Hirdetés
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Harmincegyedik rész
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot - update lent!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Xiaomi Mi Band 2: A karkötő visszatér
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- eBay-es kütyük kis pénzért
-
56100 - 56001
102296 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 57901 57900 - 57801 57800 - 57701 57700 - 57601 57600 - 57501 57500 - 57401 57400 - 57301 57300 - 57201 57200 - 57101 57100 - 57001 57000 - 56901 56900 - 56801 56800 - 56701 56700 - 56601 56600 - 56501 56500 - 56401 56400 - 56301 56300 - 56201 56200 - 56101 56100 - 56001 56000 - 55901 55900 - 55801 55800 - 55701 55700 - 55601 55600 - 55501 55500 - 55401 55400 - 55301 55300 - 55201 55200 - 55101 55100 - 55001 55000 - 54901 54900 - 54801 54800 - 54701 54700 - 54601 54600 - 54501 54500 - 54401 54400 - 54301 54300 - 54201 54200 - 54101 54100 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
lugosi
MODERÁTOR
Az office topikban pont valakinek épp most volt egy ilyen problémája, hogy valami 200e soros excel táblát kell kezelnie, ami valami brutál nagy fileméret, és ott merült fel, hogy nem kellene-e a 64 bites office-t használni. Szerintem írd be inkább oda a kérdést, nagyon segítőkész és hozzáértő emberek vannak ott.
-
Rhino666
addikt
Erre valakinek ötlete? Van egy 10ezer soros és kb. 50 oszlopos exceltáblám és egy ideje nem enged új oszlopot beszúrni, mert az alábbi hibaüzenetet dobja...
Az excel nem képes az igénybe vehetô erôforrásokkal a feladat végrehajtására. Válasszon kevesebb adatot, vagy zárj be a többi alkalmazàst.
Nincs semmi más nyitva. Gép: core i3, 8gb ram, win7 32 bit.
win7 32 bit
Nem ezzel lesz a hiba? 4GB-nál több memóriát nem képes megcímezni.
-
Attix82
addikt
Valakit érdekel ez a gyári gép?Hibátlan állapotban. Bruttó 29990 Ft (6 Hó garancia)
Fujitsu-Siemens Esprimo P5730 T
Fujitsu-Siemens Esprimo P5730 T
DualCore E5400 / 2048 MB / 160 GB
Álló toronyház
DualCore E5400 processzor (2MB L2, 800MHz FSB)
2.70 GHz sebesség
2048 MB DDR2-ram (4 ram slot, dual channel)
160 GB HDD
Nomál méretű DVD-RW meghajtó
D2811 alaplap
Intel Q43 Chipset
Intel GMA 4500 alaplapi VGA vezérlő
Realtek ALC663 alaplapi hangvezérlő
Intel 82567LF Gigabit alaplapi hálózati vezérlő
1 x PCI Exress x16 slot
1 x PCI Exress x4 slot
2 x PCI bővítőhely
4 x SATA vezérlő
12 x USB (6 hátlapi, 2 előlapi)
1 x soros (RS232) port
2 x PS/2 csatlakozó
1 x D-SUB (15-pin) VGA kimenet + DVI -
ShadowX
őstag
Ha nem számít államellenes bűncselekménynek, akkor küld át a fájlt és rálesek otthon.
Másik program is lefekszik a téma előtt? Open Office, Libre Office, Google Sheets?
Átmeneti megoldás, hogy 97-es doksiba elmentem, majd ismét lementem xlsx-ként.
-
ShadowX
őstag
Openoffice, Libreoffice a közigazgatásban? -> portable
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Azt a chrome-al játszottam el.

