Hirdetés
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Harmincegyedik rész
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot - update lent!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Xiaomi Mi Band 2: A karkötő visszatér
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- eBay-es kütyük kis pénzért
-
76100 - 76001
102296 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 77901 77900 - 77801 77800 - 77701 77700 - 77601 77600 - 77501 77500 - 77401 77400 - 77301 77300 - 77201 77200 - 77101 77100 - 77001 77000 - 76901 76900 - 76801 76800 - 76701 76700 - 76601 76600 - 76501 76500 - 76401 76400 - 76301 76300 - 76201 76200 - 76101 76100 - 76001 76000 - 75901 75900 - 75801 75800 - 75701 75700 - 75601 75600 - 75501 75500 - 75401 75400 - 75301 75300 - 75201 75200 - 75101 75100 - 75001 75000 - 74901 74900 - 74801 74800 - 74701 74700 - 74601 74600 - 74501 74500 - 74401 74400 - 74301 74300 - 74201 74200 - 74101 74100 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
martonx
veterán
-
totya694
őstag
-
martonx
veterán
-
azbest
félisten
-
Rick4
félisten
-
totya694
őstag
-
totya694
őstag
-
martonx
veterán
Sziasztok!
Holnap délután nem vagy valaki Örkény fele? Beszállnék a benzinköltségbe.

oszkar.com biztosan jár arra

-
Rawulf
őstag
-
sarkanyolo2
őstag
Sziasztok!
Holnap délután nem vagy valaki Örkény fele? Beszállnék a benzinköltségbe.

-
csoszogi
tag
no ez kiment hogy direkt neked irjak..kicsit kaotikusak a napjaim.. szoval, most a hutogepszerelo nem talal ilyen alkatreszt, en is nezegettem de csak valami sved ceg jon fel, total sved honlapon.
A szerelo annyit mondott, hogy le szeretne teszetelni a kompresszort, hogy nem-e az ment ki es ha az jo akkor erdemes megrendelni ezt a relet. Ha a kompresszor ment ki akkor nem tudom mennyibe faj majd a javitas, lehet akkor nem is kell a relé, nem éri meg javítani.
Ha aktuális lesz, akkor jelentkezem.
-
SirRasor
addikt
Most kerestem 460-at és már 35k alatt nincs használtan. Nagyon elszálltak az árak

Az is igaz, hogy a márciusban 85k-ért vett ÚJ 1060-amat most használtan 95k-ért sikerült eladni
2 vagy 4 gb-os a tiéd? -
ritkaság
aktív tag
Sziasztok!
Valaki nem akar mostanában szerződést kötni a Telekomnál vagy szerződést hosszabbítani? Ha van ilyen kérem írjon nekem privát üzit. Előre is köszönöm.

-
Rick4
félisten
-
Rick4
félisten
-
csoszogi
tag
sziasztok
Egy készülékünkben kiment a kompresszort vezérlő relé. Eddig nemigazán találtam beszerzési forrást, ha valaki esetleg tudja, hol tudok ilyet rendelni/beszerezni legyen szíves jelezze:

-
Gergello
addikt
-
Orionk
senior tag
-
Orionk
senior tag
Szegeden vállalnak valahol minőségi autó fóliázást?
-
martonx
veterán
Nem tudom, engem egyedül a hangja érdekel, az meg 60 fok alatt (azaz az esetek 99%-ában) nincs a 460-asomnak.
Ez az idle fogyasztás konkurenciához képest túl nagy - megállapítás elgondolkoztatott, ahogy utána néztem valóban pár wattal több (akár 10wattal is több lehet, ajjaj), mint a GTX 1050, de a kétszeresség azért erős túlzás
-
PowerBuldog
veterán
A taxisok zöme az autóklub udvarán levő design műhelybe jár. Nem olcsó buli az egész autót lefóliáztatni.
Mondjuk egy új autó (kb 4-5 milla) árához viszonyítva nem vészes.Oh, kabrióm van, fél autót kell csak

-
vizslakutya
senior tag
Nyilván a minőségivel arra céloztam, hogy meg is tudja csinálni. Celluxszal én is be tudom a kocsit fóliázni

A taxisok zöme az autóklub udvarán levő design műhelybe jár. Nem olcsó buli az egész autót lefóliáztatni.
Mondjuk egy új autó (kb 4-5 milla) árához viszonyítva nem vészes. -
castiels
addikt
-
PowerBuldog
veterán
Igen.
Olyan kell, aki csak vállalja, vagy olyan, aki meg is tudja csinálni?
Nyilván a minőségivel arra céloztam, hogy meg is tudja csinálni. Celluxszal én is be tudom a kocsit fóliázni

-
macilaci78
nagyúr
Szegeden vállalnak valahol minőségi autó fóliázást?
Igen.
Olyan kell, aki csak vállalja, vagy olyan, aki meg is tudja csinálni?
-
SirRasor
addikt
Ez a tervem nekem is. Néha pici játékra egy gyengébb, ámde sokkal olcsóbb kari is bőven elég.
Viszont a 460 nálam kiesik, mert az idle fogyasztása túl nagy (konkurenciához képest kb. 2x-es) NAgyrészt meg úgyis filmezésre lesz használva, arra meg ne egyen nekem a kis mocsok
-
martonx
veterán
-
PowerBuldog
veterán
Szegeden vállalnak valahol minőségi autó fóliázást?
-
macilaci78
nagyúr
Az ilyet már minek elbontani? Még pár év és a szél amúgy is elhordja.

-
pilóta
nagyúr
Hú bakker, mekkora egy romhalmaz! Már rég el kellett volna bontani.
Nem tudom mi lesz, de gondolom társasház.
Nem azon kellene görcsölni, hogy az ilyen régi romokat megtartsuk (nem mondom, pár darab kell műemléknek, de nem 100), hanem hogy amit építenek helyette az normálisan nézzen ki...
-
Orionk
senior tag
136 éves ház tűnik el Felsővárosban
Hallottatok valamit, hogy milesz majd a helyén?
-
sarkanyolo2
őstag
Újszegeden, a Micra még kitart.

-
CSorBA
őstag
Ezt meg is értem, mert végül is a fizető parkolózóna határán van, de az újszegedit
Most mindenki a környék kis utcáiban nyomorog. Alig lehet elférni.. Ráadásul 3 napja egy nagy fa ketté is hasadt és az ott parkoló egyik autóra dőlt (jobban járt volna a vakolathullással
). Amúgy itt büntethet a közterületes? Ha jól tudom a híd és az alatta lévő terület állami tulajdon és a Magyar Közút Zrt. kezeli. -
macilaci78
nagyúr
-
Vesztor87
senior tag
-
ShadowX
őstag
Akkor viszont egyáltalán nem drága.
Remélem sikerül megvalósítaniuk, határidőre mindent, mert ráfér a városra egy ilyen projekt.
-
Orionk
senior tag
Hát ha ez felépül és úgy, hogy nem jelent senki csődöt, akkor megeszem a kalapom. Nagyon impozáns tervek és hatalmas a már lebontott terület. Csak sok helyen az országban lehet látni félbehagyott projekteket. Ezen talán segít, hogy nem csak lakások, hanem irodák is elérhetőek lesznek.
Amúgy attól függ mi a drága. Én 430-450 ezer/m2 árakat olvastam.
A környéket pedig a Marsig repíti majd az biztos.
Már van Facebook oldaluk, weboldaluk, instagram oldaluk, meg minden...Meg a Kárász utcán irodájuk, ahol lehet venni a lakásokat.
A weboldalukon, ha jól emlékszem, akkor 380e Ft a legdrágább ár négyzetméterére.
-
wertigo1984
őstag
Ezt jó hallani, mert a kommentek túlnyomó részében Szegedet (plusz az egész országot) fikázni szokás, miközben nem véletlenül ez a város többünk választott lakóhelye. Ezzel nem azt mondom, hogy Szegeden minden tökéletes, vagy ne lehetne sok mindent még jobban csinálni, egyszerűen csak mondjuk pesthez viszonyítva még mindig sokkal élhetőbb. Köszi a pozitív kommentet!
Nekem nagyon tetszik. Fura volt hogy a 3 nap alatt csak egyszer lattunk szirenazo mentot, viszont meglepett hogy sok a rendor (foleg a zold autoik
) ami szerintem nagyon nem baj.
A csapviz erdekes izu es szagu, de literszamra ittam, meg a kocsiba is azt raktam amit elozo esteken lehutottem.
Rick4 10 eve a pesti Novotelben dolgozom, sajnos kenytelen vagyok minden masodik napon szolgalatom alatt a hotelben aludni...
Viccet felreteve sokkal masabb a pult masik oldalan allni, es kicsit pihenni. -
vizslakutya
senior tag
Aki mégis feláll azt elvitetik vajon?
Arról a hepehupás részről biztos nem,majd mennek a közteresek és nyomják a büntit.
-
PowerBuldog
veterán
Aki mégis feláll azt elvitetik vajon?
-
vizslakutya
senior tag
-
martonx
veterán
Pártállástól függetlenül csak trollkodtam.

