Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) Atus81 válasza Vicoo (#13450) üzenetére


Atus81
tag

Áramtalanítsd a modemet és a routert is negyed órára, hátha.
Ha ez sem segít, akkor az Ethernet kábelt kellene cserélni másikra.

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#13452) #79621120 válasza #41133696 (#13448) üzenetére


#79621120
törölt tag

Lehet,hogy az én netemet használtad . :D

Ma mozgósítottam a Matávos rokonomat . Intézkedjen .

[ Szerkesztve ]

(#13453) Vicoo válasza Atus81 (#13451) üzenetére


Vicoo
senior tag

Hát az új router kb 5 órája van használva, dél körül vettem. Szóval áramtalanítottam , modemet is azóta stb, az UTP pedig köztük a vadi új ,ami a router mellé járt. Nem lehet hogy a modem haldoklik? Több éves már...

(#13454) Atus81 válasza Vicoo (#13453) üzenetére


Atus81
tag

Ha a leírtakon végigmentél, akkor az is lehet.
De miért csak a routerekkel csinálja? Ha a gép volt rákötve, akkor miért nem csinálta ezt?
Én tennék egy erőtlen kisérletet, a koax csati lecsavarására és kihúzására a modemből, majd vissza, hátha alapon...

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#13455) Vicoo válasza Atus81 (#13454) üzenetére


Vicoo
senior tag

Hát amióta megvan (kb 5 éve) azóta routerrel volt használva, csak az előző nagyon öreg és rossz volt,ezért cseréltem a TPLINKre,de már az előzőnél is voltak gondok( nem talált kapcsolatot, nem látta a kábelt stb) .

(#13456) Atus81 válasza Vicoo (#13455) üzenetére


Atus81
tag

Akkor a modem cseréje a következő feladat. Jobb ötletem nincs

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#13457) joecontra válasza lukxy1 (#13441) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

E kép szerint azt kapod, ami jár. A 6144/639 az azt jelenti, hogy az a linksebesség, vagy kapcsolódási sebesség. Ez a bruttó. A nettó vagyis a megvalósuló letöltési sebesség az ennek 83-85%-a, szóval helyben vagy, és a modem, amiről ezt a képet csináltad, az ADSL2+-on van.

Ami az értékeidet illeti, tényleg jók. 7 dB csillapítás az nevetségesen kevés, a 15 mega is vígan elfutkosna rajta. Viszont a magas adásszintet nem értem ilyen jó paraméterek mellett. Úgy tűnik, hogy már fáradt a modemed, és az a standard error sem egy jó jel.

5 megán talán nem lesz gondod ebből. Azonban, ha 15 megára adod a fejed, akkor a 360R lecserélése 321B-re erősen javasolt. De akkor is, ha az 5 megád elkezd szakadni, mert az nagy valószínűséggel a régi 360R-ed műve lesz.

Üdv,
J

(#13458) joecontra válasza #41133696 (#13443) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

A régi 360R nem igazán van jóban a 15 megával (tapasztalat), ezért én a helyedben mindenképpen szereznék egy fekete 360R-t, vagy egy 321B-t, ha szeretnél magadnak a jövőben egy csomó idegeskedést megspórolni.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#13459) Norbi27


Norbi27
aktív tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni a T-home-os ZTE nevű kínai vdsl csoda beállításához
Bármit állítok, netről sehogy sem érem el a gépemet. A ZTE-n engedélyeztem a 3389-es portot a 192.168.254-re (Ez a ZTE címe), de mégsem megy. A régi adsl modem+linksys router-el simán ment minden. A belső háló megy simán, de kintről semmi. A dinamikus dns-t természetesen beállítottam

Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném, már 3 napja ezzel szórakozok, de sehogy sem sikerül.

(#13460) #41133696 válasza joecontra (#13458) üzenetére


#41133696
törölt tag

Tervben van ;)

(#13461) JHONNY 79 válasza eszgé100 (#13438) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Köszi.Még valakinek esetleg véleménye,tapasztalata?

(#13462) Atus81 válasza Norbi27 (#13459) üzenetére


Atus81
tag

Sajnos nekem sem sikerült. Én egy webszervert üzemeltettem, de mivel nem tudtam megoldani, hogy kintről elérhető legyen, ezért kerestem egy tárhelyet a cuccosnak...
Azóta nem született megoldás ezek szerint.

