Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23601) _Csaba_


_Csaba_
senior tag

Ma délután mikor elment Budafokon a net, írtam a facebookon a UPC-nek privát üzenetet.
Tök korrekt módon válaszoltak! Pozitív csalódás.. :C

(#23602) Intruder2k5 válasza _Csaba_ (#23601) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És mit mondtak? Kapsz 200Ft-os videótár bónuszt? :)

(#23603) Mate válasza Intruder2k5 (#23602) üzenetére


Mate
nagyúr

200 Ft-ot kap, ha van videotár elérhetősége és 1000 Ft-ot ha csak mediacard van ;]

(#23604) _Csaba_ válasza Intruder2k5 (#23602) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Nem, hanem hogy mi okozta a problémát és hogy 16-óráig kijavítják.. Ami így is történt.

(#23605) Intruder2k5 válasza _Csaba_ (#23604) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Áhh, értem! Ez tényleg rendes volt tőlük havi ~10k-ért! :)

(#23606) Mate válasza _Csaba_ (#23604) üzenetére


Mate
nagyúr

Szvsz ez természetes.

(#23607) _Csaba_ válasza Intruder2k5 (#23605) üzenetére


_Csaba_
senior tag

:D havi 5k.. :) De legalább válaszoltak. Régi fibernet tapló banda volt ehhez képest.

(#23608) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#23600) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm!

Ilyenkor nagyon hülyének érzem magamat.

Fix IP-re van valahogy lehetőségem így?

Sajnos az egész nagyon zavaros lett, amit eddig összeszedtem / tanácsoltak, az nagyon nem áll össze...

Tehát a Technicolor mögött van az ASUS router, rajta USB HDD meg esetleg egy NAS, amit jó lenne kívülről elérni.

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23609) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#23608) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Fix IP-re nyilván csak a UPC-nek nyújtott plusz anyagi ellenszolgáltatás fejében van lehetőséged! Alternatív megoldás, hogy DDNS-t használsz, ami sok esetben a NAS-hoz is jár!

(#23610) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#23609) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, én is pont erre gondoltam, csak nem ezt írtam -- bár a UPC IP-címei meglepően stabilak, tán még meg is felelne nekem.

Amint látom, az ASUS ad IP-kiváltást, de az egész beállításai nem tiszták.

Az ASUS routernek ugye adok egy fix IP-t, amit beállítok DMZ-ként a Technicolorban?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23611) Mate válasza Intruder2k5 (#23609) üzenetére


Mate
nagyúr

UPC lakossági nethez ad Fix IP-t?

(#23612) Intruder2k5 válasza Mate (#23611) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, nem néztem utána ÁSZF-ben, engem sosem érdekelt a dolog! De szerintem ez a rész tök mindegy is, mert kétlem, hogy fizetősben őt is érdekelné, vsz DDNS lesz a megoldás!

(#23613) poli27 válasza Mate (#23611) üzenetére


poli27
veterán

Minek fix ip? Nekem 1 éve ugyanaz az ipm van, nem cserélődik csak ha kicseréled a modemet, vagy kihúzod 1 hétre kb...

(#23614) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#23610) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Az ASUS routernek ugye adok egy fix IP-t, amit beállítok DMZ-ként a Technicolorban?"
Pontosan így van!

"Amint látom, az ASUS ad IP-kiváltást, de az egész beállításai nem tiszták."
Amennyiben ez alatt a DDNS-t érted, akkor igen, van benne ilyen funkció, viszont gyári fw-vel szerintem nem képes működni NAT-olt hálózaton, csak, ha bridged módban menne a HGW, és az ASUS kapna külső, publikus címet! Ebben a felállásban viszont csak alternatív fw-vel működne!

(#23615) Intruder2k5 válasza poli27 (#23613) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért ez nem teljesen igaz, mert bár tényleg viszonylag stabil az IP cím, de én pl. valamelyik nap is újat kaptam, amikor úgy 15-20 percre áramtalanítottam a modemet és a routert, hogy leszedjem a polcról, letakarítsak alattuk!

Valószínűleg pont ebben az időben járhatott le a lease time! Az egy hetes kihúzás tuti sok, és felesleges, mert maximálisan 3 napos lease time van UPC-nél, de a szabvány szerint a kliens félidőnél egyébként is újrakéri a címet a DHCP szervertől, vagyis megújítja a bérleti időt!

[ Szerkesztve ]

(#23616) Mate


Mate
nagyúr

Múltkor kérdezték tőlem és nem tudtam fejből. Most beugrott, ezért kérdeztem csak.

