Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24951) Teaway


Teaway
veterán

Budafokon újra megy a TV.

Nincs itthon csokid??

(#24952) Zitronensaft válasza Peltár (#24950) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ezt a kérdést gondold át mégegyszer... semekkorát,ez nem ip tv.

(#24953) blakey válasza Peltár (#24950) üzenetére


blakey
titán

:F Ezeket most komolyan kérdezed?

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24954) spider80 válasza Peltár (#24950) üzenetére


spider80
őstag

Ennyire megrémültél az internetadótól,vagy miért ilyen fontos ez?

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#24955) Intruder2k5 válasza Peltár (#24950) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel UPC nem IPTV hanem analóg és DVB-C szolgáltatást nyújt, és a TV csatornák RF jelként jutnak az előfizetőkhöz, így nem beszélhetünk MB-ban mért adatforgalomról, ennek a kérdésnek itt tehát nincs értelme!

Csaknem az esetleges internet adódat szeretted volna kiszámolni belőle? :)

(#24956) blakey válasza Intruder2k5 (#24955) üzenetére


blakey
titán

Csaknem az esetleges internet adódat szeretted volna kiszámolni belőle?

Amire a sok … ráharapott, egyből pánikol ahelyett, hogy megvárná a végét, mert a tegnapi közlés irreális volt és egyáltalán nem stimmeltek a számok.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24957) Intruder2k5 válasza blakey (#24956) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, én is ezt mondtam! Irreális, hogy a UPC 300GB-os adatforgalmi korlátját betartva is, 45000Ft lenne az adó egy előfizetés után, vagyis nagyságrendileg lenne 50000Ft egy 60-as netcsomag / hó! Ilyen nincs, én is ezt írtam le tegnap, több ízben is! Meg kell várni a végét, addig felesleges ezen agyalni!

[ Szerkesztve ]

(#24958) _Csaba_


_Csaba_
senior tag

Budafokon visszajött a tv :) Most ellenőriztem.

(#24959) spider80 válasza Intruder2k5 (#24957) üzenetére


spider80
őstag

Magánszemélyeknek várhatóan max 700ft/ hó lesz. Szóval ha át is terhelik ránk,max ennyi plusz lesz,és lehet továbbra is használni mindent ahogy eddig.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#24960) _Csaba_ válasza spider80 (#24959) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Várd ki a végét, hogy azzal a 700ft-al mennyit tölthetsz le. Én valami 40GB-ot olvastam :(

(#24961) Intruder2k5 válasza spider80 (#24959) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó, jó, jó, én is olvastam mindenfélét, de a végleges törvényt még nem! Majd az érdekes lesz, meg a szolgáltatók arra adott reakciói, válasz intézkedései, a többivel addig nem foglalkozom...

[ Szerkesztve ]

(#24962) spider80 válasza _Csaba_ (#24960) üzenetére


spider80
őstag

Ki kell várni. Amit ma olvastam: magánszemélyeknek 150ft/gb,de max havi 700 ft, cégeknek 30Gb felett adó, de 5000 ft/hó max. Szóval lehet itt olvastad azt a valami 40gb-ot.

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#24963) szab.tam


szab.tam
nagyúr

csak emlékeztetőül:

radi8tor1
(MODERÁTOR)
barátunk felhívta tegnap a topiklakók figyelmét, hogy:

Intenetadó-témával ide fáradjatok: [link]
Ne spamoljuk szét az összes fórumot

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24964) _Csaba_ válasza szab.tam (#24963) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Okkés! :)
Kíváncsi leszek hogy alakulnak majd az internet csomagok..

(#24965) Peltár válasza Intruder2k5 (#24955) üzenetére


Peltár
aktív tag

Mindenkitől elnézést kérek aki miattam sokkot kapott. Se ip-tv, se upc kábel tv nekem még nem volt. Nincs TV-m,
Parabolám volt ameddig nem kódolták, most egy Wayteq HD-95-öm van de nem használom.

