Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) CoolMan válasza #85154688 (#11049) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

"A 32 bites rendszer egyébként nem fogja tudni teljesen kihasználni a 4 gigát, csak kb. 3-3,5-öt, attól függően, hogy pl. a vga-nak mennyi memóriája van. (32 biten a rendszer összesen 4 gigát tud megcímezni, tehát ebbe benne van a ram, vga is)"

(#11052) Luissimo válasza CoolMan (#11034) üzenetére


Luissimo
veterán

Kösz , most értem haza, próbálkozom.

de itt nincs olyan valami, a beállítások között a win7-ben, hogy visszaállítás előző JAVA verziora ??
MÉRTNINCS ???

@hackeeeeeeeeee : kinek kinek érdeme szerint, neked, azt ajánlja, nekünk 7-es van, csak tudnám miért szívat...

(#11053) DS39 válasza Wolfskin (#11048) üzenetére


DS39
nagyúr

Próbáld meg egyéni telepítéssel és bepipálva úgy hogy minden a gépről fusson. jelenleg több ötletem nincs.

(#11054) CoolMan válasza Luissimo (#11052) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Uninstalláld a 7-es java-t és utána telepítsed a 6-ost.

(#11055) Fire/SOUL/CD válasza Gergosz2 (#11047) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A beépített Windows Fényképnézegetőhöz nem kell semmilyen plugin, mivel kezeli/megjeleníti a GIF formátumo(ka)t.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11056) Gergosz2 válasza Fire/SOUL/CD (#11055) üzenetére


Gergosz2
veterán

az animált gifekkel nem nagyonboldogul :(

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#11057) hackeeeee válasza Luissimo (#11052) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Java.com ezt ajánlja fel... És ha rábökök, h nézzen frissítést, azt mondja, hogy nincs.

És amúgy:

Why is Java SE 7 not yet available on java.com?
The new release of Java is first made available to the developers to ensure no major problems are found before we make it available on the java.com website for end users to download the latest version. If you are interested in trying Java SE 7 it can be downloaded from Oracle.com.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#11058) Sub-ZeRo válasza Gergosz2 (#11056) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Arra ott az ie, vagy az irfanview.

(#11060) Gergosz2:Akkor ott az irfanview. Az tud ilyet.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11059) Fire/SOUL/CD válasza Gergosz2 (#11056) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja hogy animált gif, azt tényleg nem játsza le (de nem is írtad, hogy animált gif-ről van szó) ;]
Sok ingyenes képnézegető van, ami lejátssza ill. ha nem akarsz külön képnézegetőt, akkor társítsd az IE-hez...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11060) Gergosz2 válasza Sub-ZeRo (#11058) üzenetére


Gergosz2
veterán

vágom alapértelmezett be ie van , csak ugyen az nem olyan kényelmes mint fényképnézegető, tehát nem tudok egy kattintással a következő kére lépni meg stb..

Nam mindegy, azért kösz a helpet :K

(#11059) Fire/SOUL/CD

gif-animált gif nekem egyre megy , csak szeretném hogy egy progi kezelje mind kettőt , ne kelljen külön hozzá másik.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#11061) Luissimo válasza hackeeeee (#11057) üzenetére


Luissimo
veterán

én elhittem neked eddigis, de nekem a 7.x volt fent, mert egyszer aszondta frissítsek.
én lüke meg elfogadtam.
erre ma egésznap szívtam az ABEV Nyomtatványkitöltő progival, semmilyen frissítést nemtudtam vele megcsinálni és űrlapokat sem tudtam letölteni.
Most legyalultam, a hatossal rendesen müxik.
Ezen a linken te mit látsz ??

(#11062) hackeeeee válasza Luissimo (#11061) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezek a fejlesztő környezetekhez tartoznak. Gondolom a netbab már erre van optimalizálva, itt ezért elérhető. Viszont böngészőkhöz még a 6-os van.

