Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11101) Воланд válasza kutga (#11100) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11103) Fire/SOUL/CD válasza kutga (#11098) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hogyan frissíthetek a Windows 7 egyik kiadásáról a Windows 7 másik kiadására?
A lényeg, hogy egy frissítőkulcsot veszel és Anytime Upgrad-el megoldható. Kérdés csak az, hogy mennyibe kerül ez a kulcs, mert régebben/egy időben közel annyiba került, mint egy komplett W7 HP és akkor nem érdemes megvenni, inkább egy komplett OEM telepítőlemez

Szerk
Ahogy olvasom, akkor inkább egy új OEM telepítő, mint az upgrade-el vacakolni... [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11104) kutga válasza Fire/SOUL/CD (#11103) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen úgy nézem drágább az upgrade mint a komplett OEM.

Let the Zone take me if I am.

(#11105) Wolfskin válasza kraftxld (#11095) üzenetére


Wolfskin
őstag

lenovo T61, ahogy fent írtam.
kösz a segítséget, utánajártok!

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#11106) kraftxld válasza Wolfskin (#11105) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor a Lenovo-tól kell kérni a médiát...

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11107) hackeeeee válasza Wolfskin (#11105) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor a Lenovo-tól kell igényelni telepítőt.

Véleményem szubjektív...

(#11108) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Volt egy kékhalál W7 64bit.

Ennyit mutat, van valakinek ötlete:

Aquila non captat muscas.

(#11109) Sub-ZeRo válasza @matthew@ (#11094) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az mindegy. De ha neki nem 512-es van, hanem gigás akkor már csak 3-at lát.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11110) geprombolo válasza CoolMan (#11051) üzenetére