-
macilaci78
nagyúr
Openoffice, Libreoffice a közigazgatásban? -> portable
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
ShadowX
őstag
Ha nem számít államellenes bűncselekménynek, akkor küld át a fájlt és rálesek otthon.
Másik program is lefekszik a téma előtt? Open Office, Libre Office, Google Sheets?
Sajnos nem küldhetem át, mert céges doksi, adatokkal. Openoffice, Libreoffice a közigazgatásban?
Örülök ha a kollégák be tudják kapcsolni a gépet.Lehet hazaviszem és megnézem az otthoni gépen.
Azért köszönöm a felajánlást.
-
macilaci78
nagyúr
Ha nem számít államellenes bűncselekménynek, akkor küld át a fájlt és rálesek otthon.
Másik program is lefekszik a téma előtt? Open Office, Libre Office, Google Sheets?
-
tisn
veterán
-
ShadowX
őstag
Milyen fájlformátum?
Xls-t lehet, megfekteti, xlsx-nek bírnia kéne.Ez volt a legelsô amit megnéztem, és sajnos xlsx...ha bárkinek van még ötlete ne folytsa magába. Napok óta olvasgatom a fórumokat megoldás után kutatva, de semmi épkézláb.
-
macilaci78
nagyúr
-
ShadowX
őstag
Nem én az tuti

tisn: 2010-es. Egy ideig nem is volt probléma és a meglévô táblába rögzíteni is enged, szóval új sorokat tudok rögzíteni, csak oszlopokat nem enged beszúrni.
-
ShadowX
őstag
-
tisn
veterán
Erre valakinek ötlete? Van egy 10ezer soros és kb. 50 oszlopos exceltáblám és egy ideje nem enged új oszlopot beszúrni, mert az alábbi hibaüzenetet dobja...
Az excel nem képes az igénybe vehetô erôforrásokkal a feladat végrehajtására. Válasszon kevesebb adatot, vagy zárj be a többi alkalmazàst.
Nincs semmi más nyitva. Gép: core i3, 8gb ram, win7 32 bit.
melyik verzio?
hasonlo meretu excelekkel szorakoztam a napokban (csak oszlopbol volt cirka 4x ennyi) es siman vitte a 2013-as excel
-
FoxiestFox
félisten
Erre valakinek ötlete? Van egy 10ezer soros és kb. 50 oszlopos exceltáblám és egy ideje nem enged új oszlopot beszúrni, mert az alábbi hibaüzenetet dobja...
Az excel nem képes az igénybe vehetô erôforrásokkal a feladat végrehajtására. Válasszon kevesebb adatot, vagy zárj be a többi alkalmazàst.
Nincs semmi más nyitva. Gép: core i3, 8gb ram, win7 32 bit.
Na, ki is bizonygatta itt, milyen jó az i3?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Rick4
félisten
Erre valakinek ötlete? Van egy 10ezer soros és kb. 50 oszlopos exceltáblám és egy ideje nem enged új oszlopot beszúrni, mert az alábbi hibaüzenetet dobja...
Az excel nem képes az igénybe vehetô erôforrásokkal a feladat végrehajtására. Válasszon kevesebb adatot, vagy zárj be a többi alkalmazàst.
Nincs semmi más nyitva. Gép: core i3, 8gb ram, win7 32 bit.
Itt írják a korlátait: [link]
-
ShadowX
őstag
Erre valakinek ötlete? Van egy 10ezer soros és kb. 50 oszlopos exceltáblám és egy ideje nem enged új oszlopot beszúrni, mert az alábbi hibaüzenetet dobja...
Az excel nem képes az igénybe vehetô erôforrásokkal a feladat végrehajtására. Válasszon kevesebb adatot, vagy zárj be a többi alkalmazàst.
Nincs semmi más nyitva. Gép: core i3, 8gb ram, win7 32 bit.
-
FoxiestFox
félisten
-
Rick4
félisten
ÁFÁs Kft.-ről van szó.
Tehát tfh bruttó 250.000,- a bevétel, ebből 53.150,- a NAV részére befizetendő ÁFA, marad nettó 196.850,-.
Nettó 100.000,- fizetés után 52.672,- az alkalmazott által fizetendő járulék, ami bruttó 152.672,- bér. Ez után 43.512,- az alkalmazó által fizetendő járulék, vagyis összesen 196.184,-.
A kettő különbözete 666,-. Ebből a 2% iparűzési adó 13,- és a maradék 653,- 10%-os társasági adója (65,-) után nettó 588,- marad a cégnek, realizált haszonként. Röviden "nullán van".
Jól számolom?
(#56057) vizslakutya: Igen, és reméltem, hogy a szuperbruttó bér, mint céges kiadás tartalmaz (ilyen szempontból) ÁFÁnak minősülő járulékot (ha már 2x annyit fizet a cég, mint amennyit az alkalmazott kézhez kap).
-
Rhino666
addikt
Az sem titok, hogy nem fog örökké élni, de az Isten tartsa meg jó szokását, még nem halt meg.
Magánvéleményem szerint ha kiköltözik, úgyis elmondja, hogy jobban él, mint 4 éve.

