Hirdetés
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Harmincegyedik rész
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot - update lent!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Xiaomi Mi Band 2: A karkötő visszatér
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- eBay-es kütyük kis pénzért
-
74100 - 74001
102296 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 75901 75900 - 75801 75800 - 75701 75700 - 75601 75600 - 75501 75500 - 75401 75400 - 75301 75300 - 75201 75200 - 75101 75100 - 75001 75000 - 74901 74900 - 74801 74800 - 74701 74700 - 74601 74600 - 74501 74500 - 74401 74400 - 74301 74300 - 74201 74200 - 74101 74100 - 74001 74000 - 73901 73900 - 73801 73800 - 73701 73700 - 73601 73600 - 73501 73500 - 73401 73400 - 73301 73300 - 73201 73200 - 73101 73100 - 73001 73000 - 72901 72900 - 72801 72800 - 72701 72700 - 72601 72600 - 72501 72500 - 72401 72400 - 72301 72300 - 72201 72200 - 72101 72100 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
ShadowX
őstag
Maradjunk annyiban, hogy amíg a gyárból eljut a konténerig, addig sem éppen babusgatják őket.
Na meg egy óceánjárón, ha kibírja a nyílt tengeren, akkor itt már ki fogja. Egyébként nem ingyenes a szállítás, max. neked nem kell fizetned érte, mert a kereskedő kifizeti helyetted. 
-
sss
őstag
-
quailstorm
félisten
Hardverkertől rendeltem már és azóta is működik, most van benne 726 nap 15 óra. Toshiba 2tb dt01aca200.
Alapvetően mivel nem az országban születik, ide is elszállítják valahogy. A HDD életében az első pár nap a kritikus, utána ha nem ütlegeled és nem parkoltatod, akkor megy az idők végezetéig kb. -
finest
addikt
-
sss
őstag
Hdd-t szerintetek mennyire jó ötlet házhoz szállítással venni? Sajnos nem igazán találok a közelben... csak kérdés ideér-e egy darabban.
-
quailstorm
félisten
Azért ez messze van az ezo hifitől...
Saját Philips mikrohifim gyárilag ilyen szar, még a pattogás se egyszerre ér oda a kettőhöz. Nyilván egy bulizóhelyen, vendéglátóhelyen, vagy csarnokban kihangosításkor hót mindegy, már a kábelből sejtettem hogy nem lakásban csendben zenehallgatáshoz kell.most nem találom de ha egy hosszú, 10 méteres kábelt beraksz a PC-dbe, és a line outot a line-in-be visszavezeted, az már egy észlelhető delayt okoz
tessék itt van
szóval ez nem ezo-hifi baromság -
Rick4
félisten
Ha esetleg érdekel valakit egy 12V 7Ah-s kiváló állapotú szünetmentesbe való akksi, az kereshet, én lecseréltem az enyémben, és egy megmaradt, 60W-os fogyasztóval 56-60 percig bírja, szóval közel az új teljesítményére képes. FSP szünetmentes gyári akkuja, évi 5-6x kellett menteni.
Nem igazán tudom mire használni, csak itt áll, kár lenne, ha tönkremenne.
-
Rick4
félisten
Az kemény.

Hazai kábelgyári termék utoljára a Tannoy mercury-n volt itthon, de azzal ilyen gondok nem voltak
Aztán bocsi, hogy most kötekedni fogok.
A hangszórókábel, az a hangfalon belül van a csatlakozó és a hangszóró közt. A hangfalkábel megy az erősítőbe.
Valamint a hangfalkábelnek kötelezően egyforma hosszúnak kell lennie. Legfeljebb az egyik oldalra rá kell hagyni, feltekered. Különben nem egyszerre ér oda a jel és az elég gáz.Mindegy az, ez nem hangszóró és nem hangfalkábel, ez ez semmirevaló rézdarab meg egy kis műanyag.
Amúgy nem hifi volt, sőt, nem volt ennyire kihegyezve a haverom füle sem, hogy az egyik oldalon később érnek oda az elektronok a hangszóró tekercsére... 
-
quailstorm
félisten
Ja, nem is meséltem, a múltkor vettem az elektrotechtől 40m hangszórókábelt, kétfelé kellett vágni, 25+15 méterre. A kettő darabból végül 6+12 méter lett, aminél a hosszabbikba 8 toldás kellett, ugyanis egy gagyi gyári hibás kábelt adtak, amin 70-80 centinként olyan volt a szigetelés, hogy a két szál 10 centi hosszan összeért... Nem én vágtam el, ez egy hosszú kábelnél folyamatosan ismétlődött... Volt, hogy a falból kellett kihúzni...
Ugyan itt nem tett tönkre semmit, de bele se merek gondolni, hogy ezt bárki ráköti egy 30-50K-s erősítőre, aztán pukk... Pénzt persze viszaadták...
Az kemény.

