Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24251) Mate válasza devil-k (#24249) üzenetére


Mate
nagyúr

A kenyér igen, de az 5 kilós kenyeret már kevesen tudják kihasználni. Bár lassan már ott is lesz garantált súly :D 1 kilós kenyér, lehet csak fél kiló lesz, míg az 5 kilósnál garantálják a 3-at :D

(#24250) Zitronensaft: Sok a féreg üzletkötő. Mikor először bekötötték a digitális tv-t beszélgettem a szerelőkkel. Mondták, hogy rengeteg öreghez mentek ki, ahol ősrégi analóg tv volt és 5 csatornát néztek. Az üzletkötő rábeszélte őket a legnagyobb tv csomagra, HD-val, mondván az analógot nemsokára megszüntetik és nem tudnak majd tv-t nézni.... Ez volt kb. 2007-2008 körül. Eltelt 7 év és még mindig megy az analóg. Szerencsére a szerelők normálisak voltak és jó pár helyen elmagyarázták a dolgot és nem kötötték be.

Mondjuk "legjobb" üzletkötők invitelnél voltak régen. Juszt Lacihoz naponta járt be az invitel vezetőség a panaszok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#24252) devil-k válasza Mate (#24251) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nagy családról nem hallottál még? :DDD

A félrevezetés és a megtévesztés pedig nem (csak) a UPC érdemes, szóval nem kell csak őket beállítani az ördögnek. Van még itt egy jó pár cég...

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#24253) Zitronensaft válasza Mate (#24251) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

No comment..de a tavaly őszi digitális átállás is fura dolgokat produkált. Pedig elég jól propagált akció volt,ráadásul a vége felé a kábelszolgáltatók is szajkózták hogy semmi tennivaló sincs ha kábelen nézed a tv-t.
Ez egy ilyen világ. Ha az orvosok irogathatnak többmilliárd forintért gyógyszert,amit a szerencsétlenek meg is vesznek,akár a mindennapi ételük,rezsijük kárára is,akkor mit várjunk egy üzletkötőtől. De ez már nagyon off....

(#24254) kabelmania27 válasza Mate (#24246) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

"Már így is horror áron vannak a netek. Rablánccal már elviselhető, de még mindig magas"
Viszonyítás kérdése, tudom hogy nem vígasztal, de más társaságoknál ugyan ennyiért lassabb kapcsolatot adnak pl Telekomnál 240-es havidíjáért 120-van, Tarrnál 5800Ft-ért 40Megabit a max, Invitel d2 területet már meg sem említem, ezért d3-as területtel hasonlítom össze azaz 60/5 7990Ft egy éves hűséggel.
devil-k: Egyetértek

(#24255) blakey válasza kungzi (#24237) üzenetére


blakey
titán

Szinte biztos, hogy nem kapsz 240-es netet a 120-as helyett, mert akkor nekem 480-ast kéne adjanak, de nem fogják megtenni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24256) kabelmania27 válasza blakey (#24255) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ügyfélmegtartóban lehet megkaphatja mostani havdíjért.
devil-k: Amikor csak felsőkategóriás gigabites routert lehet kapni és minden gépben i7-es processzor és 8-16Gb Ram+3Gb-s videókártya lesz akkor lesz értelme gigabites netcsomagnak.

[ Szerkesztve ]

(#24257) kungzi válasza blakey (#24255) üzenetére


kungzi
veterán

nekem decemberben jár le a hűségem, hátha :D

(#24258) kabelmania27 válasza kungzi (#24257) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Próba szerencse 1221-et felhívod decemberben lemondás gomb és kimondod, hogy az egészet lemondanád..., aztán kiderül mit ajánlanak fel, szerintem esélyes hogy 240-est megkapod legrosszabb esetben mostani havidíjért de lehet kevesebbért, kíváncsi leszek bejön-e a jóslatom:D

[ Szerkesztve ]

(#24259) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#24258) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem nem jön be! Ha nem a meghirdetett csomagok közül rendel, akkor a 240-es net ára 8290Ft, még a 120-asé 6290Ft, és mostanában ehhez tartják magukat!

