Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25601) dchard válasza madagaszkar (#25599) üzenetére


dchard
veterán

A modem biztosan cserés a következő miatt:

1. Nagyon közel van a központi oldal, mégsincs meg az 1mega feltöltés. Ez jellemző a régi 360R-eknél.
2. Az egyes pont megismétleve a letöltési irányra is. Kizártnak tartom, hogy 10dB alatti csillapításon ne menjem 20megával a DSL.

Összegezve: modem csere. Szerintem simán elérhető a max sebesség nálad ha mást nem akkor SNR margin csökkentéssel amit az új modemben szintén meg tudsz majd tenni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25602) djculture válasza havri1 (#25600) üzenetére


djculture
félisten

A biztosító fizeti ha volt ingó biztosításotok.

(#25603) ng0ofy válasza dchard (#25601) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Mire hivatkozva kérhet modemcserét? (:

(#25604) havri1 válasza djculture (#25602) üzenetére


havri1
félisten

Nem elemi kár, nem fizet a biztosító, már megkérdeztük.
Thome kár térít elvileg, közben ez a fejlemény, csak kell egy szakvélemény.
Majd beszámolok.

havri

(#25605) Digital


Digital
addikt

Hali!
Elvesztem a 1412 menürendszerében!
Szeretnék ügyintézővel beszélni, milyen gombokat kell megnyomnom?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#25606) #78121280 válasza Digital (#25605) üzenetére


#78121280
törölt tag

9 gomb ott megadod az adataidat és utána 0 gomb és már is ügyintézőnél vagy.

Vagy itt egy menürendszer.

[link]

(#25607) Digital válasza Digital (#25605) üzenetére


Digital
addikt

Megvan!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#25608) havri1 válasza #78121280 (#25606) üzenetére


havri1
félisten

0 itt még nem él..legalábbis nekem nem.

[ Szerkesztve ]

havri

(#25609) F34R válasza dchard (#25601) üzenetére


F34R
nagyúr

nekem is ilyen modemem van , nekem csak a 10Mbit/s csomag lenne . Hogyan lehet masik modemet kervenyezni (en ezt annak idejen megvettem ~5.9k-ert ) Ha jol sejtem nem igen vesznek magukon erot hogy az osszes regi kapcsolatot igy megemeljek.

(#25610) #78121280 válasza havri1 (#25608) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nálam oké.

(#25611) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Aki DSL-t használ azoktól kérdezném, hogy adsl@test felhasználónév és test jelszóval történő bejelentkezés után működik e 192.168.9.1 címen a tesztoldal? 4éve nem használok ADSL-t, akkoriban így meglehetett nézni a vonal kapacitását.

[ Szerkesztve ]

(#25612) madagaszkar válasza dchard (#25601) üzenetére


madagaszkar
tag

Köszönöm a segítségedet, a központhoz egyébként tényleg elég közel vagyok ( 600 m ).
Modemcsere esetén egy ilyen megfelelő lenne, mert nem akarok sok pénzt rászánni? ( 4600 HUF ) Gondolom a régitől ez is jobb.

[ Szerkesztve ]

(#25613) F34R válasza kabelmania27 (#25611) üzenetére


F34R
nagyúr

Nekem erre ezt dobta ...

(#25614) havri1 válasza #78121280 (#25610) üzenetére


havri1
félisten

Ha nyomok egy 9-est, akkor megadom az mt azonosítót, azután a 0 gombra azt mondja, ez a gomb itt nem használható, kérem válasszon blabla..
Mind1 végül, csak mondom:)

Bejelentettem hibába, hogy az EPG eltűnik a sattv-s intek boxon.
Jönnek, cserélik.
Melyik jelenleg a legjobb satos beltéri?

[ Szerkesztve ]

havri

(#25615) kabelmania27 válasza F34R (#25613) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a mérést.
5Megabites csomagod van? Mennyit fizetsz havonata a T-nek? Neten kívül van más szolgáltatás a T-től?

(#25616) F34R válasza kabelmania27 (#25615) üzenetére


F34R
nagyúr

Csak telefon (analog) igen a legkissebb csomag van , csak a netert 4150 Ft + telefon. (1 eves husegido)

(#25617) kabelmania27 válasza F34R (#25616) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mérnél egyet telekomos speedtest szerverrel?
Megkérdezhetem helyileg melyik településről vagy?
Melyik telefon csomag van nálad?