geprombolo
senior tag

Végre megtaláltam a Chip 2011 januári lapjában a cikket, ami pont ide illik és végre tisztázza a dolgokat:
Igenis látja a 32 bites rendszer a 4 giga fölötti memóriát!
Idézem a Chip Magazin cikkét, remélem nem követek el vele szerzői jogi marhaságot, de amennyiben igen, kérem a moderátorokat, töröljék, vagy igazítsák ki hozzászólásomat, hogy megfeleljen a jognak.
"Mindenkit bánt, amikor kevesebbet kap a vártnál. A PC-felhasználók ezzel nap mint nap szembesülnek, amikor megnézik a Rendszertulajdonságokat (Számítógép helyi menü/Tulajdonságok). Itt a 32 bites Windows ablaka a valójában 4 Gbájt vagy több rendszermemóriának csak egy töredékét mutatja mint kezelt és aktív, hasznos rendszermemóriát. A 64 bites OS-nél ez a probléma egy csapásra megszűnik, no de nem mindenki szeretne csupán emiatt oprendszert váltani vagy lemondani az XP-ről. Több neves PC-gyártó is ragaszkodik a 32 bites rendszerekhez, mivel állításuk szerint így egyszerűbb a támogatás és a drivergondok megoldása is. Ugyanakkor ennek ellentmond, hogy ezek a gyártók már az egészen olcsó gépeiket is 4 GB rendszermemóriával hirdetik. Az alacsony memóriaárak is memóriabővítésre csábítják a felhasználókat, így pedig már nem is olyan nehéz elérni a 4 GB-os mennyiséget. Elegendő két darab 7-8 ezer forintos modult választani, amit majd’ minden alaplap támogat, és máris ott tartunk, hogy 4 vagy a már meglévő moduljainkkal együtt akár 6-8 Gbájtnyi memória került gépünkbe. A dupla csatornás kiépítésre ügyelve a memóriasebességgel nincs is gondunk, azonban amikor bekapcsoljuk a felbővített gépet, mégsem érezünk változást a PC teljesítményében – a Windows továbbra is a virtuális memóriát használja (a nagyságrendekkel lassabb merevlemezen), a rendszer pedig egyszerűen tudomást sem vesz a bővítésről. 32 bites OS alatt a rendszer összesen 2³²-en memóriát képes megcímezni, vagyis 4 294 967 296-ot, ami egészen pontosan 4 Gbájtnak felel meg. Sajnálatos módon azonban a különböző vezérlőknek, mint például a videokártya, a tv-kártyák, az USB vezérlő stb., szükségük van memóriacímekre, aminek ebbe kell beleférnie, így ezek nem elérhetők a memória megcímzéséhez. A kihasználatlan, feleslegesen áramot fogyasztó (igaz, nagyon keveset) memória mérete így 300-tól akár több gigabájtig terjedhet. Évek óta elérhető azonban egy technológia, amit a legtöbb alaplap támogat: ez a Physical Address Extension (PAE). Ennek segítségével hatékonyabban lehet kiosztani a különböző címeket, vagyis az eddig elérhetetlen rendszermemória speciális feladatokra címezhetővé válik. A korlátozó tényező innentől kezdve csupán a 32 bites üzemmódban dolgozó processzor címbusza. Azon felhasználók, akik még egészen régi, csupán 32 bites címzésre képes Intel Pentium vagy AMD K5 processzort használnak, nem érhetik el a PAE szolgáltatást. A Pentium Pro-tól kezdve az Intel processzorai már 36 bit szélességű buszt használnak címzésre, amivel akár 64 GB-nyi memória is megcímezhető, és elméletben egy 64 bites Intel vagy AMD CPU-val a 8 terabájtos rendszermemória sem probléma többé. Ehhez kapcsolódik a PAE, ami a Windows XP SP2-től kezdve alapértelmezetten engedélyezve kell, hogy legyen. Ugyanakkor a rendszer gyakran – tévesen – inkompatibilitást érzékel, és letiltja a PAE-t. A PAE-t manuálisan is egyszerű engedélyezni. XP alatt nyissuk meg szerkesztésre a C:\ gyökérkönyvtárban található BOOT.INI fájlt, ami akkor válik láthatóvá, ha előtte a Windows Intézőben az Eszközök/Mappai beállításai/Nézet pontban kikapcsoljuk Az operációs rendszer védett fájljainak elrejtése opciót. Ezt követően a Rejtett fájlok és mappák bejegyzésnél a megjelenítést választjuk, majd aktiváljuk mindkét beállítást az Alkalmaz és az OK gombokra való kattintással. Most már megnyithatjuk a BOOT.INI fájlt a Jegyzettömbbel, ahol az [operating systems] csoportban a Windows XP meghívásának sorához adjuk hozzá a /PAE kapcsolót. Mentsük el a fájlt, majd indítsuk újra gépünket. Az aktiválás sikerességét a Vezérlőpult/Rendszer alatt ellenőrizhetjük: a Számítógép processzorának és rendszermemóriájának kijelzése alatt meg kell jelennie a Fizikai cím ki-
terjesztése sornak.
32 bites Vista és Windows 7 alatt a következőképp járjunk el: A Start menüben a cmd-t begépelve rendszergazdaként indítsuk a parancssort (helyi menü/Futtatás rendszergazdaként), majd gépeljük be ezt: BCDedit /set PAE forceenable, és végül indítsuk újra a számítógépet.
figyelem! A PAE engedélyezését követően elsőként teszteljük rendszerünket, hogy továbbra is stabilan fut-e, és minden hardveres vezérlő tökéletesen működik-e. Elképzelhető, hogy egyes esetekben ehhez driverfrissítésre lesz szükségünk. Ha valami mégsem működne, tiltsuk le a PAE-t: XP alatt a BOOT.INI fájlból távolítsuk el a /PAE kapcsolót, Vista/Win7 esetén pedig a fenti parancsot használjuk forcedisable funkcióval. Ha minden rendben ment, az eddig elérhetetlen memóriaterület megjelenik a 32 bites oprendszer számára is, igaz, továbbra sem rendszermemóriaként, hanem egy ultragyors RAM diskként. Az ilyen ideiglenes tároló aktiválására kiváló eszköz a Gavotte ramdisk (DVD-nken).
RAM-meghajtó a lassú háttértár helyett
A program telepítése egyszerű: elsőként a kitömörített fájlok közül a ram4g.reg fájlra kattintsunk kétszer, ami hozzáadja a registryhez a beállításokat. Ezt követően indítsuk rendszergazdai jogosultságokkal a ramdisk alkalmazást, és telepítsük a drivert (Install Ramdisk). Néhány másodperc múlva elérhetővé válnak a program egyéb beállításai, ami a sikeres telepítést igazolja. Itt állítsuk be a RAM disk méretét, ami ideiglenes, minden kikapcsoláskor és újraindításkor törlődő háttértárként fog megjelenni rendszerünkben. Amint megbizonyosodtunk róla, hogy PC-nk stabilan és megbízhatóan kezeli a RAM disket, nagyobb méreteket is választhatunk, és elkezdhetjük megtölteni a villámgyors adattárolót. Ha minden jól ment, már megfelelően nagy kapacitás áll rendelkezésünkre, így például ide irányíthatjuk a Windows swap-fájlját. Ezt a Sajátgép/Tulajdonságok/Speciális/Teljesítménybeállítások/Speciális/Virtuális memória módosítás pontban érjük el. A C:-n tiltsuk le a lapozófájlt, az újonnan kreált RAM disken (például R: ) pedig engedélyezzük. "