[ Szerkesztve ]

(#24260) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#24259) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Többen kaptak kedvezőbb ügyfélmegtartót konkurenciás területen ezért esélyes hogy kungzi is megfogja kapni

[ Szerkesztve ]

(#24261) blakey válasza kabelmania27 (#24256) üzenetére


blakey
titán

Szerintem következő "új csomagoknál" kaphatja meg, ahogy én is tettem, olcsóbban jöttem ki, az új 240-es Trio XL-el, mint az előző 120-assal. De azért, hogy ügyfél maradjon, nem tartom valószínűnek, hogy dupla netet ajánlanak, max a drágábbik csomagba léphet némi kedvezménnyel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24262) Intruder2k5 válasza blakey (#24261) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van! A kulcsszó a "drágább"!

(#24263) gduck válasza Mate (#24246) üzenetére


gduck
addikt

Miért is nem? A UPC már 3 éve demózta DOCSIS 3 alatt a gigabitet :DDD
KATT IDE!

(#24264) Intruder2k5 válasza gduck (#24263) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az 1 darab Gbit/sec-es előfizetést szimbolizált, és nem több ezret! Lehet a demo miatt adtak neki egy jó nagy prioritást, és arra a 60mp-re a környéken elment a net! :)

Semeddig sem lenne elég a UPC térségenkénti kapacitása (nem a BIX link, hanem egy-egy node kimenet), ha bevezetnék a Gbit-es sebességet! Ezen kívül ehhez modemcsere is szükséges, ugyanis a jelenlegi 8/4-es eszközzel nem megoldható, illetve hát ott van még a feltöltés, ami a DIGI-nél 100Mbps, ED3-mon meg az életbe nem lesz annyi, még "laboratóriumi körülmények" közt, egy előfizetésen végzett teszttel sem!

[ Szerkesztve ]

(#24265) gduck válasza Intruder2k5 (#24264) üzenetére


gduck
addikt

Persze, ezt már régen kiveséztük :D Igazad van hogy a laboratoriumi körülmény teljesen más ;) De figyeld meg hogy valami emelés lesz, az tuti. 8/4-es eszközökell kb 400-ig simán elmehetnek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24266) devil-k


devil-k
nagyúr

Szerintem is lesz valamilyen emelés. Ebben biztos vagyok.

(#24267) Intruder2k5

Nem kell mindig pesszimistának lenni. :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#24267) Intruder2k5 válasza devil-k (#24266) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, díjemelés!

(#24268) gduck válasza Intruder2k5 (#24267) üzenetére


gduck
addikt

:DD

(#24269) kabelmania27 válasza devil-k (#24266) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem is lesz változás, sok kivett silver/gold adók helyére mehet mux/ds freki.

(#24270) Peltár


Peltár
aktív tag

Sziasztok , ezt ma kaptam az UPC-től!

Szeretem amikor a dolgok olajozottan mennek! Dátumokat figyeljétek. :C

2014.10.06-án érkezett megkeresése alapján tájékoztatjuk, hogy a TCP 25 port engedélyezése a modemen már aktív.

Ügyintéző: K.Z
2014. 10. 12.

(#24271) Peltár válasza Mate (#24246) üzenetére


Peltár
aktív tag

(B)Mate3553 (/B) Ez a beszólás nálam Nobel díjat érdemelne!
(#24242) Uthenger: Olcsón ad valaki egy szolgáltatást, cserébe nem nyalják ki az idióták seggét vagy drágábban ad egy szolgáltatást és kinyalják. UPC utóbbit választotta. Én kiegyeznék, hogy csökkentsék a havidíjat, cserébe számlázzák ki a kiszállást az idiótáknak ami 50%-ban mehet a szerelőnek akik elviselik őket.

(#24272) Tido válasza gduck (#24263) üzenetére


Tido
aktív tag

Szerintem azért ebben a cikkben az első kép jobb oldala jobban vissza adja hogy ez hogy is nézett ki a valóságban :) hány modem kellett hozzá.