Mi rosszat tett hogy bujkálnia kell?

-
macilaci78
nagyúr
Említette régebben privátban hogy készül egy időre kimenni, ez top secret infó volt, vagy mi ez a nagy ráfeszülés?
Az sem titok, hogy nem fog örökké élni, de az Isten tartsa meg jó szokását, még nem halt meg.
Magánvéleményem szerint ha kiköltözik, úgyis elmondja, hogy jobban él, mint 4 éve.

-
macilaci78
nagyúr
Említette régebben privátban hogy készül egy időre kimenni, ez top secret infó volt, vagy mi ez a nagy ráfeszülés?
Az sem titok, hogy nem fog örökké élni, de az Isten tartsa meg jó szokását, még nem halt meg.
-
FoxiestFox
félisten
A kérdéseddel feltételezted, hogy külföldön tartózkodik, méghozzá életvitelszerűen.
Említette régebben privátban hogy készül egy időre kimenni, ez top secret infó volt, vagy mi ez a nagy ráfeszülés?
-
macilaci78
nagyúr
Én nem spekuláltam, nem is én dobtam fel a témát.
A kérdéseddel feltételezted, hogy külföldön tartózkodik, méghozzá életvitelszerűen.
-
FoxiestFox
félisten
Hogy kint kéne maradni. De azt is említette a legutóbbi publikus útjáról, hogy hazajött, és embert sem hagyott hátra.

Kár spekulálni. Jól van, dolgát intézi, fórumozni nem szokott, skype-on, telefonon elérhető.
Én nem spekuláltam, nem is én dobtam fel a témát.
-
macilaci78
nagyúr
Említette korábban.
Hogy kint kéne maradni. De azt is említette a legutóbbi publikus útjáról, hogy hazajött, és embert sem hagyott hátra.

Kár spekulálni. Jól van, dolgát intézi, fórumozni nem szokott, skype-on, telefonon elérhető.
-
pmheros
őstag
Nézvén az adatlapodat, látom nem sz*rral gurigázol. Így eszembe sem jutna Arctic MX4 -et ajánlani, az állítólagos ezüst tartalmú paszták helyett.
-
tipuka
addikt
srácok ezüst tartalmú hűtőpasztát hol kapok occóé" szegeden?
eddig mindig volt, de most nincs. 
elég 1, max 2 gépre elegendő, az ár a lényeg.
-
Agyasima
őstag
Drága fórumlakók! tudtok-e ajánlani progit notebook akku tesztelésére? itt-ott olvastam erről ezt-azt, de gondolom, van vmi bejáratott, mindenki által használt progi erre a célra. Help, please!