Üzletihez tudom, hogy van. Lakosságihoz szerintem nem adnak.

Most vettem észre, hogy nálam már a logot se lehet megnézni modemen. Nem nyitja meg, hibát dobott, most meg csak simán nem mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#23617) MaCS_70 válasza poli27 (#23613) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egészen a mai napi gén is így voltam ezzel, sőt, azt külön "megsúgták", hogy a 240-es net IP-je biztosan nem fog változni.
Na, ma megváltozott! (Bár kétségtelen, hogy legalább egy hónapig bírta a régi. Mindegy, monitorozom.)

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23618) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#23614) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor ezt sajnos buktam, mivel nem akarok főzött firmware-t a routerre.

Maradok a viszonylag stabil UPC-s IP-nél. Egyébként nem a Törökvész környékén laksz? Csak mert errefelé most komoly hálózati munkák folynak, rendszeresek is a kiesések, gondolom, a szerveroldalt is érinthetik, elképzelhetőnek tartom, hogy ezért kaptam új IP-t.

Ha viszont úgysem megy a DDNS a router mögött, akkor miért tartsam DMZ-ben a 2. routert? Sebességben nem látok különbséget a dupla NAT esetén sem, a két router viszont nem jelent többletbiztonságot?

Egyébként meg a két router mellett szól még az is, hogy így megspórolok egy switchet, mert a "külső", Technicolor router portjait is használom -- bár egy szerintem konkrétan nem működik. Bridge-két meg ugye csak a belső router mehetne róla, három UTP pot kárba veszne.

Ja, a lényeg meg éppen lemaradt! Ha feltételezem, hogy (viszonylag) stabil az IP, tehát nem gond az utánállítgatása, hogyan tudom megoldani a porttovábbítást, tehát azt, hogy a Technicoloron keresztül "belássak" as Asusig? Az oké, hogy van DMZ, de nayon nem látom, hogy a bejövő kérés hogyan jut el az Asushoz kötött HDD-ig.

Köszönettel: MaCS :R

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23619) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#23618) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem értem ha van egy komoly router-ed amit ráadásul még távolról is el szeretnél érni akkor miért szórakozol a szolgáltatói HGW router módjával és miért nem teszed át egyszerűen bridged módba? Sokkal egyszerűbb lenne minden ha így tennél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23620) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#23619) üzenetére


MaCS_70
félisten

Részemről a hozzá nem értés komoly erőt képvisel ám!

Egyrészt, mert van ugye az a gép, amit mindenképpen szeparálni szeretnék a család többi gépétől, másrészt, mert nem akarok még egy egységet (switchet) bevetni -- így a Technicolorról megy a nem túl bizalmi gép, és az Asusnak (ami annyira szerintem azért nem komoly router) is van elég UTP-lyuka a családi eszközök elszigeteléséhez, ellátásához.

Ténylegesen talán lenne lehetőségem egy portonként menedzselhető Cisco kipróbálására, de annak meg nincs se USB-je, se wifije, és ez a kategória megvenni azért túl drága.

Egyébként kezdek hajlani erre a bridge-módra -- ha meg tudom oldani normálisan a családi kör védelmét. Ebben az esetben mit kell beállítanom a tényleges router WAN-oldalán?

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23621) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#23618) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, én vidéken lakom, bár nem messze, úgy ~25km-re Budapesttől...

UPC-s HGW-ben nincs hadra fogható DDNS?

A DMZ-ben tartásnak a port forward miatt van jelentősége, ami bár megoldható kettős forwarddal is, csak az nehézkesebb! Többlet biztonságról szó sincs, aki nekiáll feltörni egy soho rendszert, és feltöri az első routert, az a másikat is fel fogja törni, bár én ettől nem tartanék valójában!

TC ben az ASUS WAN IP címe DMZ-be, majd a belső routeren a szokásos módon forwardolod! Vagy pedig TC-ben forwardolod a második router WAN IP címére, a másodikban pedig megint csak a szokásos eljárás!

(#23622) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#23620) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A gond az, hogy a külső routerre (jelen esetben a TC) dugott eszköz simán elérhető a belső routerre csatlakozó kliensekről, ez csak fordítva okoz nehézséget, tehát a külső kliensek nem érik el a belsőt, alap routing tábla mellett!

(#23623) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#23621) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

A Technicolorban eleddig nem találkoztam DDNS-sel, de attól még persze ott lehet az, csak egy kicsit meglepne. Még DHCP-s címfoglalás sincs benne, ami azért bosszantó.

