után leállnak takarésosságból.
A gond az, hogy ha a Win 7-es gépen valamiért rámegyek egy leállt winyóra (sima megosztás) az egész rendszert beakasztja. Függetlenűl, hogy van e köze annak a folyamatnak ahhoz a winyóhoz.

Pl: A videólátszást is beakasztja, hiába megy az a helyi meghajtóról. Megvárja amíg betölt az a meghajtó és addig megáll az élet.

El lehet valahogy ezt kerűlni ?

Köszönöm.

(#11844) WD40


WD40
aktív tag

Sziasztok,
XP-hez képes a 32 bites Win7 gyorsabb-e lesz-e ezen a gépen: Sempron 140 2,7 / 2G ram / Asrock N68PV-GS / 500G sata 2 WD vinyó ?

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#11845) hajraolaj1


hajraolaj1
tag

Sziasztok!

Valószínüleg egy bluetoith illesztöprogram ujratelepítésekor szart be a gép,mert letörölt kb 300 Gb adatot beleértve programokat képeket zenét filmet,drivereket...
GetDataBack-kel sikerült pár képet zenét videót megmentenem,de a játékok nem indulnak...

Az lenne a kérdésem,hogy nem lehetne e a Windowst egy dátumra visszaállítani?Vagy ezt 4 napja kellett volna,amikor jelentkezett a hiba?

Ha nem lehet,akkor valszeg ujrarakom a windows 7emet,mert június óta ugyanez van rajta...
(egyébként eddig semmi bajom nem volt vele,nem lassult be meg semmi...)

A kérdésem tehát: Ha nincsen lemezem,akkor hogy rakjam ujra a windowst?Vagy ha formázom ,akkor az felér egy ujrarakással?

(#11846) Lenry válasza hajraolaj1 (#11845) üzenetére


Lenry
félisten

"Valószínüleg egy bluetooth illesztöprogram ujratelepítésekor szart be a gép,mert letörölt kb 300 Gb adatot beleértve programokat képeket zenét filmet,drivereket..."

elképzelésem nincs, hogy mit csináltál, de hogy egy drivernek ilyet nem szabadott volna okoznia, az biztos

"Az lenne a kérdésem,hogy nem lehetne e a Windowst egy dátumra visszaállítani?"

ha be van kapcsolva a rendszervisszaállításod, akkor igen, de ez a törölt adataidon nem fog segíteni

"Ha nincsen lemezem,akkor hogy rakjam ujra a windowst?"

konkrétan, fizikailag DVD lemezed nincs, vagy egyáltalán semmilyen formában nincs Windows telepítőd?

Vagy ha formázom ,akkor az felér egy ujrarakással?

ha formázod, az egy atomcsapással ér fel: lesz egy üres lemezed, amin nem lesz egy bitnyi adat se, se film, se kép, se játék, se Windows, mintha most vetted volna a gépet.

egyébként ha a Windows hibátlanul működik, akkor semmi értelme újratelepíteni, mert semmilyen adatodat nem fogod ezzel visszahozni. telepítgesd szépen újra a játékaidat.
az adataidat amit tudott, visszahozott a GetDataBack, amit nem azt már nem is fogod tudni, főleg, ha az elmúlt 4 napban használtad a gépet, mert akkor nagy az esélye, hogy a törölt cuccaid felülírásra kerültek azóta, ergo visszaállíthatatlanná váltak.

egyébként asztali gépről van szó, vagy laptopról? ha laptop, akkor milyen márka? bolti Windows van rajta vagy ti tettétek már rá?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11847) WD40 válasza hajraolaj1 (#11845) üzenetére


WD40
aktív tag

Heló,
a formázás nemegynlő újratelepítés, úgy csak a winyót törlöd le és/vagy kialakítod újra a fájlrendszert rajta.
Ha nincs lemez, akkor megnézed a Win típusát (home premium/ultimate/prof, stb), letöltöd a lemezképfájlt az MSDN-ről, innen lesz "lemezed", csak ki kell írni.
Everest-tel meg tudod nézni az oprendszer CD-kulcsát, felírod, és telepítéskor megadod neki.
De ez mind csak a legvégső esetben, lehet, hogy még menthető a dolog (bár nem úgy néz ki).

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#11848) hajraolaj1 válasza Lenry (#11846) üzenetére


hajraolaj1
tag

Lenovo Y560 -as laptopom van,júniusban vettem,alapbol volt rajta windows 7 home,és CD t nem adtak hozzá én meg nem csinálttam lemezt ,mert akkor még nem nagyon értettem ezekhez...
Amugy ugy történt,hogy a laptopmban már rég óta valamilyen oknál fogva nem müködik a bluetooth,ezért gondoltam a driver ujrarakása megoldhatja a problémát.A D meghajtón meg is találtam minden drivert amit még a boltban tettek a laptopra juniusban,így azt a bluetooth drivert kezdtem el telepíteni.Aztán ha jól emlékszem kiírt valami olyat,hogy elkell a programnak távolítania az elöbbi drivert ,rányomtam az OK-ra.Aztán volt egy töltőcsík ami megállt és azt vettem hirtelen észre,hogy a háttérben az Asztalról tünnek el a parancsikonok...Mondom MI A FASZ?! Megnéztem a programfájlokat,onnan is tüntek el a dolgok.Megnéztem az Avastot,nem jelzett vírust.Aztán megállítottam a telepítést,pontosabban feladatkezelöben bezártam máshogy nem lehetett...
a sajátgépben meg az van írva a megszokott szabad hely:200valamennyi Gb helyett,hogy 500 valamennyi GB!!!
Törölte a dokumentumaimat is,egyedül a downloads mappában maradt meg közel 100 Gb adat...
Szinte BIZTOSra veszem hogy az illesztöprogram okozta a kárt.

Egyébként azért akarom ujrarakni,mert régen ugy hallottam hogy néha ujrakellrakni mert az felgyorsítja a gépet,bár nekem edig sem volt lassú...

(#11849) TBMC


TBMC
addikt

Sziasztok!

Mostanaban egyre tobbet elo jon ez a problema, hogy a hangeroszabalyzot jobb sarokbol a kepernyo kozepere teszi. aztan megint egyet gondol s visszahelyezi. ugye ezt manualisan semmikepp sem tudom vissza tenni. s ily esetekben mikor onhatalmulag kozepre pozicionalja magat, jobb sarokbol az asztal megjelenitese gomb sem funkcional.

van valamely otletetek? (nem reg huzam ujra a wint...)
(64bit)

:R

markbellus.hu 

(#11850) hunderbörd


hunderbörd
tag

Sziasztok! Az alábbi problèma merült fel:
Service pack 3 telepítésénél az újrainítás után pörgött a számláló hogy mennyi dolgot telepített már fel, de úgy 9000 környèkén hibát észlelt és megállt. Kb. 20 percig így volt, majd egyszer csak kikapcsolt. Miutan bekapcsoltam, már kép sem jött be. Mi ilyenkor a teendő?
Köszi: HB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.