Hazai kábelgyári termék utoljára a Tannoy mercury-n volt itthon, de azzal ilyen gondok nem voltak
Aztán bocsi, hogy most kötekedni fogok.
A hangszórókábel, az a hangfalon belül van a csatlakozó és a hangszóró közt. A hangfalkábel megy az erősítőbe.
Valamint a hangfalkábelnek kötelezően egyforma hosszúnak kell lennie. Legfeljebb az egyik oldalra rá kell hagyni, feltekered. Különben nem egyszerre ér oda a jel és az elég gáz. -
Rick4
félisten
Ja, nem is meséltem, a múltkor vettem az elektrotechtől 40m hangszórókábelt, kétfelé kellett vágni, 25+15 méterre. A kettő darabból végül 6+12 méter lett, aminél a hosszabbikba 8 toldás kellett, ugyanis egy gagyi gyári hibás kábelt adtak, amin 70-80 centinként olyan volt a szigetelés, hogy a két szál 10 centi hosszan összeért... Nem én vágtam el, ez egy hosszú kábelnél folyamatosan ismétlődött... Volt, hogy a falból kellett kihúzni...
Ugyan itt nem tett tönkre semmit, de bele se merek gondolni, hogy ezt bárki ráköti egy 30-50K-s erősítőre, aztán pukk... Pénzt persze viszaadták...
-
quailstorm
félisten
Van. De lehet jobban jársz ha AVX fórumon keresel mind választ, mind eladó cuccot.
100k a keret mindenre? Nem sok...
20 év körüli egyszerű Rotel erősítők megfelelőek lesznek. Vaterán látok most szép állapotban 840-et és 940-et, árat nem tudom mennyire jók. 920 itt HA!-n nekem nem tetszik, túl buta. meghirdetett 840-hez nagyon hasonló van itthon
Ebben van MM és MC Phono előerősítő is belépő szintű lemezjátszózáshoz.Rádió az jó kérdés, apám régi Sony szettjéből van egy szabvány méretű FM tunere, ami az erősítőbe megy bele. Vaterán szintén van 10k alatt tonnaszámra. RDS ezekben nincs, csak pár programozható kapcsoló, meg automata keresés, de hangja korrekt. Más kérdés hogy Bartókon kívül már nincs értelmes rádió itthon, 128k MP3 színvonal mind.
Rádióerősítőben nem vagyok otthon, külön nem cserélhető, nem fejleszthető, meg egy bizonyos színvonal fölött nem nagyon van. Szóval én dobnám ezt az ötletet, bár lehet találnál kommersz Hifiből, csak akkor az erősítő minőségből kellene leadni.
Hangfalat végképp passzolom, az nálunk fixen van már egy ideje, az a legdrágább eleme az egész cuccnak, és nagyon nem a 30k-s kategória méretben meg árban se. Tannoyunk volt a 100k alatti kategóriában de abból nincs minden bokorban.
Hogy ne veszítsd el mindjárt a hitedet, ha privátban rám írsz, akkor oda tudom adni egy szegedi viszonteladó kontaktját, aki külföldről hozza be a cuccot, elmehetsz, kipróbálhatod, megnézheted, megveheted. Csak attól tartok belépőszint alja nem lesz, vagy nem sok lesz neki, de nem tudom, mostanában nem voltam. Mikor kezdte akkor még volt.
Én csak a saját pénzszűkés barkácskodásunkat ismerem, meg apám haverjáét láttam, ami viszont agyeldobós kategória, mennyire ki van csiszolva.
A továbbiakra:
PC jack kimenetét nagyon gyorsan felejtsd el. Az jó az 5 ezres fejhallgatóra, a 10 ezres Genius vagy Logitech szettre, de nem hifire, impedancia miatt sem. A használhatatlan foson kívül sokra nem mész vele.
Oda USB-s DAC kell, ami egy másik 30-60-80-390 ezer Ft. Vérmérséklettől függ. (nekünk még nem tellett rá, haveré alsó hangon 650k, de inkább 1 millió, a 650k az a budget kiadás Ebben csak a PC meg a DAC van és a tápok!)
FM rádió, azt elmondtam, asztali tuner és több nem kell.
TV, az bajos. Mert ha pénzszűke miatt régi cuccot veszel azon digitális bemenet nem lesz. Nálunk egy olcsóbb cucc van Aiwa minihifi hangszórókkal a TV mellett, külön a hifitől. Természetesen RCA-n.
Azt kellene eldöntened, hogy mit szeretnél, mert azt nem nagyon látom. Az áron kívül, ami viszont kevés.
PC-ről akarsz zenét hallgatni? Meg néha rádiózni? Tehát kazetta, CD, magnó, lemez kizárva? Mert a régi erősítők elsősorban a sok analóg bemenetben jeleskednek, nem mintha DAC-ról nem lehetne meghajtani őket. Most alapvetően a digitális irány a menő. HTPC fullpasszívban, USB DAC, és bele az erősítőbe. HTPC-nek a Celeron J1900 és újabbakat javaslom. J3900 is például. 64GB-os SSD-ről fut a rendszer, paneltápról kapja az áramot. USB3.0 a DAC (lehetőleg órajel és tápstabilizált PCI-E x1 kártyáról, de ez álom gondolom). Ideális esetben SSD-ről menne a FLAC is, de ugye az drága, külső vinyó viszont hangos tud lenni. Ez is egy kompromisszum.Még egy nagyon fontos dolog. Szart ne vegyél. Vagy indulj el egy irányba, vagy semmit. Csak azért ne verjél el 100k-t, mert van 100k-d és zörögjön valami a szobában. Amennyiben nem tudod megoldani a hangfal elhelyezését, állvány, tüske, környezetben ne legyen semmi, ne legyen körbefalazva. Aztán az ülőhely, a távolság és a befordítási szög megfelelő beállítását, akkor javaslom hogy keress egy komolyabb fejhallgatót és felejtsd el az egészet.
(#74088) Rick4: valóban én is első körben megpróbálnám meggányoltatni a távközlősöknél. Saját magam is kondiztam már újra tápot. Paneltáp is egy 7-8k, de azért barátságosabb. Viszont onnantól bukta a PCI-E VGA. Így is necces egy 750Ti vagy 1050 egy ilyenben.
Egyébként ez ugyanaz az eset, mint a régi P4 vagy a Tescos Atomos Laptop (tudom most Celeronnak meg Pentiumnak van álcázva). Egyszerűen ennyi pénztől nem lehet csodát várni. Nyilván használtan össze lehet kukázni valamit sok utánajárással, mint én tettem a Dell géppel, de akkor meg erős kompromisszumokat kell kötni.
Csak a zenénél sokkal lettebb van az átlagember ingerküszöbe, mint egy gamer gépnél. Hiszen a Tesla is zörög egy Ziphona Concert erősítővel. Új szarokat nem tudok, de szegény mrfrakk ámokfutását anno szét kellett trollkodjam, mert káros volt. Ez a cikk volt címlapos. A készülékről meg röviden annyit hogy WTF is this shit?
Hosszabban annyit, hogy a Ziphona jobb volt nála, lemezre nem merném engedni, és a 30k rablás egy kínai szemétért, ami nem éri el a 30 éves szocialista ipari melléktermékek színvonalát sem.Bár kétségtelen tény, hogy elég nagy üzleti siker a legolcsóbb autósmagnót, egy lemeztönkretevő eszközt, meg egy legolcsóbb IC-s MP3 lejátszót egy pöcs hangszóróval eladni egy vagyonért.
Azért trollkodtam szét kommentben a cikket, nehogy véletlen megvegye valaki ezt a retket hirtelen felindulásból, mert annál rosszabb döntést nem nagyon lehet hozni.
-
quailstorm
félisten
Van itt valaki, aki hifiben kicsit jobban otthon van, mint én? Mindennemű értelmes tanácsot szívesen veszek.
Csak mert már megszoktátok:

Van. De lehet jobban jársz ha AVX fórumon keresel mind választ, mind eladó cuccot.
100k a keret mindenre? Nem sok...
20 év körüli egyszerű Rotel erősítők megfelelőek lesznek. Vaterán látok most szép állapotban 840-et és 940-et, árat nem tudom mennyire jók. 920 itt HA!-n nekem nem tetszik, túl buta. meghirdetett 840-hez nagyon hasonló van itthon
Ebben van MM és MC Phono előerősítő is belépő szintű lemezjátszózáshoz.Rádió az jó kérdés, apám régi Sony szettjéből van egy szabvány méretű FM tunere, ami az erősítőbe megy bele. Vaterán szintén van 10k alatt tonnaszámra. RDS ezekben nincs, csak pár programozható kapcsoló, meg automata keresés, de hangja korrekt. Más kérdés hogy Bartókon kívül már nincs értelmes rádió itthon, 128k MP3 színvonal mind.
Rádióerősítőben nem vagyok otthon, külön nem cserélhető, nem fejleszthető, meg egy bizonyos színvonal fölött nem nagyon van. Szóval én dobnám ezt az ötletet, bár lehet találnál kommersz Hifiből, csak akkor az erősítő minőségből kellene leadni.
Hangfalat végképp passzolom, az nálunk fixen van már egy ideje, az a legdrágább eleme az egész cuccnak, és nagyon nem a 30k-s kategória méretben meg árban se. Tannoyunk volt a 100k alatti kategóriában de abból nincs minden bokorban.
Hogy ne veszítsd el mindjárt a hitedet, ha privátban rám írsz, akkor oda tudom adni egy szegedi viszonteladó kontaktját, aki külföldről hozza be a cuccot, elmehetsz, kipróbálhatod, megnézheted, megveheted. Csak attól tartok belépőszint alja nem lesz, vagy nem sok lesz neki, de nem tudom, mostanában nem voltam. Mikor kezdte akkor még volt.
Én csak a saját pénzszűkés barkácskodásunkat ismerem, meg apám haverjáét láttam, ami viszont agyeldobós kategória, mennyire ki van csiszolva.
A továbbiakra:
PC jack kimenetét nagyon gyorsan felejtsd el. Az jó az 5 ezres fejhallgatóra, a 10 ezres Genius vagy Logitech szettre, de nem hifire, impedancia miatt sem. A használhatatlan foson kívül sokra nem mész vele.
Oda USB-s DAC kell, ami egy másik 30-60-80-390 ezer Ft. Vérmérséklettől függ. (nekünk még nem tellett rá, haveré alsó hangon 650k, de inkább 1 millió, a 650k az a budget kiadás Ebben csak a PC meg a DAC van és a tápok!)
FM rádió, azt elmondtam, asztali tuner és több nem kell.
TV, az bajos. Mert ha pénzszűke miatt régi cuccot veszel azon digitális bemenet nem lesz. Nálunk egy olcsóbb cucc van Aiwa minihifi hangszórókkal a TV mellett, külön a hifitől. Természetesen RCA-n.
Azt kellene eldöntened, hogy mit szeretnél, mert azt nem nagyon látom. Az áron kívül, ami viszont kevés.
PC-ről akarsz zenét hallgatni? Meg néha rádiózni? Tehát kazetta, CD, magnó, lemez kizárva? Mert a régi erősítők elsősorban a sok analóg bemenetben jeleskednek, nem mintha DAC-ról nem lehetne meghajtani őket. Most alapvetően a digitális irány a menő. HTPC fullpasszívban, USB DAC, és bele az erősítőbe. HTPC-nek a Celeron J1900 és újabbakat javaslom. J3900 is például. 64GB-os SSD-ről fut a rendszer, paneltápról kapja az áramot. USB3.0 a DAC (lehetőleg órajel és tápstabilizált PCI-E x1 kártyáról, de ez álom gondolom). Ideális esetben SSD-ről menne a FLAC is, de ugye az drága, külső vinyó viszont hangos tud lenni. Ez is egy kompromisszum.Még egy nagyon fontos dolog. Szart ne vegyél. Vagy indulj el egy irányba, vagy semmit. Csak azért ne verjél el 100k-t, mert van 100k-d és zörögjön valami a szobában. Amennyiben nem tudod megoldani a hangfal elhelyezését, állvány, tüske, környezetben ne legyen semmi, ne legyen körbefalazva. Aztán az ülőhely, a távolság és a befordítási szög megfelelő beállítását, akkor javaslom hogy keress egy komolyabb fejhallgatót és felejtsd el az egészet.
(#74088) Rick4: valóban én is első körben megpróbálnám meggányoltatni a távközlősöknél. Saját magam is kondiztam már újra tápot. Paneltáp is egy 7-8k, de azért barátságosabb. Viszont onnantól bukta a PCI-E VGA. Így is necces egy 750Ti vagy 1050 egy ilyenben.
-
Rick4
félisten
Eladót én sem hiszem, hogy tartana akárki otthon. Amúgy pont veled hozattam le Pestről azt a gépet, amiben ilyen van. De nyilván azt ebben a pillanatban is használom.
Mondjuk a 14 ezer Ft-os ár engem is sokkolna ha tönkremenne, annyiért már FSP HEXA 400-at kapni...
Voltak ilyen gépeim, nem is kevés, azokból összesen 1 db ment tönkre, és ugyan nem nézték meg, mi a baja, de lehet egy 300Ft-os alkatrész. Sajnos mivel nem a megszokott forma, nem olcsó. Ha én így jártam volna, először Old Fox, ha az az út nem járható, gondolkodás nélkül raknám bele a paneltápot, pontosabban picoPSU-t, meg az adaptert,
-
totya694
őstag
-
Vesztor87
senior tag
-
Agyasima
őstag
-
totya694
őstag
-
totya694
őstag
-
Agyasima
őstag
Van itt valaki, aki hifiben kicsit jobban otthon van, mint én? Mindennemű értelmes tanácsot szívesen veszek.
Csak mert már megszoktátok:

-
Vesztor87
senior tag
-
quailstorm
félisten
Eladót én sem hiszem, hogy tartana akárki otthon. Amúgy pont veled hozattam le Pestről azt a gépet, amiben ilyen van. De nyilván azt ebben a pillanatban is használom.
Mondjuk a 14 ezer Ft-os ár engem is sokkolna ha tönkremenne, annyiért már FSP HEXA 400-at kapni...
-
Rick4
félisten
-
-Tsaba-
tag
A roncs autósok is ide rakják fel a cuccaikat. Ha náluk van, fel is hívnak hogy helyben is átveheted. Legalábbis engem hívtak...
-
Gergello
addikt
Korrekt kis weboldal. Köszönöm ! Már 6000-ért találtam is.
Szállítástól kicsit félek, mert elég törékeny, azért gondoltam először helyben keresni.(Törött meg már van egy, hála egy ismeretlen piros autónak
)
Roncsautó honlapján nem láttam, de azért majd rákérdezek. -
r0by
addikt
-
Gergello
addikt
Fiat Dobló JOBB HÁTSÓ lámpát keresek.
-
Gergello
addikt
-
Rick4
félisten
-
Vesztor87
senior tag
-
pschio
őstag
Az egy 140 ezret futott autó volt, amikor megvettem, egy része még gyári volt benne, a szélvédő egy kavicstól berepedt felül, az menthetetlen volt, a motorfelújítás meg onnan indult, hogy csak 2001-es volt, eltelt pár év, a hengerfejtömítés is öregszik, és eladás előtt vettem észre, hogy a blokk és a hengerfej között picit nedves, még talán néha volt is egy- egy csöpp. Mások blokkot mosnak, és eladják úgy, én nem szeretem az ilyet, hengerfej le, akkor már síkolás, 8 új szelep vezetővel, új vezérlés, mivel az egyik dugó picit kottyant, akkor gyűrűsor, ha már az, akkor hajtókarcsapágy garnitúra is. Aztán szépen meg lett csinálva minden, ami meg volt, de nyűgös része, pl city szervó, azzal nálam nem is volt baj. Nem mondom, hogy egy problémás darab, de így jópár autón túl olaszra még egyszer nem vágyom. Igaz, ebbe a véleménybe a Multipla is belejátszik, pedig a kettő kevesebbért ment el, mint amennyit két év alatt az Almhabrára költöttem....

Autópolírt egy Kunszentmártoni ismerős csinált.
Felpolírozta a gépet, hazajöttem vele, beálltam a garázsba, és letakartam ponyvával, úgy állt vagy 4 hónapig...

Ja, amúgy megtaláltam a képeket, amit az egyik haverom autójáról csináltam még 2015-ben. A lényeg az, hogy nem kell direkt napsütés, enyhe fény kell, és inkább most is délután 4 után... Akkor lesznek jó képek.

Nagyságrendileg mennyiért csináltak egy teljes polírt?
-
Doggy dog
senior tag
Sziasztok!
Ha valakinek van fölösleges hűtőmágnese,amit ki akarna dobni,akkor azt elfogadnám.
Fiamnak most nagyon "teccik"....
-
Attix82
addikt
Eladó: G1620 CPU 3,5k az ára. (2 DB van)
-
Rick4
félisten
Nem is nagyon kell jól csinálni, mert a nagy részét az ilyesminek a gépműhely csinálja, Sándorfalván és Vhelyen dolgoznak jól, összerakni meg össze kell és kész. a lényegi különbség ott lesz, hogy a szerelő hogy fogja a szerszámot, és a gyári értékekkel mennyire foglalkozik. Az én szerelőm tizenéve minden autómat javítja, még az amerikaihoz is hozzá mert nyúlni, és nem kell utána javítgatni, de nem igazán vállal már, mert a meglévő ügyfélkör is torlódást okoz.
Szerintem majdnem minden szerelőhöz el lehet menni, de azért csak óvatosan, mert van olyan is, aki egy vezértengely cserét nem tud megmondani, nagyjából hány óra kicserélni, meg hozd ide pár napra, aztán majd kész lesz, na az ilyet még véletlenül se ajánlanám erre a feladatra...
-
Gergello
addikt
Az egy 140 ezret futott autó volt, amikor megvettem, egy része még gyári volt benne, a szélvédő egy kavicstól berepedt felül, az menthetetlen volt, a motorfelújítás meg onnan indult, hogy csak 2001-es volt, eltelt pár év, a hengerfejtömítés is öregszik, és eladás előtt vettem észre, hogy a blokk és a hengerfej között picit nedves, még talán néha volt is egy- egy csöpp. Mások blokkot mosnak, és eladják úgy, én nem szeretem az ilyet, hengerfej le, akkor már síkolás, 8 új szelep vezetővel, új vezérlés, mivel az egyik dugó picit kottyant, akkor gyűrűsor, ha már az, akkor hajtókarcsapágy garnitúra is. Aztán szépen meg lett csinálva minden, ami meg volt, de nyűgös része, pl city szervó, azzal nálam nem is volt baj. Nem mondom, hogy egy problémás darab, de így jópár autón túl olaszra még egyszer nem vágyom. Igaz, ebbe a véleménybe a Multipla is belejátszik, pedig a kettő kevesebbért ment el, mint amennyit két év alatt az Almhabrára költöttem....

Autópolírt egy Kunszentmártoni ismerős csinált.
Felpolírozta a gépet, hazajöttem vele, beálltam a garázsba, és letakartam ponyvával, úgy állt vagy 4 hónapig...

Ja, amúgy megtaláltam a képeket, amit az egyik haverom autójáról csináltam még 2015-ben. A lényeg az, hogy nem kell direkt napsütés, enyhe fény kell, és inkább most is délután 4 után... Akkor lesznek jó képek.

