Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) TRob1 válasza Воланд (#11500) üzenetére


TRob1
veterán

Kb. olyan mint az x böngésző vs y böngésző :D (De ugyanez megvan pl. Android telefonoknál, x vs y Launcher :DD )

¤ R'n'R ¤

(#11502) Воланд válasza TRob1 (#11501) üzenetére


Воланд
titán

hat igen. tok ertelmetlen ilyenekbe belemenni, jelen esetben, ha a virusirtokat nezzuk, akkor az emberi hulyeseg ellen semmi nem ved (csilli-villi viruskergeto crackelve - orok kedvenc :DDD ), innentol meg mindenki azt hasznal amit akar.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11503) Sub-ZeRo válasza Воланд (#11502) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

+1

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11504) pigsty


pigsty
aktív tag

Bocsánat, lehet, hogy korábban kérdeztem, vagy triviális a kérdés.

lehetséges használni a Win7-et, úgy, hogy van 2 db CL3 1GB és 1 db CL2.5-as 512MB DDR I. RAM? Régi Epox alaplapon. Csak a kettő 11 gigással indul el. De elindul rendesen és megy 1gigással és egy 512el, ha a másik gigásat kiveszem...

érdekes,ez a felállás XPvel simán ment, Win7 bootolás közben leáll és újraindul. Tudom, bizonyára az én érdekemben van ez így, de semmiképp sem lehet így használni, rákényszeríteni a Win7-t? Miért lehetett xp alatt használni korábban és itt miért nem megy?
(talán a ram időzítésével van baj, a 512es pl nem tudná 166mhz-n a cl2.5-et?) de xp alatt ez sem volt baj.

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#11505) föccer válasza pigsty (#11504) üzenetére


föccer
nagyúr

Elvileg ez nem lehet baj, ettől még menni kellene.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11506) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Ez miért lehet?

Forrás
BFE

Összegzés
Szolgáltatáslefagyási jelentés

Dátum
‎2012.‎03.‎07. 2:57

Leírás
A(z) Alap szűrőprogram szolgáltatás indításkor lefagyott.

Probléma-aláírás
Problémaesemény neve: ServiceHang
Szolgáltatásnév: BFE
Programkód neve: bfe.dll
Programkódverzió: 6.1.7601.17514
Szolgáltatás típusa: 20
Indítási típus: 2
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

További adatok a problémáról
Gyűjtőazonosító: 1546614963

Nem volt netem, minden megállt.
:F

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11507) randras válasza amadeus11 (#11478) üzenetére


randras
veterán

Nekem ez sem oldotta meg! :(

(#11508) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Sziasztok! Ezt az üzenetet kapom fekete háttérrel mielőtt betudnék menni az asztalra. " tpnative program not found- skipping autocheck " mitől van ez? Illetve mit kellene csinálnom? :R Erre valaki? :U :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#11509) WayneGace


WayneGace
őstag

Sziasztok

Xp-ről váltottam win7-re. Eredeti windows, konkrétan a professional. Egy baj van, hogy a dvd-n, amit kölcsön kaptam nem volt meg a termékkulcs. Gondoltam, majd csak meg lesz. Nem lett, de tudtam magamnak intézni eredeti win 7 ultimate termékkulcsot. Na és akkor itt jönnének a kérdéseim. Olvastam, hogy lehet upgradelni a win7-tet. Csak az a baj, hogy ez a beépített "windows anytime upgrade" hazánkban nem elérhető. Vagy mégis lehet valahogyan? Illetve, ha mégsem, akkor van olyan hivatalos hely, ahonnan képfájl formában le lehet tölteni az ultimate-t? Nem találtam egyelőre ilyet, torrenten meg mindenféle tört wineket látok csak. Viszont én szeretek eredeti operációs rendszert használni.
Kösz a segítséget.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#11510) atala


atala
addikt

Nem régóta használok Win7-et. Előtte XP volt Az XP-nél amikor nyomtattam, ahogy rányomtam a nyomtatásra, egyből kiadta a nyomtatási panelt, és amikor leokéztam, egyből elkezdett nyomtatni.
Most a Win7-nél nagyon lassan jön be a panel, amikor leokézom, akkor meg nagyon sokára kezd nyomtatni. Mitől lehet ez? Próbáltam egy másik usb csatiban, de ugyan az. A nyomtató Lexmark E230 ha ez számít valamit. Köszi!

