Hirdetés
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Harmincegyedik rész
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot - update lent!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Xiaomi Mi Band 2: A karkötő visszatér
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- eBay-es kütyük kis pénzért
-
10100 - 10001
102296 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 11901 11900 - 11801 11800 - 11701 11700 - 11601 11600 - 11501 11500 - 11401 11400 - 11301 11300 - 11201 11200 - 11101 11100 - 11001 11000 - 10901 10900 - 10801 10800 - 10701 10700 - 10601 10600 - 10501 10500 - 10401 10400 - 10301 10300 - 10201 10200 - 10101 10100 - 10001 10000 - 9901 9900 - 9801 9800 - 9701 9700 - 9601 9600 - 9501 9500 - 9401 9400 - 9301 9300 - 9201 9200 - 9101 9100 - 9001 9000 - 8901 8900 - 8801 8800 - 8701 8700 - 8601 8600 - 8501 8500 - 8401 8400 - 8301 8300 - 8201 8200 - 8101 8100 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Attix82
addikt
-
tajcsi
őstag
-
Attix82
addikt
-
tajcsi
őstag
-
finest
addikt
-
maláj
addikt
-
pmheros
őstag
Azért az S4 Audi látványnak is szép.

Mellesleg Magyarországra minek S4 Audi, hol használja ki? Pirotól pirog gyorsulni 50km/h sebességhatár mellett, vagy az autópálya 130-asánál? Ha akarja, a Buzukival is lealázza a jó népet.
Majd 40 év múlva rak rá egy OT-s rendszámot és busás haszonnal túlad rajta.
"Mellesleg Magyarországra minek S4 Audi, hol használja ki?"
-bárhol ahol van plázacica. (ilyennel farok nem marad szárazon ) -
tajcsi
őstag
Rózsaszínű gay-es ing merre található ?

-
FoxiestFox
félisten
haaaat, alapvetoen az ms hozzaallasaval van baj mobil es tabletfronton is
a legjobb tabletrendszer IMHO valami khiméra lenne a maemo5-ből meg a harmattanból
de ugye a microsoft báb ott elintézte a dolgokat.alapvetően nekem amelyek tetszenek az az asus eee slider modellek, de azok meg tizcolosak
ha lenne beloluk hetes akkor lehet lecserelnemigen, a harmattant pl én is sajnálom, nyugodtan futhatott volna párhuzamosan a wp-vel és a symbiannal is
-
madstunt
addikt
értem

nekem az Android nem igazán tetszik, az ICS-sel pedig még nincs tapasztalatom
a win8 viszont tableten még érdekes is lehet, ha összedobnak valamit, ami addig bírja akkuval, mint pl egy ipad 2haaaat, alapvetoen az ms hozzaallasaval van baj mobil es tabletfronton is
a legjobb tabletrendszer IMHO valami khiméra lenne a maemo5-ből meg a harmattanból
de ugye a microsoft báb ott elintézte a dolgokat.alapvetően nekem amelyek tetszenek az az asus eee slider modellek, de azok meg tizcolosak
ha lenne beloluk hetes akkor lehet lecserelnem -
FoxiestFox
félisten
áh, azt az egyet nem lehet

csak arról van szó, nekem a használati szokásaimhoz okostelefon helyett sokkal jobb egy 7 colos tablet (most jelenleg egy p1000-es elsó generációs galaxy tabom van, amíg nem lesz valami értelmes váltási lehetőség, de annyira balherék a gyártók (hozzáteszem a samsung is) hogy sajna nincs, és előreláthatólag nem is lesz egyhamar
)
az viszont tény hogy maemo5 után az ICS-ig elég hulladék a multitask, szerencsére ott már jó lesz de addig rohadtul hiányzik. akárcsak a pöpec hw billentyűzetRhino: PÜ
értem

nekem az Android nem igazán tetszik, az ICS-sel pedig még nincs tapasztalatom
a win8 viszont tableten még érdekes is lehet, ha összedobnak valamit, ami addig bírja akkuval, mint pl egy ipad 2 -
Rick4
félisten
-
Rick4
félisten
Ott is sokat dobna szerintem. Ott a CPU lesz a gyenge láncszem, de a mindennapokban megszünne a HDD töltögetés az biztos.
Engem a 14s-os Win7 boot és az 1-2s-os excell/word/pdf fileok megnyitásának ideje győzött meg.

