Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Harmincegyedik rész
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot - update lent!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Xiaomi Mi Band 2: A karkötő visszatér
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
-
6100 - 6001
102296 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 7901 7900 - 7801 7800 - 7701 7700 - 7601 7600 - 7501 7500 - 7401 7400 - 7301 7300 - 7201 7200 - 7101 7100 - 7001 7000 - 6901 6900 - 6801 6800 - 6701 6700 - 6601 6600 - 6501 6500 - 6401 6400 - 6301 6300 - 6201 6200 - 6101 6100 - 6001 6000 - 5901 5900 - 5801 5800 - 5701 5700 - 5601 5600 - 5501 5500 - 5401 5400 - 5301 5300 - 5201 5200 - 5101 5100 - 5001 5000 - 4901 4900 - 4801 4800 - 4701 4700 - 4601 4600 - 4501 4500 - 4401 4400 - 4301 4300 - 4201 4200 - 4101 4100 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
bitpork
nagyúr
-
macilaci78
nagyúr
-
SirRasor
addikt
Usánka sapkából merrefelé van nagy választék? Tescot, Corat, egész árkádot végigjártuk, de csak randák vannak. Tiszta feketét keresek..
-
Rick4
félisten
-
Andi45
csendes tag
Eladó egy multifunkciós kondigép 60 kg lapsúllyal kisebb szépséghibával a kárpit L alakban szakadt
http://kepfeltoltes.hu/120112/76b5_1_300_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120112/fhffh_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
-
ritkaság
aktív tag
Sziasztok!
Nincs valakinek véletlen 0,5 és1,0 csőtolla fölösbe? Kisérletezéshez kellne.
-
ch003067
addikt
-
Andi45
csendes tag
-
Andi45
csendes tag
Annó vettem használtam egy 22-es CRT-t, használtam 3 évig és egy ezressel olcsóbban adtam el.
Legalább az árát tartja. 
Amúgy nekem sincs semmi bajom a régebbi monitorokkal,kivéve ha elromlanak,de ez az lcd-vel is előfordulhat.
-
martonx
veterán
-
Andi45
csendes tag
Valóban nagy a különbség,de sajna most olyanok a körülmények,hogy nem tudok jobbat venni,persze tervbe van,de ki tudja még mi lesz........
-
Rick4
félisten
Annó vettem használtam egy 22-es CRT-t, használtam 3 évig és egy ezressel olcsóbban adtam el.
Legalább az árát tartja. 
Anyáméknak is van egy 108080-as, 160W -ot eszik, a 47"-os lcd tv amit monitornak használok, 90W-ot.....
Andi45: Még akkor. Martonx lcd-jét vedd meg, jobban jársz.
-
Andi45
csendes tag
-
Rick4
félisten
Jó 1.5 éve írtam itt, van egy síkképcsöves Belinea pici hibával, ha kell, elvihető ingyen, különben kirakom a kuka mellé. Nem kellett senkinek. Amennyivel olcsóbban veszed a képcsövest, annyival kifizetsz többet egy év alatt a villanyszámlára.
-
macilaci78
nagyúr
Annó vettem használtam egy 22-es CRT-t, használtam 3 évig és egy ezressel olcsóbban adtam el.
Legalább az árát tartja. 
-
arthur3d
tag
-
Andi45
csendes tag
-
Andi45
csendes tag
-
Rick4
félisten
-
veze
őstag
-
Andi45
csendes tag
CRT monitort keresek,lehetőleg 19-est,de a 17-es is jó,sürgős lenne.

-
Vicoo
senior tag
-
Andi45
csendes tag
-
Andi45
csendes tag
Szia!A régebbire gondoltam,nem lcd-re.Mennyi lenne az ára?
-
ch003067
addikt
-
Andi45
csendes tag
Sziasztok! Mindenkinek B.U.É.K. Keresek hagyományos monitort lehetőleg 19-est,használtat,olcsón.
-
macilaci78
nagyúr
-
Rick4
félisten
Ez A/5 méretre kicsinyíti le egymás mellé a kettőt és középre tájolva nyomja ki az A/4 méretű lapra.
1.
A/5 méretű dokut szeretnék kinyomtatni A/4 méretű lapra úgy, hogy...
- 2 oldal egymás mellett az A4-es lapon
- 1 oldal felnagyítva arányosan A/4 méretre2.
A/5 méretre kicsinyíti le egymás mellé a kettőt és középre tájolva nyomja ki az A/4 méretű lapra.A két dolog nem egy és ugyanaz?

-
macilaci78
nagyúr
-
tajcsi
őstag
-
pilóta
nagyúr
-
Rawulf
őstag
-
Rick4
félisten
-
tajcsi
őstag
ki az NZXT hivatalos forgalmazója??
kell egy ilyenhttp://www.nzxt.com/new/products/fan_control/sentry_mix
-
macilaci78
nagyúr
Valakinek ötlete erre?
-
Rick4
félisten
Alsó város, T-Home üzleti 15M-es csomag, index.hu:


Már be is jelentettem a hibát:


-
macilaci78
nagyúr
Amíg magyarok vagyunk és lesz, aki a maga önös érdekéből más kárára nyerészkedni akar, addig b@szhatod a nagy nemzeti összefogás reményét. Főleg, ha van olyan magyar, akinek jól felfogott anyagi érdeke van az importban.
Sehol nem kapok olyan jó borsót, szőlőt, epret, krumplit, mint ami szüleimnél a kertben terem...
-
zeg
őstag
Szerinted melyik mai parlamentben üldögélő politikus akar és képes a holdudvara érdekeit félretéve, tiszta helyzetet teremteni? Jobb a zavarosban halászni, a pofázásért és semmiért pénzeket lenyúlni, külföldi bankszámlákra gyűjtögetni az eurót. Kit érdekel a forint, meg a melós paraszt?

