Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13301) Rufios86


Rufios86
csendes tag

hali
de egyéként írtam hogy szokott gond lenni a telefon vonallal
főleg ilyenkor szilvesztertájt, meg néha anélkül is pattog meg recseg em tudom hogy számít-e ez
de írtad, hogy ha továbbra is szakadozik a vonal növeljem az SNR-t, de azt nem írtad hogy lehet
a másik mennyi az ajánlott csilapítás és snr alsó és felső határa 15 megás netnél?

előre is kösz az infót

(#13302) alit válasza lukxy1 (#13300) üzenetére


alit
tag

A beillesztett képen négy helyen is látszik, hogy ADSL2+-ban vagy.
1, Stndardnál error: Ez a négy ledes 360r-es modemre jellemző ADSL2-ben és 2+-ban.
2, Bitrate up 253 kbps: Az ADSL2+-nál jellemző a páratlanra végződő up sebesség.
3, Relative capacity 100% : ADSL2-ben és 2+-ban az sm50b mindig 100%-ot ír down és up irányban is. (Sima ADSL-ben is lehetne 100%, de ilyen véletlen nincs, hogy mindkét irányban pont 100%legyen)
4, Ami döntő és ami miatt többit nem is kellene nézni, a sprektumot nem 1104 kHz ig használja hanem 2208-ig.

Az, hogy nincs ráírva a modemre az ADSL2+ attól még 2+-os. Minden D-link360r-es modem tudja a 2+-ot. Viszont egy négy ledes modem az biztosan nem mai gyerek, egy ilyen modem cseréje sohasem árt.

(#13303) alit válasza Rufios86 (#13301) üzenetére


alit
tag

"főleg ilyenkor szilvesztertájt, meg néha anélkül is pattog meg recseg em tudom hogy számít-e ez"
Azt nem tudom, hogy egy telefon vonal honnét tudja, hogy szilveszter van.Viszont ha recseg ropog azt be kell jelenteni, ez biztosan összefügg az ADSL szakadásokkal.

(#13304) q13579 válasza alit (#13283) üzenetére


q13579
senior tag

Ezzel csak az a gond, hogy pillanatnyilag is két beltéri van, csak anno mikor kötöttük csak olyan opció volt, hogy a második beltérit MEG KELL VENNI ~12.000 Ft-ért és nem kell havidíjat fizetni. Tehát nálunk hivatalosan csak egy bérelt beltéri van.

A mostanit, ami a 3. lenne a házban, papíron csak a 2-ként bérelnénk, tehát 550 Ft/hó. De akkor is nonszensz a 9000 Ft-os szerelési díj, mikor minden be van kötve, csak a beltérit kell berakniuk.

Főleg úgy, hogy egy hónap múlva eltörlik ezt a szerelési költséget, amilyen rapszódikusan alakulnak néha az árak.

(#13305) Zoli83


Zoli83
tag

Sziasztok!

Biztos van itt olyan miskolci, aki T-home-os, közülük szeretnék megkérni valakit, hogy tesztelje már nekem milyen pingje van a következő szerverekhez :U :

85.190.6.136 - cod4 szerver
85.131.244.243 - cod4 szerver

[Itt] egy budapesti és egy frankfurti ping-re volnék kíváncsi.

Előre is köszi a segítséget!

(#13306) Rufios86 válasza alit (#13303) üzenetére


Rufios86
csendes tag

be van jelentve
többször kijöttek ügyködek a telefonon, meg a vonalon is
aztán egyidőre meg is szűnt a gond, de olykor előjön
a szilveszterről meg annyit, hogy erre nem tudom mi okból, de az ünnepek táján pocsék a hálózat igaz mivel netem nem volt idáig nem jelentett gondot, s nem tudo ez-e a gond, de lehet benne ráció, mert ma már lassan 3,5 órája megy a net gond nélkül
se szakadás se semi problem
:)
ki tudja talán csak vaklárma volt
de az azért még mindíg érdekelne, hogy lehet az snr-t növelni és hol, mert ahogy kaptam a válaszokat írták hogy magas a csillapítás és erre ez lehet a megoldás ha szakadozna

előre is köszi

(#13307) Barthezz2 válasza alit (#13284) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Így egyszerűen? Az nagyon jó, köszi :R

Everybody lies.

