Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11151) sulyoktom


sulyoktom
csendes tag

Sziasztok!

Most állítotam össze egy asztali gépet, amire szeretnék feltelepíteni win7-et. A telepítés viszont egyszer csak abba marad. A gond szerintem az hogy egy PCI csatlakozós IDE kártyába vannak csatlakoztatva a winyok, és nem ismeri fel a gép szerintem. Biosban lehet valamit állítani, vagy nem is ez lehet a probléma?

köszi

(#11152) wrox válasza sulyoktom (#11151) üzenetére


wrox
senior tag

Valószínű, hogy a kártyának nem tölti be a drivereit. Tedd alaplapi csatlakozóra. Vagy nincs rajta, azért van PCI kártya?

(#11153) sulyoktom válasza wrox (#11152) üzenetére


sulyoktom
csendes tag

Így van. Sajnos nincs alaplapi.

(#11154) ThugAngel


ThugAngel
csendes tag

Sziasztok,

Adott egy P5K-s Asus alaplap, E7300-as procival, 2GB rammal.

Oprendszer csere volt rajta. Win7 Ultimate x86-os került rá. A rendszer jól működik, ha nagy nehezen összeáll. A gond, hogy kb. 10percig bootol, mire bejön a win.
A vinyók 100%-osak, a memtest rendben lefut. Az eszközkezelőben nem látni hibát.

Van valami tippetek, hogy miért csinálhatja?

(#11155) wrox válasza sulyoktom (#11153) üzenetére


wrox
senior tag

Esetleg szerezd meg a driverét a kártyának, és mikor bejön a win7 telepítő, akkor ott lesz olyan opció, hogy driver telepítés. Pontosan nem tudom hogy van írva, de a vinyoválasztásoknál van Tedd fel, akkor menni fog.

(#11156) sulyoktom válasza wrox (#11155) üzenetére


sulyoktom
csendes tag

A CD-megvan, de el sem jutok winyo választásig. betöltés után csak fekete képernyő fogad.
Xp telepítő eljut odáig, de azt írja hogy nem talál winyot, és nem tudom telepíteni.

(#11157) wrox válasza sulyoktom (#11156) üzenetére


wrox
senior tag

Próbáld már ki, hogy kiszeded a kártyát, és indítod a win7 telepítőt. Akkor eljut a vinyókig?

(#11158) geprombolo válasza ThugAngel (#11154) üzenetére


geprombolo
senior tag

Menj neki HDSentinellel, hátha az megmondja, hogy mi a hiba. Én a winyókra tippelek, hogy valami rosszul van körülöttük beállítva, amit a win, miután beindult, orvosol, de minden induláskor megteszi. Esetleg egy BIOS reset és utána mindent újra beállítani? Friss win7/64 a gépeden kb 1 perc alatt kéne felálljon. Nem sok különbség van a te géped és az enyém között.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11159) randras


randras
veterán

Helló!

Windows újratelepítés után mindig az történik, ami most is:

A Start menüből, az Asztalról, és a megnyitott programok Tálca ikonjáról is eltűnek random az ikonok.

Mi okozhatja ezt? Hogyan tudom megcsinálni? Most, hogyha 3x-4x mindegyikhez kijelölöm újra az ikonját a parancsikonon, megjavul, de kicsit sokáig tart. :F

:R

(#11160) Воланд válasza randras (#11159) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11161) ThugAngel válasza geprombolo (#11158) üzenetére


ThugAngel
csendes tag

Megnéztem a HD Sentinellel, sajnos, vagy szerencsére nem mutatott hibát.
Nekem is a vinyók a gyanúsak, de nem tudom, hogy mi lehet a problémájuk. Elsődlegesen az van, amin az oprendszer, a boot menüben szintén az van elől.

Szóval, elég rejtélyes a dolog. :F

(#11162) sulyoktom válasza wrox (#11157) üzenetére


sulyoktom
csendes tag

Igen. Így eljutottam odáig
most csatlakoztassm újra?

(#11163) sulyoktom válasza sulyoktom (#11162) üzenetére


sulyoktom
csendes tag

Most kérné az llesztőprogrmokat, de hiába rakom be a cd-t nem talál semmit.

(#11164) randras válasza Воланд (#11160) üzenetére


randras
veterán

Az option two megoldotta, köszönöm! :R

(#11165) Soma7703 válasza wrox (#11146) üzenetére


Soma7703
csendes tag

Ak

k
o
r
irány a TESCO olcso egér

(#11166) wrox válasza sulyoktom (#11163) üzenetére


wrox
senior tag

Szóval ha újra betetted a kártyát, akkor eljutott a vinyókig? Esetleg pendrive-ról?

(#11167) Soma7703 válasza Soma7703 (#11165) üzenetére


Soma7703
csendes tag

Na szóval ezt csinálja ha nem figyelek oda,előző írásom.
És úgy veszem észre,hogy általába bekapcsolás után.
Megyek egeret venni, meg billt.