Pártállástól függetlenül mióta választópolgár vagyok, a szavazás arról szól, melyik ujjamat harapjam, melyik fáj kevésbé.Remélem a következő választásokra nem tiltják be a Kétfarkú Kutya pártot. 2014-ben, amikor nem szavazhattam rájuk, komoly dilemmába kerültem, hogy akkor mégis melyik másik viccpártra szavazzak.

Éljen Dr. Mogács
ismét sírva röhögve nézem a Politikusfingás klippet. -
macilaci78
nagyúr
Pártállástól függetlenül Szeged egyik gyenge pontjának épp a polgármestert tartom. Amivel nem azt akarom mondani, hogy a jobb oldalon ne lehetne nála szarabbat találni (dehogy nem, bőven). Amikor realizálódott, hogy ő lesz Ovi egyik kihívója jövőre, hát nem tudtam hogy sírjak vagy nevessek. Egyik szarabb, mint a másik.
Pártállástól függetlenül csak trollkodtam.

Pártállástól függetlenül mióta választópolgár vagyok, a szavazás arról szól, melyik ujjamat harapjam, melyik fáj kevésbé. -
martonx
veterán
Olyan kevés a baloldali polgármester, üde színfoltvez az a pár szál szegfű a narancsosban.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Pártállástól függetlenül Szeged egyik gyenge pontjának épp a polgármestert tartom. Amivel nem azt akarom mondani, hogy a jobb oldalon ne lehetne nála szarabbat találni (dehogy nem, bőven). Amikor realizálódott, hogy ő lesz Ovi egyik kihívója jövőre, hát nem tudtam hogy sírjak vagy nevessek. Egyik szarabb, mint a másik.
-
Lacielvtárs
nagyúr
-
macilaci78
nagyúr
Ezt jó hallani, mert a kommentek túlnyomó részében Szegedet (plusz az egész országot) fikázni szokás, miközben nem véletlenül ez a város többünk választott lakóhelye. Ezzel nem azt mondom, hogy Szegeden minden tökéletes, vagy ne lehetne sok mindent még jobban csinálni, egyszerűen csak mondjuk pesthez viszonyítva még mindig sokkal élhetőbb. Köszi a pozitív kommentet!
Olyan kevés a baloldali polgármester, üde színfoltvez az a pár szál szegfű a narancsosban.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
martonx
veterán
Hangulatos varos Szeged! Kicsit sok a korforgalom, cuki a regi villamos es a sarga Combino fele.

Tudom ti mar ismeritek minden szegletet, de szeretnek nehany kepet megosztani, amit a szallodankbol (szallashelyunk es pesti munkahelyem) keszitettem tegnapi esti villamlaskor, es ma esti naplementekor.
Nagyon jo volt itt pihenni, remelem meg visszajovunk!






Ezt jó hallani, mert a kommentek túlnyomó részében Szegedet (plusz az egész országot) fikázni szokás, miközben nem véletlenül ez a város többünk választott lakóhelye. Ezzel nem azt mondom, hogy Szegeden minden tökéletes, vagy ne lehetne sok mindent még jobban csinálni, egyszerűen csak mondjuk pesthez viszonyítva még mindig sokkal élhetőbb. Köszi a pozitív kommentet!
-
Rick4
félisten
Hangulatos varos Szeged! Kicsit sok a korforgalom, cuki a regi villamos es a sarga Combino fele.

Tudom ti mar ismeritek minden szegletet, de szeretnek nehany kepet megosztani, amit a szallodankbol (szallashelyunk es pesti munkahelyem) keszitettem tegnapi esti villamlaskor, es ma esti naplementekor.
Nagyon jo volt itt pihenni, remelem meg visszajovunk!






Király, szerintem te vagy itt az egyetlen, aki már aludt novotelben.

-
wertigo1984
őstag
Hangulatos varos Szeged! Kicsit sok a korforgalom, cuki a regi villamos es a sarga Combino fele.

Tudom ti mar ismeritek minden szegletet, de szeretnek nehany kepet megosztani, amit a szallodankbol (szallashelyunk es pesti munkahelyem) keszitettem tegnapi esti villamlaskor, es ma esti naplementekor.
Nagyon jo volt itt pihenni, remelem meg visszajovunk!