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#13463) lukxy1 válasza joecontra (#13457) üzenetére


lukxy1
csendes tag

Azt tudtátok, hogy az ADSL félágas kábelen, vagyis egy éren is eldöcög?
Nálam nem volt meg a vonal árnyékszáma(50 volt), viszont az ADSL úgy, ahogy ment 5 helyett 3Megával.

(#13464) #41133696


#41133696
törölt tag

Ennek a modemnek kb itt van a maximuma :

(#13465) fero02 válasza lukxy1 (#13463) üzenetére


fero02
veterán

Egy érpár szükséges (az az 2 szál drót) szükséges a kapcsolathoz. A lakásba bejövő kábelben a piros és fehér szálakat szokás használni, lakáson belül pedig gyakorlatilag tökmind1, csak a fali konnektornál is úgy legyen kötve.

PVC kábel (vékony fehér) esetén szintén a piros,fehér szálakat használják, UTP esetén (újabb kiépítéseknél van ez) a narancs, narancs fehér szálakat illik felhasználni.

(#13466) Vicoo válasza Atus81 (#13456) üzenetére


Vicoo
senior tag

Na, lehet most már jó lesz, modemet kihúztam, újra betekertem a koaxot, stb, és most már egy ideje nem volt szakadás.

(#13467) Atus81 válasza Vicoo (#13466) üzenetére


Atus81
tag

:C

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#13468) Moretimer


Moretimer
aktív tag

Hello,

Megmondaná nekem valaki,hogy mit jelent a hiba kód 5 a tv képernyőjén?
Természetesen t-home tv,családi csomag.Jah és nemrég még jó volt.
Köszi.

Moretimer

(#13469) Keksz30


Keksz30
csendes tag

Sziasztok

Tavaly novemberig t-home-os kábelnetem volt és mellette iptvm,de mivel a kábeles net elég sokat vacakolt átváltottam adsl alap csomagra a netet.Decemberben összefutottam egy t-home-os szerelővel a lépcsőházban és azt mondta menne a családi csomag is nálam igaz maxon csak akkor ha nem megy a két tv.Ezzel nem így nem volt baj számomra és váltottam családira(15Mb/0.9Mb).Minden rendben is van/volt a sebességekkel ment minden maxon,de kb. egy hete nem tudok felfelé tölteni mert a kliensem azt írja hogy gond van a hálózati beállításommal .Persze minden beállítás a routerben maradt változatlan.Ha letölteni akarok akkor nem írja ezt és maxon jön lefelé de amint végzett kb. egy perc után már elő is jön a hiba.

A kérdésem az lenne hogy a t-home akadályozhatja valahogy a feltöltésem???

(#13470) fero02 válasza Keksz30 (#13469) üzenetére


fero02
veterán

Tudja. Kliens alatt gondolom a torrent kliens értetted. Legegyszerűbben úgy tudja korlátozni, ha azokat a tipikus portokat tiltja, ami szükséges a kliens működéséhez.

Ha tudod, h eddig mit használt, akkor ennek az oldalnak a segítségével megnézheted, h valóban az van-e, amit mondtam. Ha nem, akkor ezt olvasd el és meg fogod érteni, h miről beszéltem. ;)

(#13471) petike84


petike84
csendes tag

Fajlagosan a T-Home 15Mb és 25Mb ADSL csomagjai a legolcsóbbak, 260ft/Mb és 323ft/Mb.
A legdrágább fajlagosan a UPC (29-es körzet) 1Mb ADSL csomagja, 2600ft/Mb.
http://adslvaltas.blog.hu/2011/01/17/t_home_adsl_vs_invitel_adsl_vs_upc_adsl

(#13472) tomgabor


tomgabor
senior tag

Szisztok!
Ma megrendeltem a Digitális Családi kábel TV-t szerintetek van rá esély hogy a héten már nézhetem? (mert betegállományban vagyok) Kábelnet bent van, szóval STB+elosztó kell csak, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#13473) jilian


jilian
addikt

Heló

Az lehetséges , hogy a T-home letiltott nekem egy bizonyos oldalt? (torrent)
Másnak elérhető, nekem meg itthonról nem.