-
lugosi
MODERÁTOR
ÁFÁs Kft.-ről van szó.
Tehát tfh bruttó 250.000,- a bevétel, ebből 53.150,- a NAV részére befizetendő ÁFA, marad nettó 196.850,-.
Nettó 100.000,- fizetés után 52.672,- az alkalmazott által fizetendő járulék, ami bruttó 152.672,- bér. Ez után 43.512,- az alkalmazó által fizetendő járulék, vagyis összesen 196.184,-.
A kettő különbözete 666,-. Ebből a 2% iparűzési adó 13,- és a maradék 653,- 10%-os társasági adója (65,-) után nettó 588,- marad a cégnek, realizált haszonként. Röviden "nullán van".
Jól számolom?
(#56057) vizslakutya: Igen, és reméltem, hogy a szuperbruttó bér, mint céges kiadás tartalmaz (ilyen szempontból) ÁFÁnak minősülő járulékot (ha már 2x annyit fizet a cég, mint amennyit az alkalmazott kézhez kap).
"ÁFÁnak minősülő járulékot"
De ilyen nincs.
-
FoxiestFox
félisten
A hollétéről hol hallottál, vagy olvastál?

Említette korábban.
-
Rhino666
addikt
Tehát famentes cégekkel gyakorlatilag rosszabbul járok.
-
macilaci78
nagyúr
Kint marad végleg?
A hollétéről hol hallottál, vagy olvastál?

-
Rolly
veterán
Én programozóként áfa körös és afamentes cégekkel dolgozók egyutt....
Áfa körös cégeknél nettó az ajánlat +afa a végén
A famentes cégeknél bruttó az ajánlat mert áfát. Én tudják visszaigenyelni....Igen ez inkább árképzésnel számít...
-
Rhino666
addikt
nagyon egyszerű, gondolj úgy az áfára, hogy az nem a tied
az az Államé... persze ahol lehet áfás költségekkel ezt tudod csökkenteni...A bér nem áfás költség
100.000 Ft nettó bérhez 200.000 Ft + ÁFA bevétel kell, de azt ne felejtsd el ha egy áfakörös vállalkozásnak állítasz ki számlát ő az áfát vissza fogja igényelni ...
Köszi, akkor elvileg jól számoltam.

de azt ne felejtsd el ha egy áfakörös vállalkozásnak állítasz ki számlát ő az áfát vissza fogja igényelni ...
Miért, az én cégemet hogyan befolyásolja, hogy a vállalkozás visszaigényli-e az ÁFÁt vagy sem?
Vagy ezt az árképzés szempontjából írtad? -
Rolly
veterán
nagyon egyszerű, gondolj úgy az áfára, hogy az nem a tied
az az Államé... persze ahol lehet áfás költségekkel ezt tudod csökkenteni...A bér nem áfás költség
100.000 Ft nettó bérhez 200.000 Ft + ÁFA bevétel kell, de azt ne felejtsd el ha egy áfakörös vállalkozásnak állítasz ki számlát ő az áfát vissza fogja igényelni ...
-
Rhino666
addikt
ÁFÁs Kft.-ről van szó.
Tehát tfh bruttó 250.000,- a bevétel, ebből 53.150,- a NAV részére befizetendő ÁFA, marad nettó 196.850,-.
Nettó 100.000,- fizetés után 52.672,- az alkalmazott által fizetendő járulék, ami bruttó 152.672,- bér. Ez után 43.512,- az alkalmazó által fizetendő járulék, vagyis összesen 196.184,-.
A kettő különbözete 666,-. Ebből a 2% iparűzési adó 13,- és a maradék 653,- 10%-os társasági adója (65,-) után nettó 588,- marad a cégnek, realizált haszonként. Röviden "nullán van".
Jól számolom?
(#56057) vizslakutya: Igen, és reméltem, hogy a szuperbruttó bér, mint céges kiadás tartalmaz (ilyen szempontból) ÁFÁnak minősülő járulékot (ha már 2x annyit fizet a cég, mint amennyit az alkalmazott kézhez kap).
-
vizslakutya
senior tag
A befizetendő Áfát csak a vállalkozás igazolt költségeinek az Áfája csökkenti,semmi más nem.
-
lugosi
MODERÁTOR
Magát a kérdést sem értem. A vállalkozás szempontjából kérdezed, hogy bér csökkent-e áfát?
Vagy aki alkalmazott, az levonhat-e áfát?
Tudtommal mind a kettőre nem a válasz. -
azbest
félisten
Hát, szerintem az utóbbi. Sőt, jobban belegondolva az áfa befizetése után még a vállalkozás adóit is be kell fizetni és ami a végén marad, abból kell a bérköltséget kihozni. Attól is függ, hogy milyen vállalkozási forma alatti alkalmazott.
-
Rhino666
addikt
Segítsetek ki, hogy tisztán lássak:
Az alkalmazott (szuperbruttó) bérének mely része csökkenti a befizetendő ÁFÁt?
Vagy az adózott bevételből fizetendő minden (ergo nettó 100eFt fizetéshez bruttó 250eFt bevétel kell)??
-
Attix82
addikt
Ha esetleg kell valakinek jelezzen. Új,bontatlanok.
Patriot 4GB DDR3 1600MHz Signature CL11
Cikkszám: C-47509
4GB, DDR3, 1600MHz, CL11
Gyártói cikkszám: PSD34G160081
Garancia: élettartam garancia
Bruttó érték: 11 335 FtChieftec 450W GPS-450A8 12cm 80+ Box (360W 12V ágon)
Cikkszám: C-46261
450W, 1xFAN, 12cm, Aktív PFC
Gyártói cikkszám: GPS-450A8
Garancia: 24 hónap
Bruttó érték: 10 864 Ft -
Syl
nagyúr
-
FoxiestFox
félisten
-
ShadowX
őstag
Egyik sem, hanem a tőke.