(#13308) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Sziasztok!

Januárban lejár a szerződésem egy másik szolgáltatónál,és ahogy néztem kb féláron lenne netem a mostanihoz képest a T-home optinetes csomaggal. Annyi lenne a kérdés,hogy torrentnél korlátozza a szolgáltató a feltöltési sebességet?

Köszönöm!

(#13309) joecontra válasza Tütüm (#13308) üzenetére


joecontra
addikt

Nem.

(#13310) Guargumi válasza q13579 (#13251) üzenetére


Guargumi
tag

ip telefon, szóval, ha net nincs, akkor a telefon sem megy, ez lemaradt, sry

dec 25 óta nem megy, ez azt hiszem túlhaladta a 72 órás javítási intervallumot, panasszal és egyéb dologgal hova illik ilyenkor fordulni?

Már négyszer elváltam, de 70es a karakterem.

(#13311) eddie17 válasza eddie17 (#13252) üzenetére


eddie17
addikt

Senki nem tudja, hogy mi lehet a probléma?

(#13312) joecontra válasza eddie17 (#13311) üzenetére


joecontra
addikt

Igen, valószínű, hogy modemhiba.

(#13313) _Zsolt_


_Zsolt_
tag

Sziasztok.

Jelenleg T-nél vagyok és lejárt a hűség nyilatkozatom. 8 megás netről szeretnék váltani 15 megásra.
Gondolom a mostani dialcom 1600-as modemem. (7 éve kaptam még a 320-as időszakban :-)) nem fogja bírni a 15 megás netet, mivel még a 8 at sem éri el.. (amúgy stabil sosem volt vele problémám)
A kérdésem az hogy maga a vonal minősége megfelelő-e egy modemcsere után?
Ezekből az értékekből meg lehet állapítani?

(#13314) Zoli83 válasza Zoli83 (#13305) üzenetére


Zoli83
tag

Lassan lejár a hűségem egy másik szolgáltatónál és egyszerűen gőzöm sincs, hogy játszhatóbbak lesznek-e az online játékok vagy sem (ping). :N Komolyan nincs egy miskolci T-home-os előfizető sem?? :Y Lehet én leszek egyedül T-home-os miskolcon? Legalább nem lesz leterhelve a hálózat. . . :U

(#13315) joecontra válasza _Zsolt_ (#13313) üzenetére


joecontra
addikt

A csillapításod letöltési oldalon 7,5 dB. Nos ez egy nagyon jó érték. Ezek szerint jó közel lehetsz a központhoz. Kb. 5-700 méteren. Simán menni fog.
Azonban egy modemcsere esedékes lesz. 15 megához én egy D-Link DSL 321B-t javasolnék neked. Mielőtt csomagot váltasz, szerezd be a 321B-t.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#13316) _Zsolt_ válasza joecontra (#13315) üzenetére


_Zsolt_
tag

Kösz az infót!

Igen az ablakomból látom a központot, mert pont szemben van a lakással. :)

Azt hittem adnak nekem csomagváltáskor modemet, vagy ez amit te írtál jobb minőségű?
Természetesen ha igen akkor megveszem előtte.

(#13317) joecontra válasza _Zsolt_ (#13316) üzenetére


joecontra
addikt

Nem tudom, hogy nálad cserélnének-e és ha cserélnének akkor mit adnának. A 321B egyébként nagyon jó modem. Nekem is az van. Azért is merem másoknak bátran ajánlani.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#13318) _Zsolt_ válasza joecontra (#13317) üzenetére


_Zsolt_
tag

Rendben.
Utána érdeklődök az ügyfélszolgálatnál... Ha nem adnak (vagy adnak de szakadni fog vagy nem lesz elég sávszél stb...) akkor megveszem ezt.
Még egyszer kösz!