Töröld le, és rakd fel a 6-ost... Látom úgy működik.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#11063) @matthew@ válasza #85154688 (#11049) üzenetére


@matthew@
őstag

Nekem a laptopon 32bit-es Win7 van és 4GB RAM van benne és azt írja ki hogy a 4GB-ből 3,5GB a használható, úgyhogy sztem 3,5-et látni fog :K

Matthew 24:42

(#11064) atala


atala
addikt

Tervezem lecserélni a fél konfigomat.
Új lesz az alaplap, a memória, és a videó kártya.
Jó esélyem van rá, hogy nem fog elindulni a win7-es rendszerem?
Rakhatom újra az op rendszert, és a programokat?

(#11065) geprombolo válasza qamu74 (#11030) üzenetére


geprombolo
senior tag

Márhogy egyben van az 500 giga és azt szeretnéd felosztani úgy, hogy épen maradjon a win is rajta? Egy partícionáló progival nekiesel, átméretezed, majd a felszabaduló helyet létrehozod, mint D vagy akármilyen partíciót. Na jó, egy kis előkészület nem árt, takarítás ccleanerrel, vagy ami van, hogy minél kevesebb helyet foglaljon a rendszer, meg egy töredezettségmentesítés. Utána szépen elmented a rendszert lehetőleg külső meghajtóra, utána mehet minden, veszteni valód már nincs. Ha valami balul sülne el, akkor ott az elmentett kép, amiről percek alatt visszaállítod a rendszert.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11066) Wolfskin válasza atala (#11064) üzenetére


Wolfskin
őstag

nekem a notiban processzor csere után csak újra kellett regisztrálnom a win7-t. a ram és a vga mindegy, de az alaplapcserét azt biztos észreveszi

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#11067) Wolfskin


Wolfskin
őstag

hosszas küszködés után rájöttem, hogy miért néz ki olyan ocsmányan a win 7. (élsimítás ki, clear type ki, és a vezérlőpult//Ablakszínek és -mérőszámok módosítása alatt a segoe ui betűtípus helyett tahoma)

most viszont újraindítás után ismét ugyanaz a kép fogadott, gondolom valamelyik frissítés visszaállította. próbáltam törölni a font könyvtárból a segoe betűket, de használatban vannak, nem engedi. meg gondolom amúgy is újratelepítené.
kérdés:
nem lehet valahogy végleg letiltani, hogy ne használhassa sehol? esetleg indítsam el csökkentett módban, a tahoma fontot nevezzem át segoe-ra és cseréljem le azzal az eredetit?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#11068) PH 5.5 válasza atala (#11064) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

A csere előtt törölj minden drivert, főleg az nforce-t. Így valószínű, hogy megússza a windows.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#11069) Воланд válasza atala (#11064) üzenetére


Воланд
titán

az attol is fugg, hogy mit mire cserelsz?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11070) agressiv


agressiv
addikt

Hogy lehet teljesen kiiktatni, letörölni, letiltani a windows műveletközpontját?

Hát még a borz.....

(#11071) kraftxld válasza Wolfskin (#11067) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha még küzdessz az Office 2003-al mint malac a jégen, akkor:
Ezzel pucold le a 2003-at: [link]
Ha meg a 2007 is fentvan akkor azt is pucold le, majd a registry-ből is töröld a maradék Office bejegyzéseket, plusz a gépen maradt file-okat.
Majd rakd fel a 2003-at, és utána az SP3-at hozzá. Ha így sem megy akkor nagyon bele lett piszkálva a gépedbe, mert már nem egy Win7 X64 gépre raktam fel hiba nélkül a 2003 SP3-at.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11072) _seth_ válasza kraftxld (#11071) üzenetére


_seth_
veterán

És mi a teendő ha egy netbookon azt írja az office 2010, hogy a telepítés során hiba történt és ezzel olyan 50%-nál leáll? Már msfixes eltávolítót is használtam, és sokadik próbára is ott megáll. Van esetleg valami hasonló mindent letörlő program a 2010-hez?