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11111) zoltanz válasza geprombolo (#11110) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Attól még egy app csak aszem 2GB tud használni.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#11112) geprombolo válasza zoltanz (#11111) üzenetére


geprombolo
senior tag

Az lehet, de olyan szép, amikor ramdisken hasít a virtuális memória! :C Meg a Temp mappa! ;]
ja, és gratulálok az ötöshöz (11111)! :C

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11113) zoltanz válasza geprombolo (#11112) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Főleg mikor az OS is azon teker. ;]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#11114) geprombolo válasza zoltanz (#11113) üzenetére


geprombolo
senior tag

Igen, az a legszebb, csak amíg cd-ről beolvasódik, addig az Isten eljön Kassáról... :DDD

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11115) CoolMan válasza geprombolo (#11110) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Ez így rendben is van és elméletben is nagyon jól hangzik, én is olvastam a fizikai cím kiterjesztéséről PAE. (még itt a PH!-n is valamelyik fórumban) De a gyakorlatban nem igen láttam még olyan, "mezei" otthoni felhasználót aki hallott már volna erről, ne adj isten alkalmazta is. Persze, kivételek biztosan vannak - lehet nem is kevesen - ettől még nincs igazán elterjedve a PAE az otthoni sima felhasználók között szerintem.
De igen igazad van:"Igenis látja a 32 bites rendszer a 4 giga fölötti memóriát!"
Főleg ha megmutatod neki. :)

(#11116) @matthew@ válasza Sub-ZeRo (#11109) üzenetére


@matthew@
őstag

Az igaz :K

Matthew 24:42

(#11117) geprombolo válasza CoolMan (#11115) üzenetére


geprombolo
senior tag

Csak azért másoltam be a cikket, mert többször rá lett kérdezve (és gondolom még lesz is), hogy létezik-e megoldás arra, hogy a win32 lássa és valamilyen használható módon kezelje a 4 vagy több giga ramot. Többször láttam azt a választ, hogy nincs mit tenni, a 32 bites oprendszer képtelen erre, aki ki akarja használni a teljes memóriamennyiséget, annak bizony 64-esre kell váltani.
Szóval aki kérdezi, azt gondolom zavarja, hogy beletuszkolt a gépbe 8 gigát és csak 3-at lát. Az a boot.ini átírás nem egy vérsz@rás, a Ramdisk progi meg végképp, ha már valaki beleölt a memóriába annyi pénzt, akkor hát szánjon rá 10 percet és élvezze az eredményt!
Én sem láttam még mezei felhasználót, aki ilyet csinált volna, de itt az ideje, hogy ez megváltozzon. Azért kérdezik az emberek, mert igény van rá, csak a tudás úgy látszik nehezen terem meg a guglifán... :(

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11118) Воланд válasza geprombolo (#11117) üzenetére


Воланд
titán

szerintem meg nem. ha 4gb-nal tobbet akar hasznalni valaki asztali oprendszerben, akkor irany a 64bites rendszer, mintsem egy szar driver vagy program miatt pae engedelyezes utan osszeomoljon az egesz.

boot.ini meg csak xp-ben van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11119) CoolMan válasza geprombolo (#11117) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Rendben, rajtam ne múljon, akkor majd én is linkelem ezt a cikket legközelebb. Mondjuk azért azt hozzáteszem, hogy mindenki csak saját felelősségre.

(#11118) woland_y2k: Ezt én is így gondolom, ma már semmivel nem rosszabb asztali oprendszeren a 64 bites.

[ Szerkesztve ]

(#11120) Wolfskin válasza geprombolo (#11117) üzenetére


Wolfskin
őstag

ez szép. úgy hangzik, mint egy küldetés! :C

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#11121) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Nem biztos, h a legjobb topik, de hátha tudtok segíteni. Van napi 40 megányi mobilnetem amit sokszor nem használok el mobilon és/vagy olykor könnyebb lenne laptopon legépelni az üzeneteket vagy böngészni egy kicsit. A kérdés, h hogyan tudnám a legeffektívebben felhasználni ezt a cseppnyi adatforgalmat. Nyilván ha csak pusztán ráengedném a gépet, akkor pervek kérdése lenne, tehát vmi olyasmi megoldás érdekel, ahol csak egy moddolt böngészőt eresztenék a netnek, képek reklámok nélkül vagy erőssen tömörített forgalom formájában, mint mondjuk ahogy a mobilos opera működik.