Figyelni kell, hogy a chipset tudjon AHCI támogatást. Mert az SSD állagmegőrző funkciók csak úgy működnek (TRIM).
Figyelni kell, hogy a chipset tudjon AHCI támogatást. Mert az SSD állagmegőrző funkciók csak úgy működnek (TRIM).
Nekem egy olyan olyan SSD-m van, ahol nem kell az ACHI, mert van helyette garbage collection funkció, itt magától is tudja az SSD a dolgát, ha XP-t teszel rá, akkor is működik rendesen.
-
Rolly
veterán
ha 50 gigán elvagy a netbookon akkor jó lehet a 64 gigás ssd
tényleg más a fillingje...Mikor először cseréltem a notebookban hhd-t ssd-re akkor azt mondtam, hogy most már nincs lelke a gépemnek mert nem zümmög ... tök fura volt, hogy nem éreztem, hogy működik ... de meg lehet szokni

-
madstunt
addikt
meguntad?
áh, azt az egyet nem lehet

csak arról van szó, nekem a használati szokásaimhoz okostelefon helyett sokkal jobb egy 7 colos tablet (most jelenleg egy p1000-es elsó generációs galaxy tabom van, amíg nem lesz valami értelmes váltási lehetőség, de annyira balherék a gyártók (hozzáteszem a samsung is) hogy sajna nincs, és előreláthatólag nem is lesz egyhamar
)
az viszont tény hogy maemo5 után az ICS-ig elég hulladék a multitask, szerencsére ott már jó lesz de addig rohadtul hiányzik. akárcsak a pöpec hw billentyűzetRhino: PÜ
-
madstunt
addikt
Azért az S4 Audi látványnak is szép.

Mellesleg Magyarországra minek S4 Audi, hol használja ki? Pirotól pirog gyorsulni 50km/h sebességhatár mellett, vagy az autópálya 130-asánál? Ha akarja, a Buzukival is lealázza a jó népet.
Majd 40 év múlva rak rá egy OT-s rendszámot és busás haszonnal túlad rajta.
egyre több itthon is a track day, azokon ki lehet használni

-
bolcsodal
addikt
Ott is sokat dobna szerintem. Ott a CPU lesz a gyenge láncszem, de a mindennapokban megszünne a HDD töltögetés az biztos.
Engem a 14s-os Win7 boot és az 1-2s-os excell/word/pdf fileok megnyitásának ideje győzött meg.

Figyelni kell, hogy a chipset tudjon AHCI támogatást. Mert az SSD állagmegőrző funkciók csak úgy működnek (TRIM).
-
maláj
addikt
-
SirRasor
addikt
-
bolcsodal
addikt
-
Rhino666
addikt
Airwalk iPhone 4S fehér gumi tok (új, bontatlan) 1k
Vodafone 246 (függő, használt, hibátlan) 2k
Sony Webbie HD MP-1 kézikamera (kishibás) 15k
Logitech Performance Mouse MX (2 éves, lejárt gari) 13k
Gigabyte PCI 54Mbps WiFi kártya GN-WP01GS (haszált, hibátlan) 2k -
ebegab92
senior tag
Úgy értettem, hogy az AD a Wear leveling count SMART ID-ja, mint ahogy a Power-on hours ID-ja a 09.
Tehát AD -> Wear leveling count=42, 09 -> Power-on hours=3064. Amúgy Crystal-lal nézem én is.Mellesleg kár aggódni.
Biztos
Nekem most még tökéletesen megfelel egy mezei HDD. 
-
Frenky89
addikt
Úgy értettem, hogy az AD a Wear leveling count SMART ID-ja, mint ahogy a Power-on hours ID-ja a 09.
Tehát AD -> Wear leveling count=42, 09 -> Power-on hours=3064. Amúgy Crystal-lal nézem én is.Mellesleg kár aggódni.
-
SirRasor
addikt
A tiédre írtam. Az enyém 6-on áll, a tiéd meg 173-on. a 42-vel valamit elszámoltál (hex->dec)

-
Rolly
veterán
-
maláj
addikt
-
Syl
nagyúr
-
maláj
addikt
-
finest
addikt
-
maláj
addikt
nekem + nincs SSD-ém mert mindig másra elköltöm az árát

-
finest
addikt
Sajnos nem ugyanolyan. Minél nagyobb a HDD..izé SSD, annál kevésbé kell foglalkozni a wear levelinggel, mert van bőven hely, és sokkal könnyebb több helyet hagyni. Mivel nem vagyok milliomos (ellentétben a példáddal), ezért nem 512 GB-osat vettem, csak 64-eset. Ha 512-esem lenne, akkor meg se fordult volna a fejemben bármit is állítgatni.
Másrészt meg annyira nem toltam ki magammal, mert a nyers programokat erre telepítettem, szóval az indulási idejüket alig befolyásolja valami. Egyedül azt rontottam el, hogy ruszki programmal az users mappát áthelyeztem HDD-re, és egyrészt nem teljes lett az átrakás, mert nem tökéletes a program, (de ami sokkal nagyobb gond) másrészt nem lehet visszacsinálni. Emiatt azért itt-ott winen belül lehet érezni, hogy megakad, úgyhogy holnap újrateszem a wint, és nem állítok semmin. Esetleg a böngészési előzményeket átteszem a...neeem, ebbe a hibába estem eleinte is. "Csak ezt átteszem, semmi több. Na meg esetleg ezt...meeg még ezt.." és így jutottam el a ruszki programig is

Én a saját SSD-émen felhagytam a SMART figyeléssel, mindent direktbe kap, ahogy kell. Munkaóra: 50 nap, total host writes 775GB. Samsung SSD 830 128GB.
-
Frenky89
addikt
AD az 173 elvileg, ami nagyon sok. Az enyém most 6-on áll 2936 óra után
..de mivel nézed? CrystalDiskInfo normálisan kiírja.Na most akkor 173 elvileg, vagy 6 gyakorlatilag?
Nálam AD=42 3062 óra után, úgy hogy a töredezettség mentesítő van letiltva, meg a lapozófájl átrakva HDD-re - ami 8GB RAM mellett számomra nem észrevehető.
-
macilaci78
nagyúr
Ez kb olyan mint egy srác akit ismerek. Van egy S4-es Audija. Vatta új, széttuningolva. 800Le. Della van bőven benyára. De nem használja. Csak a garázsban áll az NSX2000 mellett. Elő sem veszi őket. Helyette a Wagon R+ -al jár.
Minek vetted meg, ha nem használod és nem leled benne örömöd?