(#13319) barnam_ válasza joecontra (#13315) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ilyen adatokat hol találok? Sajnos fogalmam sincs merre van nálunk a DSLAM.
A héten lesz beállítva a 15 mbit adsl, és ugyan az ügyintéző szerint bírja a vonal, kíváncsi lennék más véleményére is. Linksys WAG54GS modem+router-em van. (Meg van egy DSL-360R-m is korábbról, de ez még a 4 ledes, régi fajta.)

(#13320) hvb válasza Garold (#13258) üzenetére


hvb
tag

Köszi a válaszokat.

(Még mindíg a Sat Tv és a két lejövő koax vezeték a téma Post: 13254
Ez egy új építésű lakás, minden helységben egy koax egy utp egy telefon csati van.
Nem lehet a lejovő koax kábelt a szobában kettéosztani?
Miért az Satelittől kell két kábel?
Ha tényleg nincs más megoldás az egyik ágat bele lehet terelni az utp ágba?
Nem baj ha nagyobb a veszteség, ha nagyritkán felveszek valamit nem zavar ha rosszabb a minősége.

Üdv

zs.

(#13321) joecontra válasza barnam_ (#13319) üzenetére


joecontra
addikt

A régi 360R segítségével is rá tudsz nézni az SM50B nevű programmal, router nélkül bekötve.

(#13322) skoos


skoos
őstag

Lesz olyan valaha, hogy Conax kártyával a t kábelTV minden adón rögtön a magyar hangot hozza fel? Gondolom ez a gubanc a finn országválasztásból ered, mivel magyarra nem talált semmit.

[ Szerkesztve ]

(#13323) Garold válasza hvb (#13320) üzenetére


Garold
senior tag

A fejegységtől kell mennie a koax vezetéknek közvetlenül a boxhoz.
Ha felvevős boxot rendelsz 2 kábel kell, mert az egyiken megy amit felveszel, a másikon amit nézel. A kábel megosztani nem lehet.
Hogy át lehet e alakítani UTP-re...nemtom, sztem nem, de van olyan eszköz amit pont az ellenkezőjéhez való, de ez is netre van kitalálva...próba szerencse

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#13324) barnam_ válasza joecontra (#13321) üzenetére


barnam_
nagyúr

Megvan: [link]

(#13325) icecave


icecave
nagyúr

A mai nappal megelégeltem a T-s kábelnetet.
Kezdődött november 28 körül. 15Mbites vonalon egyszer csak elkezdett 0,3-0,7 Mbittel tudtam élvezni netet. Hívtam a T-t, de csak mindig rámértek a vonalra, ami szerintük jó volt, így minden másnap küldtek egy e-mail-t, hogy hiba elhárítva (persze nem volt). Ezek után dec. 10-én, akkor már az 5. vagy 6. hibabejelentésem után megsürgették a javítást, hogy ne kelljen megvárnom a 72 órát. Nem is kellett, helyette kellett 172-t, mert egy hétre rá telefonált a szerelő, hogy akkor most már megnéznék a háznál is (vagyis 3 hétig úgy ment el az idő, hogy még csak meg sem nézték a modemet semmit). Megbeszéltünk egy szombati napot, déli 12 órát. Telefonáltak is délután 3kor, hogy nem tudnak mégsem jönni. Mondtam, hogy 2 ünnep között nem leszek a címen, megígérték, hogy előtte mindenképp megoldják, hogy tudjanak jönni és modemet cserélnek, vonalat mérnek. Na, mikor telefonáltak? A két ünnep között, hogy akkor jönnének. :W
Megkérdezték előtte, hogy megjavult-e a vonal. Mondtam, hogy mi a rák f*szától javult volna meg magától.
A lényeg, hogy nov. 28 körültől nem voltak képesek megcsinálni, így bementem, lemondtam a kábelnetet, és ADSL-re váltottam, amit 4 napon belül aktiválnak. 900m-re vagy a központtól, remélem, nem lesz para, mert ha igen, akkor nem tudom, mit csinálok. Szóval röviden b*ssza meg a T, ennyit a 72 órás hibajavításról...
Adtak egy 360R modemet, és mondták, hogy 4 napon belül kapom az sms-t, hogy él a vonalon a szolgáltatás. Ezek után már akkor hiszem el, ha már használom.