Let's begin, de gozaimasu!

(#11122) hackeeeee válasza _ak_ (#11121) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát le lehet tiltani mindent lényegében, képek megjelenítését ki lehet kapcsolni (asszem), reklámmentességhez ott van pl. az Adblock.

Véleményem szubjektív...

(#11123) Воланд válasza _ak_ (#11121) üzenetére


Воланд
titán

adblock, plusz megcsinalhatod azt is, hogy elmented az altalad gyakrabban latogatott oldalak mobil valtozatat konyvjelzobe.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11124) gabo89 válasza _ak_ (#11121) üzenetére


gabo89
senior tag

Opera Mobile Emulator - kiválasztasz benne egy nagy felbontású kijelzős tabletet, pl. Galaxy 10.1 és beállítod hogy az input a billentyű legyen. Kicsit fura lesz, de mindenképp sporolsz.
Vagy beállítod egy mezei böngészőn, hogy a képeket ne töltse be.
Plusz be kell állítani, hogy csak ez a program érje el az internetet. Ezt gondolom egy tűzfallal beállítható. Én nem tudom. Erről itt is kérhetsz infot, bár lehet itt is tudnak segíteni.

indul a sörös aludni

(#11125) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

Hali!

Egy gépben kicseréltük a videokártyát, hogy leellenőrizzük hogy jó-e. Majd visszaraktuk az eredetit! A windows logó betöltése közben kék halált dob... és ezt az üzenetet írja:

***STOP: 0x000000AS (0x0001000A, 0x00000000, 0x00000000, 0x00000000)

Szerintetek mi lehet a hiba?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#11126) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, ma megint hegesztettem a kisebbik gép Windows 7 tűzfalát... Most gy tűnik, hogy minden működik...csak nem tudom, nem e ütöttem túl sok rést a pajzson :D

Szóval, a mai teendő az volt, hogy megoldjam, hogy a fokozott biztonságú w7 tűzfalon keresztül lássa egymást a két gép, mert alapból sem otthoni csoporton keresztül sem klasszikus megosztáson keresztül nem tudott kapcsolódni a nagyobbik gép windows 7 rendszere hozzá...

Látni látta, csak nem tudott kapcsolódni...

Mielőtt neki kezdtem volna így nézett ki a dolog:

Utána elmentem hibát keresni... de a Windows 7 pár hibát ugyanúgy javított a lényeget nem tudta...

Utána gondoltam egy merészet, és elkezdtem előredefiniált szabályokat létrehozni...

Ezeket bejövő és kimenő szabályoknak is elvégeztem, mert mégiscsak két irányú kommunikációról van szó...

Eleinte egynél nem volt ott hogy már létezik, a többinél igen, de a kép már csak a fényképezés kedvéért készült utólag...

Elsőnek a középső lehetőséget választottam, de akkor nem működött szóval kénytelen voltam a felsőt kiválasztani... Igaz elsőnek csak irányba hoztam létre a szabályt...

Most így néz ki :

bejövő...

...és a kimenő

Szóval biztonsági szempontból kell e reszelni rajta ?:) Vagy oké ez így ?:)

(#11127) ///Krisz\\\ válasza ///Krisz\\\ (#11125) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

javítás: ***STOP: 0x000000A5 (0x0001000A, 0x00000000, 0x00000000, 0x00000000)

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#11128) Воланд válasza ///Krisz\\\ (#11127) üzenetére


Воланд
titán

csokkentett modban sem indul el?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11129) eketomy válasza ///Krisz\\\ (#11127) üzenetére


eketomy
senior tag

Milyen VGA ez ami volt is benne? vissza lett rá dugva a plusz 6pólusú pin a VGA-ra? vagy ehhez nem megy külön áram? mert akkor is kiírhat ilyeneket!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#11130) ///Krisz\\\ válasza Воланд (#11128) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Sajnos nem, akkor is ugyanezt a kék halált dobja.