(#25618) lemusz


lemusz
addikt

Üdv! sm50b nem olvasta be a modemet (360R T1), ezért csak ennyivel szolgálhatok:

Nagyobb képhez katt: [link]

Kérdéseim:
- Lehetne belőle többet kihozni letöltés és/vagy feltöltés szintjén? (16/0.9 volt eddig DSL családival)
- Ha igen, akkor hogyan? Mire, merre, mit és mennyit állítsak?
- Az új csommagal megnőtt a pingem. Eddig fix 18-22 volt, most 24 alá sehogyan sem megy. Ez nagyon zavar, mert sokat játszok online játékokkal és vannak szerverek ahol most már 20-as helyett 30-40-es pingem is van. Lehet vele kezdeni valamit? (valami beállítás hozzá?) OS: Win7 Ultimate 32bit

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#25619) F34R válasza kabelmania27 (#25617) üzenetére


F34R
nagyúr

Heves Megye - Tarnamera
telefon alap 1350 Ft.

(#25618) lemusz

ez mar az emelt 20mbit/s-es vagy a regi csomag ami 15-s volt . utobbobol ez a maximum , ping nekem is ennyi ezzel nem sok mindent tudsz kezdeni vagy ha igen az meg a sebesseg rovasara megy.

(#25620) lemusz válasza F34R (#25619) üzenetére


lemusz
addikt

Ez már a 20-as Netmánia M. Családival is hoztam a 15-16Mbitet le, 0.9-et fixen fel és jobb volt a pingem. Nekem egyszerű halandónak annyi jön most le ebből az egészből, hogy letöltésem kb nem növekedett, de ha mégis, akkor is csak 0.5Mbittel... a feltöltés pedig 0.1-0.2Mbittel... de mindez kutyafüle, hogy ha a pingem meg közben szarabb lett. :S

(#25621) pakriksz


pakriksz
őstag

nem semmi ez a cickó epc 3925, olyan mint egy kazán. Ez télen nem is olyan rossz, de nyáron ez ki fog gyulladni. Na meg a tré nem szólt arról hogy még egy havi netelőfizetési díjnyi áramot elfogyaszt ez a cucc 1 év alatt :D

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#25622) F34R válasza lemusz (#25620) üzenetére


F34R
nagyúr

az viszont igy nem helyes , annak ellenere sem hogy modemet is csereltel.

(#25623) Digital válasza pakriksz (#25621) üzenetére


Digital
addikt

Ha elmegyek otthontól kapcsolom is kifelé! Ugyanígy a stb-ot is!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#25624) madagaszkar válasza lemusz (#25620) üzenetére


madagaszkar
tag

Családiról "Netmánia M"-re váltás után, 1-2 napig mértem ekkora sebességet is!!!

Azóta viszont csak ekkora a sebességem!!!

Korábban a váltás előtt a "Családi " csomaggal is ekkora volt. Lehet észbe kaptak, hogy túl magasra állították a sebességem és visszavettek belőle! Csak az a baj, hogy nagyon is!

[ Szerkesztve ]

(#25625) madagaszkar válasza madagaszkar (#25624) üzenetére


madagaszkar
tag

Most ekkora sebességet mértem!!!

Nem értem, hogy most mi is van!!!

(#25626) madagaszkar válasza madagaszkar (#25624) üzenetére


madagaszkar
tag

Most ekkora sebességet mértem!!!

Nem értem, hogy most mi is van!!!

(#25627) kabelmania27 válasza F34R (#25619) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

22-es ping ADSL-nél jónak mondható:)
Meg van az 5Megabit letöltési sebesség.
Szerinted/szerintetek el lehet adni egy D-Link dsl-360R ADSL2+modemet?

[ Szerkesztve ]

(#25628) F34R válasza kabelmania27 (#25627) üzenetére


F34R
nagyúr

van aki itt arulta hardverapron, potom penzert el lehet.

(#25629) madagaszkar válasza madagaszkar (#25612) üzenetére


madagaszkar
tag

Erre gondoltam a D-link DSL-360R helyett:

Az ára baráti: 4400 HUF és gondolom jobb a fent említettnél.

(#25630) kabelmania27 válasza F34R (#25628) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értem van hozzá három ADSL szűrő (egy d-link DSL-39SP és kettő Albacomp AC-SP-002), ha valaki érdekel írjon privátban.