Hova ment amúgy bitpork?
-
FoxiestFox
félisten
-
ShadowX
őstag
Én is mennék, csak a tőke hiányzik még.
Magának a tôke vagy a töke hiányzik uram?

-
FoxiestFox
félisten
-
Syl
nagyúr
Kint marad végleg?
Ha van egy kis esze
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
FoxiestFox
félisten
Én meg Skype-on jeleztem felé, hogy aggódtok. Egészség, meg térerő van, a többit meg intézi.
Kint marad végleg?
-
macilaci78
nagyúr
-
Rimuru
veterán
Én a Tree Style Tab-ot használom.
Egyrészt oldalra rakja a füleket, ma már úgyis mindenkinek wide monitora van, elfér.
Másrészt, ki-be-nyitható hierarchiába rendzhetőek [link]
De valóban a fülcsoportok is egy hasznos funkció.Jelenleg úgy nézem 4 fülcsoportom van, azon belül egy 57, 24, 10 és egy 9 tabos csoport.

Nyilván az 57-ből sok minden bezárogatott altab-ban heylezkedik el, így egyáltalán nem zavaró, terhelés szempontjából pedig az FF csak akkor tölti be ténylegesen a tab tartalmát, ha rákattintasz.Nekem a tabbar se létszükséglet, vimperator-t használok. Így néz ki (a nagyítás direkt van másik kommentből származik), azért hogy ha véletlen egeret használok ne kelljen mindig állítgatni.

-
Attix82
addikt
-
Rolly
veterán
-
Syl
nagyúr
-
Rhino666
addikt
-
PazsitZ
addikt
Ezért használok fülcsoportokat Firefoxban, így sok tab kényelmesen elfér.
Én a Tree Style Tab-ot használom.
Egyrészt oldalra rakja a füleket, ma már úgyis mindenkinek wide monitora van, elfér.
Másrészt, ki-be-nyitható hierarchiába rendzhetőek [link]
De valóban a fülcsoportok is egy hasznos funkció.Jelenleg úgy nézem 4 fülcsoportom van, azon belül egy 57, 24, 10 és egy 9 tabos csoport.