(#11129) TomyGun: eredetileg egy Nvidia 9600GT volt benne majd ez lett cserélve egy Radeon HD4650-re majd ment vissza az Nvidia.
Első indításnál (a csere után) elfelejtettem, de azóta már rajta van. De megy.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#11131) Mi5i


Mi5i
aktív tag

Sziasztok, ha volt már ilyen akkor elnézést, keresővel nem leltem.
Egy olyan parancs/program/bármi érdekelne, ami nagyon részletesen kimutatja, hogy melyik program/folyamat mihez nyúl. Pontosabban: adott egy ssd, amin a rendszer és egyebek vannak, valamint hdd-k tárolónak. Azt szeretném csekkolni, hogy mi nyúl a hdd-khez feleslegesen, amikor valamit elindítok esetleg (ezt abból látom, hogy alvó módból van hogy origin, vagy akár msn indításánál is várni kell, míg felpörög a hdd, amihez aztán elvileg semmi köze nem kellene, hogy legyen)

Köszönöm!

(#11132) Fire/SOUL/CD válasza Mi5i (#11131) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Start-> beír erőforrás-figyelő és lemez csoport lenyit.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11133) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

Elnézést, ha már volt, de van a Win7 32bithez az a bizonyos kernel patch, amivel lát 4Gb felett. Ennek valóban nincs sok értelme, vagy megéri használom, ha csak a memória miatt váltanék 64bitre? :U

Mercury

(#11134) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Üdv!

Mostani rendszervinyó hiába van szoftver alól ahci-re állítva, biosban csak emulált ide-módban megy. Szeretnék egy tiszta telepítést egy másik vinyóra, de ha ott beállítom hogy ahci-legyen, a többi vinyót utána fogja látni? arra mentettem le az adatokat.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#11135) kraftxld válasza Mr.Mercury (#11133) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nincs értelme, 3,5 GB fölött 64bites Windows kell, hogy lásd.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11136) #41133696 válasza #41133696 (#11126) üzenetére


#41133696
törölt tag

Megcsináltam a CLT tesztet,

210/340

:K

Szóval annyira nem tűnik gáznak :DDD Az eddigi 190-hez képest pedig kifejezett haladás :)

(#11137) kraftxld válasza #41133696 (#11126) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Még mindig nem értem, hogy miért szívatod magad ezzel az ész nélküli tűzfalazással, biztonsággal. Csak a használhatóságot rugod szét, és nem hinném, hogy olyan hatalmasan értékes infók lennének a gépeden meg nincs egy hackercsoport a kamrádban akik állandóan figyelik, hogy mikor tudnak egy bitet is ellopni a gépedről :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11138) Mr.Mercury válasza kraftxld (#11135) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Köszi, nekem is ez volt a benyomásom néhány egyéb oldalon lévő hozzászólás alapján. :R

Mercury

(#11139) #41133696 válasza kraftxld (#11137) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát én alapból biztonság mániás vagyok... ezt jól jellemezi az is, hogy még a GMAIL fiókomnál is kettő beléptető rendszert használok, Bankolásnál Tokent, Steam-nél pedig Steam Guard-ot :K

Ez utóbbi miatt meg azért igencsak vonzó lenne a rossz oldal játékosainak a profilom :( :) Pár tucat prémium játék toporog rajta...

(#11140) wrox válasza Mi5i (#11131) üzenetére


wrox
senior tag

Ezt próbáld ki. Ez megmutatja, hogy melyik program melyikkel van együtt.

(#11141) Soma7703


Soma7703
csendes tag

Sziasztok!
Lehet nem jó helyre írtam! De ha tudtok segítsetek. Megőrülök!!!
Lenne egy kis problémám a számítógépemmel.
Win7 oprendszer van rajta.
Egy idegesítő hiba miatt már 3x újra lett rakva,mert azt hittem vírus,de a hiba visszatérő,de nem állandó hanem amikor gondol egyet megőrül.
A probléma jelenségei:
A rejtett ikonok mejelenítése kis ablak a tálcán gyorsan villog megnyitáskor.
A böngészőbe nem lehet írni,vagy minden betű után szóközt hagy.
A könyvjelzők megyitásakor az egeret húzva mikor ki akarom választani a megnyitni kívánt oldalt akkor a legelső kiválasztható funkciót a könyvjelző eszköztárat megnyitja magától mihelyst az egér odaér.
Ha bezárom a böngészőt magától megnyílik a start menü.
Programok maguktól elindulnak. Néha előfordul az is,hogy újraindul a gép,mikor így bekattan.
K.b. ennyi.
Mi lehet a probléma?
Virusírtók nem találnak semmit. És nem double klikk.
Esetleg a billentyúzet vagy az egér problémája lehet?
A4 tech bill x7-es egér
A segítségeteket előre is köszönöm! :W :W :W

(#11142) wrox válasza Soma7703 (#11141) üzenetére


wrox
senior tag

Ez a jelenség közvetlen telepítés után is van, vagy csak mikor felteszed a programokat.
Ha telepítés után azonnal, akkor próbáld billentyűzet egér cserét.