(#13326) joecontra válasza barnam_ (#13324) üzenetére


joecontra
addikt

Csillapítás a letöltési oldalon 14 dB, ez nagyon jó. Simán menni fog.

(#13327) joecontra válasza icecave (#13325) üzenetére


joecontra
addikt

Ha tényleg 900 méterre vagy a DSLAM-tól, akkor menni is fog. Milyen színű 360R-t adtak? Ha feketét akkor rendben lesz, ha szürkét, akkor lehetnek gondok.

Üdv,
J

(#13328) icecave válasza joecontra (#13327) üzenetére


icecave
nagyúr

Ez egy fekete típus. Sajna, a lakás másik végében van a gépem, így kell egy 8 méteres telefon kábel, remélem, valami számtek boltban csinálnak nekem olyat.

(#13329) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, egy kérdés : A 15 Megás ADSL-nél ugye eltörölték azt a kitételt ,hogy a 4850 Ft-os havidíj egy év múltán 1500 Ft-al megemelkedik?

(#13330) joecontra válasza icecave (#13328) üzenetére


joecontra
addikt

Akkor várhatóan nem lesz baj nálad a 15 megával.

(#13331) icecave válasza joecontra (#13330) üzenetére


icecave
nagyúr

Be fogok számolni róla, ebben biztos lehetsz :D

(#13332) barnam_ válasza joecontra (#13326) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ennek örülök, köszi.

(#13329) GoodSpeed: a hűségidőszak lejártát követően általában változik a havidíj (hűségny. nélkül leszel), de ha újrakötöd, valószínűleg tudnak valami kedvező ajánlatod adni.

(#13333) #41133696 válasza barnam_ (#13332) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos én azért kérdeztem ,mert kb 2 hónappal ezelőtt http://www.t-home.hu/lakossagi/internet/dijcsomagok itt olvastam a lap alján ,de már nincs ott :) Persze újrafogom kötni :)

(#13334) icecave válasza #41133696 (#13333) üzenetére


icecave
nagyúr

Ha újrakötöd, nem lesz para. A kintlevő árak arra vonatkoznak, ha hűséget írsz alá. Ha nem, ennél magasabbak, ezt olvashattad annó. Ha nem hosszabbítanál, akkor ugrana drágábbra (hűség nélkülire).

(#13335) #41133696 válasza icecave (#13334) üzenetére


#41133696
törölt tag

Meginterjúvoltam őket , azt mondták megemelkedik, de lejárat előtt fel kell őket hívnom és az aktuális akció szerinti hűség fog a következő évre szólni . Szóval évente 1 telefon kb :)

Mondjuk az necces, hogy milyen akció lesz náluk, nem e lesz drágább például akciósan .

A másik dolog meg az, hogy az invitel 7 -8 napja nem reagál a megkeresésükre, mert kb ennyi ideje kértek át , most holnap azaz ma felkelés után első dolgom, felhívni az invitelt, hogy megkapták e a megkeresésüket. Ha azt mondják nem újra megkeresik őket. Ha meg azt mondják, hogy igen akkor reagáljanak azonnal . Elvileg 2 napon belül kellett volna reagálniuk.