-
macilaci78
nagyúr
-
Rawulf
őstag
Jól látod Mister.

Országosan, jól megszerve, pöpec önellátó mezőgazdaságunk lehetne.
Brutálisan meg kellene szigorítani a külföldről behozott ilyen termékek ellenőrzését és az ellenőrzés árát kifizettetni... (Van aki szerint ez az EU nagyobb nyűg, mint haszon nekünk). -
Rick4
félisten
New Holland traktorral tudod melyik gazda ment fel tüntetni
... inkább valamelyik hősiesen "bejelentett" alkalmazottja ment fel ...(#6039) bitpork: Magyarországon bizonyos területeken az a baj, hogy a gazdák nem tudnak összefogni ... persze nem lehet egy kg léalmáért 200 ft-ot kérni (9kg léalmából lesz 5 liter 100% üdítő - üdítő litere 300 Ft...) de azért amíg a gazdák nem alakítanak érdekvédelmi képviseleteket (most ezt hívhatjuk TSZ-nek) addig nem tudnak komolyan tárgyalni a nagykerekkel feldolgozókkal... és nem mindegy hogy 50 ft-ért adják az almát vagy adhatnák 60-65 ft-ért is ...
(#6041) bitpork: Magyar ember bort

és nem mindegy hogy 50 ft-ért adják az almát vagy adhatnák 60-65 ft-ért is
Miközben pár hónapja még a 40 bruttót se érte el kilója... És ennyiért a tész veszi át a tagtól...
-
zeg
őstag
-
Rick4
félisten
A népek idehaza annó meg lettek bolondítva a "családi gazdaság" felkiáltással.
Egy profi modern traktor sokkal nagyobb területtel "elbánik", mint amekkora a kicsi gazdáknak van.
Az emberek vennének magyar terméket és picit többet is fizetnének érte (hangsúlyozom, picit).
Ugye-ugye... visszasírjuk még a gazdaságokat, amivel megoldható lenne nagyban játszani és a terméket önállóan a polcokra tenni és értékesíteni.
Most mi van? Fél áron megveszik a multik...
Nincsenek illúzióim. A magyarok sosem fognak össze.Nade csak azért tudja féláron megvenni, mert van mindig aki odaadja annyiért. Pont ezért van még mindig 100K alatt a minimálbér, mert valaki úgyis elvállalja a melót annyiért. Ha 150K alatt nem menne el senki se dolgozni, annyit fizetnének legalább, hidd el.
-
Rawulf
őstag
Túl sok kereskedő/viszonteladó kezén megy át a termék, mindenki ráteszi a maga kis hasznát, érdemi és értéket teremtő munkát és tudást viszont csak a termelő ad hozzá, a többi a semmiből nyerészkedik.
A termelők összefogása és állami koordinációja lenne a megoldás, érdekérvényesítő összefogáshoz, hatékonyabb termeléshez, alacsonyabb árakhoz vezetne, és sok felesleges élősködőtől szabadulna meg a mezőgazdaság.A 12 állami gazdaságot ki is tüntette el?

-
Rick4
félisten
Pingelem a t-home.hu-t:


-
zeg
őstag
Egyik sógorom őstermelő, korrektül csinálja, minden uniós okosságot végrehajt, de a nyári hasmenéses járvány betette a kaput, amikor hetekig nem vettek/vittek semmit a németekhez a kereskedők. A másik, h annyira alacsony áron veszik át a terményeket tőlük, h nem is éri meg termelni, annak ellenére, h a boltban piszok drága minden.
Túl sok kereskedő/viszonteladó kezén megy át a termék, mindenki ráteszi a maga kis hasznát, érdemi és értéket teremtő munkát és tudást viszont csak a termelő ad hozzá, a többi a semmiből nyerészkedik.
A termelők összefogása és állami koordinációja lenne a megoldás, érdekérvényesítő összefogáshoz, hatékonyabb termeléshez, alacsonyabb árakhoz vezetne, és sok felesleges élősködőtől szabadulna meg a mezőgazdaság. -
zeg
őstag
Továbbra is eladó egy Creative T3100-as 2.1-es hangrendszer, ára 3500FT.
-
LordVader80
őstag
nem nem, jól írtad, mert ha működő hűtőre keresnél szakembert, akkor jó hűtőgép szerelőt keresel, míg ha a munkáját jól végző szakit keresel, akkor jó hűtőgépszerelőt
BTW: nincs valakinek eladó hűtője? Olyan kell, aminek a fagyasztója külön van, A-s legyen, és max 40k-ig (ennyiért néztem boltban)
-
macilaci78
nagyúr
-
LÁZ
addikt
-
bitpork
nagyúr
-
LÁZ
addikt
30/943 84 99 probiren
szerk. velem kb egykoraszületésű srác, nekünk anno korrektül megcsinálta, olcsón és jól dolgozott (eldugult az akármi és nem hűtött)
-
bitpork
nagyúr
Átfogalmazom a kérdésemet. nem jó hűtőgépszerelőt keresek, mert a jó hűtőgépnek nincs baja