-
csoszogi
tag
Vagy, aki MSc után nem tud mit kezdeni magával.
(Nincsenek azért olyan borzasztóan magas követelmények a PhD felvételin.) Egyébként teljesen jogos, sőt aki nagyon penge az már az MSc-t se csinálja meg hanem elmegy külföldre rögtön BSc után, netán még az előtt.csoszogi: Aki szerencsés az a melóját bele tudja komponálni a PhD-jába (vagy fordítva?) és akkor nem kell 8-10 óra görnyedés után még valami tök mást dolgoznia.
hat ez nagyon tudomanyterulettol fugg, mind a felveteli, mind a teljesitesi kovetelmenyek, van ahol eleg a hazai publikacio, vagy szakterulet lapjaban irni valamit, mashol meg nemzetkozi szintu ujsagban kell kozolni az eredmenyeidet. Orvosoknal teljesen mas a kovetelmenyrendszer, mas a teljesites modja a vedes meg miegymas. Ok bele tudjak integralni a munkajukat az biztos, mert arrol szol a PhD-juk.
Mas teruleten is biztos van ilyen, de egy kutato aki alapkutatast csinal, az csak kesobb tud belole penzt latni, ha talal befektetot el tudja adni stb. Masreszt meg benne van a neveben: kutatas. Ha nem jon ossze, nem mukodik, nem jon a varva vart eredmeny stb. b*hatod nem tudsz irni belole semmit. -
ShadowX
őstag
Ha lakást vesztek, akkor amíg nem költöztek el szerintem lakjatok Ti benne.
Ne az legyen, hogy van lakásotok, de Ti meg máshol vagytokalbérletben.
Egyébként mi a véleményetek a Cédrus ligetről? Nagyon felkapott dolog lett most.
Jó drágák a lakások, de csak ha a felét megvalósítják a látványterveknek, akkor a Régió legfelkapottabb helye lesz és simán ide jönnek akár külföldiek is, hogy megvegyék a lakásokat.Hát ha ez felépül és úgy, hogy nem jelent senki csődöt, akkor megeszem a kalapom. Nagyon impozáns tervek és hatalmas a már lebontott terület. Csak sok helyen az országban lehet látni félbehagyott projekteket. Ezen talán segít, hogy nem csak lakások, hanem irodák is elérhetőek lesznek.
Amúgy attól függ mi a drága. Én 430-450 ezer/m2 árakat olvastam.
A környéket pedig a Marsig repíti majd az biztos.
-
johnny82
őstag
És a rezsi még ezen felül van. Plusz az 1-2 hónap kaukció.
Ahogy mondod.
-
Ted_Beneky
senior tag
-
Frenky89
addikt
Doktorit olyasvalaki csinál, aki kellően elmélyedt már a szakmájában, megalapozott tudással rendelkezik, melyet a tanulmányi eredményei is tükröznek. Amennyiben a megszerzett tudása piacképes, a 140-180 k nettó fizetést kiröhögi. Ha valakinek a tudása nem váltható forintra, akkor tegye össze a kezét ennyiért is...
Innen nézve kb ugyanannyi munka van egy programozói, fizikusi, vagy épp bölcsész doktoriban, csak az előbbi kettő megél belőle, az utóbbi meg nem hal éhen. Egy volt osztálytársam történelem, ógörög és latin szakokon végzett, kettőből phd-t is csinált, mostanra adjunktus. Szakmailag elismert, de a bérpapíron ez nem látszik.
Vagy, aki MSc után nem tud mit kezdeni magával.
(Nincsenek azért olyan borzasztóan magas követelmények a PhD felvételin.) Egyébként teljesen jogos, sőt aki nagyon penge az már az MSc-t se csinálja meg hanem elmegy külföldre rögtön BSc után, netán még az előtt.csoszogi: Aki szerencsés az a melóját bele tudja komponálni a PhD-jába (vagy fordítva?) és akkor nem kell 8-10 óra görnyedés után még valami tök mást dolgoznia.
-
johnny82
őstag
-
csoszogi
tag
Van valami facebook csoport szegedi alberletekre, ott nem erdemes nezelodni?
SZEGEDI ALBÉRLETEK neven fut meg ez is Szegedi Albérlet 2014 -
johnny82
őstag
Nagyon jó ismerősömék is most keresnék éppen 2-en 1,5, vagy 2 szobásat és nem, hogy 50 alatt, de 60 alatt nem találnak. Ami ez alatt van, az elmegy azonnal.
-
macilaci78
nagyúr
Tavalyig 100e volt a PhD ösztöndíj 3 évre, onnantól:
"A doktorandusz ösztöndíj havi összege a képzési és kutatási szakaszban 140.000 Ft, a kutatási és disszertációs szakaszban 180.000 Ft. Sikeres védés esetén a doktorandusz egyszeri 400.000 Ft támogatásban részesül."
Tehát 140e és 180e két-két évig. Ami szerintem nem olyan rossz, főleg hogy csomóan hozzácsapnak ehhez közel még ugyan ennyit valami melóval. (Persze, az már más kérdés, hogy a PhD elvileg 8 órányi elfoglaltságot jelentene és diákként lehet mellette dolgozni max 4 órában.)
Doktorit olyasvalaki csinál, aki kellően elmélyedt már a szakmájában, megalapozott tudással rendelkezik, melyet a tanulmányi eredményei is tükröznek. Amennyiben a megszerzett tudása piacképes, a 140-180 k nettó fizetést kiröhögi. Ha valakinek a tudása nem váltható forintra, akkor tegye össze a kezét ennyiért is...
Innen nézve kb ugyanannyi munka van egy programozói, fizikusi, vagy épp bölcsész doktoriban, csak az előbbi kettő megél belőle, az utóbbi meg nem hal éhen. Egy volt osztálytársam történelem, ógörög és latin szakokon végzett, kettőből phd-t is csinált, mostanra adjunktus. Szakmailag elismert, de a bérpapíron ez nem látszik.
-
csoszogi
tag
Tavalyig 100e volt a PhD ösztöndíj 3 évre, onnantól:
"A doktorandusz ösztöndíj havi összege a képzési és kutatási szakaszban 140.000 Ft, a kutatási és disszertációs szakaszban 180.000 Ft. Sikeres védés esetén a doktorandusz egyszeri 400.000 Ft támogatásban részesül."
Tehát 140e és 180e két-két évig. Ami szerintem nem olyan rossz, főleg hogy csomóan hozzácsapnak ehhez közel még ugyan ennyit valami melóval. (Persze, az már más kérdés, hogy a PhD elvileg 8 órányi elfoglaltságot jelentene és diákként lehet mellette dolgozni max 4 órában.)
koszi a kiegeszitest, nem neztem konkretan utana csak tudom emelkedett valamennyit az utobbi evekben. A hallgatok panaszkodtak, hogy nem valami sok azert irtam ezt. Mondjuk ez tenyleg nem olyan rossz.... Aki mellette munkat tud valllani, azt megneznem, nalunk inkabb 10-12 orat kell gurcolni, hogy elobbre juss es jo ha a hetvegedet is hellyel kozzel bealdozod. Ez persze fugg hol csinalod a PhD-t. Lehet 8 ora konyvtar utan jo a cementeszsakot pakolni..

-
Frenky89
addikt
siman el tudom kepzelni. Aztan csodalkoznak, hogy akiben van kis gogyi, az kimegy kulfoldre akar meg teljesen mas mukara, vagy az iparba. Ez mondjuk igaz a nemeteknel is, sokan az ipart celozzak meg, kevesebn maradnak a tanar/kutatoi palyan. Ezt is ki lehet jelolni celiranykent, csak aztan nem kellene csodalkozni hova jutunk. Most magasabb a PhD osztondij, de meg most is szanalmasan keves. Ahhoz eleg, hogy tulelj,de egzisztenciat nem tudsz ra epiteni. Anno ugy szamoltuk netto 20k forintot er egy egy szamerletra fok..

macilaci78 : errol tudnek meselni, tobb tenyezos. Tobben vannak kulfoldon az ismeroseim kozul, mint akik itthon maradtak. Foleg osztondij tipusu palyazatok vannak, de persze akad ami sima fizetes. A keszhez kapott osszegben lenyegi differencia nincs, mindketto lehet tobb is, kiegeszitesekkel.
Tavalyig 100e volt a PhD ösztöndíj 3 évre, onnantól:
"A doktorandusz ösztöndíj havi összege a képzési és kutatási szakaszban 140.000 Ft, a kutatási és disszertációs szakaszban 180.000 Ft. Sikeres védés esetén a doktorandusz egyszeri 400.000 Ft támogatásban részesül."
Tehát 140e és 180e két-két évig. Ami szerintem nem olyan rossz, főleg hogy csomóan hozzácsapnak ehhez közel még ugyan ennyit valami melóval. (Persze, az már más kérdés, hogy a PhD elvileg 8 órányi elfoglaltságot jelentene és diákként lehet mellette dolgozni max 4 órában.)
-
csoszogi
tag
siman el tudom kepzelni. Aztan csodalkoznak, hogy akiben van kis gogyi, az kimegy kulfoldre akar meg teljesen mas mukara, vagy az iparba. Ez mondjuk igaz a nemeteknel is, sokan az ipart celozzak meg, kevesebn maradnak a tanar/kutatoi palyan. Ezt is ki lehet jelolni celiranykent, csak aztan nem kellene csodalkozni hova jutunk. Most magasabb a PhD osztondij, de meg most is szanalmasan keves. Ahhoz eleg, hogy tulelj,de egzisztenciat nem tudsz ra epiteni. Anno ugy szamoltuk netto 20k forintot er egy egy szamerletra fok..

macilaci78 : errol tudnek meselni, tobb tenyezos. Tobben vannak kulfoldon az ismeroseim kozul, mint akik itthon maradtak. Foleg osztondij tipusu palyazatok vannak, de persze akad ami sima fizetes. A keszhez kapott osszegben lenyegi differencia nincs, mindketto lehet tobb is, kiegeszitesekkel.
-
azbest
félisten
Hat az azert igy mas. Mikor valaki azt mondja a PhD-t csinalja, legtobbszor az osztondijas let ugrik be. De ha melo mellett csinbalja mint alkalmazott akkor kb ez a normalis bertabla (kutatoeknal), persze fugg attol hol is van. A postdoc osztondijak kozul a Marie Curie(MC) ad valami 4kEurot, plusz egyebeket.
Ami erdekes, hogy ne lergyen nagy a berfeszultseg: ugyanaz az osztondij(MC) Nemetorszagban 4k-t, UK-ben 5-6k mig ha ide jossz, akkor csak 2k-t kapsz, keletebre meg kevesebb...