A továbbiakkal viszont átmennék a routeres listára, itt szerintem nem örülnek a többiek az asusos témának.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23624) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#23622) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez éppen nem gond, a külső, Technicolor nem igényel külön védelmet, csak tőle kéne védeni a belső kört.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23625) donmackó válasza MaCS_70 (#23623) üzenetére


donmackó
őstag

Nincs konkrétan DDNS a Technikolorban. Állíts a gépen vagy az Asus routerben (amelyikhez kell) statikus címet és akkor azt kapja a TC-től.

Két router van rákötve. Az egyik statikus a másik dhcp módban, + egy pc szintén statikusan.

Release the cable hounds!

(#23626) CallaoW válasza Mate (#23611) üzenetére


CallaoW
tag

Nem adnak.Csak üzleti netcsomaghoz van.50Mbit/s hez listaáron,100-150-250Mbit/s hoz nettó 2500 Ft /hó

(#23627) MaCS_70 válasza donmackó (#23625) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi, ezzel nem is lenne gond, hálózaton belül elég szigorú rendben kezelem az IP-címeket.
A DDNS-nek hálózaton kívülről lenne ugye jelentősége, ahol a belső IP-knek nincs jelentőségük. Hiába van a TC mögött fix belső IP-m, ha maga a TC nem érhető el a net felől a változó IP-cím miatt.

De a saját céljaimra egyelőre megfelel a majdnem statikus IP-cím, a'la UPC, meg aztán lehet, hogy a szakértők tanácsára szépen lefokozom a TC-t.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23628) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#23620) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a külön állógépnek nem lesz semmilyen forgalma az Asus-on lévőekkel akkor tedd a TC-t bridged mód és így külön publikus IP címe lesz ennek a gépnek és az Asus-nak is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23629) Mate válasza CallaoW (#23626) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszi!

(#23630) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#23628) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

A különálló, most a TC-hoz csatlakozó gépnek nem lenne forgalma a többivel, én nem vágyom rá, hogy a többiek lássák, arra viszont nagyon vágyom, hogy ő semmiképp se lásson bele a többiekbe -- se PC-kbe, se telefonokba, se NAS-ba, se az ASUS USB-s tárterületébe. Ezért gondoltam, hogy akkor ő fizikailag se érjen hozzá a belső routerbe, legyen neki elég a külső.

A hálózatkonfiguráláshoz viszont csak nagyon nagy vonalakban értek, ilyet eddig csak egy olyan routeren csináltam, amin portonként lehetett állítani a jogosultságokat és akár minden port saját LAN-t kapott.

Akkor azonban a bridge-móddal vannak téveszméim. Eddig azt hittem, hogy az azt jelenti, hogy kvázi modemmé degradálom a routert, a hálózatépítéssel meg foglalkozzon, amit rádugok. Ha bridge-módban csatlakozik hozzá mondjuk (egy PC + egy router), neaggyisten (két router), akkor azok hogyan kaphatnak IP-címeket? Hol tudok ennek esetleg utánaolvasni, hogy ne Téged / Titeket zaklassalak ezzel?

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23631) Peltár


Peltár
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem hova forduljak vele? Kolléganőm ha lehajtja a laptopja fedelét, majd utána pl 10 perc múlva vissza, alvó módból bekapcsol, a webet, e-mailt látja, de a belső hálót elfelejti a gép, UTP kábel ki-be ettől megjavul a helyzet, ismét elérhető a gépe hálózaton.

Köszi!

(#23632) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#23630) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Úgy tudsz, hogy a UPC egy előfizetéshez 3 darab publikus címet ad egy időben, tehát használhatsz bridge módban lévő HGW-n is legfeljebb 3 eszközt!

Ha teszel Tomato-t az ASUS-ra, ott tudsz VLAN-okat csinálni, akár portonként külön alhálózattal!

(#23633) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#23632) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, köszönöm!

A jó hír az, hogy hamarosan leállok.

A gondom még az, hogy ezt a három publikus-IP-cím-bridgemódban-dolgot nem értem. Úgy képzeljem el, hogy ilyenkor mégsem áll le mint router? Hol tudom megnézni ezeket a címeket? Mi lesz a wifivel?

A rossz hír továbbá az, hogy a topicjában a Tomato FW-ről is kérdezni fogok.

Hálás köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23634) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#23633) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az IP címedet legegyszerűbben online tudhatod meg, minden kliensen külön-külön!
http://curlmyip.com/
Ilyenkor a "router leáll", NAT funkciók nincsenek!