egy olyat keresek, aki megbízható precíz munkát tud végezni. Elkezdett a hűtőnk ciripelni és idegesítő nagyon. -
Rawulf
őstag
A népek idehaza annó meg lettek bolondítva a "családi gazdaság" felkiáltással.
Egy profi modern traktor sokkal nagyobb területtel "elbánik", mint amekkora a kicsi gazdáknak van.
Az emberek vennének magyar terméket és picit többet is fizetnének érte (hangsúlyozom, picit).
Ugye-ugye... visszasírjuk még a gazdaságokat, amivel megoldható lenne nagyban játszani és a terméket önállóan a polcokra tenni és értékesíteni.
Most mi van? Fél áron megveszik a multik...
Nincsenek illúzióim. A magyarok sosem fognak össze. -
finest
addikt
Nálunk TÉSZ-nek hívják és tagja is, de akkor sem lehetett nyáron eladni szart se... a zőccség meg olyan, h nem lehet hónapokig hűtőházba tartani.
Rawulf: GOTO 6043
-
Rolly
veterán
én már a mai naptól Jobbikos lettem
ki az EU-ból!1600Milliárd Forintot füzetünkbe aminek hány százalékát kapjuk vissza most?
80%
(tavaly 1400 jött vissza, tehát deficitesek voltunk de volt olyan is amikor a rossz rendezés és kiosztás miatt csak 40% használtuk fel a keretünknek)ha ezt is elveszik... akkor ne fizessünk a közös kasszába és húzzunk állítsuk vissza a magyar mezőgazdaságot.
Görögországnak elengedtek 100Milliárd Eurót 7-9% hiánya volt minden évben de felvett hitelt és így megoldódott mint látjuk vagy nem?
100Milliárd Euróból mi is jól állnánk... sőt a 10%-ra menne vissza az adósságunk ami egyáltalán nem lenne rossz.
Melyik országnak nincs hitele?
mindegyiknek van - a deviza tartalékuk nagyobb mint a másiké
Kína 1000M USD
Japán 300M
USSR/RUS 400M
India 250M
Ausztrália 150M
UK 100M
a többieknek mind kevesebb van.. nekünk 35m euro vankinek tartozik Kína? kb 10.000M Euróval nah ezt senki sem tudja mert IMF-nek hívjuk de ők kik is?
Ha egy centesben szeretném visszaadni akkor berakják a széfbe hát nem mert a hitelek nagyrésze nem létező emberekhez fut be. És onnan is jön...
Mi vagyunk a kísérleti bárány, ha nálunk jelenleg legerősebb kormányát (itt értsd a 2/3-ot) egyszerűen ki lehet spekulálni akkor bárhol meglehet csínálni.
A német cégünknél már meg van a terv az Euró zóna felbomlására (az új lista már USD-ben van...), az Eunak sem adnak többet mint 5 év. Pedig a németek úgye villámháborúval is próbálkoztak Uniót létrehozni.... és igen nekik sem sikerült, ahogy a francia csigazabálóknak sem...Az egyesült államok is git egylet de közös a nyelv (na jó már nem egészen ugye a spanyolok...). ÉS kurva nacionalisták tehát összetartanak különböző szinteken és módon.
Erről valami pontos adatot (forrást) kérnék, mert őszintén kétlem, hogy mi plusszos befizetők lennénk...
+ Görögöknél Euro van nálunk forint ... minket leszarnak

-
bitpork
nagyúr
Mi van hatással a benzin alapárára (az adók nem érdekelnek mert az árra komoly befolyásuk van de az alap árra nincs). Két tényező ami:
- világpiaci ár (kereslet - kínálat: bár fogyóban van de a termelés mennyiségébe az opec országok belenyúlnak és ők mondják meg mennyit termelnek => ők mondják meg mennyi az olaj ára)
- USD HUF árfolyam => ha gyenge a forintunk emelkedik az ár... Arról már ne is beszéljünk hogy az hogy az EU szarban van az is értékeli le a forintot de aminek "örülhetünk" a Forintunk még ennél is szarabban áll
Ezért most az egész EU-ban drágább a fuvarozás szállítás... Azt se felejtsük el, hogy a fuvarozók (az áfát leírhatják az üzemanyagból és kapnak literenként 16 ft körüli kedvezményt ... akkor nekik mennyi az üzemanyag? cirka 333 Ft) illetve a mezőgazdasági termelők is kapnak kedvezményt (ha jól tudom jövedéki adót nem kell megfizetniük - meg talán náluk is áfacsökkentésre használható az üzemanyag)
Bocs de egy előnye van az európa szinten drága / dráguló szállításnak. Idén a magyar borok többsége tényleg magyar bor lesz mert nem a szar olasz bort hozzák be. Egy olasz (akarom mondani EU-s bor) amit magyarországon palackoznak nagykeráron kb 260 Ft / 2 liter míg egy magyar bor kb 320 Ft / 2 liter. - legolcsóbb legszarabb borokról beszélünk. Magyarország jelenleg nem tud annyi bort termelni amennyit MI megiszunk mert ugye anno pénzt adtak a gazdáknak ha kivágják szőlőiket ... És ugyanez igaz mindenre amit nyugatról ide szállítanak... azaz minnél drágább a szállítás annál versenyképesebbek lesznek a magyar termékek mert itt nem kell akkora szállítási távolságokat megtenni.
Férfi ember sört iszik...vagy töményet...