Azért az S4 Audi látványnak is szép.

Mellesleg Magyarországra minek S4 Audi, hol használja ki? Pirotól pirog gyorsulni 50km/h sebességhatár mellett, vagy az autópálya 130-asánál? Ha akarja, a Buzukival is lealázza a jó népet.
Majd 40 év múlva rak rá egy OT-s rendszámot és busás haszonnal túlad rajta.
-
ebegab92
senior tag
Még mindig keresek AM3-as Athlon II X2 vagy X3 processzort.Sempron csak akkor érdekel,ha kétmagosítható

-
johnny82
őstag
Hali!
Legalább 64 gigás ssd-t keresek, lehetőleg garisat. Akinek van eladó, küldjön PM-et.
Üdv!
-
SirRasor
addikt
-
SirRasor
addikt
Ez kb olyan mint egy srác akit ismerek. Van egy S4-es Audija. Vatta új, széttuningolva. 800Le. Della van bőven benyára. De nem használja. Csak a garázsban áll az NSX2000 mellett. Elő sem veszi őket. Helyette a Wagon R+ -al jár.
Minek vetted meg, ha nem használod és nem leled benne örömöd?

Sajnos nem ugyanolyan. Minél nagyobb a HDD..izé SSD, annál kevésbé kell foglalkozni a wear levelinggel, mert van bőven hely, és sokkal könnyebb több helyet hagyni. Mivel nem vagyok milliomos (ellentétben a példáddal), ezért nem 512 GB-osat vettem, csak 64-eset. Ha 512-esem lenne, akkor meg se fordult volna a fejemben bármit is állítgatni.
Másrészt meg annyira nem toltam ki magammal, mert a nyers programokat erre telepítettem, szóval az indulási idejüket alig befolyásolja valami. Egyedül azt rontottam el, hogy ruszki programmal az users mappát áthelyeztem HDD-re, és egyrészt nem teljes lett az átrakás, mert nem tökéletes a program, (de ami sokkal nagyobb gond) másrészt nem lehet visszacsinálni. Emiatt azért itt-ott winen belül lehet érezni, hogy megakad, úgyhogy holnap újrateszem a wint, és nem állítok semmin. Esetleg a böngészési előzményeket átteszem a...neeem, ebbe a hibába estem eleinte is. "Csak ezt átteszem, semmi több. Na meg esetleg ezt...meeg még ezt.." és így jutottam el a ruszki programig is

-
Frenky89
addikt
Egy kis off:
9 hónapja vagyok boldog tulajdonosa egy 64 gb-os Crucial M4 SSD-nek.
Sokan írták, hogy fölösleges babusgatni, de azért kíváncsi voltam mit lehet belőle kihozni, ezért a win7-et széttweakeltem, hogy minél kevesebb írás történjen.Eredmény: hátralevő élet a jelenlegi használat mellett ~375 év

Power on hours (09), Wear leveling count (AD)?
-
pschio
őstag
Egy kis off:
9 hónapja vagyok boldog tulajdonosa egy 64 gb-os Crucial M4 SSD-nek.
Sokan írták, hogy fölösleges babusgatni, de azért kíváncsi voltam mit lehet belőle kihozni, ezért a win7-et széttweakeltem, hogy minél kevesebb írás történjen.Eredmény: hátralevő élet a jelenlegi használat mellett ~375 év

Ez kb olyan mint egy srác akit ismerek. Van egy S4-es Audija. Vatta új, széttuningolva. 800Le. Della van bőven benyára. De nem használja. Csak a garázsban áll az NSX2000 mellett. Elő sem veszi őket. Helyette a Wagon R+ -al jár.
Minek vetted meg, ha nem használod és nem leled benne örömöd?