Miattatok TV-sek miatt kérdeztem. Hogy majd nektek mennyit kell fizetni, és menjek e ezért tüntetni. :((( :U

Én emlékszem a taxis blokádra a 100Ft benzin miatt, meg amikor azt mondta a nép hogy Torgyán J. kizárt hogy parlamenti képviselő lehessen. Most kb 400ft a benzin és a sok "pancser" simán fizeti.

[ Szerkesztve ]

(#24966) szab.tam


szab.tam
nagyúr

tovább értelmeztem a tegnapi, sokakat érintő témát.
analog silver -> digital bronz témakörben.
végigolvastam, és felhívtam...

azok, akik nem rendeltek semmit, hanem az automatikus átállás jegyében, ráutaló magatartásal átvették a hd box-ot, a sima digital bronz csomag adóit tudják fogni.
az előfordulhat, hogy minden adó nyitott, (+ csatornák és a + 18 hd), de ez csak rövid ideig tart.
(értelmezésem szerint még max pár nap.)

az extra 4 hónapos ingyenmókához direkt 24 hónapos hűségszerződés kell, trio M csomagban.
és online megrendelés.
a 4. hónap után ha kell a hd csomag, az + 1000 ft.
gondoltam elsőre.
de ezt a mondatot ember legyen, aki tudja értelmezni:

"HD csatornák; Dolby Digital 5.1 hang; SD és HD programok vétele. A UPC Digital Bronze/Gold alapcsomagok részeként 4 HD csatorna, további 18 HD csatorna a HD csomagban érhető el, melyhez HD képes médiaeszközt biztosítunk. A FilmBox HD és az HBO HD csatornák FilmBox és/vagy HBO Pak vagy HBO MaxPak csomag előfizetéssel és a HD csomag vagy HD és felvétel opció együttes előfizetésével érhetők el. Az 5. hónaptól a HD csomag díja 1000 Ft/hó."

****

kérdés:
az 5. hónaptól a digital bronze mellé (trio m-ben), lehet-e pusztán a +18 hd csatornát igényelni ezeré'

mert most 20-adszor elolvasva talán úgy értem, hogy a mozicsatornák rendeleésének feltétele (árukapcsolásként) a dvr és/vagy hd csomag.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24967) NagyVadMancs válasza kabelmania27 (#24916) üzenetére


NagyVadMancs
csendes tag

Kitöltve. 😊

(#24968) Teaway válasza szab.tam (#24966) üzenetére


Teaway
veterán

Nem lehet, hogy mégis lakhelyfüggő a dolog?

Nekem pl. a következőt írták:
[...] "Az Ön Analóg Silver csomagra kötött előfizetői szerződését [...] egyoldalúan módosítjuk oly módon, hogy az Ön szolgáltatási csomagja a átállás napjától (okt. 28.) a UPC Digital Gold csomag." [...]

Nincs itthon csokid??

(#24969) szab.tam


szab.tam
nagyúr

most ugye nem fogja mindenki egyesével bejelenteni, hogy kitöltötte a kérdőívet?
vagy igen? :F
jól fog kinézni a topik: adó téma + kitöltöttem.
bravo...

***

(#24968) Teaway
ez érdekes. :F
ezt konkrétan te kaptad?
és abból másoltad ki?

megnéztem.
szokás szerint ez is rafkós.
maga a gold, ha nem csomagban és hűséggel rendeled, akkor csak a +33 adót tartalmazza.
ha szerződsz, (nem csak átveszed a váltás miatt a boxot), akkor a +18hd 3 hónapig inygyen, amjd utána +1k/hó-ért jön.

****
****

nekem most lett elegem a témából.
(még jó, hogy én hoztam fel.)
én egy apróbetűt, ászf-et is néha elolvasgató pali vagyok. olyan, akit a volt főnökeim mindig megtámadtak, hogy olvassám át a céges szerződésket véleményezésre.

de a szolgáltatóktól mindig feláll a f*-om.
(a vodától még talán nem...)

mindig variálnak.
küldözgetik a fosukat.
váltogatják a csatornakiosztást.
szerződést módosítanak.
2006 óta vagyok előfizető, és semmire sem vágítam jobban, hogy ne kelljen állítgatnom semmit, és szolgáltassák ugyanazt, ugyanannyiért. és ne hívogassanak az ajánlatukkal.
de ez utóbbit nem lehet, mert ez kapcsolva van a telefonos ügyintézéssel.

na, most végleg felherrgeltem magam...

:DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24970) CallaoW válasza szab.tam (#24969) üzenetére


CallaoW
tag

Annyit nem ér,inkább elmagyarázom.A HD csomag alapból új megrendelés esetén a mostani kampányban 1000 Ft ( shopos megrendelésnél első 2 hónap,online első 4 hónap 0 Ft és utána kezd számlázódni.) Akik a mostani analóg gold/silver leváltása miatt kaptak boxot,azoknak meg kell rendelni,mert magán a szolg díján nem változtat a UPC,az addigit fizetí ugyanúgy,az ügyfélnek kell jeleznie,ha szeretne valamilyen változást) Amit a csatornákról mondtál részben igaz.Mindegyik szolgáltatónak megvan a joga a változtatáshoz,de azért azt halkan jegyzem meg,hogy pl a digital bronze két éve 43 csatornát tartalmazott,ha jól rémlik most 50-et és egy csatorna került ki az ESPNA,ami egész európában megszüntette a sugárzást.Persze ettől még nem kellemes az ilyen jellegű változás.

(#24971) szab.tam válasza CallaoW (#24970) üzenetére


szab.tam
nagyúr

köszönöm a higgadt, és lehiggasztó reakciót.
:DDD :R

nem tudom, hogy a cégnél vagy-e, de talán igen. :)

****

éjfél felé a kommunikációs és értékesítési tapasztalataimból adódó higgadságom tova szokott szállni.
pláne, ha ügyfél oldan foglalok helyet. :DDD

****

"Persze ettől még nem kellemes az ilyen jellegű változás."
egy ilyen fél mondattal egyébként mindenkit le lehet szerelni, mert valódi empátiát sugároz.
thx. :R
ügyfeleseknek tanítani kéne, de hiába....

***

konkrétumok:

az általad említett ESPNA.
gőzöm sincs, mi az.

de egy jó ellenpl.
tv paprika.
analóg silver-ben volt.
digital bronz alapban nincs

***

zanzásítva, (inkább bővebben), a problémám:

volt egy analóg csomag, amit tudtam jól használni.
3 tv-re eloszta:
szoba, konyha, pc pci leadtek dvr.

most van egy digitális boxom. amin jön minden pillanatnyilag, mint ünnepkor.
rádugom a szobában lévő rádiós fejhallgató dokkoló+adót az rca-ra átalakítóval. kimegyek a konyhába, és ott az analógon kb. 1.5 pm-es csúszással megy a hang. (analógon ugye szinkronban volt.)
fejhallgató levesz, hang felteker, stb...
a konyhai tv egy speciális egység, nem alkalmas + box-ra.)
ráadásul az analóg csatornaszűkítés miatt az esti főzések alkalmával nem biztos, hogy kint is fog az menni, mint idáig...)

ez volt egyik fő ok, amiért a upc digitásis dealer-eket folyton elhajtottam.
de holnapra szívesen összerámolok még fél tucatot... :DDD

*****

de egyébként a kis box baromira tetszik.
meg a sok hd csatorna is.
csak a módszer nem, ami szinte kikerülhetetlnül arra ösztökél, hogy növeljem a grált, a kosárértéket és a hűségszerződést.
tehát sokkal többet kapsz, ha kell, ha nem, de fizess picit többet.
amikor sok év óta ott van az ember egy szolgáltatónál, és még mindig ezt a pressziót érzi, akkor el kezd unalmassá váni.

vs:
voda.
12 éve van előfizetésem, és nagyon sokat beszélek.
ott is voltak csomagváltások. (azaz kivezetett, lezárt csomagok.)
sosem kényszerítettek váltásra, magamtól módosítottam.
tehát addig éltek, amíg nem váltottam.
és mindig többet kaptam, de párhuzamosan mindig kevesebb lett a számlám.
volt select, gold plus, red, megint red, és nem tudom előtte még hány csomag...

de ami a lényeg: egyszer sem erőltettek rám semmit.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24972) Teaway válasza szab.tam (#24969) üzenetére


Teaway
veterán

Igen, konkrétan, névreszólóan, ügyfélszámmal :K

Nincs itthon csokid??