-
r0by
addikt
Az egy 140 ezret futott autó volt, amikor megvettem, egy része még gyári volt benne, a szélvédő egy kavicstól berepedt felül, az menthetetlen volt, a motorfelújítás meg onnan indult, hogy csak 2001-es volt, eltelt pár év, a hengerfejtömítés is öregszik, és eladás előtt vettem észre, hogy a blokk és a hengerfej között picit nedves, még talán néha volt is egy- egy csöpp. Mások blokkot mosnak, és eladják úgy, én nem szeretem az ilyet, hengerfej le, akkor már síkolás, 8 új szelep vezetővel, új vezérlés, mivel az egyik dugó picit kottyant, akkor gyűrűsor, ha már az, akkor hajtókarcsapágy garnitúra is. Aztán szépen meg lett csinálva minden, ami meg volt, de nyűgös része, pl city szervó, azzal nálam nem is volt baj. Nem mondom, hogy egy problémás darab, de így jópár autón túl olaszra még egyszer nem vágyom. Igaz, ebbe a véleménybe a Multipla is belejátszik, pedig a kettő kevesebbért ment el, mint amennyit két év alatt az Almhabrára költöttem....

Autópolírt egy Kunszentmártoni ismerős csinált.
Felpolírozta a gépet, hazajöttem vele, beálltam a garázsba, és letakartam ponyvával, úgy állt vagy 4 hónapig...

Ja, amúgy megtaláltam a képeket, amit az egyik haverom autójáról csináltam még 2015-ben. A lényeg az, hogy nem kell direkt napsütés, enyhe fény kell, és inkább most is délután 4 után... Akkor lesznek jó képek.

Motorfelújítást kik csinálnak jól itt Szegeden?
-
Rick4
félisten
Az egy 140 ezret futott autó volt, amikor megvettem, egy része még gyári volt benne, a szélvédő egy kavicstól berepedt felül, az menthetetlen volt, a motorfelújítás meg onnan indult, hogy csak 2001-es volt, eltelt pár év, a hengerfejtömítés is öregszik, és eladás előtt vettem észre, hogy a blokk és a hengerfej között picit nedves, még talán néha volt is egy- egy csöpp. Mások blokkot mosnak, és eladják úgy, én nem szeretem az ilyet, hengerfej le, akkor már síkolás, 8 új szelep vezetővel, új vezérlés, mivel az egyik dugó picit kottyant, akkor gyűrűsor, ha már az, akkor hajtókarcsapágy garnitúra is. Aztán szépen meg lett csinálva minden, ami meg volt, de nyűgös része, pl city szervó, azzal nálam nem is volt baj. Nem mondom, hogy egy problémás darab, de így jópár autón túl olaszra még egyszer nem vágyom. Igaz, ebbe a véleménybe a Multipla is belejátszik, pedig a kettő kevesebbért ment el, mint amennyit két év alatt az Almhabrára költöttem....

Autópolírt egy Kunszentmártoni ismerős csinált.
Felpolírozta a gépet, hazajöttem vele, beálltam a garázsba, és letakartam ponyvával, úgy állt vagy 4 hónapig...

Ja, amúgy megtaláltam a képeket, amit az egyik haverom autójáról csináltam még 2015-ben. A lényeg az, hogy nem kell direkt napsütés, enyhe fény kell, és inkább most is délután 4 után... Akkor lesznek jó képek.

-
Vesztor87
senior tag
Autó polír kapcsán kinek mik a tapasztalatai Szegeden és környékén? Csináltattatok már? Egy nevem már van innen a ph-ról, bár véleményt még nem hallottam. Köszi előre is!
Rick4: ennyi gond volt a Puntoval, vagy csak megelőzés képp cseréltél sok dolgot benne?
-
Rick4
félisten
Te tudod, vedd azt, ami neked tetszik. Ózdon van, de cég, ami gari és eladói utolérhetőség szempontjából a legjobb.
-
tisn
veterán
ez van, ami tetszik (privi felszereltseget szeretnek eleve)
de ozdon van, es meg a km-t se ellenoirztem a kekhinel es meg se neztem, lehet lelakott, lepukkant, szethajtott
meg a dci-k 6-os valtoval vannak, azt azert jobban szeretem, mint a sima 5-ost
szoval nem egyszeru

-
Rick4
félisten
-
tisn
veterán
mert kizarolag ronyot veszek, ezt szeretem, ebben bizok

-
Rick4
félisten
sajna a piacon eleg kicsi kinalatot latok
Ki az a hülye aki most elad egy LPG-s kocsit, Max az, aki feljebb vált, és nem kell a régi.
1998-2007 közötti magyar papíros, klímás autóból van 32853 db, ebből LPG-s 358 db. Na miért is?

-
tisn
veterán
-
tisn
veterán
-
Rick4
félisten
-
pilóta
nagyúr
-
Rick4
félisten
en is kedvet kaptam hozza, evi kb. 30-35k-t megyek, eleg vonzo az 1400ft/100km ar
a meganeban mar ugy is 325k km van, franszua nem bir sokat
, hasznalt dizeltol kicsit feleknyaron 6.5-bol eljarok, telen 7.5-8, sok varos, sok autopalya (valtozo ora szerint 120-155km/h kozott megyek, mennyire sietek)
mondjuk lehet a megane-t kellene gazositani, az kb. mennyi koltseg?

200K körül megcsinálják, de van a piacon már gázos, nem egyszerűbb azt venni?
-
tisn
veterán
Volt Puntom, Van Lacettim, épp most értem haza utóbbival egy 500 km-es útról, és jó volt, amíg előbbivel ugyanez annyira nem tetszett, a kicsi kerekek, a rövid tengelytáv ezeken az utakon egész más rugózást produkál, mint a lacetti, a zajcsillapítás meg konkrétan sehol sincs, a LAcetti mellett még az Alhambrám is elszégyelli magát..
Ráadásul most bent volt kb 2 mázsa alkatrész a csomagérben is, nem számoltam, de ugyanúgy jöttem ki, mint máskor.Nem tudom én sem, hogy miért eszik egy literrel többet (7.8 a katalógus vegyes, ebből lesz nálam 9.5 liter gáz fogyi) de cserébe tényleg nincs gond a motorral, váltóval, talán az lehet az oka, hogy a váltó elég rövid, 100 fölött kicsivel már 3000-rel forog, a motor meg az f astra C16NZ-jéhez hasonló, euro4-es értékekkel... De állítólag a koreai szürkeöntvény (vagyis a blokk) lényegesen jobb minőségű, mint az opel motoroké, így a tartósság ebből is fakad.
Cserébe a múltkor a "német autópályán" sietnem kellett, pont egy Szeged- BP távot kellett legyűrnöm ahol 140-es átlagot hoztam, akkor 12.4 liter gáz lett a fogyi, ami a jelen 178-as árral még mindig csak 2200Ft, szóval ha többet is eszik, ott a gáz, megoldás erre is.
A G kombi szopcsi, sokkal kevesebb hely van benne, az a hiányzó hossz az első és a hátsó üléseknél érezhető rendesen.
Tökéletes autó nincs, persze pénzért mindent kaphatsz, én májusban kezdtem nézegetni az autókat, ebből végül augusztus végére lett konkrétum, csak magyar papíros, klímás, gázos, szervós autó jöhetett számításba, először megnéztem mi van 300-ért, aztán 500-ért, végül mentem még feljebb, ezt dobta a gép, az első után tudtam, hogy a többi is ilyen lesz. Eltelt már jópár hónap, de még mindig nem érzem, hogy mellényúltam volna velük.
en is kedvet kaptam hozza, evi kb. 30-35k-t megyek, eleg vonzo az 1400ft/100km ar
a meganeban mar ugy is 325k km van, franszua nem bir sokat
, hasznalt dizeltol kicsit feleknyaron 6.5-bol eljarok, telen 7.5-8, sok varos, sok autopalya (valtozo ora szerint 120-155km/h kozott megyek, mennyire sietek)
mondjuk lehet a megane-t kellene gazositani, az kb. mennyi koltseg?

