Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23751) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Na ma végre sikerült elkezdenem a Penny Dreadful S02-t.
Két rész jut egy napra, így pénteken végzek vele. Eléggé jó eddig a folytatás. 2. rész végén lévő jelenet eléggé bevállalós lett szerintem, de simán belefér.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#23752) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

True Detective stílusú SW főcím
Érdekes lett, az biztos, még nem sikerült megállapodnom magammal, hogy tetszik-e :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23753) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mmmkay, nem is tudtam, lesz az x-filesnak folytatása.

(#23754) spammer válasza Ragnar95 (#23752) üzenetére


spammer
veterán

Vannak nagyon jól sikerült részek benne és helyenként elég gagyik is. Kicsit több odafigyeléssel és munkával szebb végeredmény lehetett volna.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#23755) #51177472


#51177472
törölt tag

Na, 1 hét szabi, gyorsan újra is nézem A szökést. :B

(#23756) T. M. válasza gerii (#23729) üzenetére


T. M.
aktív tag

Annyira nem kapkodok vele. Most végeztem a napokban az ötödik évaddal. Havonta kényelmesen megnézek egy évadot és Januárra teljesen naprakész leszek az új részekre :)

Ha jól emlékszem még az X-aktákkal egy időben ment a Végtelen határok. Imádtam azt is, csak sajnos itthon nem adták le a teljes szériát...

(#23757) gerii válasza Enton (#23750) üzenetére


gerii
addikt

Natúr nézted, vagy találtál angol sub-ot? - egy ideje még aznap is ritkán találni feliratot sok sorozathoz.

[ Szerkesztve ]

(#23758) tPedro_


tPedro_
őstag

Érdekes módon ma reggel 3 új pilot is felbukkant, jóval a premier előtt. Állítólag. ;]
Blindspot, Lucifer, Minority Report

(#23759) oriic válasza tPedro_ (#23758) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, nagyon gondolkodok utóbbi kettőn. :D (elsőt nem ismerem az milyen?)

Live-Die-Respawn

(#23760) tPedro_ válasza oriic (#23759) üzenetére


tPedro_
őstag

Én az elsőt várom legjobban. Főszerepben Sullivan Stapleton.

[ Szerkesztve ]

(#23761) Enton


Enton
addikt

Falling Skies S05E07:

Ilyenkor mondja azt az ember, hogy az emberiség megérett a pusztulásra, mikor egy élilyeninvázió alatt tárgyalásokat tartanak, ahelyett hogy a célokkal foglalkoznának, ha meg nagyon akarnak vele foglalkozni küldjék el maguktól ne haverkodjanak velük, ha tudják ki kicsoda meg mitörtént velük. Nameg, hogy hanyadik jó scifi sorozat rész lett erre a témára rááldozva ezzel együtt azt meg végképp WFT gondolatok. :(

(#23757) gerii:

Addicteden volt hozzá, olyan du 5-6 közt kerestem, LOL-os eng már volt és passzolt a 720dimezióhoz.
Ha nincs vagy nem passzol egyikse ami van, akkor szoktam idegből sub nélkül ha nagyon nézni akarom a részt/filmet.

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#23762) dokee78


dokee78
félisten

Kinn van a Lucifer Pilot

[ Szerkesztve ]

(#23763) #54715584 válasza tPedro_ (#23758) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hmm, nem is tudom.
A Blindspotot annyira nem várom.
Lucifer főszereplője borzasztó volt a Mirandában, nem is értem hogy bíznak rá egy főszerepet?
Minority Report sztem tucat lesz.

De azért örülök, hogy jönnek, lesz mit kaszálni. :D

Egyébként ha vkit érdekel pár sori, íme:

Szeptember:
12: Z Nation 2. évad
19: Doctor Who 9. évad
22: Blindspot, Minority Report
23: Limitless
25: Heroes Reborn, HTGAWM 2. évad
28: Quantico
30: AoS 3. évad

Október:
2: Sleepy Hollow 3. évad
7: The Flash 2. évad
9: The Originals 3. évad
25: DaVinci's Demons 3. évad

November:
1: Ash vs. Evil Dead
6: Angel from Hell

[ Szerkesztve ]

(#23764) tPedro_ válasza #54715584 (#23763) üzenetére


tPedro_
őstag

Szeptember 22-én azért lesz még egy Gotham S02 is. ;)
24: Player
25: The Blacklist S03

Okt. 5.: The Affair S02, The Leftovers S02
8: Arrow S04, American Horror Story S05

(#23765) #54715584 válasza tPedro_ (#23764) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jah, persze, sokkal több sori jön ennél. :D
Ezeket nézem/várom az újak közül. Csak azokat írtam, amiket felvettem a calendaromba, de hátha találtok közte olyat, amikről még nem tudjátok, hogy érdekel titeket. :D

(#23766) Ragnar95 válasza Enton (#23750) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Elég pörgős rész volt megint és nem csak az akciójelenetek miatt, a sztori is szépen haladt több szálon is.
A vége valóban elég váratlan volt, nem hittem volna,h Dr. Scott képes erre. Mondjuk elég furán viselkedett onnantól,h majdnem megcsókolta a "rosszfiút".
Az elnök meg végre magára talált, ez volt az az "alakítás", amit annyira vártunk tőle.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23767) gerii válasza Enton (#23761) üzenetére


gerii
addikt

Akkor lehet átszokok Addicted-re :R

A sok őszi sorozatot várom én is, csak az őszt nem.