[ Szerkesztve ]

(#25631) dchard válasza lemusz (#25618) üzenetére


dchard
veterán

A target SNR margin 70%-ra való visszavételével lehet belőle nagyobb sebességet kihozni, máshogy nem.

A válaszidővel nem lehet kezdeni semmit, a nagyobb sebesség miatt csökken a tartalék, a központi oldlaon ennek megfelelően nő az ID mértéke, és ezzel a válaszidő is. Esetleg a target SNR margin emelésével el lehet érni, hogy kisebb ID-re váltson a központ, de akkor meg lassulni fog a kapcsolat a sávszélesség viszonylatában.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25632) dchard válasza madagaszkar (#25629) üzenetére


dchard
veterán

Nem lesz jó, mivel abban nem Broadcom chipset van. Tplinkből a 8810B az ami jó, ezen kívül a Dlink 321B, 320B, 360R T1E.

A 25megás mérésed meg biztosan hibás, ennyit laborban sem mértem ADSL2+-on főleg azzal a szutyok modemmel amid van. Nem kell minden elhinni a speedtest-nek ám...

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25633) Huroq


Huroq
senior tag

Sziasztok!

Gondoltam megosztom veletek, hogy mi lett a vége a díjcsomag módosításos balhénak :)
Az előzőekben arról tájékoztatott a telefonos hölgy, hogy sajnos semmilyen módon nem lehet módosítani, mert ugye táblagép is lett rendelve. Erre jött a mai napon a panaszlevelemre egy e-mailes válasz.

"Tisztelt Vázsonyi Erik!

Elnézését kérem a késedelmes válaszadásért!

Tájékoztatom, hogy a díjcsomag-váltásra lehetőség van az Ön esetében is – tehát nem fogunk kötbért számlázni a korábbi táblagép megrendeléséből adódóan –, amely már meg is történt. A mai napon rendeztem rendszerünkben, hogy a My T-Home felületen is a NetMánia XXL termékmegnevezést láthassa a jelenleg igénybevett internet szolgáltatásnál.

Bízom benne, hogy az új díjcsomagot megelégedésére fogja használni!

További szép napot kívánva, üdvözlettel:
Galcsik Veronika"

Nem hiszem el, hogy a telefonnál ülő ügyintézők érdemben semmilyen ügyet nem tudnak elintézni, de azért a szolgáltatás rásózása az ügyfélre komoly szakértelemmel folyik. Újra és újra meggyőződöm arról, hogyha érdemben szeretnék intézkedni már csak e-mailes megkeresés után foglalkoznak velem :)
Mindegy is. El lett intézve.

További kellemes napot nektek.

Mod.:

Mondjuk nem sok előre lépés a régi Családihoz képest :)

[ Szerkesztve ]

(#25634) joecontra válasza madagaszkar (#25599) üzenetére


joecontra
addikt

A csillapítás jónak tűnik, a margin-t kissé keveslem ehhez képest.

Üdv,
J

(#25635) #78121280 válasza Huroq (#25633) üzenetére


#78121280
törölt tag

Az én laptop-netes csomagváltásos ügyem is lezárult. Tegnap tájékoztatott levélben a Biztos. Csak 4 hónapig tartott. :DDD

(#25636) dchard válasza joecontra (#25634) üzenetére


dchard
veterán

Ha egy vonal ki van csutkázva akkor kevés lesz a margin ezt már megbeszéltük. A távközlésben jellemzően 6dB tartalék az, amit irányadónak tekintünk, ettől olyan körülmények között lehet eltérni, ha ismerten nagy zajváltozás lehet a rendszeren. Ilyen például az ADSL, ahol kiépítéstől függően nagy lehet az áthallási zaj változása annak függvényében hogy néhányan ki/be kapcsolgatják a modemüket. Ilyenkor lehet nagyobb margint megadni, de a legtöbb esetben ez pazarlás.