-
Rolly
veterán
És miért drága a mai magyar mezőgazdaság? Mert magyar árszinten vagy kénytelen tankolni a mezőgazdasági gépeket. Mit szajkóz megint a média? Drágul 10Ft-tal a benzin, drágul megint minden, amit a boltok polcain találunk.

Olcsóbb Kínából (!) ide elhozni termeléssel, logisztikával, szállítással, vámmal, mindennel együtt. Ide süllyedt a magyar mezőgazdaság. De mi is olcsójánosok vagyunk, hiába nyer a gazda, hajdani TSZ EU-s pályázaton öntözőrendszert, elbassza a legolcsóbb=legjobb elven választott kivitelező a programozását, az meg szép komótosan belegyalogol és fejjel beleborul a porta végében elnyúló 4 méteres árokba.
Papp István, a pár évvel ezelőtti Csongrád megyei APEH igazgató megmondta, az akkori éves 4M Ft adóbevételtől, amit országosan az őstermelőktől beszednek jogosan, eltekintene, mert az ügyintézés, apparátus, ellenőrzés, bürokrácia többe kerül. De nem, inkább szívatják őket. És igen, van olyan gazda, aki új New Holland traktorral megy tüntetni, utat lezárni, de annak a traktornak 80%-a hitelre van...Élhetőbb Magyarországot!
New Holland traktorral tudod melyik gazda ment fel tüntetni
... inkább valamelyik hősiesen "bejelentett" alkalmazottja ment fel ...(#6039) bitpork: Magyarországon bizonyos területeken az a baj, hogy a gazdák nem tudnak összefogni ... persze nem lehet egy kg léalmáért 200 ft-ot kérni (9kg léalmából lesz 5 liter 100% üdítő - üdítő litere 300 Ft...) de azért amíg a gazdák nem alakítanak érdekvédelmi képviseleteket (most ezt hívhatjuk TSZ-nek) addig nem tudnak komolyan tárgyalni a nagykerekkel feldolgozókkal... és nem mindegy hogy 50 ft-ért adják az almát vagy adhatnák 60-65 ft-ért is ...
(#6041) bitpork: Magyar ember bort

-
bitpork
nagyúr
Egyik sógorom őstermelő, korrektül csinálja, minden uniós okosságot végrehajt, de a nyári hasmenéses járvány betette a kaput, amikor hetekig nem vettek/vittek semmit a németekhez a kereskedők. A másik, h annyira alacsony áron veszik át a terményeket tőlük, h nem is éri meg termelni, annak ellenére, h a boltban piszok drága minden.
Erre lenne ám megoldás...Dániában még mindig létezik ám TSZ, és érdekes hogy működik is...igaz nincs minden gazdának 60+ milliós John Deer v New Hollander, de működik.
-
Rolly
veterán
És miért drága a mai magyar mezőgazdaság? Mert magyar árszinten vagy kénytelen tankolni a mezőgazdasági gépeket. Mit szajkóz megint a média? Drágul 10Ft-tal a benzin, drágul megint minden, amit a boltok polcain találunk.