(#11168) wrox válasza Soma7703 (#11167) üzenetére


wrox
senior tag

Hajrá. :)

(#11169) TRob1


TRob1
veterán

Aki 64bites-t használ, ránézne a kedvemért hogy a Windows/SysWOW64 mappájában (már ha van ilyen :DDD) van-e usbdrv.exe nevű fájl? Köszi. (régebben is volt egy ilyenem, de akkor asszem a system32 mappában. Csak tudnám honnan jön)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#11170) Drone86


Drone86
tag

Sziasztok!

Beüzemeltem egy kis nas-szerű gépet 7/24-ben, win7 prof 32bit fut rajta. Két médialejátszó is van a hálózaton, egy popcorn a210 és egy hdi dune hd tv-101. A problémám az, hogy 1-2 nap után a két lejátszó már nem látja a megosztásokat, viszont az itthoni másik két pc-ről(win7 ultimate 64bit) bármikor el lehet érni a nas tartalmát. Ha a nas-t újraindítom, már a lejátszók is használhatóak, de a hiba 1-2 nap után újra előjön. A routerem egy dlink di-524.
Emellett a két lejátszó tallózáskor sem látta soha a nas tartalmát. Egész meghajtókat osztok meg, speciális megosztással. Jogoknál „mindenki”-nek teljes hozzáférést adtam. A speciális hálózati beállításoknál nincs jelszavas védelem, 40 és 56 bites titkosítást használok, próbáltam „otthoni” és „nyilvános” hálózatként is. Próbáltam a registry-t is módosítani, ez alapján. Agnitum outpost firewall tűzfalat használok, ip-cím alapján engedélyezett minden kommunikáció a lejátszók felé.
Találkozott esetleg vki már iylen problémával?

(#11171) sulyoktom válasza wrox (#11166) üzenetére


sulyoktom
csendes tag

[link]

Nekem is ez lehet a probléma

(#11172) eketomy válasza TRob1 (#11169) üzenetére


eketomy
senior tag

win7 64bit ultimate, nálam nincs ilyen fájl! :(

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#11173) Воланд válasza TRob1 (#11169) üzenetére


Воланд
titán

nalam nincs ilyen fajl.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11174) HZoli87 válasza TRob1 (#11169) üzenetére


HZoli87
veterán

Keress rá a gugliban, nagy valószínűséggel vírus. Nálam sincs ilyen fájl.

(#11175) TRob1


TRob1
veterán

Köszi skacok. És még 1et légyszi, mert az is gyanús: launch.exe (nem lesz több :D)

szerK. Ezt is köszi. Eltűntetve mind2 AVG által (most tettem fel AVG-t, és jelzett rá.) Egyébként MSE-t használok, de ezek szerint az beengedte (UAC sincs teljesen lehúzva)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#11176) Steelmanus válasza TRob1 (#11169) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nekem is van ilyen mappam, (SysWOW64) de nincs benne usbdrv.exe fajl, sot az egesz vincsin nem talaltam, Intezo alatt kerestem, tehat nem TC alatt.
Es ilyen sincs launch.exe. Ez mar magaban is gyanus.

[ Szerkesztve ]

(#11177) eketomy válasza TRob1 (#11175) üzenetére


eketomy
senior tag

Nincs az sem! :(

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#11178) Воланд válasza TRob1 (#11175) üzenetére


Воланд
titán

erre ra sem keresek, innen latom, hogy valami virus. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11179) #41133696 válasza TRob1 (#11175) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az ilyen gyanús fájlokat érdemes feltölteni VT analízisre :)

(#11180) TRob1 válasza #41133696 (#11179) üzenetére


TRob1
veterán

Majd legközelebb. :K (Ilyenre nem gondoltam)
Úgy látom lesz itt más gondom is már: eltűnt az élményindexem. :U (Nincs egyéb vírus/szemét, nem talált rootkitet..stb., és eltűnt. Pedig volt. :D Csak egy üresség van ott most)
Hiába kattolok A számítógép minősítése gombra, semmi sem történik.
A vezérlőpult/rendszer és biztonság/rendszer-nél is eltűnt a pont és a "gomb" a Minősítés mellől. Csak annyi van hogy Minősítés: és utána a fehérség. Nemigen van kedvem mindent újratelepíteni, az nem 5 perc lenne.

¤ R'n'R ¤

(#11181) Воланд válasza TRob1 (#11180) üzenetére


Воланд
titán

rendszervisszaallitas?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11182) #41133696 válasza TRob1 (#11180) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát ez elég durva, de már csak azért is, mert amikor feltelepül a Windows első indulásnál egy fekete-fehér 1.0 jelenik meg.