[ Szerkesztve ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#24273) h1ght3chzor válasza Treck (#24180) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Hát ez örömteli. :) Régi alkalmazásnál, mielőtt erre az új design-ra váltottak volna, tökéletesen ment kb mindig az felvétel is, most már csak a csatornák közötti váltás megy vele.

Létezik-e újabb box, érdemesebb lenne lecseréltetni UPC-vel a régi, használt 4-5 éves boxomat?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#24274) Intruder2k5 válasza h1ght3chzor (#24273) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom milyen a régi 4-5 éves boxod, nekem cisco-m van, ez számomra tökéletes! Persze a csere sem úgy megy, hogy csak kéred és cserélik, hanem majd a technikus megállapítja, hogy indokolt-e a csere! És az is lehet, hogy szintén használtat kapsz!

[ Szerkesztve ]

(#24275) h1ght3chzor válasza Treck (#24180) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Tedd újra az appsot! Megoldódott a problémám. :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#24276) h1ght3chzor válasza Intruder2k5 (#24274) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Nem a modemre gondoltam, hanem a tv boxra. Thomson DVR pontos típusát nem tudom, de full fekete.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#24277) Intruder2k5 válasza h1ght3chzor (#24276) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, én is a TV BOX-ra gondoltam!

(#24278) h1ght3chzor válasza Intruder2k5 (#24277) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Ja, nekem nem ilyen, ez lenne az újabb verzió?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#24279) Intruder2k5 válasza h1ght3chzor (#24278) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez egy másik típus, nem a Thomson újabb verziója!

(#24280) Brogyi


Brogyi
senior tag

[link]
Senki nem tapasztalt semmit tegnap? Nekem szívás volt az tegnapi lépcső ott a képen.

(#24281) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Érdekesen alakul az este.
A digitális tv-n csak az AXN white és black jön be, a telefon meg foglaltat jelez.
Analóg tv meg net az van.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#24282) Intruder2k5 válasza Brogyi (#24280) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mit kellett volna tapasztalni? Az a lépcső a mag trackerének leállása, pontosabban délutáni újraindulása miatt keletkezett!

DIGI-nél is megvolt ugyanúgy...

És a BIX teljes statisztikájában is látható!

[ Szerkesztve ]

(#24283) Brogyi válasza Intruder2k5 (#24282) üzenetére


Brogyi
senior tag

Egy normális válasz. Kollégák válasza: nekem megy. :W

(#24284) blakey válasza Brogyi (#24280) üzenetére


blakey
titán

Tegnap sem és ma sem volt semmi gond. Hasít.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24285) Intruder2k5 válasza Brogyi (#24283) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet félreértették a kérdésed, mert az oldal valóban ment! :)

(#24286) Brogyi válasza blakey (#24284) üzenetére


Brogyi
senior tag

Érdekes a tapasztalatod, mert tegnap ellenőriztem Linux/win7/Solaris rendszeren, és a követekező van a logban:
Tracker error: "Tracker gave HTTP response code 0 (No Response)".
Erre gondoltam.
Mindegy, mint látod a képen már nem lényeg.

(#24287) blakey válasza Brogyi (#24286) üzenetére


blakey
titán

Inkább a kérdésed volt érdekes, ugyanis teljesen félreérthető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24288) Tido válasza Tido (#24272) üzenetére


Tido
aktív tag

csak a linket hagytam ki:
http://pcworld.hu/kozelet/1-gigabites-internet-rekord-a-upc-nel.html

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#24289) Peltár válasza Tido (#24288) üzenetére


Peltár
aktív tag

Kell egy ilyen modem, ez már a (sötét energiából) Higgs-bozon -ból nyeri ki, a kakaót. Ezért arra tippelek hogy a második kép a kakukktojás, már csak azért is mert ha jól látom adsl modemek. Na meg hát RJ-11 sem kell már hozzá.

(#24290) pot63


pot63
csendes tag

Sziasztok!

Pár hete jött egy wifis Ubee-s modem, amit még nem üzemeltem be. A jelenlegi felállás:
Cisco EPC2203 modem + Linksys WRT54GL router.

Azt írták, hogy október 14-ig le kéne cserélni a modemet az újra.

