Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21201) zsiga68 válasza vanRobert (#21200) üzenetére


zsiga68
senior tag

520--ra is készítettem egy programcsomagot. A forumcsoportjában megtalálod.

(#21202) zsiga68 válasza Petike168 (#21199) üzenetére


zsiga68
senior tag

Nem mentés hanem egy speciális telepítő csomag :)
Örülök hogy sikerült rendbetenni a nast.

[ Szerkesztve ]

(#21203) mtibusz válasza zsiga68 (#21201) üzenetére


mtibusz
tag

Szia,

Amit az 520-as csoportban beraktál linket/linkeket az létezik, hogy már nem él?
Én azt látom mindegyiknél, hogy:

Files are deleted

Possible reasons:
✓Expiry date is over
✓Owner has deleted files
✓The link is incorrect

Én bénázok most, vagy tényleg törölve lett?

Köszi. :)

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#21204) zsiga68 válasza mtibusz (#21203) üzenetére


zsiga68
senior tag

Este felrakom ismét. Biztos lejárt már..

(#21205) mtibusz válasza zsiga68 (#21204) üzenetére


mtibusz
tag

Köszi szépen előre is. :R

Épp winyó csere lesz nálam...

Az egyik 3TB WD RED-em feladta a harcot 2 napja az 520-ban :O
Kivettem a NAS-ból, beraktam egy asztali gépbe, a Bios felimseri a pontos típust, de kapacitásnak 0.0 GB-ot állapít meg... wtf :F
Gondolom ezért tünt el a NAS-ból is (már nem látta...)
Ugyanezen asztali gépen a linux rendszer bootolás után már szintén nem látja... semmilyen szinten sem... se fdisk - l , se gparted, se semmi...

Elképezlni nem tudom mi lett vele.. Eddig tök jól müködött.
Gondolom ennyit bírt. Csak a rajta lévő cuccokat sajnálom... :(

Mivel a másik WD se mai darab, így arra jutottam inkább cserélem mindkettöt.
az ffp és a többi program felrakásához valószínüleg nagy segítség lesz majd.

Szóval előre is köszi szépen. :R

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#21206) vanRobert válasza mtibusz (#21205) üzenetére


vanRobert
tag

Adj ennek egy esélyt:
https://www.easeus.com/disk-copy/clone-resource/western-hdd-bad-sector-repair-tool.html

Nekem egyszer jó szolgálatot tett.

(#21207) Gringohekus


Gringohekus
csendes tag

Sziasztok, van egy régi nsa310-esem, ami néha bekapcsolok. Sajnos SMB2-t nem ismeri. Ismertek leírást ami megmutatja hogyan lehet feltenni rá?

(#21208) zsiga68 válasza Gringohekus (#21207) üzenetére


zsiga68
senior tag

Inkább a windows-od nem ismeri....

(#21209) vanRobert válasza Gringohekus (#21207) üzenetére


vanRobert
tag

https://prohardver.hu/tema/windows_9_kodnev_threshold/hsz_84625-84625.html

[ Szerkesztve ]

(#21210) Tonyk válasza zsiga68 (#21208) üzenetére


Tonyk
veterán

Az az SMB1 lesz, de azt is ismeri a win, csak be kell kapcsolni, mert alapból tiltva van már jó ideje. Viszont az NSA310 és testvérei csak az SMB1-et tudják alapból. Entware segítségével ezen a szérián megoldható: [link] ( [link] )

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#21211) SacaLaca


SacaLaca
csendes tag

Sziasztok!

Eskü erőt vettem magamon és már másfél órája keresgélek a témában, de nem jutottam semmire a gondommal. A nagy kérdésem az lenne, hogy a 310-es Nasomat meg lehet-e úgy csinálni, hogy elérjem interneten keresztül a rajta levő cuccokat? Ha igen, akkor jönne a másik kérdés, hogy el tudja-e valaki magyarázni, vagy tud-e valami útmutatót mellékelni, amivel meg is tudom majd csinálni. Sajnos nagyon kiestem a témából, mert kb. 8 éve feltelepítettem, beállítottam rajta mindent, azóta csak használom. Így aztán a sok kiesés miatt kezdőnek mondnanám a tudásomat. Köszi előre is a segítőkész válaszokat!