Nyilván az 57-ből sok minden bezárogatott altab-ban heylezkedik el, így egyáltalán nem zavaró, terhelés szempontjából pedig az FF csak akkor tölti be ténylegesen a tab tartalmát, ha rákattintasz. -
MurdR
veterán
Sziasztok.
bitpork kollégáról nincs valakinek véletlenül információja?
-
FIREBLADE78
addikt
Forintos számla, vagy € is szóba jöhet?
Ha csak számlázás kell, akkor vannak használható ingyenes online megoldások is.Jó a forint is,szerbnek tök mindgey,hogy miben írom
-
lugosi
MODERÁTOR
-
tisn
veterán
Milyen számlázó programot ajánlotok? Nem kell raktár meg hasonló hülyeségek,csak sima számlázás.
clearadmin
-
macilaci78
nagyúr
Milyen számlázó programot ajánlotok? Nem kell raktár meg hasonló hülyeségek,csak sima számlázás.
Forintos számla, vagy € is szóba jöhet?
Ha csak számlázás kell, akkor vannak használható ingyenes online megoldások is. -
FIREBLADE78
addikt
Milyen számlázó programot ajánlotok? Nem kell raktár meg hasonló hülyeségek,csak sima számlázás.
-
macilaci78
nagyúr
-
Rick4
félisten
Ezért vagyon én a korrektor.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
ja, annak könnyű, aki még mindig szótagolva olvas.

-
macilaci78
nagyúr
Amúgy az mi? Köze van a konnektorhoz?

Az egy rang, amivel teendők is járnak. A teendők ellátásához internetkapcsolat és annak használatára alkalmas eszköz, mely rendszerek jellemzően villanyárammal működnek. Tehát köze van a konnektorhoz.

-
FIREBLADE78
addikt
Ezért vagyon én a korrektor.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Amúgy az mi? Köze van a konnektorhoz?

-
macilaci78
nagyúr
-
Rimuru
veterán
-
Rick4
félisten
-
lugosi
MODERÁTOR
-
_Petya_
őstag
Nálam melóban időnként előfordul hogy sok tabot nyitok. Pl. feladatkezelőben lebontom a feladatokat akkor amiket felvettem azok párhuzamosan ki vannak nyitva még mindennel nem végeztem.
Vagy guglizok valami probléma után, akkor is simán lehet 30 variáció kinyitva. Mondtam már hogy imádom a munkámat?
Én is akkor szoktam a Chrome-ban tabokat becsukni, amilkor már annyi van hogy nem látszanak a faviconok sem