A 80070005-ös hiba továbbra is megvan egy notin, a korábban linkelt megoldások közül kipróbáltam párat és semmi, teljesen jogtiszta, aktivált windows 7 hp és nem akar frissülni :(

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#11073) kraftxld válasza _seth_ (#11072) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Itt a method 4-nél le van írva, hogy miképp kell kézzel leszedni: [link]

A 0x80070005-re meg kellene a Windows mappában található Windowsupdate.log megfelelő része, ott részletesen le van írva, hogy mi akad meg.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11074) eketomy válasza agressiv (#11070) üzenetére


eketomy
senior tag

lent a tálcán a kis nyilacskára rámész, testreszabás ,rendszerikonok engedélyezése vagy letiltása, műveletközpontot letiltod és örülsz :)

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#11075) agressiv válasza eketomy (#11074) üzenetére


agressiv
addikt

Nem az ikont akarom letiltani, hanem az egész műveletközpontnak nevezett szánalmat.

Hát még a borz.....

(#11076) kraftxld válasza agressiv (#11075) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Angol win-en

Start, futtatásba: gpedit.msc
Majd a következő helyen: User Configuration\Administrative Templates\Start Menu and Taskbar
Remove the action center icon, ezt rakd enabled-re.

A vezérlőpultból itt tudod kiszedni: User Configuration\Administrative Templates\Control Panel

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11077) Wolfskin válasza kraftxld (#11071) üzenetére


Wolfskin
őstag

nem, kezdem feladni. mivel a nyomtatóm se megy, csak virtual box/XP alól, így elkezdtem az office-t is ott használni.

megpróbálom mégegyszer /mégjobban lepucolni, de mivel már elsőre sem ment fel rendesen, eléggé kétlem. egyébként én is raktam fel mindenféle win7-ekre officet, egyikkel sem volt gond. gyanús, hogy a win-el lehet gáncs: pl. a társítások se működnek rendesen egy csomó program alapból magához társít fájlokat telepítés/futtatás után, de ez még a listában sem ajánlja fel, mindegyik exét külön ki kell bogarászni.

az igazság, hogy kéz alól vettem a wint, regisztráltam is, de a telepítőlemeze egy írott dvd volt (valami 11 in 1 verzió). hivatalos telepítőt le lehet tölteni valahonnan?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#11078) Воланд válasza Wolfskin (#11077) üzenetére


Воланд
titán

"hivatalos telepítőt le lehet tölteni valahonnan?"

elso hsz, de azok csan angol nyelvuek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11079) Wolfskin válasza Воланд (#11078) üzenetére


Wolfskin
őstag

de azt lehet magyarítani, nem?. egyszer csináltam, csak a rendszerkönyvtárak nevei maradtak angolul.
kösz!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#11080) kraftxld válasza Wolfskin (#11077) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jah... ha ilyen 11 in 1 verzió akkor nem kell csodálkozni semmin :DDD
Az elején még nem tiszta gyári cuccról volt szó?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11081) Wolfskin válasza kraftxld (#11080) üzenetére


Wolfskin
őstag

hát úgy, hogy legális széria, telefonon regisztrált, nem pedig ilyen loaderes, illegál.
:U

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#11082) kraftxld válasza Wolfskin (#11081) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A kulcsod lehet legális, de az ilyen 11 in 1-es telepítők tuti szét vannak kókányolva ahogy a példád mutatja :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11083) lolaron


lolaron
csendes tag

Szevasztok! Van egy dell latitude e5420 laptopom i3 procival és 2gb memóriával. 14napos, eddig volt rajta egy 64bites win7 utána egy 32 bites és most visszatettem az előző 64bitest. A 32bites feltelepítése után elkezdett "laggolni" a gép. Szinte semmi igénybevételtől (zene hallgatás) random időközönként teljesen beállt 0,5-1 mpkre a gép, a hang meg bezúgott. Miután a 64bites verzió visszament, még mindig csinálja, bár sokkal rövidebb időre áll be és ritkábban is csinálja, de még mindig nagyon idegesítő, gyakorlatilag bármi megy random bealggolgat, ez zenehallgatásnál meg filmezésnél el lehet képzelni mennyire szórakoztató... Másik topicban mondták, hogy frissítsek drivereket, hdd+memtest meg a vírusírtót szedjem le, minden megtörtént semmi változás. :S Az érdekes az egészben, hogy elvileg ugyan azok a driverek vannak fent mint amikor először fennvolt a 64 bites verzió. Mit tudok még tenni?