(#13474) w1ck3dS1ck válasza jilian (#13473) üzenetére


w1ck3dS1ck
csendes tag

Ha core ra gondolsz az nekem sem jön be :S

(#13475) dashed válasza jilian (#13473) üzenetére


dashed
senior tag

nem hinnem, ilynekor jon jol pl ez
http://www.downforeveryoneorjustme.com/

[ Szerkesztve ]

(#13476) #41133696 válasza petike84 (#13471) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :R

(#13477) jilian válasza dashed (#13475) üzenetére


jilian
addikt

:R :R

(#13478) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Nagyon úgy néz ki hogy az Invitelt lemondjuk és t-home kábelnet és telefon lesz. Az invitel mellett szól hogy stabil a net, nagyon-nagyon ritkán van vele gond. Viszont piszok drága és ez ennyi idő után elég volt. 15-ös vagy 25-ös kábelnet lenne.
Kérdésem hogy mennyire stabil ez a t-home-nál? Vagy ez nagyon területfüggő?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13479) kali válasza Winner_hun (#13478) üzenetére


kali
legenda

nagyban függ a területtől, valahol gyakran problémás, máshol meg tökéletes!

(#13480) Winner_hun válasza kali (#13479) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hurrá. Olyan esetleg van náluk hogy próbaidőszak?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13481) Winner_hun válasza Winner_hun (#13480) üzenetére


Winner_hun
félisten

Most nézem hogy van. Na utánaérdeklődök hogy hogy is van ez...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13482) #79621120


#79621120
törölt tag

Ez most hogy jött össze ? :D

(#13483) Gubek-Einste válasza #79621120 (#13482) üzenetére

Sz@r a speedtest, valós sebesség adatokhoz nézzél ftp letöltést.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13484) Keksz30 válasza fero02 (#13470) üzenetére


Keksz30
csendes tag

Köszi a segítséget
Néha még így is előjön a sárga háromszög de rövid idő után megjavul és megy normálisan,eddig legalábbis. :K
THX

(#13485) greeny7


greeny7
tag

Sziasztok!

Már írtam be, hogy sz@r volt az adsl-es 15M-es csomagom, pár napja visszakapcsolták 8-ra a maxot, mert a helyszíni vizsgálat során megállapították hogy nem bírja már a hálózat azt a sávszélt. Szakértői vél. folyamatban, ami alapján megreklamálom az eddigi különbözetet, ha maguktól nem írják jóvá és lemondom a francba. Viszont, bekötettem a kábelneten a 15M-et, kérdésem a következő. Jelenleg kábelre felszerelték a modemet , ha hazamegyek leszedném a routert az adsl modemről. Rögtön dughatom is rá a kábelnet modemre? Mit kell átállítani biztosan, hogy "működjön" a net? MAC címet tárol/regisztrál a kábelnet? Van emiatt bármi plusz teendőm?

előre is köszönöm a válaszokat, remélem mostmár stabil lesz a netem.

(#13486) cotag


cotag
senior tag

Iptv......

Most szeretnék iptv-t de nem tudom menne e nálam.

speedtest az 5megabites netemre 5.25mb írt, 27ms pingel.

Most van egy atomerőműves csomag a t-homnál, 10mb es nettel, 63.4.5 csatornával , telefonnal olcsóért...

Szerintetek menne???

(#13487) kali válasza greeny7 (#13485) üzenetére


kali
legenda

adsl = pppoe / kábelnet = dynamic ip

cotag; ügyfélszolgálat lakcímre megmondja!

[ Szerkesztve ]

(#13488) greeny7 válasza kali (#13487) üzenetére


greeny7
tag

köszi, ezek szerint nem lesz nagy mizéria... :)

(#13489) bluobluo


bluobluo
aktív tag

Üdv!
Én Dél-Borsodi vagyok és az lenne a kérdésem, hogy mennyire jó ez a T-Home tányéros tv?
Kábel tévéről váltanék parabolára, mert nálunk a tévé néhány csatornája hol jó, hol nem jó, így jobbnak látnánk váltani
A net és a kábeltévé egy szolgáltatótól jön, sajna a net maradna, mivel más netszolgáltatónak nincs lefedettsége :(
Ez van most
5200Ft a 2 megás net, és 3100 Ft a kábel tv most

[ Szerkesztve ]