(#11511) jagada


jagada
őstag

Sziasztok!

2 oprendszer van/volt a gépemen XP és Win7. Az XP-t újra kellett raknom és véletlenül letöröltem a Win7 100 megás rejtett partícióját, úgyhogy a Win7-nek annyi lett. Vissza tudom állítani valahogy? Esetleg másik gépről át lehet másolni a 100 megás partíció tartalmát? A telepítővel próbáltam javítani a Win7-et de nem sikerült. Jó lenne ha meg tudnám menteni mert vannak mentések rajta amiket nem tudok leszedni, mert XP alól nem engedi megnyitni több mappa tartalmát.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#11512) McKane


McKane
senior tag

gyerekek,az lehet hogy én nem indítottam el semmi multimédia-alkalmazást,mégis szól a háttérben francia-bajor zene ??? és nem én vagyok a hülye, mert más is hallja (mutter,fater )

(#11513) Sub-ZeRo válasza McKane (#11512) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nálam egy X-530-as logi csinálta, hogy volt zene + külföldi cb adás is. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11514) Laccoss válasza McKane (#11512) üzenetére


Laccoss
addikt

Böngészőben van valami megnyitva, vagy szólj át a szomszédnak hogy ne hallgassa olyan hangosan:D

(#11515) McKane válasza Laccoss (#11514) üzenetére


McKane
senior tag

az a helyzet,hogy mindkét (chrome , IE ) be van zárva, csak megy a gép,semmi alkalmazás nincs megnyitva, és még úgy is szól !

Sub-ZeRo :" Nálam egy X-530-as logi csinálta, hogy volt zene + külföldi cb adás is" akkor jól van,megnyugodtam, nem én kergültem meg.

de mégis mi módon van ez ? nem ám holnap jön a TEK,meg az FBI hogy ezzel meg azzal támogattam a sötét oldalt :D

[ Szerkesztve ]

(#11516) Sub-ZeRo válasza McKane (#11515) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A hangfal nincs rendesen leárnyékolva és így hallod az adásokat. Nekem úgy volt hogy nagyon kis hangerőre vettem, akkor nem hallottam ami jött a gépből jel, de hallottam a beszélgetést meg a zenét. De ha hangosabbra vettem, már nem volt baj.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11517) McKane válasza Sub-ZeRo (#11516) üzenetére


McKane
senior tag

és tudok segíteni a leárnyékolásán ? egy kis aranyos Hello Kittys terítő megteszi? :D

(#11518) Sub-ZeRo válasza McKane (#11517) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Csak akkor segít ha 2 darabot raksz rá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11519) McKane válasza Sub-ZeRo (#11518) üzenetére


McKane
senior tag

affene..akkor kell vennem mégegyet.. :O

komolyra fordítva, ahogy nézegetem a neten,az a kérdés merül fel benem,hogy talán rosszul van elhelyezve a sorrend az asztalon?
kb az asztallap magasságáig ér a számítógépház,mellette már az asztalon a mélynyomó (rajta USB webkamera) mellette a center hangszóró, mellette pedig a monitor ( lg w2253tq)

[ Szerkesztve ]