(#21212) zsiga68 válasza SacaLaca (#21211) üzenetére


zsiga68
senior tag

Bekacsolod az ftp szervert. Adsz a nasnak fix ip-t a routerben és nyitod a portot. Készítesz egy Dyndns szolgáltatónál egy fiókot amivel kapsz egy állandó elérést a külső ip-dhez. /azt írod be pl a nas dydns részéhez, vagy a routerbe/. A meglévő adatokkal eléred a nast mondjuk totalcommanderrel.

[ Szerkesztve ]

(#21213) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Remélem nem gond, ha ezzel idepiszkítok. A ZyXEL topik kb 3 hozzászólást élt meg 12 évvel ezelőtt :D

Szóval egy ZyXEL NSA320S ér még valamit, vagy e-waste? (azaz tábla csoki, vagy megy a MediaMarkt szemetébe?)

Azért cseréltem le, mert ha jól értelmeztem pár éve, akkor a Microsoft már nem támogatja azt a hozzáférést, amit ez a NAS használ, így egy újratelepítés után elérhetetlenné vált.

Azt meg nem tudom, hogy a topik témájában jártasok esetleg tudnának-e egy ilyen hardverrel mit kezdeni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#21214) Tonyk válasza -=RelakS=- (#21213) üzenetére


Tonyk
veterán

Ki ne dobd csak ezért! :Y
Windows alatt kapcsolt be a SMBv1 -et és máris megy minden.
Windows + R (futtatásba írd be): optionalfeatures

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#21215) -=RelakS=- válasza Tonyk (#21214) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Köszi, szóval mégsem e-waste :D

Mondjuk hova tenni nem tudom, és anno gyorsan lecseréltem egy Synology-ra.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#21216) laccy88 válasza -=RelakS=- (#21213) üzenetére


laccy88
senior tag

én most adtam el az enyémet. Semmi gondom nem volt vele (Win11, mobil, médialejátszó elérte), csak 520-ra cseréltem.

(#21217) zsiga68 válasza zsiga68 (#20955) üzenetére


zsiga68
senior tag

Link update: [link]

(#21218) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Hali!

Meggyűlt a bajom a NAS-sal. NSA320 van fent 4.70 OS verzió. Felraktam anno az ffp-t, mc-t és transmissiont. Az SMBv1 problémát eddig kiküszöböltem a windows visszaállításokkal, de a telók miatt már kell az SMB2. Utána olvastam, feltettem a Metarepository-t, majd telepítettem az Entware-ng -t is. A netes leírás szerint akartam eljárni, de az opgk parancsok nem akartak működni, mint később utána olvastam azért mert fent volt az ffp is és az elérési útvonalak nem stimmeltek. A probléma az, hogy infó hiányában a netes felületen elkezdtem előbb uninstallálni, majd újrarakni az Entware-ng -t, de azóta az ~opt/ helyen nincs semmi, üres. Hol találom a zpkg csomagot az Entware-ng -hez és hogyan tudom manuálba installálni?

(#21219) zsiga68 válasza Jamboo529 (#21218) üzenetére


zsiga68
senior tag

Tipp: Manual install menete feletted. A csomagot itt nézd meg: [link]
UI: Entware-t nem próbáltam telepíteni...

[ Szerkesztve ]

(#21220) Jamboo529 válasza Jamboo529 (#21218) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Végül is kemény 7 óra netes bújást követően megoldottam a dolgot. A probléma oka több minden is volt. Az egyik az, hogy már fent van az FFP és olyankor az Entware-val nem szeretnek együtt létezni.
Egyrészt a repo és az Entware-ng félresikerült telepítése után át kell írni a fájl tartalmát a
/usr/local/zy-pkgs/etc/init.d/Entware-ng helyen, mert nem jó a link. Itt olvashatsz róla a sárga keretezett részben (ami oda van írva az sem jó link). Aztán elvileg már települnie kell az Entware-nek, de ne felejtsd el telepíteni a profile-hook részt sem, és csak utána add ki a parancsokat. Viszont az SMB csak akkor fog átállni az újabb verzióra, ha átírod a /usr/local/zy-pkgs/ffproot/ffp/etc/profile fájlban a PATH-okat és beilleszted az
/opt/bin:/opt/sbin: helyeket is.
Nekem így néz ki:
# Set the default system $PATH:
PATH=/ffp/bin:/usr/bin:/bin
if [ $(/ffp/bin/id -u) -eq 0 ]; then
    PATH=/opt/bin:/opt/sbin:/ffp/sbin:/usr/sbin:/sbin:$PATH
fi
export PATH

Így fogja újraindítás után jó helyről venni a samba-hoz a dolgokat. Ezt leginkább magamnak írtam le, hogy emlékezzek, ha újra kell rakni a rendszert valaha, de hátha másnak is segítség. A /pkg/Entware-ng/pkgcgi.cgi fájlban van benne a miért, ha már telepítetted.