-
Rick4
félisten
Rémlik a fórumról hogy egy 1,2-es Puntod vt, 590k-ért vetted asszem, nem?
Lacettije van a havernak, 1,6 kombi, nekem tetszett nagyon. Gázzal tök olcsó hajtani jah. Zajszigetelés és rugózás terén úgy rémlik nagyon rendben van, Nissan tipikus japán gép pl., nuku zajszigeteles és büntetően kemény futómű
A hosszúnak mondott váltó 110-nél forog 3000-et, ami egész jó (nagyon sok autó 3000/100, kicsik 3000/90), de vmiért igy is hangos. Régi technika, Ennyi.620-ért vettem a Puntot, aztán rakattam bele gázt, meg volt ott motorfelújítás, teleszkóp csere, minden amit el lehet képzelni, rakattam bele új szélvédőt, akksit, asszem 1.5M-ba volt végül, és friss műszakival, totál felújítva, 400K értékben melléadott alkatrészszámlával 600-ért vitték el.

Igaz, a lényeg abban az volt, hogy akkoriban még havi 6 ezer km-eket mentem, és az előző autóm egy 180 lovas 3.8-as V6-os amerikai autó volt, amibe szintén ott volt a gáz, de havonta 180 ezerért tankoltam belel.
A Puntoval lett 90, el is raktam a különbséget, szóval 1 év alatt azért ott volt az 1M fölötti megtakarítás vele... Csak ugye az városi kiskocsi, nem a nagy távokra, meg az én 193 centimre van kitalálva, kényelmetlen volt... Aztán jött a Multipla, Alhambra, most meg van az Alhambra mellé a 3 Lacetti. 
A hangosság relatív, az 1.9 PD Alhambrám hangosabb.

-
Vesztor87
senior tag
Volt Puntom, Van Lacettim, épp most értem haza utóbbival egy 500 km-es útról, és jó volt, amíg előbbivel ugyanez annyira nem tetszett, a kicsi kerekek, a rövid tengelytáv ezeken az utakon egész más rugózást produkál, mint a lacetti, a zajcsillapítás meg konkrétan sehol sincs, a LAcetti mellett még az Alhambrám is elszégyelli magát..
Ráadásul most bent volt kb 2 mázsa alkatrész a csomagérben is, nem számoltam, de ugyanúgy jöttem ki, mint máskor.Nem tudom én sem, hogy miért eszik egy literrel többet (7.8 a katalógus vegyes, ebből lesz nálam 9.5 liter gáz fogyi) de cserébe tényleg nincs gond a motorral, váltóval, talán az lehet az oka, hogy a váltó elég rövid, 100 fölött kicsivel már 3000-rel forog, a motor meg az f astra C16NZ-jéhez hasonló, euro4-es értékekkel... De állítólag a koreai szürkeöntvény (vagyis a blokk) lényegesen jobb minőségű, mint az opel motoroké, így a tartósság ebből is fakad.
Cserébe a múltkor a "német autópályán" sietnem kellett, pont egy Szeged- BP távot kellett legyűrnöm ahol 140-es átlagot hoztam, akkor 12.4 liter gáz lett a fogyi, ami a jelen 178-as árral még mindig csak 2200Ft, szóval ha többet is eszik, ott a gáz, megoldás erre is.
A G kombi szopcsi, sokkal kevesebb hely van benne, az a hiányzó hossz az első és a hátsó üléseknél érezhető rendesen.
Tökéletes autó nincs, persze pénzért mindent kaphatsz, én májusban kezdtem nézegetni az autókat, ebből végül augusztus végére lett konkrétum, csak magyar papíros, klímás, gázos, szervós autó jöhetett számításba, először megnéztem mi van 300-ért, aztán 500-ért, végül mentem még feljebb, ezt dobta a gép, az első után tudtam, hogy a többi is ilyen lesz. Eltelt már jópár hónap, de még mindig nem érzem, hogy mellényúltam volna velük.
Rémlik a fórumról hogy egy 1,2-es Puntod vt, 590k-ért vetted asszem, nem?
Lacettije van a havernak, 1,6 kombi, nekem tetszett nagyon. Gázzal tök olcsó hajtani jah. Zajszigetelés és rugózás terén úgy rémlik nagyon rendben van, Nissan tipikus japán gép pl., nuku zajszigeteles és büntetően kemény futómű
A hosszúnak mondott váltó 110-nél forog 3000-et, ami egész jó (nagyon sok autó 3000/100, kicsik 3000/90), de vmiért igy is hangos. Régi technika, Ennyi. -
Rick4
félisten
10-15 centivel hosszabb a Lacetti kombi mint az Almera sedan verziója, és kb. 100kg-al nehezebb az 1,6-os mint emebből az 1,5-ös. A Nissan 5,5-6,5 közt eszik, egyszer 8-at sikerült kihozni belőle (autópálya, klíma, 5 fő, 140-150km/h, fullig pakolt csomi), de békés 120-130-al 4 fővel a 2200 km-es görög út 6,4 lett pl.
A Lacetti ahogy leírták az autós fórumokon a tulajok, ennél 1,5-2 literrel több lenne. Azt mondták azért mert régebbi GM technika. Lehet. Elmentem megnézi kereskedésbe egy Lacettit, mondta a srác hogy van itt egy Punto, meg mittomén még mi, mondom Lacetti kéne inkább... hát majdnem kiröhögött hogy miazhogy a dévú kell nem a jó Fiat...
Megbízhatatlanságról senki nem panaszkodott rá, csak a picit magas fogyiról
u.i: most meglepődtem, azt hittem a G kombi is van 4,4 környéke... jó rövid

Volt Puntom, Van Lacettim, épp most értem haza utóbbival egy 500 km-es útról, és jó volt, amíg előbbivel ugyanez annyira nem tetszett, a kicsi kerekek, a rövid tengelytáv ezeken az utakon egész más rugózást produkál, mint a lacetti, a zajcsillapítás meg konkrétan sehol sincs, a LAcetti mellett még az Alhambrám is elszégyelli magát..
Ráadásul most bent volt kb 2 mázsa alkatrész a csomagérben is, nem számoltam, de ugyanúgy jöttem ki, mint máskor.Nem tudom én sem, hogy miért eszik egy literrel többet (7.8 a katalógus vegyes, ebből lesz nálam 9.5 liter gáz fogyi) de cserébe tényleg nincs gond a motorral, váltóval, talán az lehet az oka, hogy a váltó elég rövid, 100 fölött kicsivel már 3000-rel forog, a motor meg az f astra C16NZ-jéhez hasonló, euro4-es értékekkel... De állítólag a koreai szürkeöntvény (vagyis a blokk) lényegesen jobb minőségű, mint az opel motoroké, így a tartósság ebből is fakad.
Cserébe a múltkor a "német autópályán" sietnem kellett, pont egy Szeged- BP távot kellett legyűrnöm ahol 140-es átlagot hoztam, akkor 12.4 liter gáz lett a fogyi, ami a jelen 178-as árral még mindig csak 2200Ft, szóval ha többet is eszik, ott a gáz, megoldás erre is.
A G kombi szopcsi, sokkal kevesebb hely van benne, az a hiányzó hossz az első és a hátsó üléseknél érezhető rendesen.
Tökéletes autó nincs, persze pénzért mindent kaphatsz, én májusban kezdtem nézegetni az autókat, ebből végül augusztus végére lett konkrétum, csak magyar papíros, klímás, gázos, szervós autó jöhetett számításba, először megnéztem mi van 300-ért, aztán 500-ért, végül mentem még feljebb, ezt dobta a gép, az első után tudtam, hogy a többi is ilyen lesz. Eltelt már jópár hónap, de még mindig nem érzem, hogy mellényúltam volna velük.
-
castiels
addikt
LG LEON 4G LTE 10k utolsó ár
telenoros kártyával használom de lehet független. -
Vesztor87
senior tag
Ja, az nem is lehet 5 liter, ha a kombi g astránál is 30 centivel hosszabb, viszont nálam mindhárom gázos, így kemény 1700 ft 100-on az üzemanyagköltség, az most pont 4.7 liter ára. Ja és annyira kellemesen rugózik a gép, és olyan jól elférni benne, hogy májusban az egyikkel megyünk Barcelonába...
10-15 centivel hosszabb a Lacetti kombi mint az Almera sedan verziója, és kb. 100kg-al nehezebb az 1,6-os mint emebből az 1,5-ös. A Nissan 5,5-6,5 közt eszik, egyszer 8-at sikerült kihozni belőle (autópálya, klíma, 5 fő, 140-150km/h, fullig pakolt csomi), de békés 120-130-al 4 fővel a 2200 km-es görög út 6,4 lett pl.
A Lacetti ahogy leírták az autós fórumokon a tulajok, ennél 1,5-2 literrel több lenne. Azt mondták azért mert régebbi GM technika. Lehet. Elmentem megnézi kereskedésbe egy Lacettit, mondta a srác hogy van itt egy Punto, meg mittomén még mi, mondom Lacetti kéne inkább... hát majdnem kiröhögött hogy miazhogy a dévú kell nem a jó Fiat...
Megbízhatatlanságról senki nem panaszkodott rá, csak a picit magas fogyiról
u.i: most meglepődtem, azt hittem a G kombi is van 4,4 környéke... jó rövid