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#13490) cotag válasza kali (#13487) üzenetére


cotag
senior tag

Köszi, megkérdezem :R

(#13491) Atus81


Atus81
tag

Hali.
Hogy legyen egy kis negatívumom is a T-vel kapcsolatban:
Tegnap este minden előzetes jel nélkül megálltak a tv-k, elment a net.
Gondoltam ki-be kapcsolom a HGW-t és megy majd minden tovább.
Sajnos a ZTE cucc nem akart életre kelni, hívtam a 1412-t és 2 perc gombnyomkodás után egy kellemes hangú hölgynek panaszolhattam az esetet. Segítőkész volt, de segíteni nem tudott. Ma 8:55-kor jött az sms, hogy xxxxx hibabejelentő alapján keresik a hibát.
12:15-kor csengett a telefonom, és kérdezte egy úr, hogy otthon tartózkodik-e valaki, mert megnézné HGW-t, mivel otthon voltam, így jött is 2 perc alatt, hozta az új ZTE masinát, és csere előtt megállapította, hogy ez meghalt. Nosza, kicserélte, felkonfigolta és azóta megy minden tovább.
Köszönöm

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#13492) kali válasza Atus81 (#13491) üzenetére


kali
legenda

bárcsak ez lenne a leghúzósabb negatívum a szolgáltatóval kapcsolatban, hogy egyik nap behal egy hardver, és másnap kicserélik... :)
sajnos sokkal pocsékabb történeteket is olvasni, ahol nem ilyen gyors és segítőkész a szolgáltató... :(((

(#13493) greeny7


greeny7
tag

Nekem sikeresen bekötötték a kábelnetet, ADSL modemről le is húztam a routert, kábelnet most hozza a maxokat mind le és feltöltésben, ez az ADSL szakadozása illetve 50-70%os teljesítménye után egyelőre felüdülés! :D

(#13494) bluobluo


bluobluo
aktív tag

#13489 erre valaki?

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#13495) korcsi válasza cotag (#13490) üzenetére


korcsi
veterán

Hali!

Ha esetleg megkötöd, kíváncsi lennék rá milyen sebességet állítanak be, mert én is megkötöttem már dec. 14-én de még mindig a régi a sebességem, vonali 8/512, ami elég távol van az ígért 10/512 IP sávszélességtől.
Tavalytól a kereskedelmi forgalomban már IP sávszélességet árultak, de nekem ugyanúgy 8/512 vonali volt a sebességem, a szerződésem is erre szólt. Most nincs meg a garantált sebességem se (4M) 2 tv streammel, így volt lehetőségem reklamálni, mert a szerződésben nem szerepel a tv melletti sávszélesség csökkenés.

Előre is köszi!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#13496) joey04 válasza joey04 (#10659) üzenetére


joey04
titán

Eltelt szűk egy év, de írd és mond, egyszer nem szakadt meg a netem, és amikor belehúztam, szépen hozta mindig a sebességet! :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13497) Teodor78


Teodor78
csendes tag

Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni. Ip tv-t és vdsl netet meg telefont rendeltem a T-hometol . Olyan kérdésem lenne ,ha merevlemezes beltérit használok igaz e ,hogy felveszek a tv-böl valami adás ,akkor közbe nem tudok más tv müsort nézni?
Köszi.

(#13498) rii


rii
nagyúr

hello

tud olyat a t-home-os stb, hogy beállítok egy 4 ór múlva lezdődő músort, és 4 óra múlva odavált, nehogy elfelejtsem?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13499) kali válasza Teodor78 (#13497) üzenetére


kali
legenda

nem, nem igaz, egy adott műsor felvétele közben tudsz másikat nézni!

(#13500) alit válasza Teodor78 (#13497) üzenetére


alit
tag

VDSL
1. 1 db STB-t rendelsz, akkor 2db SD streamed van.
2. 2 db STB-t rendelsz, akkor 2db SD streamed van.
3. 3 db STB-t rendelsz, akkor 3db SD streamed van.
4. 1 db STB-t rendelsz, és HD csomagot, akkor 2db SD és 1 HD streamed van.
5. 2 db STB-t rendelsz, és HD csomagot, akkor 2db SD és 1 HD streamed van.
6. 3 db STB-t rendelsz, és HD csomagot, akkor 2db SD és 1 HD streamed van.
Azt, hogy streammel mit csinálsz azt te döntöd el.
Pl: 3 streamed van abból egyet nézel, akkor akár kettőt felvehetsz.
Vagy kettőt nézel már csak egy felvételre van lehetőséged ugyan abban az időben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.