(#11520) Sub-ZeRo válasza McKane (#11519) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem tudom. Nekem az asztal alatt volt a mélynomó, az asztal két szélén a 2 front a monitor mögött meg a center. És így halottam. De ez a hangrendszer hibája, nem az elrendezésé. Egyszerűen ki van belőle spórolva a minőség meg a cucc.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11521) geprombolo válasza McKane (#11519) üzenetére


geprombolo
senior tag

Faraday-kalitka. Az mindent leárnyékol. De hogy azt hogyan oldod meg, fogalmam sincs.
Próbáld meg másképp elrendezni a hangfalakat, hátha megszűnik a jel. A géped rendesen le van testelve? Az erősítő is?
Esetleg szerezz árnyékolt audio kábelt, ha a fentiek nem válnak be. Olyat, mint a fülhallgatókon van, csak vastagabbat.
Szerk: na várjál, aktív hangfalról van szó? Hát az gáz, de akkor a faraday kalitka talán a legkönnyebben megoldható. Kibontod a hangfal hátulját (azt, amelyikben az erősítő rész van), és szépen becsomagolod az elektronikát először műanyagba, majd sztaniolba. Aztán meg a csokipapírt letesteled. Elméletileg ez meg kellene tegye a hatást. De ha utánanézel a Faraday-kalitkának a guglin, hátha találsz jobb 5letet is.
Van elektronikai megoldás-féle is, de forrasztgatni kellene... :( Gari ugrana.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11522) mergal


mergal
aktív tag

Sziasztok,

Beüzemeltem egy laptopot a szüleimnél. Windows 7 van rajta és diginet. Beállítottam a netet minden ok vele, kivéve annyi hogy minden bekapcs és restart után csatlakoztatni kell a netet. Miért nem ismeri fel alapból? Nekem még xp-s laptopom van szintén digivel igaz itt routerral ott meg csak kábelről, de nálam nem kell csatlakozni állandóan, magától megtalálja.
Valami ötlet? Köszönöm.

(#11523) LuiT válasza jagada (#11511) üzenetére


LuiT
tag

Töltsd le az EasyBCD nevezetű progit azzal elvileg megtudod oldani a dolgot.

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#11524) Visormail válasza mergal (#11522) üzenetére


Visormail
addikt

Nálad a routerben van beállítva a név/jelszó és az tárcsáz. Tedd be a diginet ikonját a start menü/indítópultba.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#11525) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem h a Security Task Manager mennyire megbízható, illetve káros/ nem káros program?

Illetve van egy .exe file amivel nem tudok dűlőre jutni: rpcnet.exe ez most vajon vírus lehet vagy sem? Nekem a System32 mappában van, nem tudom másnak van-e ilyen exe-je vagy ez mennyire megbízható :F

Matthew 24:42

(#11526) Visormail válasza @matthew@ (#11525) üzenetére


Visormail
addikt

Nálam nincs ott ilyen fájl meg máshol se. [link] azt írják hogy nem a windowshoz tartozik és 71%-ban veszélyesnek ítélték. Ellenőrizd le a vírusirtóddal, ha nem mondd rá semmit akkor mbam-al is vagy töltsd fel a virustotal.com-ra stb.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#11527) @matthew@ válasza Visormail (#11526) üzenetére


@matthew@
őstag

AVG 2012 FREE nem talált semmit és MBAM sem most nincs nálam a noti csak estefele lesz akkor felteszem virustotalra meg kaspersky online scannert is futtatok remélem megoldódik a problem. Amúgy ez a Security Task Manager megbízhat? Mert azt írták h az is kiírja h rossz-e vagy megbízható a progi.

Matthew 24:42

(#11528) Sickboy25


Sickboy25
addikt

sziasztok

Adott egy 10-12 gépes hálózat amire természetesen jogtiszta win 7-es szoftvereket szeretnék felrakni.

Az lenne a kérdésem, hogy hol tudnék árajánlatot kérni ilyen viszonylag sok gépes licencre? Vagyis létezik ilyen? Vagy külön-külön meg kell vennem a szoftvereket?

Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#11529) Воланд válasza Sickboy25 (#11528) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11530) Sickboy25 válasza Воланд (#11529) üzenetére


Sickboy25
addikt

Köszi :R Felvettem velük a kapcsolatot...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#11531) nihill


nihill
őstag

Sziasztok!

Pendrive-os telepítőt szeretnék csinálni Win7-hez, mert ahova telepítem abban nincs csak egy SSD és semmi más.
A Win7 ultimate SP1 X64 ISO-ból készíteném a Win7 USB/DVD download tool-al.
Az a gondom, hogy mindent megcsinál végig, leformázza, rámásolja az adatokat, majd kiírja, hogy nem tudta megcsinálni a pendriveon a boot szektort, és kezdjem előről az egészet :U :W
Vista x32 alatt csinálnám a pendriveot ha ez számít.

(#11532) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Sziasztok kedves TopikLakók!

Abban kérném segítségeteket, hogy egyik ismerősöm megkért hogy rakjam újra a notiját és egy olyan problémával találkoztam hogy Mobility Radeon x1600as van a gépében és szerettem volna egy friss win7-et hegeszteni rá, mert előtte is az volt csak totál ganaj volt már a rendszer! Gyanakodtam már előtte hogy tuti nem lesz hozzá hivatalos támogatás se az AMD se az Acer honlapján, de rá volt rakva vmi driver ami által felismerte a win7 a karit működött az aero is! Félelmem beigazolódott és mindenhol kerestem a neten, mások is irtam már ezért a netre, kipróbáltam sok féle megoldást, egyik sem vált be, sehogyse ismerte fel a karit a winfos. 64 bites win7 ultimatet raktam rá(magyar), ami sp1-es!

Kérdésem az lenne hogy valaki nem tud ilyen driverről ami működik? Tudom hogy hivatalosan nincs hozzá, de biztos meg lehet csinálni ilyen modded inf-es variációval vagy vmi spéci driverrel...( gondolom a wddm 1.1 hiánya miatt nem támogatják hivatalosan), de előtte ment rendesen aeroval és fel volt ismerve az eszközkezelőben...

Nemes segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#11533) @matthew@ válasza BeLucZ (#11532) üzenetére


@matthew@
őstag

Ezt már próbáltad: Autodetect bár lehet csak akkor működik ha már van rajta driver de 1 próbát megér

Matthew 24:42

(#11534) mezis válasza BeLucZ (#11532) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
WinVis 64 drivert próbáltál ?

mezis

(#11535) Murder3


Murder3
addikt

Szeretném a lehető legjobban lebutítani a win7-et h a ne egyen sokat a gépemből, hol és miket lehet kikapcsolni amik feleslegesek?

(#11536) Motaba78 válasza nihill (#11531) üzenetére


Motaba78
őstag

én úgy tudom, hogy 32-es rendszer alól nem tudsz 64 bites pendrivot kreálni.

mint ahogy a 32es rendszert sem tudod frissíteni 64-re

(#11537) Visormail válasza Murder3 (#11535) üzenetére


Visormail
addikt

Milyen géped van?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#11538) eketomy válasza Murder3 (#11535) üzenetére


eketomy
senior tag

Start menü, vezérlőpult, rendszer, speciális rendszerbeállítások, teljesítménynél - beállítások, és vegyél ki minden pipát minden elől. Vagy ami elől szeretnél :)
Mondjuk így csak a grafikát butítod le, nem tudom, hogy erre gondoltál-e vagy még programokra is de ezzel is lehet gyorsítani!
Vagy nézd meg ezt! ezzel is lehet gyorsítani a gépet!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#11539) BeLucZ válasza @matthew@ (#11533) üzenetére


BeLucZ
addikt

próbáltam de az csak akkor megy ha már van rajta vmilyen driver, nálam legalább is nem müködött,

64 bites vista drivert is próbáltam de az sem volt jó, felmenni felmegy, de amikor rakja a drivert kéne egyet reccennie a képnek hogy jelezze hogy felismeri de semmi felmegy a driver, restart és minden a régi :D