(#13336) icecave válasza icecave (#13325) üzenetére


icecave
nagyúr

Ahogy az lenni szokott, Murphy törvény szerint ma telefonált a szerelő, hogy akkor jönne a kábelnetet javítani. Mondom jöjjön (csakazértis). Bemérte a vonalat, a lépcsőházi dobozban állítgatott és lám, minden szép és jólett egyből. Az az érdekes, hogy már máskor felhívta, hogy megnézték a dobozt, és minden rendben (persze, a szerelő rántott 2-t a f*szán, aztán hívott, de hogy nem volt a helyszínen, az is biztos). Vissza is vittem gyorsan az ADSL modemet, még időben mondtam vissza, mondtam, hogy remélem, nem találkozunk egy ideig.
Ha 1 hónap alatt vették volna a fáradtságot, hogy megnézzék a házban is a kapcsolatot, akkor nem lett volna ez a kavar...

(#13337) #41133696


#41133696
törölt tag

No fél napos telefonálgatást követően, úgy néz ki ,hogy alakul a dolog. Az invitelnél azt mondták, hogy elengedtek, és megkezdődött az átadás.

Ma először is felhívtam az invitelt, ők visszahívtak, aztán felhívtam a t-home-ot, majd megint felhívtam az invitelt, ezt követően felhívtam a t-home -ot és most nyugi van :D

[ Szerkesztve ]

(#13338) barnam_ válasza #41133696 (#13333) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ma kaptam meg a levelet az új szerződésről, benne van hogy a hűségidő lejárta után a havidíj 1500 Ft-al emelkedik :)

Amúgy, honnan tudom hogy aktiválták a szolgáltatást? Próbáltam a kapott email+jelszóval csatlakozni, de egyelőre csak az Externetes megy.

(#13339) Guargumi válasza icecave (#13336) üzenetére


Guargumi
tag

legalább kint volt a szerelő, nekem lassan 2 hete nem megy az adsl, s még a kutya nem keresett meg, a legjobb, hogy mindennap mást mondanak.

Már négyszer elváltam, de 70es a karakterem.

(#13340) #41133696 válasza barnam_ (#13338) üzenetére


#41133696
törölt tag

SMS-ben ki küldik :)

Ez az és én a honlapon nem találtam :(

Számomra nem kérdéses jelenleg hogy meghosszabbítom e , mert megakarom . 8 évig voltam inviteles, még most ezt a postot is az inviteles netemről küldöm, de az volt a jó az invitlben, hogyha lejárt a hűség akkor sem változott a havidíj.

Hogy miért váltottam ? Mert most 10 megabitért - papíron 8 - 7100 Ft -ot fizetek, t-homenál pedig tripla kedvezménnyel 4850 ft-ot 15 megabitért.

Persze mindig vannak akciók, de honnan tudjam, hogy mennyi lesz az egy év múlva életbe lépő akciós havidíj?

Szóval ez zavar kicsit és nyugtalanít. Ráadásul nekem majd mielőtt lecsengene a hűség, oda kell telefonálnom, hogy megszeretném hosszabbítani ami nem is lenne baj, hogy azt mondanák, hogy oké, akkor még egy év ugyanazon havidíjjal , vagy kevesebbel, de lehet hogy így is úgyis emelt havidíjat fogok kapni, ha nem tetszik menjek máshová alapon :D

(#13341) icecave válasza Guargumi (#13339) üzenetére


icecave
nagyúr

Akkor ne aggódj, még 2 hét és jönnek :D Köcsög banda egyébként, de ez van. Amíg minden rendben, addig jó ügyfél vagy, mihelyt valamit javítani kell, elmehetsz a p*csába.

(#13342) icecave


icecave
nagyúr

Na, kemény 10 órán keresztül jóvolt a netem. Gratulálok T-home! :W :W :W :W

(#13343) joecontra válasza icecave (#13342) üzenetére


joecontra
addikt

Menj DSL-re.

(#13344) icecave válasza joecontra (#13343) üzenetére


icecave
nagyúr

Előtte kértem tegnap műszaki szakvéleményt, aminek az eredményére nagyon kíváncsi vagyok... Mikor hirtelen felindulásból egyszer már kértem a a technológia váltást, arra hivatkozva, hogy nem tudnak szolgáltatni kábelen, valahogy elfelejtették mondani, hogy egy évvel nő a hűségem is. Ha viszont van műszaki szakvélemény arról, hogy a szolgáltatás nem elégséges kábelen, akkor nem hosszabbodik a hűségem.
Persze, előre látom, hogy szerintük úgyis minden tökéletes...