[ Szerkesztve ]

(#11143) Soma7703 válasza wrox (#11142) üzenetére


Soma7703
csendes tag

A telepítés után k.b 2 hét,és kezdődik.

(#11144) Soma7703 válasza Soma7703 (#11143) üzenetére


Soma7703
csendes tag

A gép ebben a formában működött semmi baj nem volt vele 1 éven keresztül.
Csak azt nem értem,ha az egérrel van a baj, akkor a böngésző bezárásakor miért ugrik fel a startmenü ? De ez se állandó,hanem csak amikor gondol egyet és megbolondul. A két hiba eggyütjár.

(#11145) catroot


catroot
veterán

Üdvözletem!

Leírnám a problémámat, hátha valaki találkozott már ezzel a hibával és tudna segíteni.

Windows 7/64bit (Ultimate) rendszer van a gépemen és a telefon, amit használok egy Omnia 7, amin WP7 van. Ugye a Zune-al szinkronizálom a képeimet, videóimat.

A hibám a következő: 1-2 hete észrevettem, hogy az új videókat (képeket nem) egyszerűen nem szinkronizálja a Zune. A többi, rég szinkronizált videókat (.mp4-eket), amik a PC-n vannak, azokat nem tudom megnyitni. Valamiért blokkolja őket a rendszer, ha egyenként jobb klikk-és 'unblock'-ra megyek, akkor megnyitható, de továbbra sem szinkronizál a Zune.

Olyan, mintha veszélyes fájlnak nézné a rendszer ezeket a videókat és nem engedi megnyitni, átmásolni a telefonról. Néztem már IE biztonsági beállítást, nem segített. Registry-ben is néztem, de semmi.

Amióta fennáll ez a jelenség nem állítottam át semmit, nem is telepítettem. Gyanakodtam az MSE 2.-re, amit feltettem az Avast helyett, de töröltem, az sem segített.

Volt viszont Windows Update, nem tudom, hogy esetleg az miatt lehet-e.

Tud valaki segíteni, hogy ezt hol lehetne beállítani, hogy bizonyos fájloknál ne legyen ez a letiltás rendszer szinten? Érdekes, hogy az UAC eddig pl. mp3 esetén nem volt, egy ideje viszont rákérdez.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#11146) wrox válasza Soma7703 (#11144) üzenetére


wrox
senior tag

Én akkor is megpróbálnám az egér bill cserét. Esetleg valami klikkelős progi (FSP-hez). :)

(#11147) eketomy válasza Ł-IceRocK-Ł (#11134) üzenetére


eketomy
senior tag

Utólag is látja a rádugott winyókat ahci módban is! az szép lenne hogy ha nem látná, nekem még a notim is látta, szal egy pc-nek akkor ez még alapabb követelmény! :)

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#11148) Ł-IceRocK-Ł válasza eketomy (#11147) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Jah, működik, már megoldottam tegnap, de azért thx.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#11149) eketomy válasza Soma7703 (#11144) üzenetére


eketomy
senior tag

Lehet, hogy vagy a billentyűd vagy az egered érintkezési hibás vagy kontakt hibás az is lehet hogy mind a kettő és az pont ez a jelenség hogy gondol egyet akkor ilyen hibákat produkál én is az javaslom, hogy cserélj egy egeret és bill-t és nézd meg. Ha még utána is csinálja akkor adunk további instrukciókat! :)

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#11150) Core2duo6600 válasza szasanyi (#10914) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Volt, hogy minden más hibátlannak látta a gépet, a win 7 hibásnak a gép instabil volt, szóval, hogy megbizhatatlan lenne nem mondanám, de mindenképpen több progival kell megnézni !

(#10919) csizs

Ha dobozos, és a számla matrica megvan, akko OK, OEM et csak a géppel (alaplappal) együtt veheted meg.

(#11032) Luissimo

Ha 64 bitesen, mind a 32 bites java, mind a 64 java kell !
Ezt elfelejtik leírni a letelepíési utmutatóban

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.