Olcsóbb Kínából (!) ide elhozni termeléssel, logisztikával, szállítással, vámmal, mindennel együtt. Ide süllyedt a magyar mezőgazdaság. De mi is olcsójánosok vagyunk, hiába nyer a gazda, hajdani TSZ EU-s pályázaton öntözőrendszert, elbassza a legolcsóbb=legjobb elven választott kivitelező a programozását, az meg szép komótosan belegyalogol és fejjel beleborul a porta végében elnyúló 4 méteres árokba.
Papp István, a pár évvel ezelőtti Csongrád megyei APEH igazgató megmondta, az akkori éves 4M Ft adóbevételtől, amit országosan az őstermelőktől beszednek jogosan, eltekintene, mert az ügyintézés, apparátus, ellenőrzés, bürokrácia többe kerül. De nem, inkább szívatják őket. És igen, van olyan gazda, aki új New Holland traktorral megy tüntetni, utat lezárni, de annak a traktornak 80%-a hitelre van...Élhetőbb Magyarországot!
Mi van hatással a benzin alapárára (az adók nem érdekelnek mert az árra komoly befolyásuk van de az alap árra nincs). Két tényező ami:
- világpiaci ár (kereslet - kínálat: bár fogyóban van de a termelés mennyiségébe az opec országok belenyúlnak és ők mondják meg mennyit termelnek => ők mondják meg mennyi az olaj ára)
- USD HUF árfolyam => ha gyenge a forintunk emelkedik az ár... Arról már ne is beszéljünk hogy az hogy az EU szarban van az is értékeli le a forintot de aminek "örülhetünk" a Forintunk még ennél is szarabban áll
Ezért most az egész EU-ban drágább a fuvarozás szállítás... Azt se felejtsük el, hogy a fuvarozók (az áfát leírhatják az üzemanyagból és kapnak literenként 16 ft körüli kedvezményt ... akkor nekik mennyi az üzemanyag? cirka 333 Ft) illetve a mezőgazdasági termelők is kapnak kedvezményt (ha jól tudom jövedéki adót nem kell megfizetniük - meg talán náluk is áfacsökkentésre használható az üzemanyag)
Bocs de egy előnye van az európa szinten drága / dráguló szállításnak. Idén a magyar borok többsége tényleg magyar bor lesz mert nem a szar olasz bort hozzák be. Egy olasz (akarom mondani EU-s bor) amit magyarországon palackoznak nagykeráron kb 260 Ft / 2 liter míg egy magyar bor kb 320 Ft / 2 liter. - legolcsóbb legszarabb borokról beszélünk. Magyarország jelenleg nem tud annyi bort termelni amennyit MI megiszunk mert ugye anno pénzt adtak a gazdáknak ha kivágják szőlőiket ... És ugyanez igaz mindenre amit nyugatról ide szállítanak... azaz minnél drágább a szállítás annál versenyképesebbek lesznek a magyar termékek mert itt nem kell akkora szállítási távolságokat megtenni.
-
bitpork
nagyúr
Tudtok egy jó hűtőgép szerelőt?
-
finest
addikt
Nem csak az üa ár a gond. A probléma ott van hogy az állam itthon nem támogatja az exportot.Az olcsó bejövő azért olcsó, mert az adott ország támogatja a kivitelt. A másik meg hogy a magyar gazda szeret...okosat játszani. Pl mi vettünk már szüleimnek Apátfalváról zsák hagymát. Tök jól nézett ki, örültünk mint állat, annak ellenére, hogy üzemanyaggal együtt több volt mint máshol. Mitad Istkefe, elvtársak, mikor otthon kibontottuk kiderült h a teljes zsák közepe végig elrothadt és kocsonyás hagymával volt telepakolva.
Remélem megérte a gazdának okosba jó üzletet csinálni, mert mi többé nem vettünk tőle.Egyik sógorom őstermelő, korrektül csinálja, minden uniós okosságot végrehajt, de a nyári hasmenéses járvány betette a kaput, amikor hetekig nem vettek/vittek semmit a németekhez a kereskedők. A másik, h annyira alacsony áron veszik át a terményeket tőlük, h nem is éri meg termelni, annak ellenére, h a boltban piszok drága minden.
-
bitpork
nagyúr
És miért drága a mai magyar mezőgazdaság? Mert magyar árszinten vagy kénytelen tankolni a mezőgazdasági gépeket. Mit szajkóz megint a média? Drágul 10Ft-tal a benzin, drágul megint minden, amit a boltok polcain találunk.

Olcsóbb Kínából (!) ide elhozni termeléssel, logisztikával, szállítással, vámmal, mindennel együtt. Ide süllyedt a magyar mezőgazdaság. De mi is olcsójánosok vagyunk, hiába nyer a gazda, hajdani TSZ EU-s pályázaton öntözőrendszert, elbassza a legolcsóbb=legjobb elven választott kivitelező a programozását, az meg szép komótosan belegyalogol és fejjel beleborul a porta végében elnyúló 4 méteres árokba.
Papp István, a pár évvel ezelőtti Csongrád megyei APEH igazgató megmondta, az akkori éves 4M Ft adóbevételtől, amit országosan az őstermelőktől beszednek jogosan, eltekintene, mert az ügyintézés, apparátus, ellenőrzés, bürokrácia többe kerül. De nem, inkább szívatják őket. És igen, van olyan gazda, aki új New Holland traktorral megy tüntetni, utat lezárni, de annak a traktornak 80%-a hitelre van...Élhetőbb Magyarországot!
Nem csak az üa ár a gond. A probléma ott van hogy az állam itthon nem támogatja az exportot.Az olcsó bejövő azért olcsó, mert az adott ország támogatja a kivitelt. A másik meg hogy a magyar gazda szeret...okosat játszani. Pl mi vettünk már szüleimnek Apátfalváról zsák hagymát. Tök jól nézett ki, örültünk mint állat, annak ellenére, hogy üzemanyaggal együtt több volt mint máshol. Mitad Istkefe, elvtársak, mikor otthon kibontottuk kiderült h a teljes zsák közepe végig elrothadt és kocsonyás hagymával volt telepakolva.
Remélem megérte a gazdának okosba jó üzletet csinálni, mert mi többé nem vettünk tőle. -
macilaci78
nagyúr
2000milliárdot kaptunk eddig az EUtól..
Ha kívül leszünk, és lesz mezőgazdaságunk, ki fogja megvenni? A magyar zőccség most is drága. Ha meg mindenki besértődik és nem vesz tőlünk,(mert ugyí tuggyuk h túltermelés van mindenhol) akkor miből él meg a gazda?
A Jobbik ami EU ellenes, de vezetőik a kiemelt fizetésért ülnek az EU parlamentben?!Tudom h nagyon neki lehet keseredni, de ne csússzunk mélyebbre a mostani szintnél.
És miért drága a mai magyar mezőgazdaság? Mert magyar árszinten vagy kénytelen tankolni a mezőgazdasági gépeket. Mit szajkóz megint a média? Drágul 10Ft-tal a benzin, drágul megint minden, amit a boltok polcain találunk.