-
LordVader80
őstag
Egy kis off:
9 hónapja vagyok boldog tulajdonosa egy 64 gb-os Crucial M4 SSD-nek.
Sokan írták, hogy fölösleges babusgatni, de azért kíváncsi voltam mit lehet belőle kihozni, ezért a win7-et széttweakeltem, hogy minél kevesebb írás történjen.Eredmény: hátralevő élet a jelenlegi használat mellett ~375 év


-
SirRasor
addikt
Egy kis off:
9 hónapja vagyok boldog tulajdonosa egy 64 gb-os Crucial M4 SSD-nek.
Sokan írták, hogy fölösleges babusgatni, de azért kíváncsi voltam mit lehet belőle kihozni, ezért a win7-et széttweakeltem, hogy minél kevesebb írás történjen.Eredmény: hátralevő élet a jelenlegi használat mellett ~375 év

-
FoxiestFox
félisten
-
madstunt
addikt
neked megvan meg az N900? ^.^
igen. de valszeg odaadom ingyen-bérmentve egy nagyon jó barátomnak. azzal csak kinyírom ha áll a fiókban
-
FoxiestFox
félisten
-
madstunt
addikt
-
madstunt
addikt
Skacok!
Reészvételi szándék felmérés:

Jövő hónapban egy PH! találkozó lenne a Gringos Étteremben 1-2 sör társaságában!
Kinek van hozzá hajlandósága? Priviben egy részt vennék üziben jelezze szándékát, aki...
Ha 2012.03.31ig 15nél több agyament jelentkezik, akkor én állom a sajttálat, max asztalonként 2 db-ot!

Tervezett témák:
1. PHP tanulás kezdeti nehézségei!
2. A hardverem elavult, van megoldás?
3. Modding, azaz gyerekes felnőtt játékok.
4. Mitől érzem magam boldognak? (szoftver vs. hardver) Meddig tart a mámor?
5. Szeged számtek árai, érdemes itt vásárolni? Vendég előadónk: boba. (vele majd később egyeztetek!
)
6. Sör vagy bor?Szponzorok: sajttálon kívül, mindenki maga!

\o.
-
macilaci78
nagyúr
engem is lehet, hogy erdekel, majd figyelem az esemenyek alakulasat

szerintem programok koze felveheto egymas telefonjainak megkukkantasa, hatha vannak ritka es erdekes darabok nalatok is
Samsung M620.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
De a ritkaságok kategóriájába nevezném még az LG GD102-őm is.
-
FoxiestFox
félisten
-
Rolly
veterán
engem is lehet, hogy erdekel, majd figyelem az esemenyek alakulasat

szerintem programok koze felveheto egymas telefonjainak megkukkantasa, hatha vannak ritka es erdekes darabok nalatok is
wp7 elég ritka?

-
FoxiestFox
félisten
Skacok!
Reészvételi szándék felmérés:

Jövő hónapban egy PH! találkozó lenne a Gringos Étteremben 1-2 sör társaságában!
Kinek van hozzá hajlandósága? Priviben egy részt vennék üziben jelezze szándékát, aki...
Ha 2012.03.31ig 15nél több agyament jelentkezik, akkor én állom a sajttálat, max asztalonként 2 db-ot!

Tervezett témák:
1. PHP tanulás kezdeti nehézségei!
2. A hardverem elavult, van megoldás?
3. Modding, azaz gyerekes felnőtt játékok.
4. Mitől érzem magam boldognak? (szoftver vs. hardver) Meddig tart a mámor?
5. Szeged számtek árai, érdemes itt vásárolni? Vendég előadónk: boba. (vele majd később egyeztetek!
)
6. Sör vagy bor?Szponzorok: sajttálon kívül, mindenki maga!

engem is lehet, hogy erdekel, majd figyelem az esemenyek alakulasat

szerintem programok koze felveheto egymas telefonjainak megkukkantasa, hatha vannak ritka es erdekes darabok nalatok is
-
macilaci78
nagyúr
Skacok!
Reészvételi szándék felmérés:

Jövő hónapban egy PH! találkozó lenne a Gringos Étteremben 1-2 sör társaságában!
Kinek van hozzá hajlandósága? Priviben egy részt vennék üziben jelezze szándékát, aki...
Ha 2012.03.31ig 15nél több agyament jelentkezik, akkor én állom a sajttálat, max asztalonként 2 db-ot!

Tervezett témák:
1. PHP tanulás kezdeti nehézségei!
2. A hardverem elavult, van megoldás?
3. Modding, azaz gyerekes felnőtt játékok.
4. Mitől érzem magam boldognak? (szoftver vs. hardver) Meddig tart a mámor?
5. Szeged számtek árai, érdemes itt vásárolni? Vendég előadónk: boba. (vele majd később egyeztetek!
)
6. Sör vagy bor?Szponzorok: sajttálon kívül, mindenki maga!

Na végre! Hátha lesz belőle valami!
Van neki saját topikja, bár az nincs "lelakva".
Mikori időpontot jelölnék meg? Hétvége, vagy hétköznap?
-
Rolly
veterán
Skacok!
Reészvételi szándék felmérés:

Jövő hónapban egy PH! találkozó lenne a Gringos Étteremben 1-2 sör társaságában!
Kinek van hozzá hajlandósága? Priviben egy részt vennék üziben jelezze szándékát, aki...
Ha 2012.03.31ig 15nél több agyament jelentkezik, akkor én állom a sajttálat, max asztalonként 2 db-ot!