(#23768) KisTücsök válasza Ragnar95 (#23743) üzenetére


KisTücsök
addikt

Értem. Akkor azért majd bepróbálom. Egy délutánt-estét csak megér majd.

(#23769) Ragnar95 válasza KisTücsök (#23768) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Egy próbát mindenképp megér valóban.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23770) bobalazs válasza dokee78 (#23762) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nézhető volt a Lucifer koma, tegnap megskubiztam.

(#23771) Enton


Enton
addikt

The Whispers S01E10:

Kiváncsi vagyok az öreg kinek a kije, tuti valami külföldi kormány, KGB vagy hasonló ügynöke lesz.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#23772) gyuromoj


gyuromoj
veterán

-Ray Donovan 4. évad berendelve.

ÉRDEKESSÉG: a mai napon lesz a The CW csatorna sajtótájékoztatója a TCA-n, lehetséges hogy a démonvadász csatlakozhat a csatorna szuperhőseihez?
-A Constantine sorozat írója és producere, Daniel Cerone egy kisebb, a karakterrel kapcsolatos meglepetést ígér a mai napra.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#23773) mayday00


mayday00
őstag

The Last Ship 3. évad berendelve.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#23774) oriic válasza mayday00 (#23773) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:C

Live-Die-Respawn

(#23775) Louro válasza mayday00 (#23773) üzenetére


Louro
őstag

Ez jó hír.

Haj, de várom már a Falling skies, Last ship és a Mr Robot feliratát.

Mess with the best / Die like the rest

(#23776) gerii válasza Enton (#23771) üzenetére


gerii
addikt

De rohadt egy idegesítő sorozat, ez a rész is olyan zokni volt, hogy az agyamat kapartam volna, ha még komolyan érdekelne, és nem egy viccnek gondolnám. Legalább az ostobenkokurva meghótt végre :R

True Detective: Sixx leírt mindent amit kell, kusza volt.

The Last Ship: Ez is jó volt, a doki jól kicsinálta azt a majmot, öröm volt nézni. Mr. President is egyre szimpatikusabb.

Falling Skies: ezt mintha már eljátszották volna párszor. :(((

[ Szerkesztve ]

(#23777) #54715584 válasza Enton (#23771) üzenetére


#54715584
törölt tag

Remélem most már bekeményítenek egy kicsit a maradék 3 részre.

(#23778) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Most már hivatalos! John Constantine az Arrow vendégszereplője lesz.

Constantine a sorozat 5. részében fog feltűnni aminek a címe "Haunted". A csatorna szerint John Constantine egy kiöregedett ördögűző aki szakértője a természetfeletti dolgoknak és az okkultizmusnak. Ő egy nyomozó, médium és egy démonvadász egyben aki támogatni fogja Olivert (Stephen Amell) amikor a nyilak már nem lesznek elegendőek.
"Nagyon örülök, hogy Matt Ryan meglepetés szereplőként feltűnik majd a közelgő Arrow-ban." mondta Marc Guggenheim. "Bevezetés a mágia és a misztikumok világában számunka egy igazán nagy lehetőség és az is, hogy John Constantine is már a CW-s DC univerzum része lett."

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#23779) oriic válasza gyuromoj (#23778) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezaz...Kár, hogy csak ennyi, de a semminél azért több.

Live-Die-Respawn

(#23780) gyuromoj


gyuromoj
veterán

PD S02
8 rész után szépen kezdenek alakulni a dolgok, kíváncsi vagyok a végjátékra és hogy mit vezetnek fel a 3. etapra.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#23781) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Csak idő kérdése, mikor tér vissza Dexter

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#23782) Ragnar95 válasza gyuromoj (#23781) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Bár nagyon elrontották az utolsó 5-10 percet, de az előtte lévő 8 évad tökéletes volt, kár lenne utólag még jobban belerondítani.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23783) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Ez a Lucifer nem is lesz rossz, ha olyan pörgős tud maradni, mint a pilot. Várós. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#23784) gerii válasza gyuromoj (#23781) üzenetére


gerii
addikt

Én nem bánnám ha visszahoznák, az utolsó évadot leszámítva az egyik legjobb sorozat, nézném évtizedekig még :)