(#11183) TRob1 válasza #41133696 (#11182) üzenetére


TRob1
veterán

Nekem is ott volt rendesen, végig is lett futtatva (sőt, mióta megy a win, nem is egyszer, mert ugye néha ilyen-olyan driver cserénél szokta mondani hogy na újra)

(#11181) woland_y2k:
Mikor észrevettem, csináltam win általi rendszervisszát, nem használt. Aztán eszembe jutott, hogy az előtti nap volt egy biztosíték lecsapás (rossz vízforraló :DDD ), hátha az áramszünet következménye. Erre nyomtam egy EaseUsTodoBackup full visszaállítást az áramszünet előtti estére (többet soha, nemtom mit csinált majd 1 napon keresztül), de az sem segített, úgyhogy valszeg előbb keletkezett, csak nem vettem észre. Mert amúgy sehol semmi gond, minden müxik, minden megy ahogy kell (legalábbis látszatra tuti). Nemtom a win lemezről egy javítás segíthet-e ebben az esetben, de azt még majd megpróbálom...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#11184) agressiv válasza Soma7703 (#11143) üzenetére


agressiv
addikt

Nálam akkor volt ilyen amikor ez egér egyik oldalsó gombja beragadt. Én is ugyanezt a windows telepítéses kört futottam le mire kiderült..

Hát még a borz.....

(#11185) _ak_ válasza gabo89 (#11124) üzenetére


_ak_
addikt

Köszi, ez Mobile Opera megoldás érdekesnek tűnik.

Let's begin, de gozaimasu!

(#11186) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Hali!

Két napja keresek egy megoldást erre:

Adott egy Win 7 Ultimate bit. Régen, XP alatt be lehetett állítani, hogy a fájlokhoz, milyen ikonokat mutasson (Ikoncsere), de most ezt 7 alatt sehol sem találom. Próbáltam Total Commanderrel, de az nem változtatja meg.. Tipp, ötlet, lewhetőleg olyan megoldás, ami hosszú távú lesz, és nem kell bevásárolni 3rdyparty szoftvert hozzá?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#11187) Fire/SOUL/CD válasza Plasticbomb (#11186) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hozz létre az adott fájlról egy parancsikont az asztalra (jobb egér/küldés/asztal) majd a parancsikonon jobb egér és tulajdonságok, akkor már cserélheted az ikont. Ha futtatható az alkalmazás, akkor nem kell parancsikon, indítsd csak el az adott progit, a tálcán jobb egér az ikonján, a felbukkanó menüben a nevén megint jobb egér és tulajdonságok.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11188) Plasticbomb válasza Fire/SOUL/CD (#11187) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Kompletten egy fájltípus ikonját kéne megváltoztatnom (Női szeszély... "Nem elég csinos...") Szal azt bárhol bármikor nézi, mindig olyannak lássa, amilyennek akarja... (Ez ugyan az, hogy csak olyan laptopot akar, aminek a külseje rózsás...)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#11189) metaldog


metaldog
aktív tag

Hi az lenne a kérdéd hogy a win 7 home egy amd athlon 2200-on 128 vagy 256 mega ram-mal tud futni?

(#11190) Fire/SOUL/CD válasza Plasticbomb (#11188) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az jó. :DDD Akkor viszont használj külső progit, mert azzal egyszerűbb a dolog
FileTypesMan | Segítség

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11191) Motaba78


Motaba78
őstag

Sziasztok

azzal fordulnék, hozzátok, hogy vettem egy dobozos win7 home premium oprendszert, de ez még nem az sp1 csomaggal ellátott.
Mivel tudnám egyszerűen beleintegrálni ?
megtaláltam a v-lite programot, de a gond az hogy sp1 exe kiterjesztésben van és azt nem ismeri.

Van esetleg más megoldás a beleintegrálásba ?

előre is köszönöm.

(#11192) Sub-ZeRo válasza Motaba78 (#11191) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor inkább miért nem szedsz le egy sp1-es verziót majd a kulcsoddal aktiválod? Nem kell szenvedni vele, csak leszeded, dvd/pendrive-ra rárakod és megy is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11193) Motaba78 válasza TRob1 (#11169) üzenetére


Motaba78
őstag

win 7 home premium 64 bit én sem találok

(#11194) kleinguru


kleinguru
addikt

Tudja valaki, hogy mikor lesz kinn a béta (~pontosan) és honnan lehet majd letölteni?:)

Ki szeretném próbálni:)!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#11195) Motaba78 válasza Sub-ZeRo (#11192) üzenetére


Motaba78
őstag

köszi, ezt a megoldást ismerem, de én szeretném,magam szájíze szerint alakítani a telepítőt, egy két dolgot szeretnék belerakni, illetve kiszedni felesleges dolgokat.

(#11196) Sub-ZeRo válasza kleinguru (#11194) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Milyen bétára gondolsz?

(#11195) Motaba78: Sok sikert hozzá.

(#11197) kleinguru:Miköze a 7-hez? Van win8 topik. Holnap 15-kor nálunk lesz elérhető.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11197) kleinguru válasza Sub-ZeRo (#11196) üzenetére


kleinguru
addikt

Win8 :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#11198) Воланд válasza kleinguru (#11194) üzenetére


Воланд
titán

holnap, delutan harom. itt a topicja.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11199) Motaba78 válasza Sub-ZeRo (#11196) üzenetére


Motaba78
őstag

marad a te általad is javasolt megoldás, külföldi fórumon is elég kételkedve néztek rám ;]

De azért el vagyok keseredve , kicsit :(((

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.