-
Rick4
félisten
Ff-ban ha a tabra jobbklikkelsz, tudod rögzíteni a tabot, vagyis az első 5_10 tab mindig ugyanaz lesz, a kedvenc oldalak mindig ott vannak, attól függetlenül, hogy használsz-e munkamenet helyreállítót. Igaz, azt nem tudom, hogy ez alapból ilyen-e, vagy a tabmix plus kiegészítő műve, de itt ez legalább olyan kifogástalanul működik, mint a skype. Ma a tabletet kapcsoltam még csak be, simán eljött a skype üzenet tegnap gépen, este a telón wifit kapcsoltam, oda is megjött, most a tabletre is megérkezett.
-
lugosi
MODERÁTOR
-
tisn
veterán
nekem 10-20 korul szokott lenni, de nem rossz otlet megnyitva hagyni (mondjuk a forumokat), megsporolom az ujranyitas kattintasait
-
DarkByte
addikt
Nálam melóban időnként előfordul hogy sok tabot nyitok. Pl. feladatkezelőben lebontom a feladatokat akkor amiket felvettem azok párhuzamosan ki vannak nyitva még mindennel nem végeztem.
Vagy guglizok valami probléma után, akkor is simán lehet 30 variáció kinyitva. Mondtam már hogy imádom a munkámat?
-
lugosi
MODERÁTOR
-
nap
addikt
-
Peter M
tag
-
Vesztor87
senior tag
-
Rhino666
addikt
-
lugosi
MODERÁTOR
-
Frenky89
addikt
Köszi,felhívjuk őket. Jó kis árak. De itt vajon a tisztítás+filézés az azt jelenti,hogy feldarabolja szeletekre és filézi? Tehát már csak megsütni kell
Alapból azt hiszem ez azt jelenti, hogy megpucolják, leveszik a két filét és beirdalják, de szerintem össze is vágják neked, ha kéred.
-
FIREBLADE78
addikt
-
Rhino666
addikt
Ezért is kell egy másik kártya kipróbálni úgy, hogy szoftveresen nem bántjuk a gépet. A 18 vidkarinkból kb 10 már lett cserélve annó, van amelyik gépben többször is. Csak a kollégák többsége is szoftveres hibákra gondol (ennyi egyforma gép mellett
), volt aki másfél évig varázsolt driverekkel, mire kért a rendszergazdától cserekártyát és megszűnt a baja.Legutóbb már rendeltem egy tucat 1 dolláros ventillátort is hozzájuk kínából, mert idővel beállnak és természetesen nem szabványos a rögzítésük. Még jó hogy találtam egy fajtát ami beillik a helyére máshogyan rögzítve, simán bepattintva a kiszerelt helyére. Szerencse, hogy a a tápkábele is illik a két és három pinesre is, mert persze az újabb cserekártyák már más aljzattal szereltek. (Nem lett volna dolgom, de a főnök érthetően húzta a száját, hogy komplett hűtés többe kerül, mint amit ér... hasonló gagyi új kártyák ára is 10es körül van darabja. Inkább 1 dolcsiból megoldottam, mint hogy szívjak a géppel)
(#56005) Rhino666
Van grafikus felülete, amit akkor dob fel, amikor a hívás jön. Na és az pont egy hibás memóraterületre kerül a kártyán. Így van köze. Saját tapasztalatból mondom.Nem logikus, mert MINDEN alkalommal lefagy, ha egy hívást felveszek vagy felvesznek. Pedig nem garantált, hogy az adott felület minden esetben ugyanarra a memória területre íródik, sőt kicsi az esélye, főleg ha előtte rebootolok is.
-
partymaci
aktív tag
Érdekelne valakit egy,
Biostar TH55XE & Core i3 530 + cooler kombó 20k -ért?Részletek privátban.
-
azbest
félisten
"De ha az összeomlás azt jelenti, hogy a grafikus driver is leáll majd a win újra elindítja, akkor az hardverhiba."
Amúgy tökre nem biztos. Jelezhet hardverhibát is, de jobb eséllyel bugos a driver.Ezért is kell egy másik kártya kipróbálni úgy, hogy szoftveresen nem bántjuk a gépet. A 18 vidkarinkból kb 10 már lett cserélve annó, van amelyik gépben többször is. Csak a kollégák többsége is szoftveres hibákra gondol (ennyi egyforma gép mellett
), volt aki másfél évig varázsolt driverekkel, mire kért a rendszergazdától cserekártyát és megszűnt a baja.Legutóbb már rendeltem egy tucat 1 dolláros ventillátort is hozzájuk kínából, mert idővel beállnak és természetesen nem szabványos a rögzítésük. Még jó hogy találtam egy fajtát ami beillik a helyére máshogyan rögzítve, simán bepattintva a kiszerelt helyére. Szerencse, hogy a a tápkábele is illik a két és három pinesre is, mert persze az újabb cserekártyák már más aljzattal szereltek. (Nem lett volna dolgom, de a főnök érthetően húzta a száját, hogy komplett hűtés többe kerül, mint amit ér... hasonló gagyi új kártyák ára is 10es körül van darabja. Inkább 1 dolcsiból megoldottam, mint hogy szívjak a géppel)
(#56005) Rhino666
Van grafikus felülete, amit akkor dob fel, amikor a hívás jön. Na és az pont egy hibás memóraterületre kerül a kártyán. Így van köze. Saját tapasztalatból mondom. -
Frenky89
addikt
-
Rhino666
addikt
"De ha az összeomlás azt jelenti, hogy a grafikus driver is leáll majd a win újra elindítja, akkor az hardverhiba."
Amúgy tökre nem biztos. Jelezhet hardverhibát is, de jobb eséllyel bugos a driver.És itt jön a józan paraszti logika a képbe, hogy mégis mi köze a VGA drivernek egy bejövő hanghíváshoz...