Nalunk ha nem maszek cegnel vagy, akkor a kozalkalmazotti bertabla vonatkozik rad, ami igen karcsu bert ad, megha megvan a doktori fokozatod is (700euro netto). Ha EU-s palyazatot nyertsz, akkor nagyon magas fizetesekre is szert tehetsz, de azok csak par tenyleg igen jo kutatonak jon ossze..

pár éve, itteni fizikus phd-s srác mesélt. Sima magyar phd ösztöndíj 90 egynéhány ezer. Aztán, amikor végzett, megkínálták egy tanársegédi állással, ami pár száz forinttal kevesebb volt, mint addig az ösztöndíja. Hát nem kicsit röhögte ki őket.
-
Orionk
senior tag
Igen, valószínűleg ez lesz a vége.

Ha lakást vesztek, akkor amíg nem költöztek el szerintem lakjatok Ti benne.
Ne az legyen, hogy van lakásotok, de Ti meg máshol vagytokalbérletben.
Egyébként mi a véleményetek a Cédrus ligetről? Nagyon felkapott dolog lett most.
Jó drágák a lakások, de csak ha a felét megvalósítják a látványterveknek, akkor a Régió legfelkapottabb helye lesz és simán ide jönnek akár külföldiek is, hogy megvegyék a lakásokat. -
macilaci78
nagyúr
Hat az azert igy mas. Mikor valaki azt mondja a PhD-t csinalja, legtobbszor az osztondijas let ugrik be. De ha melo mellett csinbalja mint alkalmazott akkor kb ez a normalis bertabla (kutatoeknal), persze fugg attol hol is van. A postdoc osztondijak kozul a Marie Curie(MC) ad valami 4kEurot, plusz egyebeket.
Ami erdekes, hogy ne lergyen nagy a berfeszultseg: ugyanaz az osztondij(MC) Nemetorszagban 4k-t, UK-ben 5-6k mig ha ide jossz, akkor csak 2k-t kapsz, keletebre meg kevesebb...

Nalunk ha nem maszek cegnel vagy, akkor a kozalkalmazotti bertabla vonatkozik rad, ami igen karcsu bert ad, megha megvan a doktori fokozatod is (700euro netto). Ha EU-s palyazatot nyertsz, akkor nagyon magas fizetesekre is szert tehetsz, de azok csak par tenyleg igen jo kutatonak jon ossze..

Akit ismerek, az fizikus, programtervező matematikus és klasszika filológus. Szerinted melyik boldogul könnyebben?

Én azt nem értem, hogy ha valaki végigküzdi magát az egyetem és elmegy továbbtanul phd irányba, miért elég neki a minimálbért alig meghaladó jövedelem ösztöndíj formájában? Ha nem tud belőle megélni, legyen a hobbija.
-
csoszogi
tag
3,5-4 k€-t kap tanulmányi szerződéssel + évi 2 konferencia összesen 3-4 héttel + a szabadságok és van egy hobbija sziklamászás képében.
A szükségletei kielégítése mellett félretenni is tud.A kajára nem mondanám, hogy olcsóbb. Egy étterem például duplája, vagy több. Persze egy Spar, Lidl szintű üzlet kb azonos nettó áron van, az áfa meg csak 19%.
Ott más a lakáskultúra, a lakók sokkal kisebb hányada lakik saját tulajdonú ingatlanban. Mi magyarok ilyen szempontból sokkal röghöz kötöttebbek vagyunk. Anyám rokkantnyugdíjas, apám gépészmérnök. Nemrég volt pár hónap munkanélküliség, nagy nehezen sikerült a másik TSZ-ben elhelyezkednie, mert az elődje hülyeséget csinált. Meg sem fordult a fejében, hogy akár csak Szegeden nézzen állás után, nem hogy Kecskemét környékén, vagy a Dunántúlon. Mert ott a nagy ház, amit 35 éve két kezével épített fel, stb-stb... Én ettől gyakorlatiasabb vagyok: a szemétdombon nem élek meg, akkor megyek. A házad eladom, a földet kiadom bérbe, a gépeket eladom/költöztetem.csoszogi: nem azt írtam, hogy ösztöndíjas, hanem hogy phd-t csinál. Szerződése van, a munkáját fizetik meg, és nem lehetőséget adnak mellette a tanulmányaira, hanem a szerződés része, hogy el kell végeznie őket. Most komolyan csak kis hazánkban divat, hogy még a pénzt érő végzettségek megszerzéséhez is csak éhbér jár?
Egy volt osztálytársnőm Finnországban dolgozik programtervezőként, és automatizálási rendszerekből phd-zik levelezőn az ELTE-n, mellette most lett valakinek a témavezetője a témában. A közalkalmazott pasijával 60k€ értékben nézegetnek házat, a lány keres többet, a pasi bérének üvegplafonja van.Hat az azert igy mas. Mikor valaki azt mondja a PhD-t csinalja, legtobbszor az osztondijas let ugrik be. De ha melo mellett csinbalja mint alkalmazott akkor kb ez a normalis bertabla (kutatoeknal), persze fugg attol hol is van. A postdoc osztondijak kozul a Marie Curie(MC) ad valami 4kEurot, plusz egyebeket.
Ami erdekes, hogy ne lergyen nagy a berfeszultseg: ugyanaz az osztondij(MC) Nemetorszagban 4k-t, UK-ben 5-6k mig ha ide jossz, akkor csak 2k-t kapsz, keletebre meg kevesebb...

Nalunk ha nem maszek cegnel vagy, akkor a kozalkalmazotti bertabla vonatkozik rad, ami igen karcsu bert ad, megha megvan a doktori fokozatod is (700euro netto). Ha EU-s palyazatot nyertsz, akkor nagyon magas fizetesekre is szert tehetsz, de azok csak par tenyleg igen jo kutatonak jon ossze..

-
csoszogi
tag
A fodrasz draga, en 50Eurosokat lattam.
De ez női fodrász volt, itt vágás, festés, melír, mindenféle pakolás, hab, beszárítás van..

Én a sérót magam nyírom 16 éve, és még csak rosszabbnak se rosszabb, mint a fodrász munkája, mert ez egy ilyen séró, 3mm, semmiféle állatka nem marad meg benne, nem lóg a szemebe, nem fekszem el sosem.
Ennyi idő alatt az össz költségem volt 3X 5 ezres 3 db philips hajnyíróra, ezek azért érezhetően egyre rosszabb minőségűek voltak, úgyhogy most már egy sokkal komolyabb wahl-t vettem, (ugyanannyiért) talán ez ismét elmegy 5 évig, így tartható az eddigi költségszint. 
mondom csak lattam, mivel olyan kornyeken at vezetett az utam, hogy egymas mellett voltak a fodraszok es erre emlekszem, hogy jott a kepembe az 50Euros reklam..
En felig meddig kopasz vagyok, felesegem nyir meg havonta.. Hatul harom perc, elol meg csak egy shhhhhh es mar kesz is van..
En az utobbi 15 evben a masodikat nyuzom, az elozo is csak ezerrt ment tonkre mert leejtettem es kitortek a a muanyag fogai/hajvezetoje. Hozza meg nem kaptam fejet, pedig mindenhol neztem..
-
Rick4
félisten
ez fura, mert a PhD osztondij 900-1100Euro Nemeteknel tudomanyos eraban....a szallast hogy fizeti ebbol? Ha meg ennel tobb akkor az kurva jo hely, vagy valami speci osztondij lehet...Kicsit sokallom a szobaert az arat. Ennel biztosan lehet talalni olcso megoldast, habar biztos utanajart. Mas varos mas arak... A fodrasz draga, en 50Eurosokat lattam. Ha meg mast hasonlitunk ossze, akkor mas meg olcsobb, de joval. A kaja, elektronikai cuccok, mar az alacsonyabb AFA miatt is olcsobbak, de amugy is azok, (es minosegibbek szerintem) azert azt se felejtsuk el.
Lehet itthon olcsobb a fodrasz, ami havonta kethavonta kell csak, de a napi megelhetes meg kurva draga.
En ugy szamoltam, hogy peldaul, hogy hany liter tejet kapok mennyit kell meloznom egy hasznalt kocsiert, mennyit egy laptopert stb. aranyositva az itteni vagy az ottani arakhoz versus fizetes. Es a nemetek nyertek. A rezsi is olcsobb.
Egy konkret pelda igaz regen volt: digitalis fenykepezogep+Samsonite hordtaska+4 akku+nagy memoriakartya+akkutolto.
Ez igy olcsobb volt Nemetorszagban, mint hazankban az ugyanolyan fenykepezogep kicsi memoriaval...A fodrasz draga, en 50Eurosokat lattam.
De ez női fodrász volt, itt vágás, festés, melír, mindenféle pakolás, hab, beszárítás van..