Olcsóbb Kínából (!) ide elhozni termeléssel, logisztikával, szállítással, vámmal, mindennel együtt. Ide süllyedt a magyar mezőgazdaság. De mi is olcsójánosok vagyunk, hiába nyer a gazda, hajdani TSZ EU-s pályázaton öntözőrendszert, elbassza a legolcsóbb=legjobb elven választott kivitelező a programozását, az meg szép komótosan belegyalogol és fejjel beleborul a porta végében elnyúló 4 méteres árokba.
Papp István, a pár évvel ezelőtti Csongrád megyei APEH igazgató megmondta, az akkori éves 4M Ft adóbevételtől, amit országosan az őstermelőktől beszednek jogosan, eltekintene, mert az ügyintézés, apparátus, ellenőrzés, bürokrácia többe kerül. De nem, inkább szívatják őket. És igen, van olyan gazda, aki új New Holland traktorral megy tüntetni, utat lezárni, de annak a traktornak 80%-a hitelre van...Élhetőbb Magyarországot!
-
bitpork
nagyúr
én már a mai naptól Jobbikos lettem
ki az EU-ból!1600Milliárd Forintot füzetünkbe aminek hány százalékát kapjuk vissza most?
80%
(tavaly 1400 jött vissza, tehát deficitesek voltunk de volt olyan is amikor a rossz rendezés és kiosztás miatt csak 40% használtuk fel a keretünknek)ha ezt is elveszik... akkor ne fizessünk a közös kasszába és húzzunk állítsuk vissza a magyar mezőgazdaságot.
Görögországnak elengedtek 100Milliárd Eurót 7-9% hiánya volt minden évben de felvett hitelt és így megoldódott mint látjuk vagy nem?
100Milliárd Euróból mi is jól állnánk... sőt a 10%-ra menne vissza az adósságunk ami egyáltalán nem lenne rossz.
Melyik országnak nincs hitele?
mindegyiknek van - a deviza tartalékuk nagyobb mint a másiké
Kína 1000M USD
Japán 300M
USSR/RUS 400M
India 250M
Ausztrália 150M
UK 100M
a többieknek mind kevesebb van.. nekünk 35m euro vankinek tartozik Kína? kb 10.000M Euróval nah ezt senki sem tudja mert IMF-nek hívjuk de ők kik is?
Ha egy centesben szeretném visszaadni akkor berakják a széfbe hát nem mert a hitelek nagyrésze nem létező emberekhez fut be. És onnan is jön...
Mi vagyunk a kísérleti bárány, ha nálunk jelenleg legerősebb kormányát (itt értsd a 2/3-ot) egyszerűen ki lehet spekulálni akkor bárhol meglehet csínálni.
A német cégünknél már meg van a terv az Euró zóna felbomlására (az új lista már USD-ben van...), az Eunak sem adnak többet mint 5 év. Pedig a németek úgye villámháborúval is próbálkoztak Uniót létrehozni.... és igen nekik sem sikerült, ahogy a francia csigazabálóknak sem...Az egyesült államok is git egylet de közös a nyelv (na jó már nem egészen ugye a spanyolok...). ÉS kurva nacionalisták tehát összetartanak különböző szinteken és módon.
2000milliárdot kaptunk eddig az EUtól..
Ha kívül leszünk, és lesz mezőgazdaságunk, ki fogja megvenni? A magyar zőccség most is drága. Ha meg mindenki besértődik és nem vesz tőlünk,(mert ugyí tuggyuk h túltermelés van mindenhol) akkor miből él meg a gazda?
A Jobbik ami EU ellenes, de vezetőik a kiemelt fizetésért ülnek az EU parlamentben?!Tudom h nagyon neki lehet keseredni, de ne csússzunk mélyebbre a mostani szintnél.
-
ErőVarázsló
aktív tag
én már a mai naptól Jobbikos lettem
ki az EU-ból!1600Milliárd Forintot füzetünkbe aminek hány százalékát kapjuk vissza most?
80%
(tavaly 1400 jött vissza, tehát deficitesek voltunk de volt olyan is amikor a rossz rendezés és kiosztás miatt csak 40% használtuk fel a keretünknek)ha ezt is elveszik... akkor ne fizessünk a közös kasszába és húzzunk állítsuk vissza a magyar mezőgazdaságot.
Görögországnak elengedtek 100Milliárd Eurót 7-9% hiánya volt minden évben de felvett hitelt és így megoldódott mint látjuk vagy nem?