Tervezett témák:
1. PHP tanulás kezdeti nehézségei!
2. A hardverem elavult, van megoldás?
3. Modding, azaz gyerekes felnőtt játékok.
4. Mitől érzem magam boldognak? (szoftver vs. hardver) Meddig tart a mámor?
5. Szeged számtek árai, érdemes itt vásárolni? Vendég előadónk: boba. (vele majd később egyeztetek!
)
6. Sör vagy bor?Szponzorok: sajttálon kívül, mindenki maga!

esetleg ha az időpont jó lesz akkor lehet benézek, a hely szimpatikus nekem, de nem biztos, hogy egy ph talira
jó hely -
lorcsi
veterán
Skacok!
Reészvételi szándék felmérés:

Jövő hónapban egy PH! találkozó lenne a Gringos Étteremben 1-2 sör társaságában!
Kinek van hozzá hajlandósága? Priviben egy részt vennék üziben jelezze szándékát, aki...
Ha 2012.03.31ig 15nél több agyament jelentkezik, akkor én állom a sajttálat, max asztalonként 2 db-ot!

Tervezett témák:
1. PHP tanulás kezdeti nehézségei!
2. A hardverem elavult, van megoldás?
3. Modding, azaz gyerekes felnőtt játékok.
4. Mitől érzem magam boldognak? (szoftver vs. hardver) Meddig tart a mámor?
5. Szeged számtek árai, érdemes itt vásárolni? Vendég előadónk: boba. (vele majd később egyeztetek!
)
6. Sör vagy bor?Szponzorok: sajttálon kívül, mindenki maga!

aztamindenségit !
engem még a helyiek közül úgysem sokan ismertek...úgyhogy, ha valami extra fontos program nem jön közbe ott leszek -
ent
őstag
Skacok!
Reészvételi szándék felmérés:

Jövő hónapban egy PH! találkozó lenne a Gringos Étteremben 1-2 sör társaságában!
Kinek van hozzá hajlandósága? Priviben egy részt vennék üziben jelezze szándékát, aki...
Ha 2012.03.31ig 15nél több agyament jelentkezik, akkor én állom a sajttálat, max asztalonként 2 db-ot!

Tervezett témák:
1. PHP tanulás kezdeti nehézségei!
2. A hardverem elavult, van megoldás?
3. Modding, azaz gyerekes felnőtt játékok.
4. Mitől érzem magam boldognak? (szoftver vs. hardver) Meddig tart a mámor?
5. Szeged számtek árai, érdemes itt vásárolni? Vendég előadónk: boba. (vele majd később egyeztetek!
)
6. Sör vagy bor?Szponzorok: sajttálon kívül, mindenki maga!

-
maláj
addikt
-
LÁZ
addikt
-
Gergello
addikt
-
maláj
addikt
ismertek -e megbízható érsebészt kicsiny városunkban ?