Ezen a vonalon már csak a csillapítás és ebőbl következően a rövid hurokhossz miatt sem kell számolni nagy mértékű zajosodással, szóval a 6dB sem feltétlenül szükséges, de a 6dB alatti margináál ki tudja mit művel a Telekomnál bevezetett és jól láthatóan nem optimalizált DSM. Ezért nem ajánljuk senkinek hogy 6dB vagyis 60-70% alatti marginnal járassa a vonalát, mivel ebből lassítás és/vagy aránytalan mértékű ID növekedés lehet.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25637) F34R


F34R
nagyúr

De vicces ha most akarnak csomagvaltast csinalni akkor mar 2 eves husegidovel tehetnem ...

mindegy ezt meg lebeszelem veluk, nem szeretnek ilyen nevleges sebesseget.

(#25638) Gerasz


Gerasz
aktív tag

Üdv!
A gusztustalan T-Home szutyok voip adatai (fnév+jelszó) érdekelnének, saját eszközzel használnám (a kimenő hívásokat más szolgáltatóval szeretném intézni). A csodálatos Pirelli DRG-A2225 routerből kellene ezeket előbányászni. Hozzáértő segítségét várom, némi ellenszolgáltatásért

(#25639) #78121280 válasza F34R (#25637) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nem egészen.

Ha a tovább gombra kattintasz ott tudod kiválasztani, hogy 1 vagy 2 év vagy hűség nélkül kéred.

(#25640) Gedeon31 válasza #78121280 (#25635) üzenetére


Gedeon31
addikt

Van valami pozitív fejlemény?

(#25641) dchard válasza F34R (#25637) üzenetére


dchard
veterán

Ha DSL-ed van akkor egy vonaldiagnosztika mint amilyet madagaszkar is berakott nem ártana.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25642) #78121280 válasza Gedeon31 (#25640) üzenetére


#78121280
törölt tag

Az már szeptemberben megtörtént. :) Csak most lett lezárva az ügy.

(#25643) F34R válasza dchard (#25641) üzenetére


F34R
nagyúr

van olyan diagnosztika amit linux alol is hasznalhatok ?

(#25644) madagaszkar válasza dchard (#25632) üzenetére


madagaszkar
tag

Az általad említett Tp-link 8810B már nem kapható sehol, helyette nem jó a Tp-link 8816? Mindenképpen valami olcsóbb megoldást keresnék. Ez az általam belinkelt Tp-link miért nem jó pontosan, a chipset probléma nekem semmit nem mond. Szinte minden szám.tech. boltban lehet kapni és viszonylag olcsó is?
Ha azt választanám mi lenne a régihez képest a különbség?
Bocs, hogy ilyen kérdésekkel zaklatlak, de próbálnék valami olcsó megoldást választani anyagi okok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#25645) ddkkpc


ddkkpc
csendes tag

Sziasztok!

Komoly segítségre lenne szükségem, amit ezúton is köszönök - lehetséges, hogy csak apró hálózati hibáról van szó, de az is lehet, hogy komoly...

namár most fontos megemlíteni, hogy a helyszín az egy önkormányzat hálózati rendszere
véleményem szerint a hálózat kiépítése primitív túlbonyolított "faszság"

az történt, hogy az egyik irodába áramtalanitva lett a rendszer, az ott lévö router modem off majd másnap vagy hogy nem volt internet sehol, kivéve azon a gépen

mindenhol azt jelezte hogy hálózati kábel nincs bedugva (a gépekene windows xp van)

namár most mikor ott voltam az eddigi jó gépen se volt pillanatra net, a router belépési jelszavát nagy nehezen megtalaltuk - sikerült is belépni, aztán kidobott vagy mi és újra be kérte a jelszót nevet (routerét)aztán már nem fogadta el am iott volt elöttem a papiron és az elöbb jó volt, net ezen a gépen már volt, neten megnéztem a gyári jelszot és azt se fogadta el, reseteltem úgy sikerült belépnem (a gyari jelszoval) - nagy nehezen sikerült kisilabizálni a felhasználónév jelszót kisebb várakozás után a TP link router csatlakozott a kiszolgálóhoz

2-3 gépen már lett is net meg minden ugytünt hogy jó - wifit megcsináltam újra - a beállításokhoz restart kell mert miért is ne, és asszem ekkor szóltak, hogy valahogy megint elment a net és nincs bedugva kábelt ír

LÁTSZÓLAG MINDEN RENDBE VAN MINDENHOL AHOGY NÉZTEM - hálózati kapcsolatok ecetra, hálózatí címet kérné le mikor a másik helységbe resizem a cuccot, de aztán nincs kábel bedugva és kész