(#21221) a3vap


a3vap
csendes tag

Sziasztok,
Még tavaly küzdöttem egy NSA310-zel, ami végtelenül csipogott csak, és minden fellelt rescue procedúra kudarcot vallott. Úgy tűnt, hogy a NAND azon része, amire a rootfs lenne írva "valahogy hibás", már a beleírt dolgokat sem sikerült pont úgy kiolvasni belőle, ahogy beleírtuk.
Ekkor találtam meg a doozan.com fórumot, ahol volt egy leírás rá, hogy hogyan lehet a NAND elejére egy spéci u-boot-ot írni, amivel aztán bármilyen csatlakoztatott eszközről (USB, HDD) be tud bootolni. Öröm lehetne az ürömben, hogy ezek után egy aránylag friss debian-t kap az ember, aztán apt install <világ> és lehet örülni.
Végre is hajtottam a leírtakat, bootol is, de a sebességével nem vagyok kibékülve. 250Mbites internettel, közvetlenül a szolgáltatói router gigás portjába beledugva az alábbi sebességeket hozza.

NAS as server:
Testing was done from laptop with Gbit wired connection. Using Windows 10 built in ftp for FTP and robocopy for SMB tests, Linux for NFS test. The 1Gb random file was renamed and used for every try.
FTP from NAS: 62 MB/s (~520-550Mbit/s)
FTP to NAS: 24MB/s (~200-210Mbit/s)
SMB from NAS: 32MB/s (~270-280Mbit/s)
SMB to NAS: 24MB/s (~200-210Mbit/s)
NFS from NAS: 35MB/s (~290-300Mbit/s)
NFS to NAS: 19MB/s (150-160Mbit/s)
SCP from NAS: 9MB/s (72-74Mbit/s)
SCP to NAS: 8MB/s (68-70Mbit/s)

NAS as "client":
I tested my most used ways of getting data to the NAS with random debian ISOs.
Wget https: 4-4,5MB/s (~32-36Mbit/s)
Wget http: 11-12MB/s (~100-110Mbit/s)
Wget ftp: 12-13MB/s (~105-115Mbit/s)
Aria2c torrent: 7-8MB/s (~70-90Mbit/s)
Yt-dlp: 4-4,5MB/s (~32-36Mbit/s)

Engem a kliensként használt letöltési sebességek nem nyűgöztek le. Arra emlékszik valaki, hogy eredeti firmware-rel/FFP-vel mennyivel gyorsabban muzsikált?

(#21222) Jamboo529 válasza Jamboo529 (#21220) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Na a francnak kellett nekem belepiszkálni egy működő dologba. Egy áramszünet után újraindult a NAS és nem látom a samba megosztásokat semmilyen gépen. A NAS megy, webes felületen be tudok lépni, a transmission is fut, és azt is elérem a PC-ről a GUI-val.
Ha belépek a webes felületre látom a megosztásokat is, de tallózni már ott sem tudok, valamint total commanderrel pl nem érem el a megosztásokat. Ha rálépek winscp-vel, akkor a kitallózott md0 és md1 vinyókon az i-data-n belül ugyanúgy megtalálom a fájlokat.
Pórbáltam új hálózati megosztást csinálni, azt sem találja meg a PC. Már kitöröltem a fenti hozzászólásomban lévő /opt/bin:/opt/sbin: kiegészítést, és úgy indítottam újra a NAS-t. Most a smbd -V visszaállt 3.5.6 verzióra, de ugyanúgy semmi. Segítség, hol és mit rontottam el?

(#21223) zsiga68 válasza Jamboo529 (#21222) üzenetére


zsiga68
senior tag

Ellenőrizd a windows-on a smb aktivitását. Próbálhatsz még mobiltelefonon totalcommander+lan pluginnal is a fájlokhoz férni.
Vagy ftp szerveren kereszül is menthetsz adatot. Lehet hogy egy firmware frissítés nem ártana és utána egy reset.