-
tisn
veterán
Ja, az nem is lehet 5 liter, ha a kombi g astránál is 30 centivel hosszabb, viszont nálam mindhárom gázos, így kemény 1700 ft 100-on az üzemanyagköltség, az most pont 4.7 liter ára. Ja és annyira kellemesen rugózik a gép, és olyan jól elférni benne, hogy májusban az egyikkel megyünk Barcelonába...
exem pasija is ezzel jarkal (szinten gazos) le bp-rol
-
macilaci78
nagyúr
Kívül olyan, amilyen. Időjárásfüggő, esetleg a sok parkolni, ajtót nyitni nem tudó többi parkoló autós sara is látszódhat rajta.
Belül viszont a gazdája igényessége tükröződik. Egy családi autó lehet azért szutykos: csokikrém hosszan beledörgölve az ajtókárpitba a gyerek által, és más hasonló foltok. De hogy vastagon áll a por, a szélvédő sarkában pókháló, púposra rakott hamutartó, parkolófecnik mindenhol... Ez szerintem merő igénytelenség, nem a hétvégi porszívózás hiánya.tisn: el sem olvasom. Már a KRESZ is objektív felelősséggel adja az egyén kezébe a döntést: mindenki magának köti be és a saját életével játszik. Ha nem is öngyilkossággal esik egy kategóriába, de azért az orosz ruletthez bátran merem hasonlítani.
-
macilaci78
nagyúr
Ja, az nem is lehet 5 liter, ha a kombi g astránál is 30 centivel hosszabb, viszont nálam mindhárom gázos, így kemény 1700 ft 100-on az üzemanyagköltség, az most pont 4.7 liter ára. Ja és annyira kellemesen rugózik a gép, és olyan jól elférni benne, hogy májusban az egyikkel megyünk Barcelonába...
És milyen az úttartása? Makórákos felé van egy-két érdekes kanyar...

-
azbest
félisten
-
Rick4
félisten
Lacetti volt a másik amit néztem az Almera mellett, a fogyi miatt féltem tőle csak, volt egy 2004-es vásárhelyi autó valami reálisnak tűnő 150-200k környéki km-el. De mindenhol 7-8 litereket írtak rá minimum... minősége ettől független úgy olvastam rendben van, akkor ez így igaz is. Pesten is sok ilyen taxi van.
Ja, az nem is lehet 5 liter, ha a kombi g astránál is 30 centivel hosszabb, viszont nálam mindhárom gázos, így kemény 1700 ft 100-on az üzemanyagköltség, az most pont 4.7 liter ára. Ja és annyira kellemesen rugózik a gép, és olyan jól elférni benne, hogy májusban az egyikkel megyünk Barcelonába...
-
Vesztor87
senior tag
Én is meg vagyok lepődve a 3 autóban van összesen 1M 77 ezer km, és pöcc röff, gond nélkül. Van fent a hahun Lacetti 593 ezer km-rel, ami ugye 1.6 benzineseknél elég ritka, nem sok autó megy el benzinesként ennyit, még a csoda toyoták se mind, és az is hibátlan. A szerelőmnek is Daewoo van, ő is arra esküszik.
Lacetti volt a másik amit néztem az Almera mellett, a fogyi miatt féltem tőle csak, volt egy 2004-es vásárhelyi autó valami reálisnak tűnő 150-200k környéki km-el. De mindenhol 7-8 litereket írtak rá minimum... minősége ettől független úgy olvastam rendben van, akkor ez így igaz is. Pesten is sok ilyen taxi van.
-
martonx
veterán
-
martonx
veterán
Szerintem nem jó párhuzam. Oké, hogy direktben nem ütöm-vágom, koszolom, de azért a lakásban rendet tisztaságot tartani (bár az ismeretségi körömben tudok olyat, aki ezt is nagyon túltolja
) szerintem alap. Ezzel szemben a használati tárgyaimat mint pl. számítógépet, TV-t, ilyesmiket nem tisztogatom folyamatosan, noha az ember nyilván időnként letörli a port a számítógépéről, de mégsem olyan gyakran, mint ahogy télen felmos az előszobában. -
tisn
veterán
multkor volt tema
-
Gergello
addikt
Szegedi boltosok figyelem!
Tolvajbanda járja a szegedi üzleteket.
Több kisker boltot már betaláltak.
Faszomban van ilyenkor a rendőrség... -
Gergello
addikt
Én is pont így vagyok vele. Vigyen el A-ből B-be minél olcsóbban, és a kötelező szervízeken, kopó alkatrész cseréken kívül ne kelljen vele foglalkozni. Jobb dolgom is van, mint az autó porszívózgatása, mosása hétvégenként.

Koreában annak idején borzasztóan rámentek az autók minőségére tartósságára, a sors fintora, hogy mire ezt tökéletesre fejlesztették az EU (szerintem pont a saját cégeik védelme érdekében), előírta nekik, hogy minden EU-ban forgalmazott külföldi autóban évről évre növekvő X százalékban EU-s alkatrészt is kell tartalmaznia. Ekkor kezdtek hanyatlani a koreai autók, és végül ezért is hozták inkább ide a gyártást.
Szóval a koreai autóknál a kétezres évek eleje volt az aranykor, azokból az évjáratokból csukott szemmel lehet vásárolni.Én értem a gondolatod, ugyanúgy használati tárgy az autó mint egy lakás vagy egy nadrág.
Piszkos lakásba hazamenni, piszkos ruhát felvenni, piszkos autóba beülni. Az én gyomrom nem bírja el.
Tél van, a külseje piszkos - egy szintig-, különben naponta kéne mosni, az oké. -
tisn
veterán
Én is pont így vagyok vele. Vigyen el A-ből B-be minél olcsóbban, és a kötelező szervízeken, kopó alkatrész cseréken kívül ne kelljen vele foglalkozni. Jobb dolgom is van, mint az autó porszívózgatása, mosása hétvégenként.

Koreában annak idején borzasztóan rámentek az autók minőségére tartósságára, a sors fintora, hogy mire ezt tökéletesre fejlesztették az EU (szerintem pont a saját cégeik védelme érdekében), előírta nekik, hogy minden EU-ban forgalmazott külföldi autóban évről évre növekvő X százalékban EU-s alkatrészt is kell tartalmaznia. Ekkor kezdtek hanyatlani a koreai autók, és végül ezért is hozták inkább ide a gyártást.
Szóval a koreai autóknál a kétezres évek eleje volt az aranykor, azokból az évjáratokból csukott szemmel lehet vásárolni.Szóval a koreai autóknál a kétezres évek eleje volt az aranykor, azokból az évjáratokból csukott szemmel lehet vásárolni.
szerintem most is, tobb ismeros hasznal pl. ceed-et elegedetten
-
Rick4
félisten
Én is pont így vagyok vele. Vigyen el A-ből B-be minél olcsóbban, és a kötelező szervízeken, kopó alkatrész cseréken kívül ne kelljen vele foglalkozni. Jobb dolgom is van, mint az autó porszívózgatása, mosása hétvégenként.