szerk: mondom megbízható (nehogy elq*jon valamit bennem
) -
macilaci78
nagyúr
Az itt a baj, hogy sokan úgy mennek ki , hogy huh 1 millát keres meg fél millát...de effektíve az ottani élethez képest olyan mint itthon.
Részben szerencsések vagyunk, persze aki ki tudja használni és külföldre dolgozik..és itt meg úgy élhet mint egy király, de kint csak az alsó réteget érintene.
Ott is lehet feljebb kúszni, de idő, türelem kérdése. És fontos, hogy kint is elismert végzettséged legyen, na meg kifogástalan nyelvtudásod.
-
Syl
nagyúr
Érdemes elolvasni Tildy írásait, nagyon tanulságos. Nem egyszer számszerűsítette is a pénzügyeiket.
-
Rolly
veterán
Többet keres, többet költ, de több is marad(hat).
Csak mindenki abból az utópisztikus állapotból indul ki, hogy mindkét fél talál munkát 4-500k bruttóért.
Mi van akkor, ha csak az egyik tud elhelyezkedni mondjuk 5-6 hónapig és az is csak mosogatni?programozó ismerősék ugye amikor kimentek londonba a srác 700.000-et kapott a párja meg majd 1 évig nem talált munkát... aztán meg talált 300 körliért valamit ... tehát végülis tényleg kerestek 1 milliót ... itthon előtte meg olyan 400 körül kerestek ketten. Kint ami drágább az a szolgáltatások: albérlet, fodrász, kozmetikus ..., kaja tényleg csak minimálisan drágább és jobb minőségű ... ruha jóval olcsóbb mint itt (mondjuk emberi méretet pl xl-es poló találni kb lehetetlen vagy az már drága
ami van ...)Tehát mikor itthon éltek akkor lakásra elment kb 80-90.000 ft a 400.000 Ftból
Most meg az 1 misiből megy el 400 körül a lakásra ... a maradék 600-ból szerintem max 400.000-et félre tudnak tenni de ha az egyiküknek nem lenne munkája akkor már szarabbul élnének, mint itthon ...Másik ismerősék kint vettek kocsit 8.8 misiért átszámítva ... olyat ami itthon 4 millió... ja ez dánia... de pl itthonról mennek minden évben nyaralni mert innen a nyaralás olcsóbb
hazajönnek 1 hónapra ... két hétre elmennek valahova nyaralni 
-
Attix82
addikt
Többet keres, többet költ, de több is marad(hat).
Csak mindenki abból az utópisztikus állapotból indul ki, hogy mindkét fél talál munkát 4-500k bruttóért.
Mi van akkor, ha csak az egyik tud elhelyezkedni mondjuk 5-6 hónapig és az is csak mosogatni?Az itt a baj, hogy sokan úgy mennek ki , hogy huh 1 millát keres meg fél millát...de effektíve az ottani élethez képest olyan mint itthon.
Részben szerencsések vagyunk, persze aki ki tudja használni és külföldre dolgozik..és itt meg úgy élhet mint egy király, de kint csak az alsó réteget érintene.
-
macilaci78
nagyúr
Többet keres, többet költ, de több is marad(hat).
Csak mindenki abból az utópisztikus állapotból indul ki, hogy mindkét fél talál munkát 4-500k bruttóért.
Mi van akkor, ha csak az egyik tud elhelyezkedni mondjuk 5-6 hónapig és az is csak mosogatni? -
Attix82
addikt
Ha te mondod....sajnos vannak más tapasztalatok is, nem is kevés.
Itt is meg lehet mindened, ezt hívják hitelnek...mert MOn ez a menő. Kint is sok a hitelező / bérlő, majd idővel kiderül mennyire is érte meg.
-
fradi81
veterán
-
Attix82
addikt
-
fradi81
veterán
-
Attix82
addikt
Egy átlagember keres itt 80-at kint meg 4-500ezret, ha ketten vannak, akkor havi 1 milla bevételből simán kipengetik az albérlet díját, elég sok megmarad nekik, amit félre tudnak rakni és közben mindenük megvan. Szóval aki tud az nyugodtan kimehet, fényévekkel jobb lesz az életszínvonala mint itt.
Hiába keres ha az élet is drágább...ezt kell megérteni. Ki van ez találva.
-
fradi81
veterán
Legjobb kintre dolgozni, és itt maradni itt költeni, itt minden olcsóbb a kintihez képest. De az , hogy kimenni ott dolgozni, ott élni, az se jobb, mert ugyan úgy költesz csak többet. (Lehet számokkal dobálozni, de az élet is drágább kint)
+ szerintetek miért van ennyi külföldi a Balatonnál? (rengeteg Német (gyerek) )....a csórók ide küldetik 3 hónapra egész nyárra...olcsón itt vannak. DE nekünk meg drága.
Egy átlagember keres itt 80-at kint meg 4-500ezret, ha ketten vannak, akkor havi 1 milla bevételből simán kipengetik az albérlet díját, elég sok megmarad nekik, amit félre tudnak rakni és közben mindenük megvan. Szóval aki tud az nyugodtan kimehet, fényévekkel jobb lesz az életszínvonala mint itt.
-
Attix82
addikt
Legjobb kintre dolgozni, és itt maradni itt költeni, itt minden olcsóbb a kintihez képest. De az , hogy kimenni ott dolgozni, ott élni, az se jobb, mert ugyan úgy költesz csak többet. (Lehet számokkal dobálozni, de az élet is drágább kint)
+ szerintetek miért van ennyi külföldi a Balatonnál? (rengeteg Német (gyerek) )....a csórók ide küldetik 3 hónapra egész nyárra...olcsón itt vannak. DE nekünk meg drága.
-
Rolly
veterán
Pontosabban a gyerekek menjenek ki a nyugdíjas szüleikkel...

Én pont azt mondom, hogy a szülőknek nem biztos, hogy megéri kimenni...
#10027: mi is most nyitunk nyugatra

-
Inv1sus
addikt
Ez csak egy példa:
angliában van egy ismerősöm napi 12-14 órát dolgozik hétvégén is és keres 450-500 ezer forint körül ... ha itthon valaki8 órára kap 100.000 Ft-ot akkor ezért 168 órát dolgozik. Kint meg az 500.000 Ft-ért kb 400 órát, tehát ha itthon dolgozna ennyit akkor 240.000 Ft körül keresne ...
tehát tény, hogy kint kb 2x-es béreket kapnak a magyarok itthonihoz képest ... (amúgy mikor néztem kint állásokat programozóként, akkor egy külföldi programozó kicsit több mint fele annyit kap kint mintha angol lenne
)Közlekedés (tömeg), lakás tuti duplája mint itthon (ha csak a duplája), rezsi kb azonos, kocsi kb 20-30%-kal több...
megj.: voltam már Németországban, Angliában, Szlovákiában, Csehországban McDonald-ban és mindenhol drágább volt mint itthon
... mikor itthon egy menü kb 1100-1200 volt akkor németben 1700-1800 ft átszámolva ... persze ott többet keresnek de mint "kiránduló" engem az nem vígasztalt 
Úgy éri meg neked is meg a munkáltatónak is, ha itt élsz és külföldre dolgozol távmunkában. A munkáltatónak kevesebbet kell fizetni, te viszont többet kapsz + olcsó lesz itt élni.
Csak a gyér angol tudásom miatt kicsit szűkek a lehetőségek.
-
macilaci78
nagyúr
-
Rolly
veterán
Egyébként furcsa, de itthon úgy veszem észre, hogy eltűnt a középosztály. Vannak a gazdagok (van néhány ismerősöm, nem képesek 100ezrekben gondolkodni, milliók, 10milliók a kulcsszavak), meg vannak a szegények, akik alig képesek, vagy nem is képesek a havi költségeiket kinyögni. Csak ezt nem tudom, hogy a gazdagok mivel foglalkozhatnak, de gondolom semmi becsületessel.