[ Szerkesztve ]

(#21224) Jamboo529 válasza zsiga68 (#21223) üzenetére


Jamboo529
senior tag

A windowson az SMB1 eddig is be volt kapcsolva és most is megy. Korábban nem volt semmi gondom. A resetet nem akarom, mert nincs hova másolnom 2TB adatot hirtelen.

(#21225) zsiga68 válasza Jamboo529 (#21224) üzenetére


zsiga68
senior tag

Nekem NSA310-em van és semmit nem állítottam rajta /csak firmware frissítést kapott/. Sem ffp sem Entware nincs fent, mégis elérem windows és telefon alól is. Nem ismerem a Te készüléked ezért nem tudom hogy miért kellene a rá az Entware.
UI: merevlemez biztos jó? Nézz rá Hard Disk Sentinel-lel hálózaton keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#21226) Jamboo529 válasza zsiga68 (#21225) üzenetére


Jamboo529
senior tag

A merevlemez okés. Mondom, a fájlokat most is elérem, ha winscp-vel SSH-n vagy min keresztül csatlakozom. A putty ugyancsak látja a fájlokat MC-vel. Az Entware-ng-t azért akartam rátenni, mert azzal már tudná a NAS elvileg az SMB2-t. Ami pedig alapfeltétele az új telefonra rakott applikációk esetén, hogy tudjam a telóval készített képeket automatikusan a NAS-ra szinkronizálni. Szóval Metarepo és Entware upgrade után látszólag minden működött immáron SMB2-vel, viszont a készülékek újraindítása után a samba megosztások nem elérhetőek. Se hálózati névvel, se ip cím alapján.

(#21227) zsiga68 válasza Jamboo529 (#21226) üzenetére


zsiga68
senior tag

Jogosultságok rendben vannak? Csak tipplelek..
Még egy tipp: Áramtalaníts minden gépet, routert stb és először a rutert indítsd újra aztán a többi klienst és végén a nast.

[ Szerkesztve ]

(#21228) Jamboo529 válasza zsiga68 (#21227) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Az áramtalanítás már megvolt. Jogosultság alatt mit értesz pontosan?

(#21229) Tonyk válasza Jamboo529 (#21224) üzenetére


Tonyk
veterán

reset miatt az adat nem tűnik el....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#21230) zsiga68 válasza Jamboo529 (#21228) üzenetére


zsiga68
senior tag

Ha jól emlékszem volt olyan beállítás hogy melyik megosztáshoz ki férhet hozzá. Bár az admin mindent vinni szokott..

(#21231) Jamboo529 válasza zsiga68 (#21230) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Pontosan. Van vagy 10 felhasználóm, és azoknak mindenkinek egyedileg személyre szabva, hogy melyik megosztáshoz fér hozzá olvasásra, melyikhez írásra. A megosztásokból is van jó pár. Most ezt mind fényképezzem ki, hogy emlékezzek rá. A jelszavakra persze már tuti nem emlékszem. Az mind állítsam be újra az összes készüléken stb. :F :( :((( :O
Hát ha nincs más ötlet akkor marad majd ez, de csak két hét múlva lesz időm nekiesni. Addig hátha valakinek támad valami megoldása esetleg.
Ha nem akkor hogyan csináljam? Gyári beállítások visszaállítása, majd akkor már csak a Metarepo telepítése az Entware- el + MC + Transmission. És újra beállítani mindent. Az adatok ettől tuti nem fognak elveszni? A backdoor megmarad, amit még az FFP csinált, vagy azt is újra kell kezdeni?

(#21232) Tonyk válasza Jamboo529 (#21231) üzenetére


Tonyk
veterán

Reset miatt adat nem veszik el. Nagyon csúnya is lenne! Minden más megy, így az ffp és minden hozzá kapcsolódó.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#21233) Jamboo529 válasza Tonyk (#21232) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Ez esetben hogy kezdjek neki? Anno az FFP ment fel elsőnek ha jól emlékszem, azzal nyitottam telneten, majd ssh-n backdoort. Ha most nem kell nekem az FFP, csak mondjuk hogy el tudjam érni SSH-n, legyen fent az Entware-ng (a samba miatt), egy transmission kliens, és a midnight commander, akkor mit kell csinálnom? Erre gondolom nincs telepítési útmutató.

(#21234) mobilizmo válasza Jamboo529 (#21233) üzenetére


mobilizmo
addikt

Entware telepítés: [link]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.