Én a sérót magam nyírom 16 éve, és még csak rosszabbnak se rosszabb, mint a fodrász munkája, mert ez egy ilyen séró, 3mm, semmiféle állatka nem marad meg benne, nem lóg a szemebe, nem fekszem el sosem.
Ennyi idő alatt az össz költségem volt 3X 5 ezres 3 db philips hajnyíróra, ezek azért érezhetően egyre rosszabb minőségűek voltak, úgyhogy most már egy sokkal komolyabb wahl-t vettem, (ugyanannyiért) talán ez ismét elmegy 5 évig, így tartható az eddigi költségszint. 
-
PowerBuldog
veterán
A nők ilyenek, van, akinek ez adja a biztonság érzetét. Vegyetek egy akármilyen lakást és adjátok ki bérbe!

Ti ugyanúgy mobilisek maradtok, ugyanakkor lesz egy saját tulajdonú ingatlanotok is.Igen, valószínűleg ez lesz a vége.

-
Luighi
senior tag
Heló, kollegámnak keresünk 1-1.5 szobás albit Szegeden.
50k havi díj alatt és Felsővároson előny. Aki tud vmit, írjon plz.
-
macilaci78
nagyúr
Nálunk van is feszültség emiatt az asszonnyal. Ő mindenáron saját lakást szeretne venni, én meg úgy vagyok, hogy bármi beüt akkor könnyebben lehet pattanni, ha nincs fix lakás.
A nők ilyenek, van, akinek ez adja a biztonság érzetét. Vegyetek egy akármilyen lakást és adjátok ki bérbe!