és most jön a java

az épület másik végéve van a gépterem féleség, ahol mint kiderült van egy T-Homeos digitális elosztó, routermodem egybeféleség - fehér színü

na ugye ott jön be a jel az egész rendszerbe, mellette van egy gecinagy switch vagy 20 hálókebel beletuszkulva meg minden - primkó primitivség - nincs is annyi gép egyébként meg semmi (csak gondolom a fali aljzatokhoz is megy vagy mittomén ahogy fut a falakban az egész tovább)

igazitottam ott is de semmi - ezt a digitális elosztot nemtudtam elérni a megadott ip cím alapján ami a kézikönyvbe van

szóval akkora baromság az egész és nagyon megse tudtam nézni hogy mi hogy fut össze- mert a fő -ne knevezett irodában van ugye egy router és egy modem - de a routerbe csak 2-3 gép csatlakozik, a többi gép meg nemtudom hogy hogy fut - túl zsúfolt mindent a helységekbe, de feltételezem hogy amelyik nem annál az 1 irodánál csatlakozik azok máshol csatlakoznak rá (lehet hogy ott a t home digitalis eloszton ott a terembe , nem emlekszem h mennyi volt abba bedugva a fehérbe azt tudom hogy ugye abba ment a dsl analóg kábel meg még még vmi tán)

az irodában lévő cucc meg nyilvan kapcsolatban van a termivel,

de mi ez a baromság többszörös modem/router kapcsolat, mert tuti ilyesmi is lehet

mondom akkora egy tulbonyolitott baromság az egész hogy hihetetlen - annyira megtudnám csinálni az egészet rém egyszerüen de igy vmibe mégis nehézségbe ütközök

na és akkor az van, hogy mindenhol azt írja hogy hálózati kábel nincs bedugva kivéve most az egy gépen
ott a router beallitasi rendben vannak ahogy elnéztem - meg mondom egy kis ideig már azt hittem jó mert több gépen is ment a net miutan ujra beirtam az adatokat routerbe - akkor még nem is tudtam hogy van ez a külön terem

elöször a routerra gyanakodtam hogy az a szar...tiszta vicc az egész és csakúgy magától lett vagy mi

[ Szerkesztve ]

(#25646) Gedeon31 válasza #78121280 (#25642) üzenetére


Gedeon31
addikt

Fürgék voltak :) :)

(#25647) lemusz válasza dchard (#25631) üzenetére


lemusz
addikt

Köszi. 100%ról 70%ra tettem. Most 18 Mbit környékén mér lefelé, felfelé viszont semmi nem változott. Azt nem lehet befolyásolni? Továbbá a pingekre visszatérve: Mennyire kellene emelni a targetet, hogy pingügyileg jobb helyzetben legyek? Rögtön látható lenne az eredmény vagy várni kellene, míg a központban is megváltozik valami?

(#25648) dchard válasza lemusz (#25647) üzenetére


dchard
veterán

Felfelé kapod a maximumot szóval az nem fog változni.

A pinges kérdésedre: ezt nagyon neház megmondani. Arra sincs garancia, hogy bármekkora emeléssel vissza lehet hozni a régi szintet. Én 150%-os értékkel próbálkoznék, de arra vigyázz, hogy ne basztasd a vonalat túl sokat, mert a DSM simán szakadásnak értékelheti amit csinálsz, és egy idő után visszaveszik a sebességedet.
Én maximum egyszer próbálnék ki 150%-ot, aztán linkelj be egy képet arról, hogy mit megy a vonal. Ha nem váltizk az ID, akkor mehet vissza 70%-ra és ennyi volt.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25649) dchard válasza madagaszkar (#25644) üzenetére


dchard
veterán

Nem Broadcom alapú modemet nem veszünk. Nem megyek bele a részletekbe fogadd ezt el. Amúgy is: minek adnál pénzt valamiért ami nem jó.

A 360R T1E bármelyik T-pontban beszerezhető 5.990-ért de használtan is árulják itt a pH!-n is sokszor fele árért.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25650) dchard válasza F34R (#25643) üzenetére


dchard
veterán

Először is kéne hogy pontosan milyen típusú modemed van, egyébként nem nagyon van linuxos tool, maximum amelyikből lehet tleneten ki tudsz olvasni pár fontosabb adatot, de az messze nem egy rendes vonaldiag.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.