WiFi-t is bridgeli, tehát egy mobil is kaphat UPC-s publikus IP címet! Ha nem kell a WiFi része sem, azt külön le kell tiltanod!

[ Szerkesztve ]

(#23635) szili.tamas1 válasza Intruder2k5 (#23634) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

:D ez komoly egy oldal :D

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#23636) Intruder2k5 válasza szili.tamas1 (#23635) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, de peched van, mert pont akkor cseréltem ki a linket, miközben ezt beírtad! :)

Na de, akkor álljon itt az eredeti link is, ha már ilyen sikere volt! :)

http://wtfismyip.com

[ Szerkesztve ]

(#23637) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#23634) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi!

Tehát bridge-módban olyan, mintha egy hármas "internet-elosztó" lenne, egy modem három kimenettel, három IP-címmel, a NAT-ról meg maguk a végpontok gondoskodnak.
Gondolom, a wifit ilyenkor egy telefon nem tudja használni, legfeljebb egy híd másik vége.

A publikus IP-címeket magán a router kezelőfelületén meg tudom nézni?

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23638) kabelmania27 válasza MaCS_70 (#23637) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, bridge módban a hgw egy modem+4portos gigabites switch üzemmódban megy, ubee modemnél lekapcsol a wifi ilyenkor, saját routered oldalán megtudod nézni milyen ipcímet kapott.

(#23639) MaCS_70 válasza kabelmania27 (#23638) üzenetére


MaCS_70
félisten

Na, eddig el is jutottam, szíves segedelmetekkel. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy mennyire hálás vagyok érte.

Működik is minden, van új IP-címem, szemmel láthatóan nagypályás, örülök.

A gondom annyi, hogy nem találom a Technicolor adminfelületét. A régi IP-címén nem jön be.

A másik kérdés, hogy ugyanezen az egységen lakik (eddig legalábbis) egy Gigaset telefonközpont. Ez maradhat ott, el tudom érni házon belül a kezelőfelületet?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23640) Zitronensaft válasza Intruder2k5 (#23636) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ez tényleg komoly :)

(#23641) kabelmania27 válasza MaCS_70 (#23639) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

192.168.100.1 címen elérhető a modem oldala, az a lényeg hogy első három eszköz fog ip-t kapni, azaz pl saját router esetén még két eszköz mehet a TC modembe.

[ Szerkesztve ]

(#23642) MaCS_70 válasza kabelmania27 (#23641) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm! Összeállt!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23643) Csabusman18


Csabusman18
tag

Sziasztok!
Ma kértem egy társ mediacard-ot a második TV-mhez, de nem tudom beállítani, mert az adatok végletesítése feliratnál perceket vár és nem lép tovább. A régebbi kártyával müködik a tv. Talán nincs aktiválva? Köszi.

(#23644) Zitronensaft válasza Csabusman18 (#23643) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Valószinűleg nincs aktiválva. Kb. Max 20 perc után kéne engedélyt kapnia a kártyának,ha ez nem telt le,akkor várd ki. Ha akkor sem megy akkor 1221.
Ami még lehetséges,hogy nem a mai nappal él a 2. kártyára a szolgáltatás,hanem mondjuk holnaptól.

(#23645) Csabusman18 válasza Zitronensaft (#23644) üzenetére


Csabusman18
tag

Elméletileg a várpalotai ügyfélszolgálaton aktiválták a kártyát és az új WI-FI modemet is. Az internet a régi modemmel még megy, pedig azzal nem kellene mennie.

(#23646) kabelmania27 válasza Csabusman18 (#23645) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

1221-en kérj helpdesken kártyafrissítést
Milyen típusú a régi modem?

(#23647) Csabusman18 válasza kabelmania27 (#23646) üzenetére


Csabusman18
tag

1221 elérhetetlen jelenleg. CISCO a régi modem, az új pedig EVW3226, UPC wifis

(#23648) Mate válasza Csabusman18 (#23645) üzenetére


Mate
nagyúr

Jól van a modulban a kártya?

(#23649) kabelmania27 válasza Csabusman18 (#23647) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ilyen vagy ilyen? Azért kérdezem mert ha utóbbi akkor jó hogy működik.

(#23650) Csabusman18 válasza Mate (#23648) üzenetére


Csabusman18
tag

Persze a kártya jól benne, egyik tv-ben sem müködik, az előző az müködik mindkét tv-ben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.