Ilyesmit tapasztalok én is bár pár ismerősöm van akik éves szinten 1,5-2 milliós megtakarítást tudnak összehozni ..., úgy hogy közben élnek is ... és közben akciós narancsot vesznek

-
ShadowX
őstag
Egyébként furcsa, de itthon úgy veszem észre, hogy eltűnt a középosztály. Vannak a gazdagok (van néhány ismerősöm, nem képesek 100ezrekben gondolkodni, milliók, 10milliók a kulcsszavak), meg vannak a szegények, akik alig képesek, vagy nem is képesek a havi költségeiket kinyögni. Csak ezt nem tudom, hogy a gazdagok mivel foglalkozhatnak, de gondolom semmi becsületessel.

-
Rolly
veterán
In January 2011, according to the latest Eurostat data, monthly minimum wage rates ranged from €1,758 in Luxembourg to €123 in Bulgaria - more than a 14-fold difference. At €1,139, the UK's minimum wage was the EU's sixth highest.
Ez alapján Luxemburgba érdemes költözni
... Angliában (ez mondjuk még tavalyi adat): 333000 Ft asszem most 353000 Ft körül van (gondolom ez bruttó) ... Magyarországon meg 93000 Ft - tehát jelentős a különbségBulgária viszont durva: €123 - 36000 Ft
-
Syl
nagyúr
-
Rolly
veterán
Magyarországon nagyon jól meg lehet élni
, csak ki kell találni mi az amire a többségnek (kisebbségnek) szüksége van és nem tudja ellopni,így meg kell vennie 
-
Rolly
veterán
én úgy értelmeztem, hogy nem arányaiban a fizetésekhez képest olcsóbb a közlekedés, hanem ft-ra átváltott összegben
ki így értelmezi, ki úgy, ezért szép a magyar nyelv ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Ez csak egy példa:
angliában van egy ismerősöm napi 12-14 órát dolgozik hétvégén is és keres 450-500 ezer forint körül ... ha itthon valaki8 órára kap 100.000 Ft-ot akkor ezért 168 órát dolgozik. Kint meg az 500.000 Ft-ért kb 400 órát, tehát ha itthon dolgozna ennyit akkor 240.000 Ft körül keresne ...
tehát tény, hogy kint kb 2x-es béreket kapnak a magyarok itthonihoz képest ... (amúgy mikor néztem kint állásokat programozóként, akkor egy külföldi programozó kicsit több mint fele annyit kap kint mintha angol lenne
)Közlekedés (tömeg), lakás tuti duplája mint itthon (ha csak a duplája), rezsi kb azonos, kocsi kb 20-30%-kal több...
megj.: voltam már Németországban, Angliában, Szlovákiában, Csehországban McDonald-ban és mindenhol drágább volt mint itthon
... mikor itthon egy menü kb 1100-1200 volt akkor németben 1700-1800 ft átszámolva ... persze ott többet keresnek de mint "kiránduló" engem az nem vígasztalt 
-
Rolly
veterán
-
LordVader80
őstag
"liter gázolajat átlagosan 1,467 fontért (515 forint) kínálnak a brit töltőállomások"
És? Ott 3x ennyi az átlagkereset, tehát lefordítva ott ez olyan, mintha 50-100 forint lenne..CSorBA Aztaqvaistenitmár milyen zene ez
De nem rossz, kell ez a hozzáállás a sok fiatalnak, akik majd mennek a gyárba 12 órázni szalag mellé minimálbér feléért.Megőrült a világ.
én úgy értelmeztem, hogy nem arányaiban a fizetésekhez képest olcsóbb a közlekedés, hanem ft-ra átváltott összegben
ki így értelmezi, ki úgy, ezért szép a magyar nyelv ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
ShadowX
őstag
"liter gázolajat átlagosan 1,467 fontért (515 forint) kínálnak a brit töltőállomások"
És? Ott 3x ennyi az átlagkereset, tehát lefordítva ott ez olyan, mintha 50-100 forint lenne..CSorBA Aztaqvaistenitmár milyen zene ez
De nem rossz, kell ez a hozzáállás a sok fiatalnak, akik majd mennek a gyárba 12 órázni szalag mellé minimálbér feléért.Megőrült a világ.
Én már ott kikapcsoltam, amikor beletekertem és 45 mp-nél még semmi zene nem volt.
Mellesleg ez még gyönyörű zene egynémelyik idiótasághoz képest. Se ritmus bennük, se zenére éneklés. Mintha beszélnél simán, és aláraknak valami zenét. -
SirRasor
addikt
"liter gázolajat átlagosan 1,467 fontért (515 forint) kínálnak a brit töltőállomások"
És? Ott 3x ennyi az átlagkereset, tehát lefordítva ott ez olyan, mintha 50-100 forint lenne..CSorBA Aztaqvaistenitmár milyen zene ez
De nem rossz, kell ez a hozzáállás a sok fiatalnak, akik majd mennek a gyárba 12 órázni szalag mellé minimálbér feléért.Megőrült a világ.
-
ShadowX
őstag
"a világgazdaság szempontjából most már nem az euróövezeti adósságválságot, hanem egy új olajársokk bekövetkeztének lehetőségét tartja igazán aggasztónak"
Ez a kemény, nem a mákostészta. Jobban tartunk attól, hogy drága lesz az üzemanyag, mint hogy országok mennek csődbe. Mondjuk látható benne a logika, de még nem látni, hogy hol a vége. A magas üzemanyagárak mellet viszont még mindig sor áll az Etelka sori kúton is. 2-3 autó vár 1 pisztolyhoz....
-
Syl
nagyúr
-
Digital
addikt
-
Rolly
veterán
-
CSorBA
őstag
Én a Sak noel - Paso c. számától dobom el az agyam, most komolyan ezen a szövegen kellene a fiataloknak felnőni?
-
fradi81
veterán
Hallgasd a Rádio pluszt, ott nem pofáznak