Ti ugyanúgy mobilisek maradtok, ugyanakkor lesz egy saját tulajdonú ingatlanotok is. -
PowerBuldog
veterán
3,5-4 k€-t kap tanulmányi szerződéssel + évi 2 konferencia összesen 3-4 héttel + a szabadságok és van egy hobbija sziklamászás képében.
A szükségletei kielégítése mellett félretenni is tud.A kajára nem mondanám, hogy olcsóbb. Egy étterem például duplája, vagy több. Persze egy Spar, Lidl szintű üzlet kb azonos nettó áron van, az áfa meg csak 19%.
Ott más a lakáskultúra, a lakók sokkal kisebb hányada lakik saját tulajdonú ingatlanban. Mi magyarok ilyen szempontból sokkal röghöz kötöttebbek vagyunk. Anyám rokkantnyugdíjas, apám gépészmérnök. Nemrég volt pár hónap munkanélküliség, nagy nehezen sikerült a másik TSZ-ben elhelyezkednie, mert az elődje hülyeséget csinált. Meg sem fordult a fejében, hogy akár csak Szegeden nézzen állás után, nem hogy Kecskemét környékén, vagy a Dunántúlon. Mert ott a nagy ház, amit 35 éve két kezével épített fel, stb-stb... Én ettől gyakorlatiasabb vagyok: a szemétdombon nem élek meg, akkor megyek. A házad eladom, a földet kiadom bérbe, a gépeket eladom/költöztetem.csoszogi: nem azt írtam, hogy ösztöndíjas, hanem hogy phd-t csinál. Szerződése van, a munkáját fizetik meg, és nem lehetőséget adnak mellette a tanulmányaira, hanem a szerződés része, hogy el kell végeznie őket. Most komolyan csak kis hazánkban divat, hogy még a pénzt érő végzettségek megszerzéséhez is csak éhbér jár?
Egy volt osztálytársnőm Finnországban dolgozik programtervezőként, és automatizálási rendszerekből phd-zik levelezőn az ELTE-n, mellette most lett valakinek a témavezetője a témában. A közalkalmazott pasijával 60k€ értékben nézegetnek házat, a lány keres többet, a pasi bérének üvegplafonja van.Nálunk van is feszültség emiatt az asszonnyal. Ő mindenáron saját lakást szeretne venni, én meg úgy vagyok, hogy bármi beüt akkor könnyebben lehet pattanni, ha nincs fix lakás.
-
macilaci78
nagyúr
Ösztöndíjból sehol nem lehet nagy lábon élni...
Mennyit keres vajon Münchenben egy kvantumfizikus rendes kutatóként?
És nyilván nagyvárosban drágább az élet. Ez igaz Budapestre is. Nézd meg a budapesti albérletárakat (rezsi nélkül 100.000+ Ft, de szobát sem igen kapsz 60-80e alatt), és azt hasonlítsd össze egy magyar phd ösztöndíjjal (140.000 Ft).Mellette az átlagos alkalmazott bérét is összehasonlíthatod a bérleti díjakkal itt meg ott, vidéken és nagyvárosban. Na meg a többi megélhetést, mert pl Berlinben marha drága az albérlet, de mondjuk a kaja meg olcsóbb mint Budapesten.
Vidéken meg akár 3-400€-ért lakást bérelhetsz. Nem szobát.
3,5-4 k€-t kap tanulmányi szerződéssel + évi 2 konferencia összesen 3-4 héttel + a szabadságok és van egy hobbija sziklamászás képében.
A szükségletei kielégítése mellett félretenni is tud.A kajára nem mondanám, hogy olcsóbb. Egy étterem például duplája, vagy több. Persze egy Spar, Lidl szintű üzlet kb azonos nettó áron van, az áfa meg csak 19%.
Ott más a lakáskultúra, a lakók sokkal kisebb hányada lakik saját tulajdonú ingatlanban. Mi magyarok ilyen szempontból sokkal röghöz kötöttebbek vagyunk. Anyám rokkantnyugdíjas, apám gépészmérnök. Nemrég volt pár hónap munkanélküliség, nagy nehezen sikerült a másik TSZ-ben elhelyezkednie, mert az elődje hülyeséget csinált. Meg sem fordult a fejében, hogy akár csak Szegeden nézzen állás után, nem hogy Kecskemét környékén, vagy a Dunántúlon. Mert ott a nagy ház, amit 35 éve két kezével épített fel, stb-stb... Én ettől gyakorlatiasabb vagyok: a szemétdombon nem élek meg, akkor megyek. A házad eladom, a földet kiadom bérbe, a gépeket eladom/költöztetem.csoszogi: nem azt írtam, hogy ösztöndíjas, hanem hogy phd-t csinál. Szerződése van, a munkáját fizetik meg, és nem lehetőséget adnak mellette a tanulmányaira, hanem a szerződés része, hogy el kell végeznie őket. Most komolyan csak kis hazánkban divat, hogy még a pénzt érő végzettségek megszerzéséhez is csak éhbér jár?
Egy volt osztálytársnőm Finnországban dolgozik programtervezőként, és automatizálási rendszerekből phd-zik levelezőn az ELTE-n, mellette most lett valakinek a témavezetője a témában. A közalkalmazott pasijával 60k€ értékben nézegetnek házat, a lány keres többet, a pasi bérének üvegplafonja van. -
csoszogi
tag
Párom öccse kvantumfizikusként Münchenben phd-t csinál, egy 4 szobás lakásban kb 800€ a havi lakbér az általa használt szobára. Máshol mások a léptékek és sokan elkövetik azt a hibát, a magyar keresetekhez, árakhoz viszonyítanak...
Egy jóbarátom szintén phd-s korában hónapokat töltött olasz nagyvárosokban. 100€ alatt nem volt női fodrász, inkább kivárta, míg hazaért...ez fura, mert a PhD osztondij 900-1100Euro Nemeteknel tudomanyos eraban....a szallast hogy fizeti ebbol? Ha meg ennel tobb akkor az kurva jo hely, vagy valami speci osztondij lehet...Kicsit sokallom a szobaert az arat. Ennel biztosan lehet talalni olcso megoldast, habar biztos utanajart. Mas varos mas arak... A fodrasz draga, en 50Eurosokat lattam. Ha meg mast hasonlitunk ossze, akkor mas meg olcsobb, de joval. A kaja, elektronikai cuccok, mar az alacsonyabb AFA miatt is olcsobbak, de amugy is azok, (es minosegibbek szerintem) azert azt se felejtsuk el.
Lehet itthon olcsobb a fodrasz, ami havonta kethavonta kell csak, de a napi megelhetes meg kurva draga.
En ugy szamoltam, hogy peldaul, hogy hany liter tejet kapok mennyit kell meloznom egy hasznalt kocsiert, mennyit egy laptopert stb. aranyositva az itteni vagy az ottani arakhoz versus fizetes. Es a nemetek nyertek. A rezsi is olcsobb.
Egy konkret pelda igaz regen volt: digitalis fenykepezogep+Samsonite hordtaska+4 akku+nagy memoriakartya+akkutolto.
Ez igy olcsobb volt Nemetorszagban, mint hazankban az ugyanolyan fenykepezogep kicsi memoriaval... -
vizslakutya
senior tag
Van itt a környékünkön egy visszatérő kis cigánygyerek. Állandóan anyázik, meg a nőket zaklatja (illetve a nála kisebbeket). Most az utcánkban az összes kukát kiborítja a járdára, ráadásul közben igyekszik az emberekbe belekötni. Gondolom szándékosan. Megcsapni nem merem, mert többet kapok érte, mint amennyire elégtételt okozna. Ha a rendőröket ráhívom kijönnek vagy csak körberöhögnek és nem történik semmi?
Az egy debil, nekem a múltkor a busz oldalába rúgott bele.
Más: Ti ilyen fiatalok vagytok,hogy nem tudjátok mit jelent a lovas egy diszkóban?? anyám borogass 😱😰
-
Polemius
senior tag
Párom öccse kvantumfizikusként Münchenben phd-t csinál, egy 4 szobás lakásban kb 800€ a havi lakbér az általa használt szobára. Máshol mások a léptékek és sokan elkövetik azt a hibát, a magyar keresetekhez, árakhoz viszonyítanak...
Egy jóbarátom szintén phd-s korában hónapokat töltött olasz nagyvárosokban. 100€ alatt nem volt női fodrász, inkább kivárta, míg hazaért...Ösztöndíjból sehol nem lehet nagy lábon élni...
Mennyit keres vajon Münchenben egy kvantumfizikus rendes kutatóként?
És nyilván nagyvárosban drágább az élet. Ez igaz Budapestre is. Nézd meg a budapesti albérletárakat (rezsi nélkül 100.000+ Ft, de szobát sem igen kapsz 60-80e alatt), és azt hasonlítsd össze egy magyar phd ösztöndíjjal (140.000 Ft).Mellette az átlagos alkalmazott bérét is összehasonlíthatod a bérleti díjakkal itt meg ott, vidéken és nagyvárosban. Na meg a többi megélhetést, mert pl Berlinben marha drága az albérlet, de mondjuk a kaja meg olcsóbb mint Budapesten.
Vidéken meg akár 3-400€-ért lakást bérelhetsz. Nem szobát.
-
Vesztor87
senior tag
Sziasztok! Split klímának a kivezető csövét mi tartja a helyén? Megtoldottam ugyanis egy kis csővel, de most azon megy a para hogy kimozdíthattam-e a helyéről... Köszi.
-
macilaci78
nagyúr
+ShadowX
Egyrészt, nyilván nem ennyit visz haza valójában egy háziorvos.
Másrészt, az soha nem volt megalapozott érv, hogy ha xy így, akkor zx is.
Ha az orvosoknak (ápolóknak, de voltaképpen kb. bárkit említhetnénk) nem adnak rendes bért, az nem indokolja, hogy másnak sem. Lásd a gyakorlatot: inkább mennek el külföldre helyette. Aki meg nem tud, mert pl nem beszél nyelvet, elmegy a nyugati határ mellé, ahol az előzőek helyére keresnek ember, jobb pénzért az ország más részénél.És nem tudom, honnan vetted ezt a munkanélküli dolgot. Nem munkanélkülieket kerestek, hanem magabiztos nyelvtudással, éjszakai műszakba munkaerőt. Aki a nyelvtudásával elmehetne multihoz is telefont emelgetni, magasabb bérért.
Nyilván nem egy 4 általánost végzett, ápolatlan, fogatlan, a nevét leírni sem képes, 20 éve munka nélkül tengődő rokkantnyugdíjas hajléktalant keresnek a fenti állásra. Az meg azért nem fog jelentkezni, mert a) el sem jut hozzá az info, b) tudja, hogy úgysem vennék fel.
"Külföldi melóhelyen döbbenek rá, hogy ott jóval többet kell letenni az asztalra"
"Gyere külföldre dolgozni, mert 3-4X annyit is lehet keresni. Akkor miért vagy most itthon?"Nyilván van ilyen is, olyan is. De a külföldre költözött barátaim inkább arról számolnak be, hogy ha rendesen, megbízhatóan végzik a munkájukat akkor nem szakadnak bele (=nem kell a belüket kihajtani, túlórázni, hétvégén meg ünnepnapon bejárni), és normális fizetést kapnak érte (=nem felét zsebből, hanem bejelentve, és meg lehet élni belőle, legalább nem rosszabbul, mint otthon a hajtós melóból). Mindezek mellé még meg is becsülik őket és a munkájukat, általában előrelépési lehetőség is van cégen belül, még ha nem is tudnak felmutatni semmilyen végzettséget sem. Mo-n hány esetről hallottatok, amikor futószalag mellől vagy egyszerű takarítóból 1-2 év alatt csoportvezető, osztályvezető lett?
És miért járnak vissza? Rokonok, barátok miatt? Már aki még nem lépett le közülük is. És igen, az olcsóbb szolgáltatások miatt. Akár a "bennszülött" brit, osztrák, stb. is teszi.
Hogy ne csak a levegőbe beszéljek, nekem is "alja munkám" van, szakképzettség nem kell hozzá, csak B jogsi meg minimális nyelvtudás. És így többet keresek napi 3 óra munkával, mint a magyar 8 órás munkámmal. Ami valójában nem 8 óra, főleg amikor "szezon" van.
És nyilván én is Mo-ra viszem a kocsit javíttatni, meg fogorvoshoz, stb. Nem vagyok hülye és a saját zsebem ellensége.
Megjegyzem, a magyar fizetésemből nem hogy megvenni vagy szervizeltetni nem tudnám a kocsit, de a megélhetésre sem volt elég.Párom öccse kvantumfizikusként Münchenben phd-t csinál, egy 4 szobás lakásban kb 800€ a havi lakbér az általa használt szobára. Máshol mások a léptékek és sokan elkövetik azt a hibát, a magyar keresetekhez, árakhoz viszonyítanak...
Egy jóbarátom szintén phd-s korában hónapokat töltött olasz nagyvárosokban. 100€ alatt nem volt női fodrász, inkább kivárta, míg hazaért... -
ShadowX
őstag
+ShadowX
Egyrészt, nyilván nem ennyit visz haza valójában egy háziorvos.
Másrészt, az soha nem volt megalapozott érv, hogy ha xy így, akkor zx is.
Ha az orvosoknak (ápolóknak, de voltaképpen kb. bárkit említhetnénk) nem adnak rendes bért, az nem indokolja, hogy másnak sem. Lásd a gyakorlatot: inkább mennek el külföldre helyette. Aki meg nem tud, mert pl nem beszél nyelvet, elmegy a nyugati határ mellé, ahol az előzőek helyére keresnek ember, jobb pénzért az ország más részénél.És nem tudom, honnan vetted ezt a munkanélküli dolgot. Nem munkanélkülieket kerestek, hanem magabiztos nyelvtudással, éjszakai műszakba munkaerőt. Aki a nyelvtudásával elmehetne multihoz is telefont emelgetni, magasabb bérért.
Nyilván nem egy 4 általánost végzett, ápolatlan, fogatlan, a nevét leírni sem képes, 20 éve munka nélkül tengődő rokkantnyugdíjas hajléktalant keresnek a fenti állásra. Az meg azért nem fog jelentkezni, mert a) el sem jut hozzá az info, b) tudja, hogy úgysem vennék fel.
"Külföldi melóhelyen döbbenek rá, hogy ott jóval többet kell letenni az asztalra"
"Gyere külföldre dolgozni, mert 3-4X annyit is lehet keresni. Akkor miért vagy most itthon?"Nyilván van ilyen is, olyan is. De a külföldre költözött barátaim inkább arról számolnak be, hogy ha rendesen, megbízhatóan végzik a munkájukat akkor nem szakadnak bele (=nem kell a belüket kihajtani, túlórázni, hétvégén meg ünnepnapon bejárni), és normális fizetést kapnak érte (=nem felét zsebből, hanem bejelentve, és meg lehet élni belőle, legalább nem rosszabbul, mint otthon a hajtós melóból). Mindezek mellé még meg is becsülik őket és a munkájukat, általában előrelépési lehetőség is van cégen belül, még ha nem is tudnak felmutatni semmilyen végzettséget sem. Mo-n hány esetről hallottatok, amikor futószalag mellől vagy egyszerű takarítóból 1-2 év alatt csoportvezető, osztályvezető lett?
És miért járnak vissza? Rokonok, barátok miatt? Már aki még nem lépett le közülük is. És igen, az olcsóbb szolgáltatások miatt. Akár a "bennszülött" brit, osztrák, stb. is teszi.
Hogy ne csak a levegőbe beszéljek, nekem is "alja munkám" van, szakképzettség nem kell hozzá, csak B jogsi meg minimális nyelvtudás. És így többet keresek napi 3 óra munkával, mint a magyar 8 órás munkámmal. Ami valójában nem 8 óra, főleg amikor "szezon" van.
És nyilván én is Mo-ra viszem a kocsit javíttatni, meg fogorvoshoz, stb. Nem vagyok hülye és a saját zsebem ellensége.
Megjegyzem, a magyar fizetésemből nem hogy megvenni vagy szervizeltetni nem tudnám a kocsit, de a megélhetésre sem volt elég.Én arra céloztam, hogy szimplán a nagyobb/magasabb fizetés nem garancia semmire sem. Ez a probléma annál összetetebb és alapjaiban kellene mind a munkavállalóknak, mind a munkáltatóknak megváltozniuk.
-
Polemius
senior tag
+ShadowX
Egyrészt, nyilván nem ennyit visz haza valójában egy háziorvos.
Másrészt, az soha nem volt megalapozott érv, hogy ha xy így, akkor zx is.
Ha az orvosoknak (ápolóknak, de voltaképpen kb. bárkit említhetnénk) nem adnak rendes bért, az nem indokolja, hogy másnak sem. Lásd a gyakorlatot: inkább mennek el külföldre helyette. Aki meg nem tud, mert pl nem beszél nyelvet, elmegy a nyugati határ mellé, ahol az előzőek helyére keresnek ember, jobb pénzért az ország más részénél.És nem tudom, honnan vetted ezt a munkanélküli dolgot. Nem munkanélkülieket kerestek, hanem magabiztos nyelvtudással, éjszakai műszakba munkaerőt. Aki a nyelvtudásával elmehetne multihoz is telefont emelgetni, magasabb bérért.
Nyilván nem egy 4 általánost végzett, ápolatlan, fogatlan, a nevét leírni sem képes, 20 éve munka nélkül tengődő rokkantnyugdíjas hajléktalant keresnek a fenti állásra. Az meg azért nem fog jelentkezni, mert a) el sem jut hozzá az info, b) tudja, hogy úgysem vennék fel.
"Külföldi melóhelyen döbbenek rá, hogy ott jóval többet kell letenni az asztalra"
"Gyere külföldre dolgozni, mert 3-4X annyit is lehet keresni. Akkor miért vagy most itthon?"Nyilván van ilyen is, olyan is. De a külföldre költözött barátaim inkább arról számolnak be, hogy ha rendesen, megbízhatóan végzik a munkájukat akkor nem szakadnak bele (=nem kell a belüket kihajtani, túlórázni, hétvégén meg ünnepnapon bejárni), és normális fizetést kapnak érte (=nem felét zsebből, hanem bejelentve, és meg lehet élni belőle, legalább nem rosszabbul, mint otthon a hajtós melóból). Mindezek mellé még meg is becsülik őket és a munkájukat, általában előrelépési lehetőség is van cégen belül, még ha nem is tudnak felmutatni semmilyen végzettséget sem. Mo-n hány esetről hallottatok, amikor futószalag mellől vagy egyszerű takarítóból 1-2 év alatt csoportvezető, osztályvezető lett?
És miért járnak vissza? Rokonok, barátok miatt? Már aki még nem lépett le közülük is. És igen, az olcsóbb szolgáltatások miatt. Akár a "bennszülött" brit, osztrák, stb. is teszi.
Hogy ne csak a levegőbe beszéljek, nekem is "alja munkám" van, szakképzettség nem kell hozzá, csak B jogsi meg minimális nyelvtudás. És így többet keresek napi 3 óra munkával, mint a magyar 8 órás munkámmal. Ami valójában nem 8 óra, főleg amikor "szezon" van.
És nyilván én is Mo-ra viszem a kocsit javíttatni, meg fogorvoshoz, stb. Nem vagyok hülye és a saját zsebem ellensége.
Megjegyzem, a magyar fizetésemből nem hogy megvenni vagy szervizeltetni nem tudnám a kocsit, de a megélhetésre sem volt elég. -
macilaci78
nagyúr
Van itt a környékünkön egy visszatérő kis cigánygyerek. Állandóan anyázik, meg a nőket zaklatja (illetve a nála kisebbeket). Most az utcánkban az összes kukát kiborítja a járdára, ráadásul közben igyekszik az emberekbe belekötni. Gondolom szándékosan. Megcsapni nem merem, mert többet kapok érte, mint amennyire elégtételt okozna. Ha a rendőröket ráhívom kijönnek vagy csak körberöhögnek és nem történik semmi?
Hívd csak ki őket, kijönnek, igazoltatják, elmennek. Kihívod őket akár heti háromszor, megunha a mozdonyszőke is a környéket.
-
ShadowX
őstag
-
Rick4
félisten
Van itt a környékünkön egy visszatérő kis cigánygyerek. Állandóan anyázik, meg a nőket zaklatja (illetve a nála kisebbeket). Most az utcánkban az összes kukát kiborítja a járdára, ráadásul közben igyekszik az emberekbe belekötni. Gondolom szándékosan. Megcsapni nem merem, mert többet kapok érte, mint amennyire elégtételt okozna. Ha a rendőröket ráhívom kijönnek vagy csak körberöhögnek és nem történik semmi?
Melyik utca ez? Mert most még csak kukákat borogat, de 2-3 év múlva már nagyobb baj lesz.
-
ShadowX
őstag
Van itt a környékünkön egy visszatérő kis cigánygyerek. Állandóan anyázik, meg a nőket zaklatja (illetve a nála kisebbeket). Most az utcánkban az összes kukát kiborítja a járdára, ráadásul közben igyekszik az emberekbe belekötni. Gondolom szándékosan. Megcsapni nem merem, mert többet kapok érte, mint amennyire elégtételt okozna. Ha a rendőröket ráhívom kijönnek vagy csak körberöhögnek és nem történik semmi?
-
totya694
őstag
-
Rick4
félisten
-
DarkByte
addikt
-
totya694
őstag
-
Rick4
félisten
-
Old fox
tag
-
Rick4
félisten
-
totya694
őstag
Nem is a zene, hanem a lovas nyerítése volt a zavaróbb.
Most akkor a lovas vagy a ló nyerített?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
vizslakutya
senior tag
-
Rick4
félisten
gondolom melóhelye válogatja. Biztos nem megy 4x olyan gyorsan a futószalag vagy nem kell 4x annyi vendéget kiszolgálni 16 órában, mert ott van elég személyzet és nem 4 órára bejelentve dolgoznak 16ot.
Kivéve persze, ha valaki olyan hülye, hogy magyarhoz megy dolgozni külföldön, mert az ott is egy marék zabért dolgoztat feketén. Sok keleteurópai igényli a nyomorgást és megteremti ezt magának még nyugaton is. Az ilyen kretének miatt kellett bevezetni a minimálbért is arrafelé, mert nem léptek be a szakszervezetekbe, hanem elkezdtek embertelen körülményeket vállani és aláígérni az ottani melósoknak. Míg a szakszervezeti tagoknál kötött volt a legkisebb adható fizetés és munkakörülmény. De hát az ilyen meg is érdemli a nyomorát, ezek szoktak úgy hazajönni, hogy nyugaton minden rossz és mindenki útálja őket, pedig ki sem mozdultak a feketemunkás gettóból, csak magyarral beszéltek, csak a magyar főnök vitte ki őket az illegális tömegszállásról a feketemunkára építkezni mondjuk a mikrobusszal.