100Milliárd Euróból mi is jól állnánk... sőt a 10%-ra menne vissza az adósságunk ami egyáltalán nem lenne rossz.
Melyik országnak nincs hitele?
mindegyiknek van - a deviza tartalékuk nagyobb mint a másiké
Kína 1000M USD
Japán 300M
USSR/RUS 400M
India 250M
Ausztrália 150M
UK 100M
a többieknek mind kevesebb van.. nekünk 35m euro vankinek tartozik Kína? kb 10.000M Euróval nah ezt senki sem tudja mert IMF-nek hívjuk de ők kik is?
Ha egy centesben szeretném visszaadni akkor berakják a széfbe hát nem mert a hitelek nagyrésze nem létező emberekhez fut be. És onnan is jön...
Mi vagyunk a kísérleti bárány, ha nálunk jelenleg legerősebb kormányát (itt értsd a 2/3-ot) egyszerűen ki lehet spekulálni akkor bárhol meglehet csínálni.
A német cégünknél már meg van a terv az Euró zóna felbomlására (az új lista már USD-ben van...), az Eunak sem adnak többet mint 5 év. Pedig a németek úgye villámháborúval is próbálkoztak Uniót létrehozni.... és igen nekik sem sikerült, ahogy a francia csigazabálóknak sem...Az egyesült államok is git egylet de közös a nyelv (na jó már nem egészen ugye a spanyolok...). ÉS kurva nacionalisták tehát összetartanak különböző szinteken és módon.
-
bitpork
nagyúr
Ha mar az alkotmanybol, jajjbocsanat alaptorvenybol kikerult, hogy Magyarorszag allamformaja koztarsasag (meg ha egyebkent elvileg ez meg is maradt), akkor esetleg meg is szunhetne a "Köztársasági Elnöki Hivatal".
Mehet a peroba ez az analfabeta partkatona, a megtakaritott penzbol pedig lehet osztani a haveroknak, ahogy eddig is (alapitok tanacsado ceget mar holnap, hatha kapok a penzbol valami jo zsiros megbizast).
Az alaptorvenyrol:
"Van azonban egy olyan változás, ami menthetetlen. Az alkotmánybíróság hatáskörének megcsonkítása gyógyíthatatlan seb. Azt merem állítani, hogy nem alkotmányos a rendszer, amelynek van egy olyan része – tudniillik a költségvetést, az adókat- és járulékokat érintő törvények, vagyis a kormányzati cselekvés igen széles és lényeges része –, amely fölött nincs alkotmányos kontroll. Itt bármi megtehető, mert itt gyakorlatilag nem érvényes, azaz nem érvényesíthető az alkotmány, nem lehet alkotmánybírósági határozattal kikényszeríteni megtartását. ”
– Sólyom László,[7] 2011. október 8."sasszemű...izé sólyomszemű kollegának nem most hanem a maga idején kellett volna tátogni.
egy kezet nem fogó paraszt volt ez is
Mádl-nak meg nem tellett fogakra. -
rptr
tag
Ha mar az alkotmanybol, jajjbocsanat alaptorvenybol kikerult, hogy Magyarorszag allamformaja koztarsasag (meg ha egyebkent elvileg ez meg is maradt), akkor esetleg meg is szunhetne a "Köztársasági Elnöki Hivatal".
Mehet a peroba ez az analfabeta partkatona, a megtakaritott penzbol pedig lehet osztani a haveroknak, ahogy eddig is (alapitok tanacsado ceget mar holnap, hatha kapok a penzbol valami jo zsiros megbizast).
Az alaptorvenyrol:
"Van azonban egy olyan változás, ami menthetetlen. Az alkotmánybíróság hatáskörének megcsonkítása gyógyíthatatlan seb. Azt merem állítani, hogy nem alkotmányos a rendszer, amelynek van egy olyan része – tudniillik a költségvetést, az adókat- és járulékokat érintő törvények, vagyis a kormányzati cselekvés igen széles és lényeges része –, amely fölött nincs alkotmányos kontroll. Itt bármi megtehető, mert itt gyakorlatilag nem érvényes, azaz nem érvényesíthető az alkotmány, nem lehet alkotmánybírósági határozattal kikényszeríteni megtartását. ”
– Sólyom László,[7] 2011. október 8." -
bitpork
nagyúr
de ezzel prof lenne belőle
ráadásul sporból doktori? komolytalanak tartom csak azért mert a MOB elnőke volt...
de majd mikor kitör a forradalom, Ő legalább el fog tudni futni