Kérdés: érdemes, gyorsabb lesz pl. (mostani sebesség ~30/3 Mbs)? Vagy holnaptól a régivel nem is fog már működni?

Ezzel a Ciscóval semmi baj nincsen, wifi egyébként is a routerről megy, az Ubee-ról meg nem hallottam sok jót...

Köszi!

(#24291) Intruder2k5 válasza pot63 (#24290) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem érdemes vagy nem érdemes kérdése, ki kell cserélni, mert a régi nem fog tovább működni! Az Ubee-t meg inkább nem minősítem, majd tapasztalod, és kialakul a véleményed róla!

(#24292) kabelmania27 válasza pot63 (#24290) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elvileg holnaptól nem fog menni a régivel, ha az ubee router funkciójával nem leszel megelégedve akkor állítsd bridge módba Linksys-t wan portját kösd össze az ubee egyik lan portjával, ez esetben a modemre kötött első három eszközön lesz net.

[ Szerkesztve ]

(#24293) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ez az Ubee valami újdonság a Technicolor helyett?

Az előttem szólóak alapján kb azonos, vagy még rosszabb lehet a minőség :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#24294) Out


Out
addikt

Furcsállom, hogy senki nem mondott ellent arra a dologra, hogy LG TV-ken nem működik az EPG, ha nincs HD csomag előfizetve. Nálam egy LD750-es LG van és működik.

Más: Múlt hónapban járt le a Fiber 30 1 éves hűség és ha jól emlékszem akkor együtt lett kötve a TV-vel, viszont arról nem írták, hogy lejárt volna. Csak azért nem hívom fel őket, mert az HBO-t még mindig 500 FT-ért kapjuk és az jó. A számla egyébként 100 Ft-al nőtt a net hűtlenség miatt :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#24295) F_Zolee válasza Out (#24294) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nekem nincs HD csomag és nem működik az 570R-en. Igaz manapság nem próbáltam de nem hinném megjavult volna...

(#24296) tonyrulez válasza Out (#24294) üzenetére


tonyrulez
őstag

De, én ellentmondtam, nekem is működik (igaz csak úgy, ha a kódolt csatornákat elrejtem).

4 8 15 16 23 42

(#24297) Out válasza F_Zolee (#24295) üzenetére


Out
addikt

Sosem volt HD csomagom, de az EPG mindig is működött nálam és működik is. Ezek szerint a hozzám képest új szériás (2010+) LG TV-ken tényleg nem működne?

tonyrulez: Ezt kifogom próbálni, illetve megnézem, hogy nálam rejtve vannak-e a kódolt HD csatornák, mert nem emlékszem így hirtelen.

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#24298) Gubek-Einste válasza -=RelakS=- (#24293) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az utóbb 1-2 hónapban már Ubee eszközöket szórnak ki, kb egy szinten van a TC-vel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24299) pot63 válasza Intruder2k5 (#24291) üzenetére


pot63
csendes tag

Köszi! Minősítsd nyugodtan, engem érdekelne. Legalább lesz fogalmam róla, hogy mire számítsak... :)

kabelmania27: Neked is köszi!

Eddigi tapasztalatok:
A Cisco-t kicseréltem az Ubee-ra. Elég hamar megtalálta és regisztrálta magát. Az adminban átraktam bridge módba, mert router+wifi van. A ping, illetve a le- és feltöltés kb. ugyanannyi, mint előtte.

(#24300) kabelmania27 válasza pot63 (#24299) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit, bármi gond van nyugodtan írj, Webstar modem nagyon jó kis modem volt eurodocsis 2 üzemmódban működött, ami azt jelenti hogy egy le és feltöltési frekit használ, az az egy hátránya volt hogy frekiváltáskor szakadhat pár másodpercre a net, viszont az új modem ed3 azaz 8le és 4feltöltési frekit használ, 192.168.100.1 címen a felfelé és lefelé irányuló menüpontban megtudod nézni, hogy hány freki van használatban, ha megnézed az értékeket meg lehet mondani hogy kell-e szakadástól tartani.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.