Szóval, amikor a trükkös magyar, aki csal az ottani rendszerben is hazajön, mert nem jár neki semmi ottani juttatás a csalásai miatt, akkor ne azt gondoljuk a normál esetnek. Amelyik meg orvoshoz jön haza, az nem a magyar közegészségügybe megy, hanem a magánklinikákra, mert itt olcsóbban megkapja a színvonalas ellátást. Azt, amit az átlagember itt sosem lát, mert magyar átlagfizetésből nem tellik erre. Az amelyik meg kinn nem foglalkozik az autójával az szimplán igénytelen, hogy hadja lerohadni. Már 25 éve is olyan autókkal jártak haza testvéremék, ami itt akkor még luxus volt, kinn meg csak a csórók tolták azzal. Ráadásul ott olyan áron vették őket (fordot, csomó bmw-t), amiért itthon akkoriban csak a roncs komcsi autók voltak.
Vannak ismerősök kint pár országban. A testvérem is küföldön van évtizedek óta. Jól elvannak és nem szakadnak bele. Jut idő és pénz pihenésre, nyaralásokra is. Persze nem feketemunkásként vannak ott, barkaszban kivíve magyar vállalkozó által.
(#75996) ShadowX
igen, a szolgáltatások drágábbak. Mivel ott a munkát megfizetik. Itthon meg sokszor akkor sincs minőségi megoldás, ha fizetnél érte, mert itt éhenhalnak belőle, mert nem fog a létminimumos többség sosem fizetni érte. Mondjuk nekik jön kapóra, hogy itthon nyújtsanak minőségibb megoldást külföldieknek vagy külföldi magyaroknak.Amelyik meg orvoshoz jön haza, az nem a magyar közegészségügybe megy, hanem a magánklinikákra, mert itt olcsóbban megkapja a színvonalas ellátást.
A húgom int van UK-ben, London mellett egy nagy mobiltelefonos cégnél dolgozik, kb olyan, mint egy telekom- voda üzlet, csak az egy független cég, ami kint kb minden városban jelen van, és minden szolgáltató minden cuccát, telefonokat, tartozékokat is meg lehet venni. Értelemszerűen jól beszéli az angolt, a fizujából adót is vonnak, nyugdíja is lesz, sőt, talán egyszer majd UK állampolgársága s lesz, de 10 év nyugdíjjárulék- fizetés után már jogosult a kinti nyugdíjra is, ami most épp 400GBP körül mozog, azaz jelen áron is 140k körül számolhat. Azért a minimál órabérből ott sem olyan kolbászos kerítéses házban lehet lakni, de elvan, mindent meg tud venni magának normális keretek között, de nincs dőzsölés, inkább csak úgy normálisan... Épp a héten volt kint fogorvosnál, egy kerámiával feltöltős repedéses valamit csináltak neki 55 GBP-t fizetett. Itthon se lett volna kevesebb, de a lakhatás még a korrekt áron csak egy házban többekkel külön szoba is 400GBP, ez Londonban minimum a duplája, de inkább 1000GBP, a kaja, tusfürdő, habi egy egy beülés ide-oda elvisz 200-250 GBP-t, még kifizet ezt azt, és marad 3-400 GPB, ami itt nem rossz, de ott nem sok.
Ő tipikus alkalmazott típus, nem igazán tud mit kezdeni a hozzáértésével, viszont ha megmondják neki, mit kell csinálni, azt rendesen meg tudja csinálni. Azért azt sejtem, hogy ha hasonló melót végezne pl Pesten, kb kicsit rosszabbul jöhetne ki, mint most.
-
Rick4
félisten
Srácok, ezt látta valaki rajtam kívül (WTF kategória): 23:35 körül a déli égbolton kb 10db fénypont haladt észak felé nagyjából állandó sebességgel, laza kötelékben. Nem villogtak, nem váltottak irányt, nem halványodtak, néha egymást beelőzték. Aztán beleolvadtak a város fényszennyezésébe... 20-30 másodpercig láttam az egészet.
Próbáltam telóval felvenni, de semmi nem látszik belőle.
Ja és nem ittam semmit