-
SirRasor
addikt
..amikor kijön belőlünk az állat..
most azon fantasztikus esemény nyomán jutottam erre az álláspontra, amikor megpróbáltam megérteni a manapság menő (rádió 88) számokat, amik felét végigpofázza valami nigger és emiatt csak kevés rész jut a szép dallamnak meg éneknek. WTF?!? -
Rawulf
őstag
Itt az ideje átállni...

... mármint a nyári időszámításra!

-
Inv1sus
addikt
-
martonx
veterán
Pizza Di Casa-tól szoktam rendelni. Ez az első alkalom, hogy idegen objektummal fűszerezték az étkem + nem hozták fel. Nem kell róluk "annyira" rosszat gondolni.
(#9974) martonx:
4500-Ft-os óradíj hol és hány éves tapasztalattal? Én a másfél éves tapasztalatommal örülök, ha az 1500-at tudom tartani (bár én inkább designer vagyok és otthonról dolgozom).
az óradíjat mint cég értettem, nem mint magánszemély. Rolly is erről írt. Programozó cégekről beszéltünk. Mutass olyan programozó céget, amelyiknek 1500 Ft a fejlesztői óradíja?
-
Rolly
veterán
-
Rick4
félisten
-
Rolly
veterán
Lehet adblock plus letiltotta..
Ez nem csak neked szól, mindenkinek (tehát más is b-hajta a fillért :-)) ). A múltkor a Kárász utcán osztogattak lucky pizzériás kuponlapot, a szokásos gagyi bizniszhez képest ez valóban kézzel fogható értéket képvisel, egy halom cucc van rajta korrekt áron. Most találtam meg, akinek kell valamelyik, most szóljon, 3 ilyen lapom van, eddig egy családi vidéki pizzát ettem meg. 1 hét van hátra, addig lehet olcsón kajolni. Vagy darabokban adom, vagy egyben, nem hiszem hogy nekem mind kellene.
Csoki, sör se kell cserébe.
Luckpizzeria oldalán is le lehet tölteni asszem ...
-
Rick4
félisten
-
Inv1sus
addikt
Új hozzászólás Aktív témák
-
10100 - 10001
102296 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 11901 11900 - 11801 11800 - 11701 11700 - 11601 11600 - 11501 11500 - 11401 11400 - 11301 11300 - 11201 11200 - 11101 11100 - 11001 11000 - 10901 10900 - 10801 10800 - 10701 10700 - 10601 10600 - 10501 10500 - 10401 10400 - 10301 10300 - 10201 10200 - 10101 10100 - 10001 10000 - 9901 9900 - 9801 9800 - 9701 9700 - 9601 9600 - 9501 9500 - 9401 9400 - 9301 9300 - 9201 9200 - 9101 9100 - 9001 9000 - 8901 8900 - 8801 8800 - 8701 8700 - 8601 8600 - 8501 8500 - 8401 8400 - 8301 8300 - 8201 8200 - 8101 8100 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív

A topikban szabad hirdetni ezen szabályokkal.
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- E-roller topik
- TCL LCD és LED TV-k
- AliExpress tapasztalatok
- Vezetékes FÜLhallgatók
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Hosszú premier előzetest kapott az Arknights: Endfield
- Bittorrent topik
- Bluetooth hangszórók
- További aktív témák...
- Lenovo IdeaPad Slim 3 15 Intel Core 7 240H 16GB DDR5 RAM Sötétkék Hosszú GARANCIÁS!
- Új 27% - ASUS TUF Gaming TF120 ARGB 3-pack FEKETE (90DA0030-B09030)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ultra 7 265KF 32/64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
- 27% - MSI Z890 GAMING PLUS WIFI Alaplap!
- LG UltraGear 27GR75Q-B IPS Monitor! 2560x1440 / 165Hz / 1ms / FreeSync / G-Sync
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest



ezzel akarok majd fogni
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

ha lenne beloluk hetes akkor lehet lecserelnem






De nem rossz, kell ez a hozzáállás a sok fiatalnak, akik majd mennek a gyárba 12 órázni szalag mellé minimálbér feléért.