(#11084) Wolfskin válasza kraftxld (#11082) üzenetére


Wolfskin
őstag

:(
már töltöm az x64 sp1 old(?)-t. akkor angol telepítés+magyarítás az OK?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#11085) kraftxld válasza Wolfskin (#11084) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mi az az old? :F
Egyáltalán milyen licenszed van?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11086) Wolfskin válasza kraftxld (#11085) üzenetére


Wolfskin
őstag

Windows 7 Professional x64 SP1 (old)
X17-24281.iso
innen
windows 7 pro OA

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#11087) kraftxld válasza Wolfskin (#11086) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha OEM/OA licenszed van akkor miért a Technet-es ISO-t töltöd innen?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11088) Wolfskin válasza kraftxld (#11087) üzenetére


Wolfskin
őstag

mert nem értek hozzá... :(

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#11089) Wolfskin válasza kraftxld (#11087) üzenetére


Wolfskin
őstag

ha esetleg küldenél egy linket... vagy némi infót. rákerestem, ennyit tudtam meg. nem sok.
és kellene x86-os os, mert két licenszem van, de a laptopra szerintem nem kell a 64-es (T61/ T8100, 2GB)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#11090) kraftxld válasza Wolfskin (#11089) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az OA licenszhez való telepítőt a gyártótól kell kérni. Az MS-től nem lehet letölteni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11091) Wolfskin válasza kraftxld (#11090) üzenetére


Wolfskin
őstag

hááát...

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#11092) atala válasza PH 5.5 (#11068) üzenetére


atala
addikt

Erre nem is gondoltam. Köszi!
Egyébként egy Asrock AM2NF3VSTA lapot cserélek egy modernebb Asrock lapra. A chipset biztosan más lesz.
Ha más nincs, akkor természetesen újratelepítem a rendszert, csak mire felrakom az összes programot, és elvégzem az összes beállítást, lemegy a nap. :O

(#11093) Sub-ZeRo válasza @matthew@ (#11063) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

És 1 giga ramot adsz az integrált vga-nak, vagy 512-őt? Mert ha 1 gigát, akkor kapásból már csak 3 gigát lát.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11094) @matthew@ válasza Sub-ZeRo (#11093) üzenetére


@matthew@
őstag

Nem integrált a VGA hanem dedikált 512-es van benne

Matthew 24:42

(#11095) kraftxld válasza Wolfskin (#11091) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha HP géped van, akkor a HP-tól kell stb.... nincs ebben semmi extra :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11096) agressiv válasza kraftxld (#11076) üzenetére


agressiv
addikt

Ha így békén hagy és nem is látom, akkor király. Köszönöm. :R

Hát még a borz.....

(#11097) kraftxld válasza agressiv (#11096) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Eltűnik és csendben marad :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11098) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Géppel együtt vásárolt előtelepített Win 7 Starter 32bites oprendszert ki lehet bővíteni Win 7 Home editionre?

Let the Zone take me if I am.

(#11099) hackeeeee válasza kutga (#11098) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Home Premium-ra.

Csak akkor, ha veszel upgrade liszenszt. Vagyis egészen pontosan AnyTime upgrade-del meg tudod csinálni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#11100) kutga válasza hackeeeee (#11099) üzenetére


kutga
nagyúr

Közben én is megtaláltam.

[link]

Hol tudok ilyet venni? Illetve a sima és N verzió közt mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.