Koreában annak idején borzasztóan rámentek az autók minőségére tartósságára, a sors fintora, hogy mire ezt tökéletesre fejlesztették az EU (szerintem pont a saját cégeik védelme érdekében), előírta nekik, hogy minden EU-ban forgalmazott külföldi autóban évről évre növekvő X százalékban EU-s alkatrészt is kell tartalmaznia. Ekkor kezdtek hanyatlani a koreai autók, és végül ezért is hozták inkább ide a gyártást.
Szóval a koreai autóknál a kétezres évek eleje volt az aranykor, azokból az évjáratokból csukott szemmel lehet vásárolni.Én is meg vagyok lepődve a 3 autóban van összesen 1M 77 ezer km, és pöcc röff, gond nélkül. Van fent a hahun Lacetti 593 ezer km-rel, ami ugye 1.6 benzineseknél elég ritka, nem sok autó megy el benzinesként ennyit, még a csoda toyoták se mind, és az is hibátlan. A szerelőmnek is Daewoo van, ő is arra esküszik.
-
martonx
veterán
Van 3 db Chevrolet Lacetti Kombim, az is ugyanez, 10 évesek, és semmi bajuk, és ezek is koreában készültek. Ugyan én az autóra eszközként tekintek, ami elvisz A-ból B-be, tehát nem érdekel a csicsa, meg, hogy mások mit gondolnak rólam, erre a helyzetre tökéletes választás, de ettől függetlenül is bejöttek, teszik szépen a dolgukat.
Én is pont így vagyok vele. Vigyen el A-ből B-be minél olcsóbban, és a kötelező szervízeken, kopó alkatrész cseréken kívül ne kelljen vele foglalkozni. Jobb dolgom is van, mint az autó porszívózgatása, mosása hétvégenként.

Koreában annak idején borzasztóan rámentek az autók minőségére tartósságára, a sors fintora, hogy mire ezt tökéletesre fejlesztették az EU (szerintem pont a saját cégeik védelme érdekében), előírta nekik, hogy minden EU-ban forgalmazott külföldi autóban évről évre növekvő X százalékban EU-s alkatrészt is kell tartalmaznia. Ekkor kezdtek hanyatlani a koreai autók, és végül ezért is hozták inkább ide a gyártást.
Szóval a koreai autóknál a kétezres évek eleje volt az aranykor, azokból az évjáratokból csukott szemmel lehet vásárolni. -
Rick4
félisten
Igen ezek az utcán tartott autók (is) elkezdenek 10 éves koruk környékén rozsdásodni. Egyébként zseniális autó - már ha valakinek egy igáslóra van szüksége, amivel amúgy egész tempósan is lehet mozogni - csak jót tudok róla mondani. Bár az igaz, hogy a 2002-2003-as volt az utolsó széria, ami teljes egészében Koreában készült, utána már az EU-s szabályozások miatt elkezdtek beléjük szivárogni az EU-s fos alkatrészek, azóta már nem is olyan megbízhatóak

Nekem 1.5-ös dízel van 4.9 és 6.5 között mozog a fogyasztása, évszaktól és használattól függően. Télen városban 6.5, nyáron országúton (légkondi nélkül, ami az enyémben nincs is) 4.9 Egyébként nagy átlagban 5.2-5.5 környékére szokott kijönni a fogyasztás.Van 3 db Chevrolet Lacetti Kombim, az is ugyanez, 10 évesek, és semmi bajuk, és ezek is koreában készültek. Ugyan én az autóra eszközként tekintek, ami elvisz A-ból B-be, tehát nem érdekel a csicsa, meg, hogy mások mit gondolnak rólam, erre a helyzetre tökéletes választás, de ettől függetlenül is bejöttek, teszik szépen a dolgukat.
-
martonx
veterán
Egy hagyatékból származó 2004-es vagy 2005-öset néztem itt Szegeden, abban 90k km volt. Csak itt ott rozsdás volt. Máskülönben pöpec kis autó. Egy baja volt, keskeny. Emiatt se ez lett, de máskülönben motor/váltó pl tetszett
Megtartod végül? Mennyit fogyaszt egy olyan am? 1,3-82 lovas?Igen ezek az utcán tartott autók (is) elkezdenek 10 éves koruk környékén rozsdásodni. Egyébként zseniális autó - már ha valakinek egy igáslóra van szüksége, amivel amúgy egész tempósan is lehet mozogni - csak jót tudok róla mondani. Bár az igaz, hogy a 2002-2003-as volt az utolsó széria, ami teljes egészében Koreában készült, utána már az EU-s szabályozások miatt elkezdtek beléjük szivárogni az EU-s fos alkatrészek, azóta már nem is olyan megbízhatóak

Nekem 1.5-ös dízel van 4.9 és 6.5 között mozog a fogyasztása, évszaktól és használattól függően. Télen városban 6.5, nyáron országúton (légkondi nélkül, ami az enyémben nincs is) 4.9 Egyébként nagy átlagban 5.2-5.5 környékére szokott kijönni a fogyasztás. -
Vesztor87
senior tag
Egy hagyatékból származó 2004-es vagy 2005-öset néztem itt Szegeden, abban 90k km volt. Csak itt ott rozsdás volt. Máskülönben pöpec kis autó. Egy baja volt, keskeny. Emiatt se ez lett, de máskülönben motor/váltó pl tetszett
Megtartod végül? Mennyit fogyaszt egy olyan am? 1,3-82 lovas? -
martonx
veterán
-
castiels
addikt
Valaki tud vízszigeteléssel kapcsolatos céget itt szegeden?
-
Gergello
addikt
450k km-t futott, 17 éves... Hiba nélküli kaszni úgysem lesz, kavicsfelverődés úgyis lesz, esetleg még kis horpadás, rozsda.
Persze, ha horpadás, rozsda nincs, akkor a küszöbökről, kerékjáratokról, meg amit még a szaktopikban rizikósnak titulálnak, lehet feltölteni képet, a belsőről sem ártana.
Ha egy polírozás árát nem is hozza vissza, de a Pláza mélygarázsban egy külső-belső tisztítás utáni képsorozat akár a Pláza parkolóban szép időben is lendít az eladáson.Én megrendeltem ezt a HD kép szolgáltatást a legrosszabb autóhoz is, amit hirdettem. Nem emlékszem már, hogy mennyit lehet ingyen. de 3 kép az nagyon kevés. Min. 4 oldal, legalább egy béltéri az elejéről.
Hadd fogyjon az a szilikon spray.

-
Vesztor87
senior tag
Ha megengedsz egy javaslatot:
Néhány 100 Ft-ért tölthetsz fel sokkal több nagyfelbontású képet is. A mostani képek nem túl jók sikerültek, a háromból két képen árnyék vetül az autó oldalára.
Ha nem olyan rossz az autó külső állapota, hogy takarni kelljen, akkor érdemes lehet legalább új képeket készíteni, nappal, nem árnyékban.
Köszi!
Após rakta fel, ha hétvégén járok nála rendbe lesz téve
martonx;
Accentről van szó? -
macilaci78
nagyúr
Ha megengedsz egy javaslatot:
Néhány 100 Ft-ért tölthetsz fel sokkal több nagyfelbontású képet is. A mostani képek nem túl jók sikerültek, a háromból két képen árnyék vetül az autó oldalára.
Ha nem olyan rossz az autó külső állapota, hogy takarni kelljen, akkor érdemes lehet legalább új képeket készíteni, nappal, nem árnyékban.
450k km-t futott, 17 éves... Hiba nélküli kaszni úgysem lesz, kavicsfelverődés úgyis lesz, esetleg még kis horpadás, rozsda.
Persze, ha horpadás, rozsda nincs, akkor a küszöbökről, kerékjáratokról, meg amit még a szaktopikban rizikósnak titulálnak, lehet feltölteni képet, a belsőről sem ártana.
Ha egy polírozás árát nem is hozza vissza, de a Pláza mélygarázsban egy külső-belső tisztítás utáni képsorozat akár a Pláza parkolóban szép időben is lendít az eladáson. -
Gergello
addikt
Ha megengedsz egy javaslatot:
Néhány 100 Ft-ért tölthetsz fel sokkal több nagyfelbontású képet is. A mostani képek nem túl jók sikerültek, a háromból két képen árnyék vetül az autó oldalára.
Ha nem olyan rossz az autó külső állapota, hogy takarni kelljen, akkor érdemes lehet legalább új képeket készíteni, nappal, nem árnyékban.
-
macilaci78
nagyúr
-
Rick4
félisten
Hm... Tavasszal-nyáron érik az autóvásárlás nálunk. Még nem tudom, mi az a keretösszeg, aminek a felét hajlandó vagyok kicsengetni.
Ha valaminek a felét szánod rá, akkor abból jó autót nem igen lehet venni.