Privátra lesz válasz, Mester?

-
kraftxld
félisten
Nekem is nagyon hiányzott már a Tisza Gyöngye,nagy ötlet volt,hajnali négyig nyomták,itt Felsővároson tökéletes volt a vétel !

Legalább jó zenéket toltak?

-
vizslakutya
senior tag
Ma milyen rendezvény lesz, hogy egy zenésébresztős teherautó járja az utcákat reggel óta? Nem szerettem volna hétkor még felébredni ...

Nekem is nagyon hiányzott már a Tisza Gyöngye,nagy ötlet volt,hajnali négyig nyomták,itt Felsővároson tökéletes volt a vétel !

-
FoxiestFox
félisten
-
Ted_Beneky
senior tag
Ma milyen rendezvény lesz, hogy egy zenésébresztős teherautó járja az utcákat reggel óta? Nem szerettem volna hétkor még felébredni ...

-
azbest
félisten
Srácok, ezt látta valaki rajtam kívül (WTF kategória): 23:35 körül a déli égbolton kb 10db fénypont haladt észak felé nagyjából állandó sebességgel, laza kötelékben. Nem villogtak, nem váltottak irányt, nem halványodtak, néha egymást beelőzték. Aztán beleolvadtak a város fényszennyezésébe... 20-30 másodpercig láttam az egészet.
Próbáltam telóval felvenni, de semmi nem látszik belőle.
Ja és nem ittam semmit


Új hozzászólás Aktív témák
-
76100 - 76001
102296 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 77901 77900 - 77801 77800 - 77701 77700 - 77601 77600 - 77501 77500 - 77401 77400 - 77301 77300 - 77201 77200 - 77101 77100 - 77001 77000 - 76901 76900 - 76801 76800 - 76701 76700 - 76601 76600 - 76501 76500 - 76401 76400 - 76301 76300 - 76201 76200 - 76101 76100 - 76001 76000 - 75901 75900 - 75801 75800 - 75701 75700 - 75601 75600 - 75501 75500 - 75401 75400 - 75301 75300 - 75201 75200 - 75101 75100 - 75001 75000 - 74901 74900 - 74801 74800 - 74701 74700 - 74601 74600 - 74501 74500 - 74401 74400 - 74301 74300 - 74201 74200 - 74101 74100 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív

A topikban szabad hirdetni ezen szabályokkal.
- Bittorrent topik
- Bluetooth hangszórók
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- OLED monitor topic
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Vezetékes FÜLhallgatók
- Béta iOS-t használók topikja
- További aktív témák...
- AKCIÓ! Samsung M7 32 UHD VA 60Hz 4ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! MSI Z170A Krait Gaming 3X alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Konzol felvásárlás!! Nintendo Switch
- BESZÁMÍTÁS! 32GB G.Skill Trident Z Royal 4000Mhz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- Lenovo Legion 9 16" 3.2K Mini LED Laptop! i9-13980HX / RTX 4090 / 32GB DDR5 / 2TB NVMe! BeszámítOK
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
