(#11540) faranus


faranus
aktív tag

sziasztok

Lenne egy kis problémám a win 7 el.
A lényeg az hogy elég kevés hely van a win partíción vagyis egy SSD van neki fentartva.
Amikor vettem az SSDt egy 60Gb ocz t választottam de ez mind1. Tehát az a problémám hogy akartam egy kis szelektálást mert már csak 1,6 gb maradta és hát az nem a legjobb.
Tehát el is kezdtem törölgetni, aztán feltűnt hogy a felhasználók mappán belül a felhasználó néven futó mappa (ugye amibe a saját mappáim vannak) összesen 14,9 GB helyet foglal. De ha megnyitom a mappát és kijelölöm az összes dokumentumot és úgy nézek egy tulajdonságokat hogy mennyit is foglal azt írja hogy 4,1 GB! :o Ez miféle tréfa?
gondoltam hogy vannak a winnek rejtett fájllai de hogy ennyi! Hogy tudnám ezt valahogy megnézni hogy mi az isten lehet! Tudom az megoldás lenne ha újraraknám de azt csak a legvégső esetben tenném! előre is köszi

üdv faranus

tisztelettel faranus :R

(#11541) Sickboy25 válasza faranus (#11540) üzenetére


Sickboy25
addikt

tedd láthatóvá a rejtett mappákat és egyből meglesz a bűnös...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#11542) ubid


ubid
őstag

Helló!
PC-t hibernált állapotból mivel lehet felkelteni ?
( nem szeretném használni a bekapsoló gombot, mert el van romolva teljesen , )
Tehát a következő kérdés az az, hogy be lehet állítani, hogy billentyűkombinációra ébredjen , vagy egérkattintás..bármi más cska ne bekapcs gomb.

-.-

(#11543) btudos válasza WayneGace (#11509) üzenetére


btudos
veterán

Tölts le és telepíts egy Ultimate verziót, és aztán aktiváld a kulccsal. Jobb ötletet nem tudok, fél órát elvesz az életedből, de szerintem az upgrade se sokkal rövidebb...

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#11544) mezis válasza BeLucZ (#11539) üzenetére


mezis
nagyúr

Nyomj rá 32 biteset, az így fölöslegessé vált RAM-odat, rengeteg PetaByte-nyi HDD-et meg add el. :D

mezis

(#11545) pzstm


pzstm
titán

ha valaki szeretne eredeti Win7-et:
NYEREMÉNYJÁTÉK ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#11546) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Az OS újratelepítését követően az előző rendszernél használt néhány állományt (vegyesen mindenféle kiterjesztésű), nem tudok megnyitni/futtatni mert nincs hozzá jogosultságom, rendszergazdaként való futtatással sem működik. Párat még törölni sem enged. Megoldás, ötletek?

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#11547) faranus válasza Sickboy25 (#11541) üzenetére


faranus
aktív tag

és azt hol tudom megtenni? mert nem találom :) egy kicsit noob vagyok

tisztelettel faranus :R

(#11548) haromegesz14 válasza faranus (#11547) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Vezérlőpult > Megjelenés és személyes beállítások > Mappa beállításai > Nézet fül > Rejtett fájlok és mappák megjelenítése ( lista vége fele van )

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#11549) @matthew@ válasza BeLucZ (#11539) üzenetére


@matthew@
őstag

Akkor még 1 ötletem van: Chip magazin egyik számában írtak egy másik progiról ami drivereket frissít ha kell, és szed le ha látja, a neve: PC Check & Tuning Free 2011 ezzel még megpróbálhatod vagy valami más progival ami ellenőrzi a drivereket, hátha valamelyik felteszi azt ami kell.
Sok sikert hozzá :K

Matthew 24:42

(#11550) faranus válasza haromegesz14 (#11548) üzenetére


faranus
aktív tag

köszi :R

tisztelettel faranus :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.