(#24973) balage25 válasza szab.tam (#24971) üzenetére


balage25
senior tag

Nekem 10 éve van voda előfizetésem. 1000 Ft-os előfzetéssel kezdtem, amit mind le is beszélhettem, és ez elég is volt egész hónapra. Csomagot nem váltottam, most 4000-nél tartok havi díjban, ennek egy kis része lebeszélhető, az is csak vodásokkal.
Ezt négy rámeröltetett egyoldalú szerződés módosítással érték el.
Tehát minden szolgáltatónál lehet szerencséd.

[ Szerkesztve ]

(#24974) HofiZoli válasza szab.tam (#24971) üzenetére


HofiZoli
senior tag

vs:
voda.
12 éve van előfizetésem, és nagyon sokat beszélek.
ott is voltak csomagváltások. (azaz kivezetett, lezárt csomagok.)
sosem kényszerítettek váltásra, magamtól módosítottam.
tehát addig éltek, amíg nem váltottam.

Ugye nem gondolod komolyan azt, hogy addig kellene tartani egy őskövület technikát,csomagot (amit ráadásul a fejlesztések miatt módosítanak) míg te úgy nem érzed hogy megérett a cserére? :F

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#24975) cris78


cris78
őstag

Sziasztok! Van tapasztalat, hogy ha telefonon rendeltem egy mediaboxot, azt kB mennyi idő alatt küldi ki a upc? (pénteken délután rendeltem, és postán kértem)

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#24976) Intruder2k5 válasza cris78 (#24975) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez változó, de úgy 2-5 munkanap közt szokott lenni, én azt mondom, hogy kedd-csütörtök közt valószínűleg megkapod!

[ Szerkesztve ]

(#24977) Keem1


Keem1
addikt

Üdv. Anyámnak megküldték az új digitális médiaboxot. Viszont két hagyományos tévéje van. Egy mindig tv dekóder jó lenne vajon hozzá? Nekem van belőle egy fölösleges.

(#24978) Intruder2k5 válasza Keem1 (#24977) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Amennyiben össze tudod kötni a TV-vel, SCART vagy RCA kábellel, természetesen jó, elvégre arra lett kitalálva! Viszont lakóhelytől függően a MindigTV-hez kellhet tetőantenna is!

[ Szerkesztve ]

(#24979) Keem1 válasza Intruder2k5 (#24978) üzenetére


Keem1
addikt

UPC előfizetése van, átállnak digitálisra, de a szolgáltató egy boxot küldött. Kéne még egy, de ha jó a mindig tv-s, akkor nem kell venni / bérelni.
van a tévén scart.

[ Szerkesztve ]

(#24980) Intruder2k5 válasza Keem1 (#24979) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

UPC-hez nem jó a MindigTV Box! Azt UPC-től függetlenül bekötheted a másik TV-re, szoba, vagy tetőantennával, így egyik TV-n UPC, a másikon MindigTV lesz!

De ha jól sejtem analóg bronze így is megmarad minden TV-n, amivel még mindig jobban jár, mint a MindigTV alapcsomaggal, ami talán 7 csatorna!

[ Szerkesztve ]

(#24981) cris78 válasza Intruder2k5 (#24976) üzenetére


cris78
őstag

Azért reménykedtem, hogy a hosszú hétvége előtt megjön, ha már a múlt szombat munkanap volt...

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#24982) Intruder2k5 válasza cris78 (#24981) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jajj bakker, sorry, én kicsit el vagyok tévedve, mert szabin vagyok, és összefolynak kicsit itt az ünnepek a szabad és a munkanapokkal! :)

Szóval a kettő-öt munkanapot így is tartom, nagyjából ennyi szokott lenni! Én háromszor kaptam eszközt postán a UPC-től, ebben a határidőben mindig benne volt! Szóval ezzel számolva még megkaphatod holnap is akár...

[ Szerkesztve ]

(#24983) Keem1 válasza Intruder2k5 (#24980) üzenetére


Keem1
addikt

Értem, köszönöm. Tudok esetleg másik boxot venni hozzá?