-
Rhino666
addikt
-
FoxiestFox
félisten
Lehet a windowsban is sérült valami. De ha az összeomlás azt jelenti, hogy a grafikus driver is leáll majd a win újra elindítja, akkor az hardverhiba. Memóriahibás gigabyte g210 kártyával nekem régebbi XLite sip telefon program indításakor borult a rendszer. Ugyanolyan, de nem hibás kártyával tökéletesen megy minden azóta is. Linux és win alatt is változatos hibajelenségekkel szivattak 18 gépen ezek a sz@r kártyák... gyári oc egy irodai szintű kártyára... teljesen idióta a gyártó. Az ilyen hibát meg tényleg csak abból látni, hogy bizonyos driverekkel, bizonyos szoftverek fura dolgokat művelnek. A csúcs az volt, amikor egyik linuxos gépen havazás volt a konzolban egy ilyennel.
Az egyetemi tűzfal is változatos hibák forrása.
De egyébként tényleg furán működik a skype. Telón van hogy teljesen jól megjönnek az új üzenetek, máskor meg nem. Bár ez is összefügghet azzal, hogy éppen megyik wifin vagy 3g-n vagyok. A push üzenetek megérkezése nem garantált, van olyan hálózati megoldás, aminél nem tud működni (amelyik wifin-n publikus ip-ről osztja a netet azzal jó, de amikor a natolt ip-ről natoló wifire kapcsolódik, akkor lutri).
"De ha az összeomlás azt jelenti, hogy a grafikus driver is leáll majd a win újra elindítja, akkor az hardverhiba."
Amúgy tökre nem biztos. Jelezhet hardverhibát is, de jobb eséllyel bugos a driver. -
azbest
félisten
-
Rick4
félisten
Új hozzászólás Aktív témák
-
56100 - 56001
102296 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 57901 57900 - 57801 57800 - 57701 57700 - 57601 57600 - 57501 57500 - 57401 57400 - 57301 57300 - 57201 57200 - 57101 57100 - 57001 57000 - 56901 56900 - 56801 56800 - 56701 56700 - 56601 56600 - 56501 56500 - 56401 56400 - 56301 56300 - 56201 56200 - 56101 56100 - 56001 56000 - 55901 55900 - 55801 55800 - 55701 55700 - 55601 55600 - 55501 55500 - 55401 55400 - 55301 55300 - 55201 55200 - 55101 55100 - 55001 55000 - 54901 54900 - 54801 54800 - 54701 54700 - 54601 54600 - 54501 54500 - 54401 54400 - 54301 54300 - 54201 54200 - 54101 54100 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív

A topikban szabad hirdetni ezen szabályokkal.
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- E-roller topik
- TCL LCD és LED TV-k
- AliExpress tapasztalatok
- Vezetékes FÜLhallgatók
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Hosszú premier előzetest kapott az Arknights: Endfield
- Bittorrent topik
- Bluetooth hangszórók
- További aktív témák...
- Új Asus 16 Vivobook WUXGA IPS Intel Core 5 120U 5.0Ghz 10mag 16GB 512GB Intel Iris XE Win11 Garancia
- HIGH END - MacBook Pro 16" 18C / 40C / 128 GB RAM - 4TB SSD - Magyar - RAKTÁRON
- Lenovo ThinkPad T14S Gen1 Ryzen5 4650U Refurbished - Akció! Garancia
- Csak kipróbált!!!! Roborock Q10 VF+ robotporszívó, fekete
- Újszerű Dell Latitude 5320 13,3" FHP IPS touch - i5 1145G7, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)






Mire leesett. De ilyen a mátrix.