(#23785) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

Sziasztok. Szeretnék némi segítséget kérni. Ed O'Neill miatt szeretném megnézni a modern family című sorozatot (hiányzik a rém rendes család), tudtommal 3 féle magyar szinkronnal létezik, melyből 2ben Csuja Imre Ed O'Neill magyar hangja. Mással el sem tudnám képzelni. Viszont nCore-on pont a 3. verzió van fent. Nem tudjátok honnan tudnám beszerezni bármelyik szinkront amiben Csuja Imre van? Akár letöltés, akár DVD-n, vagy bárhogy.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#23786) callmeakos válasza JoeCockBill (#23785) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nem ajánlom azokat a verziókat amiben Csuja adja Jay magyar hangját. Mert ő rendben van, de mindenki más katasztrófa. Én inkább ajánlom a HBO-s szinkront. Ott nem Csuja adja a magyart, de megszokható. Én is megszoktam.

All→M8

(#23787) ígyvanferi válasza callmeakos (#23786) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Melyikben van orosz akcentusa Glorianak?

(#23788) JoeCockBill válasza callmeakos (#23786) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

Ezt értem, de senki más nem érdekel, csak Ed O'Neill és Csuja Imre miatt nézném. De miattuk nagyon :D Más hangjával biztos nem nézném.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#23789) mayday00


mayday00
őstag

Magyar premier - COOL: szeptember Foglalkozásuk: Amerikai (The Americans) 1. évad

Magyar premier - HBO: 09.07 Ray Donovan (Ray Donovan) 3. évad

Magyar premier - AMC: 2016. 01.06 Kemény motorosok (Sons of Anarchy) 7. évad

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#23790) harylmu


harylmu
őstag

mr. robot 08

ááá mi ez a sorozat jó ég :D

ha vége az évadnak, folytatom a Brinket. valaki nézi?

[ Szerkesztve ]

(#23791) Enton


Enton
addikt

Mr Robot S01E08:

Alakul a dolog, már csak az a kérdés hogy mért egy ilyen lerágott csont család/amnézia cuccal tudnak csak előjönni, de hátha továbbkerekedik a dolog.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#23792) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

The Last Ship 2x09

Hohohoóóó, ezaz! :) Megérdemelte! ;]

Live-Die-Respawn

(#23793) gerii


gerii
addikt

Mr Robot:

[ Szerkesztve ]

(#23794) #54715584


#54715584
törölt tag

Harper's Island-et lezárják rendesen?
Ezek tényleg hullanak, mint a legyek.
És tényleg számolják a részek végén, hogy hányan haltak meg? :D
És a pszichó kislány csak kellék vagy lesz vmi fontosabb szerepe is?

(#23795) Enton válasza #54715584 (#23794) üzenetére


Enton
addikt

Minden kiderül a legvégére, nem emlékszem hogy bármi függőben maradt volna.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#23796) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mr. Robot. Akkor most nem értem ki is végülis Elliotnak Mr. robot? a korábbi feltételezés hogy ő maga az ezek szerint nem igaz És hogy a picsába felejtette el hogy Darlene a húga?

(#23797) harylmu válasza bobalazs (#23796) üzenetére


harylmu
őstag

hát a mr robot a faterja (elvileg)

(#23798) #54715584 válasza Enton (#23795) üzenetére


#54715584
törölt tag

Akkor jó. :)
Már kezdtem belefásulni a sorozatba, hogy mennyire esik a színvonal, aztán jött az 5. rész vége. Hát most kicsit felgyorsultak az események. :D

(#23799) aizen92 válasza bobalazs (#23796) üzenetére


aizen92
addikt

Mr robot spoiler.
hát ahogy elfelejtette, hogy Mr. Robotot haluzza és nem ismeri fel benne az apját..... Zseniális.
Én fight clubos személyiség zavarra gondoltam, de ez annál sokkal jobb
már csak két rész és egy HATALMAS cliffhanger.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#23800) Ragnar95 válasza aizen92 (#23799) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az utóbbi részek kicsit idegesítettek már, h nem haladt sehova a sztori, nem voltak meg az összefüggések, de most kezd kristályosodni a kép, kíváncsi leszek, mit hoznak ki ebből az évad végéig.
Mondjuk a kép tisztulása egy óriási mindfuck kíséretében következik be :DDD
Én egyszer sem gondoltam rá,h Mr Robot ne létezne és Elliot másik személyisége lenne az, amíg itt nem olvastam ezt az elképzelést, aztán ebben a részben kb végig az ütött szöget a fejembe,h csak igaza lett itt pár embernek, erre a végén egy jóval nagyobb meglepetés.... :D
A Tyrell szál is elég érdekesen alakul, ott is kíváncsi leszek a végkifejletre.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.