(#24984) Intruder2k5 válasza Keem1 (#24983) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Még ha boxot tudsz is venni, de kártyát akkor is kérned kell a másik TV-hez is, ami megint csak fizetős, tehát ezt a második készüléket már nem ússza meg ingyen, mint az analóg esetén!

(#24985) cris78 válasza Intruder2k5 (#24982) üzenetére


cris78
őstag

A holnapi napot dolgoztuk le múlt szombaton. :)
A plusz box anyunak témához, nem kell szerintem még egy, nem jó ha ott marad neki az analóg?

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#24986) Intruder2k5 válasza cris78 (#24985) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én is ezt mondom, csak az analóg Silver szűnt meg!

"De ha jól sejtem analóg bronze így is megmarad minden TV-n, amivel még mindig jobban jár, mint a MindigTV alapcsomaggal, ami talán 7 csatorna!"

Az analóg bronze meg területtől függően 25-28 körül van!

(#24987) Teaway válasza Keem1 (#24983) üzenetére


Teaway
veterán

Igen, de minek?
+1 szavazat az analóg bronzra.

Nincs itthon csokid??

(#24988) Peltár


Peltár
aktív tag

Azt szeretném megkérdezni hogy szerintetek lehet e egyszerre 2 HGW regisztrálva az UPC felé, természetesen egyszerre csak az egyik lenne használva és mind a kettő UPC-s.És nincs letiltva mert DOCSIS 3.0 mind a kettő.
Az egyik csak tartalék lenne vész esetére. Illetve ha már be van regisztrálva valaki részéről azért nekem is be kell újra?

(#24989) Intruder2k5 válasza Peltár (#24988) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyszerre csak egy HGW lehet regelve! Vagy ezt használod, vagy azt! Attól, hogy DOCSIS3, még le lehet tiltva, pl. számlatartozás miatt!

[ Szerkesztve ]

(#24990) Peltár válasza Intruder2k5 (#24989) üzenetére


Peltár
aktív tag

:( Na erre a számlatartozásra nem is gondoltam. Igen egy lenne használva a másik csak vésztartaléknak lenne.

[ Szerkesztve ]

(#24991) Zitronensaft válasza Keem1 (#24983) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Nem tudsz boxot venni. Csak a upc által adott eszközökön érhető el a szolgáltatás.
Tehát vagy kérsz a upc-től egy másik boxot is vagy azon a tv-n analógot néztek továbbra is.

(#24992) balage25 válasza Zitronensaft (#24991) üzenetére


balage25
senior tag

Én vettem egy samsung boxot, és kértem hozzá CI+ kártyát.

(#24993) Teaway válasza Zitronensaft (#24991) üzenetére


Teaway
veterán

Úgy értette, hogy második boxot tud-e venni (a UPC-től), csak rosszul írta.

Nincs itthon csokid??

(#24994) Zitronensaft válasza balage25 (#24992) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Aha. De nem csak kártyát kértél,hanem kártyaolvasót is.
Tehát természetesen hibáztam,vehet boxot. Majd kérnie kell egy kártyaolvasót kártyával a upc-től a boxhoz,ha használni is akarja.

(#24995) balage25 válasza Zitronensaft (#24994) üzenetére


balage25
senior tag

A CI+ a kártyaolvasó, a kártya pedig NAGRA, gondoltam hogy nem kell ragoznom. A UPC pedig mediacardnak hívja, ha jól emlékszem.

(#24996) flexxx válasza balage25 (#24995) üzenetére


flexxx
tag

Srácok! Mikortól lesz teljesen kivezetve az analóg silver?

fleX

(#24997) balage25 válasza flexxx (#24996) üzenetére


balage25
senior tag

Ha jól tudom, akkor Budapest az utolsó 10.28-án.

(#24998) Intruder2k5 válasza flexxx (#24996) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Helyenként változó, nem egy időben történik, de folyamatban van!

(#24999) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Nem tudjátok, 2.médiacard-ot személyesen üzletben át lehet venni?

(#25000) Teaway válasza flexxx (#24996) üzenetére


Teaway
veterán

Budafokon október 28.

Nincs itthon csokid??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.