-
macilaci78
nagyúr
-
pilóta
nagyúr
Már nem árulom. Értelmesen, mármint a visszaforgatott kmórás csalók miatt, csak olyan 4-500K-ért lehetne eladni (hiába vagyok első tulaj, hiába nincs széthajtva, hiába van ténylegesen kevés km benne), annyiért meg akkor már inkább széthajtjuk családon belül pár év alatt

Mivel az autónak soha semmi baja nem volt az elmúlt 15 év alatt, így reális esély van arra, hogy még 5-10 évig viszonylag gond nélkül hajthatjuk
Okés.
-
martonx
veterán
Már nem árulom. Értelmesen, mármint a visszaforgatott kmórás csalók miatt, csak olyan 4-500K-ért lehetne eladni (hiába vagyok első tulaj, hiába nincs széthajtva, hiába van ténylegesen kevés km benne), annyiért meg akkor már inkább széthajtjuk családon belül pár év alatt

Mivel az autónak soha semmi baja nem volt az elmúlt 15 év alatt, így reális esély van arra, hogy még 5-10 évig viszonylag gond nélkül hajthatjuk
-
Vesztor87
senior tag
De legalább ennek őszintén megmondták a kilométeróra állását

Én anno pont ezek a kilométerórák miatt hagytam abba a Hyundai árulását. Első tulajként belvárosban lakva, tényleg alig használtuk, és így került bele 15 év alatt 160.000km. Miközben látom hogy vannak ugyanilyenek meghirdetve fele ennyi km-mel sokadik tulajtól, valamivel olcsóbban, mint amennyiért én adnám. Így mivel a hasznlatauto.hu-n csak az X-edik az én hirdetésem soha senki fel sem hív, mert a hülyék úgyis csak az olcsó, alig futott autókra vadásznak.Sajnos jah. Mikor mi nézelődtünk, én is néztem azért a km óra állását is, de nem voltak ilyen kikötéseim hogy 10-15 évesen csak 100k lehet benne pl... Én azt gondolom, ha 350-500k van benne, akkor nem keveset futott, és ha rossz gazdája lenne, akkor zabálná az olajat, széthullana, nem menne....
-
macilaci78
nagyúr
De legalább ennek őszintén megmondták a kilométeróra állását

Én anno pont ezek a kilométerórák miatt hagytam abba a Hyundai árulását. Első tulajként belvárosban lakva, tényleg alig használtuk, és így került bele 15 év alatt 160.000km. Miközben látom hogy vannak ugyanilyenek meghirdetve fele ennyi km-mel sokadik tulajtól, valamivel olcsóbban, mint amennyiért én adnám. Így mivel a hasznlatauto.hu-n csak az X-edik az én hirdetésem soha senki fel sem hív, mert a hülyék úgyis csak az olcsó, alig futott autókra vadásznak.Azt már tudjuk, hogy használt autónál állapotot veszünk és nem kilométeróra-állást.

-
pilóta
nagyúr
De legalább ennek őszintén megmondták a kilométeróra állását

Én anno pont ezek a kilométerórák miatt hagytam abba a Hyundai árulását. Első tulajként belvárosban lakva, tényleg alig használtuk, és így került bele 15 év alatt 160.000km. Miközben látom hogy vannak ugyanilyenek meghirdetve fele ennyi km-mel sokadik tulajtól, valamivel olcsóbban, mint amennyiért én adnám. Így mivel a hasznlatauto.hu-n csak az X-edik az én hirdetésem soha senki fel sem hív, mert a hülyék úgyis csak az olcsó, alig futott autókra vadásznak.Adsz egy linket hozzá?
-
martonx
veterán
De legalább ennek őszintén megmondták a kilométeróra állását

Én anno pont ezek a kilométerórák miatt hagytam abba a Hyundai árulását. Első tulajként belvárosban lakva, tényleg alig használtuk, és így került bele 15 év alatt 160.000km. Miközben látom hogy vannak ugyanilyenek meghirdetve fele ennyi km-mel sokadik tulajtól, valamivel olcsóbban, mint amennyiért én adnám. Így mivel a hasznlatauto.hu-n csak az X-edik az én hirdetésem soha senki fel sem hív, mert a hülyék úgyis csak az olcsó, alig futott autókra vadásznak. -
Vesztor87
senior tag
Igen, ez lenne, jah. Nem tudom melyikben mennyi a valós, gyanítom hogy a 150-200 sokszor nem az, de fene tudja.
Mikor Szeged környékén néztünk autót, akkor lekértem néhánynak a km óra állását... voltak érdekességek
Közelben nem nagyon van Avensis, ha valaki oda vissza 5-600 km-t utazik azért hogy megnézze, és lukra fut, az egy fél millás autónál nagy érvágás. Elmész 4-5 ilyen helyre és lehet benne van 50k-ba a semmi. Azért tettem fel ide, mert közel van, ha valakit érdekel elmegy, megnézi.
-
macilaci78
nagyúr
-
Vesztor87
senior tag
Ha valakit érdekel van egy eladó 1,6-os benzines (2000-es évjárat, 4 ajtós) Toyota Avensis a családban. Bordó színű, marha sok kilóméterrel, ellenben ennek megfelelően nem túl drágán. Részletek pm-ben.
-
macilaci78
nagyúr
Akkor átszámozták a Tisza Lajos körúttól az Árvízi emlékműig a házszámokat, vagy nem folytonos a számozás?
-
Vesztor87
senior tag
-
bb0t
őstag
Sziasztok! Mi van akkor ha a hűtőgépcsere program során kiválasztot készülék éppen akciós. Az akciós árból jön le a 25k?
-
Rick4
félisten
te sem érthetsz mindenhez.
Persze. Viszont amihez nem értek, abban nem próbálok meg okos lenni tudás nélkül. Kivétel persze itt is van, de én akkor elnézést szoktam kérni, és a másiknak igazat adok. Ez viszont nem tanulható, jellem kérdése.
-
Gergello
addikt
-
Agyasima
őstag
te sem érthetsz mindenhez.
Ezt hiába mondod neki, úgysem hiszi el sosem.

Más: Vegason kívül tudtok olyan helyet - belvároshoz közelebb - ahol lehet biliárdozni?

-
RaPiDsHaRe
aktív tag
-
Lacielvtárs
nagyúr
Ha 'csak' telefonálásra használja az ember, akkpr működik vagyis anno működött volna nekem is, viszont ez esetben az okos telefon kifejezés nem igazán helytálló

Új hozzászólás Aktív témák
-
74100 - 74001
102296 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 75901 75900 - 75801 75800 - 75701 75700 - 75601 75600 - 75501 75500 - 75401 75400 - 75301 75300 - 75201 75200 - 75101 75100 - 75001 75000 - 74901 74900 - 74801 74800 - 74701 74700 - 74601 74600 - 74501 74500 - 74401 74400 - 74301 74300 - 74201 74200 - 74101 74100 - 74001 74000 - 73901 73900 - 73801 73800 - 73701 73700 - 73601 73600 - 73501 73500 - 73401 73400 - 73301 73300 - 73201 73200 - 73101 73100 - 73001 73000 - 72901 72900 - 72801 72800 - 72701 72700 - 72601 72600 - 72501 72500 - 72401 72400 - 72301 72300 - 72201 72200 - 72101 72100 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív

A topikban szabad hirdetni ezen szabályokkal.
- Bittorrent topik
- Bluetooth hangszórók
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- OLED monitor topic
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Vezetékes FÜLhallgatók
- Béta iOS-t használók topikja
- További aktív témák...
- Behringer B-CONTROL BCF2000 USB/MIDI kontroller
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 9 285K 32/64GB RAM RTX 5070 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! Microsoft XBOX Series X 1TB SSD fekete játékkonzol Starfield extrákkal garanciával
- Apple iPhone 14 Pro 256GB,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
- iKing.Hu - Apple MacBook Pro 16 M3 Pro (2023) 18GB/500GB megkímélt 93% akku 224 ciklus
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


Amúgy nem hifi volt, sőt, nem volt ennyire kihegyezve a haverom füle sem, hogy az egyik oldalon később érnek oda az elektronok a hangszóró tekercsére...