(#13345) joecontra válasza icecave (#13344) üzenetére


joecontra
addikt

Abban biztos lehetsz. Csináltak már téves szakvéleményt. Nem is egyet, szóval...
De ezt persze nem fogják neked beismerni.

Én a helyedben mentem volna DSL-re. Ha tényleg csak 900 méterre van tőled a DSLAM, akkor olyan 15 megád lenne, mint a sicc. Valamint ismeretlenek lennének az általad kábelnettel tapasztalt gondok.

De hát te tudod.

Üdv,
J

(#13346) barnam_


barnam_
nagyúr

Ma aktiválták a netet, hurrá :D Igaz hogy nincs meg mind a 15 mbit, de ez a kisebbik baj.
A nagyobb baj az, hogy nem tudom beállítani a routert. Mindenféle adatot kellene megadni, amikről fingom sincs. Tudna valaki segíteni?
Az előző netnél PPPoE, LLC, UBR volt, azokkal a beállításokkal most nem működik.

(#13347) #41133696 válasza barnam_ (#13346) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nekem is most aktiválták be, ahogy mondták elsőnek 5 Megabit, és most mindjárt hívom is őket, hogy mikortól lesz akkor pontosan 15 , illetve a névátírást is intézem .

A routernél - mert én is routeren keresztül netezek - nekem csak a felhasználói nevet és a jelszót kellett megváltoztatnom. 3 SMS-t küldtek ki.

A modemet sem kellett kihúznom, már ment. Egyébként még az inviteles netem is megy :)

(#13348) #41133696 válasza #41133696 (#13347) üzenetére


#41133696
törölt tag

Na most megszívtam kicsit.

Az volt az eredeti gond, hogy az invitelnél az én nevemen volt az ADSL. A T-online úgy tudott átvenni szünetmentesen, hogy az én nevemre került az internet. Viszont nekünk a telefon és a SAT TV a nagypapám nevén van , így abban állapodtunk meg, hogy amint átkerül hozzájuk az előfizetésem, névváltás lesz . A gond az, hogy nekem nem adtak MT ügyfél azonosítót és jelszót így nem tudják intézni tovább az ügyet .

A nagypapáéval meg csak a telefont és a sattévét látjuk . Még nem kaptam meg a szerződést, így most megvárom a szerződést, és akkor tudnak új jelszót intézni nekem, amivel már megtudom lépni a névváltást. Pár nap csúszás... :W

A triplakedvezmény miatt fontos a névváltás.

(#13349) barnam_ válasza #41133696 (#13347) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én is megnéztem speedtest-en:

Ez meg a modemes program képe: [link] Gondolom az ott látható maximum értékekből még lejön a zaj, csillapítás, stb, így lesz 13.55/0.67 Mbit.

A routernél - mert én is routeren keresztül netezek - nekem csak a felhasználói nevet és a jelszót kellett megváltoztatnom
Igen, mert neked normális routered van, nem egy ilyen szutyok, amiben mindent lehet állítani, csak a felhasználók 90%-a szerintem azt sem tudja hogy azt eszik-e vagy isszák :U

A szerződésen kell lennie majd MT ügyfél kódnak. Egyébként az is benne van, hogy a dupla és tripla kedvezmény összege egyaránt 2050 Ft.

(#13350) #41133696 válasza barnam_ (#13349) üzenetére


#41133696
törölt tag

Még nem kaptam meg a szerződést :D

Neked mennyi ideig ment 5 MB-el ? Vagy egyből 15 közeli értékkel ment ?

Így net 6900 ft helyett 4850 Ft.

Amúgy most nézem, hogy 10 megás csomaguk nincs is csak 5 vagy 15 :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.