-
ErőVarázsló
aktív tag
Az sajnos nem annyira nagy skandalum. Én is voltam 'kérve' vizsgálati eredmény 'véletlen elgépelésére"...
Azt meg ne feledjük h egy főorvos nem köztársasági elnök...engem egy írástudatlan f@szparaszt ne képviseljen. Különben is a direkt KE választásban hiszek, nekem ne egy parlamenti pár jelölje ki a képviselőmet. Pláne ne egy olyan mint az elmúlt 20 év majdnem összes gazembere.
de ezzel prof lenne belőle
ráadásul sporból doktori? komolytalanak tartom csak azért mert a MOB elnőke volt...
-
maláj
addikt
Idő kérdése.
Én két évig tököltem onnantól kezdve, hogy jogosult lettem.
Nyugi, mi így is szercsizünk ám nagyon!
ne
lávcsizzadmán![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
LordVader80
őstag
-
macilaci78
nagyúr
-
bitpork
nagyúr
-
LÁZ
addikt
-
bitpork
nagyúr
szedjétek már le a papírzacsit a fejetekről, olyan egyformák vagytok
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
jobb lett? bár a hányás kerülget h nincs igazi választék, és még csak opció sincs a linkre

-
LordVader80
őstag
-
maláj
addikt
-
bitpork
nagyúr
Az sajnos nem annyira nagy skandalum. Én is voltam 'kérve' vizsgálati eredmény 'véletlen elgépelésére"...
Azt meg ne feledjük h egy főorvos nem köztársasági elnök...engem egy írástudatlan f@szparaszt ne képviseljen. Különben is a direkt KE választásban hiszek, nekem ne egy parlamenti pár jelölje ki a képviselőmet. Pláne ne egy olyan mint az elmúlt 20 év majdnem összes gazembere.
párt akart lenni
-
bitpork
nagyúr
-
bitpork
nagyúr
hát amikor egy főorvos velem akarja megíratnia phd-ját
akkor ez már bőven beleférAz sajnos nem annyira nagy skandalum. Én is voltam 'kérve' vizsgálati eredmény 'véletlen elgépelésére"...
Azt meg ne feledjük h egy főorvos nem köztársasági elnök...engem egy írástudatlan f@szparaszt ne képviseljen. Különben is a direkt KE választásban hiszek, nekem ne egy parlamenti pár jelölje ki a képviselőmet. Pláne ne egy olyan mint az elmúlt 20 év majdnem összes gazembere.
-
LÁZ
addikt
-
Agyasima
őstag
-
Rick4
félisten
-
macilaci78
nagyúr
-
sss
őstag
Mekkora hacker itt mindenki.

-
Frenky89
addikt
-
LÁZ
addikt
kb 5 perc alatt megoldotta az általam használt progi

-
martonx
veterán
-
martonx
veterán
A Nemzeti Fejlesztés Ügynökség képes volt jelszóval védett Excel-táblát közzétenni a költségvetéshez. Természetesen a jelszó ismerete nélkül nem lehet írni a cellákat, de a jelszót nem adják ki.
Ki mit javasol? Erről a fájlról lenne szó.régebben az openoffice csont nélkül nyitotta írásra is a lejelszavazott excel fájlokat. Aztán már csak rá kellett menteni és volt jelszó - nincs jelszó.
Bruteforce-al pár hét alatt feltörhető, ha nem túl bonyolult a jelszó. -
Amarth
senior tag
Valaki akart venni monitort,vagy rosszul emlékszem?
-
maláj
addikt
-
tajcsi
őstag
Vennék AsRock P67 alaplapot, P67 extreme6 vagy fatality professionalt! Bombázzatok priviben

-
ErőVarázsló
aktív tag
-
macilaci78
nagyúr
-
partymaci
aktív tag
alaplap - ASROCK P45DE3
házikó - Asus Vento - kérésre kép
táp - FSP ATX-350PNF
proci - INTEL Dual Core E5300 2,60GHz 775 + cooler
ram - KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR3 1333Mhz
dvd - NEC AD-7240S Fekete
+
videokari - XFX GTS 250 512MBegyben 40 000 huf
igény esetén + ram + 120gb hdd
Új hozzászólás Aktív témák
-
6100 - 6001
102296 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 7901 7900 - 7801 7800 - 7701 7700 - 7601 7600 - 7501 7500 - 7401 7400 - 7301 7300 - 7201 7200 - 7101 7100 - 7001 7000 - 6901 6900 - 6801 6800 - 6701 6700 - 6601 6600 - 6501 6500 - 6401 6400 - 6301 6300 - 6201 6200 - 6101 6100 - 6001 6000 - 5901 5900 - 5801 5800 - 5701 5700 - 5601 5600 - 5501 5500 - 5401 5400 - 5301 5300 - 5201 5200 - 5101 5100 - 5001 5000 - 4901 4900 - 4801 4800 - 4701 4700 - 4601 4600 - 4501 4500 - 4401 4400 - 4301 4300 - 4201 4200 - 4101 4100 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív

A topikban szabad hirdetni ezen szabályokkal.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Vicces képek
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- PlayStation 5
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- Világ Ninjái és Kódfejtői, egyesüljetek!
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- E-roller topik
- További aktív témák...
- AKCIÓ! Lenovo LOQ 15AHP10 FHD GAMER notebook - Ryzen7 250 16GB DDR5 1TB SSD RTX 5060 8GB
- Honor X6 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 14 128GB,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
- HPE ProLiant 32GB DDR4 ML350 Gen9 Hot Plug 8SFF Rack Szerver! x2 XEON + HDD
- ÚJ! AKRacing Arctica gamer szék
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest



Legalább az árát tartja. 
Hát tényleg nem sokat érnek ezek a monitorok,de most sajna csak erre telik 





Papp István, a pár évvel ezelőtti Csongrád megyei APEH igazgató megmondta, az akkori éves 4M Ft adóbevételtől, amit országosan az őstermelőktől beszednek jogosan, eltekintene, mert az ügyintézés, apparátus, ellenőrzés, bürokrácia többe kerül. De nem, inkább szívatják őket. És igen, van olyan gazda, aki új New Holland traktorral megy tüntetni, utat lezárni, de annak a traktornak 80%-a hitelre van...
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


